Reklama

pondělí 4. února 2019

Intervence USA ve Venezuele: Maduro narušitel amerického vlivu. Zadní dvorek pro Rusko a Čínu? S emisí podložené kryptoměny to přehnal. Ohrozit dominanci dolaru je trestné. Damoklův meč konflitku s Čínou?

Nikolaj Starikov
Nikolaj Starikov
4. 2. 2019  IzborskijKlub, překlad Protiproud 
NIKOLAJ STARIKOV uvádí pět hlavních důvodů, proč USA potřebují realizovat státní převrat ve Venezuele a dosadit tam vlastní loutkovou vládu


Proč USA zorganizovaly a podpořily pokus o státní převrat ve Venezuele? Ve zpravodajských kanálech zaznívá mnoho verzí, proto je třeba vzít vše popořádku.

Nejprve je třeba říci, že Washington je skutečně přímým organizátorem toho, co se děje v Caracasu. Jen díky tomu se pětatřicátník Juan Guaidó mohl stát předsedou Národního shromáždění Venezuely a prohlásit se za prezidenta země.


Intervence v zájmu USA

Po mnoho let byla venezuelská společnost rozdělena na dvě části (60% a 40%), přičemž 60% podporovalo předchozího prezidenta Huga Cháveze a jeho nástupce Nicolase Maduru. V posledních prezidentských volbách 20. května 2018 volilo Maduru 68% voličů. Zbývajících 32% je nyní aktivně zneužíváno vnějšími silami za účelem svržení nepohodlného režim.V roce 2002 se ve Venezuele uskutečnil státní převrat, během něhož byl zatčen Hugo Chávez. USA tehdy také narychlo uznaly samozvaného prezidenta Pedra Carmona Estanga. Lidé však vyšli do ulic, osvobodili Huga Cháveze a Washingtonem dosazená „hlava státu“ uprchla do Kolumbie.

Vraťme se ale k současnému pokusu o převrat. Za stejného poměru „60% ku 40%“ vyhrál 20. května 2018 prezidentské volby Maduro. Opozice s tím jaksi nesouhlasila. Takže nakonec po sérii demonstrací, nepořádků a dokonce po zmařeném pokusu o vojenskou vzpouru Maduro v srpnu 2018 rozpustil Národní shromáždění ovládané opozicí. Namísto něho vytvořil nový parlament – Národní ústavní shromáždění ovládané Madurovými stoupenci. Právě tuto skutečnost využívají USA jako propagandistický důvod pro své intervence do venezuelské krize.

Podobně Boris Jelcin v Ruské federaci roku 1993 namísto Nejvyšší rady založil Státní dumu. Tak byl rovněž namísto jednoho parlamentu vytvořen jiný, a jak víme, Washington zůstal v naprostém klidu. Srovnání s realitou Ruska v devadesátých letech nám pomáhá pochopit, že Američané nevybírají strany konfliktu na základě nějakých principů, ale pouze na základě svých vlastních zájmů.

Venezuela: Schyluje se k Majdanu? Židle pod Madurem se kýve. Trump potřebuje triumf. Klíčem je loajalita armády. Barevná revoluce má svého lídra. Zásoby ropy lákají. Čína, Rusko a Írán jsou proti. Atentát?

Skutečný sled událostí

A teď k podstatě venezuelské krize. 5. ledna 2019 bylo jakoby rozpuštěno nové venezuelské Národní ústavní shromáždění. A sešlo se původní Národní shromáždění (je v tom trochu zmatek) a zvolilo si za svého předsedu Juana Guaidóa. Ten podle západního tisku krátce před tím navštívil USA. Pouhých 18 dní po svém „zvolení“ Juan Guaidó coby zcela neznámá osoba sám sebe prohlásil za prezidenta Venezuely. A po 40 minutách byl uznán Spojenými státy jako legitimní autorita státu.

V předvečer těchto událostí, 22. ledna, americký viceprezident Michael Pence vyzval Venezuelany, aby vyšli do ulic protestovat, a slíbili jim podporu. Bezprostředně poté, co Washington uznal Juana Guaidóa jako „legitimní hlavu Venezuely“, následovala stejná uznání od amerických satelitů.

Důležitá okolnost: v globálním informačním poli byla zpráva předložena tak, že předseda venezuelského parlamentu se prohlásil prozatímním prezidentem.

