Reklama

neděle 3. února 2019

Hrob neznámého bezdomovce

Jiří Jírovec
3. 2. 2019
"Když jsem viděl sekeru, vzpomněl jsem si na ideály humanitní a zastyděl jsem se. Pojďme ho nechat zmrznout." Náčelník o zabití Varla Frištenského v Cimmanově hře Dobytí severního pólu. Když zemře vojín, papaláš vyrazí z bezpečí svého úřadu k osošenému hrobu s ostatky neznámého vojáka. Vytáhne lejstro a přeříká z něj cosi o tom, že vojáci pokládají život, abychom se my, a míní tím hlavně sebe, měli lépe než oni.


Film Koně se také střílejí dával do protikladu nakládání se zvířaty a lidmi, když se stali neužitečnými.

Bezdomovci se zatím nestřílejí. Nechávají se napospas milosrdnému mrazu. To je prý lehká smrt: člověk se trochu zaklepe zimou a přemění na rampouch. Bezdomovec, stejně jako voják, neumírá s dobrým pocitem, že dobře posloužil.

Z literatury je známo, co pociťoval na poli cti zraněný praporečník Hrt: "Při pohledu na vznešeného maršálka oživl se ještě jednou tepot jeho srdce a zchromlým tělem pronikl poslední zbytek síly a umírající pokoušel se s nadlidskou námahou plížiti se vstříc svému maršálkovi. "Popřej si klidu, můj hodný vojíne," zvolal k němu maršálek, sestoupil s koně a chtěl mu podati ruku. "Nejde to, pane maršálku," řekl umírající vojín, "mám obě ruce uraženy, ale o jedno prosím. Sdělte mně plnou pravdu: Je ta bitva zcela dobyta?" Je to ovšem Švejk.

Výroky umírajících bezdomovců nikdo nezaznamenává. Stejně by to byly jen nadávky a žádný vděk.

Když zemře bezdomovec, vrchnost nemá kam jít, aby se vydala z falešných slzí. Nemáme totiž Hrob neznámého bezdomovce.

Karel Kryl zpíval o pánech, kteří se jednu za čas ustrnou. To se například stalo ministryni Maláčové, když se svěřila sociální síti: "Zprávy o umrzlých bezdomovcích jsou hrozné … ještě horší jsou ale cynické komentáře některých lidí … v 21. století přeci nemohou lidé umrzat na ulicích! Úřad práce již dostal pokyn, aby byl nápomocný všem, kteří potřebují pomoc."

Ale mohou a budou umírat, milá Jano. Váš povzdech je pouhý politický marketing. ÚP nikomu nepomůže, protože nejsou lidi ani peníze a potřebné ideologické vyfutrování. Když jsem se na Vás obrátil se žádostí o pomoc pro nemocného člověka, přehrála jste to na nějakého úředníka, který mi poskytl radu jít s problémem na ÚP. Moje peníze drží toho člověka pod střechou. Vám to je jedno, stejně jako Pirátce Richterové a stejně jako většině těch, na které jsem se obrátil.

Pomník zřídit musíme, protože každý bezdomovec přispívá svou troškou k blahobytu těch, kteří mu vzali střechu nad hlavou. Jeho smrt navíc vylepšuje statistiky. Snižuje totiž počty těch, kteří ještě přežívají na ulici.

Památka umrzlých by neměla pevné datum. Mohla by se konat den či dva po nalezení prvního umrzlého v Praze.

(Ne)zasloužilí bezdomovci, tedy ti, kteří přežili několik zim, by mohli dělat stafáž, podobně jako vysloužilí vojáci. Po obřadu by mezi ně mohl přijít politik s gratulací, že si žijí, tedy ti bezdomovce, jak chtějí.

Paní ministryně se hrozí cynických komentářů některých lidí. Měla by ale raději "zavnímat" opatření, která se nápadně podobají přístupu k židům a jiným odporným živlům za Protektorátu.

