Reklama

neděle 24. února 2019

Naše bezpečnost – fikce a realita

Jaroslav Tichý
23. 2. 2019
Procesy v mezinárodní politice se neustále zrychlují, dochází k velkým změnám, další velké změny lze rozumně předpokládat. Avizované je překreslování mapy zemí v Evropě a zřejmě i na některých jiných místech ve světě. Položme si v této souvislosti otázku, zda správně vyhodnocujeme naše bezpečnostní rizika či spíše hrozby, zda a jak na ně reaguje naše vláda. Co tedy fakticky dělá pro zvýšení naší bezpečnosti. Předem si uvědomme, že naše umístění v žebříčku bezpečných zemí je záležitostí mezinárodní politiky a zčásti i shody okolností, nikoliv však práce naší vlády. Ta si může dělat nanejvýš zásluhy o nízké mzdy, platy a důchody u nás, což by ale paradoxně měl být jeden z faktorů, který zatím brzdil příliv migrantů do naší vlasti. Nejsem odborníkem na otázky bezpečnosti a ani to nepředstírám. Přesto mi ale dovolte následující zamyšlení.

 
Nejprve se podívejme na to, co je oficiálně u nás vyhodnocováno jako hrozba pro naši bezpečnost a co nikoliv, ač by vyhodnocováno být nejen mělo, nýbrž vláda by měla činit i konkrétní kroky k jeho minimalizaci. Nebudu se zabývat záležitostmi typu Huawei, kde již i v USA otevřeně začínají hovořit o tom, že jde čistě o konkurenční boj, o nic jiného. Jen to k nám ještě „nedorazilo“. A my, jak známo, jsme rádi „papežštější nežli sám papež“, jak se odedávna u nás říká a jak to platí setrvale až dodneška. A „raději se mýlíme s USA, než bychom zapojili vlastní rozum….“. V důsledku toho budeme na mezinárodní scéně za „hloupé Honzy“, jenže jsme v tom nepoučitelní. Lze jen litovat, že v době našich značně skomírajících sportovních úspěchů na mezinárodním kolbišti nebyl dosud řitní alpinismus zařazen na program Olympijských her. Medaile by nás jistě neminula. Je to u nás sázka na jistotu!

Takže ta bezpečnostní rizika tvrzená:
1/ blíže nespecifikované „ruské nebezpečí“, ačkoliv Rusové dodnes neudělali krok vpřed ze svého území, zatímco jejich území je obestavěno vojenskými základnami USA, příp. pak NATO. No, ruské „rozpínavosti“ bráníme již na jejich hraniční čáře, kde je „zadržujeme“ dokonce i s přispěním českého kontingentu, ač oni nikam jít nechtějí, tak to až tak hrozné nebude. To skutečné nebezpečí spočívá v daném případě v něčem zcela jiném, ale nepředbíhejme;

2/ čínská ekonomická a vlivová expanze do Evropy. Tady je to složitější, Čína je dnes globalistický stát a jako takový bude podporována světovými globalisty. Tací jsou i mnozí v Bruselu. To nevidí ale rádi neconi v USA. Takže v tomto případě dochází k jinému vztahu. A souboj mezi přívrženci obou stran probíhá i v ČR. V daném případě ale nepomáháme ani americkým neoconům „zadržovat“ Čínu na její hranici a stejně tak Číně „zadržovat USA na jeho území. Mimochodem, to bychom měli zhruba 70 let zpoždění. Již dávno mají totiž své vojenské základny po celém světě. Říkám ale jasně, že nahrazovat německou montovnu u nás za čínskou montovnu nepovažuji za řešení. Takto se na nohy nepostavíme.

