Reklama

neděle 24. února 2019

Kandidáti do EP podepisují prohlášení o transatlantických hodnotách. Mezi signatáři je šestice českých kandidátů

Mirko Raduševič
24.2.2019  FTV Prima
Politici, kteří se hodlají stát novými poslanci Evropského parlamentu, jsou podrobováni „zkoušce“, zda jsou plně oddáni takzvaným transatlantickým hodnotám.S inciativou před volbami do Evropského parlamentu přišli bývalí vysocí politici: bývalý šéf NATO Anders Rasmussen a bývalý americký viceprezident Joe Biden, a k této inciativě se rovněž přidali bývalý prezident Mexika Felipe Calderon a Estonska Toomas Hendrik Ilves. Podle iniciátorů jde o to, aby kandidáti podepsali čestné prohlášení, ve kterém slíbí, že budou dodržovat zásady proti cizímu zasahování do voleb. Vše vysvětluje server Politico.eu, který je jakousi „unijní hlásnou troubou“. Cílem podpisové akce je zvýšit povědomí mezi kandidáty a „jmenovat a kritizovat – potrestat“ ty, kteří by domluvená pravidla nedodržovali. „Politicky by to bylo nanejvýše podezřelé, kdyby určitý kandidát nebo politická strana nehodlala pravidla dodržovat,“ vysvětlil Rasmussen, který s tímto vystoupil před novináři u příležitosti Mnichovské bezpečnostní konference.

Inciativa dostala oficiální pokrytí od Rasmussenovy Aliance demokracií (Alliance of Democracies), kterou založil v roce 2017, kterou pro změnu podporuje Transatlantická komise integrity voleb (Transatlantic Commission on Election Integrity), založená opět Rasmussenem v roce 2018. Posledně jmenovaná organizace si klade za cíl ochranu evropských voleb a je jasné, že je míněno, že volby má ohrožovat Rusko a některé další země (zejména se jedná o Írán a Čínu).

Podle autorů podpisové akce se má zajistit, aby lidé dokázali rozlišit, co je autentické a co je podvrh – „fake-news“.

Znění slibu si lze přečíst - uvádíme část slibu: „Jako politické strany a kandidáti, kteří kandidují, nebudeme pomáhat a podněcovat ty, kteří se snaží podrýt demokracii. Podepsáním slibu se zavazujeme: Nebudeme vytvářet, ani zneužívat, ani šířit data nebo materiály, které jsou fake-news, spiklenecké nebo zcizené pro účely dezinformace nebo propagandy...“*)

Mezi českými kandidáty, kteří zatím přijali tento slib, jsou: Martina Dlabajová (ANO), Jiří Pospíšil (TOP09), Pavel Telička (Hlas), Jan Zahradil (ODS), Lukáš Červinka (Piráti), Dita Charanzová (ANO).


Polarizace


Pochopitelně že to vytváří další dělení, tentokrát v rámci Evropského parlamentu, na my - podepsaní a oni, kteří nepodepsali. Bude to bílá a černá listina. Zajímavé bude pozorovat reakce jednotlivých politiků, mezi kterými pochopitelně bude řada těch, kteří raději pro své alibi listinu podepíší s tím, že si o takovém způsobu nátlaku budou myslet své. To vše se odehrává pod hlavičkou „Aliance demokracií“. Ti, kteří listinu nepodepíší, budou prohlašování za dezinformátory, ne-li výrobce fake-news. Budou prohlášeni za agenty Moskvy, Teheránu nebo Pekingu, neboť ve skutečnosti tímto směrem Rasmussen s Bidenem vedou kampaň pod rouškou hledání trollů a boje proti hybridní válce.

Zajímavé je zjišťovat, jak je organizace Alliance of Democracies financována a kdo za ní stojí. Lze vystopovat sponzorství Facebooku, Microsoftu a společnosti Rasmussen global, která nabízí politikům a různým vládám ve světě politické analýzy a kampaně na ovlivnění veřejného mínění. Když se podíváte na další donátory, najdete zde nejen Atlantickou radu, ale mezi jinými také automobilku BMW nebo ukrajinského metalurgického magnáta Viktora Pinčuka (je také přímo členem Transatlantic Commission on Election Integrity) .

