Reklama

sobota 23. února 2019

Guaido – americká loutka, vyškolená bývalými členy srbské organizace

MESSIN
23.2.2019 B92 , překlad Messin
Po setkání s americkým viceprezidentem Mickem Pencem se Juan Guaidó prohlásil za prezidenta Venezuely.
To uvádějí americká média, zatímco Rusové hlásí, že samozvaný vůdce byl před deseti lety naverbován Washingtonem a není ničím víc, než americkou loutkou.

Tyto informace poskytl venezuelský velvyslanec v Rusku Carlos Rafael Faria Tortosa.

„V listopadu 2010 se podle emailů získaných venezuelskými bezpečnostními službami Guaidó a několik dalších studentských aktivistů zúčastnilo tajného pětidenního školení v hotelu „Fiesta Mexicana“ v Mexiku. Školení vedla skupina „Otpor“, v Bělehradě sídlící sdružení, zabývající se změnou režimu a podporované americkou vládou. Setkání bylo údajně konáno s požehnáním Otto Reicha, fanatického proti-castrovského kubánského exulanta, pracujícího na bývalém Bushově ministerstvu zahraničí a bývalého pravicového kolumbijského prezidenta Alvero Uribeho,“ uvádí se.

Článek uvádí, že Otpor tvoří skupina studentů z Bělehradu, kteří pracovali na ukončení režimu Slobodana Miloševiče, a že „děti které vedly tuto skupinu, po pádu Miloševiče oblékly obleky a vytvořily organizaci CANVAS. Jsou neustále financováni ze Spojených států a cestují po celém světě ve snaze zničit diktátory a autokraty, tj. ty, kteří se Spojeným státům nelíbí.“

Venezuelský velvyslanec dodal, že Američané odhadli, že je Guaidó „připraven k akci“ – ale ve skutečnosti není.

„Je to jen loutka, která tam byla poslána za Spojené státy, stojícími za ním a mluvící za ně. Pojem dočasný prezident ve venezuelské ústavě neexistuje. Guaidó a američtí spojenci chtějí pouze klamat mezinárodní veřejnost,“ zdůraznil Tortosa.

Překlad Messin


113 komentářů :

 1. Je jasné,že USA o nějakou demokracii a osud Venezuelských občanů nejde.USA jsou na tom hospodářský špatně a přijít o laciné přírodní zdroje si nemůžou dovolit,tak udělají cokoliv,aby Venezuelu ovládali nadále.Jinak to školení i v USA prodělává více nastupujících politiků a také i naších.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "...Je jasné,že USA o nějakou demokracii...". A o čo iné by potom im išlo:-)? Všetko čo tým pánom vyhovuje, je demokratické:-). Blaho tamojšieho ludu je nedemokratické a tak samozrejme to ani neriešia. Ako slávny básnik poznamenal: "Demokratizmus je ako UFO, každý o tom hovorí, ale nik poriadne nevie ako by malo vypadať:-)". Jedine žeby pán anonym by patríl k nejakým terajším bolševikom. Pamätám si časy, keď naši Česskí bratia takto za minulého režimu sa rozplývali a básnili o socializmu. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. 23. února 2019 9:05
   Ukrofile, byly časy, kdy se tví slovensskí bratia rozplývali před Adolfem a básnili o Řši.
   Tvůj profil debil.

   Smazat
  3. Ve Venezuele se to nějak zadrhlo. USA čekaly, že až se jejich loutka prohlásí prezidentem, tak že se režim zhroutí a ono nic., Samozvaný prezident nemá žádnou moc, nekontroluje ve státě nic. Hlavně, ale, že náš prezident ho hned pozval do ČR, další jeho světový primát.

   Smazat
  4. Zeman pozval US loutka Guaidoa proto, že si chce za každou cenu vytrucovat pozvání do Bílého domu. V případě rozpoutání války bude tím, kdo bude chtít na frontu poslat české vojáky.

   Smazat
  5. Tento druh se vyznacuje posedly zbesilosti pseudosexu, druhu macarony a jinych, prchlivosti, beohlednou aroganci a nenavisti k smrti vseho kolem sebe...Macarony Milousove jsou vysetrovani pro brutalni utoky fyzicke na bezbranne demonstranty ,vcetne utoku a vaznych zraneni zpusobene temi to sado masochistickymi besy...
   Protoze se tak narodil...A neni sam...
   Snadno pouzivany a vyuzivany do cehokoliv..
   Bude inscenovane dalsi Sarajevo , nebo jiny druh provokaci aby doslo k prepadeni a okupaci.. S loutkou v cele kdyz se dozije nekde v bunkru. A dalsi tez krveziznivi ,nebudou schopni v boji o moc s nim zatocit...