A nyní ta bezpečnostní rizika skutečná:
1/ požadavek A. Merkelové na odevzdání suverenity členských zemí EU (a tedy i ČR) do Bruselu, což znamená i likvidaci našeho státu a převod našeho území vč. občanů pod nadnárodní nadvládu Nového světového řádu (NWO). A protože je známo, že takto připravovaná 4. říše se má následně změnit v Evropský islámský chálifát, je zřejmé, že toto je naše prvořadé ohrožení. Tady již nehovoříme o nějaké latentní hrozbě, tady hovoříme o zcela konkrétním ohrožení naší země a našeho národa, jazyka atd., které bylo již nastoleno;

2/ Bruselem chystaná islamizace Evropy a tedy i naší země, a to vč. přílivu teroristů pod pláštíkem migrantů. A pokud ještě někdo hovoří o uprchlících, má nepochybně na mysli právě takové teroristy, kteří uprchli ze Sýrie či Iráku po prohrané válce do Evropy.

3/ nebezpečí našeho zatažení jako člena NATO do setrvale připravované války s Ruskem, kdy v případě zřízení základen či instalace raket či radarů nebo velitelských stanovišť NATO či USA na našem území se logicky staneme terčem odvetné ruské palby. Toto nebezpečí se zásadně zvýšilo vypovězením smlouvy INF ze strany USA, na což reagovaly velmi nervózně a odmítavě vlády západoevropských členských zemí (NATO a EU). Mají na svých územích vesměs vojenské základny USA či NATO a vědí, co je v případě rozpoutání války s Ruskem čeká.
     Pokud jde o nás, zatím vše působí dojmem, že se snad o ty základny a o naše existenční ohrožení hodláme přetahovat se zeměmi jako je Německo, Francie či Itálie. Nemusíme, rády nám je přenechají, jen když se takto zbaví sami alespoň svého bezprostředního ohrožení. Nechci předbíhat či strašit, ale nyní máme v USA na jednání politiky, kteří rozhodně „slibem neurazí“.

Naše vláda a parlament by se tedy měly zabývat především nebezpečími reálnými, nikoliv debatami o vytvářených zástupných problémech, čímž tak odvádějí pozornost od našeho skutečného ohrožení. Měly by si se znalostí věci vytvořit i žebříček priorit při jejich řešení a postupovat přitom konzistentně. Sám přitom připouštím, že v žebříčku těch reálných nebezpečí se mohou nebezpečí uvedená v bodech 2. a 3. v souvislosti s vývojem ve svém pořadí změnit.
O těchto skutečných nebezpečích mají povinnost informovat i naše občany, což zásadně nedělají, stejně tak je neřeší, naopak je bagatelizují či zcela popírají.

A občané jako voliči v blížících se eurovolbách?
No, ti by měli požadovat po kandidátech jasná vyjádření, jak chtějí tyto problémy v EU řešit, jak tam chtějí hájit naše národní zájmy. (To se týká ale i potřeby zlepšení podmínek našeho fungování v EU, bez kterého nelze u nás doma zavádět pozitivní změny v ekonomické a návazně i v sociální sféře). A podle toho je třeba z kandidátů vybírat a volit.
A pro ty občany, kteří chtějí být naopak těmi „Evropany“, ač o ně Západ nestojí, mám jedinou otázku. Čím budou poté, až bude podle plánu globalistů 4. říše přeměněna v Evropský islámský chálifát?
Snad „poturčenci horší Turka“, jak se též u nás odedávna říkalo?

14 komentářů :

 1. KANDIDÁTI DO EP JEŠTĚ NEJSOU ZVOLENI A UŽ PODEPISUJI

  prohlášeni o transatlantických hodnotách což se nikdo dozvědět nesmí co znamenaji a začiná být jasné,že to budou oni,kteři zvednou ruku pro ukradeni suverenity ČR.
  Ono je třeba v prvni řadě psát,že EU žádný stát neni a právě pomoci těchto prý zastupitelů nám má být ukradena suverenita, to znamená stát a hlavně nase kasa!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jasně že nebudou podepisovat dokument o věrnosti této klice kremlovorů, která řídí a financuje hoax-web NR! - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
  2. 15:05..víš o tom,že jsi kretén ?

