Reklama

sobota 16. února 2019

Koalice v OSN z 50 zemí podpoří Venezuelu

Ljubov Stěpušová
16. 2. 2019      pravda
Ministr zahraničí Venezuely Jorge Arreaza oznámil vytvoření v OSN koalice zemí, která bude bojovat "proti nezákonnému pokusu USA svrhnout venezuelskou vládu". Jaké jsou její vyhlídky?


Caracas shromáždil v OSN podpůrnou skupinu

Arreaza obvinil USA z použití sankcí jako politické zbraně proti Venezuelanům. "Všichni máme právo žít bez hrozby použití síly a použití nezákonných donucovacích jednostranných opatření", řekl ministr novinářům v sídle OSN v New Yorku, obklopený skupinou velvyslanců z Ruska, Číny, Kuby, Íránu, Nikaraguy, Sýrie, Myanmaru, Namibie, Palestiny, Severní Koreje a dalších.

Celkem podle jeho vyjádření skupina zahrnuje zástupce 50 zemí. "Impuls převratu, který prosazovala vláda Spojených států, skončil - nedošlo k tomu. Je nutné, aby USA přehodnotily svou strategii, protože "loajalita našich ozbrojených sil byla již prokázána", dodal Arreaza.

Ruský velvyslanec v OSN Vasilij Nebenzja za svou stranu poznamenal, že tato skupina byla vytvořena na podporu "nejen Venezuely, ale i mezinárodního práva vůbec". Možnou první podporou bude mezinárodní konference o Venezuele, kterou svolala legitimní vláda země, řekl Nebenzja.

Ne všichni se polekali sekundárních sankcí

Připomeňme si, že Trumpova administrativa a vlády dalších asi 50 zemí, včetně Kanady, Brazílie, Argentiny, zemí Evropské unie (s výjimkou Itálie), uznaly legitimitu samozvaného prezidenta Juana Guayda. Trump uvalil na Venezuelu tvrdé sankce, včetně zastavení veškerého dovozu venezuelské ropy a zlata, aby donutil Madura k odstoupení.

Všechny země, obchodující s Venezuelou, byly varovány před sekundárními sankcemi. Ovšem ne všichni dostali strach. V přístavech Venezuely byly nedávno spatřeny tankery ze Saúdské Arábie a Indie, jak nakládají venezuelskou ropu. Caracas poznamenává, že USA zablokovaly obchod Venezuely za více než 30 miliard dolarů, na pozadí čehož vypadá podle Arreaza humanitární pomoc ve výši 20 miliónů dolarů jako "show".

Nebenzja se domnívá, že vláda Madura může vždy požádat Organizaci spojených národů o humanitární pomoc, pokud to bude považovat za nezbytné. Usilovné nabízení "humanitární pomoci" Západem má vyloučit kritiku USA za to, že sankce přinášejí do Venezuely hlad. Ve Venezuele ve skutečnosti není žádný hlad, jak o tom mluví evropští politici. Maduro se navíc správně domnívá, že s konvoji je možné propašovat i zbraně.

Závěrem je třeba říci, že, aby se nahradilo zastoupení současné venezuelské vlády za nezákonné, bude třeba hlasování Valného shromáždění, které má 193 členů, jež Guaido s největší pravděpodobností prohraje, protože nedostane 2/3 hlasů.

Dlouhý boj za spravedlivou věc

Jak řekl Pravdě.Ru šéfredaktor časopisu RAV (Ruské akademie věd) Latinská Amerika Vladimír Travkin, "před koalicí je dlouhý a tvrdý boj za spravedlivou věc, protože USA vycházejí z vlastních zájmů, nikoli ze zájmů venezuelského lidu.

"Ale nejen Američané mají své zájmy, ale také obrovské množství dalších zemí, které jsou členy OSN. Proto se automaticky protlačovat svá řešení USA nepodaří, navíc se malé nástupní prostůrky skupiny budou rozšiřovat a zatlačovat Američany", řekl expert.

Podle názoru Vladimíra Travkina má vláda v čele s Madurem, "ať se o ní říká cokoliv", podporu většiny obyvatelstva a opakovaně prokázala svou schopnost mobilizovat své příznivce.

