Reklama

úterý 5. února 2019

Myluju francusky narod!

Ladislav Větvička (pro mnohé Laďa Haluzka)
5. 2. 2019  blog autora
Mam je rad, ty synky francuske. Ta ladnost a jemna arogance, s keru trhaju žabkam zadni nožky a vysvětluju jim přitom nonšalantně, že chodit po dvuch je přirozene.


Ta něžnost a jemny nadhled nadřazene rasy, když vytahuju ubohe šneky z jejich baraku a vysvětluju jim, že v takem velkem domku nemožu žit sami, že ti mali snědi slimačci by tam klidně ubytovali rodinu s dvanacti tchyňama! A pak, než to šnekovi s žabku dojde, hodi je do vařiciho oleja a zežeru s tatransku omačku.

To se mi na tych francuskych synkach prostě libi.

Na statni urovni je pro Francuza duležity vztah k Němcovi. Buď spolu bojuju, nebo su největši kamoši. Nevim, co je horši. Když spolu bojuju, je z teho cela Evropa v pruseru. Naštěsti naposledy Francuz s Němcem bojoval v roce 1871, kdy to prohral s Bizmarkem, a pak v letech 1914-18, kdy to tež projel na cele čaře. Zakulisnima podvodama ve Versaj se ovšem Francuzovi podařilo přesvědčit všecky, že to naopak vyhral on (žabky ze šnekama by vam mohli vypravjat, jak su v přesvědčovani Francuzi dobři). Naopak Němec byl překvapeny, jak mohl prohrat, když valku ani nezačal, ani žaden francusky vojak nevstupil na jeho uzemi…

Nejhorši stav ovšem je, když se Francus s Němcem snaži kamaradit a tvaři se, že jim ide o společnu Evropu.

Poprve se do teho obul Napoleon a přesvědčil Němca, že společna Evropa je dobra věc. Nasledoval utok na Rusko, vysledkem teho byla rozvracena Evropa a epidemie syfilidy.

Podruhe se do teho obul Hytler a přesvědčil Francuza, že společna Evropa je dobra věc. Nasledoval utok na Rusko, vysledkem teho byla rozvracena Evropa a epidemie komunyzmu

Dobu syfilidy už nepamatuju, konec doby komunyzmu ještě jo a věřte mi, stalo to za hovno. Zlata syfilida! Fčil to vypada, že se jeden mlady, švarny francusky jinoch přesvědčili navzajem s jednu německu starši pani, že by to mohli prubnut napotřeti, bo společna Evropa je přece dobra věc. Tuž, měli by to vědět, když už to dva razy zkušali. Vzhledem k temu, že se hystoryje opakuje, možeme očekavat utok na Rusko, vysledkem čehož bude zas jakasik epidemia.

Poďme se ještě podivat na vztah Francuzu k nam, Čechum.

Maju ku nam hezky vztah, asi taky, jako k žabkam a šnekum, i když po pravdě řečene, vždycky když su ve Francii, mam pocit, že ty šneky maju radši. Nemožeme se jim ale divit. Šnek je jeden z mala tvoru, keři rozumi francusky. No, možna nerozumi, ale přinejmenšim po dobu francuskeho proslovu šnek drži na rozdil od Čecha hubu a neplete se do proslovu vyšši rasy.

Nas maju Francuzi radi už od dob, kdy nas v rokach 1918-38 považovali za svuj protektorat. Dyktovali nam, co mame robit, jak mame branit sjednoceni Rakuska s Německem, jak Německu v přihodne chvili pichnut kopi do boku a tak.

Francusku lasku pocitil i česky řidič, kery loni v letě usnul ve svojem naklaďaku a mezitim mu do něj nalezli nezvani gangsteři. Zkušeně za sebu zamkli zamky a ani chytři francušti celnici nepoznali chybu. Po padesati metrach ovšem řidič uslyšel zevnitřku buchani a bylo mu divne, jak je možne, že chlazene kuřata robi taky humbuk. Zacuval zpatky, zavolal francuske policajty znova a pod jejich dohledem z auta vylezlo 15 podchlazenych gangsteru.

