Reklama

úterý 19. února 2019

Jan Campbell: Střípky paradoxů (1)

Jan Campbell
Jan Campbell
19.2.2019 VašeVěc
Hmotné bohatství a bída. To je paradox a to jsou také zjednodušeně formulováno dvě oblasti, které od chvíle, kdy člověk začal vlastnit majetek, provázejí lidstvo. Denně se střetávají v různých podobách a vedou nás do situací bez možnosti návratu. Příležitosti se totiž neopakují.Střípek paradoxů představuje ministr obrany Gavin Alexander Williamson (1976). Před několika dny pan ministr odeslal perlu válečných lodí HM do Jihočínského moře, aby tam chránila zájmy neexistujícího Britského impéria. Včera na 55. Mnichovské bezpečnostní konferenci (MSC), kterou chrání přes 4.000 viditelných policistů před 3.000 demonstranty z cca 90 různých skupin, vystoupil věrně svému původu jako hlučný prodavač války. Podobně ho nazval i ministr zahraničí RF Lavrov: ministr války. Předpokládám, že ví, že britský ministr obrany je bývalý prodavač krbů (Elgin & Hall). Po nevysvětleném odchodu z firmy (2004) pokračoval v kariéře prodavače keramických výrobků (Aynsley China Pottery, založené 1775) do roku 2010, než se stal členem Parlamentu. A brzo po té dobře placeným politikem. Proto by bylo dobré, aby ministr dříve než vydá rozkaz k útoku na ČLR a RF, vysvětlil, proč opustil místo prodavače krbů. Zkvalitnilo by to jeho dědictví, obohatilo výuku a studenty historie. Nejenom The Independent a The Guardian čekají (Kentih, Benjamin (26.01. 2018). "Gavin Williamson: Tory Defence Secretary admits to 'kissing' trysts with married former colleague". Syal, Rajeev (26.01.2018). "Defence secretary refuses to answer questions about relationship with past colleague".

Střípek paradoxů představuje přiznání producenta zahraničních zpráv BBC, Dalati Riama. Na svém Twitter zveřejnil, že Po šesti měsících vyšetřování mohu zcela jistě potvrdit, že scéna, která byla natočena v nemocnici ve městě Dúmá, byla zinscenována. Žádné oběti v nemocnici nebyly. K útoku došlo, sarin nebyl použit, ale musíme počkat na závěry OPCW, aby bylo možné potvrdit, zda byl použit chlór. Nicméně vše ostatní kolem útoku bylo zfalšováno kvůli většímu efektu. Nevylučuji, že bude obviněn ze špionáže pro RF. Jeho přiznání představuje posílení zdrojů na vysvětlení jiných obvinění RF, čekající ve frontě na vstup do světa pravd.

Ve frontě na vstup do světa pravd se nachází šéf belgické VKR (Vojenské kontrarozvědky – ADIV). Pan Clement Vandenborre, t.č. v domácím vězení, prý pracoval jako ruský špion. Světe, div se! Organizace založená v roce 1915 si dovoluje takový luxus v době 55. MSC, ohrožení EU a NATO z rozkladu a vnitřních bojů v tajných službách. Civilista Soros předpovídá rozpad EU po vzoru SSSR. To mne vyzívá k prověrce logického myšlení. Jestliže se EU rozpadne jako SSSR, tak to znamená, že současná EU má všechny hlavní charakteristiky SSSR: od nedostatku demokracie a různých (ne) svobod, přes autoritářství, až do perzekuce a mnohem horšího. Nebudu raději pokračovat a ukazovat svá omezení. V každém případě argumenty civilisty Sorose se bezproblémově řadí do kategorie triumfů (z) blbnutí, které vede pohádkově bohatá a prsatá dáma, Kim Kardashian (1980), americká reality show Držte krok s Kardashians (zkráceně KUWTK) a představitelé nadnárodní finanční oligarchie. K ní patří všude přítomný Soros. Nevím, zda používá módní sluchátka, která při poslechu měří tok elektrického proudu v mozku a nabízejí nápovědu, kde všude být.