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 8:42 tohle už tady bylo, debile. Zkus z Facebooku zkopírovat něco originálnějšího.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 9:13 Víš rudoprde, to že "Bůh stvořil svět v sedmi dnech" už tu taky bylo! A i když dnes víme že je to lež, tak to církve dokola omílaj dál stejně jako putlerčíci svý cancy o "vyspělém Chujlostánu" kterej nás všecky smete, pokud nebudem jako to dělá lŽIDvořák, čichat prdy této židočekistické poloopice - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   A vzorec vody H2O taky nezměníš jen proto, že už ho tvá blbá hlava někdy spatřila! A ten je na rozdíl od rudocanců a výblitků místních čechomužyků pravdivý. Takže si budeš muset zvykat na dokola opakovanou a stále stejně pro vás putleroffské podlidi nelítostnou pravdu!

   Smazat
 2. To jsme se dožili pěkného bordelu cizáci něco plácnou a vazalové přikyvují hra na demokracii skončila.

  OdpovědětSmazat
 3. Copak se nám vrátí z USA asi namísto Petříčka? :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. copak Petříček, to je bezvýznamný lokajíček, ale co se z Bílé chatrče vrátí po 7. březnu. ??? Westinghouse už si asi mne pracky

   Smazat
  2. Až si Babiš odbyde návštěvu u vůdce USA,tak čekám protitah Ruska a bude pozván do Kremlu. Určitě to tak bude,protože Moskva vždy přemýšlí o několik tahů dopředu. A tak je to správné.

   Smazat
  3. Až z Venezuely uteče 10 milionů lidí jako z "demokratické" Ukrajiny , pak budu věřit této prolhané americké propagandě !! Jenom mě "těší", že Havloidi a podobná zlodějská sebranka nás dostali mezi "svobodné" americké kolonie !!

   Smazat
  4. Ten Gajdo je celej Obama.

   Smazat
  5. 13:20, takže WH prý nebylo na pořadu dne.

   Smazat
 4. Na hlavnespravy.sk bylo video z venezuelského obchodu - je nedostupné. Cenzura zkur....
  https://www.hlavnespravy.sk/venezuelcania-umieraju-od-hladu-pozyvame-vas-na-virtualnu-prehliadku-venezuelskeho-supermarketu/1678787

  Z článku:
  „Obchody s potravinami zívajú prázdnotou a jedlo sa stáva čoraz vzácnejšou záležitosťou,“ píše britský denník the Guardian. „Dokonca ani predmety najzákladnejšej potreby, ako sú napríklad zubné kefky, dnes vo Venezuele nezoženiete“, narieka americká CNN. „Hladní Venezuelčania si môžu vybrať už len medzi umučením a vyhladovaním,“ tvrdí americká televízia Bloomberg.

  Našli sa však predsa aj takí, ktorí sa vybrali do Venezuely na vlastné oči sa o tej hrôze presvedčiť. A natočili nasledujúce video:
  MÍSTO VIDEA:DOŠLO K CHYBĚ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2019 9:27
   A k čemu ti to video je když nerozumíš ani zbla anglicky? Tušíš třeba co ten chlapík říká od 5:00?
   Pro tohoto vymaštěnce : pusť si video a v druhem okně si pusť " GOOGLE ŘEKLADAČ"

   Smazat
  2. Ten chlapik okolo 5:00 rika: "Ve Venezuele mam moc, protoze mam dolary. Diktat dolaru."
   Problemem je ale, ze lidi jsou tam placeni venezuelskymi bolivary, jejich rocni inflace se v soucasnosti pohybuje okolo milionu procent.

   Smazat
  3. 9:27 Jak může, ty vypatlanče, tušit, co říká chlapík od 5:00, když mu to video nejde pustit. On možná neumí (nevím) anglicky, ale ty ty pako, nerozumíš česky psanému textu.

   Smazat
  4. Pánové, neodhaluje svou ubohost tykáním a oslovením "ty vypatlanče". Doba se změnila, už tu někdo napsal, že asi patříte do Lidových milicí. Pokuste se být slušnější.

   Smazat
 5. Gaudio je legitímnu prezidenta protože má mandát od USA,bolo to na ČT24.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Oprava,bilo to na Čt24,sakra i s prediktívni klávesnicí.

  OdpovědětSmazat
 8. Ta zkurvená tlustá, rudá, mocichtivá svině, která dovedla zemi k ekonomickému kolapsu, raději nechá Venezuelany pochcípat než aby se vzdal moci a předal ji někomu, kde je aspoň naděje na zlepšení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maduro nakonec skonci jako Causescu davkou ze samopalu.

   Smazat
  2. Myslíš toho Ceaușesca, co se odmítl připojit k intervenci do Československa v roce 68, nařízenou ukrajincem Brežněvem?

   Smazat
  3. Bože, to je zase orgie vypatlanců - 9:56 a 10:07.

   Smazat
  4. 12:21 souhlas, někdy mne jímá hrůza z našich spoluobčanů.