"Tato vláda, počínaje Chávezem, dělá hodně pro obyvatelstvo. To se odráží na výsledcích hlasování. Konkrétně v loňském roce, kdy byl prezident Maduro znovu zvolen, obdržel asi 68%. Porovnejte tento výsledek s výsledky prezidenta Spojených států, který zvítězil s velmi malou převahou. Maduro má, pokud máme usuzovat podle tohoto ukazatele, postavení silnější, než je pozice Trumpa", uvedl Vladimír Travkin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

40 komentářů :

 1. Je na čase skoncovat s terorismem uplatňovanym některými státy a vrátit na scénu mezinárodní právo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to budou muset SSA dostat párkrát přes držku!

   Leo

   Smazat
  2. To je dosť otázne, keďže to medzinárodné právo práve usmolili po vojne v spojených štátoch Amerických, kde aj OSN usídlili. Vraj aby sa v budúcnosti zabránilo vojnám. Chyba je, že práve táto organizácia OSN samotným zakladatelom teraz stojí v ceste ako prekážka, aby mohli viesť svoje vojny. Ani tak to nezabránilo tomu, aby napadli Irak, Juhosláviu, Líbiu... Jednoducho hlasovanie v OSN obišli. V Amerike vznikol aj tento zaújmavý výrok: "mám rád ludí čo dodržujú zákony! Veď ja sám ich vymýšlam...". Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  3. 12:48
   US vládcům je jedno zda a kolikrát dostanou po tlamě. Ano mají mrtvé, zmrzačené občany. Ale vládci si nacpou kapsy a nakonec i v rakvích se nechá přepravit další náklad opiatů. A z těch jsou zase penízky.

   Smazat
  4. Souhlasim...Uz toho bordelu bylo dost

   Smazat
  5. A Bordel pokracuje...Napriklad a na zaklad mezinarodni soud pro valecne zlociny netresta valecne zlocince /jenom nejaky vybrany a to je rasismus ve vztahu k valecnym zlocincum/, a proto slevny Soud zasluhuje vysoky trest za to ze NETRESTA !!
   To je bordel ,ze jo..
   S bordelama je to tak. Bohaty si je kupujou a ti dalsi si je pronajimaji, na jednotlive navstevy..

   Smazat
  6. A co si myslite, ze je OSN ? Nebo lecktera vlada ??
   Neukazovat, to uz kazdej vidi..

   Smazat
  7. Jenže právě Rusko je nepřítelem civilizovaného světa - shodne se na tom i většina členů RB OSN. Nám, prostým občanům postačí se podívat na běžné zprávy! O ruské hybridní hrozbě a jejich pokusech ovlivnit všeobecné mínění Evropanů víme velmi dobře, jsou toho plná média. Ovlivňují volby po celém světě, míchají se regionálních politik a neštítí se ani diverzních akcí a invazí. A není v tom jen jejich politika. Jako národ jsou Rusové všeobecně nenávidění a obsazují nejvyšší příčky v anketách o neoblíbenosti národů. Není vůbec divu. Celý oficiální mediální proud a veřejnoprávní média jasně poukazují na to, že tito zabijáci vraždí pomocí chemických zbraní nejen v Sýrii, ale i po celé Evropě. V současnosti se prověřuje fakt, že jsou za epidemií spalniček a chřipky, které Evropu zasáhly. Shazují dopravní letadla, zbrojí jako šílení a vyhrožují jaderným úderem, kradou cizí území, neustále napadají své sousedy a válčí po celém světě. Několik válek v posledních 30ti letech rozpoutali i v Evropě. A to proto, že nic neumí, nemají peníze, umí jen válčit a loupit.

   Tohle vše najdete v oficiálních vyjádřeních vlád i mínkotvorních médií demokratického světa, který Rusy jednoznačně odsuzuje. Ukrajina, země tak zkoušená jejich agresí a náš přítel, se už dávno po svých úděsných zkušenostech vůbec netají nutnosti jejich eliminace. To samé Gruzie, Litva, Lotyšsko, Estonsko - všechny tyto země netouží po jiném, než vstoupit do klubu NATO, aby měli záruku bezpečnosti.

