Reklama

pondělí 4. února 2019

FP: „Nedůvěřujte gringům" – sázkou na Guaidó Washington silně riskuje!

Jednotka Bolívarské národní policie
Lindsay O'Rourke a -kou-
4. 2. 2019 FP a PravníZprávy
Jen máloco může zkompromitovat politické vůdce v Latinské Americe více, než podpora USA - lidé v regionu si pamatují svoji historii příliš dobře a Washingtonu nedůvěřují, píše politický analytik Lindsay O'Rourke ve Foreign Policy.


Takže spojení jejich snah ke změně režimu, berou na sebe jak vůdce venezuelské opozice, tak i Amerika značné riziko, které se může změnit na další složitý konflikt.

Venezuela byla jednou jednou z nejstarších latinskoamerických demokracií, ale roky neefektivního ekonomického řízení, korupce a rostoucí autoritářské chutě prezidenta Nicholase Madura uvrhly zemi do krize, píše politický analytik na Bostonské univerzity Lindsay O'Rourke ve svém článku pro Foreign Policy.

Dnes je venezuelský bolivar, národní měna, téměř bezcenná, v loňském roce hyperinflace dosáhla 1 300 000%. Hlad se šíří po celé zemi. Ti, kteří mohli, už utekli do sousedních států. A kvůli vlně migrantů v několika latinskoamerických zemích začala humanitární krize. 23. ledna americký prezident Donald Trump uvedl, že pokud se Maduro rozhodne použít sílu k potlačení protestů, pak Washington, podporující opozici, bude zvažovat „všechny možné možnosti".

Ale autor článku varuje: vyhlídky na změnu režimu ve Venezuele, zejména z iniciativy Spojených států, vypadají poměrně riskantně. Navzdory skutečnosti, že více než 20 zemí následovalo příklad Washingtonu a uznalo vůdce venezuelské opozice Juana Guaidó jako dočasného prezidenta, protestující by měli být opatrní.

Podle některých médií předtím, než se prohlásil za prezidenta, Guaidó koordinoval své jednání se Spojenými státy. A je to údajně součástí plánu Washingtonu a jeho „spojenců v Latinské Americe", svrhnout Madura. Zdá se, že administrativa Donalda Trumpa už nějakou dobu směřuje ke změně režimu v Caracasu. V srpnu 2017 se prezident odvolával na „vojenskou možnost" ve vztahu k Venezuele. A v roce 2018 noviny napsaly, že současná administrativa se setkala s nespokojenými vojenskými vůdci země, aby se připravila na možný převrat. A přestože se Washington nakonec rozhodl nepodpořit spiklence, Maduro si to stále pamatuje a obviňuje ho ze všech politických nepořádků, píše analytik.

A zde, podle O'Rourkeho, je zřejmé nebezpečí příliš neurčitých vyjádření Trumpvy vlády ohledně politiky změny režimu. Možná, že to Washington považuje za jedinou správnou odpověď na humanitární krizi ve Venezuele, ale kvůli protichůdným prohlášením prezidenta mnozí v regionu zpochybňují dobré úmysly Spojených států.

Maduro minulý týden varoval Venezuelany: „Nevěřte gringům." A není divu, že Latinoameričané na začátku 20. století sotva zapomněli na americkou „diplomacii dělových člunů", kdy s pomocí amerických válečných lodí převzali kontrolu nad většinou oblasti.

Pokud se zaměříme na samotnou politiku změny režimu, pak, jak jasně ukazuje historie, téměř nikdy neskončila vpro zemi úspěchem, která byla jeho cílem, připomíná analytik. Nakonec je pravděpodobné, že stát, v němž byl otevřeně nebo tajně proveden USA převrat, čelil občanské válce.

A přesto, jakkoli se může zdát neúčinná politika změny režimu, USA se k ní stále vytrvale uchýlují.
 Jen po skončení druhé světové války se Amerika namísto dělových člunů nakonec zvolila skryté akce, které úspěšně testovala v deseti latinskoamerických zemích. Dokonce i předchůdce Madura, Hugo Chávez, který měl také šanci čelit převratu (pravda selhal), si byl jistý, že to byla práce Američanů (dokumenty, které dnes odtajněny podle autora, tuto verzi nepotvrzují).

BZ: Oběti války o zdroje - Venezuele hrozí osud Iráku a Sýrie!