   Smazat
  5. 9:56 a 10:07 je psychopat z neziskovky nebo UK.
   Ale ten jeho výlev by se dal vztáhnout i na něj:

   "Ta zkurvená tlustá, hnědá, zamindrákovaná svině, která dovedla svou domácnost k ekonomickému kolapsu, raději nechá rodinu pochcípat, než aby se vzdal plácání nenávistných žvástů o Madurovi nebo Češích na NR a začal chodit do normální práce."
   :-)

   Smazat
  6. Nebude tak zle! Autobusáka z Cáracasu už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a o (pr)Assada se dřív či pozdějc postará ňáka ta sionistická rachejtle!:-)))

   Smazat
  7. 8:44
   A pak ses probudil, přiletěla ti na postel tvá žákovská plná pětek a čtyřek, pak na tobě přistála ruka matky a normální lidi na NR, kteří se na rozdíl od tebe líp učili, budou mít zase na chvíli klid. :-))

   Smazat
  8. A takhle to dopadá všude, kde se uskuteční vzpoura podlidí*) proti nerovnostářské přirozené společnosti, neboť se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem! Pud boje je zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Samotné lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! No a válkou je i konkurenční a třídní boj! Není to sice to pravý ořechový, ale má to shodné znaky, tedy vítěze a poražené! Nepřipouští degeneraci, smír a z něho plynoucí průměrnost.

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí jako to provádí všelikjaké ty poloopice typu Maucetún, Kimirsen, Hočimín či Chávez apod. ...

   Smazat
 9. Užiteční idioti a manipulátoři mají zase "pracovní sobotu".. Návrh pro jejich "zaměstnavatele": Máte je tak nabuzené, že určitě nepotřebují "sobotní příplatky",, ještě byste si je rozmazlili.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 10. V tomto clanku najdete ceny dennich potreb ve Venezuele. Napr. se zde uvadi, ze venezuelsky bolivar je levnejsi nez toaletni papir. Takovy je dnes vysledek experimentu s komunismem ve Venezeuele:
  https://www.news.com.au/finance/economy/world-economy/photos-capture-venezuelas-inflation-crisis/news-story/6cd362993e4eed79aeeb372f6521b21c

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem nevěděl, že hospodářskou válku USA(a jejich vazalů) proti Venezuele, zahájili jacísi "komunisté". Chtělo by to upřesnit, kdo přesně to je a kde se nachází. Je to tam kde si myslím? V USA? Pak jsou ti komunisti už opravdu všude.

   Smazat
  2. 11:45 Soudruhu, hospodarskou USA proti Venezuele? Nejsi tak trochu pomateny? Vzdyt soudruh Maduro rikal, ze si Venezuela vyrobi vsechno sama. Tak proc do toho pletes USA?

   Smazat
  3. Prezident Maduro řekl, že vzhledem k embargu a sankcím si musí Venezuela vyrobit všechno sama. To je futurum a ne současný stav.

   Nauč se chápat psaný text a mluvené slovo, americký čípku.

   Smazat
  4. No tak, kdyby mohli svobodně obchodovat se svojí ropou a zlatem a nebyla na jejich obchod uvalená blokáda ve formě sankcí strýčka Samíčka tak by se asi měli stejně jako my . Možná i lépe neboť my máme už hovno a co ještě máme to prodáme zépadním společnostem, protože na otevření naleziště buď nemáme potřebné investice nebo to ani nadovedeme.

   Smazat
  5. 13:15 Slavku, proc teda nenakupuje ropu od Venezuely Rusko, aby jim pomohli?

   Smazat
  6. 13:20 - Rusko má svou, nepotřebuje venezuelskou. Nedělej ze sebe blbce.

   Technologický zádrhel: venezuelská ropa má vysokou viskozitu, musi se.ředit. Tradičně se ředila texaskou ropou. Teď kvůli embargu to nejde.
   A moci ničí venezuelskou ekonomiku,svádějí to na levicovou vládu a pražští litinové jim to baští i s navijákem.

   Smazat
  7. 16:46- tady mám odlišnou informaci, o stálém míšení s americkou, jen nevím, kdo je finální prodejce na trhu.

   Smazat
  8. 11:18, Venezuela přece neexperimentovala s komunismem, o čem to blábolíš? Chávez jen požadoval, aby se alespoň něco z jejího přírodního bohatství dostalo k obyvatelům Venezuely a ne jen americkým ropným korporátům.

   Venezuela měla kritické nedostatky v lékařské péči a vysoký stupeň negramotnosti, i všeobecné bídě ani nemluvě, teď dosahuje gramotnosti až 98% a markantně se zlepšil dostup k lékařskému ošetření.

   To není komunismus, ty plácale, ale oprávněné požadavky civilizované země. Jinak tam byl s stále je normální ekonomický kapitalismus, soukromé vlastnictví, včetně velkých nadnárodních firem.

   Všechny předchozí vlády ponechávaly nezdaněné zisky korporacím a z nich jim ty korporace vyplácely nějaké ty drobné pro pár tisícovek vybraných kolaborantů. Tohle Chávez utnul.

