Reklama

neděle 24. února 2019

Mezinárodní pomoc Venezuele?

Jan Kubeša
24. 2. 2019
Jak se očekávalo, na hraničních přechodech mezi Venezuelou a Kolumbií v sobotu došlo ze strany ultrapravice kolem Juana Guaidó k provokacím a násilným akcím.Ultrapravice podporující Juana Guaidó a její pouliční gangy známé jako guarimberos, které organizovaly násilí ve Venezuele v letech 2014 a 2017 s řadou obětí na životech, opět vyráběly a používaly molotovovy koktejly na mostě mezi Kolumbií a Venezuelou. Jimi zapálený kamion s tzv. humanitární pomocí pak oni a část sdělovacích prostředků vydávají za dílo venezuelské policie.  ZDE (odkaz na výrobu molotovových koktejlů podporovateli Juana Guaidó na kolumbijské straně mostu).
ZDE je vidět, jak kamion hoří na kolumbijské straně mostu, zatímco kordon venezuelské policie bránící hranici je vlevo.
Christoph Harnisch, zástupce mezinárodního výboru Červeného kříže v Kolumbie prohlásil: “My se neúčastníme toho, co pro nás není humanitární pomoc”. ZDE
Také Mezinárodní charita se ze stejného důvodu odmítla účastnit těchto akcí.
Prezident Maduro v této situaci vyhlásil: “Rozhodl jsem se přerušit všechny politické a diplomatické styky s fašistickou vládou Kolumbie. Diplomaté musí do 24 hodin opustit území Venezuely”.
Na sociálních sítích v Kolumbii lidé podporují Venezuelu a zvoleného prezidenta Madura. Vyjadřují velké rozhořčení proti postoji jejich vlády vůči Venezuele, která je kritizována za servilnost vůči USA.

Autor pracoval v letech 1986-1993 jako ředitel pobočky Koospolu se sídlem v Bogotě (s působností i pro Venezuelu)

82 komentářů :

 1. Je rozdíl mezi ochranou americké hranice před migranty a ochranou venezuelské hranice před nechtěnými kamiony? Pokud jakýkoliv stát nechce, aby přes jeho hranici cokoliv procházelo, musí ji ubránit i silou. Venezuela prokázala odhodlanost bránit své území a je to tak dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud kdokoli myslí, že potřebuje pomoc, nebo si byť i jen myslí, že potřebuje pomoc a v dosažení nabízené pomoci je mu bráněno, jedná se o čistokrevné zvěrstvo.

   A kdokoli tenhle nehumánní hnus obhajuje a podporuje také není nic jiného než zvíře, hovado.

   Smazat
  2. 11:37 Pane, šetřete nadávkami ve svých příspěvcích. Oslabujete tak své pokusy o vyjádření myšlenky. Kdo by to četl? Vy snad vulgární komentáře čtete?

   Smazat
  3. 11:37 Zde se nejedná o žádnou "pomoc tzv. hladovějícím", ale o pokus propašovat do Venezuely zbraně pro tamní teroristy a vlastizrádce, tím vyprovokovat občanskou válku a umožnit pindosáckému impériu zla vojenské vtrhnutí do Venezuely a zmocnění se jejích ropných zásob. Tak "chytrý" jako kvákajdo a ty jste BLBÍ je Nicolas Maduro Moros a bolívarská vláda taky. A ten veleklaun kvákajdo a tobě podobní pitomečci teď pění vzteky, že se jim to nepovedlo!:-)

   Smazat
  4. "Zdá se..." no jo, fakta žádné, ale zdá se. Hlava vymytá ruskou protiamerickou propagandou. Nestydíte se?