Střípky paradoxů představuje také konání dalšího seniora: Papeže Františka. Jeho na veřejnosti viditelná skromnost je výsledkem protikladů a zklamání. Ty ho charakterizují. František z Assisi (1182-1226), po kterém si vzal jméno, byl svatým chudých. To nelze tvrdit o Papeži Františkovi, katolické církvi a jejímu konání. Nejenom, co se týče restitucí. Jejich popis z Prahy obdržel Papež na několika stránkách a nebylo v něm zmínky o principu, dávat znamená dostávat. Nebylo zmínky o chování služebníků Boha v posteli a mimo, kteří zapomněli, že láska není milování. Proto doporučuji věřícím - ovečkám a jejich pastýřům seznámit se s dílem francouzského matematika, fyzika a náboženského filosofa Blaise Pscala (1623-1662) Les Provinciales (1656–1657). Jedná se o 18 dopisů, česky vydaných pod názvem Listy proti jesuitům (J. Hencl, Gutenberg, 1926, 345 stran). Dopisy krásně popisují lavírování, dvojsmyslnou mluvu umožňující jednu věc sdělit a současně vyloučit protiklad. Papeži Františkovi přeji zdraví a sílu k provedení prvních kroků sexuální reformy. Bez ní se může katolická církev dostat do duelu se smrtí. Nehledě na její nepředstavitelné bohatství a vyloučení bývalého Washingtonského arcibiskupa, Theodore McCarrick (88). Ten, jako hlasitý bojovník proti zneužívání, byl věrný dvojitým standardům do té doby, než byl sám usvědčen ze zneužívání mladistvých a moci. Takový je život. Dobře ho popsal T. G. Masaryk: Mezi náboženstvím a mravností je rozdíl věcný. Mravnost není náboženstvím a náboženství není mravností. Může být člověk nábožensky velice věřící, oddaný své církvi, svým dogmatům i předpisům a přitom vůbec nebude mravný, ba může být naopak i velmi nemravný. Myslet si, že ten kdo je zbožný a upřímně věřící je už proto mravný, je veliký omyl.

Veliký omyl představuje paradox, kauza Huawei. Proč? Za prvé: Huawei se dostal na program 55. Mnichovské bezpečnostní konference. Během vystoupení čínského diplomata Yang Jiechi, kterého označil předseda konference Wolfgang Ischinger jako nejmocnějšího zahraničního politika KS ČLR a více prezidenta USA, Mike Pence, došlo k tvrdé výměně názorů. To dokazuje i skutečnost, žediplomat Yang se rozhodl vyjádřit svůj nesouhlas a přání být méně poučován USA, v angličtině. Nic podobného není schopen udělat žádný západní politik v čínštině. Za druhé: Vystoupení více prezidenta Pence jasně potvrdilo, že vůdcovství USA znamená nekritické následování ve všem (NATO, Nord Stream 2, nákupy vojenské techniky apod.). Že nic jiného nepřipadá v úvahu, by mohl veřejně přiznat i premiér Babiš. To i proto, že z vystoupení více prezidenta Pence vyplývá, třetí důvod: pravděpodobné odstavení ČR na vedlejší kolej technologického rozvoje. O jiném rozvoji se nebudu zmiňovat ani náznakem. Případná arbitráž s Huawei dovolí ČR se rozvíjet podobně rychle jako české dálniční sítě nebo rychlovlakové tratě v době demokratické (1990-2019). Kromě toho, dobrý arbitrážní výsledek bohatě zúročí Huawei všechny realizované a plánované investice, nejenom v ČR. Proto očekávám, že předávání dat v teoretické rychlosti 3GBit/sec v ČR nebude během mého života dosaženo, podobně jako v praxi očekávané rychlosti 3x 4G+. A to se nezmiňuji o následcích hlavní výhody G5: tou není rychlost, ale čekací doba (latent period (v medicíně). Sítě 4G mají čekací dobu cca 30 milisekund, v síti 5G se očekává jedna milisekunda. To je čekací doba nutná pro optimální funkci internetu věcí, spojení strojů, průmyslových robotů, linek, apod. Za to očekávám, že 5G sítě budou v ČLR v provozu během dvou let. Proto budeme moci sledovat avizovaný průmysl 4.0 a společnost 4.0 pouze z dálky a pozorovat odjezd čínského vlaku do zbytku světa. Z blízka si můžeme poslechnout radu jedné demonstrantky z Mnichova: Jestliže chcete někoho zatknout, prosím, ale tam naproti(Bayerischer Hof, místo konference). 
Souhlasu netřeba.