Prostý fakt, že Juan Guaidó je předsedou parlamentu sotva dva týdny a přitom samotný parlament byl rozpuštěn před 5 měsíci, světová média svorně přešla mlčením.


USA pod Damoklovým mečem

Nastal čas uvést všechny důvody, které vedly Spojené státy k tomu, aby naplánovaly převrat ve Venezuele a předvedly světu další diplomatickou svévoli a politický marasmus. (Venezuelská krize již obohatila historii diplomacie o dvě nové skutečnosti: evropské ultimátum, podle něhož EU uzná samozvanou vládu, pokud nebudou do osmi dnů ve Venezuele vyhlášeny předčasné volby, a odmítnutí amerických diplomatů opustit zemi po vypovězení diplomatických vztahů s USA ze strany Venezuely.)

Pět důvodů, proč se tak stalo:

1. Venezuela má největší známé zásoby ropy na světě. Dosažením kontroly nad Venezuelou získají Američané garantovanou dlouhodobou páku pro manipulaci s cenami ropy. Se Saúdskou Arábií a s Venezuelou na své straně bude Washington schopen stlačit cenu ropy a vytvořit tak ještě větší potíže Rusku. Máme tu víceúčelový proces: nátlakem na Venezuelu vzniká nástroj pro zadržování Ruska, zadržováním Ruska vzniká předpoklad pro válku s Čínou.
2. Venezuela aktivně rozvíjela spolupráci s Ruskem, což znamenalo nebezpečí, i když hypotetické, vybudování ruských vojenských základen ve Venezuele. A to je nepřijatelné z pohledu Monroeovy doktríny (základ amerického politického myšlení, podle něhož vojenská přítomnost evropských států na území států obou amerických kontinentů znamená nepřátelský akt vůči USA), která chápe celý americký kontinent za výhradní zónou vlivu USA.
3. V únoru 2018 začala Venezuela vydávat kryptoměnu nazvanou „Petro“. A její rozjezd byl velmi kurážný, protože venezuelská kryptoměna byla jako jediná měna svého druhu zajištěna reálnými aktivy (ropou). Důležitá poznámka: moc Spojených států amerických spočívá na monopolní emisi světové měny – dolaru. Ten není zajištěn vůbec ničím a stojí pouze na víře investorů, publikacích „nezávislých médií“ a síle amerického vojenského kombajnu. A to je celý jeho „zprostředkovaný obsah“. V přímém smyslu nemá dolar žádné krytí a není ničím podložen. Dopustit emisi kryptoměny podložené reálnými aktivy by bylo pro USA mnohem horší, než ruská vojenská základna v Jižní Americe.
4. Pro dominující světovou mocnost je „přidušení“ kohokoli, kdo se jí staví na odpor, otázka principu. Proto Washington tak „zaníceně spílá“ na Írán, Venezuelu a donedávna i na Sýrii.
5. Podle pravidel „civilizovaného světa“ mají divoši a domorodci darovat reálné hodnoty výměnou za korálky. Další možnost, jak se zmocnit cenností, je jejich „ochranná úschova“. Čili zlato divochům a domorodcům se odebere a odveze do vlastní úschovy. Ale co dělat, když ti přidrzlí barbaři budou chtít své cennosti zpět? V samotných USA vyhubili téměř všechny indiány, aby nikoho ani nenapadlo něco takového požadovat. Aby Venezuela nemohla dostat své zlato z anglické banky, někdo vymyslel velmi elegantní scénář.
Venezuela zavedla kryptoměnu: Spasí El Petro zemi před supy? V sázce je ekonomická svrchovanost. Jsou sankce USA božím zákonem? Svět sleduje venezuelský experiment. Tajné služby pozorně brousí kolem


Jak připravit Venezuelu o zlato

Celý rok 2018 západní informační média omílala, že Venezuela požaduje, aby jí Britové vrátili 15 tun zlata. Současně se k tomu tatáž média stavěla odmítavě s otázkou, na co asi bude toto zlato použito. Ovšem v takovéto situaci nelze donekonečna opakovat stejnou otázky a předstírat, že na ni neexistuje uspokojivá odpověď.

