Reklama

pondělí 4. února 2019

FAZ: Němci vybídli Rusko umístit nové rakety za Ural k záchraně INF!

Salva raket 9M729 - Novator
Thomas Gutschker a Konrad Schuller a -kou-
4. 2. 2019 FAZ a PrvníZprávy
Poslanci Bundestagu stále ještě neztratili naději na záchranu smlouvy INF, uvedlo vydání Frankfurter Allgemeine.
Zástupci CDU a SPD, nezávisle na sobě, přišli s návrhem: Rusko by mělo umístit své nové rakety 9M729 daleko na východě, za Ural, odkud by nemohly dosáhnout do Evropy. Takže se Moskva nebude muset vzdát nových raketových systémů a evropské země se budou moci vyhnout závodu ve zbrojení.


Přední představitelé vládních frakcí Bundestagu pro zahraniční politiku chtějí vyvézt Evropu z nebezpečí nových závodů v oblasti jaderných zbraní novým návrhem, napsal německý deník Frankfurter Allgemeine.

Roderich Kiesewetter z CDU a Rolf Mützenich z SPD stále neztratili naději na záchranu smlouvy INF a vyzývají Rusko, aby nasadilo své nové raketové střely 9M729 daleko na východě, aby Evropa byla mimo jejich dosah – za Ural. Oba politici vyjádřili tuto myšlenku nezávisle na sobě v rozhovoru s novináři Frankfurterem Allgemeine.

Vzhledem k tomu, že dosah nových ruských střel je odhadováno na 2 600 km, Moskva podle NATO porušuje smlouvu o zákazu raket středního a krátkého doletu (INF). Z tohoto důvodu Spojené státy v pátek oznámily odstoupení od smlouvy a po šesti měsících by měla být likvidována. V sobotu Rusko také oznámilo pozastavení svých závazků vyplývajících z dohody.

Jak je vysvětleno v publikaci, návrh by měl přispět k nastolení důvěry k zahájení nových jednání s Moskvou. Oba politici také vznesli otázku, že by Spojené státy měly umožnit Rusku kontrolovat své raketové střely nasazené v Rumunsku.

USA se rozhodly odstoupit od INF 2 roky před obviněními proti Rusku!

Mützenich zvlášť zdůraznil, že kvůli stále těsnějšímu protiraketovému štítu Ameriky a NATO je Moskva znepokojena možností zahájit odvetný útok, napsaly německé noviny. Kiesewetter poukázal na to, že nasazení ruských raket 9M729 by mělo probíhat za podmínek „přísného a neustálého" ověřování. Vzhledem k tomu, že křídlaté rakety mohou být „téměř přes noc"přesunuty zpět blíže k Evropě, po železnici nebo kamiony, je nutné, aby „v jistém smyslu byl pozorovatel vždy blízko každé jednotlivé zbraně", řekl německý poslanec.

Tento návrh je založen na tom, že se Rusko pravděpodobně nebude chtít vzdát své nové střely kvůli konkurenci takových jaderných mocností v Asii jako Čína nebo Severní Korea. Pokud budou rakety umístěny dostatečně daleko na Sibiři, Rusko bude moci této hrozbě čelit, aniž by vyvolalo závody ve zbrojení v Evropě, uvedl Frankfurter Allgemeine. Podle publikace Rusko dosud neumožnilo skutečně účinnou kontrolu.

Pozice CDU a SPD se však liší pro situaci, kdy Moskva nebude souhlasit s takovými ústupky. SPD vylučuje možnost nasazení dodatečných pozemních raket středního doletu v Evropě, zatímco křesťanští demokraté jsou připraveni tuto možnost zvážit. Instalace dodatečných zbraní by se neměla stát hlavním cílem NATO. „Ale nemůžeme to vyloučit," řekl Kiesewetter. Jeho kolega z frakce CDU Johann Vadepool varuje Německo proti zvláštní cestě: „Nemůžeme dovolit rozkol v západní alianci." To je hlavní lekce z diskuzí 80. let o nárůstu zbraní.


