Reklama

pondělí 11. února 2019

Iščenko oznámil, proč orgány zahájily trestní řízení proti Medvedčukovi

11. 2. 2019    ukraina
Generální prokuratura Ukrajiny zahájila trestní řízení proti předsedovi politické rady Opoziční platformy Viktoru Medvedčukovi, protože začal činit prohlášení, která by mohla skutečně zaujmout voliče jihovýchodu. Konstatoval to politolog Rostislav Iščenko v rozhovoru s Ukraina.ru. Dříve Medvedčuk uvedl, že je nutno vytvořit na Donbasu autonomní region se svým vlastním parlamentem. Podle experta je jihovýchod fakticky vyloučen z volební kampaně, protože žádná politická síla neodráží jeho zájmy.


Prezident Ukrajiny Petr Porošenko a bývalá premiérka Julia Tymošenková nebojují o hlasy jeho obyvatel, ale o kontrolu volebních okrsků, pokračoval politolog. A taková prohlášení jsou schopna rozbít toto naplánované schéma.

"Rating lídra Opoziční platformy Jurije Bojka může vyrůst dvakrát až třikrát, což je již kolem prvního místa. Rozhodně projde do druhého kola a v tom případě Tymošenková vyhraje ve druhém kole už bez Porošenka", vysvětlil Iščenko.

Expert dodal, že pokud Bojka nepustí do druhého kola, mohli by s Tymošenkovou způsobit významný mezinárodní skandál a dosáhnout přepočtu hlasů za přítomnosti zástupců všech kandidátů a mezinárodních pozorovatelů.

Dříve úřad generálního prokurátora zahájil trestní řízení proti Medvedčukovi na základě paragrafů o "vlastizradě" a "pokusu o narušení územní celistvosti a nedotknutelnosti Ukrajiny".

Podle šetření je prohlášení politika na sjezdu strany o nutnosti vytvoření autonomního regionu Donbas s vlastním parlamentem a vládou v rozporu s článkem 1 ústavy, který říká, že Ukrajina je unitární stát.

Medvedčuk posuzuje trestní řízení, zahájené proti němu, jako politickou represi, a když komentoval oznámení o připravovaném atentátu, řekl, že v průběhu několika let dostával hrozby o fyzické odplatě.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

28 komentářů :

 1. Sláva opolčencum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás tomu říkáme povstalci.

   Smazat
  2. Uč se Rusky (-:

   Smazat
  3. "Opolčení" je označení pro ozbrojenou občanskou milici. "Opolčenec" je pak její člen.

   Smazat
 2. Porošenko byl nedávno v předvolebních průzkumech na pátém místě. To nic neznamená, protože američtí soudruzi, si ho opět zvolí za prezidenta. Ukrajinské voliče k tomu ani nebudou potřebovat :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina je vzor demokratické zěmě aspoň pro Petříčka a spol.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 9:12 A prečo by sa mal ospravedlňovať? Zato, že si amíci "zvolia" prezidenta, či už Porošenka, Tymošenkovú alebo iného šaška?

   Smazat
  4. 9:12 agent Pepek Vyskoč opět dostal ranní směnu a zase tady mečí :-D

   Smazat
  5. Pepek vyskoč si sem vecpal tu svou hloupou tlamu. My ostatní jak pan8:29 jenom píšeme sem své názory pomocí počítačové klávesnice.

   Smazat
  6. 8:50 On to není jen tento nýmand ale celá demožumpa.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. agent Pepek Vyskoč opět dostal ranní směnu a zase tady mečí jako smradlavej kozel :-D

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Víš Pepku, sejně nato video čučíš sám a na ty svý debilní tapety, ty umektanej smrdutej kozle, kterému na hřbetu rajtujou satrapové. Nezbývá ti vůbec nic jenom mektat na diskusích Nové Republiky ty svý žalospěvy o nebezpečí plynoucí z Moskvy pro tebe a hlavně pro tvý pasáky, který tě krmí svými shnilotinami a pak tě mlátěj rákoskou, abys ná tady šel mektat a lepit ty svý blbý tapety na které ti stejně tady každej rozumnej čtenář se.re

