Reklama

úterý 12. února 2019

Fox News: USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!

12. 2. 2019 FoxNews a PrvníZprávy
Podle prognózy rozpočtového úřadu Kongresu bude deficit rozpočtu USA v tomto roce činit 897 miliard dolarů, děsí se americká televize Fox News.
Podle televizního kanálu státní dluh USA již překračuje roční HDP; pokud úrokové sazby stoupnou, daně Američanů budou zcela vyčerpány jen na úrokové platby.

Děje se to poměrně bez povšimnutí, nebo téměř úplně bez povšimnutí. USA se tiše rozpadají. Velmi tiše, ale reálně. Rozpočtový úřad Kongresu právě zveřejnil svou prognózu federálního rozpočtu na příští rok. Ekonomové předpovídají schodek ve výši 897 miliard dolarů. Pro srovnání: je to o 120 miliard více, než v loňském roce. A mnohem více než deficit z dob George W. Bushe. Především, dluh tehdy činil 500 miliard dolarů a vyvolal ohromnou paniku.

Nyní se blížíme bilionovému deficitů prvního volebního období Obamy. Rozdíl je v tom, že těmto schodkům předcházela nejhorší recese za několik desetiletí. A samozřejmě, i v Iráku a v Afghánistánu probíhaly ještě intenzivní bitvy. Nejdůležitější je, že státní dluh v té době činil méně než polovinou toho dnešního.

Trumpovy dluhy může zlikvidovat jenom velká válka

Proč se to všechno děje v roce 2019? Ačkoliv to tak nemá být. Říká se nám, že naše ekonomika je v dobré kondici. Naši představitelé říkají, že jsme tak bohatí, že poskytujeme bezplatnou lékařskou péči nelegálním přistěhovalcům. „Žádný problém! Teď je čas rychlého růstu!" Ale pokud je to pravda, tak proč nemáme přebytek?

Státní dluh činí 22 bilionů dolarů. Více než náš roční HDP. Co si myslíte, že by se stalo, kdyby se trhy znovu zhroutily? Nebo když se náhle budeme nuceni jít do další války - například když se nás demokratům podaří dotlačit do války s Ruskem? Pokud máme takové dluhy v období míru a rychlého růstu, představte si, co se stane, když vzniknou problémy. A ty nevyhnutelně vzniknou, konstatovala televize.

V životě vždy dochází k problémům. Někdy můžete dokonce předvídat, které z nich. Například úrokové sazby. Současný dluhový systém funguje, protože dlouhodobé úrokové sazby zůstávají nízké. Ale i nyní naše roční úrokové platby přesahují 370 miliard. To je asi stejná částka, jaká se přidává do programu bezplatné lékařské péče. Jakmile se úrokové sazby zvednou, a ony se zvýší, tato hodnota se stoupá k nebesům. Pak budou vaše daně vynaloženy ne na silnice, na zdravotní péči nebo na námořní zvláštní síly. Budou se jen platit úroky! A na oplátku nedostanete nic. Přínos - pouze pro bankéře.

To by mělo vážně znepokojovat obě politické strany. Ale nikomu na tom nezáleží. Vycházejí z toho, že až přijde čas platit, už taky dávno nebudou. Budou žít někde na Floridě. Obvykle to tak bývá. Ale tentokrát se mýlí. Nejedná se o „dlouhodobou krizi", ale o tu která se právě nyní rozvíjí, přímo před našimi očima, dodal varovně Fox News.


26 komentářů :

 1. UKRADLA ČNB 2 000 000 000 000 KORUN A ZABUNKROVALA JE?

  Čekaji tam jako náš dil zaplaceni deficitu AMERU?
  Je pravda,že to tam je v dolarech proto,že když kracnou a budou mit cenu toaletniho papíru tak vlastně zaplatime ten dluh Ameru,jak to vlastně je?
  Proč nemáme už žádné zlato a oni aspon to zlato nechtěji za ty ukradené penize koupit a radši maji možná brzo na skladech bezcený papír,či co?

  OdpovědětSmazat
 2. Hlavně si dávejte pozor na důchodové pojištění, které máte u soukromých bank, při jejich krachu dostanete to, co dostali občané USA, Míra vám to vysvětlí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon, spoření.

   Smazat
  2. Soukromé jsou i banky, takže ani běžné a spořící účty nejsou v žádném bezpečí. A když bude pořádný mazec, tak budou zapomenuty i ty limity na výběr.

   Smazat
 3. Napr. Murdoch medialne miliardarsky "genius" se zbavil filmu a vrhnul se na sport. Placene kanaly , ktere slibovaly ze budou bez reklamy neprodlene ziskali ztraty az 8 nasobne.

