Reklama

čtvrtek 21. února 2019

Jana Masaryka zřejmě zabili britští agenti, myslí si bývalý poradce Václava Havla

Jan Masaryk
Milan Vidlák
21.2.2019  ČasopisŠifra
Zpravodajský server iDnes.cz upozornil na zajímavý článek česko-amerického experta Jiřího Valenty, který pracuje jako pro izraelské Besa-Center, think-tank přidružený Bar Ilanově univerzitě v Tel Avivu. Pan Valenta, jehož média popisují i jako někdejšího poradce Václava Havla, publikoval v americkém odborném časopise tezi, že známého a oblíbeného politika Jana Masaryka nezavraždili v roce 1948 komunisté, jak se domnívá většina historiků, ale spolupracovníci britské tajné služby SIS.Syn prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka Jan byl nalezen mrtev ráno 10. března 1948 na nádvoří Černínského paláce, kde v té době působil jako ministr zahraničí, pod okny svého apartmá. V té době už Československo ovládali komunisté a vyšetřování bylo rychle uzavřeno jako sebevražda.

I to je varianta, mnozí lidé Masarykovu smrt interpretují jako vyjádření nesouhlasu s nástupem komunistů k moci. Druhý tábor se ale přiklání k tomu, že byl zavražděn, a to pravděpdobně komunisty. Tomu by nasvědčovalo i rychlé uzavření vyšetřování a oznámení Masarykovy sebevraždy ještě předtím, než byla například vůbec provedena pitva.

Objevily se ale i další hypotézy. V aktuálním čísle odborného amerického časopisu Middle East Quarterly publikoval nyní Jiří Valenta společně se svou ženou Leni Friedman Valentovou článek, ve kterém zmiňuje pravděpodobnou roli britské tajné služby SIS v této tragické smrti. Valentovi argumentují, že čeští ani sovětští komunisté neměli důvod Masaryka odstranit, protože právě Masaryk coby nekomunistický ministr v Gottwaldově vládě dal najevo ochotu spolupracovat s komunisty.

Jan Masaryk (vpravo) na fotce s americkým velvyslancem Laurencem Steinhardtem

Kdo by ale čekal v odborném časopise nějaké odborné argumenty, byl by zklamán. Článek je plný spekulací a hypotéz. V tetu autoři například zmiňují výpověď, kterou v roce 1950 učinil zatčený zaměstnanec ministerstva zahraničí Jan Bydžovský. Specialista na šifry se československým úřadům k vraždě Masaryka údajně přiznal. Bydžovský, který za války působil v Anglii, byl podle Valentových člen SIS. Bydžovský tvrdil, že Masaryka zabil na popud Arnošta Heidricha, správce ministerstva zahraničí, který byl tehdy údajně hlavním spolupracovníkem SIS v Praze, píše iDnes.cz. Bydžovský měl podle této verze dostat od Heidricha pilulky, které dal Masarykovi do kávy. Když ministr upadl do bezvědomí, Bydžovský ho spolu s dalším mužem vyhodili z okna.

Valentovi se opírají v článku o hypotézu z knihy badately Václavy Jandečkové, která kvůli případu studovala dokumenty v mnoha archivech a dostala se i k dosud nezpracovanému spisu na generální prokuratuře. Paní Jandečková detailně prozkoumala příběh Jana Bydžovského, který ji dle vlastních slov zaujal tím, že jeho výpovědi na Státní bezpečnosti se zmiňovaly i o souvislostech, ke kterým se dostala při předchozích bádáních v jiných archivech. A seděly. „Souvislosti byly tajné. Co Jan Bydžovský uváděl mimo kauzu Jana Masaryka, to byla pravda. Ale protože to bylo tajné, nikdo přede mnou se o to nezajímal. Ve vazbě vypovídal o lidech, o kterých jsem v minulosti psala. Věděla jsem, že minimálně polovina výpovědí je pravdivá,“ sdělila autorka při vydání knihy Kauza Jan Masaryk – nový pohled. „Je to kniha o Janu Masarykovi, ale jeho příběh je na pozadí příběhu Jana Bydžovského. Ten několikrát vypovídal do největších podrobností o tom, jak se vražda stala. Vypovídal o tom ve vazbě Státní bezpečnosti.“