   Smazat
  3. 19:31 Vždy je třeba splynut s okolním prostředím, to si zapamatuj rudoprde! Ne jako s. s. Radosta, který svou obsahovou i stylistickou brilancí čněl nad výblitkama čichačů prdů lŽIDavida s lŽIdvořákem jak vrchol K2 nad hromádkou jačího trusu! Pak se snadno stal terčem jejich cenzůry!

   Smazat
 2. Podvodnickým způsobem s pomoci zmanipulovaného tisku nám maji být ukradeny hlasy a naši prý zastupitelé poslanci nesmi ve prospěch voličů NIC zajistit,nebot aparát stran jim to zakáže,což drze dává najevo tim,že už dnes porouči podepisovat svým kandidátům prohlášeni ze kterých je už každému občanovi ČR špatně!
  Nereformovatelnou EU je třeba bud reformovat tak,asby se stala možná podobná OSN tj svazku samostatných států nebo ji zrušit.
  Na co je vůbec celý Parlament EU,který očividně má sloužit k dalšim podvodům typu Ďourová,které nařidil prý Soros zajistit pro celé EU cenzuru a jeji šéf za bukem tomu tleská!

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Tichý skvělý článek ty body jsou přesně to co mě štve jdu k eu volbám a volím SPD.

  OdpovědětSmazat
 4. Pana Tichého jsem tento týden poslouchal na Svobodném vysílači a velice mě svým výkladem a erudicí zaujal.

  OdpovědětSmazat

 5. https://uloz.to/hledej?q=most%21


  https://uloz.to/live/!LemAZdBLZrH0/dycky-duchcov-lyncovani-manzelskeho-paru-neodvracejte-oci-od-reality-dost-bylo-prazskych-zmocnencu-pro-lidska-prava-cr-2o13-2o19-a-co-romea-cz-praha-ceka-na-prachy-a-mlci-byt-to-obracene-15-na-2-dycky-most-mkv-avi-mp4


  Vítači koukejte, to je legrace co? Vás se zatím netýká ...? DYCKY MOST! Na severu, to je kultovní absurdita, určená jen pro retardované jedince z macechy a okolí! K čemu Vám je v Prašáku, tolik Vysokých škol, povětšinou klonujících davové tupce ...


  "ANONYM"

  Ps. Kolečko má po rozvodu z Mostu, úbytek financí. Tak jej doplnil přes ČT hitparádovým seriálem Most? pouze pro své ovce!

  OdpovědětSmazat
 6. Kdyz pres noc pribehne do Cech armada ozbrojenych islamskych , mezinarodnich fanatiku , jako se to stalo v Jugoslavii , co nadelate..

  OdpovědětSmazat
 7. A nemyslete si,ze se to neplanuje...Macron, Merkeel a spol..
  Staci vhodna chvile , ktera se muze i vyprovokovat a trada..
  Lidi na spinavou praci je dnes vice nez vic..

  OdpovědětSmazat
 8. nechapu proč si stale někteři naivkove mysli že v kolonii se muže přemyšlet stači zajet do montovny hned budete mit jasno ani se nemusite nikoho ptat prace přeci šlechti a osvobozuje a ty plany jak by si češi měli vladnout sami jsou už takova tisici lety ohrana odrhovačka na kterou řadovi vovčani kašlou majice svych problemu až nad sve tupe makovice a že v současnosti nam vladne firer anžela neni až zas takova vyjimka v naši historii spiše je to zažita a nepřetržita praxe

  OdpovědětSmazat
 9. Vždy, když o něco šlo, tak jsme zůstali sami. Přesto jsme v podstatě zrušili armádu a nahradili jí jakýmsi Čedokem. Ze státu je průchoďák a jsou vydávány miliony na integraci migrantů, kteří se zde ovšem prý nenachází. Slušný silvestrovský program.

  OdpovědětSmazat
 10. To co je napsané ve třech bodech je naprosto jasné skoro všem občanům naší země, kromě vládnoucích elit většina kterých už na dálku páchne něčím trusem. Zbytek si domyslete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:49...protože všechny "polistopadové" vlády nebyly pronárodní ,ale jen placení úředníci cizích mocností

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.