V německém Die Weltu vyšel článek „Evropští voliči, nenechte se zmást Ruskem!“ (Wähler Europas, lasst euch nicht von Russland täuschen!) s nadtitulkem Státní propaganda. Znamená to, že do kampaně mohou být zapojeny i osoby z mediálního koncernu Springer?*) Do textu se dostala i tato zásada signatářů, že "... nebudeme šířit a zneužívat ... materiály zcizené pro účely dezinformace nebo propagandy". To se nedá vysvětlit jinak než, že signatáři budou ignorovat fakta a fakta uveřejněná např. na Wikileaks, nebo informace z nahrávek skandálních rozhovorů mezi banderovskými politiky Ukrajiny a představiteli Evropské unie uveřejněné na stránkách blogerů sbu.uk nebo třeba fakta o padělcích manipulující vlivové agentury Bellincat apod. Ono "budu se raději mýlit s USA než mít pravdu s Ruskem" postoupilo na vyšší lavel: "Budu raději zbaběle ignorovat fakta a lhaním papouškovat propagandisty NATO, kteří připravují válku, než objektivně hodnotit skutečnost." Zapamatujte si laskavě jména inkriminovaných signatářů! - pozn. redakce Nové republiky
47 komentářů :

 1. Tak to je teda nářez! To tu ještě nebylo, obyčejný fašismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inflace kouzelného slůvka "fašismus" mezi místními rudými trolíky, kteří jím označují vše co se jim nelíbí a dávají mu úplně jiné významy, je kouzelná.

   Stejně jako Dvořákovo neustálé propagandistické vykřikování, že "západ připravuje válku".

   Smazat
  2. 10:27
   Astrolog Antonín Baudyš předvídá, že válka s Čínou bude do 10 let. Před tím si to NATO vyřídí s Ruskem

   https://www.youtube.com/watch?v=mcYWO7hAZi0

   Tonda také tvrdí, že především Vychodoevropané budou posílání na východní frontu. Pane 10:27, jak jste připraven nechat se vypařit kdesi na hranicích s Ruskem. Víte jaká zvěrstva útočníci páchali?

   Smazat
  3. 10:27 Už se hlásíš do armády ! doufám ,že tam zapíšeš svou rodinu !

   Smazat
  4. Konečně jsme se dopracovali k tomu,o co jim šlo s "ovlivňováním voleb".Já si říkala, že ze sebe nemohou dělat hysteriky bezdůvodně

   Smazat
  5. " Uznávaný americký investigativní novinář odhaluje, jak američtí neokonzervativci (neoconi) s dvojím občanstvím (USA a Izraele) nachystali a naplánovali teroristické útoky v USA s cílem napadnout 7 arabských zemí na Blízkém východě a napomoci tím konečné realizaci Velkého Izraele, ovšem za peníze amerických daňových poplatníků."

   Smazat
  6. 12:18-myslím, že to není nápad "neokonů" ale Trumpa. Osobně souhlasím s velkým Izraelem pro všechny nacionalistické židy, kteří se nehodlají v hostitelských zemích asimilovat a vytváří své mocenské struktury. "Jejich" stát by mnohé vyřešil, byť na úkor jejich bratranců, kteří jim historickou zemi obsadili.

   Smazat
  7. Mám jednoduchou otázku. Ti kandidáti, co nepodepíši, budou mít demokraticky zakázáno kandidovat?

   Smazat
  8. PODVODNICKÉ PRAKTIKY PO INSTALACI ZÁKONA O POLICEJNIM STÁTU

   kterému žádná ze stávajicich stran prozatim nijak nebráni,pokracuji dalši nanucováci v instalaci jejich neomarxismu pomoci nastrčených figur,které jim podepisuji vše, čim by si obstarali podlým způsobem a zákeřně svá koryta ,aby se mohlo pokračovat v jejich terorizováni států Evropy,kdy nejbližsim cilem bude ukradeni suverenity států a tim i NEZAPOMENTE jejich kasy!