   Není ednoduchá možnost náklad nechat náklad prostě zkontrolovat a pak vpustit? To by ale zkurvený Maduro ztratil hrdost. Tak raději nechá lidi hladovět a chcípat. A rudí čípci, sami s napěchovanými panděry jako jste vy, mu ještě fandí

   Smazat
  5. 12:24...Vsichni krome vas vedi,ze jsou jako Jezinky....jeden prsticek a pak schramstnou celeho "pacholicka"

   Smazat
  6. Jediný kto tu pomoc potrebuje, aby nechcípl, je Pepek Vyskoč A11:27, 13:03. Nech sa Pepek nehrá na blbého, inak mu nepíšte, ale zavolajte mu pomoc... psychiatrickú:-). Dobre si pamätáme ten škrekot, aký spustili bolševici takého razenia ako Pepek, pri vstupe Russkej humanitnej pomoci do Novorosii. Malo to len ten háčik, že samozvaný prezident Porošenko nemal pod kontrolou hranice s Doneckom a Luhanskom. Vraj "russká agresia", "svojvolné porušenie hraníc". Ani len slovka o tom, že Porošenko vraždí svojich spoluobčanov, žiadne falošné krokodílie slzičky o zverstve, že tam ludia trpia nedostatkom, jedla, pitnej vody, liekov, paliva v zime... Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  7. 11:37
   No já nevím, ale také jsem vrchoně nas..ný, když k nám pronikají cizí takzavaně neziskové orgaizace.
   Takže se se svými hloupostmi vytřete.
   Václav

   Smazat
  8. K 11:17 Ano, patřím k těm, kteří odmítají plošně vyměnit veškeré své statky za pomoc trpícím lidem celého světa, protože je jich tolik, že bych musel žít o suchím chlebu a vodě, bez střechy nad hlavou a vím, že by to stejně nestačilo. Venezuela se pokusila řešit situaci hladovějících a právě proto má země ekonomické problémy. Ten co tu huláká o hovadech se sám mezi ně řadí, protože chce vzít těm nejchudším Venezuelanům i to málo co mají. USA rozhodně nejde o pomoc hladovějícím, to by byl jinak na světě ráj. Všichni víme, že k tomu by stačilo uvolnit sankce a vrátit ukradené peníze Venezuele. Místo toho pošle pár kamionů s potravinami, do toho vrazí nějaké ty zbraně a může začít občanská válka. Venezuela nepotřebuje válku, ale klid na práci a možnosti jako jiné země. Právě tomu brání takoví, jako je ten z 11:17

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Pozor Cerveny kriz, Vatikan , OSN a dalsi jsou zradcove poslany proti Venezuele a podvracet jejich legalni vladu ze vsech stran..

   Smazat
  11. 2:27 píše nesmysly. Jmenoval organizace a instituce, které jsou jen prostředníkem humanitární pomoci, kterou vymysleli hoši v CIA aby pomluvili legální venezuelskou vládu a prezidenta a mohli pomocí provokací okolo humanitárních konvojů připravit provokaci - záminku k vojenské intervenci do země.

   V současné době hrají na rozložení venezuelské armády a na občanskou válku, protože jejich mariňákům se do Venezuely moc nechce.

   Smazat
  12. A takhle to dopadá všude, kde se uskuteční vzpoura podlidí*) proti nerovnostářské přirozené společnosti, neboť se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem! Pud boje je zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Samotné lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! No a válkou je i konkurenční a třídní boj! Není to sice to pravý ořechový, ale má to shodné znaky, tedy vítěze a poražené! Nepřipouští degeneraci, smír a z něho plynoucí průměrnost.

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí jako to provádí všelikjaké ty poloopice typu Maucetún, Kimirsen, Hočimín či Chávez apod. ...

   Smazat
 2. Fandím Venezuelcum.Bojuji i za nás.Jednopolarni svět je nebezpečný.To by si ti ultrabohati mohli dělat všude co chtějí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já také fandím Venezuelanům. Proto ať jde neschopná autobusák k šípku.
   Vy nefandíte Venezuelcům ale utobusákovi a to je zásadní rozdíl.

   Smazat
  2. 11:41 Pořád tu opakujete termín autobusák. Pán je dozajista vědecký pracovník, že? Vědecký pracovník, který nezkrotní ani klávesnici...
   Herec, či kulisák, jako původní profese prezidenta...to vám imponuje?