Sledujte ten kouzelnický trik:

Vyberete neznámého ctižádostivce a dosadíte ho do čela neexistujícího parlamentu. Poté ho přimějete, aby za půldruhého týdne přikročil k uzurpaci moci – pouze tak lze totiž v jazyce trestního práva nazvat prohlášení sama sebe za prezidenta. Následně ho uznáte za legitimní hlavu státu a ta vás požádá, abyste Venezuele nedávali žádné zlato. A je dokonáno.

Potom už ani nebude příliš záležet na tom, zda bude státní převrat dotažen do konce či ne. I když důležité to samozřejmě je, ale pouze z hlediska prvních čtyř bodů uvedených výše. Ale pro zadržení cizího zlata to vyjde nastejno. Posuďte sami: pokud bude převrat úspěšný, pak nová loutková vláda Venezuely samozřejmě nebude požadovat zlato zpět. Pokud se převrat nepodaří, zlato stejně nevydáte, protože prezident Maduro je teď pro vás neřádný prezident zosobňující krvavý režim atd.

Jistě by se daly najít ještě další důvody, proč USA potřebují uspořádat státní převrat ve Venezuele, ale ty hlavní jsme podle mého názoru vyložili.


- - -


51 komentářů :

 1. To je povyku a řečí kvůli jednomu státnímu převratu. Got bless America! Jen tak dál. Jen ať se to hrotí. Přátelské Tomahawky blíž k Rusku a Ruské rakety sešrotovat. Hittler ist tot-es lebe das Dritte Reich! Bandera na piedestál!
  SVĚT SE ZBLÁZNIL!!!
  Tady už pomůže jenom bombardovat,bombardovat a zase bombardovat. Ameriku a jejich přisluhovače.
  SMRT NATO!

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý žvásty ruského blba :-D
  Prej podložená kryptoměna Petro :-D Že si ten Maduro nepodložil normální měnu ze které se stal cár papíru.
  Amíci jako v současnosti největší těžaři ropy na světě mají opravdu eminentní zájem aby její ceny klesla co nejníž. To fakt dává smysl :-D
  Ale nic si z toho nedělej, Rusáku. Zdejší ovce na tomto plátku nejsou náročné a zkonzumují úplně všechno co je anti-ami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na USA ambasádě hvízdli, Naši politikká chmraď dostla jasné příkazy a Maduro už není prezident. Další důkaz, jak ti evropští psíci jsou na tom americkém vodítku vedeni hodně na krátko.

   Smazat
  2. Anonymní 19:50
   Tvá expertní analýza je vskutku speciální ..., a rozdíl mezi specialistou a expertem ? - Specialista ví všechno o hovně a expert ví hovno o všem !

   Smazat
  3. 20:51 To se moc mýlíš. Studoval jse politickou akademii v Moskvě a dva roky na Kubě. A podle tvého výplodu jsi poskok gay pornoherce Jandy a řek bych že už jsi mu párkrát nastavil.

   Smazat
  4. 19:50 Tvůj slepičí rozum se s rozumem Starikova nedá srovnávat ani náhodou

   Smazat
  5. asi takto si představuji demokrady již od doby co vladl veškrna prvni a jeho svita amerika přitel největši ostatně je to varovani pro všechny kdo by se stavěl na zadni a navic světovemu četnikovi ktery vlastni dostatek humanitarnich prostředku jak krotit v zajmu dolače kdekoliv na planetě vijma rusaku a soudruhu z činy přestože by tak moc chtěli aby se vychodni sousedi s amiky trošinku podělili o svuj majeteček

   Smazat
  6. 21:46 Chceš mít možnost ho poslouchat od rána do večera v rádiu či telce? Tak mazej do Chujlostanu, kam by nás rádi dotlačili Vena Dvořák s Davidovic Ivánkem, tedy mezi tuhle hromadu bojaryšnikem ožralých a prdama škaredýho Ugrofina z Kremlu odulých sraček! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
  7. Idiote ! A kde to Pindosové těží ? V Americe ? Ani hovno, kokote ! Pokud si najdeš tabilky na internetu, tak USA mají pouze 2,9 % podíl na světových zásobách ropy. Přesto "těží" nejvíce ropy ! Nevidíš ten paradox ? Samozřejmě - v Iráku, Libyi, Nigérii, něco ještě i v Sýrii,... a všude tam, kde je ropa a americký fašoun tam "nastolil demokracii" !