Tělo Jana Masaryka na nádvoří Ministerstva zahraničních věcí 

Nedělám si iluze o tom, že Masaryka mohli zabít jak komunisté, tak Angličané nebo kdokoli jiný ze Západu. Podle nových informací měli Britové prsty například ve smrti Grigorije Jefimoviče Rasputina, důvěrníka ruské carské rodiny, který stál v cestě bolševické revoluce financované Západem, o čemž pojednává i velký článek v nové Šifře. Ovšem článek Valentových stojí na vodě a je jen názorem, hypotézou, spekulací či nepodloženou konspirační teorií. Odborného na něm není zhola nic. Budeme si tak muset počkat, zda budou někdy publikována opravdová fakta, závažné indicie a důkazy. Pravda je nepochybně uložena kdesi v tajných archivech. Ať už v Moskvě, nebo Londýně. Do té doby budou mít podobné spekulace podobnou váhu, jako kdybych napsal, že Masaryka vystrčili z okna mimozemšťané. Takže opět víme, že nic nevíme. Pravdu nikdo říct nechce, a tak se můžeme zase jen domnívat.28 komentářů :

 1. Ale to je přece dávno známé, že to byli agenti MI5. Západ neunesl, že Masaryk neodstoupil z vlády spolu s vlastizrádnými ministry a věcio se vyvinuly zcela jinak, než di představovali páni Drtinové a Stránští, či čeští luďáci. Podle ústavy vláda mohla být rekonstruována a nikoliv rozpuštěna a to zvládl Gottwald na jedničku - to se nedá upřít. Dnes trollové samozřejmě vykládají historii a její fakta vědomě lživě a i jejich soptění na Gottwalda by měli spíše nahradit kritickým pohledem na tehdejší "rezignanty", kteří se tak ukázali hlupáky. Ale co, zkušenost občanů se socíkem je nenahraditelná, stejně jako se současným repete diktatury kapitálu. Jednou dojde právo, spravedlnost a humanita svého uplatnění a běsnící válečníci, nositelé smrti a jejich kapitalistická kápa dojdou odplaty!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechny kavárnické pikle se vyrábí v Praze a to za každého režimů. Jak za první republiky,za Hitloše ,za Komunistů a dnes za Marxistu.

   Smazat
  2. Nejen Masaryka , ale kazdeho kdo by se hodil ,aby lide , kteri to mysli dobre a presvedceni ,ze komunisti zase spachali zlocin /jak se hodilo to na ne hodit/ , povstali ,i beze zbrane a nechali se ZMASARYKOVAT..
   A co jich bylo...Pytle zlata, tuny zbrani , tisice vrahu prevazeli do socialistickych zemi , Masinum davali horem dolem aby Nalakali dalsi obeti ,atd..
   Jen aby byly pro ne dulezite Masakry...A tak dokazovali i vlastni populaci , aby probuh nezacala silhat na socialismus !!! I za to umirali "protikomunisticti vlastenci"...Jako uplne blba Horakova jim skocila na spek, atd..
   Je to porad dokola...

   Smazat
  3. Podstatou existence tzv. Nové republiky je vzpoura podlidí proti nerovnostářské přirozené společnosti, neboť se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem! I proto musí být pravidelně vedeny války, jimž se místní užgryndnaci tak vzpěčují, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních odulých čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! No a válkou je i konkurenční a třídní boj! Není to sice to pravý ořechový, ale má to shodné znaky, tedy vítěze a poražené! Nepřipouští degeneraci, smír a z něho plynoucí průměrnost ... a podlidé se již NIKDY k veslu u nás nedostanou!

