Reklama

úterý 5. února 2019

Německo zaslalo reparace za obléhání Petrohradu

Leningrad, listopad 1941 - Něvský prospekt po ostřelování
Richard Seemann
5. 2. 2019 VašeVěc
Německá spolková vláda přistoupila k bezprecedentnímu kroku a zaslala Petrohradu odškodnění za škody způsobené tomuto velkoměstu za Druhé světové války. Stalo se tak u příležitosti 75 výročí prolomení blokády Leningradu Rudou armádou, kterému došlo 27. ledna 1944 po téměř 900 dnů jeho obklíčení Wehrmachtem. Patří do série výročí, které jsou spojeny s konečnou porážkou Německa Rok před tím byla u Stalingradu zničena stotisícová 6. armáda polního maršála Friedricha Pauluse. 


Přesně za rok a den po prolomení leningradského obklíčení 27.ledna 1945 pak osvobozen nacistický vyhlazovací tábor Osvětim. Tyto význačné mezníky Druhé světové války bezesporu symbolizovaly přínos tehdejšího Sovětského svazu na rozdrcení hitlerovské ozbrojené mašinerie.

Samotné obklíčení druhého největšího ruského města trvalo přesně 872 dnů a bylo zahájeno již v září 1941 s cílem dvoumilionové obyvatelstvo vyhladovět a za pomoci zimy jej zničit. Adolf Hitler přikázal, že případná kapitulace Leningradu nebude brána na vědomí, imperiální hlavní město musí být zatopeno a zmizet z povrchu zemského. Během obléhání tak zde nalezlo v důsledku bombardování, ostřelování děl, nedostatku potravy, které vedlo až ke kanibalství a tří krutých zim, život více jak třetinu jeho obyvatel. Zajišťovala jej přitom finská armáda s cílem získat zpět území,o která přišla v roce 1940 v předcházející válce se Sovětským svazem. Finský maršál Carl Gustav Manerheim však tyto hranice nepřekročil a Hitlera přímo v jeho plánech nepodpořil. Tomu umožnilo později dosáhnout dohody s Moskvou a otřesenou německou armádu po porážce u Leningradu donutit opustit Finsko a uchovat nezávislost své země. Prvotní pokus o vysvobození Leningradu pomoci druhé úderné armády za vedení generála Andreje Vlasova skončila jejím zničením. Byl zajat a přešel na německou stranu, kde se postavil do čela tzv. Ruské osvobozenecké armády, která byla ustavena spolu s Komitétem na osvobození národů Ruska na Pražském hradě v roce 1944. Na našem území v květnu 1945 padl do rukou Rudé armády s kterou uhájil v roce 1941 Moskvu. Nepomohlo mu, že obdržel zato vyznamenání přímo z rukou Stalina a v roce 1947 skončil na šibenici. Po rozpadu Sovětského svazu byl v rehabilitačním procesu sice zproštěn viny za vystoupení proti stalinskému komunistickému systému, ale trest smrti byl potvrzen protože jako ruský generál vstoupil do nepřátelských cizích služeb.

Šéf německé diplomacie Heiko Maas svému ruskému protějšku Sergeji Lavrovovi oznámil, že za brutální akt německého Wehrmachtu proti celému městu a jeho obyvatelstvu vyplatí odškodné ve výši dvanácti milionu eur. Vyplacená částka je německým symbolem odpovědnosti za tento čin a současně signálem, že něco obdobného se již nesmí nikdy stát. Z věnovaných eur by měla být modernizována nemocnice pro válečné veterány, kde jsou ještě dodnes ošetřovány přeživší německé oběti. Měla by se použít i pro vybudování německo – ruského centra pro vzájemné setkávání v Petrohradě. Jsme přesvědčeni, že tato dobrovolná akce zlepší kvalitu života přežívajících obětí blokády a bude sloužit historickému usmíření mezi národy obou zemí, stojí v německém prohlášení.