- - -
Oba politici tak odmítli prohlášení ministra zahraničí Heiko Maase. Jako odborník na SPD pro zahraniční politiku Mützenich uvedl, že v Evropě nevidí "žádné rakety". Současně si vzpomněl na rozhodnutí, které Američané přijali před rokem, aby znovu vybavili ponorky jadernými křídlatými raketami. To stačí k zachování strategické rovnováhy v Evropě, je si jistý poslanec Bundestagu. V CDU se však tato pozice považuje za nesprávnou, uvedlo vydání Frankfurter Allgemeine.

Snaha německých poslanců je jistě zajímavá, nicméně nerealistická. Rusko nebude hazardovat se svojí bezpečností takovým způsobem, nemluvě o jisté hrdosti jaderné velmoci (stačí si jen připomenout americký odpor vůči dohodnutým inspekčním letům Ruska nad územím USA, byť americké letouny mohou totéž provádět nad územím Ruska).Navíc v jedné věci stále neexistuje jasno a ani Frankfurter Allgemeine to nesdělil. Pokud Rusko popírá, že raketa 9M729 porušuje svým doletem smlouvu INF, o co opírají Američané a NATO tvrzení, že ano? Žádné důkazy dosud nebyly předloženy.


(kou, prvnizpravy.cz, faz.net, foto: arch.)

64 komentářů :

 1. Co nejdříve vybídnout USA, aby si své rakety umístili kdekoliv na území USA. Nebo naopak vybídnout RF, aby si rakety umístila na Kubě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A stáhnout jednotky NATO z Pobaltí, odsunout je v Polsku od hranic s Kaliningradskou oblastí, přestat obcházet smlouvu z Monteraux (pobyt válečných lodí v Černém moři),osunout rakety z Rumunska.... Změnit by se toho muselo moc. Návr Německa je pouze dalším krokem, který má donutit Rusko dobrovolně se odzbrojit, rezignovat na ochranu svých hranic (viz hysterie okolo "zajatých" ukrajinských námořníků) a vydat se na milost a nemilost. V zájmu míru, jak jinak.

   Smazat
  2. 12:53 "...vybídnout USA, aby si své rakety umístili kdekoliv na území USA." - Naprosto nerealistický požadavek. To byste se taky mohl vytasit s nápadem KAŽDÝ VOJÁK NA SVÉM ÚZEMÍ! Cítíte ten nonsens? Co by pak bylo s LOYALITOU
   se SVOBODNÝM SVĚTEM a s USA zvlášť (jak říkával Mikyska)?! sck

   Smazat
  3. 15:49 Hlavní je smazat z mapy Chujlostan! A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
  4. Slušnej matroš to co hulíš! Nezdá se mi, že by se USA nějak snažily zlikvidovat Rusko nebo Čínu. Naopak se stahují ze Sýrie a balí to v Afghánistánu. A paktují se s Kimem. Už si dohodli schůzku. Kdo by to řekl, co? A jestli máme podzemní města my, mají je jistě i Rusové nebo Číňani. A navíc, kde bereš tu jistotu, že je tam místo i pro tebe? Ale sni dál své mokré sny....

   Smazat
  5. Tohle může napadnout snad jen Němce!...��

   Smazat
  6. 10:35 Pod zemí pochcípaj do týdne, páč nemaj ani klimatizaci a musí se chladit se vlastních chcankách! My máme možná vlhké sny, oni jen ty tepláky! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Tuhle sortu podlidí je třeba vyhladit už v samotném zájmu zachování civilizace!:)))

   Smazat
 2. Před několika dny byla nová raketa prezentována za účasti zahraničních novinářů a vojenských atašé.Usa, Francie,Německo nikoho nevyslali - nezúčastnili se prezentace. Byl tam zadán jeden dotaz jak lze dokázat krátký dolet rakety.Otázka celkem vyzívající úsměv. Bylo odpovězeno :"Podle objemu nádrží." Samo sebou u nás o prezentaci média ani slovo. Ruské nové rakety za Ural - rakety USA z Polska a Rumunska ( Bulharska ? ) tedy odstranit ! Tož tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mají-li němečtí poslanci tu drzost navrhnout Rusům odsun jejich raket za Ural, tak by také měli navrhnout USA odsun jejich raket a vojáků z Evropy zpět do USA...

   Smazat
  2. Rusové se stáhli z NDR a západního Berlína a teď jim budou Skopčáci diktovat kde mají mít zbraně pro obranu před útokem NATO. Ruský méďa, není ožralý Jelcin.

