Reklama

čtvrtek 28. února 2019

Jenom další Kapsch

27. 2. 2019  EB
Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj včera potvrdil smlouvu mezi ministerstvem dopravy a konsorciem SkyToll/CzechToll a tím Kapschi odzvonil umíráček třináctiletého panování nad zlatým dolem zvaným mýtný systém. Jistý pražský lobbista bude bezpochyby tvrdit, že včerejší rozhodnutí dokazuje, že jsme „lhali“, když jsme v říjnu 2017 varovali před možnými pletichami na ÚOHS, které by upřednostňovaly Kapsch. Ve skutečnosti antimonopolní úřad nejdříve opravdu rozhodl ve prospěch Kapsche. Teprve po odchodu Bohuslava Sobotky z postu předsedy vlády začal Rafaj dbát na přání svých nových pánů, Andreje Babiše a Miloše Zemana. Včerejší výnos je důkazem, že onen pražský lobbista je nyní už nemohoucí, pokud jde o jeho schopnost jednat proti těmto dvěma politikům. Důležité je pochopit, že Kapsch prohrál svoji bitvu až poté, co Sobotka prohrál tu svoji. Pozornost by se nyní měla obrátit k zajištění, aby nový pečovatel o dálniční zlatý důl hrál podle stanovených pravidel. Neměly by se objevit žádné smluvní dodatky nebo cenová navýšení, která by z konsorcia SkyToll/CzechToll učinila jenom další Kapsch.

12 komentářů :

 1. No jasně, co by patřilo státu, tedy všem, to "dáme za pusu"cizincům a lepšohospodářům. Proč nemáme svou vodu? proč nemáme jedinou českou banku? Proč všechno, co vydělává nepatří nám a zisky se vozí mimo ČR?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotka prohrál bitvu, my všichni ale také...
   Jeho spolubojovníci teď budou mít sjezd a zatím se nezdá, že by chapadla nějak oslabovala....

   Smazat
  2. 13:28 to máš jednoduché. U nás byli, jsou a asi i budou ve vrcholných státních funkcích samí nenažraní prospěcháři a omezenci, kteří hledí především na svoji kapsu a na lidech jim až tak moc nezáleží. Důležité je, že makají a platí daně.

   Smazat
  3. 13:38
   Spolubojovníci Sobotkovi budou mít sjezd a budou u koryt a sjezdovat tak dlouho dokud v Česku bude dostatek idiotů , kteří je budou volit na což evidentně spoléhají .

   Smazat
 2. .....a to už firma KAPSCH.cz, dcera kvalitní rakouské
  fy KAPSCH, nebude sledovat na území ČR Čechy a jejich automobily?

  Osvědčená rakouská firma KAPSCH vyráběla v období 1939 až 1945 pro Gestatenpolicei (gestapo), pro tuto zločineckou organizaci Velkoněmecké říše, jak určil v r. 1946 rozsudek Norimberského soudu, kvalitní ( přenosné) sledovací přístroje. Gestapo na území Protektorátu Č + M
  jimi "úspěšně" vyhledávalo české odbojářské vysílačky.
  Zřejmě i výsadkářskou vysílačku v Ležákách na chrudimsku.
  Důsledky spolupráce firmy Kapsch byly doslova pro nevinné muže i ženy této osady tragické!
  Ale zřejmě tato firma nebyla za kvalitní přístroje řádně
  do roku 1945 gestapem zaplacena. Proto lidovec Tošenovský, ministr dopravy ČR v r. 2006 uzavřel s Kapschem smlouvu na "mýtné brány". Nabízí se důvod obchodu - aby se tato firma doslova "zahojila". I povedlo se.
  ČR - zlatý důl pro firmu, která PROKAZATELNĚ spolupracovala s nacisty!

  OdpovědětSmazat
 3. Naši předci se za nás musí stydět...
  A můžeme si za to sami. Nic jsme proti tomu neudělali a neděláme...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stydět se budou i naši potomci, 16:36.

   Smazat
 4. Kapsch. Další kapitolka z historie českého kapitalismu, v
  demokracii peněz.
  Co tak zkusit to český kapitále udělat v Německu, které
  chystá zavádět dálniční poplatky.
  Já vím, nebudou to asi žádné rampy u každé křižovatky,
  ale zkusit by to mohli.
  Přece to nenechají třeba Francouzům.
  p.s. že je Kapsch rakouská firma vím. ale germán jak germán.

  OdpovědětSmazat
 5. Na Slovensku to mají vyřešeno bez bran a iných kokotin... Při současné úrovni strojového rozpoznávání písma SPZ logické, ale v Česku stále středověk, ačkoli má ta technologie rozpoznávání kmenovou líheň na našich univerzitách..

  OdpovědětSmazat
 6. Prohrál Český národ jako vždy a cizáci si budou mastit kapsu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, co jsme si vyhrkali to máme. Jistotu práce, důchodu v 60-ti pro muže, byty, zdravotnictví zdarma, kvalitní vzdělání, úroky v bance... asi je zbytečné pokračovat dál, to vše jsme vyměnili za pochybnou demokracii a svobodu. Demokracie jen pro boháče a svobodu krást a ještě u toho mlaskat, také pro boháče. Ostatní budou držet hubu a krok jinak jedeš jak namydlenej. Jo a ještě jsem si vzpomněl na Leva-net 26. 2. 2019 je článek Viktora Jefimova "Lekce pro starší žáky a další přednášky". Kdo se chce skutečně dostat do obrazu o co tady na této planetě jde, by neměl váhat. Rudý dědeček

   Smazat
 7. Navrhuji na každý nájezd na dálnici, postavit zodpovědného kvalifikovaného člověka, vybaveného blokem, propiskou a žlutou vestou. Tento zaměstnanec ŘSD bude zapisovat SPZ káždeho projíždějícího vozidla. Nezbytný je postoj proti směru jízdy v odstavném pruhu. Možná dle připomínky J.d.Zimermanna, bude nutné předchozí legislativní schválení.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.