Při příležitosti výročí byla uspořádaná na náměstí před Zimním palácem velké vojenská přehlídka. Proti ním však několik tisíc občanů podalo petici jako nepřiměřenou tehdejšímu utrpení. Podle nich by bylo daleko vhodnější uspořádat místo tohoto „mocenského karnevalu“ jak ji nazvali, intimnější vzpomínky a koncerty. Jak známo Dmitrij Šostakovič, který na počátku pobýval v obklíčeném městě složil světoznámou sedmou t.zv. leningradskou symfonii která zde byla provedena v srpnu 1942. Zaznívají i požadavky, aby byly objasněna i spoluvina Stalina na této katastrofě a jeho poválečný podíl na vraždách vedoucích politických činitelů. kteří se aktivně účastnili obrany města.

Lze očekávat, že německý krok vůči Rusku odezvu ze zemí požadující německé reparace za škody způsobené jim za Druhé světové války. Polský prezident koncem minulého roku znovu reklamoval nahrazení škod především za zničení Varšavy. Rovněž řecká vláda žádá reparace, zejména splacení vynucené válečné půjčky. Obdobný požadavek o reparace nyní zaznívá i u nás. Důvodem je, že z výše československých reparačních nároků 306 mld. Kčs v dobové měně, ČSR bylo ze strany Německa vyplaceno jen 230,1 mil. korun. Premier Andrej Babiš k tomu poznamenal, že vymáhání válečných reparací od Německa není aktuální a nepokládal by to za šťastné.

- - -


96 komentářů :

 1. Málo kdo stanoví cenu lidského života... americké soudy drze vymáhají za smrt USAka po cizích nezávislých státech miliony v DOLARECH a evropská sdělovadla to kvitují, nebo přecházejí jako samozřejmost.

  V době obležení Leningradu (dnes Sankt-Petersburg) zemřelo hlady a na následky útrap obležení asi JEDEN MILION RUSŮ - občanů SSSR. Došlo i k miliardovým škodám na infrastruktuře, atd. atd.

  Němci nabízejí vyplatit omračující částku DVANÁCT MILIONŮ EURO jako REPARACE...

  VYNECHÁ-LI SE UTRPENÍ A MATERIÁLNÍ ZTRÁTY PŘEŽIVŠÍCH A JEJICH ÚJMY NA ZDRAVÍ a materiální škody, náklady na odminování, rekonstrukce atd., JE PODLE DNEŠNÍHO NĚMECKÉHO MYŠLENÍ CENA každého jednotlivého mrtvého civilisty (ruského samozřejmě) CELÝCH DVANÁCT EURO! Opakuji, celých dvanáct Euro.

  Štěstím a obdivem nad německou odvěkou precizností a velkorysostí, padám na (_!_) a NĚMCI STANOVENOU CENU LIDSKÉHO ŽIVOTA PŘIJÍMÁM, takže každý usmrcený Němec stojí celých dvanáct Euro, a ani o centík víc.

  Už chápu, proč chce USA mermomocí válčit s Ruskem v Evropě - LEVNÁ VÁLKA NA KONTINENTĚ SMĚŠNĚ LACINÝCH GÓJIM!.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý jeden den utrpení občana 5mil. Leningradu je Němci oceňován na 0,002752 €.
   To i za jednorázové použití latríny Němci vybírají stonásobek.

   Smazat
  2. Odškodné 12 mil. EUR? Nevím, jestli to má Rusko přijmout. To mi připadá téměř urážlivé.

   Smazat
  3. Co mají Němci společného s tím že někde Rusák neuměl vypěstovat obilí a prodávat během války v kšeftě? Němec nemůže za to, že ruská věrchuška spekulovala s potravinami a bohatla. Vždyť podobná krizová situace nastává každoročně v každém druhém městě USA když přijde hurikán, jen Amík se na to důkladně připraví a přežije. Kdy Rus zaplatí za škody z toku 1945?

   Smazat
  4. Co to plácáš Ty anonyme za blbosti, za které se i stydíš podepsat hlupáku!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  5. Ó, blbosti, tvého vrcholu bylo dosaženo už v 12:41 hod.
   V.J.Horák

   Smazat
  6. 12:41 - To není blbec, to je lidský hnůj, odpad.

   Smazat
  7. Přijmout urážlivou tzv. repatriaci (náhradu válečných škod) v ceně hajzlpapíru by bylo uznáním, že Rusko v II. WW pouze splnilo za obrovských ztrát příkazy sionistických páníšků světa podobně jako hitlerova banda. Pak by následovalo přemístění davidovy šesticípé hvězdy z germánských na Ruská čela (na která by je ale vypalovali laserem, aby pronikla i do slovanských mozků. A nepomohlo by ani to, že holokaust Slovanů byl 10-12x větší a krutější než holokaust židů, který dnes máme na talíři a v ČT denně.
   Ďuro
   P.S: Dvořáku maž dokud je čas!