   Smazat
  3. 14:23 "Proč si Německo dovoluje takto se k nám chovat? Proč nás poučuje, co máme za hrdinství považovat a co ne? A ještě nás uráží tím svým milodarem předhozeným jako psům: „Nažerte se!“ To je urážka! To je ponížení! Rusko si nikdy nedovolilo takto se k Německu chovat! Protože my jsme lidé, a proto se snažíme vidět lidskost i ve všech ostatních! Zato oni chtějí v první řadě tu lidskost v nás zahubit. Chtějí v nás zahubit ruskost. A tak prověřují, zda se jim to daří či ne. Takže jsme u toho, proč se takto chová Abe i Německo."
   Pjakin, Otázky odpovědi 28.1.2019

   Smazat
  4. L.S.4. února 2019 14:36
   Rusové jsou možná lidštější, než Anglosasové, ale marná sláva jsou mocností. Ale pro nás středoevropany, by záhuba Ruska nebyla výhrou. Z našeho hlediska, Západ potřebuje nějaké vyvažování. A my zase potřebujeme vlastní středoevropskou identitu a ne se stále k někomu připojovat a s ním falešně identifikovat. P.K.

   Smazat
  5. 14:49
   "Západ potřebuje nějaké vyvažování". Hm.
   Západ se potřebuje především zmocnit ruského přírodního bohatství . Přesně toto v současnosti provádějí Ušáci ve Venezuele . A EU jim v tom nadšeně sekunduje s vidinou svého podílu na kořisti . A o tom to je .

   Smazat
  6. Anonymní5. února 2019 6:51
   „Západ se potřebuje především zmocnit ruského přírodního bohatství“
   Ano, také si to myslím. Proto uvádím, že my jsme Středoevropané a ne Západ. Ten by nás rád využil ke svým záměrům a poté podobně zlikvidoval. Proto si nepřeji rozklad Ruska, aniž bych se považoval za Rusa. V tom vidím to mocenské vyvažování Západu a potřebu pevného Ruska. P.K.

   Smazat
 3. Dobrá tedy. My Rusové přemístíme své rakety "za Ural", ale aaaaaaaž na Aljašku. Souhlasíte wehrm...ehm bundestágové?

  Smrťák*

  OdpovědětSmazat
 4. "Pozoruhodný" to návrh poslanců spolkového sněmu z CDU a SPD, aby Rusko všechny své rakety odstěhovalo za Ural, aby neohrožovaly Evropu... Podobné "návrhy" už měli jejich předchůdci před cca 80 lety a jak dopadli...

  OdpovědětSmazat
 5. Domnívám se, že návrh okupovaného a nesvéprávného Německa (pod kuratelou), je zcela irelevantní a bezpředmětný a svým způsobem směšný. Asi se bojí jenom toho, že jim tam Amerika navozí další vojenský šrot. O nic jiného tu nejde. Musejí u sebe strpět americké jaderné zbraně, ale zato mohou plánovitě odstavovat jaderné elektrárny :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jeden zdrogovanej voják dnes díky vyspělé vojenské technice dokáže udělat větší paseku, než celá motostřelecká divize

   Smazat
  2. Okupované Německo je mezinárodně svéprávné asi stejně, jako náš Vaškistán. Upřímnou soustrast oběma našim Národům, hanba našemu lidu, když dosadil po listopadu 1989 k moci takovou lepšolůzu... od Havla přes Pocheho až po vlády konající co jim páníček z Deep state píská... a žvanícím lidu opak, který doufá slyšet ...

   Smazat
  3. Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska aby se připojili k putinovskému Rusku! Patří za Ural ...

   Smazat
  4. 9:04 vaše skvělá sebekritika není na samém konci pravdivá, protože Čecháčci se již před třiceti lety připojili k Říši dobra a po celou tuto dobu zde řádí pravda a láska, přitom po celou tuto dobu odvádíme svědomitě výpalné tomuto novému osvoboditeli, který nás postupně osvobozuje o veškeré výrobní prostředky a zároveň dbá na to, abychom si nedělali starosti s úsporami. Osvoboditel je nahrazuje dluhem, ten je daleko lehčí, než peníze v kapsách, nadto ani necinká. Tedy, Čecháčkové proto patří za Atlantik ...