Policajti okamžitě pochopili, že chlop, kery mezi třicet tun chlazenych kur umisti ještě tunu chlazenych gangsteru, by mohl byt velkym přinosem pro francusku gastronomiu a chlopa zatkli, aby ho později nemuseli hledat kajsik v Čečensku, což je země keru podle většiny Francuzu Česi obyvaju.

Od te doby šťastny Čečenec přebyva ve francuskem kriminalu, Francuzi mu serviruju šneky bez domku a stehna bez předku a když se čas od času ozve, že by chtěl dodom, tak mu navyši trest, aby ho to vyskakovani přešlo. Vlastně mu utrhli nožky jak tym žabam. Bo k čemu su mu nohy, když nemože odejit?

Byt vic takych narodu na světě, jako su Francuzi, třeba by se mohli vybit mezi sebu, ale bohužel, Francuzi su jedini na světě. Škoda.

21 komentářů :

 1. Až se naučí pravopis, budu ho rád číst.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní učitelko,Vy jste poklad...

   Smazat
  2. Když psal o tom, jak kamionisti ušetřili 44 korun na mýtném, ale nedopatřením mezi dvěma kamiony rozdrtili
   osobní auto se dvěma dvacetiletými kluky , tak psal spisovně. A poslechnout si jej můžete na
   www.slobodnyvysielač
   v archivu pořadu Na prahu zmien (rozhovor vede Stanislav Novotný)

   Smazat
  3. 20:10 Taky Vás to uráží, jako mě kdysi, když odmítaly se slovy " S vojakmi nětančim" Q. (A kdybyste měl pochyby- jste úplně stejnej debil)

   Smazat
  4. Tak si vezměte tu Syfilidu, já ten komunismus - protože mám nadstandardní potřeby a v komunismu platí každému podle jeho potřeb, každý podle svých sil... a já jsem slabší než DEŽO, který ten komunismus má s celou početnou rodinou od listopadu 1989, kdy mohl konečně začít pracovat podle svých sil... a tak nepracuje vůbec.

   Smazat
  5. Q: Vím, kdo jste....

   Smazat
  6. To je ta vyssi inteligence , kdyz s vojakama netancim , ale kdyz treba za dva dny je vojak v civilu...
   Tedy presne receno S uniformami netancim..
   Ale vysvetlujte jim to..
   Francouzi chteli hodne stlacit Germany a rozdelit na vice statecku a zrusit jejich prumysl. Maji tedy polehcujici okolnosti na rozdil od britu /Chamberlain, germanskej jejich kral, i Churchill !!! to nechteli/. A navic svetova moc Usa a britu to zakazala. Fr. pisteli ze US maji ocean a briti Pruliv a ze oni nemaji nic. Zebrali o zaruky, to se jim slibilo a za par tydnu zapomnelo. Zoufale hledali nasi pomoc smlouvama..
   Demokracie byla narizena v Nemecku !!! Churchill si mnul si ruce anzto vedel proc musi bejt demokracie vsude i v SSSR. Kdyz si germani ukradli zpet napr. Sarsko a prumyslove poryni, frantici bezeli za britam a bedovali co buddeme delat?
   Britove rekli. Vzdyt se nic nestalo ,vzali si zpet jen sve uzemi /1936/ !!
   A to je frantiky zlomilo a od te doby uz vedeli...
   Posmivana Maginotova Linie , byla take prevazne vyrazem toho zoufalstvi a bezmoci vuci tajne vlade sveta...
   Syfilis pak prinesl chazar Kolumbus a byli to spanele, kteri nakazili postupne kdo se dal..
   nebyla proti tomu obrana...
   Pomsta indianu lupicum , i tem nevinnym.
   Protoze ,nevinej to vzdycky odnese..

   Smazat
 2. To právě pak už ne.
  Ládici jsou cenni svou autochtonnosti.

  OdpovědětSmazat
 3. Jo pane Větvičko včil můžou jít skopčáci i žabožrouti do dupy naše ulity slimáčkům nedáme.

  OdpovědětSmazat
 4. Srovnání syfilidy s pokusem obyčejných lidí s ideou komunismu si sami vládnout je nechutné a vulgární. Vztah k češtině to dokládá. Naopak je dobré si připomenout, že civilizace přináší odporné věci, které si mnozí už ani neuvědomují. Co dělají jiní je pro ně legitimní.