   Smazat
  9. Překlad toho traktátu zni,

   My podepsani,kteři víme,.že Evropská unie žádný stát neni ,uděláme vše,aby jsme vás okradli o suverenitu,zničili váš stát ČR a vaši ukradenou suverentou legalizovali podvod s názvem Evropská unie,.který pod taktovkou frankogermánského afrikacorpsu zajisti vládu menšiny nad většinou tyranii diktatury falešné humanity s pomoci kakarámu a to nazveme naši demokracii!

   Smazat
  10. Tento požadavek vede explicitně k tomu, že by měli žádaní poslanci hnát Rasmunssen a a Bidena sviňským krokem, jelikož evidentně zasahují do výkonu poslaneckých mandátů.

   Smazat
  11. Co se do EU pletou bývalý americký viceprezident Joe Biden a bývalý prezident Mexika Felipe Calderon? Povolil to Putin?

   Smazat
  12. Anonymní 24. února 2019 10:42

   "Astrolog Antonín Baudyš předvídá", toho NOS-tradáma beru vážně jako jeho otce? Co měl pod sebou, jak se sám vyjádřil: „Moje aspáda“, mělo to být moje armáda?

   Na palubě aspádního letounu tak blbli, až si ve vzduchu prostřelili vlastní palubu a zasáhli nádrž s palivem a museli nouzově přistát! Kdo zaplatil škodu za blbost?

   Poté obeslal NATO centrálu se svým astrologickým bludem, jak ukončit konflikt v bývalé Jugoslávii a skončil jako věštec ze sedliny kávy.

   Tak intezivně věštil druhým zdravotní stav a budoucnost za KEŠ až u sebe přehlédl zhoubný tenisák na mozku a pagíp? Syn mu věštil za zády ...?

   Ramón HUAWEI®

   Smazat
  13. Hlavně že předtím za plyšáku dělal astrolog Baudyš v Meoptě sekerníka a vyhazoval slušné a vzdělané techniky. Doufám, že se škvaří v pekle - 4. patro , oddělení: okultisti, astrologové, politici, grázlové

   Smazat
  14. Fašismus v obecném smyslu (tedy ne ten specifický na veronském programu založený a realizovaný v Sociální republice Saló) je zcela apolitický! Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 2. noviczech
  ...jak to bylo s Faustem? Nevím přesně, ale asi si Ďábel vždy zakládá na tom, ..že podpis na Smlouvě do pekla musí být vlastní krví..
  No, jako národ jsme si nadělali a velmi moc, ale nic netrvá věčnost. :-))

  OdpovědětSmazat
 3. Seznam největších eurohujerských kolaborantů, nevolitelný odpad. Ale dalo se to čekat, protičeská sebranka hezky pohromadě. Samozřejmě Telička, TOP09, ANO, ODS a Piráti. A jako nášup ještě do EK Jourová, která prohlásila, že v EK nezastupuje zájmy ČR, ale zájmy EU. A Babiš ji tam chce i na dalších 5 let.

  OdpovědětSmazat
 4. S transatlantickými hodnotami na věčné časy a nikdy jinak soudruzi eurohujeři! Jinak je jisté čím více budou tlacit na pilu tím více lidí je přestane brát vážně.

  OdpovědětSmazat
 5. Toho jsem se dočkat nechtěla...Tohle nemá s demokracií už nic společného

  OdpovědětSmazat
 6. Aneb kdo nejde s námi, jde proti nám nebo jak to říkal Prachař v Dobrých rodácích od Jasného : „Kdo půjde proti nám, toho seknem“, jako přes kopírák. Jména podepsaných už jsou dostatečně profláklá - chameleon Zahradil, Charanzová a další netřeba znovu zmiňovat, další se jistě promptně připojí, třeba ty lidovecké zrůdy (ale ty z opatrnosti asi raději po volbách, buď to vyjde nebo ne). Bohužel jako skeptik je mi jasné, že to většina zase naháže čobolovi a jeho partě, takže ty jeho kreatury nás následně následně, s ním v čele, zatáhnou do ještě větších eurosraček.

  OdpovědětSmazat
 7. To je tak děsné, že to snad ani není možné. Od Charanzové by se to eventuálně dalo čekat, ale že Zahradil? To mi přijde, že je přestřelené, uvidíme. Aby to zase nebyl nějaký žertík, který pak si tady posílají ty závadové weby a ten zlatoústý elf pak se tomu vysměje.