   Smazat
  5. 14:13 No kéž by, známej dělal před důchodem v Německu a zapoměl si vzít od svýho šéfika zápočťák, tak si tam pro něj zajel, ale nezastihl ho. Byl zrovna v USA na pár měsíců! Tak se musel vrátit po půl roce to zkusil znovu. Byl to jinej člověk! Furt mu říkal: "My tu jsme 50 let za Amerikou!". A to říká Němec kterejm furt závidáme a čumíme do prdele, co by teprvá musel říkat Čech! Nebo tihle tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   v zemi kde zítra znamená předvčírem, ke místo klimatizace se v létě chladěj vlastníma pochanejma teplákama a kam by nás chtěli dotlačit Vena Dvořák s Davidovic Ivánkem ...

   Smazat
 6. Neokupujte státní hranice RF,
  a budou rakety na Uralu*

  OdpovědětSmazat
 7. Deutsche Bank je jednou nohou v hrobě (poměr aktiv k dluhům je 1:40), i když je Frau Merkel drží nad vodou, nemá ani na zaplacení 14 miliard dolarů pokuty, kterou loni vyfasovala její filiálka v USA. Bundestag by měl raději požádat USA, ať jim už konečně vrátí německé měnové zlato, aby banku zachránili před krachem, protože její výbuch by pohřbil celou Evropu jistěji než nějaká ruská raketa před Uralem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Citát z dnešního článku na "protiproud.cz": Podle pravidel „civilizovaného světa“ mají divoši a domorodci darovat reálné hodnoty výměnou za korálky. Další možnost, jak se zmocnit cenností, je jejich „ochranná úschova“. Čili zlato divochům a domorodcům se odebere a odveze do vlastní úschovy. Ale co dělat, když ti přidrzlí barbaři budou chtít své cennosti zpět? V samotných USA vyhubili téměř všechny indiány, aby nikoho ani nenapadlo něco takového požadovat.

   Smazat
  2. Anonymní4. února 2019 14:47
   To není nic osobního, to je tzv. byznys ve své ryzí formě. P.K.

   Smazat
 8. Nejsem vojenský stratég, ale jako podklad pro jednání, mi to přijde dobré. Pokud Evropa nechce být ohrožena ruskými zbraněmi, s čímž se ztotožňuji, nemělo by ani z evropského území docházet k ohrožování Ruska. Toho by se při současném trendu, stahování USA z Evropy, snad mohlo dosáhnout. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA se stahují z Evropy? To hlásil Hlas Ameriky nebo jenom Svobodná Evropa? Nějak mně to uniklo. Nejspíše to bude fake news, protože to nebylo v českém sračkometu (ČT) :-)

   Smazat
  2. Anonymní4. února 2019 13:32
   Myslím různé náznaky, jako trumpovy hlášky, že se Evropa musí o sebe postarat sama, jako nynější smlouvu FrDe, která obsahuje také vojenskou část a další, jako že je pro Ameriku důležitější, Asie, atd.
   Pokud jde o americké ohrožování Ruska, tak je Evropa jenom jednou částí ruského obklíčení. Možná ani ne nejpodstatnější. P.K.

   Smazat
  3. Neustále čtu jak USA se stahují ze Sýrie, Afganistánu či Iráku, jenže vyhlášení a uskutečnit je velký skok v provedení. Myslím si, že jsou to jen prohlášení, a budou v Afganistánu tak dlouho, dokud je Taliban nevykope.

   Smazat
 9. Neuvěřitelná drzost fricku nezná meze,je třeba rakety nastěhovat na Kubu a nebo do Venezuely

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby tomu zabránili a současně mohli krást ropu, organizují a financují USA PUČ VE VENEZUELE. Mopslíci z České vlády přičinlivě ňafají na podporu Trumpa a EU, president Zeman, jako němý s proříznutými hlasivkami -> vyčkává; co mu zbývá. Jsem zvědavý, co nám sdělí u Soukupa.

   Smazat
 10. My budeme mít raketovou základnu u ruských hranic a Rusi ty své někde na vzdálené Sibiři, aby na nás nedosáhli. Dělají si z Ruska srandu.