   Smazat
  8. 13:53 holenku židovský holokaust jde PŘEDEVŠÍM za východní Evropou. Kdo asi tak přičinlivě stěhoval své spoluobčany do lágrů, které byly původně určeny pro kriminálníky, a tam spustil masakry, až se z toho dělalo nevolno členům elitních SS? Samozřejmě, že bohabojní lidičkové z východní (střední) Evropy, aby pak následně mohli krást židovský majetek. Nejen ruští vrazi, ale vy všichni. A pak se to po válce hodilo na Němce, kteří by něčeho podobného nebyli schopni. Vy sami jste se vybíjeli mezi sebou, většinou kvůli chamtivosti. Vždyť co je dnes za póvl ve všech vládách východní Evropy, to se nikde jinde na světě nevidí.

   Smazat
  9. Pro 12.41
   Nemůžu tento příspěvek uznat, že je od blázna. Urazil bych tím blázny. Nevím, proč by Rusi měli platit za to, co způsobili Němci. Zkuste, pokud Vám to Vaše inteligence dovolí, si zjistit kolik bylo uznáno odškodnění Česka (Slovensko se ve válce připojilo k Němcům proti Rusům), pak zjistíte, že dluh - reparace byly vyčísleny na 360 miliard předválečných korun, tj. více než 3 biliony dnešních korun. Dosud Němci splatili méně než 0,5 %. Tento údaj byl v tisku dne 18.2. 2017 v Českých národních listech. V tomto článku je také zveřejněná informace, že "letos zaplatí Rusko za pobyt v ČR" rozuměj, že to bylo uveřejněno v roce 2017. O tom ale jiný tisk mlčí.

   Smazat
  10. Zidovsky majetek je co? Prolhani vyvoleni kteri vymyly anglosasum - chazarum mozky,pozdej amikum a jeste pred tim zidokrestanum a slimakum. Lgbt komousi i kapitalisti = ideologolicka fabrika na bezducha zvirata tedy chtoniky kteri obetuji krev a hlasaji ze poznani je hrich.Banky a jejich falesne penize z utroky jsou jen vyhamaci dluhu pro jahveho ..parszituji na basi energii i tele ,krvi...a my splacime dluh? Nemeli by spis oni splaced dluh toho ze nemaji spojeni s duchem ani svedomim a obetujou krev?

   Zadny miliony falesnych eur
   Ale zivot lidi vedske kultury za celou rodinu tech nenazranych kanibalistickych krvelacnych svini. A vsichni do jednoho.
   Znarodnit majetky vyhnat je do afriky aby si tam odpracovaly holokaust na africanech a pak fo ameriky kde vyhladili kompletne az na 1% prezivsich indianu.

   A co zapad evropy? Chazari a arabi co se vmysili do nas ukradli pudu kulturu ,zdegenerovali jazyk ...nejaky opicaci co pouzivaji 2 pady a ani nemaji rody.....

   Smazat
  11. USA pozaduji od Syrie za usmrceni jejich novinarky behem boju 300 milionu $. Nemci posilaji par milionu € prezivsim blokady Leningradu, t.j. asi 150 € pro osobu. Jelikoz ovsem vetsina prezivsich uz zemrela, byla by tato almuzna pro osobu prezivsich jeste mensi. Vzhledem k tomu, co treba vynaklada Nemecko na migranty je toto opozdene gesto urazkou Rusu a prezivsich blokady!!! Nemci jsou opravdu to nejhorsi co muze existovat!!! Za Hitlera by migranty jako menecennou rasu plynovali, ted je uprednostnuji pred obyvatelstvem. Tenhle narod jsou ovce.

   Smazat
  12. 20;01 To je hodne velky nepomer.Byt Rusy ten vysmech bych neprijala

   Smazat
  13. Kdyz mama Putina omdlela na ulici z hladu v Leningrade , hodili ji na hromadu mrtvol...
   Ale sel nahodou kolem Putinuv soused , vsiml si ji a "mrtvou" matku zachranil. Higledy a Pigledy.
   Z takovejch nahod se sestava lidskej zivot rizenej vyssi moci. Rodice oba jeste dale prezili a pak si poridili /1952/,Putina...