I oni si mohli žít, jak chtěli. S tím rozdílem, že nesměli popuzovat árijskou populaci přítomností v restauracích, kavárnách muzejích, divadlech, na lavičkách v parku, v lesích kolem Prahy nebo na vltavské náplavce. Nesměli se mísit s pořádnými lidmi v obchodech a smrdět cibulí v dopravních prostředcích.

I tohle je českým politikům jedno. Všem bez rozdílu.

52 komentářů :

 1. Hlásím, pane hejtmane,
  že se mi zdál sen.
  Vojna byla
  a já ležel v poli zastřelen...

  OdpovědětSmazat
 2. Výborný článek, jako vždy od pana Jírovce.Taková ta syrová, nežádoucí pravda, kterou nechce nikdo slyšet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chudinky bezdomovci, místo, aby v létě pilně pracovali, spořili a mysleli na zimu, tak chlastají a kouří.
   Takže v mrazu zdechají jen proto, že se jim nechce dělat a používat mozek a ruce.

   Práce je přeci pokrokem lidstava a zdrojem obživy pro jednotlivce. Tak tedy vzhůru bezdomovci do práce!
   Pilně pracujte, střádejte a budete mít pak peníze i na teplé přespání.
   Abstinujte bezdomoci, a nekuřte.

   Smazat
  2. 21:53 nebožáku, ten poslední bezdomovec je větším přínosem pro lidstvo, než ty.

   Smazat
  3. 21:53
   Pokud jste to co jste napsal myslel ironicky , dá se to ještě skousnout . V opačném případě jste idiot .

   Smazat
  4. 21:53 atp.Jsou to pisatelé, adolescenti, kteří se baví tím, že dovedou lidi nasrat.

   Smazat
  5. Jenom jestli to 21.53 nemyslí na všechny povaleče z povolání. Protože na Cikány a vetřelce je vždycky peněz a bytů dost... a když to prochlastají, prohulí, naházejí do herních automatů a byty změní ve zdemolované chlévy, dostanou vždy další.

   Všimli jste si někdy, že mezi bezdomovci jsou výhradně bílí Evropané? Pro ty neziskovky nedělají nic? Ne! Netečou jim z toho neziskové tučné zisky...

   Takže 21.53 si nespíš xenofobně nadělal do holínek. Co, "aktivisté" z Romea a spol?

   Smazat
 3. Údajně je paní ministryně Ministerstva práce a sociálních věcí švagrovou obrzloděje a lumpa Bakaly. To by byl paradox - co?Ani se mi tomu nechce věřit, co všechno je v téhle zemi možné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne údajně. Ona je mladší sestrou Bakalovy manželky, co dělala mluvku ODSce.

   Smazat
 4. Modlitba pro Martu...

  https://www.cd89.cz/modlitba-pro-martu

  OdpovědětSmazat
 5. Odpovědi
  1. Kde bydlis ? Nikde ! Jdeme k tobe domu.
   Co delas? Nic! Tak ja ti pomuzu.
   Kam jdes ? Nikam. Jdu s tebou.
   Co mas k jidlu? penize ?
   Nic.
   Tak se se mnou rozdel..
   Ale .....
   Kde bydlis ? Co je ti po tom !
   A proc mas tak vysoky zdi kolem svyho palace ?
   Co je ti potom !!
   Co delas, kde pracujes?
   Vodprejkni.
   Kolik vydelas?
   Hej, policie, pomoc !!
   Ceho se bojis a na co mas tolik bodygardu.
   Hned s nim do vezeni.
   Co proved ?
   Rasistickej Populista.Antisemita !!!

   Kazdej bezdomovec pani Milerova hodmej toho nazvu /to se dneska zneuziva/, pak musi udelat misto tem pokrokovejm , socialnim , inzenyrum ,akademikum doktorum , pac musi bejt pokrok. nebo Pogrom? Vlidne pravil Svejk. I ten vozejk na kterym sedim,
   pak je pohodlnej....
   To je dneska , prisnost neni a nemuze bejt zadna legrace , jo?
   Jedno pani Milerova je jisty . I valka bude...Kvuli generalum a vladam, co jsou ohrozovany jinejma , ktery jsou vymysleny, tim pokrokem...Ale pane Svejk, ,jak to muzete tvrdit , dyt vy nejste jasnovidka ani na to nevypadate..
   Svejk znepokojene zakvedlal berlema.
   .Vite co Milerova, tamhle stoji Bretschnider , postrcte me za nim , uvidime, posvitime si na ty vase nazory ..Urcite jste taky videla ze mouchy sraly na cisare Pana , kdyz to neni zadna, vedecko- ideologicky potvrzena pravda...A kdeze jsou Lidsky Prava cisare Pana ?
   Strkejte mne .... pomoc ,z Nuselskyho mostu,
   ale neee, nee ,ne, n.....