   Smazat
 3. Soudruzi,
  z Venezuely emigrovalo 3 miliony lidí. Můžete se sbalit a vypadnout zaujmout jejich místo pod křídly jednoho z vašich milovaných rudých vůdců budovat radostně antiamerickou prosperitu :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havloide, to nic nemnění na tom, že tvoji páníčkové jednaj nezákoně. Mezinárodní právo a lidem zvolený prezident nic neznamená. Hlavně že se zase bude krást ropa. A neklaň se tak před nima, děláš jak když tvůj parchant u nich hraje hokej.

   Smazat
  2. 20:18
   Který paragraf kterého zákona mezinárodního práva "páníčkové" neuznáním Madura porušují? Víš to, nebo jen jako správný jdnozávit opakuješ blafy ze Sputniku?
   Maduro není "lidem zvolený". Viz 3 milionový exodus, pouhá 40% volební účast, zavírání opozičních předáků,... Maduro je jen rudá pijavice, ropucha držící se zuby nehty na prameni prosperity Venezuelanů.

   Smazat
  3. Ať je Maduro jaký chce, nevraždí a vyhrál regulérní volby! Stejně podle zákona vytvořil Ústavodárné shromáždění a rozpustil stávající Národní shromáždění, pro podvody s poslaneckými mandáty.
   Srát se do vnitřních záležitostí jako se tomu stalo s Jugoslávií, Irákem, Libyí, Jemenem a Sýrií je hanebnost, porušení mezinárodního práva a to bez diskuze.
   To všechno může zpochybňovat jen nemyslící individuum, nebo člověk špatné povahy.

   Smazat
  4. 20:29
   A ve kterém režimu se opozice nepotlačuje? Zvláště ta zradikalizovaná. No hlavně že máš přehled, ty sráči.

   Smazat
  5. Zrusime EU? Z jednotlivych statu ji take utikaji lidi..........https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496394-bulharsko-opousteji-jeho-obcane-pomoc-z-eu-je-doma-nedrzi.html

   Smazat
  6. 20:29 je trouba. USA svým nátlakem porušuje Chartu OSN a 1 čl Washingtonské smlouvy (ta je základním dokumentem NATO)!
   Když chceš, hlupáku, někoho poučovat, tak si o tom nejdřív něco nastuduj!
   A to urážení diskutujících a čtenářů, to už je jen folklor šířený nevychovanými, duševně omezenými pablby, pro které je USA paníšek. Tou nejhorší sedlinou (lógrem) "pražské kavárny".

   Smazat
  7. je jedno kdo kde nam vladne stači si představit jak by se zachoval veškrna klouz nebo milouš ani jeden by nebyl proti protože kdyby nahodu byl tak už by nikdy nebyl tim co byl halt dosazeni mistodržici maji vždycky jasno jako prvni plni rozkazy na zbytek se tak nějak z vysoka a heski kali ale abych nebyl až tak skepticky neni to poprve a určitě se nepřestane

   Smazat
 4. 20:29 Tak to tak nežer. Řekni sestřičce o prášík, zkontroluj z okna,jak jsou Bohnice krásné a mazej chrnět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to jsou "argumenty" Madurovců.

   Smazat
  2. noo...hovoríte mi z duše a po prečítaní tohto komixu si asi dám aj ja...na ukludnenie po
   obhajobe ami diplomacie...

   Smazat
 5. Česká vláda právě (na podnět ministra zahraničí Pocheho-Petříčka) uznala Juana Guaidóa prozatímním prezidentem Venezuely. Jsem zvědav, co udělá Babiš, až Fiala, KalouseK a Farský (za vydatné podpory Merkel, Macrona a Junckera) prohlásí prozatímním českým premiérem jakéhosi Bartoše (s dredy), protože Babiš nemá podporu většiny národa, nevzdal se Agrofertua ani Čapího hnízda a volby vyhrál jakýmsi podivným způsobem.
  A co vy trollové, kteří tu venezuelskou rošádu podporujete? Jak se vám bude líbit Bartoš premiér, Drahoš prezident, skutečný Poche na zamini, a další podobné proměny, bez voleb a řízené z Panenských ostrovů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vymýšlíš absurdní chujoviny, protože nic seriozního na podporu rudého tlustého autobusáka nemáš.