V každém případě je zřejmé, že Venezuelané jsou vůči Spojeným státům podezřívaví. Proto uznání vedení Guaida Trumpem je "meč se dvojím ostřím". Na jedné straně to může zvýšit autoritu opozice v očích amerických spojenců, ale na druhé straně se samotní Venezuelané mohou rozhodnout, že se právě s rukama Guaida Washington rozhodli vměšovat do záležitostí země.

Navíc, jak poznamenal O'Rourke, uznání vůdce opozice jen málo co změní na celkovém obrazu. Skutečnost, že USA požadují odstranit Madura je známá skutečnost. Takže je nepravděpodobné, že by jejich podpora Guaidóvi vyvolala významný posun v situaci vnitřních sil ve Venezuele. Podobná situace je zaznamenána i na mezinárodní scéně, kde má Maduro své příznivce, zejména v podobě Ruska a Číny.

Chcete-li si potvrdit, že americká podpora opozice jiného státu zřídka skončí něčím dobrým, nemusíte zacházet ani zdaleka za příklady. Stačí připomenout Libyi nebo Sýrii. V případě Venezuely Guaidó uvedl, že potřebuje podporu tří skupin: lidí, mezinárodního společenství a armády. Ze všech tří, možná nejdůležitější je podpora armády, ale bohužel pro opozici je nejtěžší ji dosáhnout, konstatuje politolog.

Vrcholní vojenští vůdci se domnívají, že jejich postavení je úzce spjato se současnou vládou - jsou ve stávajícím systému příliš spojeni a v rámci nových orgánů může být kdokoliv ohrožen obviněními z korupce, porušování lidských práv a obchodu s drogami. A ačkoli obyčejní vojáci pravděpodobně více sympatizují s Guaidóem, je pro ně velmi obtížné koordinovat svoji snahu.

Dnešní vláda Trump riskuje: pokud padne Madurův režim a převládne v zemi demokracie, vztahy s Caracasem se zlepší a Washington může být na sebe pyšný. Pokud však Maduro zůstane u moci, může vinit Washington ze zapojení do státního převratu. Současný venezuelský prezident v tomto případě získá ideologické vítězství nad Amerikou a bude moci oprávněně nazývat Guaidó „politickou loutkou" Spojených států.

- - -

60 komentářů :

 1. Venezuela přezkoumá své vztahy s Českem

  https://cz.sputniknews.com/politika/201902049117867-venezuela-cesko-guaido/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šmarjapano, co si jen počnem? :-D

   Smazat
  2. 17:33
   My si nepočnem nic. Prostě jsme světu poslali zprávu, co jsme a svět s námi podle toho bude v budoucnu jednat.
   Z jiného úhlu pohledu, svět to o nás už ví, ale je spousta spoluobčanů, kterým ta informace není příjemná a tak si ji nepřipouští.
   ABC

   Smazat
  3. 18:17
   Tím "světem" myslíte Rusákym Číňany, Turky, Irán, Sýrii a Kubánce? Tak to potom jo.

   Smazat
  4. 18:39 Také Indii, Mexiko, Jihoafrickou republiku, Itálii a další, tj. celkem cca 4 miliardy lidí....

   Smazat
  5. Jo..., svět se v prdel obrací.

   Smazat
 2. Česká vláda uznala na návrh ministra zahraničí Petříčka prezidentem Venezuely člověka , který se sám tímto prezidentem prohlásil . Je to vůbec možné ? Co na to prezident Zeman ? Uvědomuje si vůbec jakého člověka jmenoval do funkce ministra zahraničí ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možné je všechno. Např. že protivníci presidenta Zemana napíší předsedům vlád EU a presidentu USA, že Zeman nemá důvěru většiny Čechů, aby ho přestali uznávat a dali důvěru poslanci europarlamentu Štětinovi. Ten by se určitě rád presidentem ČR prohlásil. A bylo by to.

   Smazat
  2. Demokracie ala Česko, loutka bez mozku ministrem (stačí se podívat na fotku) a je to... čemu se divíte?