   Smazat
 6. Pane Jírovče, vy jste to dosud nepochopil. Žádný z úředníků, příslušníků Armády spásy, zaměstnanců nejrůznějších neziskovek a charitativních organizací nemůže mít skutečný zájem na vyřešení pomoci bezdomovcům (ale i seniorům, nezaměstnaným, invalidům, samoživitelkám apod.). Jakmile by totiž tento problém pominul oni sami by skončili na úřadu práce. Parazit využívá svého hostitele, ale dobře ví že pokud jej zničí sám zahyne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To 21.13
   Ano,to je problém nejen bezdomovců,ale nás všech na kterých parazituje ta jedna desetina.

   Smazat
 7. Jojo,to mame tu svobodu a demokracii a mame se.nejlepe v dejinach.Ti ,kteri tohle hlasaji urcite.Ti ostatni muzou treba chcipnout.Zadna rovnost bratrstvi-sobectvi a nenažranost.To mame ve skutecnosti na praporu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Řešení situace bezdomovců není v žádném případě věc státu, ale je to věcí pilné práce jejich vlastních rukou !!

   Makat, bezďácí, makat, ráno do fachy na sedm!!!

   Smazat
  2. 21:56 Do "fachy" na sedm ? To bude nějaká těžká facha.
   Já a mnoho dalších jsme chodili na šestou, čtrnáctou a taky na dvaadvacátou.

   Smazat
  3. Radit bezdomovcům, aby šli makat je rada na stejné úrovni, jako radit lidem, co nemají chleba, aby žrali koláče. Kdo zaměstná člověka bez adresy, bez dokladů? Vy snad? Navíc za socíku by mnozí z dnešních bezďáků byli zcela regulérními psychiatrickými pacienty a měli by nárok na invalidní důchod, z něhož se tenkrát, na rozdíl od současnosti, dalo skromně bydlet i jíst, popřípadě by byli někde hospitalizováni. Dnes mají svobodu se neléčit a svobodně zdechnout, aniž by si s tím někdo nechal zkazit chuť k jídlu.

   Smazat
  4. ad Anonymní4. února 2019 23:37

   Chudáčkům bezdomovcům je zatěžko si na místním obecním úřadě vyřídit nové osobní doklady,
   je jim zatěžko si nechat zřídit trvalou adresu pro doručoování a to obecní úřad=radnici.
   A jít na nějaké komunální služby nebo technické služby a tam požádat pro začátek o práci zametače, kopáče a podobně, tak to je pro ně nesmírně těžké.
   Raději se ožerou a na lavičce zmrznou!

   Smazat
 8. Co chcete po kapitalismu to k němu patří nejlepší zřízení je socialismus v něm by žádní bezdomovci nebyli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady není kapitalismu, tady vládne Soroš se soukmenovci jako Kalousek, Špidla, Zaorálek a jsou strašně naštvaní, že Babiš dává lidem peníze a nemohou krást. Nenávidí Zemana, protože ví, co jsou zač! Nejsou to Slované, ale ani Židé. Viděl jste někdy na obrázku Himlera, Mengeleho a Goebelse? Připadají vám jako árijci?!

   Smazat
 9. Ano, potvrzuji, je mladší sestrou Maláčové, Bakalovy ženy. Jejich teta pracovala jako účetní ve slavkovské hotelové škole.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvě sestry. Jedna vsadila na socany a druhá na pravičáky. Jak to u nich doma vypadalo? Bakala se může cítit bezpečně. Má zprávy z první ruky.