   Smazat
  3. Je pravda že Maduro je řidič, ale co Marek Benda s plzeňskými právy či Chovanec. Premiér Babiš chce šetřit na počtu státních zaměstnanců, můj návrh je zmenšit Poslaneckou sněmovnu na polovinu a Senát zrušit úplně. Na co jsou rady na obcích? Na nic slušně řečeno. Tam stačí dost často jen dva úředníci. Co je to za samosprávu, když stejně jednají "tajně".

   Smazat
  4. Nebude tak zle! Autobusáka z Cáracasu už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a o (pr)Assada se dřív či pozdějc postará ňáka ta sionistická rachejtle!:-)))

   Smazat
 3. Ten kvákajdo, alias tzv. "guaido" už měl dávno bručet v base, bolívarská vláda a bolívarský státní prokurátor jsou k němu moc shovívaví, ta klaunská kreatura, jak kvákajdo nazval zcela přesně Nicolas Maduro Moros nemá žádné právo pro vlastizradu strašit na svobodě, ale jen a výhradně za mřížemi!! Po včerejšku už pevně věřím tomu, že Bolívarská republika Venenzuela svojí suverenitu a nezávislost na pindosácké impérii zla ubrání. Ti KRETÉNI (trump, mc kain, pompeo a jim podobní idioti!) ve Washingtonu by chtěli dokonce ve své nabubřelosti a patologické nenávisti ke všem, kteří nechtějí poslušně panáčkovat, jako tato psychopatologická sebranka tzv. "poroučí" napadnout i socialistickou Kubu a Nicaraguu?!? Ti výše zmínění velezločinci patří též za mříže, nebo ještě lépe by pro celý svět bylo, je "ošetřit" kalašnikovem!! :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kubu a Nikaraguu? Jak to? Vždyť tu neustále dokola plácáte, že Venezuelu chtějí napadnout kvůli tomu, že má největší zásoby ropy. A na Kubě a v Nikaragui není po ropě ani památky. Nějak všechny ty vaše přihlouplé teorie postrádají smysl.

   Smazat
  2. 11:54 Umíte číst a rozumíte česky? Tak si ještě jednou přečtěte pořádně můj komentář; ta banda zločinců ve Washingtonu patologicky nenávidí všechny státy, které nechtějí poslušně poslouchat a tzv. "podřídit se". Proto je musí tzv. "osvobodit od tyranie" sic! a přinést jim "svobodu a demokraturu alias pindostán (ussa)"?!? Pokud toto nejste schopen, a nebo nechcete pochopit a děláte ze sebe v..., tak je to váš problém, ale obrovský problém!

   Smazat
  3. No, tak Nicaraguu již přepadli ne? A na Cubě jsou taky kolem celého ostrova velké zásoby ropy, stačí mít jen informace... proč trvá 60 let embargo ?

   Smazat
  4. Pepek Vyskoč je disgrafik a predovšetkým provokatér. Podla toho posudzujte jeho výgrcky v diskusii.

   Smazat
  5. Pepku,13:41: "...proč trvá 60let embargo?..." Stačí mít jenom informace, Pepku:-).

   Smazat
 4. https://video.aktualne.cz/ze-sveta/ruske-carodejky-fandi-putinovi-a-kouzli-proti-jeho-nepratelu/r~d49310022ea311e996370cc47ab5f122/

  Řekněte někdo, že to není jen nějaká parodie, legrace :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:38- v první světové se válečné zbraně kropily svěcenou vodou. V druhé se to odbylo s opasky, na přezce Bůh s námi. Proč by Rusku nepomohly čarodějnice, když v USA velké % občanů věří v placatost Země?

   Smazat
  2. Pan Povolny je úpřimně věřící člověk, který věří nejenom čarodějnickým monstrprocesům o placatosti země, ale taky serveru aktualne.cz. Věřící zůstaly, jenom se přesunuli z kostelů na internet.

   Smazat
  3. 13:52- Naučte se číst a myslet. Jsem ateista.

   Pro 12:38 ještě uvedu další perličku. Vysocí anglikánští duchovní se budou týden modlit za Brexit!

   Smazat
  4. PS. aktuální zpráva Čt 24.