   Jediné, co se změnilo, bylo snížení astronomických zisků těch korporací. Jinak samozřejmě s Američany spolupracoval, protože venezuelskou ropu uměly spracovat rafinerie v USA.

   Od času jeho nástupu se proti Venezuele rozběhla masivní kampaň a sám Chávez několikrát unikl atentátu. Až ho dostali, ale nastoupil autobusák. Tak začali proti němu.

   Ve Venezuele byly v čase nástupu Chaveze problémy na padesát let v příznivých podmínkách a ne na 18 let s neustálými útoky. Za ten marasmus tam není zodpovědná jen tamní vláda, ale také ty různé intervence. Situace je podstatně složitější, než ty tvoje dvojvětné výkřiky, ty bolševiku.

   Kdyby nebylo bezuzdné chamtivosti ze strany nadnárodních korporací a pohrdavé politiky USA vůči takovým zemím, Venezuela už dávno mohla být na úplně jiné úrovni. Proto tam nastoupil Chávez. On byl odpovědí na ten marasmus, ne naopak.

   Smazat
 11. Soudruzi,
  z Venezuely uprchlo za poslední 2 roky 3 miliony lidí. Tzn, že je tam teď nejméně 3 miliony volných míst. Takže vám doporučuju abyste si sbalili svůj uzlíček a vyrazili do toho venezuelského, socialistického ráje užívat si toho luxusu přetékajících obchodů a všeobecné spokojenosti pod ochrannými křídly moudrého řidiče autobusu, soudruha Madura. Samozřejmě bez zpáteční letenky.
  Vivat revolution!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu...kolik jich prchlo z Ukrajiny a presto se Porosenkuv rezim chvali?

   Smazat
  2. 15:16 podle odhadů zmizelo z Ukrajiny za posledních pět let 9 až 10 miliónů (nepočítaje Krym a Donbas), jenom v Rusku jich prý může být asi 5 až 7 miliónů. Naštěstí posílají prachy zbytku rodiny na UA, jinak by UA dávno zhebla. P.S.: tyto milióny se naštěstí nebudou moci dostavit k volebním urnám, to by opilec nezvítězil :-)

   Smazat
  3. 16:38-zajímavý je také údaj našich médií o vnitřní emigraci na Ukrajině,čemuž sice nerozumím, to jsou potenciální vojáci skrývající se před odvodem?

   Smazat
  4. Tady u nás v Albertu stojí 1 kg bílého zelí 26 kč...tak nevím co plantáte o Venezuele.....víte kolik tam stojí 1 kg bíleho zelí?
   Není daleko doba,kdy tady nebudeme mít ani na knedlo-vepřo-zélo
   ...ať si to tam v té Venezuele neposerou jako my češi tady doma....

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Těžko se něco vyvrací, když tady snaživý cenzor, soudruh Dvořák, neustále skutečná fakta maže.

   Smazat
  4. Pro 15:55 vaše nedospělá zakomplexovaná duše není schopna vygenerovat text bez nadávky či poniżování spoludiskutujících. A soudruha si nechte od cesty. Je to primitivní a opět to o vás nevypovídá nic pěkného

   Smazat
  5. 16:52
   Já myslím, že tady bojujete také proti západní "politické korektnosti". A najednou vám vadí když někdo PO PRÁVU nazve blbce blbcem, debila debilem? Je blbec ten kdo postne video které přímo popírá to co blbec tvrdí, protože mu ani nerozumí? Ano, je to blbec, je to debil.

   Kdybyste měl trochu cti v těle a šlo vám skutečně jen o šíření pravdy a informovanost a ne jen o nejprimitivnější propagandu pro hlupáky, tak to video, které tu postoval David, vy nebo nevím už kdo, smáznete a omluvíte se, že jste omylem šířili fake news. Ale to se samozřejmě nestane.

   Smazat
  6. ..vy jste chlape příživa,založte si vlastní stránky a nechejte Dvořáka - Davidem...

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tohle vlákno je skutečně výživné na psychopaty všeho druhu. Jak je vidět, na ministerstvu pravdy byli vyhlášeni největší hříšníci a NR je tam ve spisu na prvním místě. To láká různé frustráty, chápu. Tak se snažte, Ivan David bude mít dostatek materiálu ke studiu, možná toho bude dost na velký doktorát. Bohužel pro vás, nebudete tady se svymi "moudry" věčně, jelikož občas je nutno barák od sraček uklidit.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 13. 13.10 vzdelance,proc lezes na NR ?Potrebujes dukaz jaky jsi (pozde) antikomunisticky hrdina nebo ti to podporuje erekci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lezu sem abych fanatickým rudým idiotům jako jsi ty, pomocí faktů ukázal, jací jste idioti a odpad společnosti.