   Smazat
 10. Tady není ani kapitalismus, ani demokracie, tady se buduje otrokářský řád a vyrábá materiál pro Majdan. Škoda , že většina lidí neví, o čem píšu. Všimněte si, že ti, kdo propagují "pravdu,lásku a demokracii", jsou cizokrajného původu a hlavně jim neříkejte, že jsou to Židé, to je omyl. Ti, co dosadili a financovali Hitlera, Židé nejsou, studujte!

  OdpovědětSmazat
 11. Ještě jednou a naposled Goebbelsovci! Žádný bezdomovac u nás nemusí umrznout. Stačí splnit maličkost. Přijít STŘÍZLIVÝ do noclehárny.
  A dokonce, věřte nebo nevěřte, nikdo u nás nemusí být ani bezdomovcem. Stačí splnit druhou maličkost. Pracovat!

  Jděte s vaší falešnou starostí o bezdomovce do prdele, Goebbelsovci. Nikdy jste pro ně ve skutečnosti nehnuli prstem, ve skutečnosti se jich štítíte, stejně tak jako ti které falešně a pokrytecky kritizujete..

  Jsou u nás daleko potřebnější občané. Lidé kteří se snaží, nechlastají a normálně pracují, přesto mají z nějakého důvodu existenční problémy. Na ty zaměřte vaši starost, pokud nechcete vypadat směšně a trapně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když z lidí prostředí nadělá zvířata, tak se nedivte, že se cestou z divadla, nestaví v knihovně! To už říkal pan Werich, že prostředí je důležitý činitel. Havel mluvil, že nás budou strašit nezaměstnaností, abysme jim nevěřili. Pane, kdyby mluvil o desítkách tisíců bezdomovců a statisících lidí v exekuci, tak by si lidé mysleli, že se praštil do hlavy.

   Smazat
  2. 1:04
   Z vašeho morálního relativismu se mi chce zvracet. Ne, prostředí z lidí zvířata nedělá. Možná tak velmi částečně válka. K tomuto stavu má však naše společnost nekonečně daleko.

   Bezdomovci ze sebe dělají bezdomovce sami kombinací toho, že se jim štítí řád v životě, štítí se jim pravidelně, zodpovědně, spolehlivě pracovat, vydali se cestou alkoholismu a feťáctví, prošustrovali své domovy..
   .
   Co jako navrhujete? Rozdat jim byty, zdarma je krmit a nalévat chlast? Jak k tomu přijdou ti co poctivě pracují? Kde potom bude nějaká motivace vůbec něco dělat?

   Smazat
  3. 1:15 Ty morální relativisto. Už ten čas kdy tady blábolíš, ukazuje o koho asi jde. Já jsem kdysi taky
   byl v onu dobu činný, jen jsem o něčem tak nejednoznačném nemohl blábolit. V dole na čelbě s
   vrtacím kladivem to nešlo.
   Ty budeš nějaký mudrlant, buď doma v teple, ráno do práce nejdoucí, či nějaký adept na bezdomáka, zatím
   na noční vrátnici něčeho před krachem.

   Smazat
  4. Anonym 0:49 vůbec neví, o čem blábolí. Podle zahraničních (angl. usa) šetření je minimálně 1/3 bezdomovců duševně nemocných. U nás jsou zákony tak nastavené, že je do léčebny ani k psychiatrovi nemůžete dostat jinak, než po jejich dobrovolném souhlasu. Ale zkuste nějakého bezďáka přesvědčit, aby se nechal vyšetřit.
   Ten pitomeček 0:49 se jen vytahuje, jaký je to velký pravičák, ale od pravice k náckovi je jen polokrok a on ho svým výpadem učinil.