   My běžní civilisté z nich máme strach a chceme žít v klidu. Pro nás není největším nebezpečím nějaký chimerický ISIL anebo dokonce Islám či imigranti z Afriky, ale Rusko, jeho násilné obyvatelstvo. Jak se jim bránit? Diplomat Bartuška je doporučil zabíjet a zahrabávat vedle silnice. A to ani zdaleka není ten nejradikálnější názor, přečtěte si mínění na sociálních sítích a jinde. Já si narozdíl od pana Bartušky nemyslím, že bychom měli začít zabíjet Rusy kdekoliv na ně natrefíme, nikde jsem k tomu nevyzýval, ale jednou z možností obrany je tento agresivní stát navždy umlčet a to bez války nepůjde. Nejlépe formou masivního preventivního úderu. Shodně se mnou uvažuje většina generálů NATO.

   V 90.letech se běžně hovořilo o dekolonizaci Ruska, kterou podporovaly nejen významné think tanky, ale především největší Evropan celé historie - Otto von Habsburg. Tohle je ta hlavní šance, porazit v boji a dekolonizovat. Bez mrtvých to samozřejmě nepůjde, ale to se nazývá, pokud vím, "collateral damage".A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 2. To jsme se zase vyznamenali... Jako podporou války v Jugoslavii, Iráku, Afganistánu... Všude bojujeme za Prahu a všichni bojovníci už jsou v Evropě. Teď se postaráme i o siroty . Našim dětem budeme sbírat víčka, naše bezdomovce necháme umrznout na ulici, ze samoživitelek se stávají prostitutky, aby vůbec uživily své děti...
  Budeme mít starost o Venezuelu, ale umírající a hladomor třeba v Jemenu není prioritou, že? Raději prohlásíme, že uznání banderovců za nár.hrdiny, je věci ukáček. Těch už tady máme taky cca 300 tisíc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne my jsme se nevyznamenali. To Zeman s Burešem uznali Kvída

   Smazat
 3. Jojo, Španělsko, jako první stát EU uznal samozvaného nového prezidenta. Vláda nedostala důvěru, tak budou mít nové volby.
  Že by snad začali dbát i o názor Katalánců, kteří si v několika svobodných, demokratických volbách vybrali svůj směr?
  Nebo Španělé mohou demokraticky mlátit oponenty? Jak pokrytecké je pak poukazovat na dění v jiných zemích...

  OdpovědětSmazat
 4. Třeba Francie... Jak dlouho trvají protesty Žlutých vest? Kolik lidí bylo zatčeno, zraněno? Kolik zpráv vám podává hlavní informační tok? O. Co by se asi dělo, být to v té ne úplně správné a spřátelené zemi? To by bylo sankcí, nót, bububu... Ale Makronek je náš, tak dobrý...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak proti Žlutým vestám Makaron povolá tisíce policajtů a ti je mlátí hlava nehlava . Takže mlátí svoje spoluobčany a pokud začnou řádit přivandrovalí čmoudi a zapalovat auta tak tito chrabří ochránci pořádku raději nezasáhnou proti nim a zalezou do bezpečí . Fakt demokracie jak vyšitá , je to typické pro zdegenerovaný Západ .

   Smazat
  2. Na chudý lid (vlastní) je potřeba přísnosti.

   Smazat
  3. Co zranenych ,mrtvych.

   Smazat
 5. Reakce našich vrcholných politiků na situaci ve Venezuele, to byla defekace do kalhot v přímém přenosu.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak si musí každý uvědomit, že to navrhl Peříček(ČSSD) a s jeho prací je mimořádně spokojen i Hamáček. Toto schválila celá vláda v čele s Andrejem a kupodivu se připojil i prezident. Kterého opravdu jeho přímí voliči asi moc nechápou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petříčku, Hamáčku dříve, či později budou volby. Já nezapomínám a možná nejsem sám. Je to prosté, voliči se bez vás obejdou, ale opak nefunguje.

   Smazat
  2. Petříček a Hamáček vyhlíží teplé místo v Bruselu. To jsou šmejdi, co stranu klidně zlikvidují.

   Zeman prokecl u Soukupa, že nedávno hovořil s USS velvyslancem. Je bohužel zřejmé, že právě tento velvyslanec Zemanovi nakukal blbosti o Venezuele a přesvědčil ho, aby podpořil Kvákaida. Co mu za to USS velvyslanec slíbil, nevíme. Každopádně něco určitě navrhl nebo naznačil. V horším případě se Zeman nechal zblbnout na základě toto, že USS mini-Guant... pardon, velkyslanectví USA... už nebude organizovat a platit ty protesty proti němu. Dobrý deal pro USS. V lepším případě dostal Zeman volnou ruku na jeho podporu čínského obchodu nebo slovní podporu Ruska (kauza útoku MI6 na Skripala ap.).

