Reklama

středa 13. února 2019

Jak vidíme Venezuelu?

Zdeněk Hrabica
13. 2. 2019
Pravidelně komunikuji s přáteli, se svými bývalými spolustudenty z Latinské Ameriky, s přáteli. Rád se svěřím s čerstvým poznatkem; jeden od druhého se od sebe neliší! Sleduji informace, kterých se mi dostává v mé domovině. A ty jsou v ostrém rozporu od těch, kdo v této části žijí, studují a pracují. Nikdo z nich nemluví ani nepíše česky.


Svěřuji se tedy s těmi informacemi pro ty, kdož tam nežijí ani nestudují a věří jenom tomu, co si přečtou nebo dozví z televize - nebo z rozhlasu:
"... jeste tedy Venezuela. Oficialne jde o spor prezidenta Madura, ktery je protiamerickeho razeni a jeho proamerickeho protivnika, ktery Madurovo znovuzvoleni za prezidenta neuznal. Obe strany maji sve stoupence. Od nedele podnika Maduro vojenska cviceni na obranu proti americke intervenci. Lid je rozdelen na dva tabory. Do toho obrovska inflace. Cina pujcila Venezuele nebyvalou castku penez. Za veskerym neklidem je zajem USA o ropne zdroje, kterych ma Venezuela spousty. Stejne jako v Iraku. To je nase analyza situace. Verim tomu, ze tak to je. Lidove masy jsou pouze manipulovany pro zajem jinych a ani si to nemusi uvedomovat."

47 komentářů :

 1. Tak jsme se dozvěděli, co už dávno víme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mnohem lepší je: "Jak vidíme USA?"
   Příliš mnoho lidí se soustředí na nějaké duhové LGBTPZNekro velvyslance (už jsme si zvykli, že jsou takoví) velvyslance na Tržišti co chodí k Drake´s a nevidí Velkou Zemi za oceánem, kam se naši praprastrýčkové propasírovali přes Ellis Island a byli u toho fotografováni jako exponáti do Smithsonian.

   Já si pouštím autentická videa, zhotovená nějakými bývalými fámuly (v Americe je mnohem těžší instalovat cenzůru než u nás, řekli byste to?) Alexe Jonese.
   V Kalifornii, na promenádě u móře.
   Ptají se krasavic a krasavců: kdo vyhrál občanskou válku (v ÚSA)?
   1 odpověď z 20 (ale byl to Kanaďan, neplatí).
   Kde bydlí Trump, kde má svou Trump Tower?
   Nula.
   Je správné, že Trumpovy děti loví triceratopse v Africe.
   Ne, můžou si to dovolit jen, že jsou Trumpovy.
   (Já bych se zeptal, jestli by krasavice triceratopse ubíjela, kdyby na to měla.)

   Měl by se triceratops chránit?
   Jistě, aby ho bohatí spratci nemohli ubíjet.
   (Slečna měla jako předmět rétoriku ale žádné faktické předměty, vyargumentuje cokoli, je na faktech nezávislá).

   Ilf s Petrovem kdysi napsali, že je to země šťastných, veselých idiotů.
   OGPU je tam kvůli tomu poslalo na výlet.

   Smazat
  2. No jestli opravdu americky lid posle valcit svoji armadu, aby pro firmy Chevron a Exxon, ukradla Venezuele naftu a pak ji ti sami americane na pumpach od tech firem budou draze kupovat ... tak to uz snad nebudou stastni a veseli, ale totalni idioti. No a jestli to takhle opravdu funguje, to bych prosil nasi udatnou armadu, jestli by nemohla vlitnout na amíky, trochu profackovat vedeni kavaren Starbucks, aby pochopili, ze mi firmu musi predat. Starbucks se mi tak nejak zamlouva. A ja tady slibuji, ze za to nasim oficirum v mych novych kavarnach to kafe, bratru, za ctyri petky budu strilet.

   Smazat
  3. 16:05 Opakování je matka moudrosti...