   Smazat
 12. >1:04 A že takovým bezdomovcem se můžeš stát zejtra i ty? Firma se položí, tobě je 55, dávky v nezaměstnanosti ti končí, žena ti utekla, ale napřed nadělala dluhy, o kterých ty nevíš, máš na krku exekutory, plat ti byl obstaven kvůli alimentům, přišla na tebe nemoc, z bytu tě vystěhovali, bude se přestavovat na luxusní hotel, s tvou specializací a nemocí tě v 55 už nikam nepřijmou, děti se na tebe vykašlali(y) - a to ještě není všechno...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opravdu, není to všechno. V zaměstnání jsou často takové podmínky, že to lidé nemohou dlouhoodbě vydržet, a tady vidím i začátek problému, který by měl být v souvislosti s bezdomovectvím řešen.
   Protože pokud ten člověk pak nenajde jinou práci, ocitá se v kategorii těch, kdo mají psychické problémy, sociofobie a pokud nemají přechodnou podporu, jsou na cestě k bezdomovectví.
   Zdeňka Radičová

   Smazat
  2. Slyšela jsem, že výpověď ze zaměstnání ( vyhození z práce!) má na člověka stejný vliv, jako úmrtí nejbližšího člověka. To panečku bylo v našem prosperujícím kapitalismu "vyrobeno" nešťastníků.

   Smazat
  3. Cha, cha!
   I v 55 letech se dá pracovat. Proč ti utekla žena? Asi proto, že chlastáš, hraješ na automatech, jsi liný jako veš a jsi agresivní.
   Můžeš se rekvalifikovat i na jinou práci, než je tvá dosavadní kvalifikace.
   Proč se na tebe děti vykašlaly? Jaký jsi pak asi rodič? Jak jsi je vychoval? Jak jsi se k nim choval? Sáhni si do svědomí!!!

   Přestaň chlastat, přestaň kouřit a začni pracovat!

   Smazat
 13. Dámy a pánové, kde jste byli v listopadu 89? Určitě na "barikádách" a tam jste k tomuto jevu /a nejen k němu/ vlastní pílí položili základy. Havel for president, Havel na Hrad. Některým panáčkům jste holt k bydlení pomohli, jiným jste ho holt vzali. Věřili jste, že to Venda dělá pro vás a on zatím pro Lucernu. Za to máte v zimě na pultech jahody a mandarinky a o to šlo. Jo pardon, teď můžete taky říkat "pravdu". Ovšem nic se nestane, jako tehdy, kdo z vás je ochoten si to přiznat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V roce 1989 se mluvilo jen o nápravě byrokracie a některých omezení, slovo kapitalismus se nikdo ani neodvážil vyslovit ještě během velké části devadesátých let. Je lehko něco hodnotit zpětně.
   ZR

   Smazat
  2. 09:06 už tehdy, ten "hloupý" Milouš Jakeš hlásal, že jde o majetkový převrat a málokdo tomu věřil. Jinak by mě zajímalo jak s takovými lidmi, jako je např. Čuñas Stárek, chcete někde něco napravovat.

   Smazat
  3. Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy celá 60. až 80. léta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomunisti byli persekuováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory… bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci. Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… a dokud budou blbci ve své většině věřit mediálním a politickým báchorkám, a to pořád těch samých rudých xindlů, tak se tu nic nezmění…

   Smazat
 14. Na bezdomovce nám nesahejte! Ti jsou i ve vyspělých demokraciích zcela běžní, jako jsou i děvky, exekutoři, jako třeba potravinové sbírky pro všechny hladové tedy i některé domovce. Připadá mi, že někdy se tímto chlubíme a jsme na to snad i pyšni, že i v tomto jsme dohnali Západ. Je to skoro na takové rovině, jako když se komunisté chlubili svými úspěchy ale se záporným znaménkem. Ono to dojde s těmi bezdomovci jednou tak daleko, že na ně vyrukuje exekutor a sebere jim i tu krabici od ledničky ve které spí než, že by jim bylo nějak efektivně a kolektivně pomoženo. Taková je holt doba. Možná, že kdysi zvonili klíči, které měli od bytu, auta, garáže, chaty...Já znám spoustu lidí, kteří se stali bezdomovci vlastní vinou a to tím, že onemocněli a už dost... M.R.