   Každopádně to s tím velvyslancem Zeman skutečně prokecl u Soukupa, takže můžeme hádat, na čem se dohodli. Zajímavé, že když Zeman jednal se soudci, tak se o to zuřivě zajímali presstituti, Pochcánci (Pissáti) a demožumpa. Teď se nezajímají, když jde o velkyslance USA? :-)

   Smazat
  3. Ja se divim, ze CSSD dostane od lidi byt jen 1 hlas. A vubec, co posledni ministr zahranici, to BLB NA ENTOU. Ale jaky narod, takova vlada.

   Smazat
 7. Pořádný políček by měla dostat i naše vláda a zejména ministr zahraničí na jehož návrh byl vládou uznán nikým nevolený prezident. Je to hanba, ale pan premier očekává přijetí v Bílém domě tak aby na něj Trump nedělal ty..ty..ty!

  OdpovědětSmazat
 8. Marně vzpomínám, kdy v minulosti nám presstitutické sračkomatyv čele s politiky tak hlasitě a nepřetřžitě vyřvávali o svobodě a demokracii a zároveň na nás tak ukrutně, bezostyšně a drze srali. Myslím že defenestrace u nás má dobrou tradici. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 9. 13:48
  No bude tam stát jako ten Polák, ani žilli mu nanabídne.
  Doufám, že mu nabídne koblihu nebo zlaté grilované kuře.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže za vlády pravice a korporací nebyla na pokraji zhroucení, to už byla zhroucená a v pravěku. A tehdy ani nečelila účelovým sankcím od USS zlodějů jako dnes, ani jí nikdo neukradl majetek uložený v bance v Londýně. Takže současný stav navzdory všemu je pokrok.

   Smazat
  2. Vuk Blaha je prase nacistické a rasista. Spodina, nevychovaný blbec a ulhaný demagog. Smazat!

   Smazat
 11. Co budou panáčkové dělat s tím Katalánskem a politickými vězni ve Španělsku. Sankce nebudou? Ve Venezuele zrádce promtně uznají a ve Španělsku nechají zašít řádně zvolené představitele katalánska. Proč jsme nevyjádřili kataláncům podporu, když už tu různí exoti vykřikují o Tibetu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo jo jo.Hanba vsech,kteři o Katalansku srabacky mlci.S takovou demokracii a svobodou at se jde cela vlada i s prezidentem vycpat.

   Smazat
 12. Jestli konecne zacne fungovat mezinarodni pravo mozna i opravdu zacne ubyvat chudoby ve svete

  OdpovědětSmazat
 13. Je mně sice už 72 let, ale rád bych se ještě dožil, že pindostán, alias tzv. "usa" znovu dostanou pořádně přes držku, jako v r. 1975 ve Vietnamu! Už to potřebují jako prase drbání!! Moc jsem tehdy Vietnamcům to jejich těžce vykoupené vítězství nad tou pindosáckou vražednou a fašistickou sebrankou přál a těil jsem se s nimi z toho ještě dlouhou dobu. Já když vidím tu odpornou tlam u toho idiotského TRUMPety z bílé kadibudky ve Washingtonu, tak bych střílel do boku!! Pindostán, tzv. "usa" nenávidím a když někde vidím viset ten jejich státní hadr, tak si jako kuřák pohrávám v kapse se zapalovačem! Ten hadr se mi líbí pouze tehdy, když pěkně hoří!!