   Smazat
  14. Stoji tak za povsimnuti tohle gesto ,ze penize tecou tam, kde se narodil a zil Putin a jeho rodice a zemrel ve valce jeho starsi bratr...
   Ale do Izraele tece tisickrat tolik...Kazdej rok.

   Smazat
  15. Stalingrad napr. nedostane nic.

   Smazat
 2. Díky i za tu symbolickou cenu. Jenže lidi ani tehdy nemohli za činy svých vůdců a nemohou ani dnes. Sankce jsou naopak jen symbolem onoho obléhání. Normální je, že si vůdci sice navzájem nadávají, ale lidi spolu mluví, navštěvují se a obchodují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To čem mluvíš jsou ovce a ty jdou na porážku podle příkazu páníčka. Byli i skuteční Němci, kteří přeběhli k Rudé armádě. Přeběhli protože každý voják, který překročí hranici a vkročí na cizí území se zbraní v ruce je zločinec a žádné kecy to nemohou omluvit, kdo má svědomí ten přejde na stranu dobra a přestane sloužit Satanovi.

   Smazat
  2. Jen žádné díky, je to urážka a plivnutí do tváře. Každý migrant, který jde do Německa, aby nemusel pracovat a mohl vést život parazitický život na úkor ostatních dostává každý měsíc sociální dávku v hodnotě tisíců Euro.

   Smazat
  3. 12 mil eur na 1,50 mil zahynuvších leningraďanů, nepočítaje materiální škody = necelých 10 Eur na člověka. Zbláznil jste se? Německo nikdy nebude schopno uhradir škody, které Rusku (o dalších zemích nemluvě) způsobilo svou Barbarossa agresí. !Ani kdyby mu USA pomohly) To "gesto" je urážka a kdo ji přijme, dá tím najevo - ano jsme si kvit. Nikdy si nebudou kvit, stjně jako Vietnam a desítky dalích zemí si nebudou nikdy "kvit" s imperialisty z USA!

   Smazat
  4. Přestaňte, prosím, s výpočty "kolik za kolik". Existuje jediné narovnání, hoši ze Západu: sebrat odvahu a pokusit se ty zločiny minulých generací vzít na vědomí, vzít je za své temné dědictví a za žádnou cenu, s nasazeném vlastních životů, nedopustit, aby se v jakékoliv podobě opakovaly. A.Š.

   Smazat
  5. Nemci jsou chazari ktere vedou zidaci z vule jahveho a jeho krvelacnosti. Poznani je pro ne hrich = nevedomost zaslepilenost materializmem. Hmota nahradila ducha = zvireckost. Jejich jazyk ma 2 pady a nema rody jak mohou duchovne rust?

   A ne a slovani persani ani indove by nesli bojovat nicit holokaustem jine kontinenty a nenechali by se svest k nadrazenosti nad cloveka!
   To lze jen u bezduchych konzumnich zvirat.
   Nejhorsi je ze u nas je takovych kryplu spousta a Ti cekaji az na vas budou moci parazitovat.

   Je tomu 2000 let co nam zidokrestanstvi urcuje jake ideologie si mame vybrst pro vlastni sebezniceni...
   Do prdele s nima vsema

   Smazat
 3. Aha, tak všechna ta nezměrná utrpení, kterým hitlerovci vystavili sovětské obyvatele Leningradu, mají i hodnotu! Dvanácti miliónů €.
  Těch 12 mil. € by Rusové měli zabalit do kožené (nejlépe volské) ořízky a odeslat je zpět na říšské kancléřství. A upozornit tamní teutony, ať si pro příště svá ponižují gesta raději odpustí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty nejsi ani Rus ani Němec. Proč se tedy do toho serete?

   Smazat
  2. 9:39 dementní Pepku, zalez!

   Smazat
  3. 9:39
   Proč ty se se..reš do všeho možného. Např do téhle diskuze.

   Smazat
  4. Ja bych to taky neprijmul. Je to hanebna urazka.