17 komentářů :

 1. Pane Campbell já s vámi souhlasím až Huawei zažaluje ČR tak by pokutu měli platit politici a ne ČR.

  OdpovědětSmazat
 2. To, že můžou korporace arbitrážemi vydírat státy a realizovat zisky, ať už zakázku dostanou, či nikoliv, mi přijde hrozivější, než že nebudeme mít zavedeny sítě G5. Ony totiž budou poskytovat vyšší produktivitu, tedy bude nevyhnutelně následovat razantní úbytek pracovních míst. Proto by se ta část zisků z té vyšší produktivity, měla dostat ke státům na rozsáhlejší sociální politiku. Jestlipak už se někde řešilo to vyšší zdanění korporací, které budou profitovat z těch G5? Nebo na stát opět zbydou jenom vyšší náklady a další „reformy“ sociálního a zdravotního zabezpečení? P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.22 30 let vám to nevadilo? Když nás vydíral a okradl kvůli TV NOVA Ronald LAUDER, současný president WJC = světového židovského kongresu... Diag Human SE - Šťáva... atd. atd.

   Smazat
  2. Anonymní19. února 2019 19:55
   Samozřejmě, že mi to vadí. To svolení s arbitrážemi, jsme přijali snad už za Havla. Ačkoliv jsme se později ježili proti TTIP, tak ta část o arbitrážních tam byla pro nás méně svazující, než to, co plníme, dle toho dřívějšího závazku. Výpovědní lhůta je deset let, ale zatím se žádná vláda neodhodlala k výpovědi. To by mohli naši západní přátelé považovat za neliberální a přísně pozdvihnout obočí. A to by žádný náš politik neustál. P.K.

   Smazat
  3. Paradoxy pro pana Proxy...
   Clovek nezacal vlastnit majetek , nybrz vybrani Parasiti si nakradli nasilim, vrazdami, valkami a udesnym lupicstvim...V Usa pomoci Proxy , cowboys, vlad, opilcu vladnich , presne jako dnes, Havloidnich a JunckerZambies... napr.
   Tak paradoxy jsou pro psy a take pro vselijake vrchnosti, vseho satanskeho zla...A je toho nemalo .
   Mily Campbelle /mas zvonit na poplach v tabore/ , tady nemusis, nam UZ ODZVONILI a lecos se jeste semele.. Terazky z cernych Baronu proslul nad jine a hlavne nad ty dnesni ,svym vyjimecnym Humanismem...
   Je lehky se navazet do suterennich a katakombnich Yndelygendu a povazuje se to za ubohost, se s nima zahazovat vubec a puste se vytahovat nad ne..
   To je /I guess/ pro ty s Handicapem , komplexu menecennosti , kterymi oplyvaji napr. ucitele a ukaji se s velkym potesenim ve skolach
   na malych detech atd....
   Opravdu Bida.. VYstava pitomosti z minulosti je tez ubohost , protoze tech bylo nepreberne, cinnosti osob a ciny proxy pachatelu..Neco jako doly , kde se muze dolovat bez konce ..

   Smazat
 3. Když tady byly články že Musk hodlá vypustit 20.000 nebo kolik satelitů a v brzké době rozjet 5G internet, to tady bylo v článcích a v diskusích řevu jak 5G internet, internet věcí na nic nepotřebujeme, potřebují jej jen USA, elity, ke špehování všech lidí, k Velkému bratru jako z Orwella, že nás mikrovlny spálí, blablabla.

  Ale když se o tom 5G internetu mluví v souvislosti s Čínou, tak tu ti samí autoři a diskutéři lkají jak západu ujíždí vlak, jak je Čína technologicky daleko před západem, 5G internet, internet věcí,... je nezbytný k rychlému technickému pokroku a bez něj málem umřem..., o strachu z velkého bratra najednou ani památky.