   Smazat
 5. No nebudou to mít lehké, v té Venezuele, vojenská "humanitární" intervence se nedá vyloučit, protože už moc jiných možností nezbývá. A to je ohne sranda. Je to odporné a s tím i všichni, kdo tomu fandí. Moc jim přeju, aby tvrdě narazili. Zeman je někde uprostřed, kdy sice odmítá vojenskou intervenci, ale zároveň by rád, aby se Maduro po vyhraných volbách sám a dobrovolně vzdal funkce, tak nějak bez boje. Vtipné až trapné... J.

  OdpovědětSmazat
 6. Bylo by jedno elegantní řešení.Když odjel Kvákajdo do Venezuely na koncert,tak ho nepustit zpátky.Důvodem je přerušení diplomatických styků!

  OdpovědětSmazat
 7. Tuhle fintu znal už Adolf, ten zachraňoval soukmenovce v bývalém Československu za pomoci jistého Henleina. Taky mu nevadilo, že jde o občany cizího státu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si pleteš s Putinem a "záchranou" soukmenovců na Ukrajině.

   Smazat
  2. 13:20 Ono zabrané území patřilo někdy k Německu? Krym daroval Ukrajině opilec Chruščov v rámci jednoho státu. Na pochopení to může být pro někoho trochu těžší. Humanitární pomoc pro Krym už byla na cestě, že.

   Smazat
  3. Tak se nám Pepek Vyskoč13:20, kenečne odkopal! Takže Pepku, konečne ti strhli masku s ubrečaným xichtom nad vyhladovenými ludmi vo Venezuele. Ty provokatívna tlčhuba. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 8. Amíci mají smysl pro humor, jedny moří hlady, embargy, sankcemi a druhé by zachraňovali až by brečeli, zřejmě, aby neutonuli v ropě. Jsou jak radiace, čím blíž k nim, tím větší nebezpečí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, nevím, Kanada a Maxiko jsou, zdá se, úplně v klidu. Teorie na hovno.

   Smazat
  2. 13:22 Jestli to nebude tím, že sekaj latinu. A ta "zídka" mezi Mexikem a USA je také k nepřehlédnutí. To je panečku pohoda.

   Smazat
  3. No nevím, kde leží to Maxiko, ale Kuba by taky mohla vyprávět. Stačí jít svou cestou.

   Smazat
  4. Mexičani, když si chtějí dojít pro humanitární pomoc do USA, tak čuměj na americkej plot.

   Smazat
  5. Kdyby jenom čuměli na plot pane. Oni musej čumět do hlavní samopalů americké armády a policie.

   Smazat
  6. Pepku Vyskočovi13:22 ani vůbec nešlo o "teorii", jedině snad o hovno a o Maxiko.

   Smazat
 9. Mexičane by si měli postavit také svůj plot , jaderné rakety ! směr USA!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by pomohlo. A vybojovať zpäť územie, ktoré im anektovali Američania. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 10. Pane 24. února 2019 13:22
  O plote medzi Mexikom a USA neviete nič ?
  O vojne medzi Kanadou a USA neviete nič ? (tzv. vojna o vodu )

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepek Vyskoč13:22 určite vie o tom, ,len sa hrá na blbého aby tu nachytal ludí čo mu jeho hru naivne uveria. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 11. Pepek Vyskoč je plodný prvok. Stíhá "diskusi" na všech článcích a dokonce se halí na několik prvoků.

  OdpovědětSmazat
 12. ...samozřejmě...US sankcionuje a nutí k tomu i okolní vazaly a pak...nabízí pomoc...OBYČEJNÁ PROVOKACE !

  OdpovědětSmazat
 13. Moc mě baví mluvící hlavy v ČT, které roní slzy nad tím, že venezuelské bezpečnostní síly použily na hranicích proti výtržníkům slzný plyn a gumové projektily. Oni se snad opravdu domnívají, že už lidé zapomněli záběry z Katalánska, Francie atd., kde zasahovala státní moc mnohem drsněji...Také se mně líbila v těchto dnech oblíbená formulace "komunistický puč v únoru 1948", i když se tehdy postupovalo v souladu s platnou Ústavou a žádná krev netekla, ale stejnou hubou oslavují "majdanovskou revoluci v Kyjevě", při níž najatí snajpři stříleli nejen policisty, ale i demonstranty, nemluvě o dalších naprosto nezákonných postupech. No, nejsou to šašci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 14:52-to je vše z vašeho bohatého slovníku nadávek? Zklamal jste mne.