   Smazat
  5. 16:05, 16:08, 16:15 ukázka trapné spodiny v české kotlině, která se u nás bohužel také vyskytuje. Kopíruje stupidní texty vymletych idiotů, které sem posléze mnohonásobně pastuje, jelikož ve své zlostně zoufalé debilitě ani neumí napsat svůj vlastní souvislý příspěvek bez oslího hýkání, vulgárních nadávek a gramatických chyb.
   Je to ovšem chudák bez přátel a rodiny, nikdo se s ním nechce kontaktovat a vykopli ho i z nedaleké knajpy páté cenové. Tak si vylíva svoji žluč v anonymních diskusích. Prolustrujte jeho HD a najdete dětské porno, amatérské záběry z fatálních dopravních nehod, linky na různá "snuf" videa... Toť obrázek ubohého kripla: panic již za zenitem a bez šance, osamělý, zasmrádlý od špíny, hloupý, podlý, plný agresivní zloby hromadící se několik desetiletí.

   Smazat
  6. 16:05,16:08,16:15..jsi ukázkový kretén.Víš to o sobě?

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 17:11 Celkem příhodný popis redaktora putleroffského hoax-webu zvaného NOVÁ REPUBLIKA a který se na první pohled na ulici či v socce pozná podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a kteří by nás rádi zavlekli mezi sobě podobnou sortu
   pochcaných, zesraných a zabílýho dne se válejících ve škarpě podlidí tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!:-)))

   Smazat
 4. Prezident Banderistanu by nemal viest volebnu kampan,
  ale mal by pomaly balit kufre, a utiect do Izraela, USA, alebo Svajciarska kym je cas, kym ho nezacnu po Banderistane nahanat oklamany obyvatelia Banderistanu..

  Slava Ukrajine, slava Banderovcom.

  OdpovědětSmazat
 5. 10:19 Porošenkův problém je v tom, že nemá kam utéct, nikde mu nemohou zajistit bezpečí, i když má pasů jako karet do mariáše (mimochodem, jeden mu dovezl i Petříček). Na letišti v Boryspolu má připravené v neustálé pohotovosti letadlo, kde se neustále střídají posádky. Zlí jazykové (z Kyjeva) tvrdí, že ale k tomu letadlu nikdy živý nedorazí. Tak moc ho prý jeho spoluobčané milují, že ho chtějí pohřbít jenom do ukrajinské černozemě :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poroch má prima novou vilku prý někde v Esteponě a spolu s ním tam investovali ještě další dva jeho kumpáni z Ukrajiny. Odhaduju že někde na calle del Cerezo... jsou tam hezké pozemky. Tak akorát pro Porošenka and his Boys.

   V průzkumech má prý podporu až 13%. Jenže je otázka z jakého počtu. Kdyby byly odhady přesné (dost pochybuju) pak k volbám by měli jít maximálně 28 - 35% oprávněných voličů, takže z celkového počtu oprávněných voličů to bude pouhých 3.6 - 4.6%

   V tom případě by to znamenalo, že minimálně 95% oprávněných voličů ho nevolí. To nevypadá moc dobře...

   Smazat
 6. Porošenka posílají amici do Venezuely,jako odborníka na ekonomickou krizi.
  Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom pripade mu amici urcite pribalia aj Miklosa,
   a potkana Dzurindu.
   Dobra sprava pre Banderistan.

   Smazat
  2. Mikloš a Dzurinda do Venezuely a přibalit k tomu Kalouse. Fajn trojka.

   Smazat
  3. Ale ono je to nakonec všechno v pořádku-:). Čokoláda Porošenko by možná vnesl do Venezuely nový pohled starého světa na byznys, přátelé ze Slovače by, jak vidět, taky mohli někoho připakovat, zdobil by to tam nakonec i velký slovan lukašenko, který zřejmě zcela s_uma_sošol; ten už bude podnikat jen "ve zbraních". Tak ještě petříčka, s jeho externím řídícím modulem. Tuhle mentální posilu by ti indios, chudáci nevinní, mohli úspěšně vstřebat, bez porušení své vlastní lidské podstaty. A my bychom jim měli ty služby dobře odplatit.

   Smazat
 7. Poblíž Venezuelskych hranic zahledli vlčáka Pavla a velitele azov Štětinu :-)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.