  OdpovědětSmazat
 11. Německý názor nikoho nezajímá

  OdpovědětSmazat
 12. Tak se nám premiér Babiš (hnutí ANO) zcela "odkopal". Všem jeho voličům "blahopřeji..." Samozřejmě, i ČSSD a KSČM k tomu svým dílem přispěly .... Hanba jim všem !

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902049115986-cesko-uznala-guaidoa-prezident-venezuela/?utm_source=push&utm_medium=browser_notification&utm_campaign=sputnik_cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.52 Klidně "blahopřejte" celému Národu... hanba padá na nás všechny bez rozdílu.

   Smazat
 13. Podívejme jak se ruští trolíci, kteří se neobratně vydávají za Čechy, v diskusi čertí!

  OdpovědětSmazat
 14. Většinovým komentářům rozumím, ale v tomto případě není třeba ani moc šít do skopčáků (čímž nepopírám, že tady zpravidla platí škoda rány která pdane vedle). Já to spíš čtu jako projev dost velkého zoufalství německých politiků, kteří zase jednou zcela upřímně nevědí, co s tím. A byli by rádi, kdyby Putin nebo někdo jiný něco udělal a tak nějak to vyřešil za ně.

  Již Stendhal napsal o Němcích, že od ostatních národů je odlišuje (beru to zpaměti, tak nenadávejte): 1) přemýšlení je neuklidňuje, ale uvádí do vytržení 2) umírají touhou mít charakter.

  To je vono. Prostě ještě u toho potřebujou být hezcí. A ne jako Američani, nespokojí se s nějakou šmírou. Musí to mít hloubku a vůbec. Samozřejmě takovou malou chybičkou je, že se Německo za posledních sto let nechalo dvakrát zcela pitomě vmanévrovat do horké války proti Rusku a Eurasii, ničilo je a bylo jimi ničeno místo toho, aby s nimi spolupracovalo. Což bylo účelem. A nepoučej se a zase na to skočej. Mudrujou, mudrujou, prd vyšpekulujou a nakonec udělají nějakou bejkárnu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skopčáci jsou od slova SKOPEC? tak to vypovídá o všem, že?
   Sims.

   Smazat
  2. tak nevím, nám to češtinářka vysvětlovala tak, že sudeťáci většinou byli "z kopců" a řekněme na trh do Trhových Svin to slejzalo seshora

   Smazat
  3. Bureš McDonald4. února 2019 14:56
   „.. Německo za posledních sto let nechalo dvakrát zcela pitomě vmanévrovat ..“
   Ono to vmanévrování nemuselo být nějak silné. Nejspíš stačilo je ubezpečit, že je správné, kam je srdce táhne. A dát jim na to finance, takže víme, odkud vítr fouká.
   Ale Německo je prostě velké, plné talentovaných lidí, takže se před ním otevírají možnosti, které je velmi těžké zavrhovat. Záchranou Evropy, pokud nechce být německá, je pouze rozdělení Německa. P.K.

   Smazat
  4. Jen poněkud úsměvnou poznámku dovolte.K výrazu skopčák, kde už jen starší znalci vědí, že to mělo se skopovým málo společného. Asi by mělo být správně psáno zkopčáci. Nicméně si tento výraz žije svým životem a v převleku překračuje jazykové hranice. Osobně jsem viděl uvedené slovo v německém překladu ve dvou knihách. V německém vydání Kohoutových pamětí a v německé knize o K.H.Frankovi(grant UK).Oba příklady byly citací z projevu J.Masaryka na BBC a dovedně přeloženy coby Hammelfresser (požírači skopového).Takto vzniká historie.

   Zajímavé je,že Poláci používali za války pro Němce výraz škopové,ale proč jsem se nedopátral.Oni Němce z hor neměli a vysvětlení,že snad podle škopkovitých přileb mně přijde trochu za vlasy přitažené.

   Tak to jen na okraj jako pozdrav hledačům pravdy.

   Smazat
  5. 17.32 SKOPEC je beraní vůl = kastrát = eunuch. Plodný jako duch Jezuity, nebo drilem vycepovaného německého vojáka pruské školy - kadawergehorsamkeit. BEZPODMÍNEČNÁ ABSOLUTNÍ POSLUŠNOST NADE VŠE!

   Bydlet na kopci znamená, že pokud S kopce slezete, musíte se domů vyškrábat zpět, nahoru.