  OdpovědětSmazat
 14. 23.25 Jste starej a k tomu ještě hloupej, Amík válku ve Vietnamu neprohrál, vše skončilo vzájemnou dohodou. Děkuji USA, že od konce 2 SV držel rusa na uzdě, jinak by Rus, ten svuj rudý mor rozšířil do celého světa. Že tak vehementně nepíšete proti Rusku? Nikdo ve světě není zvědav na Ruskou bídu, zaostalost,absenci demokracie, vraždy novinářu, neustálé lhaní, zabírání cizích uzemí (KRYM) atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:24 Jasně, že yankejové válku ve Vietnamu prohráli, utíkali odtamtud jako zpráskaní psi, vrtulníky je nestačili lovit ze střechy té jejich ambasády v Saigonu, dnes nesoucího hrdý název Ho Či Minhovo město a budeš se divit magore jeden, já se budu raději stokrát mýlit s Ruskou Federací, než mít jen jednou tzv. "pravdu" s ussa, kterým přeji vše jen to nejhorší a byl bych velmi šťastný, kdyby tento státní paskvil se rozpadl a PŘESTAL EXISTOVAT! Je totiž neštěstím pro celou planetu Zemi!!

   Smazat
  2. 9:24 Ale voni jsou zjevně mladej, chytrej a rychlej. Jsou voni rád, že nebyl v usa, když verbovali do Vietnamu podle toho, kterej ročník zrovna vylosovali. Tehdy frčel "Orange agent" kterej na rozdíl od novichoku, jenž koná ve vteřinách, otravuje pomalu stromy tak, že jim schnou a opadají listy, aby bylo z letadel vidět na ty mrňavý Vietnamce, co nechtěli poslouchat tu zprávu o demokracii za Atlantikem. A taky vyrábí rakovinu a zrůdy z miminek, které se v té době, ale i dlouho potom rodily.
   Amik je jasně hrdina, že držel Rusa od konce 2.WW "na uzdě", ty kreténe, zemi- která přišla o 20 000 000 lidí, hlavně mladých kluků, kteří padli při obraně vlasti, při které si mocní namastili kapsy, jako snad nikdy od té doby, zemi, kde nezůstal kámen na kameni, jak se tam přes mrtvoly drali skopčáci vymytí Ádou.
   Tak si osvoj základní znalosti dějin světy, ale především kontinentu, kde dosud vegetíš a jen smrdíš nevědomostí. Hodně se polepši. A.Š.

   Smazat
  3. 18:53 Voni jsou zjevně starej, ale hodně blbej. Vod nich si nechat poradit, tak jsem chudej jak před 89 rokem. A to se mám posadit na prdel, že Rus přišel o tolik lidí pouze svojí hloupostí, a co ty miliony vlastnich RUSKÝCH lidí, které nechal Stalin povraždit, ty vám nevadí? Vy proruští patolízalové máte na vše dvojí metr.HLUPÁKU.

   Smazat
  4. Hezky jsi do sporu zatáhl Stalina, ale to nic nemění na skutečnosti, že Amíci tu válku ve Vietnamu prosrali s ostudou po celém světě.

   Smazat
  5. Je to ta a nejen to! V reálu nás žlutý skrčenci nikdy neporazili, pouze vyjímečně v roce 1905 to nandali Rusákům, ale to bylo od samýho počátku dílem rejdů bandy okolo Jácoba Schiffa, která v roce 1975 financovala hnutí tzv. hippís a kterým šla na ruku i slabost tehdejšího prezidenta Nixona, autora výroku: "Vietnamčíci nikdy nemohou porazit Severoameričany, to mohou jen sami Severoameričané!" Ovšem na ztráty to bylo v obou těchto konfliktech jednoznačný, zejména v tom druhým: 58 tisíc vojáků USA z toho spousta negrů a barevných! A žluťáků chcíplo 1,5 milionu (z toho 1,1 milionu komoušskejch) a další byli zmrzačený a jejich země byla otrávená Agentem Oránžem! Čili je to nejmíň 30:1 ve prospěch naší rasy! Podařit se to dnes zopakovat v globálním měřítku, byly by problémy světa na staletí dopředu vyřešeny.

   Smazat
  6. P.S.: Pro 18:55 - z ostudy se vyspíš, z otravy Agent Orangem nikoliv:-)))

   Smazat
 15. Skvěle jen tak dál je třeba dodržovat mezinárodní právo a poslat usa domu.

  OdpovědětSmazat
 16. Dobrá informace a radost nad skutečností že Chazarové GP vítězí nad sionistickou frakcí GP.Ruka Putina a Trumpa je zatím stále stisklá a to znamená pro svět ,palec nahoru.Svět není zase tak ztracen v temnotě,možná se blízká i na dobré časy.SNAD!!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.