  OdpovědětSmazat
 8. Jo, jo, elity už se postarají, aby to šlo po jejich. Bohatý výběr stran, kandidátů a výsledek? Národní fronta jako když vyšije, je jedno koho zvolíte, cíle mají totiž jednotné. Oni mají zadání od jinud a zařezávají, že by i tehdejší CCCP žasl, kam je možno v servilitě zajít.

  OdpovědětSmazat
 9. Když kliknu na hypertext. odkaz "slibu" umístěný za slovy "Znění slibu si lze přečíst - uvádíme část ..", dostanu jen toto: Hmmm… Tato stránka je nedostupná .. Tak nevím.
  Mám dotaz, a sice, kde lze spatřit ucelený přehled o tom, co to vlastně jsou ty Rassmussenovské Euro-Atlantské hodnoty?
  Doufám, že se to heslo nevyčerpává v uctívání zastupitelské formy "demokracie" a v loajalitě k moci EU a USA.

  OdpovědětSmazat
 10. Jak může někdo normálního člověka přesvědčit jakousi propagandou, koho má volit.
  Možná mladé a blbé. A tady vládne jasně západní propaganda,
  podpořena všemi možnostmi propagace co jen existuje.
  A ten Ras mussen je ten první. A říkají tomu posměšně
  svoboda myšlení.

  OdpovědětSmazat
 11. Taky vám to připomíná všechny ty Anticharty a seznamy nežádoucích osob atd... A pak kdo rozděluje společnost. No právě takovéto seznamy. No ale zase dobře. Podle seznamů nežádoucích webů víme, co kde hledat a podle tohoto seznamu zase víme, které osoby a strany jsou nevolitelné pro rozumného člověka. Díky, že se předem přiznáváte, za koho se vlastně chystáte kopat, ať udělá cokoliv hnusného. Ještě nejste zvoleni a už jste se dopředu zavázali obelhávat voliče. Jste jen odporní kariéristi, co se klepou na vysoké platy a prebendy. Jste euroobčani, jen vám jaksi chybí ten eurostát, protože pro mě nejste zdejší, jste cizáci, co sem nepatří a nemají s námi nic společného. J.

  OdpovědětSmazat
 12. Jmenovaní : Martina Dlabajová (ANO), Jiří Pospíšil (TOP09), Pavel Telička (Hlas), Jan Zahradil (ODS), Lukáš Červinka (Piráti), Dita Charanzová (ANO) jsou prostí hajzlové schopni z vidinou koryta zradit občany České republiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budu volit do EP ty, kteří hlasují podle mojich představ, 107 červených:)

   Smazat
  2. 13:52- uvažoval jsem o Ditě Charanzové jako inteligentní ženě ale po zkušenosti s inteligentním Teličkou, budu asi volit ve svém obvodu mého kocoura, jen nevím, jak prosadit jeho kandidaturu!

   Smazat
  3. PS.-o něm aspoň vím (mém kocouru), že je z domácího vrhu.

   Smazat
 13. Ano a hysterie Záprdních, pardon Západních (j)elit je přímo úměrná tomu, jak západu docházejí zdroje a tomu, jak je pro ně čím dál obtížnější se k nim dostat. To souvisí i s úpadkem "žabí kůže", pardon dolaru a rostoucí vojenskou sílou ruských, čínských, íránských, ale i jiných z kurvy synů. Co taky čekat, že ano?

  OdpovědětSmazat
 14. Pionyrsky slib -jen 100× blbejsi a odpornejsi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:08 Pane Bagoune,znáte vůbec pionýrský slib?Já ten slib ještě po 65letech znám.-Já mladý pionýr lidově demokratické republiky Československé,slibuji před svými druhy,že se budu učit a jednat tak,abych byl platným občanem své milované vlasti.Co je na tom blbého a odporného...