   Smazat
  3. Lepší je být rudý šašek, než mít úplně vymatlanou gebuli jako 14:52.

   Smazat
 14. Mne se libi, jak si ministr Petricek vytrel prdel se Zemanem a Filipem a ti porad jen prskaji a na vic se nezmuzou:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:56 Jen si to nemaluj, on si jí vytírá i s tebou. Ty ovšem neprskáš, jsi jemný, třívrstvý, takové anální pohlazení.

   Smazat
  2. Kvůli Zemanovi a Filipovi hasí premiér problém. Závidíš co? Když si vytírají lidi na NR prdel s tebou, tak to nikoho nezajímá a tvoje prskání je akorát k smíchu. :-))

   Smazat
  3. 15:34 Podle toho, jak si libuješ v těch prdelích usuzuji, že nejspíš jezdíš s fekálem. No nic, někdo má rád holky, druhý u prdele žmolky, tak si to užívej.

   Smazat
  4. 16:06
   15:34 byla reakce na blbce na 14:56.

   Smazat
 15. S rudymi dedecky si zase vsichni vytiraji prdel a je to sere:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubožáček troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze, i když o něj nikdo nestojí.
   Tenhle troll co sem stále chodí
   a po pás se v sračkách brodí.
   Páchne jako tchoří kůže, Amerika zato může.
   Z Americké řiti čouhá, je to přeci jejich slouha.
   Každému tu nadává, přitom blahem uchcává.
   Kdo ho platí toho čmouda, nebo je jen blbej jouda?

   Smazat
  2. 13:57 Ty jsi snad dělal figuranta při atomovém výbuchu,něco tak mimořadně blbého přeci nemohlo vzniknout přirozenou cestou.

   Smazat
 16. Svet sa už začal meniť.Niečo sa deje....

  OdpovědětSmazat
 17. Svet sa už začal meniť.Niečo sa deje....

  OdpovědětSmazat
 18. Svet sa už začal meniť.Niečo sa deje....

  OdpovědětSmazat
 19. Dotaz. Proč musí humanitární pomoc zajíštovat 5000-síc přísluěníků námořní pěchqty USA.

  OdpovědětSmazat
 20. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2742866-dva-mrtvi-ve-stretech-pri-prevozu-humanitarni-pomoci-do-venezuely-uvedla-agentura-afp

  To rudé prase je třeba už konečně sejmout. Bránit silou lidem aby si rozebrali potraviny a léky, které jsou jim nabízeny a které potřebují a chtějí, je vrchol hnusu. Ten tlusťoch už ztratil poslední zbytky legitimity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co Macron, když brání silou svým občanům svobodně se o sobotách projít po Champs-Elysées ? Nechá je policií a četnictvem mlátit, polévat vodou, apod. ? Ten se vám "nehnusí" ? To je "demokrat"?

   Smazat
  2. 17:08
   Opět lžete, snažíte se zaměňovat hodinky a holinky. Ve Francii nikdo nikoho nepolévá vodou za to, že se chce odněkud někam projít, ale pouze když rozbíjí výlohy, zapaluje auta, útočí na policajty.

   Smazat
  3. 17:33 Vy "brepto"... A co ti mrtví a zranění Francouzi, ti vám také nevadí ?

   Smazat
 21. https://www.hlavnespravy.sk/venezuelcania-umieraju-od-hladu-pozyvame-vas-na-virtualnu-prehliadku-venezuelskeho-supermarketu/1678787
  a včil mudrujte mudrlanti s vymytými mozky a strachem, že nebude na hypotéku,...klidně papouškujte maistream,...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hloupý Pivoňko, to už se tu řešilo včera.
   Odkazujete tu na videa, kterým vůbec nerozumíte a která říkají přesný opak toho než co chcete vítězoslavně sdělit. Požádejte někoho krapet moudřejšího než jste vy, aby vám přeložil co ten chlapík říká od 5. minuty.
   Potom se chvíli zastyďte a omluvte.

