Reklama

čtvrtek 21. února 2019

Joj, to je radosti!

Jiří Jírovec
21. 2. 2019
Jako by je pohnojil. Poznámka paní na statku když vidí reakci vojáků, jimž se dostalo vyznamenání od Napoleona. Ze hry Husaři, adaptované Werichem a Horníčkem. Přišlo pozvání do Bílého domu. V ČT se objevil Fiala (ODS) s patolízalským prohlášením, že Ameriku potřebujeme, že garantuje naši bezpečnost a že to snad tomu Babišovi i přeje. Tolik štěstí se na nás usmálo - hlavně, že ne na Zemana! Naši gubernátoři ve svatém nadšení zapomínají, že se věci mají jinak. Car je přece svolává jen tehdy, když se mu to hodí. Třeba když je potřebuje, aby se zadlužili nákupem carských pušek.


Přestože nežijeme tam, kde je car daleko, i když ne tak vysoko jako bůh, nejsme si vědomi své ceny a lomíme se v pase, kdykoli to na nás chtějí.

President Zeman chtěl takové pozvání dostat, ale nepřišlo. Jeho hlas nemá politickou váhu a je tudíž pro Trumpa bezcenný. Navíc jezdí do Ruska a Číny. Taková nálepka se může hodit: Amerika nás ochrání před Zemanem.

Zeman se snažil vlichotit podporou války v Afghanistánu. Obměnil inter-brigadistické heslo
"U Madridu se bojuje za Prahu". Nahradil Madrid Kábulem a dodal, že by jen srabové odešli. Nezabralo to.

V Česku se hodně mluví o naší suverenitě. Jenže to je vyprázdněný pojem. Občas se v našich politicích cosi postaví, ale jen na chvíli. Když byl zabit saudsko-arabský novinář, volalo se po sankcích proti zrůdnému režimu. Řev malé myši ale rychle skončil prohlášením, že vyčkáme na reakci z Washingtonu, který situaci pečlivě zvažuje (čti: jestli jeden podělaný novinář stojí za ohrožení prodeje zbraní).

Pokud jde o Afghanistán, Američané odejdou, jakmile se podaří zakamuflovat porážku. S teroristy se nejedná, ale Taliban je jiná liga. Nelze-li válku vyhrát, je nutné odejít s co nejmenší ostudou. To přece víme z Vietnamu. Nějaká Praha je nezajímá, stejně většinou nevědí, kde je.

Český ministr obrany se dal slyšet, že odejdeme s Američany. To dá rozum, přece nebudeme hlídat základnu Talibanu.

Kdyby měli čeští politici trochu fištrónu museli by prohlédnout americkou taktiku. Vždyť vědí, že Trump je původem obchodník.

Kolovrátek argumentů, obav a naléhání se točí. Američané prohlásí, že nemohou do nekonečna financovat obranu Evropy a že (v nejhorším případě) odejdou z NATO. Ó hrůza, začnou pištět nohsledi. V tomto momentu se Američané ustrnou. Zatím není tak zle. Jen je třeba vydávat 2 a nebo možná raději 4% na zbrojení. Sami si utrhnou si od úst a dodají vše potřebné. Nedávno to byly vrtulníky údajně určené pro jejich námořnictvo.

Fialové všech stran nemohou tak velkorysou a ohleduplnou starost o naši bezpečnost odmítnout. Rádi si půjčíme, rádi od přátel nakoupíme.

Než se začne střílet, mohou si krátit dlouhou chvíli četbou povídky Jiřího Haussmanna, Americká mise. Třeba se v ní poznají. (http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2015/74-24-2015-17-cervna-2015/716-americka-mise)

28 komentářů :

 1. Inu čučkaři. Jak Zeman tak Babiš. Mám obavy, co že mu slíbí koupit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle jednoho čučkaře agent Bureš stojí zase na jiné straně. Pojede do USA předvést jak velký je slouha. A při tom evropa už neveřejně jedná o tom, že napaří li Tramp cla na evropská auta, EU zruší protiruské sankce a vyrovná tím podnikatelům obchodní ztráty. A lokajům zase ujede vlak.

   Smazat
  2. 21:24 I ty jeden srandisto nebo snad optimisto ? O čem píšeš by bylo fajn . Bohužel při současném stavu prohnilé společnosti ve světě a hlavně v Česku nereálné .

   Smazat
  3. ...tahle návštěva nás přijde draho...americké helikoptéry, atom. elektrárna, soudní tahanice a odškodné číňanům...atd.
   ...taky je zajímavé jak ti, kteří nikdy nebudou volit socany,vychvalují Petříčka...

   Smazat
  4. A vidíš, nevolnická lumpenproletářská čecholůza si sice dokoulela žvanila Miloše na lumpenhrad a opičáka Bureše do strakovlády jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku, ale k její smůle na oba ty lotry nakonec postačila parta anglickejch děcek!:-))) - https://www.youtube.com/watch?v=qGrJtGM6MDo

   Smazat
 2. Perfektní názor. Jako by mi hovořil z duše. Kolik pitomců bude ještě volit Babiše?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sám jsi pitomec. Odstěhuj se někam kde lidi volí podle tvého gusta, hňupe.