   Smazat
  4. Vsichni i autori Rozpidlavaji nasledky / a meceni v houfu je prilis modni a popularni/, a zadnej nechce videt zakladni priciny konfliktu.
   Da to trochu prace a premysleni..
   Ale zaplatit to si nechaji...

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Venca stoji u dirky ,klacikem to maze
   ma to proste v naplni

   Smazat
 2. No comment stačí YT ...hledat ... pravda o Venezuele
  Je to sice ve slovenštině, ale je tam citace závěrů z
  Torontské university.

  OdpovědětSmazat
 3. Dokonce i Franta poslal autobusáka do prdele.

  https://www.lidovky.cz/svet/neplnil-jste-dohody-odbyl-papez-madura-misto-prezidente-v-dopise-oslovil-pane.A190213_124935_ln_zahranici_pev

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tím "Frantou" (papež František) sis nemohl vybrat lépe - skutečně morální autorita na slovo vzatá !

   Smazat
  2. Ať jde pan (místo Svatý otec) Franta k Čertu. Neplní dohody.

   Smazat
  3. Franta, který poklonkuje muslimům. To je "Svatý otec křesťanů" za všechny (saúdské) prachy. Kritika od takového zrádce je jako pochvala.

   Smazat
  4. Nechte toho,Franta je docela fajn, nejsem věřící, ale je to poprve co se zastávám papeže. Věří mu asi 1/7 planety a myslí na chudáky víc, než naše slavná levice. Že nechce války je jasné, proto podává ruku židům a muslimům. Jestli jste si nevšimli, tak na pořadu dne jsou zase náboženské války, byť jsou jen záminkou. Mimochodem mám podezření, že i uvnitř církve má opozici. Kdo to nechápe, tak je ...

   Smazat
  5. Franta jen nema dost informaci

   Smazat
  6. Franta nevěří v Boha. Tečka.

   Smazat
  7. "Myslete na chudé", říkal mi jeden lodžský fabrikant: "To nic nestojí!" (Julian Tuwim)

   Smazat
  8. Dáme vám demokracii hlásají ti mlaskající u koryta.....to taky nic nestojí.

   Smazat
 4. Ano jde o ropu a amerika opet rozvraci...americe preji zniceni!!!!!
  V americe nikdy nebylo nic spravedlive!!! Co myslite, ze jeji filmy i o divokem zapadu nejsou vymysel... v americe pro zisk kazdy vrazdi a nici, provokuje,...to se nezmeni. Zmene pomuzou pouze ruske torpeda Poseidon!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je jediný recept a to ten , vůbec se na ty USA zvrácené filmy nedívat. Je v nich vyjádřena naprostá neúcta k životu . Mám na mysli ty akční šmejdy s hromadama mrtvol a taky westerny kde nějaký kovboj zastřelí člověka jako psa . A na to se dívá mládež a děti .Potom se divíme ,proč je ve světě tolik násilí . To je americká kultura kterou vnucují celému světu a říkají tomu demokracie .Hnus !

   Smazat
  2. Lepsi je se koukat na filmy z ruskych gulagu, kde sovetsti soudruzi povrazdili miliony nepohodlnych spoluobcanu.

   Smazat
  3. 19,50 prosím vyjmenovat, kolik jich za poslední rok běželo na ČT

   Smazat
  4. 19:50 I v Rusku byli podobní "lidé" jako ty. Lichváři,
   zloději, nemakčenka. Co s takovými jako ty. Ty spoluobčane.