   Smazat
  4. 8:54 užgryndaný rasista tentokrát nezapomněl čechomužiků, ovšem pořád ještě, ač požádán, nevysvětlil, jak moderní boj, tedy válka tříbí. Současné zbraně si vybírají podle kvalit, jak je vidíte 8:54? Ono to tak nefungovalo ani s dvouručními meči, nacisto.

   Smazat
  5. 1:28 Tříbil už tím že upevňoval morálku lidí v zázemí říše, z vojáků dělal hrdiny a tmelil říši navenek i uvnitř, hovnere komoušovyči! Jo a ty svý nálepky - znak to kretenismu 1. třídy, si ponech pro svý stejně zdegenerovaný soudruhy! Nacismus přeci není žádný náš Ideál, pouze se mu nejvíce přibližuje! - http://www.vontartarus.cz/bibliotheca/pravda-o-pravici-a-levici-2

   Smazat
  6. Pane 8:54. Až nebudete myslet svým přirozením, pak zjistíte, že vymyslet , že lidská nerovnost je přirozená, může jen blbec velkého kalibru. Jste jistě skálopevně přesvědčený antisemita!

   Smazat
  7. 18:40 Kdyby tomu tak nebylo, tak neexistuješ ty demente, já ti objasním o co go, pokud ti na to stačí rozoumek co zbyl v tý tvý mokvající hroudě která ti raší mezi ramínkama kde jiní mají hlavu! Kapitalismus (a z něo odvozený židobolševismus) je de facto židovský výrobní způsob založený na podvodu zvaném "tržní chování jedince". Struktura pravěké tlupy přetrvává evoluční setrvačností dodnes, navzdory odlišnýmu výrobnímu způsobu, který je příliš mladý, aby zásadním způsobem změnil to, co se utvářelo desítky tisíc let! K přežití lovecké tlupy bylo zapotřebí na 1 schopného organizátora (náčelníka) a 1 nositelku know-how (šamanku) vždy alespoň 50 zdatných lovců a 50 zručných sběraček. Proto dodnes má např. schopnost stát se lékařem jen jeden ze sta lidí (to je pro zjednodušení použitá číslovka!). Dříve to sloužilo jako nutnost k přežití celé tlupy a potažmo druhu, dnes je to systémem zneužíváno k tomu, že lékař je placený mnohem více než třeba horník, ačkoliv jeho práce je těžší a v pravěku by dostával větší kus masa než šamanka z logických důvodů. Rovněž pojem "zákazník" je proti smyslu přirozené dělby práce v lidské tlupě či pospolitosti. Směna mezi jednotlivými tlupami vždy probíhala tak, že nositelé genů náčelníků a šamanů rozhodli z titulu své intelektuální převahy, co je dobré pro přežití celku směnit a co nikoliv! Tak tlupa dostala potřebné komodity k přežití výměnou za ty které pro ní jsou zbytné či postradatelné. V současné době kdy byla koherentní společnost atomizována židovským výrobním způsobem (kapitalismem) toto přestalo platit a v důsledku toho jsou nekompetentní jedinci - s geny řadových lovců a sběraček - nuceni sami přejímat funkci náčelníků a šamanek a to zcela zjevně bez znalosti či schopnosti posoudit důležitost té či oné komodity pro zachování existence své osoby a své rodiny či celé komunity. Čili za bláboly o "svobodné interakci mezi jedinci" a "tržních mechanismech" je pouze snaha úzké skupiny ovládat druhé prostřednictvím jejich nižších intelektuálních schopností či zkrátka profitovat prostřednictvím převahy těch vlastních nad schopnostmi ostatních. Proto jde o nebezpečný parazitující způsob organizace hospodářské činnosti v jehož důsledku je ohrožena především bílá Rasa - jediná nositelka civilizace!