   Jásavě sem dát video, které má dokazovat vaše bláboly, že ve Venezuele je všeho dostatek pro všechny, když v tom samém videu v 5. minutě ten týpek jasně říká, že v tom obchodě může nakupovat jen ten kdo má dolary v hotovosti (o kterých vy tu furt dokola blekotáte jaké jsou to prej bezcenné papírky), tzn jen úzká vrstva vyvolených, je opravdu vrchol idiocie.

   Smazat
  2. Moc ti děkuji za otvírání obzorů a fůru poučného čtení. Bez tebe se neobejdu a vlastně ani nemohu žít. Pokračuj, připoj i nějakou tu tvoji nadávku, nějaký sprostý titul. Ty, znalec všeho, to jistě dokážeš. Ještě jedou ponížené díky.

   Rudý ksindl a kremelský šváb

   Smazat
  3. 14:37 Ano, božský, Ty musíš vědět nejlíp, kde je vrchol idiocie a ostatní Ti nesahají ani po kotníky.

   Smazat
  4. Nevím sice na koho odpovídáte, už to je vymazané, ale předpokládám, že to byl jeden z těch tupých tapetářů, neodolatelně přilákaný obrázkem.

   Smazat
  5. 14:37 prostě trpí mindrákem, že ostatní nechápou a dostatečně neuznávají, že on je tím největším fanatickým idiotem a odpadem společnosti a nikdo jiný.

   Smazat
 14. Ve škole nás učili že Cháves odtrhnul separatsticki Americkí federálni stát Venezuela od USA aby mi mohl připojít k Rusku

  OdpovědětSmazat
 15. Anonymní23. února 2019 14:22
  13:48
  Strašný bláboly. Se sebezapřením jsem vydržel jsem až do snadno vyvratitelného bludu, že v roce 1980 se prodávala ve světě ropa za 120 dolarů. Pak jsem tu snůšku kravin už musel vypnout.
  Příště zkus něco sofistikovanějšího, rudý blbe.
  ============================================================
  No vidíš to, degeneráte, honíš tu pořád machra jak jsi chytrý jako rádio, jak neznáš anglicky, a přitom jsi just a stupid twitt. Zkus přeložit toto, Pepíku: "December 1979 Peak $121.28" (PS: Po December 1979 je hned January 1980, víme?) Příště se neztrapňuj. A bez prskání žluče a bez nadávek, please.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty si ty magore nejdřív zjisti co je to nominální cena a reálná cena (přepočítaná přes inflaci), které evidentně zaměňuješ a myslíš si, že hodinky jsou holinky. Pak se teprve, ty negramote, vrať do diskuse se svýma peakama.

   Cena ropy poprvé přesáhla 40 dolarů až v roce 2004

   Smazat
  2. Zase nadávky a urážky a opět ve faktech velký omyl!

   Smazat
  3. Např. v roce 1980 cena ropy přes 100 USD/barel

   Smazat
  4. Ne, nebyly, hlupče. Jak dlouho míníte v té exhibici vlastní hlouposti ještě pokračovat?

   Smazat
 16. Uplne nejvetsi kravina,kterou nam predkladaji je to,ze v roce 2015 "demokraticky" zvolena poslanecka snemovna (parlament) umoznila "nedemokraticke" volby prezidenta ......Z toho je clovek hotovy

  OdpovědětSmazat
 17. Skupina Otpor je fanaticky rusofobní a v podstatě protisrbská grupa, která je známá už od 90.let, takže některým jejím členům může už táhnout na padesátku. Oni navazují kontakty po celé bývalé Jugoslávii s těmi nejradikálnějšími skupinami, včetně UÇK a chorvatskými neonacisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Srbové nebyli jenom partyzáni v boji s Němci. Ale
   taky profašističtí "četnyki".
   Jako v protektorátu B.und M. nebyli jen komunisti
   ale i kolaboranti.

   Smazat
  2. 16:11, nejenom komunisti v BuM bojovali proti nacismu. Vojenská složka se sformovala v SSSR a Británii, a ani v SSSR nebyli jen komunisti. Z civilistů taktéž ne.

   Četnici se převexlovali až v průběhu války, když se v protifašistickém bojí začali angažovat Titovi partyzáni, protože jejich ideologií bylo velkosrbské království. Byli něco jako Vlasovci, ovšem prvotní příčiny jejich kolaborace byly jiné. Označit je přímo za nacisty nelze, i když s nimi spolupracovali, ale je pravda, že četnici, co se týká následného vývoje vztahů národů Jugoslávie vůči Srbům, nadělali hodně zlé krve.

   Smazat
 18. Ponaučení z pohádky, kdo má naftu a neposlouchá, dopadne jako Venezuela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, pro Venezuelany je nafta neštěstí, jako bylo zlato pro Indiány. Než přišel Chaves k moci, byla již země nesplatitelně zadlužena. Znárodnění se nevyplácí, Rockefellerové dluhy neodpouští. Vraťte jim, co bylo ukradeno a bude zase dobře, bude plno zboží a vám dovoleno žebrat a vrátit se do domů z papundeklů od banánů.

