Reklama

sobota 23. února 2019

Kazašský prezident Nazarbajev „zrušil“ celú vládu

Eugen Rusnák
23. 2. 2019     hlavnespravy
Kazašský prezident Nursultan Nazarbajev podpísal nariadenie o ukončení legitímnej práce domácej vlády a jej demisii. Jeho nariadenie je zverejnené na portáli prezidenta krajiny. V Kazachstane má prezident právomoci ako v štátoch EÚ: nebol spokojný s činnosťou vlády, tak ju poslal do „dôchodku“. Za dočasného premiéra vymenoval Askara Mamina. Zatiaľ členovia teraz už bývalej vlády ešte budú pokračovať vo svojej práci – dovtedy, kým nebude schválená zostáva nového vládneho kabinetu. Kazašské médiá podotýkajú, že to určite nepotrvá dlho…


Okrem toho tlačová služba prezidenta Nazarbajeva zverejnila jeho vyhlásenie, v ktorom ten prízvukuje, že „v súlade so záujmami kazašského ľudu poukázal na potrebu demisie vlády. Nové vedenie krajiny by malo vypracovať efektívne opatrenia na zvýšenie úrovne života obyvateľstva, stimulovanie hospodárstva, realizáciu strategických cieľov,“ uvádza sa vo vyhlásení prezidenta Kazachstanu.

„V mnohých odvetviach hospodárstva, aj napriek prijatiu mnohých zákonov, pozitívne zmeny predsa nenastali. Rast HDP sa prevažne zabezpečuje predajom surovín. Vláda spolu s Národnou bankou nedokázala vytvoriť reálne stimuly a nástroje pre kvalitatívny rast hospodárstva,“ zdôraznil Nursultan Nazarbajev vo svojom vyhlásení.

53 komentářů :

 1. Tohle by se libilo "demokradovi" Zemanbasimu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zemanbaši by dozajista vládu prolustroval, i když Andreja by ponechal. Jenže právě proto, že je demokrat, nešel by proti ústavě, i kdyby se mu naskytla příležitost.

   Nejsem si ani jistý, jestli by se pokusil o svržení vlády ve formě nátlaku spřízněnou Soros-bandou po vraždě novináře, jak to udělal neplatič DPH, pozemkový mafián a úžerník Kiska, aby pak mohl vládnout rok pomocí dekretů a nastěhovat na Slovensko statisíce Afričanů. Zeman žádnou Soros-bandu nemá, tu měl Drahoš. Ti jsou tak trapně čitelní.

   Smazat
 2. No tak jestli je to opravdu proto, že vláda pracovala mizerně a pravomoce prezidenta to umožňují, tak asi do toho nemáme co kecat. J.

  OdpovědětSmazat
 3. Odpovědi
  1. 11:06 A proč ano?Kazašská republika je samostatný svéprávný stát a pokud to ústava dovoluje, tak vám to musí být ukradené. Psát by jste měl o našich domácích problémech a ne se tak hloupě prát!!!

   Smazat
  2. O čem se má a o čem se nemá psát? To mi něco připomíná. Dříve poručníci za socíku, dnes pitomečci z kavárny.

   Smazat
 4. Žádost editorovi: zrušte prosím ten stupidní systém dokazování že pisatel není robot. Je třeba klikat mnohokrát na různé semafory, vozidla, přechody, hydranty a pod. než člověk může svůj příspěvek publikovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak se taregistruj svojí mejlovou adresou a máš po problému

   Smazat
  2. 11:45, právě proto to je tak ztíženo, aby ses zaregistroval.

   Smazat
 5. Vůbec nerozumím větě "V Kazachstane má prezident právomoci ako v štátoch EÚ: nebol spokojný s činnosťou vlády, tak ju poslal do „dôchodku“."
  Pan prezident Zeman "neví", že má pravomoc poslat vládu "do dôchodku", když není s její činností spokojený ?! My nejsme v EÚ ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:01, Je to samozřejmě blbost, žádné podobné pravomoce v EU nejsou, zde je převážně parlamentní demokracie.

   V prezidentských systémech je možné do určité míry vládu korigovat. Měli by to být přesně specifikováno ústavou. V Rusku, kde je také presidentský systém, podobně jako v USA, navrhuje premiéra podle výsledků parlamentních voleb president, schvaluje dolní komora parlamentu. V kompetenci prezidenta je komentovat a schvalovat vládu, hlavně posty ministra zahraničí a obrany, což jsou v podstatě muži Kremlu a jejich působení je směrem ven.

   Nazarbajev má větší kompetence, je to dáno už historicky. Je ovšem otázkou, co bude, až Nazarbajev natáhne bačkory. Předpokládám, že Kazachstán vystoupí z EA unie a nevylučoval bych, kdyby požádal o členství v NATO. Což bude hodně velký problém, protože jednak hraničí i s Íránem a má podepsanou dohodu s EA unií a dohodu o Kaspiku. Jenže třeba taková Ukrajina taktéž zrušila všechny dohody s RF a netouží po ničem jiném než po amerických raketových základnách.