   Smazat
 5. Ano, jde o ropu a zlato, jde o habtacht podle nacistického vzoru. Jde o potvrzení nadvlády titána za velkou louží nad lidmi. Jde o volnou ruku tohoto titána krást, tunelovat, vraždit. Má výcvik staletý z genocidy indiánských národů (nerozčilujte se, šlo jen o 150 milionů lidí!) a masového vraždění černých otroků, bratru 15 milionů. Jo, to byly blahé časy, kdy je mohli tito lepšolidé lovit kulovnicí v Africe a pak doma podle vlastní zvůle vraždit, byly to miliony a miliony, 3. světová válka byla proti tomu nacisticka skromnost. A o tyto radosti, že by měli být lepšolidé z poza Atlantiku ochuzení. Třeba nějakou Venezuelou? Víte kolik radosti třeba přinesla těmto lidem možnost vykrást poklady ze starověku z museí v Iráku, Sýrii, ale i Libyii a Afganistanu. Víte kolik pochoutek přinesly militaristům střelnice, které si udělaly z maličké Grenady, Panamy, Vietnamu - a tam ten napalm, jak ty vietnamské děti se krásně smažily, vidíte ty blažené vzpomínky v jiskřících očích mužů v hexagonu a černém domě? A vy byste jim tyto radovánky chtěli vzít, kvůli nějaké Venezuele. Tam přece jde jen o drobnost, vykrást zásoby ropy a zlata a ti mizerové se tomu brání. To si přece zaslouží aspoň nějaké to výchovné bombardování, kazetové bomby s radiaktivní příměsí, to přece mají odzkoušené z humanitárního laškování Srbska! A pak také to blaho, když se cvičí a vyzbrojuje Taliban, AlKajda a její odnože - ovšem jen do doby, než se spletou "nepřítele!" Jo radosti je na Světě málo, přejme je aspoň těm lepšolidem na americkém kontinentě! Nebuďme sobci - vůči sadistům?

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nezáviď, neměl jsi se nechat přeoperovat

   Smazat
 7. Pokud jde o Venezuelu, tak naše vláda a bohužel i prezident, nešlápli ani tak vedle, jak se říká, ale přímo do....!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nas take prodali za par "koralku",neni tedy asi zrovna rozumne cekat,ze se k jinym budou chovat jinak

   Smazat
 8. Jak jsem tak koukal na ty záběry s hladových demonstrací
  v Caracasu, tak ne a ne vidět nějakou chuděru. Jen jako
  u nás. Baby s obřími řitěmi a cecky, nebývalé živí spratci
  a všelijaká verbež zaplacená za své vrhačské umění.
  Moc mě to připomnělo ten náš Caracac v časech bojů za svobodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. Jenže Maduro má na své straně většinu lidu takže se může jít samozvanec bodnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se ukáže ve skutečně svobodných volbách! Ale ty bude vyžranej komoušskej autobusák trávit na milované Kubě! Bude tam v oranžovým pyžámku absolvovat odtučňovací kůru v rámci nedobrovolného pobytu na Guantanámu ....

   Smazat
  2. 9:17 Pepku, ty nejsvobodnější volby probíhají na Ukrajině, kde si americká (j)elita opět vybrala Porošenka. Jinak ti včera už někdo napsal, že Maduro musí nosit hodně tlustou neprůstřelnou vestu, tak co to tady meleš jako kolovrátek? Ve Venezuele přece už před pár dny proběhly svobodné volby prezidenta, telefonicky ho určil soudruh Pence. Jsi opravdu blb k pohledání :-)

   Smazat
  3. 9:38 Vo tom nevím, rudoprde, ale co je jisté, že Mr. Pence to s váma komoušema vezme vod kredence! :-)

   Smazat
  4. 17:27 Pepek Vyskoč, co jiného čekat od kreténka, jenom kreténská vyjádření :-D

   Smazat
  5. 8:29 Ať Pepek nebo Johny, pořád se nad ansámblem místních užgryndanch čechomužyků, pravidelných to konzumentů rudocanců lŽIDavida s lŽIDvořkem, tyčí jako vrchol Mont Everestu nad ubohou hromádkou jačího trusu při svém úpatí! :-D

   Smazat
 10. Tak co Pepek Vyskoč co ty na to západní svazáku:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201902139200805-BBC-chemicky-utok-Syrie-nebyl/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo ma Netflix ,podivejte se na nove filmy "Mossad" ,byvali nevyssi reditele a dalsi zlocinci vypraveji o planovani vrazd vyhazovani zavrazdenych z letadel a dalsi lahudky tohoto teroristickeho statu .hnus

   Smazat
  2. Ať Sputnik smolí cokoliv, pořád to jsou jen prdy tohodle škaredýho Ugrofína! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Je dokázáno, že jsou otravnější než jakejkoliv bojovej plyn!