   Smazat
  2. Povolný opět na scéně :D Opakujete tady jen ničím nepodložené propagandistické bláboly, přitom o skutečných faktech nemáte ponětí.
   Schválně, kolik tedy byl přesně ten venezuelský dluh když přišel Chavez k moci?
   Proč není nafta neštěstím, ale naopak požehnáním pro Saudskou Arábii, SAE, Katar, Omán, Kuvajt, Bahrain, Brunei,...? Žeby byli socialisti a komunisti dokonce ještě větší pitomci než muslimové?

   Smazat
  3. 16:22- popíráte tedy informaci, že těžaři v době "boomu" nafty do znárodnění prodávali svým dceřiným firmám v USA Venezuelskou naftu za zlomek světové ceny, ze které daň státu nestačila ani na jeho obslužnost? Protože Venezuelská nafta je "těžká", musí se mísit s americkou lehkou a poté jde na světový trh za světové ceny. Protože jste americký expert, odkazy budou pro Vás hrou. Asi také víte, že "Saudové" nikoho (imigranty) neberou, pseudosocializmus mají jen pro své a teprve se zajímají, "co kdyby nafta došla"!

   Smazat
  4. 18:22 Chcete nam namluvit, ze vasi rusti pratele nechteji pomahat venezuelskym soudruhum? Povolny soudruhu stydte se!

   Smazat
  5. 18:25-není to ubohá replika? PS. Rusky neumím a oni se, jako Amíci ne a ne naučit česky.

   Smazat
  6. Povolný, zřejmě necháete pravidla diskuze, dokazování logiky.
   VY, jste ten kdo něco tvrdí, např. "Než přišel Chavez k moci, byla již země nesplatitelně zadlužena" (na což jsem reagoval. A VY jste ten kdo svá tvrzení musí dokázat. A ne se vaše tvrzení snažit zamluvit dalšími otázkami na mě.
   Najděte příslušná data a dejte na ně odkaz.

   Smazat
  7. 19:14- za ta léta, co se zde seznamuji s trolly, jsem "obšlehl" vaši taktiku a pokud Vás vyvádím z míry, je to + pro mne. Diskutuji zde s mnohými, možná jste si všiml. Vždy je úroveň odvislá od diskutujících. No a protože my dva spolu jen trollíme, berte to sportovně, jen jako EGO před diváky, tříbení mozku a škoda, že NR neumožňuje smajlíky-palce nahoru, dolů. Tak hodně štěstí "trollí příteli"!

   Smazat
  8. PS.-chcete-li zvýšit naši úroveň, zvolte si aspoň nick, někdy mám problém Vás mezi těmi vašimi blby identifikovat.

   Smazat
  9. Blábolista 16:22 vítězoslavně vytáhl argument typu "proč by měla být problém ropa, když Saudi a spol, mnohaletí spojenci a dodavatelé USSA a Británie, takové potíže nemají"? :-))) No jo, každému holt nebylo dáno a dobrý křesťan by měl umět projevit soucit s trpícími. :)

   Smazat
  10. 16:22, to mě taky zajímalo, protože jiné země ten problém měly. Odpovědí může být souhra několika faktorů. Jednak velikost země, vydatnost zdroje, historie, snadnost dobývání a jistá obratnost při počátečním vyjednávání. I tak nemají ani ti úspěšnější nic jistého. Navíc nemůžou zpochybňovat dominanci dolaru na trhu a musí spolupracovat.

   Země Blízkého východu a Maghrebu byly pod nadvládou Osmanů, jejichž říše se po r.1918 rozpadla a "nabídla" své teritorium k rabování. Írán před nástupem islámského režimu byl plně v rukách amerických, britských a francouzských společností poté, co dosadili Páhlavího namísto Mossadeka. Husajn byl přímo exponent USA. Kaddáfí se opovážil mít úplně samostatnou politiku a Američanům se nechutně vysmíval. Tyto země se ukázaly být v minulosti manipulovatelné. To láká si to zopakovat.

   Bahrajn, Kuwait, Emiráty atd. jsou prťavé arabské státečky, které těch pár bývalých velbloudářů v poho uživí. Výjimkou je Saúdská Arábie, kde žije 22 milionů lidí. Jenže to extrémní bohatství je jen u rozsáhlé královské rodiny, ostatní žijí relativně průměrně, i když ne špatně. Důvodem, proč si USA od nich bere jen 50% a ne 80-90% zisku, je možná v tom, že na území Saúdů se nachází Mekka a Medína. Arabi nikdy nebyli pod Osmany a jejich říše nepadla.

   Ostatní země jsou z času na čas pokoušeny, aby pustily chlup. Jednou z těch zemí je Rusko. Naivní liberální katastrofa v 90.letech, která přivedla USA k nebývalým ziskům, nedává prostě spát. Stačí přece odstranit vedení, které brání rabování země a kohoutky se zas otevřou plným proudem. Podobně se přemýšlí u Venezuely. Jenže zatímco Venezuelu můžou bombardováním rozvrátit za dva měsíce, u Ruska by si koledovali o konec vlastního "dolce vita".