   Smazat
 3. Tak jistě... Uznáme Kosovo, neuznáme referendum na Krymu, neuznáme referendum v Katalánsku, uznáme, že se předseda parlamentu stane zvenčí prezidentem....
  Nezdá se vám to na hlavu,
  Kde je ta demokracie? Peníze? Ropa? Zdroje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale copak tu jde o demokracii? Copak tu jde o nějakou spravedlnost? Copak tu jde o lidi?
   Skončete s tou naivností a podívejte se pravdě do očí!
   Myslete si, co chcete, ale tohle je jen střípek pravdy:
   https://aeronet.cz/news/manzelka-slovenskeho-ministra-zahranici-odkryla-sokujici-svedectvi-z-diplomacie-jak-jeji-manzel-celi-tlakum-mocnych-kruhu-ktere-usiluji-o-rozpoutavani-valek-v-poradnim-tymu-miroslava-lajcaka/

   Smazat
  2. NIC jako DEMOKRACIE nikde není! Existuje pouze Rasa pánů a Rasa otroků! Ta první dnes předstírá vládu té druhé, neb jakákoliv demokracie je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi - podlidí typu místních užgryndaných čechomužiků! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 4. 18:17...souhlas,..dali jsme světu na vědomí, že jsme pohůnkové amíků...stydím se za vládu v naší zemi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se za ni nestydím. Udělala správnou věc. Ale rvete se hezky za svého rudého soudruha /záměrně nepíši "za Venezuelany", protože ti jsou vám zcela u zadku/, jen co je pravda.

   Smazat
  2. Anonymní4. února 2019 18:47
   Filcka přisátá k americký prdeli tu opět perlí. Každému tu nadává, přitom blahem uchcává. To není náhoda, že tady tato lidská hyena vije na měsíc.
   Kdo ho platí toho čmouda, nebo je jen blbej jouda?

   Smazat
  3. My se tu nepereme za žádného "svého rudého soudruha", jak se snažíš, ty jeden americký čípku, nám tu podsouvat.

   Nám není jedno, že se mezinárodní právo ničí, že svět je nebezpečnější než kdykoli předtím a že bezcharakterní pitomci, jako jsi ty, otravují svým kvílením slušné lidi při diskuzi.

   Chápeš, blbečku?!

   Smazat
  4. 18:47 typ lidí jako vy, vede nejen naší republiku,ale celý svět do totálních sraček.Jste na sebe jistě náležitě pyšný.

   Smazat
  5. 23:16 Tak hlavně že nás nedovedou tam, kam by nás chtěli dotlačit Vena Dvořák s Davidovic Ivánkem, tedy mezi tuhle hromadu bojaryšnikem ožralých a prdama škaredýho Ugrofina z Kremlu odulých sraček co se chladí v pochcaných teplákách namísto klimatizace! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 5. Maduro je typický rudý psychopat. Zavedl potenciálně bohatou zemi do bídy, Venezuelu drtí extrémní inflace a chudoba. Maduro je příčinou doslova exodu /3 miliony!/ Venezuelanů do okolních zemí. Je evidentně naprosto neschopný, nic neumí a nemá té zemi naprosto co pozitivního dát. O to víc se ale za každou cenu moci jako klíště.
  Není divu, že je idolem zdejších zastydlých bolševiků, kteří se za Madura /ne za Venezuelany, ti jsou jim u zadku/, bijí jako lvi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:57
   Uvědomuješ si, jak hezky ses popsal? Psychopat.. naprosto neschopný... nic pozitivního... drží se tu jako klíště.. zastydlý, má svůj idol kdesi na západě (nebo v zádeli :). Celý ty. To jsi psal opravdu zasvěceně, z vlastní zkušenosti. :) Ale co s tím má společného Maduro? :)

   Smazat
  2. Podívej, ty neodbytná muňko, kdyby sis v té tvojí zamrzlé palici dokázal něco přečíst, tak by ti to možná prospělo. Ale vzdělat vygumovaného přemřelu už asi nejde.

   http://outsidermedia.cz/o-venezuele/

   Smazat
  3. 18:57 zkus takhle výstižně popsat Porošenka

   Smazat
 6. Dobrý článek

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/venezuela-nicolas-maduro-juan-guaido-budoucnost-prehled/r~607fc2f4287d11e98c840cc47ab5f122/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demagogie, kecy, Bakaloshit.

   Smazat
  2. zpravy.aktualne.cz? To jako myslíš vážně?

   Smazat
  3. Sorosovy "fejky" pro tupé Gójim. Třeba pro 18.59 a pro Pepka...