  OdpovědětSmazat
 15. Umrzlí bezdomovci, to jsou přece padlí hrdinové za lepší život diktatury kapitálu. Určitě to chce stavět pomníky a na stěny domů jejich posledního skutečného bydliště lepit pamětní desky. Taková oběť pro kapitál se musí nějak odměnit a důstojně oslavit. Páni režiséři, tady máte námět na krásný film, rampouchové pochodně za blaho kapitalistů! Páni romanopisci: můžete psát celé ságy rodin, neb bezdomovci se stávají i ženy s dětmi! To je radost, jakou jsme za socíku neměli, o kterou nás bolševik okradl, stejně jako nás okradl o nezaměstnané a naformátované nezaměstnatelné, také o milion invalidů, většinou čile poskakujících kolem svých aut na vyhrazených parkovištích, také o 2 tisícovky sebevrahů, o dětí, které nemají na oběd a jí z odpadkových košů, také o miliony nemanželských děti, o narkomany a gamblery, HIV pozitivní, epidemie spalniček, černého kašle - a zejména o blbce na vysokých školách, prodej akademických titulů a ... třeba nás okradl o zkorumpované sloupy republiky - "ten hajzl jeden bolševickej" - a také o totální znehodnocení koruny, další blahobytostní propad proti Německu..... Ten hajzl komunistickej nás nezatáhl do žádných teroristických válek, ani teroristy nevyráběl v naší zemi, jak kruté, chodili jsme bezpečně po ulicích i v noci. Ano, kradli jsme ve fabrikách šroubky, pytlíky v obchodech, útržky hajzlpapíru na veřejných WC, byli jsme břídilové, krást se musí dnes v miliardách, abyste byli beztrestní, pokud jen v milionech, budete souzeni... Ach, jak se nám krásně dnes žije - pod bičem otrokáře!

  OdpovědětSmazat
 16. Za socíku, ten kdo nemakal, seděl za příživu, pokud tedy neprokázal zdroj obživy. Vcelku logicky tedy nemohl zmrznout, neboť seděl v teple. Teď jsou lidé svobodní, mohou tedy, nikým neomezováni, umrznout. Toto právo jim vybojoval svým heroickým vzepětím pracující lid tehdejší ČSSR v listopadu 89.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dyť to není pravda o té příživě. Tisíce lidí nepracovalo, ale vždycky si to nějak zařídili. A na chlast měli.

   Třeba ty tisíce našich "umělců", jeden z nich, jistý Havel, v tom pivovaru taky nebyl zaměstnán věčně. A podobně jeho kámoši, zkoumej jednoho po druhým...

   Smazat
  2. Kam by je daly, vždyť jsou basy plné. Podívejte se na statistiku a budete v obraze.

   Smazat
 17. Před chvílí jsem někde četl, že v Kroměříži chybí v městské pokladně 30 tis. Kč, jako dotace na provoz ubytovny pro bezdomovce. Co k tomu dodat?

  OdpovědětSmazat
 18. 12:31 Naprostá většina bezdomovců se nestala bezdomovci, protože by primárně nechtěli pracovat. Obvykle jde o souhru nepříznivých okolností (rozvody, předlužení, nemoci, neštěstí atd.), které nakonec vyústí v bezdomovectví, pokud nepomůže širší rodina ( u nás málo obvyklé řešení). Nakonec přeci nebylo za komunistů pozavíraných 100-200tis. lidí jen za příživu. Dnešní systém je doslova (ČR obzvlášť) továrna na "výrobu" bezdomovců. Prvním a hlavním důvodem jsou nízké příjmy, které nestačí pokrýt životní potřeby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prvním a hlavním důvodem je chlast a kouření, drogy, hráčství,
   druhým a také hlavním důvodem je hloupost, nepředvídavost a lenost,
   třetím a také hlavním důvodem je nakupování blbostí a zbytečností, nejlépe na dluh.
   Výsledkem pak jsou nízké příjmy nebo vůbec žádné příjmy a také dluhy.

