Reklama

úterý 12. února 2019

Jiří Vyvadil: Tak abychom byli v obraze…

Jiří Vyvadil
12. 2. 2019   VašeVěc
Zatímco v Lidových novinách čteme sladkobolné čtení tuším na čtyřech stránkách, jak ten Julio zachrání Venezuelu a tu se k němu připojí jeden vojenský ataché kdesi ve Washingtonu (mimochodem, nenašel si tam už mladou kočičku a boj za osvobození Venezuely od diktátora Madury si jistě nechá dobře zaplatit). A potom také zběhne jeden letecký generál a tuším jeden podplukovník. No sláva. A to se referuje barvitě a tučnými řádky.

Že od minulé neděle probíhá největší vojenské cvičení v historii Venezuely, které skončí 15. února, o tom u nás ani ťuk.

Aby bylo jasno, dnes nepotřebujete nějaké údajné hybridní zdroje z ruských zdrojů. Mně jenom prolítlo v paměti, že jsem někde zaznamenal, že se má to cvičení konat a stačilo nakleknout na Google pojem military exercise a okamžitě to Google doplnil sám bez mého vlivu slovem Venezuela.

Dejte si to přátelé jako samostudium, nepotřebujete naše deníky, naši Českou televizi a nepotřebujete ani ruské zdroje. Obratem máte stovky odkazů. A uvidíte pravdu.

Samozřejmě pro Západ a jeho tupé politiky, kteří si fakt myslí, že jsme malé děti je to trapné. Ti vojáci prezidentu Madurovi věří a proč by nevěřili. A jdou za ním. Ti, kteří jsou proti němu, to je ta pražská kavárna, ti havlisti, ti antizemanovci a antibabišovci. U nás taky zaplní Staromák a jindy Václavák, jen proto, že strýc Brady nedostal medaili. Ale jinak se strany s nimi spojené TOP 09, STAN, KDU -ČSL a v podstatě i Petříčkové spolu s ČSSD potácejí na hranici zvolitelnosti. Virvál umí dělat, ale jsou nedůvěryhodní

Západ je v křeči. Prohrál Ukrajinu, prohrál Gruzii, prohrál Sýrii, prohrál Libyi, prohrál Afganistán, a i Irák chce navázat strategické partnerství s Ruskem a vypudit zbytky Američanů. Dobře tak zatleskejte Západ triumfálně vyhrál džihádistické Kosovo, a drží mu muslimští Bosňáci: Skvělé.

Říká se, že je ve Venezuele špatně. To určitě. Moc špatně, hrozivě…

Kvůli západním sankcím přišla Venezuela od roku 2013 o 350 mld dolarů. Roztomilé, že. Divíte se Madurovi, že odmítá humanitární pomoc? Vraťte Venezuele 350 mld. dolarů a nepotřebuje žádnou humanitární pomoc.

Jsem realista.
Podle harwardské studie uskutečnili USA v posledních sto let 41 úspěšných převratů—zhruba to vychází na jeden puč každých 28 měsíců. K přímé intervenci došlo v 17 případech. A to buď nasazením vojáků či špionů a žoldáků, nebo místních občanů placených americkými vládními agenturami. Do tohoto seznamu pučů, uveřejněného harvardskou univerzitou v časopisu ReVista, jsou zahrnuty jenom případy, kdy svržené vlády by zůstaly u moci, kdyby USA nerozhodly jinak. Také v něm nejsou pokusy, které skončily fiaskem, jako byla invaze v Zátoce prasat na Kubě v roce 1961.

Snad na závěr stručná poznámka, jak je to s podporou obou protivníků

Když už jsme u podpory, podle nezávislé Studie Hinterlaces uskutečněné mezi 21. ledna a 2. února 2019, se 57% respondentů domnívá, že vláda prezidenta Bolívarovské republiky Venezuela Nicolas Maduro je legitimní. V průzkumu byl dotaz: Koho považujete za legitimního prezidenta Venezuela? Nicolás Maduro (57%); Juan Guaidó (32%) a v položce, Nevím, nereaguje (11%). Řekl bych, že to to je velmi realistický odhad. Madura má dokonce o 7% více než Miloš Zeman a o 30 % více než Emanuel Macron.