   Smazat
 2. JM-nebyl jediný, ani poslední, který byl využit jako úkladná vražda "vlastními" v politickém zájmu! Základním znakem je nedostatek důkazů, protože tajné služby nedělají chyby. Jediné vodítko pro chápavé je, komu to prospělo. Proto se tak i při výročí vraždy páru na Slovensku ptám komu?

  OdpovědětSmazat
 3. Ano. Cui bono ? Proč by to tehdejší režim dělal. Zato ale J.Masaryk lezl anglánům pěkně na nervy.
  Ani on nezapoměl na úlohu V.Britanie při rozbití Československa Mnichovskou dohodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naivko a cim lezl na ty nervy. To britove nevedi , co to je..Zakladem kazdy Poradne ,normalni Zradny
   Demokracie je spachat zlociny /i na vlastni populaci, kdyz , napr., lide a obycejni britove museli bojovat a hlavne umirat pod bombami a ve valkach i s rodinami proti Hitlerum , britskou vladou plne podporovanym , a vlady se pak schovali v bunkrech a vy blbci jdete umirat za nas a za nase zlociny, ktere jsme rady let podporovali/, Usaci napriklad valci proti teroristum plne vyzrojenym zbranemi made in USA, / a pak se zvoli druha strana do vlady a ti krci rameny ," joo to byli tamty
   ,moc spatny , My to budeme se snazit napravit , ale to vite, nemuzeme delat zazraky "...
   A pak jdou spachaji zlociny dalsi a tak to jde stale dokola a co ses to za vola , kdyz je z tebe mrtvola...

   Smazat
 4. Nikdy nezapomeneme kdo nás v Mnichově zradil a vydal Hitlerovi na pospad.
  Byly to naši spojenci: VELKÁ BRITÁNIE A FRANCIE.
  Dobrou noc čučkaři.Ví to i moje děcka.

  OdpovědětSmazat
 5. Komunistům ani Stb či NKVD to neprospělo. Naopak jim lichotilo, že syn prezidenta Masaryka zvýšil legitimitu únorového demokratického převzetí moci. Jan Masaryk, stejně jako jeho otec T.G. Masaryk a také preident Beneš byli národní socialisté a chtěli sociálně spravedlivější stát a věděli, že Západ k tomu nesměřuje. Pravděpodobnost, že Jana Masaryka zavraždili Židoanglosasoni je vysoká ! Ti mu nedopustili "zradu západních hodnot" !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jan byl , nepovedenej syn a byl uklizen k pratelskym milionarum do USA...Potom se vratil a kdyz se uteklo do Britanie, zacal huste zvanit po telefonu do Cech ,linka vedla skrze Nemecko !!!, coz si rad a casto poslechl Heydrich a lecos bylo co nemel slyset,
   jako Nepritel...
   Po valce zase Jan hubu nezavrel a navazel se taky do Stalina a jeho rezimu i zdejsich komunistu, ..."vratil jsem se jako Pohunek Stalina "!!! vykrikoval a to se samozrejme taky nelibilo...
   Koledoval si casto ,a nemohl prestat...
   Az motyka spustila...

   Smazat
 6. Já bych to radši konzultoval s BIS, přeci by nám angláni nevyhodili ministra jen tak z okna, bez bot a bez kravaty. Vždyť je to národ gentlemanů.

  OdpovědětSmazat
 7. Lady Di provedla jenom zlomek toho co Masaryk a jak dopadla.

  OdpovědětSmazat
 8. Je jistě, že komunistům "snášel" Jan Masaryk "zlatá vejce". Podrazákům ze západu je "snášet" přestal. Prostě: qué bono.

  OdpovědětSmazat
 9. No jo pravda nikdy na svět nepronikne to by se lidi divili.

  OdpovědětSmazat
 10. 22:45
  naprosto se mýlíte. jedni by to přijali a druzí by tomu steně nevěřili.
  V.V.