   It's elementary, dear Watson.

   Smazat
 19. Jestlipak víte tohle. Funguje to jako cvičák, aby pejskové byli poslušní. A takových bylo jen z ČR vycvičeno asi 400. Prostudujte si to.

  https://www.worldlearning.org/program/international-visitor-leadership-program/

  OdpovědětSmazat
 20. Anonymní23. února 2019 15:53
  Ty si ty magore nejdřív zjisti co je to nominální cena a reálná cena (přepočítaná přes inflaci), které evidentně zaměňuješ a myslíš si, že hodinky jsou holinky. Pak se teprve, ty negramote, vrať do diskuse se svýma peakama.

  Cena ropy poprvé přesáhla 40 dolarů až v roce 2004
  ============================================================
  Přesně toto jsem od tebe očekával, obscedantní neurotiku. No ale on přece v tom videu neříká nepravdu, že, degeneráte? Tak co tu děláš takové skoky, Pepku, a proč nadáváš? Co tě tak rozčílilo? Že honíš, machra, pr.díš v kině a děláš tady, že jsi nejchytřejší na světě? To nejsou moje peaky, you stupid twitt, ale oficiální čísla, ať se tu snažíš nadávat sebevíc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase se kroutíš jako slizký úhoř? Ten člověk nejen, že říká nepravdu, ale přímo lže. Stejně jako ty.
   Je to jako já bych tvrdil, že: "v roce 1980 stála v ČSSR televize 150.000, benzín 150 korun, vejce 15 korun, tabulka čokolády 150 korun" apod. To bys začal vřískat jako píchlá svině, že "to není pravdááá!!!, to je západní propagandááá". Ale ani západní propaganda si nedovolí tvrdit takové hlouposti a lži jaké si dovolujete vy.

   Ale hlavně je lež tvrdit, že "v roce 1980 se prodávala ropa ve světě za 120 dolarů, kdežto venezuelská jen za 38". To je prostě lež jak Mount Everest, ty "oficiální číslo" :-D

   Smazat
  2. Vývoj cen ropu ve světě:
   https://www.google.cz/search?q=world+oil+prices+over+time&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwij3onz29PgAhUS-6QKHdesDXoQ_AUIDigB&biw=1097&bih=535#imgrc=sT6GGBCXswGVsM:

   Smazat
  3. Dvořáku, vy jste opravdu extra hloupý. Vítězoslavně něco postujete jako důkaz a ani netušíte co to vlastně znamená.
   I v tom vašem google odkazu se jasně píše, že se jedná o graf přepočítaný na ceny roku 2014.
   Už se dál neztrapňujte a nechte si rozdíl mezi nominální a reálnou cenou vysvětlit po lopatě nějakým ekonomem kterému důvěřujete.

   Smazat
  4. A co? Proč napadáte? Dobře, že to sem Dvořák dal. Jde o informaci a dost poučnou. Jen vy se tu producírujete jako největší chytrák a urážíte kolem sebe, co to dá. To vás staví do ne příliš lichotivého světla. Nemyslíte?

   Smazat
  5. 10:59 Takové zločince jako lŽIDvořák, co brání zuby nehty, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace je v nejvyšším zájmu této země potřeba zlikvidovat i s tvou sortou odporných čechomužyků, který tak děsně trápí bejt součástí civilizovanýho světa a cejtěj nutkání nás stůj co stůj zatáhnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 21. Soudruzi, klidne si tady honte netopejry, ale faktem je, ze Madurovo letadlo smer Kremlin uz roluje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maduro nejspíš ze země neodejde. Prchají Batistové.

   Smazat
  2. Hahaha. Odletěl Guidó. Ve Venezuele dostane od Ušáků nalejvárnu, co dělat dál, když jim to zatím nevychází. Asi bude válka.

   Smazat
 22. 17:29
  Pepku, pusť si to ještě jednou a nepřekrucuj, slizký úhoři, způsobem tobě vlastním. On tam přece vůbec netvrdí to, co tady říkáš ty - nepřekrucuj: "..že v roce 1980 se prodávala ropa ve světě za 120 dolarů....". To tvrdíš ty. Proč už nejdeš ven, twitt? Howgh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, Pepi, zapomněl jsem, je tady nový článek od Paul Craig Robertse, taky o Venezuele. Toho ty máš rád. Naběhni na něj, rozcupuj ho, s patřičnými nadávkami, a ukaž jaký je to blbec a jak ty jsi geniální. Měj se.

   Smazat
  2. Co si mám pustit? Kdo co kde tvrdí nebo netvrdí?
   Neumíš reagovat ani ve správném vlákně, navíc, tvůj soudruh Dvořák všechno průběžně maže. Nebudu pročítat neustále celou diskusi abych v ní našel nebo nenašel tvé slinty a zoufalé odkazy.