Tak abychom byli v obraze…

Je jasné, že dnes vlastně už nejde o Venezuelu. Je to střet mezi USA a jím částečně vedeným Západem a Ruskem, Čínou, Tureckem i dalšími. Kdysi by Venezuela určitě byla poražena, dnes má za sebou silné byť prostorově velmi vzdálené spojence.

A zejména Rusko nikdy do poslední chvíle spojence neopouští.

Tak uvidíme…30 komentářů :

 1. Ať žije Venezuela, ať žije každá svobodná země, která se vymaní ze jha US zlodějů a vykořisťovatelů. Každý den se modlím k bohu ať ztrestá USA. A když bůh dopustí, sekera spustí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam kde hnízdí bílé labutě,tam už amik nepůjde.A co se demonstrací týče,tak ty už dnes jsou k prdu,dožívající euroantlantická světovláda přeci jako první na demonstrace ......z vysoka.

   Smazat
  2. Nahodou, mne se politika USA vuci Venezuele libi. Vytunelovali ji kompletne (V.dostavala procenta z prodeje amer.firem; ty je prodavali za facku jinym amer.firmam a pak ty je prodavaly 15x draz, treba, na svet. trzich, V.si pujcovala od MMF a je zaluzena nadosmrti), zatimco Lybii a Irak take, a tam padly miliony lidi a vysledek stejny. OHROMY POKROK od USA. Neco podobneho chystaji na nas nikl. Ale moc toho nevytuneluji, to uz tady udelali jini. A nas statni dluh bude vzrustat a mi chudnout, doufejme ze umreme prirozenou cestou.

   Smazat
  3. noviczech
   ...milý pane, já čekám, čekám na to, co mně bylo zjeveno! Nezlobte se na mne, ale USA a EU jsou dva velcí spojenci SATANA, opravdu, poznáte je podle lži a zlých skutků! Až přijde čas, napíšu zde více, bude Země zametena, očištěna, nevím kdy, mám to zažít, byl jsem tam ..., kam jednou každý člověk musí jít, ale byl jsem vrácen, mám zde ještě úkol, ..a přejít Apokalypsu!
   ...tak uvidíme!!! :-)

   Smazat
 2. Válečný štváč vykadil.
  Agent levých bolívaristů - bronštejnovců.
  Revoluce naštěstí v televizi nebude, žluté vesty nechte v autě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli myslíte revoluci v ČT, tak ta nebude. Ale ČT je jenom jedna z mnoha televizí. Dle existují stovky jiných médií, kde se dá najít pravdivá zpráva. Časy, kdy stačilo zapnut rušičku a zabavit pár letáků jsou pryč. A válčit chce ta patra blbečků okolo ĆT.

   Smazat
  2. Nadávat a nálepkovat ubožáček 23:48 umí. Klasický bolševický normalizační kádrovák. Zbaběle skryt v anonymitě prozrazuje na sebe sprostotu a nevychovanost tak typickou pro spodinu "pražské kavárny".

   Smazat
  3. 23:48- ty jeden Pokadile, bronštejnovci jsou v Bruseli a na Wall Streetu a v ČT, evidentně jsi z té Vyvadilovy statistiky vašich us.-řiťomilských úspěchů v depresi...a to je správný a až se lidi naserou tak vás zmáčknou, až z vás hovna budou lítat a bude to už brzy...

   Smazat
 3. To je neuvèřitelná snůška blábolů. Nemluvě o tom, že vám pane Vyvadile z toho obrazu krapet vypadává Miloš. A až vypadne definitivně, a já věřím, že už brzo, spadne vám to tu všechno na vaše rudý palice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Argumenty, anonyme 2:39, kde máš argumenty?! Ty jedna hnědá palice, kde jsou argumenty?!

   Smazat
  2. Soudruhu eurobolševiku 2:39, že nerozumíš psanému textu nikoho tady neudivuje a jen se opět ztrapňuješ stejně, jako celá banda hulibrků Jandů, přes celou tvou noční službu.

   Smazat
  3. Snad už vypasenej komoušskej odulec z Carasácu začne co nejdřív prodělávat odtučňovací kůru v oranžovým pyžamu na své milované Kubě! Na Guanntanámu!:)))

   Smazat
  4. 8:28 obecní retardo, Pepku Vyskoči, ty už tady zase jenom mečíš ze svého chlívku ?