  OdpovědětSmazat
 11. Zradili v Mnichově ! A nebudeme si nalhávat i Masarika !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ten /masaryk i benesem a spol/, bez problemu, nebo trochy rozpaku !! Higledy Pigledy
   utekli prave k tem Zradcum...
   herky jerky...Co asi mohli prinest zpet pro narod...?
   Tady je dnes podezrele kvalitni diskuse , velmi kvalitni...
   Problem po 1945 , byl, ze vlada s DR Benesem, byl to tenkrat furt a samej doktor vseho a zvatlali bez ustani o demokracii a lid ziral a neveril svym usim, protoze Mnichov byl stale zivej a skoro 400 tisic si tu demokracii uzilo ROVNOU s Gestapem a DO HROBU taky cinnost taky a s vedenim toho drrr a Beeeenese..
   Tak to mohlo v 48 skoncit , bud tou svinskou demokracii nebo ten svinskej komunismus, kdy agresivni ozrala Gottwald na ne vlit a vykopal je rovnou z Hradu jako sado umecenych ovci do stoky dejin...
   Ale kdo vykopava jine konci podobne ....
   A tak se nevedelo nejdriv co s tim Janem /kudly a vreckove noziky si brousilo vice banditu , cele klany jich, ale pak se uz zase vedelo ,ze jenom mrtvej Jan je dobrej /a uzitecnej/ Jan..

   Smazat
  2. ..a okolo 400 tisic cechu si to uzilo s Gestapem /a gestapo se vraci ted v jine podobe/, ale demokraticka vlada Ceskoslovenska byla v bezpeci v Londyne /v zadnym pripade odboj na miste v Cechach ,co si to kdo by dovolil vubec navrhnout, pekne schovany v bezpeci /!!! a stale radila Cechum. delejte neco pichejte do toho hnizda Srsnu ,at vas taky poradne zmasakrujou a Lidice to byl taky jejich skutek, a proto nechapali ceskej lid , kterej , byl napul silenej z tech zverstev ...po valce.
   Komunisti pro zmenu je treba pro uplnost dodat,ale jen cast, utekli do Moskvy, ale tam to take nebylo nejlepsi.../.

   Smazat
 12. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 21. února 19:50.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak to bylo s tím bombarodváním Pražáků?!? Nějakej zkurvenec to tu smazal! - http://www.novarepublika.cz/2019/02/ten-den-praha-plakala.html

   Smazat
  2. Nesmírně Ti děkuji za statečné oznámení, drahý anonymní soudruhu a soukmenovče!

   Ano, nějaké pravicové eurohujerské hovado, nějaký havlista-lepšolid, zákeřně se vloudivší mezi kované soudruhy a soukmenovce z redakce naší milované Nové Republiky, sprostě smazal moje příspěvky.
   Díky Tvému udání jsem je právě vrátil zpět.

   A budu je vracet zpět, znovu a znovu, dokud si soudruzi a soukmenovci neudělají v Nové Republice Leninsko-putinský pořádek, resp. dokud NR nebude zrušena, pro nadbytečnost, v radostné éře nového budování, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.

   Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


   P. Radosta

   Smazat
 13. Jan Masaryk: Dědičný hřích a hrdinská smrt v boji za mír a socialismus

  Drazí soudruzi a soukmenovci!

  Připomeňme si fakta, která se havlistům-lepšolidem vůbec nehodí do krámu: Jan Masaryk se STRAŠLIVĚ styděl za svého otce, neblaze proslulého TGM.
  Styděl se za
  • otcovo přisluhování sionistům, křesťanům a buržoustům
  • otcův primitivní antikomunismus
  • za ŠÍLENÝ pokus tzv. Legií o zpomalení vítězného postupu Sovětského Ruska
  • za střelbu do dělníků, kterou TGM provozoval nejraději ze sedla svého bělouše
  • atd. apod.