   Smazat
  4. 19:28 a 20:27

   Četli jste to vy dva dementi nebo jenom krákoráte? Pokud náhodou ano s čím konkrétně tam nesouhlasíte?

   Smazat
  5. 20:33
   Já to četl a jsou to tradiční kecy jako obvykle v Bakaloshitu. Ty jsi to četl, demente, že jsi to označil za dobrý článek? Tady na NR vyšly daleko podrobnější analýzy k věci. Ale pokud ty se rád hrabeš v hovnech, když mají nálepku Bakaly...

   Smazat
 7. Rusové a Čína jsou věřiteli současného vedení Venezuely. Dá se předpokládat, že s výměnou politické reprezentace Venezuely, by jejich pohledávky spadly pod stůl. Proamerická vláda by se splácením dluhů asi nepospíchala a zejména Rusko a Čína by asi ostrouhaly.
  Docela mne zajímá, jak se situace bude dál vyvíjet. Pokud vím, jenom Rusko půjčilo Venezuele 20 miliard dolarů. Tak že výměna venezuelského vedení jim určitě nebude lhostejná. A o Číně ani nemluvím. Ta má v současnosti asi delší hybné páky, než Rusko. Tak že případná americká vojenská intervence by asi neskončila pouze nějakou protestní nótou.

  OdpovědětSmazat
 8. Co tam dělají? Údajně až 300 izraelských vojáků a specialistů na cestě do Venezuely

  https://ac24.cz/-/co-tam-delaji-udajne-az-300-izraelskych-vojaku-a-specialistu-na-ceste-do-venezuely?redirect=%2F

  US Sending 5,000 Troops to the Colombia Border as Venezuela sends thousands to the border as well!!


  https://www.youtube.com/watch?v=4GJdzsJJwTw

  Venezuela: First wave of US Helicopters deployed to Colombia, February 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=RTdv1lZR_xA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:25 Není těch 300 izraelských vojáků a specialistů, zcela náhodou, ruské národnosti ?

   Smazat
  2. 19.30 Píšete oxymoron. Buď jste Rus, nebo jste Žid. Ovšem Žid který se narodil v Rusku a absolvoval ruské školy, se za Rusa může úspěšně vydávat a infiltrovat ...

   Smazat
 9. Jen počkejte, až budete přezkoumanej.
  Buhví co vám najdou.

  OdpovědětSmazat
 10. Pod článkem o Venezuele na idnes v němž je i hodnocení Vojtěcha Filipa mají eldorádo antikomouši a havlérka. Kdo má žaludek v pořádku, doporučuji se začíst. "Demokrati po česku" v akci. Mě se po několika příspěvcích zvedl kufr...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je tak, když vylezeš ze své sociální bubliny mezi normální lidi. Drtivá většina lidí vás, ruďochy, opravdu nemá právě v lásce.

   Smazat
  2. No nekecej..., ty znenáviděnej pravdoláskaři...

   Smazat
  3. Člověk, který přemýšlí o světěa o zle, které v něm vládne, člověk, který vidí svět kriticky a vidí i původce toho zla, je podle některých nablblíků "ruďoch".

   To se povedlo. Zasmál jsme se.

   Smazat
  4. 21:52 Vzyt jim uz zbylo jen tech par nalepek....a brani je zuby nehty,protoze jinak by si museli pripustit, jak moc naleteli

   Smazat
  5. 22:38
   Já, na rozdíl od ubohých Venezuelanů, mám co jíst, mám slušné bydlení, žiji v bezpečné zemi, mám k dispozici špičkové zdravotnictví, nemusím nikam emigrovat abych přežil.
   Já jsem rozhodně nikomu nenaletěl. A ty se třeba poser vzteky, rudý, fanatický troubo. Ještě, že už je tady od vás pokoj.

   Smazat
  6. 23:19 Neni vam tedy hloupe jim prat, aby dopadli jako Libye,Irak,Syrie,Afganistan atd

   Smazat
  7. 23:37
   Venezuelani nejsou Arabové. Jihoameričani demokracii v pohodě zvládnou, jen je potřeba aby k tomu dostali vůbec šanci a ten rudý, bolševický, neschopný, mocichtivý, tlustoprd odstoupil. Svou velkou šanci dostal a promarnil ji, uvedl svou zemi do bídy. Nic dalšího v repertoáru nemá než další a ještě větší bídu. Toto Venezuelanům opravdu nepřeji.