   Smazat
  2. Ano a já slavnostně slibuji před svými druhy, že nikdy nebudu volit výše jmenované popř. další zrádce své milované vlasti

   Smazat
 15. K základním pilířům EU patří Deklarace lidských práv a mj. také Svobodné volby. S Evropskou Unií to už musí být opravdu velmi špatné, když se její establishment musí předem ujišťovat o loajajitě svých potenciálních poslanců jakýmsi slibem, už jenom proto, že slib poslance byl obvykle vykonán až po zvolení, tedy podobně jako do národních parlamentů. Tady se nikým nevolené seskupení Euro-Atlantických hodnot?? snaží zavádět něco, co už je v zemích bývalé "socialistické totality" důvěrně známé. Totiž právě takové totalitní "sliby", s jakými nyní vyrukovali "přátelé euroatlantického společenství", přátelé nové totality. Tak "přátelé", TUDY CESTA NEVEDE!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:29 Souhlas. Po roce 68 si pamatuji prověrky a komise, které vyhazovaly slušné lidi. Mladým mileniálům to snad nic neříká, ale já nezapomínám. Proto nemám jinou šanci, než do Bruselu zvolit někoho kdo tu drzost nepodepíše, snad se někdo najde. Nezapomeňte, že dnes má výročí Zajíc.

   Smazat
 16. "nebudeme pomáhat a podněcovat ty, kteří se snaží podrýt demokracii" - že by konečně chtěli začít kontrolovat hranice evropských států a omezit neZiskovky? No vzhledem ke zbytku slibu asi ne. Stačilo by slíbit, že nebudou vědomě lhát, ale to ne. Lhát asi budou a k tomu zatajovat fakta.

  OdpovědětSmazat
 17. Lež je úředním jazykem všech politiků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tihle nelhali, už před lety nám tvrdili "Nejsme jako oni" a dovětek "Jsme ještě horší" asi zanikl v potlesku.

   Smazat
 18. Nejvyšší čas, aby byly, s pomocí importované populace, založeny evropské milice. Nebo ty "volby" dopadnou všelijak.

  OdpovědětSmazat
 19. Většina Švýcarů dobře ví a dobře dělá, že se do tohoto imbecilního spolku psychopatů, který se sám nazývá tzv. "eu" nijak nehrnou! Naopak v německy mluvících kantonech by při případném referendu o vstupu, které se po dvou obrovských neúspěších už nikdo, ani ti největší eurohujeři, kteří se zde samozřejmě bohužel také najdou, neodváží ani navrhnout, neřku-li se zesměšnit sbíráním podpisů na něj?! V Tessinu je jim Itálie odstrašujícím příkladem a i ve francouzsky mluvících kantonech, které jsou stejně vždy v menšině proti německé části a pokud jde o počet souhlasících kantonů nemají šanci, je jim dnešní Francie s tím děsivě odporným makarónem jako tzv. "presidentem" také více než varovným a odstrašujícím příkladem. Pokud jedu někdy do Německa, či Rakouska a dám se s lidmi někde v restauraci na toto téma do řeči, VŽDY slyším totéž; "važte si toho, co máte a buďte navždy mimo, ZÁVIDÍME VÁM!!

  OdpovědětSmazat
 20. Tito hajzlové jsou bez morálky : Martina Dlabajová (ANO), Jiří Pospíšil (TOP09), Pavel Telička (Hlas), Jan Zahradil (ODS), Lukáš Červinka (Piráti), Dita Charanzová (ANO) jsou schopni z vidinou koryta zradit občany České republiky těmto sviním jde jen o koryta v EP.

  OdpovědětSmazat
 21. Takže toto nie je zasahovanie do volieb? Keď kandidáti sú nútení podpisovať nejaké paškvily, ktorými im nanucujú určité názory?

  OdpovědětSmazat
 22. Takže toto je zasahovaní do voleb.
  My občané bychom ve svém vlastním zájmu tyto svině neměli voli a volit ty o kterých jsme přesvědčeni,že budou hájit zájmy nás občanů a ne eurounijním hajzlům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tebe brouku pošleme našeho ředitele tv a tisku,ten ti zvedne krovky a ukradne volebni hlas,jak to dělá pořád všem ani nemrkneš a bude z tebe náš fašista!

   Smazat
 23. Tak a je to kdo bude volit jmenované strany volí proti Českým zájmům.

  OdpovědětSmazat
 24. To jim snad poradily inteligence z jiných galaxií, určitě byl aktivní sám veliký Juncker. To už není normální.

  OdpovědětSmazat
 25. Teprve teď mi došlo, že ten BREXIT není úplná blbost.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.