  Proto se Jan Masaryk - ihned po smrti TGM - pevně přimknul k našemu prvnímu socialistickému presidentovi E. Benešovi, a později také k prvnímu komunistickému předsedovi vlády s.s.Gottwaldovi.

  Ano, J. Masaryk napravoval zločiny svého otce doslova VŠÍ SILOU:
  NEOCENITELNĚ pomohl nám komunistům a národním socialistům odtrhnout naši vlast od Evropy, Euroameriky:
  1. svou láskou k Sovětskému svazu a Velikému Stalinu
  2. podporou odsunu menšin a rozdrcení ekonomické základny třídního nepřítele (Benešovy dekrety)
  3. bezvýhradným souhlasem s odmítnutím ďábelského tzv. Marshallova plánu
  4. nadšeným přitakáním Vítěznému Únoru

  Proto ho K SMRTI nenáviděli všichni
  • masarykovci
  • Sokolové
  • legionáři
  • inteligenti
  • buržousti
  • feudálové
  • sionisti
  • atd. apod.,
  jedním slovem LEPŠOLIDI.

  Proto byl brutálně zavražděn agenty třídního/národního nepřítele.
  O tom nepochybuje nikdo z nás roduvěrných Čechů a Rusů, nás komunistů, putinistů, zemanistů a babišistů.
  A je v podstatě ÚPLNĚ JEDNO, jestli pachatelé byli agenti britští, američtí nebo sionističtí.
  Co je podstatné: Že jsme J. Masaryka nezavraždili my Češi a Rusové, my komunisti a národní socialisti.
  Ano, to je více než 100% Leninsko-putinská pravda, a kdo se odváží tvrdit něco jiného, tak bude TRPCE litovat, ihned po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace a svém zatčení.

  „Musíme být vděčni Sovětskému svazu za to, že nám pomohl svou pšenicí v opravdové tísni a že pomohl rychle a bez politických nároků!“ (Jan Masaryk, 8. 1. 1948)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vnimaňje, vnimaňje! Přečetl jsem pouze poslední tučné prohlášení J.M. Ano pravdivé! A ještě řekl, že nikdy nepůjde proti českému lidu! Lid ho miloval.Úklidová četa ještě spí??? Tomáš Fuk P.S. Radosto tolik námahy pro nic a vem si z J.M. příklad, nikdy neurážel český národ...

   Smazat
 14. Hodnotna debata a casto se vyskytuje v zivote , ze vsichni vidi vsechno a vedi temer vse , a pak nikdo nevi nic.
  To mate napr. Kennedy.
  Ne druhou stranu muzeme videt na prikladu Castra , ze ten byl nesmrtelnej , neprustrelnej , coz dostal darem od Vyssi Moci...Nespocet tisice atentatu/mimo jeho utok na kasarna a vylodeni na Kube , kde se strilelo a moc !! moc se tam strilelo, bylo na nej planovano a spachano rocne az dodnes.. Kdyz umrel tak to samozrejme ustalo...
  S vedomim , ze ve 40. tych letech pusobili v Britanii agenti KGB a na mistech nejvyssich a hodne jich dodnes neodhalenych, a dnes je to nepochybne stejny !!
  ,tedy u pramene a Stalin vedel casto vice nez clenove br. vlady /zminka o nich mi privadi nechut na bliti, , tem se vsecko nerika, pak musel vedet Stalin ,
  ze britove chystaji past na JM.
  Tedy bud je nechal /ze by komunisti nehlidali svoje papalase v palacich , to se neda predpokladat/,a tak hlidaci meli povel nehlidat, kdyby KGB tomu chteli zabranit , mohl by se tak odhalit nejaky jejich agent v Londyne...A proc to riskovat...
  Nebo slo o pomstu osobni a tak Stalin ty dalsi jednoduse predbehl...Krevni a jine msty v Gruzii jsou dodnes popularni...
  Ty dalsi , tech bylo vice a zustavaji ve stinu dodnes...
  I u nas...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.