   Smazat
  2. 20:53 S USA na věčné časy. Celý svět je miluje. Oni jsou zárukou pravdy. Blíží se výročí vietnamské vesnice MY Lai, kde ti naši ochránci největší zmasakrovali vesnici, kde kojence rozsekávali na kusy před očima jejich matek. Ty pak znásilnili a usekali jim ruce a nohy. Ať žijou páníčkové našich politiků. S USA na věčné časy a nikdy jinak.

   Smazat
  3. 2053
   A to jsou zase argumenty ubohého a nevzdělaného amerikofila. Co, lopato. Už jsi odložil krumpáč?

   Smazat
  4. 22:05 A co takhle mrknout na Wikipedii. A jsi v loji gay poskok. Taky jsi Jandovi nastavil?

   Smazat
  5. -- a tímto jsem se rozhodl prohlásit Marii Le Pen za dočasnou prezidentku Francie a poserte se soudruzi (další kolo bude že v týhle kolonii ustavím novou vládu - tyhle kolaboranti ať táhnou) ať žijou svobodné a demokratické volby - cha cha

   Smazat
 6. Kdyby to našim politikum jenom trochu pálilo, okamžitě by stáhli všechny naše vojáky z Afghanistánu. Je jen otázka času,kdy se tam odtud amíci vytratí a naše vojáky tam pobijí. Už vidím to politické stádo truchlit ve Strašnicích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:37 To je celkem reálná možnost. Je to jako protiruské sankce, spojenci dostali za úkol dodržovat sankce, zatímco obchodní výměna mezi SSA a RF rostla.

   Smazat
 7. JO, USA Venezuelu potřebují.CHudáci žijí již léta na dluh.Dolar je jen kus papíru který nemá žádnou hodnotu. Tak potřebují znovu někoho okrást.Jsou to příživníci.Já přeji Madurovi,aby vše,co na něho USA nacisti chystají ustál, a jejich bohatství konečně nikdo nerozkrádal.--LM

  OdpovědětSmazat
 8. 20:43..souhlas...k čemu volby ?...a když nedopadnou volby /divadýlko na nedomokracii/,..pošleme pár tisíc lidí do ulic, zorganizujeme majdan a bude po našem...

  OdpovědětSmazat
 9. ...oprava : volby divadýlko na demokracii..

  OdpovědětSmazat
 10. Mne tedy i dost urazi,ze vetsina sveta nas ma za americke satelity....O tom,ze nikde neni demokracie,uz ani mluvit nebudu...To je snad kazdemu davno jasne

  OdpovědětSmazat
 11. Přispěvatel 20:29 je asiIDIOT.Podle toho principu by nemohl u nás ani existovat SENÁT,protože ho volilo méně než 40% oprávněných voličů.A teď BABO raď!

  OdpovědětSmazat
 12. ...babiš chce šetřit...tak můžeme zrušit volby...naši vládcové v bruselu a za mořem nám už vhodnou figuru dosadí...

  OdpovědětSmazat
 13. Vpád, agrese a humanitární bombardování kvůli černému zlatu, vojsk USSA a teroristického NATA do Venezuely, se blíží!Volby v "demokratickém" Západě budou zrušeny a veškeré vlády a vládce budou vybírat pověřené vládní orgány z USSA!America first!Drahoš prezident a dredatý jinoch premiérem, Pornojando ministrem zahraniční propagandy...!

  OdpovědětSmazat
 14. Americe preji totalni zniceni. Amerika je nador celeho sveta. Kdyz Amerika bude znicena pak zavladne klid.
  Vadi mi, ze cele nase statni vedeni potvrdilo "ruzovou revoluci" ve Venezu.
  Vlada, ale uz i prezident jsou barbari, kteri podporuji dalsi niceni, vrazdeni cizich narodu. Zeman se vybarvuje svoji dosavadni cinnosti: podilel se v roce1999 na vrazdeni Srbu, podili se na vrazdeni Afgancu pres ceske zoldnery a ted na niceni Venezuelskeho lidu. Nikdy se nedistancoval od NATO pri vrazdeni zen, deti,.. v Iraqu, Lybii, Syrii,.
  . protoze vrazdilo NATO do ktereho nas postrcil Zeman. Vlada, Zeman take podporuje vrazdeni na Donbasu Luhan. ted i prostrednictvim Petricka. VLADE, ZEMANOVI preji, aby zazivali stejne pocity hruzy jako umirajici lidi v nicenych statech vojsky NATO!!!!
  Musime mit referendum, aby jsme mohli odhlasovat i tresty smrti barbarum!!!
  Lituji, ze jsem volit Zemana, driv i Babise. Polepsim se!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Referendum? To má v programu SPD! Pokud jste je nevolil, tak nenaříkejte.