   Smazat
  2. Anonyme - chytráčku, snažíš se marně srovnávat svoji kvalifikaci a smýšlení s mým. To nemůžeš vyhrát, neboť jsi pouhý papagaj bez vlastního mozku! A že mám pravdu, pochopíš později; podle vývoje událostí.

   Smazat
  3. Pivoňko, jak jsi starý tak jsi blbý. A to ne jenom intelektem, ale i vzděláním a hlavně charakterem. Místo aby jsi zalezl 100 metrů pod zem a styděl se tak se ještě naparuješ. Prostě blb par excellence.

   Smazat
 22. Trump c h r á n í hranice...., posílá na jižní hranici 3000 vojáků,...., trápí státní správu. blokuje jim peníze, staví zeď dlouhou 3500 km. Chrání USA před levnou pracovní silou, drogami, zločinností. Je mu spíláno i vyhrožováno.
  OSN mlčí, vazalské státy rovněž.

  Maduro c h r á n í Venezuelu před anarchií, občanskou válkou, zdroje země (ropu) před americkými koncerny a blokuje hranice s Kolumbií.
  Je mu spíláno i vyhrožováno.

  Zejména mě fascinuje, že za humanitární pomoc bojují ve Venezuele, jak jen náznakově a jaksi "stydlivě" ukazuje naše ČT, lidé v hlavním městě Caracasu dobře živení, i osoby s přetékajícími pupky nad opasky, kypré ženy a dívky, kvalitními hadříky odění..

  Přitom by zřejmě postačovalo,aby USA uvolnily blokaci venezuelských miliard USD, stejně Mayová, ohledně venezuelského zlata v bankách Spojeného království ve prospěch vlády Venezuely.

  OSN jen šeptá, vazalské státy jsou zřejmě poučeny a podporují Guaida....?

  Typický dvojí metr.

  OdpovědětSmazat
 23. 17:49
  Hloupý anonyme, který tady nadáváš a dštíš síru. Požádej ty někoho inteligentního, kdo umí anglicky, ať ti přeloží, co ten chlapík od té 5. minuty říká. Po tom, co řekl, že tam může koupit prakticky vše co doma v USA, ale za dolary. Tady je doslovný přepis, dále pak říká "...I paid in dollars and that really show what the problem is here that I had to pay in dollars, there isn´t an issue here with food distribution or food scarcity, the issue is the buying power of Venezuelans has been completely destroyed because their currency has been so badly weakened by hyperinflation, speculation and the flood of dollars that the government can´t control here as well hoarding by private capitalist elements that support the opposition and are making a ton of money off of this type of economic war and that´s something you really won´t know if you watch US media on Venezuela and that´s why we are here the grey zone to break the media blockade."

  Čili, zde jmenuje podstatu problému, což ty kulantně obcházíš - nebo neumíš naglicky natolik, abys pochopil význam slov. Jak říkám, nechej si to přeložit a pak už se dále neztrapňuj. A potom se chvíli ty zastyď a omluv se jako chlap, ne jako sra.ka za bukem, který tady má pro každého s jiným názorem jenom přiblblé nadávky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D
   Zoufalče, ano, jak říká ten chlapík, ve Venezuele není problém se zásobováním, koupit je možné prakticky cokoli a hned, ale ZA DOLARY V HOTOVOSTI, ty vole! Za dolary kterými 95% Venezuelanů nedisponuje a za ceny které nejsou schopni zaplatit! Mají jen hyperinflační bezcenné bolivary za které nic nekoupí. Chápeš, volku? Nebo to potřebuješ namalovat?