   V podobném stavu je i Turkmenbaši, a tam hrozí něco podobného. Tohle se nebude líbit ani Číně, která chce tudy táhnout svoji Silk Road.

   Byla by to škoda, protože ani jeden z těch států na tom zas až tak špatně není, spolu s Azerbajdžánem se jedná o ropné země, a vsadit mola do kožichu není zrovna dobrý nápad. Navíc mají slušnou vyhlídku a treba EU s nimi spolupracovat bude. Stejně tak Čína, Indie, Turecko a Írán. K tomu jsou dobré autoritativní režimy. Ty neumožní tak snadno klasickou korupci a pokud jsou dostatečně osvícené, může země pomalu napředovat.

   Smazat
  2. Je demokracie a demokracie. Případ popisuje situaci v prezidentské demokracii (viz Kazachstán, Francie atd.), jiný pisatel "demokracií" myslí pouze parlamentní demokracii.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Spletl sis století, ty klasiku. Goebbels by měl z tebe radost, nácku.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 17:36

   nacistický debil co umí jen tapetovat

   Smazat
  7. 14:51 NIC jako DEMOKRACIE nikde není! Existuje pouze kasta pánů a kasta otroků! Ta první dnes předstírá vládu té druhé, neb jakákoliv demokracie je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi - podlidí typu místních užgryndaných čechomužiků! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  8. 14:17 Jenže tak jako v Moskvě, Minsku či Astaně to dopadne, když se o totéž pokusej mongoloidní poloopice na území jakéhokoliv postbolševického parchnátu!

   Smazat
 6. Naprosto zmatený, nicneříkající článek nějakého Rusnáka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krátký informativní článek o Kazachstánu. Co byste si představoval? Detailní rozbor, který byste stejně nečetl, nebo je podle vás potřeba se věnovat kozám Kim Kardashian?

   Smazat
  2. 13:17 myslím si, že často asi jeden lepšolid shazuje zdejší články. Mám taky někdy jiný názor, ale nechápu proč pisatele shazuje. Buď má lepší znalosti a názory, pak sem s nimi, jinak ať sem neleze. Sám není ani "nějaký pisálek".

   Smazat
  3. Souhlas, taková pakáž jako jsou Rusáci by rozhodně neměli umět ani číst, natož něco psát!

   Smazat
  4. 12:15 Přesně tak, jim úplně postačí když budou umět aspoň tančit a hrát na garmošku tak, jako tato sorta pochcaných, zesraných a zabílýho dne se ve škarpě válejících podlidí!:))) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!:-)))

   Smazat
 7. Kdyz ji jmenuje,logicky by ji mohl i odvolat.To tamhle ve Venezuele se jmenoval jeden dokonce prezidentem a a hned od naseho prezidenta vsichni smerem dolu ho s radosti uznali.Lidstvo ,bežte zpatky na stromy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrá připomínka, dávám plusa!

   Smazat
 8. Sultánovi se odluka od Ruska a touha po USA asi nevydařila.

  OdpovědětSmazat
 9. Možná se pletu, ale Nazarbajev je asi poslední komunistický politik z moskevského politbyra z dob před rozpadem SSSR, který je stále v této bývalé svazové republice u vesla. Před několika roky to vypadalo, na jeho konec, když mu v USA zablokovali "rodinné úspory" ve výši 20 miliard dolarů. Vypadá to ale, že splnil a plní všechny Amerikou zadané úkoly na jedničku. Nazarbajev je prostě jednička :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dědek to má těžké, protože i v minulosti Kazachtán prospíval nejenom kvůli surovinám, ale především díky ruským specialistům. Díky rušení azbuky a protěžování místních nedouků jde ale hospodářství do kopru :-)

   Smazat
  2. Nazarbajev prošutroval neuvěřitelně prachů už jenom tím, že si nechal postavit fungl nové hlavní město Astanu. To je něco podobného, jako kdyby se nějaký místní pabl třeba rozhodnul, že hlavní město udělá třeba z Humpolce.

   Smazat
  3. Ka bych to udělal. Vždyť se tam odstěhoval Hliník.

   Pepa Vyskočil

   Smazat
  4. 16:34 správně, právě proto :-)

   Smazat
  5. Astana je moderní a úplně nové město navrhnuté věhlasnou japonskou kanceláří. Uprostřed stepi vypadá přímo futuristicky, i když podle mě mohlo útulnější. A taky ne vše se dělalo úplně pečlivě. Něco jako Basilia od Niemeyera, která je sice opěvována, ale bydlet se tam moc nedá. Astana je ovšem přece jen přívětivější. Zato Alma Ata překvapí, hlavně fantastickým pohledem na Zailijskij Alatau a je v ní i něco historických staveb. Nevím proč se rozhodlo o novém městě, ale leží zhruba uprostřed, zatímco Alma Ata je až na hranicích s Kyrgyzií.