   Proč bych měl chodit ven? Co to blekotáš?

   Smazat
  3. Mažu nadávky a ponižování spoludiskutujících. Vy v tom vynikáte. Tak se nedivte. Když změníte slovník, zůstanou tu i vaše pravdy a i vaše demagogie.
   Obávám se ale, že jste psychicky tak vyšinutý, že nejste schopen se ukrotit.

   Ostatně, i toho soudruha si nechte od cesty. Už jsem vám to několikrát psal. V žádné straně nejsem a váš soudruh také ne.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 17:28 A jinak normalni?

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 17:28 Tak určitě, na rozdíl od lŽIDvořáka s jeho bandou prolhanejch odulejch komoušskejch kretenů, co se zuby nehty bráněj, aby u nás proběhla stejně důsledná dekomunizace jako na Ukrajině a pro které nakonec stejně zbude jen tohle jediné řešení! - https://ibb.co/Nr84RNg

   Smazat
 23. 17:50 Vy mluvite sam se sebou?-)

  OdpovědětSmazat
 24. Na vládní akci prislo asi 1 500 lidí a na koncert Venezuela Aid Live, který na opačné straně hranice uspořádala opozice, dorazilo přes 160 tisíc lidí.

  Soudruzi, zase jste to prokoucovali. Tak aspon cumte na Slagr:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale bacha, chytrolíne. Koncert byl na kolumbijské straně a přišlo na něj 160.000 Kolumbijců!!! Tak, a teď běž ya trest na Šlágr ty.

   Leo

   Smazat
 25. A já jsem si myslel, že když máme tu demokracii, že má každý občan právo se prohlásit Vůdcem, prezidentem, šaškem a že mu v tom nemůže nikdo bránit. A dokonce si myslím, že v demokracii má právo takový samozvanec si myslet, že tím Führerem, prezidentem či šaškem skutečně jsou. Takhle to přece funguje ve správných blázincích, že "klientům" není upírána jejich práva, i kdyby byla na královský titul. Ale někteří blbci se uspokojí s titulem třeba jen ministra zahraničí. A že v USA školili i v minulosti dobré šašky - vzpomeňte Pat a Regan, Chaplin, Frigo na Klintonové.... Machová a Trampota.....

  OdpovědětSmazat
 26. Právě jsem se vrátil z WC. Bylo to náročné ale čtyři hodiny před tím jsem použil LACTULOSU.
  Jsem hned celý radostný a spokojený.

  OdpovědětSmazat
 27. Ten kvajdo riskuje důlek mezi světly. Samozřejmě náhodnou
  kulkou od svých.
  Ideální důvod k zásahu "mezinárodní" koalice pod vedením USA,
  bude právě tento důlek.
  Obviněn bude řidič autobusu.

  OdpovědětSmazat
 28. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 23. února 18:25.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 29. Ano, to je ČISTOSKVOUCÍ Leninsko-putinská pravda!

  A co je to Leninsko-putinská pravda?
  No přece NAŠE pravda, pravda nás komunistů, putinistů, zemanistů a babišistů, pravda ZCELA NEZÁVISLÁ na faktech.

  Ano, my všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti NAPROSTO ODMÍTÁME buržoasní fakta, tzv. objektivní pravdu.
  Proto víme, že:
  1. Juan Guaidó se prohlásil dočasným prezidentem Venezuely „po setkání s americkým viceprezidentem Mickem Pencem“, a nikoli po sebeprohlášení soudruha Madura prezidentem Venezuely (jak tvrdí euroamerická média).
  2. Juan Guaidó, ten prožluklý kontrarevolucionář a primitivní antikomunista-antichávezista-antiputinista, prodělal ŘADU školení agenty CIA a Mossadu.
  3. i mezi našimi mladšími srbskými bratry mohou být podlí zrádci socialismu a Slovanstva. Takže opravdu není vyloučeno, že mezi CIA-Mossadskými školiteli Juana Guaidóa byli i primitivní srbští antikomunisti-antiputinisti.

  A teď si nalejme čisté vodky, drazí soudruzi a soukmenovci:
  My Češi s venezuelskou kontrarevolucí zatím nič nenarobíme, jak hezky česko-slovensky říká náš národní Vůdce Babiš.
  Ano, my Češi jsme pořád ještě otroci NATO a EU, Leninu a Putinu žel.
  Takže celou práci na humánní likvidaci Juana Guaidóa (+ ostatních venezuelských lepšolidí) musíme nechat na našich ruských a kubánských soudruzích.

  Jaké z toho plyne poučení?
  Že se musíme CO NEJDŘÍVE osvobodit od okupace NATO a EU, abychom mohli posílat naši obnovenou Československou lidovou armádu na obranu míru a socialismu do celého světa.
  Proto si znovu zvolme ANO, KSČM, SPD a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.