   Smazat
  8. Jihoameričané jsou stejní jako Evropané či Arabové. Když páníček za velkou louží zavelí, tu se vlády zmocní "černí plukovníci" (Řecko), tu generálové (opakovaně Turecko), tu se Egypta zmocní maršál Sísí, tu se objeví Pinochet, argentinská junta, diktátoři v Paraguay, Uruguay, Brazílii, tu se vylodí statečná armáda SS (Spojených států) na Grenadě či v Panamě.

   23:51 je zkrátka pubertální špatně se učící pablb, který neví nic, naprosto nic!

   Smazat
 11. 23:19 nikomu nenaletěl?No vidíš,jak jsi hloupý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč si léčíš na mě svoje komplexy? Proč si do jiných projektuješ sebe, svoje problémy, svoje prohry? Jsi opravdu takový ubožák?

   Smazat
  2. 23:33 On jen neni takovy sebestredny sobec jako vy

   Smazat
  3. 23:39
   Aha, v tom případě by se ale měl zajímat o bídu Venezuelanů a ne o sladký život bolševického papaláše Madura.
   A už vůbec ne blábolit o mě, o člověku o kterém zhola nic neví jestli někomu naletěl nebo ne. A to samé platí i pro vás.

   Smazat
  4. 23:45 Jejich situace se urcite vylepsi,kdyz jejich veskere nerostne bohatstvi schramstnou cizi firmy....Vy mate dost

   Smazat
  5. 23:48
   Tak jak "schramstli veškeré nerostné bohatství Saudské Arábie? Kanady? Kuwaitu? Emirátů? Iránu? Nigérie? .... Koho veškeré bohatství vlastně kdy "cizí firmy" schramstly?
   Přestaňte už žrát a šířit tu přihlouplou anti-ami propagandu ze Sputniku.

   Smazat
  6. Pro "snaživého" amerického "zaměstnance", naposledy z 4.2. v 23:56 h
   (Váš pravopis - viz.:„.. Kuwait..“ a Vaše čeština, Vás totiž zřetelně usvědčuje):
   Nechtěl byste se přestat vydávat za obhájce chudých Venezuelanů, když tak obdivně vzhlížíte k diktátorům v Emirátech a Kuvajtu a jejich „bohatství“?
   A radši rovnou napsat, že je Vaším úkolem nám všem zblbnout dokonale hlavu, abychom neuvažovali nad tím, že naše vláda radostně a vesele uznává ignorování výsledků voleb a následný puč, za nástroj „demokratického řízení státu“?!
   A to do toho ještě nesmyslně mícháte Irán a Nigérii - to mají být „bohaté státy“ s vysokou životní úrovní?!
   Také ta Kanada, tu jste tam přihodil proč?
   Protože je to ukázková kolonie Ameriky?
   (Samotní Kanaďané tvrdí, že celou jejich zemi vlastní Američané. Názorně je to vidět na jejím hlasování v OSN a na dalších jejích mezinárodních aktivitách! A na vlastnických vztazích.)
   Uvádět bohaté kolonie za příklad, je nesmyslné.
   Vždyť každá „Říše“ přece ví, že je pro ni lepší, když v koloniích vládnou místní „satrapové“, než aby přímo vládli jejich „páni z Říše“.
   Jste horší než „zaseklá gramofonová deska“..
   Pavel p

   Smazat
  7. P.S.:
   A následných časech.. (asi tak dlouho, dokud to bude považovat za "potřebné).
   Pavel p

   Smazat
  8. Souhlasím s Pavlem. 23:48 - je jen placený přiblblý americký čípek, bez hlubšího vztahu k Česku a Čechům. Jede podle anglosaského propagandistického mustru.
   A přesně jako všichni propagandisté vytrhává ze souvislosti jen to, co se mu hodí.
   Například neuvádí v jakém stavu byla ta "potencionálně bohatá" Venezuela před tím, než jí začal šéfovat Hugo Chaves (dluh, sociální rozdíly, život většiny Venezuelanů, negramotnost, zdravotní zabezpečení atd. atd.) Uteklo prý 3 miliony občanů, ale velká většina zůstala. Demonstruje se proti Madurovi pouze v Caracasu, Madurovi stoupenci i v Caracasu jsou stejně početní, v ostatních městech a na venkově mají chavesisté převahu. Armádu a policii ne a ne nehlodat. Najde se ve Venezuele Pinochet a spol.? Asi ne.