   Kazachstán určitě není zapadákov z filmu Borat. Rusů tam žije v poměrně dost a ani Kazaši nejsou už hodně dávno pastevci jaků. Ruština prozatím funguje, jen je otázkou dokdy, protože se nabíhá nejen na latinku, ale i na angličtinu. Kazachstán má určitě budoucnost, stejně tak Azerbajdžán a Turkmenistán.

   Smazat
  6. ... a to vše díky Rusům, kteří Kazachstan civilizovali a modernizovali.

   Smazat
  7. 19:31 Azerbajdžán, Turkmenistán a Kazachstán - dříve by se řeklo jeden kult osobnosti vedle druhého, každopádně z toho zářivá budoucnost pro poddané rozhodně neplyne, padne "kult", padne celá země, "soudruzi sultáni" se nepoučili z historie, bude se tedy v jejich zemích opakovat :-)

   Smazat
  8. 11:30 Nazarbajev ještě jde, ale totální úlet je ten turkmenpaša Berdimuhamedow v Turkmenistánu, kterej to tam vede od deseti k pěti, kdyby nebránil výjezdu dospělých ze země za prací, tak asi byl brzy bez poddaných.

   Smazat
  9. 15:28, to je pravda, ale konkrétně Kazachstán na tom až zad tak hrozně není. Nejsou to sice naše standardy, to v téhle zemi ani není možné, ale Nazarbajev si velice dobře uvědomuje dvě věci. Nelze se spoléhat jen na ropu a jednoho krásného dne zemře. Pokud chce s tím něco dělat, má se co činit. Situace v těchto zemích se také dotýká Ruska.

   Smazat
  10. Z Kazachstánu loni odešlo přes 30.000 občanů a přestěhovalo se do Ruska. Už to mluví za vše!

   Smazat
  11. Přesně tak, drahý anonymní soudruhu a soukmenovče, autore SKVĚLÉHO komunisticko-putinského příspěvku z 24. února 7:05: Veliké Rusko Kazachstán modernizovalo doslova raketově, či aspoň DĚLOVĚ, zavedením ruštiny a vodky.

   Ano, ruština, nejdokonalejší a zároveň nejpokrokovější jazyk v mire, přinesla Kazachům do té doby netušené možnosti: Nejdůležitější z nich byla možnost stát se Rusy, po patřičném smíšení závadného kazašského genofondu s čistou ruskou árijskou krví, po osvojení si typicky ruské schopnosti NEPŘETRŽITĚ vylepšovat svou krev několika promile vodky.

   Leninu žel, kazašští buržoasní nacionalisté, podněcovaní euroamerickými kapitalisty a demokraty, ruštinu i vodku odmítali. Byli proto po zásluze spravedlivě trestáni.

   Leninu žel, tresty, ačkoli pravidelně vykonávané na místě před zraky rodin spravedlivě trestaných buržoasních nacionalistů i celých obcí, neměly předpokládaný účinek: Primitivní kazašští antirusisti se spojili s primitivními antikomunisty, a s přímou dodávkou zbraní od Západu se pokusili o kontrarevoluční povstání proti Sovětskému Rusku.
   Byli samozřejmě rozdrceni i se svými rodinami, jejich rozdrcené zbytky byly tradičně slovansky humánně využity na zúrodnění neúrodné kazašské stepi.

   Prostě: Veliké Rusko přineslo – ZCELA NEZIŠTNĚ – Kazachům zcela stejný civilizační impuls, jako přineslo ostatním osvobozeným národům včetně nás Čechů.
   Jsme jim za to samozřejmě vděční až za hrob, až za VŠECHNY hroby.
   Proto – po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace – odhodíme buržoasní balast češtiny – a začneme mluvit i pisať po rusky, konečně.

   Я дpугой такой стpаны не знаю, где так вольно дышит человек!


   P. Radosta

   Smazat
  12. Jaký „kult osobnosti“, jací „soudruzi sultáni", ty primitivní antikomunisto a antirusisto, autore provokačního příspěvku z 24. února 11:30?!

   Pokud máš v žilách alespoň pár procent naší česko-ruské čisté árijské slovanské krve, tak jsi – alespoň z těch pár % - stejně dobrý Západoasiat jako my roduvěrní, čistokrevní Češi a Rusové!
   Takže v sobě máš BYTOSTNĚ zakotvenou schopnost a ochotu milovat národního Vůdce!!!