   Smazat
  2. Rasistka jako prase a vetsi nez svine Jourova ,nepozve treba Ukrajinske sirotky..Snad by mela pozvat a ubytovat u sebe aspon teroristy s bombama ,aspon na tyden, byl by pokoj...
   Psi hlas at je treba terazky presidentom v nebi neni slyset. Usaci jsou zaruka nebezpecnosti. Kdyby u nas vypukla , nebo se zinscenovala situace jako ve Venezuele ihned, hura nebezpecnost zasahne vybranim a zaplcenim fasistu na provedeni krveproliti obcanske valky ...

   Smazat
  3. 20:42 "Kolik pitomců bude ještě volit Babiše?" - ??
   Pitomci všichni

   Smazat
  4. 12.49 Nejspíš ti, kteří nejsou tak pitomí aby volily strany, které se u moci zdiskreditovaly od převratu r. 1989. A NECHTĚJÍ VOLIT KOMUNISTY NEBO OKAMUROVCE, takže nemají jinou účelnou volbu.

   Smazat
  5. 20:45 ti, co mají jiný názor než vám vyhovuje se mají vystěhovat? Opravdu, demokrate?

   Smazat
  6. koho navrhujete? Sem s ním!
   Fialy všech stran?

   Smazat
 3. Je to již delší dobu, kdy jsem četl jeden politologický rozbor, v němž se z pohledu globalistů počítá s tím,že minimálně Polsko a Česká republika se má stát jakýmsi geopolitickým rozhraním mezi západní a východní Evropou.Takové rozhraní ovšem nutně potřebuje globalistický dohled, a to už i z toho důvodu, aby se nestalo nějakou enklávou, kde probíhají vnitřní politické boje, které by vedly k destabilizaci režimu a s tím související nežádoucí změnou orientace zahraniční politiky. Domnívám se, že výsledkem globální dohody mezi dvěma vůdčími světovými mocnostmi je to, že ČR spadne do oblasti vlivu USA. Ve hře je i Westinghouse, ale primárně jde o geopolitiku.Babiš to asi ví, Zeman asi také, leč ten už nemá sílu to jakkoliv zvrátit. Rusové o nás de facto nemají zvláštní zájem, řekl bych dokonce, že jsme jim lhostejní. Oni jsou také jen obchodníci a ve světě mají své-jistě lukrativnější příležitosti-než je naše celkem slušně vykradená a rozprodaná republika. Přihledneme-li k tomu, že Praha je významnou baštou světového sionizmu, těžko věřit, že výsledek bude jiný, než jak zde nastiňuji.
  jandakarel@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:04
   "Rusové o nás de facto nemají zvláštní zájem ..."
   Proč by taky měli mít zájem o národ , který se k nim tak sprostě chová i když ho před časem zachránili od vyvraždění Hitlerem ?

   Smazat
 4. K tomu, aby Trump přitlačil na US účast při modernizaci Dukovan, daleko víc potřebuje souhlas Babiše než Zemana. A tak bude za oceán pro befehl vypravena vládní loutka, která s oblibou předstírá suverenitu. On už to její (také) loutkový předskokan petříček v Bílém domě nějak předjedná a Babišovi přežvýká, aby nekladl odpor ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Předpoklad, že by kladl odpor je úsměvný.

   Smazat
  2. Myslím si, že nikdo na nás tlačit nemusí. Kasu máme prázdnou, lithium už asi taky není naše. Brzy budeme dlužit celému světu, tak si můžeme akorát domlouvat splátkový kalendář. Polsko na nás uvalí sankce, že nechceme papat hovězí. Jak se dodatečně dovídám, tak import salmonely tu už byl. Zato nás asi zachrání japonská pneumatikárna ve chmelařské oblasti, to asi končíme i s pivem. Snad zbydou už jen ti rytíři z Blaníku. Dobrou noc.

   Smazat
 5. Čeští "politici",a je to zcela jedno jestli Babiš,Zeman nebo Fiala nemohou mít trochu fištronu,neboť jsou to trapní a ubozí slouhové napříč pol.spektrem!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:17 Přesně tak souhlas jen SPD a KSČM neslouží.

   Smazat
 6. Konečně se začnou naplňovat Zemanova slova:" Jen srabové by odešli z Afghánistánu". První bude odcházet armáda USA, po nich bojovníci (slovy prezidenta srabi) armády Česka, Morácka a Slezska.

  OdpovědětSmazat
 7. Ta návštěva premiera má celkem prozaický důvod. Babiš trochu změnil rétoriku o Temelínu a Dukovanech, místo prodloužení životnosti mluví teď o dostavbě. Tak mu chce Trump důrazně připomenout, jak musí vláda rozhodnout. Stavět prostě bude zkrachovalý Westinghouse zakamuflovaný nějakým tím "společným" podnikem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. faktor času. kdoví, co bude za dva roky s westinghouse. Babiš umí obchodovat i s časem. nebál bych se.

   Smazat
 8. ...kde jsou časy, kdy stačilo poslat stádo volů...dnes jich jede pár a bude nás to stát velkej majlant...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:51 to se mi líbí, když do .... tak s humorem.

   Smazat
 9. Nikoho z vás nenapadá, že pokud má být kompenzován vliv BRD na ČR, je jedním z možných způsobů opřít se o USA? Rozumí se, že Orbán volil jinak, ovšem ten má domácí politickou podporu, která mu to umožňuje. O takové se jak Babišovi, tak Zemanovi, může leda zdát. Všimněte si laskavě!

  OdpovědětSmazat
 10. Schůzka dvou Putinových agentů, v zájmu oligarchů NWO.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.