   Smazat
  2. 1:09!
   Hluboce se mýlíte tvrzením, že emerika je nádor světa a po jejím zničení zavládne klid. Emerika je pouze místo koncentrace stupidních a násilnických potomků engliš vyvrhelů a zločinců, kteří fungují dle zděděných genů, tedy zvrhle, zákeřně a násilně. Superzločinci jsou v emerice ti, kteří anglány ovládají, vytvářejí v nich běsy a strach a ukazují prstem na pseudonepřítele emeriky (na všechny, kteří se nenechali zotročit do podoby gojů horších dobytka).
   Až někdo zničí emeriku, velmi rychle zjistí, že zločinci pidlivizace jsou obyčejní číňani a po jejich vyhlazení se bude divit, že zločinci se stali Slované.
   Otázka zní: kdo dělá z anglánů, číňanů či Slovanů zločince a proč? Dokudf si neodpovíte správně, budou existovat zločinci a otroci. Šalom

   Smazat
  3. 14:08- možná se "veterán" jen nepřesně vyjádřil. Amerika je nemocná, má rakovinu a buď se uzdraví nebo jí podlehne. Otázka zní, za jakou cenu pro ni a pro Svět.

   Smazat
  4. Kecy! Je to právě chlastoslovanské barbarské Russko, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, které bude i s pomocí Číny muset být zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace podobně jako Islámský stát, či dříve francouzské druhé císařství, osmanská říše. Čínský chanát přijde na řadu později. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!

   Smazat
 15. Jak jednoduché Watsone: Když volby nedopadnou podle "našeho", tak se jednoduše prohlásí za "NEDEMOKRATICKÉ".

  A je vymalováno.

  OdpovědětSmazat
 16. Připadá mi to jak by protestovali u nás na Václavaku sluničkáři a Trump by řekl určuji vašeho prozidenta Horáčka ...jo to je absurdni

  OdpovědětSmazat
 17. kdy prohlasi figala drahouše za prasedidenta a sam sebe za premiera no až dokonči konzultace na americkem velvysranectvi

  OdpovědětSmazat
 18. Vy anonymní, jste všíchni chytřejší než rádio.

  OdpovědětSmazat
 19. 12:10...veřejně nesouhlasit s rusofobií nebo kritizovat amíky,..znamená být označen, za putinovského agenta a to v dnešní době, kdy se BISka plete do vyučování ve škole...je spojené s riziky již skoro podobnými předchozímu režimu a působení STB..

  OdpovědětSmazat
 20. Nebude to tak dlouho trvat a Maduruv režim padne. A nebude to tak dlouho trvat a padne i ten Putinovský režim v Rusku. Co bude tenhle proruský pisálek psát potom ?Tady komoušcká klaka dokazuje, že za každou cenu udržet neschopný režim za jakou koliv cenu. I za cenu tísícu mrtvých a to je přesně ten rudý hnus. Díky pane Havle

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím padá Merkelová. Šéf AfD Alexander Gauland oznámil svržení Angely Merkelové a sebe jmenoval do funkce spolkového kancléře.
   http://www.karlovarskenovinky.cz/zpravy/zpravy/sef-afd-je-novym-spolkovym-kanclerem/

   Smazat
  2. Onan 15:15 vyslovil svůj nesplnitelný sen. Legrační!

   Smazat
 21. 15:15...fmožná, že padne...ale pravda a obyčejná slušnost z vás nemluví...a ty tisíce mrtvých jsou po válce v Jugoslávii,Iráku, Afgánistánu, Líbyi, Sýrii...a tam válčíte vy ...a Havel vám to posvětíl jako "humanitární bombardování"...

  OdpovědětSmazat
 22. Ono by to fakt chtelo bombardovat USA (mam tam 3 deti), aspon by vedeli lide tam, co delaji celemu svetu - zabijeji a zabijeji.

  OdpovědětSmazat
 23. 15:31 A zase jedno maxi hovado co píše o panu Havlovi, jako hum. bombardování.Nekonečná řada idiotu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.