  OdpovědětSmazat
 4. Souhlas už to dlouho nebude trvat a dluhy je zničí tak to je když se nestarají o stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika díky tvorbě nových dolarových dluhů fakticky žije na úkor zbytku světa. Dokud bude dolar celosvětovým platidlem, tak se USA nemají čeho obávat. Nebo snad víte o nějakém exekutorovi, který by šel vymáhat splacení nějakého amerického dluhu pro nějaký chudnoucí stát. Vždyť USA odmítly vydal z "úschovy" měnové zlato i svému blízkému spojenci - SRN. Co mohla Merkel udělat, poslat do USA exekutora? Němce ani nepustili se na zlato podívat :-)

   Smazat
  2. Jen malá oprava. Německo není spojencem USA! Je to jejich vazal. A to až do konce tohoto století, podle poválečné smlouvy, kterou Němci podepsali. Tak musí jen halt maul und maschieren!

   Smazat
  3. 6:53 klídek jdeme ke dnu s nimi, akorát oni si koupili ostrůvek v Tichomoří a mají tam co papat a služebnictvo tam najdou zadarmo. My i kdyby to zde nebouchlo, tak se budeme hádat, zda to zavinila levice či pravice a pápá hypermarkety plné papání.

   Smazat
 5. V článku se píše, že Trumpovy dluhy může zlikvidovat jenom velká válka. Je tu ještě jedna možnost, totiž zásah vyšší moci, nějaká rozsáhlá přírodní katastrofa, která postihne americké území. Té přírodní katastrofě jde samozřejmě pomoci nějakým vojenským zásahem. Poslední roky je na katastrofu obyvatelstvo masmédii systematicky připravováno a můžete si vybrat, co to bude (zemětřesení, tsunami, Yellowstone, asteroid atd.). Stačí si jen vybrat. Každopádně po takové události se Amerika všech dluhů rázem zbaví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však také války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity.

   A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
  2. jak to tak vidím, do 50 let částečně a do 100 let úplně vychcípá euroatlantická společnost, bude nahrazena jinou kulturou. V čele půjde Švédko, potom Německo a Rakousko, Francie, Anglie... a na konci ČR.

   Smazat
  3. 21:08 Pokud nebude očistná válka (viz odkaz na tu studii v příspěvku výše), tak je to více než jisté ...

   Smazat
  4. Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty!
   ---------------
   Joo to chtěl i Hitler a jak to dopadlo?
   Teď bylo výročí tankové bitvy u Prochorovky, nevím který blbec se snaží dnes lidem namluvit, že Sověti prohráli. A pak nějak popletení Ivani došli do Berlíne, patrně je tam hnali Němci.

   Bez ruského plynu pochcípáme v zimě zimou a bez čínské výroby tu psát nebudete.
   Doufám, že víte kd se vyrábí všechny komponenty do PC?
   Merkelová začíná mít třes jako velký Áda.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. O skutečné hodnotě US žabích kůží vypovídá nejen US státní dluh (též zadluženost jejich domácností a hrubě nevyrovnaná platební bilance), ale i výše jejich HDP.
  Cožpak je možné, aby průměrný Američan vyprodukoval ca. dvacetinásobek toho, co průměrný Čech??
  To by snad vodu musel proměňovat ve zlato ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč ne, když jeden z nich uměl proměnit vodu ve víno?

   Smazat
  2. Čekám kdy USA udělí nějakou cenu naším bankéřůmi, kteří natruc celosvětové nepřízni $ udržují v kondici a stále zvyšují jeho paritu ke koruně. No uznejte, za to zaslouží alespoň malou "gramičku".

   Smazat
 8. 70% americkeho HDP su sluzby. Takze ja uvarim kavu vam 30x a vy my za to opravite nieco male na aute. Na suroviny a suciastky si poziciame, inflacia to za nas vyriesi:-))

  OdpovědětSmazat
 9. Tramp má jiný plán.Znárodní FED a je po dluzích.Jde pouze o to,zda mu to finanční oligarchie dovolí!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakmile tohle Trumpík zkusí, tak dopadne jako Kenedy.

   Smazat
 10. Zadne strachy, problem by byl v tom, kdyby se rozpadly tiskarny, kde se dolary tisknou!

  OdpovědětSmazat
 11. Anonym 16:12.Asi jsi v mládí spadl na paličku!A to co zde blekotáš jsou toho následkemRadši stul pysk,jak říkají Poláci.Aspoň nebudeš za BLBA!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ááá, další z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
  2. 16:41 Pepku, ty obecní blbečku, zalez do svého chlívku, nikdo není zvědavý na ty tvoje smradlavý kozí bobky, co tady vypouštíš

   Smazat
  3. 16:52 Nepotřebuju nic vypouštět, protože tady to dost zasmraďujou výše popsaní čechomužycii a rudoprdi tvýho typu, vypouštěný v pravidelných intervalech z lejnolíhně tohodle škaredýho Ugrofína! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   A že ty smrdět dokážou, na rozdíl od de facto nepáchnoucíh kozích bobků! :-))))

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.