  To je názorný a všeříkající příklad primitivní propagandy, fanatismu a vymaštěnosti Nové Republiky, jejich provozovatelů, autorů, diskutérů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jednou jsem na tuhle tvou přihlouplou tapetu odpověděl. Tedy znovu:

   Obracíte vše na ruby, ostatně jste nenávistný a duševně omezený troll, který sem chodí jen smrdět, takže ničeho jiného ani nejste schopen:
   Z toho, co se tu otiskuje a jaké jsou panelové diskuze NR je jasné že:

   1/ Nová republika je pro technický pokrok, ale je proti zneužívání technického pokroku proti lidem a jejich právům (např. listovní tajemství, právo na svobodu slova, právo na úplné a nezkreslené informace, právo na ochranu osobnosti atd. atd.)

   2/ Nejvíce techniku zneužívají proti svým občanům i proti jiným zemím anglosaské státy - stačí se podívat na odposlechová centra v těchto zemích. Američané odposlouchávají i své nejbližší spojence - např. aféra kolem odposlechů Merkelové.

   Z toho všeho je vidět, jaký jste blbec. Asi chovanec z vnitra

   Smazat
  2. 12:39
   Jelikož na tohle téma teď píši poprvé, tak po přečtení vaší první věty, která je LEŽ, se čtením zbytku vašeho slintu nebudu vůbec obtěžovat.

   Smazat
  3. A co článek vedle? To je jako co? Lháři.

   Smazat
  4. 12:22 tvrdíte nesmysl. Nová republika publikuje články, ke kterým je vedena diskuze. Že by na jedné straně tvrdila (snad redakce), že G5 je zkázou demokracie a teprve dnes G5 považuje (redakce NR) za podmínku dalšího rozvoje samozřejmě nijak neprokážete. S touto šablonou se, v různých souvislostech, trapně opakujete.

   Smazat
  5. 20:54 vůbec nerozumí tématu. Ale vstupuje do diskuze. Podivné.

   Kde, prosím vás, redakce "NR tvrdila, že G5 je zkázou demokracie"?

   Co to melete za blbosti?

   Smazat
  6. 20:54 Má smysl neustále předstírat, že NR je cokoliv jiného, než běžný, tu dobře, častěji ale mizerně z ruštiny přeložený putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené a financované tímto gangem obřezaných kremlovorů? - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
 4. Veliký paradox představují kněží jako Jan Hus, který byl upálen za sexuální harašení s nezletilými, na rozdíl od Luthera, který měl "z peklaštěstí i se svou nezletilou milenkou" a taky kněží katolícké církve, kteří byli za tkzv. "Komunizmu" "pronásledováni" a vězněni. Proč byly za "komunizmu" vězněni? Za sexuální delikty s mladistvými! Jenom se ty sexuální skandály šikovně po hadráku okecávaly antikomůnistickým odbojem. Dokud potřebovali katolickou cirkev na ty svý špinavý kšefty, aby jim ti "nekřesťansky prachatí černoprdelníci" platily z Vatikánský banky (velko)Polskou Solodarnošč, dotud žádnej skandál nebyl. A ejhle paradox: po hadráku jakoby se pytel s úchylnejma kněžíma(paradoxně jenom u katolíků) najednou rozerval a kněží-úchyláci se na nás provalily ze všech stran světových i politických. Paradox: že úchylnej plebs toužící po senzacích a skandálech, neschopný logického uvažování jim to žere i s navijákem a vůbec ho netrkne že se po 50(!)letech mlčení, držení huby a poctivého držení své prdele nadržanýmu knězi vytahujou tyhle "fakty":-).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevymýšlej si a nelži. Na Husa ani na Luthera nešahej. To nebyli žádní úchylové, jako ty.

   Smazat
  2. Trefená husa od Jana Husa zagágala. To jsou taky paradoxy:-). Na tvých svatÿch - Husa ti šahat nebudu, ani Luthera. To von osahával takovejch jak jsi ty a tu německou mnišku kterou oprcával Luther a kvůli které se dostal do sporu se svými nejbližšími nadřízenými "po bohu".

   Smazat
  3. Píšeš blbiny, przníš dějiny.

   Smazat
  4. 16:50 A co se na dějinách husito-bolševické lůzy jakou čecháčkové bezesporu jsou, dá ještě zprznit?:)) Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska aby se připojili k putinovskému Rusku! Patří za Ural ...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.