   Smazat
  6. P.S. k 23.14: Z kopce mohou vylézt akorát horníci nebo permoníci.

   Smazat
  7. P.S.k 23.14 a 23.31

   Nebo ještě může vylézt Heidi Děvčátko z hor. Chcete-li tak z kopců...Už se tím netrapte, skopec tam každopádně není

   Smazat
  8. Divadelní hra Jeppe z vršku

   Smazat
 15. 14:52 Nedělám si iluze ani o ANO, Babiš není Orbán. Ten americkým diplomatům oznámil, že Maďarsko hodlá provádět neutrální zahraniční politiku a nikoli plnit požadavky USA, píše The Wall Street Journal. Orbán totiž odmítnul nařízení, aby čelil „čínské kybernetické špionáži“ a podpořil Ukrajinu proti Rusku." České loutky dostaly stejný příkaz a evidentně poslechly :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V daném případě (Venezuela) se jednalo z hlediska Česka o poměrně okrajovou záležitost a česká vláda stejně neobstála a chová se jako poskok v cizích službách. Může se pak ještě někdo domnívat, že tato vláda je schopná účinně omezit budoucí imigraci z muslimského světa a z Afriky? Já osobně pochybuji, jsou to jenom proradní semitští trhovci.

   Smazat
  2. pro 16.26
   Jen chci podotknout, že kauza Venezuela má hlubší "kořeny" než to navenek vypadá.

   Tam nejde o demokracii, tam jde o omezení čínského vlivu na jednu (a další) zem(ě) Jižní Ameriky! To je největší nebezpečí pro USA, ánžto by vlastně ztratily vliv na (skoro) celý jižní kontinent.

   Zbytek se budeme dovídat postupně, podle vývoje. Samozřejmě to vše bude činěno V ZÁJMU DEMOKRACIE A DODRŽOVÁNÍ LIDSKÝCH PRÁV.

   Smazat
 16. Žádat po Rusku, aby rozmístil své rakety "za Ural" je stupidnější, než žádost Ruska, aby z území někdejších zemí Varšavské smlouvy stáhlo NATO svá vojska do pozic z r. 1989. Obklíčení Ruska agresívními a po teroristických válkách bažícími armádami zemí NATO je příčinou, proč Rusko mění svou taktiku - konečně rozumně odpovídá západnímu imperialismu v obraně proti jeho zlodějským a zabijáckým choutkám. Až tomu bude naopak a vojska Ruska budou na hranicích Kanady a Mexika s USA, budu pro jejich stažení do mateřské země! Nyní jsem pro vojenský pakt Čína, Indie, Rusko.
  Obecně naše zalíbení - tedy našich politruků z Malé Strany ve vazalství a habtachtování vůči Hexagonu se mi nepozdává, stejně jako radostný příklon k fašismu a nacismu na Ukrajině, obdiv našich politiků k masovým vrahům - banderovcům nacistického střihu, kteří by se hodili bývale velice jako "lidumilní" bachaři do Osvětimi. Také je pozoruhodné vlezdokonečníků pana Petřičůrka ve věci samozvaného prezidenta Venezuely. Kauza Venezuela? To není nic jiného, než pokus o majdan, kontrarevoluční zimu, hnědou revoluci, ale daleko nejvíce jde u ukradení Venezuelské nafty diktaturou kapitálu a spol. v USA. Imperialismus, toť vzor našich dnešních českých "státníků"??? Komu slouží - jen a jen za korupné diktatuře kapitálu! Nejspíše je tomu tak. Zvedli někdy hlas politruci z Malé strany proti fašistickému režimu ve Španělsku, zastali se někdy politicky perzekuovaných politiků Katalánska, postaví se snad proti výlučně nejčistokrevnějšímu politickému procesu, který připravují španělští fašisté - Franko byl proti nim beránek - proti právu národa Katalánců na sebeurčení? Nebo jsou naši vládnoucí politici na jedné straně s ukrajinským nacismem a na druhé s frankistickým fašismem? Kam jsme to dotáhli s tím našim politickým režimem - to snad Beranova vláda za protektorátu Böhmen und Mähren byla češtější, než ta dnešní, zaprodaná sakumpakum i s botami lumpenkapitálu USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Německo může Rusku akorát foukat práškový cukr do pr...
   Bylo by dobré, aby si Němci uvědomili co pro ně znamenala bitva u Stalingradu v roce 1943. Na Rusko já nedám dopustit, protože ČSSR osvobodila Rudá armáda od německých bezcitných vrahů. Díky Sovětské armádě jsem prožil krásné dětství a pokojný život až do roku 1989. Ale to už je jiná kapitola.