  OdpovědětSmazat
 5. "Pane" Větvičko, poslouchal jsem Vaše bláboly které jste pronášel na Svobodném rádiu. Divím se že Vás pan Kapal nehnal ze studia. Možná (určitě) hodně cestujete. Ale jste neormální magor, který se neumí poučit chybami. Raději někam zalezte a neopruzujte normální občany.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Větva mluví spisovně, (vtipné články svědčí o velké IQ):
   https://slobodnyvysielac.sk/relacie/na-prahu-zmien/

   Smazat
  2. Co tady kvákáte debilové,něco jako nářečí vám nic neříká že jo,viď.Prágl oplotit a je klid.

   Smazat
  3. Ladislav Větvička používá lašského nářečí jako výrazového prostředku, uzná-li to za vhodné. Podobně jako třeba Jaromír Nohavica, Pavel Dobeš nebo Josef Streichl. Všichni zmínění ovládají i spisovnou češtinu a pro ty, kdo v životě nebyli na severní Moravě upozorňuji, že nářečí už dnes musíte hledat u lidí 70+, mluví se dobrou češtinou, lepší, než v nějakém práglu. Odstraňte nářeční prvky z Nohavicovy písničky Až to se mnů definitivně sekne - a přetextujte ji do jazyka televizních novin. Nikdo by to neposlouchal. V řeči jsou zaklety dějiny.

   Smazat
  4. 9:45 Normální občany??? Normální občan příteli především rozumí srandě. A pan Větvička to napsal skvěle, humorně a navíc to naprosto sedlo na toho arogantního francouzskeho sráče, co teď velí Francii.

   Smazat
  5. 13:04,13:56
   Nejde mi o jeho předvádění se nářečím to je jeho problém. Já říkám a je to můj názor, že je naprostý idiot. Jde o to k čemu a jak se vyjadřuje. Ať píše cestopisy, ale to čemu nerozumí ať nepublikuje. Stojím si za druhou větou.

   Smazat
 6. pekna rec ta nase cestina . po sanskrtu je to 2. nejvyspelejsi jazyk an svete (spolu s rustinou) s hromadou korenu slov z davne vedstiny..
  anglicani majij 2 pady a neznaji ani rody takze se vsichni sklidnime jde o kulturu ktera rozviji.naopak civilizace materializuje cili oddaluje cloveka od duchovni podstaty byti..

  ALE k veci

  Hitler A Marx jsou z krve Rotchilda. Napoleon stejne jako Hitler jsou loutkami anglie . a aaglosasove jsou puvodne turecti chazari zniceni v 10 stoleti knizetem svatoslavem.
  Hitler rikaval " nemcum by vice sedel islam nez zidokrestanstvi"
  marx rikaval "je potreba vyhladit slovany ,skoty a basky a jine tvrdohlave narody ,lidskeho rasoveho odpadu , v revolucionalnim holokaustu.

  takze asi tolik k clanku ... lgbt a dalsi sracky sjou ze stejneho zdroje.prolevani a obetovani krve ,omyvani hrichu krvi , symbolickeho zavrazdeni lidskeho ducha (fiktivni postavy jezise)jeho materializaci na krizi

  OdpovědětSmazat
 7. Rozhodně je laština příjemnější už jen tím, že je krátká a má svéraznou slovní zásobou, než zdlouhavá a fádní pražština. Mám dojem, že v Praze spisovně mluví jen prezident Zeman.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 8. 19:14
  Ano mluví spisovně a někdy (pro své odpůrce) používá jadrné češtiny. A pro ty kteří neznají jiné jazyky než češtinu překládá (k zuřivosti presstitutů a rádoby politiků ) cizí slova. A to asi je nezákonné.

  OdpovědětSmazat
 9. https://slobodnyvysielac.sk/relacie/na-prahu-zmien/
  Větvičkův hovor trvá 2 hodiny a stojí to za to. Zná svět, měl o čem mluvit!

  OdpovědětSmazat
 10. Velice vtipne pan Vetvicka. Paktovani nemcu s francouzi ma mozna policke pozadi jak se zbavit americkych vojenskych zakladen a Kanclerskeho aktu majiciho platnost do r. 2099 je Nemecko vasalska okupovana zem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.