   Smazat
 19. Je zapotřebí zákona o bydlení. jednak samozřejmě uzákoněný zákaz situace, aby se kdokoliv v naší zemi stal osobou bez přístřeší, zajištění stavby bytů ze státního rozpočtu by nebyl problém, kdyby byla politická vůle. Sociální odbory z radnic místo chození k cikánům /do bytů/ by se snažily a nacházely práci těmto lidem, kteří by dostali státní i třebas malé byty. Jsme v 21.stol. a při vší té digitalizaci, logistice a spoustě sociálních pracovnic/níků by lidská pomoc člověku, který musí spát pod širákem nemusela být problém. Že pijou? Proboha, jak by mohli nepít?Jak byste to chtěli vydržet bez pití?
  Jen stručně: Politik, každý v zami, by neměl usnout, pokud někde v ČR jsou bezdomovci. Pohled na např. Hamáčkovu masírovanou pěstěnou pleť...a tento buržoust a lhář si říká sociální demokrat???
  Když řeknu mezi mladými slovo "socialismus", uslyším smích.
  Za vše může naše generace 55-65 letých, neinformovali jsme pravdivěsvoje potomky, zaprodali se za kaufecy.
  další zákon o bydlení, po skutečné revoluci, která přijde, se bude zabývat tím, že vyjme bydlení ze souboru zboží. Bydlení nebude zbožím. Ceny bytů bude tvořit parlament a vláda. Vzniknou bytová družstva se spolufinancováním státu. Ano, to budou zákony pro mladé, kteří se tak smějí slovu "socialismus".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za totáče existoval "Zákon o hospodaření s byty". Nikdo, krom nositelů vyznamenání "Hrdina socialistické práce" nesměl využívat víc než jeden byt. Pokud jich kdo vlastnil víc, mohl být každý takový další byt obsazen ze zákona nájemníkem. Přednost měli příslušníci rodiny. To znamenalo, že když jsem stavěl objekt pro bydlení, hleděl jsem, aby podle projektu byl výsledkem jediný byt, který ovšem zas neměl plochou přesáhnout tuším 120 m2. Prostor pro různé takové manévry existoval a byl využíván. Co je nebo není ve věci bydlení dobře nebo špatně, ať každý váží podle míry svého sobectví. Faktem ovšem je, že za totáče neexistovala svoboda bydlet třeba pod mostem ... Bezbarvý dědeček

   Smazat
 20. čeká nás další velmi mrazivá noc.
  Kdybych měl v okolí bezdomovce, nechal bych ho přespat u mě*

  OdpovědětSmazat
 21. Raději zemřít mlád, než se dožít stavu s.s.Jírovce!

  Nejde o to, že ubohý soudruh a soukmenovec Jírovec začíná být senilní – to je v jeho věku přirozené.
  Ale on si to vůbec neuvědomuje, nepřipouští, na rozdíl od jiných senilních dědků v raném stadiu nemoci. A je navíc tak opuštěný, že mu to nemá kdo říct.
  Takže náš senilní ubožák – nevarován ani zbytkem mysli, ani svým okolím - píše na naši milovanou Novou Republiku, píše a píše, pořád.
  Přirozeně píše koniny, viz výše uvedený smutný textík:

  1) Není „Když jsem viděl sekeru, vzpomněl jsem si na ideály humanitní a zastyděl jsem se. Pojďme ho nechat zmrznout“
  Nýbrž je „Pánové, jak tady mluvil o tom češství, neměli bychom přece jen zapomínat na ideály humanismu. Víte, když jsem držel v ruce tu sekeru, najednou jsem se vám zastyděl. Pojďte ho nechat zmrznout.“

  2) Film Koně se také střílejí „nedával do protikladu“, nýbrž SROVNÁVÁ nakládání se zvířaty a lidmi, když se stali nikoli „neužitečnými“, nýbrž když jsou nevyléčitelně zraněni.

  Ovšem jestli se soudruhu a soukmenovci Jírovcovi zdá, že bezdomovci páchnou CIBULÍ, tak … tak ho potěš sám Nesmrtelný Lenin, ubožáčka.

  Každopádně: Naše milovaná Republika má asi DĚSIVOU nouzi o články, když publikuje takové bláboly nemocného s.s.Jírovce, že.
  No nic.

  „Lékaře nepotřebují zdraví, ale nemocní!“ (V. I. Lenin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 22. Smažte prosím debila Radostu. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ááá, další z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.