   Ano, naše bytostná slovanská schopnost a ochota milovat národního Vůdce pramení z našeho (byť ne vždy plně reflektovaného) západoasijského původu.
   Díky němu si volíme – ZNOVU A ZNOVU – řádné Vůdce. Dnes tedy našeho Miloše a našeho Babiše, a především Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.

   A Kazaši si volí svého Vůdce, jenž
   • vyšel ze stejné Strany jako Veliký Putin, BJJP
   • vyznává stejné hodnoty jako Veliký Putin, BJJP
   • odmítá kapitalismus a demokracii stejně rozhodně jako Veliký Putin, BJJP.

   Prostě: Kazašský národní Vůdce Nursultan Abiševič Nazarbajev je zárukou jednoty a štěstí národa, stejně jako oba naši národní Vůdcové Miloš a Babiš.
   Tečka.

   „Dobré je vše, co posílí naši moc!“ (V. I. Lenin)


   P. Radosta

   Smazat
 10. Skutečně je asi pitomost se míchat do záležitostí Kazachů, za prvé my nejsme zkrachovalá Amerika a oni nejsou Venezuela, a za druhé skutečně máme dost svých problémů č.1 migrace, nebo pravdivost médií, vlastizrádní politici a tak dále je toho mnohem více a důležitějšího než problémy Kazašska, při vší úctě ke Kazachům, takže zbytečně popsaný papír. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudý dědečku Ono není špatné vědět co se ve světě děje zdravím Rudý dědeček 2.

   Smazat
  2. Byl jsem na služebním obědě s jedním Italem z těžební společnosti hned po jeho návratu z roční stáže v Kazachstánu. Ital byl z této země a z její budoucnosti naprosto nadšen po všech stránkách. Nedivil jsem se, Itálie je proti Kazachstánu jenom takový žebravý mnich bez budoucnosti. Během oběda operoval názvem této země snad stokrát. Docela mně to vadilo, ne proto, že neobdivoval naše Česko, ale protože název této země komolil tak, že se to nedalo vydržet, vyslovoval to Kazakachstan :-)

   Smazat
 11. Podle publikovaných výsledků výzkumu kanadských psychologů jsou internetoví trollové psychicky nemocní a jejich osobnosti jsou charakterizovány "černou čtyřkou": sadismus, bezprincipiálnost, narcismus a psychopatie. Jako vyšité pro agenta Radostu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosta soustavně mazán. Někdy opožděně, ale přece. Sláva.

   Smazat
 12. Vyhrál jsem čtvrtou ve sportce a tak jsem radostí celý bez sebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. blahopřeji, to je takový malý zázrak, jako na NR potkat v diskusi retardu Radostu :-)

   Smazat
  2. Radosta je jenom takový smutný plevel, zabírá tu místo, lidé ho nestudují, jenom po něm dupou, když ho NR nestíhá hubit

   Smazat
 13. Podle publikovaných výsledků výzkumu kanadských psychologů jsou internetoví trollové psychicky nemocní a jejich osobnosti jsou charakterizovány "černou čtyřkou": sadismus, bezprincipiálnost, narcismus a psychopatie. Jako vyšité pro agenta Radostu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi je opravdu na hlavu, když tady tolik tapetuje u dva dny starého článku :-)

   Smazat
 14. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 23. února 19:47.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 15. Národní Vůdce může KDYKOLI rozpustit vládu i parlamentní žvanírnu!

  A samozřejmě - rozpuštěné ministry resp. poslance vypustit do kanalizace, to dá rozum každému komunistovi, putinistovi, zemanistovi a babišistovi. (Kanalizační čistírna by ovšem měla být vyprojektována s ohledem na občasný masivní přítok kyselého roztoku; to taky dá rozum.)

  Proto plně schvalujeme – my roduvěrní Češi a Rusové – výše popsaný Leninsko-putinský krok kazašského národního Vůdce Nazarbajeva!
  Ano, kazašský národní Vůdce Nursultan Abiševič Nazarbajev je zárukou jednoty a štěstí národa, jako jakýkoli jiný národní Vůdce; viz jednotu a štěstí všeho lidu:
  • Ruské federace
  • Čínské lidové republiky
  • Korejské lidově-demokratické republiky
  • Běloruské republiky
  • Kubánské republiky
  • Bolívarovské republiky Venezuela (nyní poněkud narušovanou intervencí USA a EU, Leninu a Putinu žel)

  I my Češi a Slováci jsme byli tak svobodní, bohatí a šťastní, jako jsou Rusové, Číňani a Severokorejci!
  Bylo za to radostných dnů plného spojení naší vlasti se Sovětským svazem!!
  A jakmile se opět plně spojíme s Velkým Ruskem, budeme opět STEJNĚ ŠŤASTNÍ, SVOBODNÍ A BOHATÍ jako Rusové či Kazaši!!!
  Už se na to vážně MOC A MOC těším, jako na oslavy 1., 5. a 9. května a VŘSR.

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.