   Smazat
 11. https://www.hlavnespravy.sk/usa-za-posledne-roky-uvalili-venezuelu-sankcie-za-350-miliard-dolarov-teraz-posielaju-humanitarnu-spasu-hodnote-20-milionov/1668329

  OdpovědětSmazat
 12. Na YouTube jsem našel velmi zajímavý rozhovor s Igorem Ostrecovem ruským expertem na jadernou energetiku. Konstatuje, že USA vedou války kvůli svému přežití, jsou to války za energetické zdroje. Podle statistiky spotřebuje Číňan 1 tunu paliva, Němec 4 až 5 tun paliva, ale Američan až 20 tun paliva za rok. Sám udělal závěr, že svět musí v zájmu přežití zničit takto nehospodárnou sociálně-ekonomickou infrastrukturu v USA. I ta krize na Ukrajině byla prý vyvolána s cílem anexe jaderného paliva z ukrajinských jaderných elektráren (zajišťuje Westinghouse). O jaderné palivo začíná být celosvětová nouze, proto asi také po SRN budou muset zavírat jaderné elektrárny i ve Francii. Ostrecov konstatuje, že bez dodávek jaderného paliva z Ruska nepřežijí USA ani jeden rok! P.S.: i kauza Venezuela zapadá do standardního schématu amerických energetických válek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto asi Amerika nemá žádný zájem o to, aby jim EU pod nosem odebírala z Ruska energetické suroviny, které si šetří sama pro sebe, plyn, ropu i uran! Tam bude příští válka, proti ruským indiánům. Vždyť i balkánská řeznice před časem bez obalu prohlásila, že je nespravedlivé, aby to všechno měli Rusové jenom sami pro sebe :-)

   Smazat
 13. "Katastrofická situace byla zavedena v kolumbijském městě Cúcuta na hranici s Venezuelou kvůli možným problémům s dodávkou humanitární pomoci do sousední země,..."

  Ten "problém" s nedostatkem potravin a léků - je ve Venezuele nebo v Kolumbii ?! Hrozí snad, že občané Kolumbie tu americkou pomoc "rozeberou" dříve než do Venezuely dorazí ? Nebo už ji z hladu snad dokonce "rozebrali" ?

  http://www.nortedesantander.gov.co/Noticias-Gobernaci%C3%B3n-Norte-de-Santander/ArticleID/12387/Se-declara-Calamidad-P%C3%BAblica-en-la-regi%C3%B3n-en-el-marco-de-la-entrega-de-las-ayudas-humanitarias-para-los-venezolanos?fbclid=IwAR1PdPkyIozKv9BHnO4S6_Fx-9WMN3mQJrE60LsBhBI7egFqb09BEFR3gJE

  OdpovědětSmazat
 14. Rusáka SPUTNIK ČTEE A VĚŘÍ POUZE TOTÁLNÍ IDIOT. GRATULUJI.

  OdpovědětSmazat
 15. Osobně stránky "https://cz.sputniknews.com/" navštěvuji denně a rozkliknu si je ještě dříve než české zpravodajské weby. Jeden důvod je ten, že české sračkomety už nezveřejňují nic, co se jim nehodí do krámu. Poslední dobou tam nacházím rozhovory s Čechy, kteří doma nejsou v kurzu, protože "čůraj proti větru" (dnes třeba Radim Uzel, Zdeněk Zbořil apod.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: toto jsem včera v ČT nezaregistroval https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902149207350-cesko-polsko-morava-maso-dodavka-veterenari/

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.