   Smazat
  2. Utekl jsem za CSSR az do USA, abych po 5 letech tam rikal ZLATI KOMUNISTE. Oba dva nade mnou, mate pravdu. Jsem stastny, ze jsem zil za CSSR, byt 58 dni ve vystrovaci vazbe a 22 let odstrkovany za to, ze jsem vystoupil z KSC v r.1965. Kde jsou ty zlate casy. A to nam jeste lidi z Polska a Madarska po uteku v Rakousku rikali: Jak jste mohli v takove zmi zit!?

   Smazat
  3. 17:57 Jste lhář. Za to že jste vystoupil z KSČ jste nemohl být ve vyšetřovací vazbě. Zřejmě jste provedl něco jiného co nepřiznáváte.

   Smazat
  4. 17:31 Rudocancy! Nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 17. Stanislav Ševeček4. února 2019 18:33

  Vzdejte se, nic se vám nestane.

  OdpovědětSmazat
 18. Vypovězení smlouvy o raketách Američany bude asi plán "B" po neúspěšném pokusu vystrnadit Rusko z Krymu (Sevastopolu).

  OdpovědětSmazat
 19. Ono už Německo vystoupilo z NATO? Proč se neobrací na své úžasné spojence, se kterými si výborně rozumí, třeba USSA? Politici státu NATO vyzývají svého nepřítele, na který neustále USSA z něčeho obviňují a snaží se ho obkličovat, aby je ušetřil jaderného zbrojení a nákladů a ustoupil požadavku jiného státu NATO. :-)

  To je gól. Takže ne že by se státy NATO dohodly mezi sebou, oni se z Německa radši obrací na Rusko. Co nám to říká?

  - Rusko je pro Německo asi rozumnější, s USSA se jednat nedá
  - Německo stejně jako celá EU je trapný přívěšek USSA
  - Německo má strach z odvety, ale místo, aby udělaly něco proti válce a postavili se proti stupidní politice fašistické USSA, radši trapně a zbaběle žadoní u Ruska
  - strašení Ruskem je zjevně asi vylhaný blábol, jinak by se nebáli závodů ve zbrojení a důsledků, ale brali by to jako nutnou obranu
  - tato zbabělost musí jenom povzbudit radikální muslimy, aby obyvatelstvo západní Evropy co nejdříve zlikvidovali pro ostudnou podřízenost, zbabělost, neschopnost vůbec bojovat za své přežití a mír

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Muslimové mají na zbabělce čuch...

   Smazat
 20. Německá vláda patrně úspěšně absolvovala nástavbové studium. Předmětů pokrytectví, drzosti a neomalenosti.

  OdpovědětSmazat
 21. Mi ten nápad z Německa připadá jako žádost, aby se Rusové nebránili, až je Němci zase přepadnou.

  OdpovědětSmazat
 22. Na každého zmetka a USA a jejich kolonie se chovají jak naprostý zmetek a fracek, platí prostě jej ignorovat a vůbec se s ním nebavit. Neni o čem!!! Nechápu proč Rusové neustále mají potřebu s nimi jednat, nazývat tu pakáž partnery a snažit se jim něco vysvětlovat. Já bych je úplně ignoroval a ať se třeba poserou vzteky. US reprezentace a jejich koloniální poskoci, včetně těch našich, nejsou žádnými seriozními partnery pro jakákoliv jednání. Až se naučíte slušnosti a charakternosti pak přijďte, jinak neni o čem jednat. Hned by se US sráči drželi za palici jak to podělali. Proč vůbec jednat s tak prolhanými a křiváckými zmetky jako je tzv. západ? Ať si své hodnoty stčí do prdele. I to co z ní leze má větší skutečnou hodnotu než jejich kecy. Dá se s tím totiž alespoň hnojit pole.

  OdpovědětSmazat
 23. To by museli být padlí na hlavu. Doba nordických lstí už pominula.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.