   Zkrátka, mají to Ušáci v té Latinské Americe s organizováním pučů a junt čím dál těžší. Chodáčci.

   Smazat
 12. 0:02 blbečku pleteš páté přes deváté.To ,že jsi naletěl,ty blbe je jasné z toho jak vychvaluješ to ,jak úžasně žiješ.A to tě zatemňuje mozek.A přesně tenhle typ užitečných idiotů,jako jsi ty,kterým stačí plný košík v marketu a pohádky meistrimu o bezpečné zemi ,perfektním zdravotnictví.....je požehnáním pro elity Jen tak dál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, demente. I když tě to evidentně strašně sere, tak žiji dobře. Tak jako 90% obyvatel naší krásné země. Plný košík mi samozřejmě nestačí. Ještě důležitější je naše svoboda, kterou u nás už 30 let máme a plnými doušky si jí užíváme. A to tě sere ještě víc. K nepříčetnosti.

   Pokud považuješ naše bezpečí, zdravotnictví, sociální vymoženosti, svobodu,... za pohádky, tak neztrácej čas a táhni odsud někam kde ti bude líp. Nikomu chybět nebudeš, uleví se nám i tobě a zbude tu po tobě jen trochu smradu. Tak pápá.

   Smazat
  2. Tahle země nevykvétá. Jen malá skupina lidí to nevnímá. Anonym 0:47 zjevně k nim patří. Fráze, překroucené informace, lži - tím nakrmen bez vlastního fištrónu zato s velkou dávkou sociopatie se snaží kádrovat spoludiskutující a špendlit propagandistickou nástěnku.

   Když nemá argumenty, prdnou mu nervy, začne nadávat, ponižovat a vykazovat do exilu. Přesně jak to dělali normalizační komoušové. Je to stejná hnusná povaha, stejný zaostalý zaslepenec pro společnost nebezpečný.

   Smazat
  3. 0:47 ano,jsi neuvěřitelný kretén,dobře zpracovaný ČT.Naše zem je krásná,ale díky blbům jako jsi ty, se z ní stala rozkradená montovna bez perspektivy,bez státnosti a ty demente tomu ještě tleskáš.Tak si to užívej.Plnými doušky.Idiote.

   Smazat
  4. Výkvět inteligence a argumentů :)

   Smazat
  5. A Hugo shromažďoval tuny zlata, nezemřel taky jenom tak.... Proč Bank of Engl. nechce dát Venezuele její miliardy? Kolik mají kde po světě blokovaného majetku? Ten majetek je přece lidí Venezuely, nebo ne?
   Proč nemohou prodávat ropu? Za jiného, dosazeného bude ropa proudit, jak o život?

   Smazat
  6. 9:23 pořád jenom potvrzuješ,že v tobě není nic inteligentního .Blbe.

   Smazat
 13. P.S.:
  A následných časech.. (asi tak dlouho, dokud to bude považovat za "potřebné).
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 14. Pořád tady meleme o demokracii.O demokracii USA a zzápadu.Proboha už se probuďme a řekněme si na rovinu že žádná demokracie není a v USA už vůbec ne.Vždyť deklaraci lidských práv potentočkovali sami,je z něj jen cár papíru.Jenom tady meleme něco o demokracii a vlastně nevíme co to je,jen pindáme.I ta pitomá demokracie má své hranice,své mantinely.Pokud to nepochopíme a budeme se chovat jak tito policajti světové demokracie USA(HAHAHA)tak budeme pořád za blbečky.Nebo je snad demokracie,házet vajíčka a plivat po prezidentovi,který byl řádně zvolen?Copak je demokracie ,vyšplhat na střechu strhnout státní vlajku a rozstříhat ji na maďeru?Copak to je demokracie že samotná justice v čele Rycheckým čumí jak prase na nová vrata?Jestli je to vážně ta demokracie,tak vážení s ní jděte do prdele.HAU!!!!!Demokrace VÁŽENÍ je také zodpovědnost,zodpovědnost za své činy,za své konání.Názor ať má každý jaký chce,ale základní slušnost pani Štěpánová,Kalousku a spol je a patří neodmyslitelně k demokracii,HŇUPOVÉ !!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.