   Smazat
 24. Jedno je jisté Ušáci krachují, teď si vymručeli na Číně nějakej biliónek zboží které od nich Čína koupí aby oddálili krach. Stejně jim to nepomůže jelikož jsou na sešupu do kopru. Ještě budou všelijak mlžit a kličkovat, ale to je nezachrání, tak jak jsou rozdané karty, dalo by se na jejich neodvratný konec s klidem vsadit. Ty státy které je podporují ať dobrovolně, nebo z donucení, také spláčí nad výdělkem. My jsme ti pitomější, my dobrovolně. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 25. To je skvělé že Maduro vyhodil šmejdy co se montují do politiky státu kdyby to šlo i u nás.

  OdpovědětSmazat
 26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 28. Anonymní24. února 2019 19:09
  :-D
  Zoufalče, ano, jak říká ten chlapík, ve Venezuele není problém se zásobováním, koupit je možné prakticky cokoli a hned, ale ZA DOLARY V HOTOVOSTI, ty vole! Za dolary kterými 95% Venezuelanů nedisponuje a za ceny které nejsou schopni zaplatit! Mají jen hyperinflační bezcenné bolivary za které nic nekoupí. Chápeš, volku? Nebo to potřebuješ namalovat?
  ============================================================
  No vídíš to Pepku, teď jsi se projevil přesně tak, jak jsem očekával, s reakcí vzteklého,ubohého přemřely, sprostého degenerátského psychopata! Blbečku, přelož si to až do konce, řekneš A ale neřekneš B, nebo si to nechej přeložit někým inteligentním. Co tam říká dál???? Co je příčina, hloupý degeneráte? A vo to go. Je to napsáno černé na bílém do písmene proto, aby si to ostatní mohli přečíst/přeložit! Přečti (nechej si to přečíst) to celé, vygumovaný, nenávistný, prychopatický degeneráte, nezamlčuj co je tam napsáno dál a napiš to - a už se fakt dále neztrapňuj, you stupid twitt.

  OdpovědětSmazat
 29. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 24. února 14:57.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 30. Maličký omyl s.s.Kubeši: Nikoli Molotovův koktejl, nýbrž USácký plamenomet!
  Soudruh a soukmenovec Kubeša je bezpochyby VELICE věrný komunista, putinista, zemanista a babišista. Na to můžeme vzít jed, třeba hned teď.
  Přesto se však dopustil malé chybičky, ve svém jinak Leninsko-putinsky pravdivém článečku: Venezuelští kontrarevolucionáři nepoužili tzv. Molotovovy koktejly k zapálení USáckého obrněného transportéru s USáckou „pomocí“ venezuelským lepšolidem.
  Ano, tzv. Molotovův koktejl by v tomto případě NESTAČIL ke zničení důkazů, přes všechnu svou ÚŽASNOU účinnost.
  Ano, zde USáci a jejich venezuelští spřeženci museli použít zbraň ještě účinnější, aby byl 100 % zničen nejen obrněný transportér, ale PŘEDEVŠÍM jeho náklad.

  Ano, jak přesvědčivě a Leninsko-putinsky pravdivě dokázali ruští vědci, ta údajná USácká pomoc venezuelským lepšolidem je ve skutečnosti tvořena TOXICKÝM ODPADEM.
  Po pozření takových „potravin“, po užití takových „léčiv“, po vytření příslušných tělesných otvorů takovým „WC papírem“ jedinec umírá během něklika dnů, v NESMÍRNĚ krutých bolestech.
  Prostě: USáci do Venezuely dodávají NAPROSTO STEJNOU „pomoc“, jako dodali nám Čechům, po osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Rudou armádou, v létech 1945 až 1947.
  Pro více informací viz „UNNRA – zdroj nákazy a záhuby“.

  Ano, na hranicích mezi socialistickou Venezuelou a temným světem kapitalismu a demokracie, k zametení stop po USáckých jedech, použili maskovaní USáčtí žoldáci plamenomet, oblíbený nástroj kapitalismu a demokracie k potlačování mezinárodního dělnického hnutí!!!

  Po osvobození USA nepřemožitelnou Armádou Ruské federace bude i tento zločin kapitalismu a demokracie plně objasněn, a jeho pachatelé tradičně revolučně spravedlivě potrestáni, s celými svými rodinami.


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.