   Smazat
  5. 16:10 agent Pepek Vyskoč je vyhlášenej obecní debil, každý ho tu lehce pozná podle sprostého mečení, smrdí jako kozel a je poněkud únavnej :-)

   Smazat
  6. 16:49 Přesný popis běžného čtenáře NR, putleroffského čecháčka, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a které už brzy odsud vypakujem do Chujlostánu mezi tuhle smradlavou sortu ožralých podlidí, válejících se za bílýho dne po návsi v pochcaných teplákách!:-))) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
  7. 8:29 tupec Pepek Vyskoč se asi domnívá, že tady hází svoje perly sviním, ale je to trochu jinak, Pepek tu na NR stále jenom rozhazuje svoje smradlavé kozí bobky

   Smazat
  8. 13:55 Jaképak perly? Ve skutečnosti to teprve nyní přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus, blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky. Ony dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: posílit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu-babišismu? Patří za Ural ...

   Smazat
  9. 8:29 Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně právě a jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z!

   Smazat
 4. Také se mi zdá že naštěstí usa ostrouhají a nebudou krást Venezuelské zdroje.

  OdpovědětSmazat
 5. Vůbec bych se nedivil , kdyby Zeman , záměrně neuvádím prezident , protože je to jenom správce kolonie zvané Česko v případě , že bude ten Kvído ve Venezuele odsouzen za vlastizradu tak že mu tento správce nabídne v Česku azyl .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jakýpak azyl, od minuty by tu Kvído mohl v naší kolonii prezidentovat místo Zemana, je mladý, zdravý, perspektivní, má správnou barvu kůže a Amerika by to zcela jistě posvětila i bez zcela zbytečných voleb

   Smazat
 6. Americké scénáře převratů pořád stejné. V Chile za Alenda stačila stávka autodopravců, kdy se nedostaly zásoby hajzlpapíru, pracích prášků či vložek na trrh.
  Kdo ty dopravce asi tak zaplatil, bude "těžké" domyslet.
  Pro zničení Venezuely stačilo vyvolat umělé snížení cen ropy,
  ukrást finance a zlato v zahraničí a je vymalováno.
  A ten hlad a bída. Ten je u převážné části lidí všude na světě. U nás ten hlad zatím, díky plným popelnicím žrádla
  (spíš pro psy), nehrozí. Zato u nás mrzne, což jihoameričanům
  nehrozí.

  OdpovědětSmazat
 7. Petr Hájek to nedávno popsal velmi výstižně: "Kapitalismus (demokracie) je trnitá cesta od socialismu (totality) k socialismu (totalitě)" :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus je pro většinu bída a hnus.

   Smazat
  2. NIC jako DEMOKRACIE nikde není! Existuje pouze Rasa pánů a Rasa otroků! Ta první dnes předstírá vládu té druhé, neb jakákoliv demokracie je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi - podlidí typu místních užgryndaných čechomužiků! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 8. Co je to doprdele za blábol
  cit. : " Ti vojáci prezidentu Madurovi věří a proč by nevěřili. A jdou za ním. Ti, kteří jsou proti němu, to je ta pražská kavárna, ti havlisti, ti antizemanovci a antibabišovci."
  Tak Antizemanovci "jdou proti Madurovi" A zemanovci(jestli ještě nšjací zbyli) a Zeman (+ Bureš) sám také, vždyť uznal buznu Kvída prezidentem Bolívarské republiky Venezuela a pozval tu americkou kreaturu k sobě na Hrad. Nebo to autor článku neví? Pak je úplně blbej...
  Takže pane Vyvydile podle vás mají antizemanovci a antibabišovci stejné cíle jako Zeman a Babiš?
  Chocholoušek už o tobě ví...

  OdpovědětSmazat
 9. Já se přiznám, že každý den čím dál víc sám ztrácím svou orientací. Už vůbec nevím co je pravice a co levice, nevím kde jsem se to narodil, zda v pšoukolíhni, nebo v lepším případě v kolonii. Okolo se odehrává litý ideologický boj o ničem mezi eurobolševiky, neomatxisti a putlery. Nad tím vším skáče Pešek Vyskoč. Brzy mi asi VZP zaplatí Chocholouška.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:44 souhlas a nakonec jako blbec budu hledat autobus nebo hydrant. Jsme normální ?

   Smazat
 10. on do toho vždycky nějakej blbec zatáhne Havla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi proto, že Havel byl také pěknej blbec.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.