   Smazat
  5. Tímto "šlechetným" činem dali Němci jasně najevo, jak moc je jim těch lidí líto, za koho je považují. Na jednoho žijícího obléhaného připadá 120 E, Jeden příživník z Afriky, který se přišel do Německa jen flákat, ne pracovat, má nárok na 5000 E měsíčně.

   Smazat
 4. Bodejť by to považoval za šťastné. Germán se naštve, odstěhuje škodovku a jsme s celým "českým" průmyslem namydlený. Navíc, tehdejší mtrví současné živé moc nezajímají. Důležitější je dívat se dopředu, v našem případě tedy do nákupního košíku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Germán nic stěhovat nebude,šikovnější a lacinější bouchače nikde jinde nesežene.Kdyby však přece něco zamýšlel,tak to prodá Číňanum... a asiat to vezme,protož doma nenajde šikovnějšího a lacinějšího bouchače...
   Do košíku je potřeba čučet velice pozorně,aby z něj nevyskočilo nějaký to masíčko z polska,nebo spíš nevyteklo na zem,ale o nic nejde,zem nám nepatří,ten komu patří si to uklidí,tedy uklidí to nějakej šikovnej,lacinej bouchač.

   Smazat
 5. Jsme za valecne reparace od Nemecka, ale i reparace-nahrazeni skod od USA za niceni ceskych mest a infrastruktury umyslnym bombatdovanim !! Babis neni ten kdo to rozhoduje-on ma nakradeno dost! Obcane tohoto statu to chteji!!! Obcane urcuji co chteji a vlada to splni-tj. Ustava!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důstojníku, jdi do prdele. Jenom rozesírat fungující a dobré vztahy, to je to o co zlým a hloupým, ale o to víc fanatickým lidem jako jsi ty, jde.

   Smazat
  2. 10:00 agente Pepku, zalez, na tvoje mečení nejsme zvědaví

   Smazat
  3. 10.00,není žádný pepek,ale dědek Ing.Bořivoj Pauk,Preslova 389,Brno- Stránčice.V 70-tých letech svazák a úspěšný absolvent VŠ Hutní,kdesi na Slovensku.Od roku 1990 opět úspěšný havloid,restituent brněnského pavlačáku,který vypadá stejně odpudivě jako jeho majitel,snad jenom méně zapáchá.

   Smazat
  4. Jestli někdo něco rozesírá,tak jsou to právě takový bláhové jako ty 10:00.Nevím kolik ti je,ale asi budeš ještě sráč. Ten důstojník má pravdu. Vám totiž utrpení druhých nic neříká.

   Smazat
  5. 10:28 Stále více se ukazuje, že chlastoslovanské barbarské Russácko, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace podobně jako Islámský stát, či dříve francouzské druhé císařství, osmanská říše. Čínský chanát přijde na řadu později. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 6. Jako symbolický akt usmíření, omluvy za způsobené škody a utrpení by se to dalo akceptovat v případě, kdy obě země bude pojit silné a upřimné přátelství. Za současné situace, kdy je protiruská hysterie (i v Německu ) vyšponovaná na maximum se jedná o urážku. Rusi by měli peníze poslat zpět s tím, že si každý zmařený život v obleženém Leningradě cení minimálně na jeden "cinknutý" volkswagen v USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 10:03 placený agente Pepku, běž si mečet jinam

   Smazat
  3. Kolikpak asi Rusy a Rusko stojí jeden den EMBARGA - pod falešnou záminkou vyhlášeného a drze eufemisticky vydávaného za "sankce" (což je pouze název trestu za prokázanou vinu)? Jak vysoké škody USA a speciálně EU (a z toho Německo přesně) zločinným EMBARGEM působí?

   TADY MÁTE, PSI, OHLODANOU shnilou KOST A BERTE TO JAKO REPARACE. Stejně vás denně poškozujeme o mnohonásobek...

   Smazat
 7. Není to žádný symbolický akt usmíření a omluvy za způsobené škody! Souhlasím s Pjakinem, že se jedná o bohapustou urážku ze strany Německa, protože na jednoho postiženého obyvatele Lenigradu vyjde asi 120 euro za situace, kdy je německá vláda schopná každý měsíc vyplácet 5000 euro každému dovezenému imigrantovi. Částka na odškodnění je proto směšná a urážlivá, je to hanba Německa!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pjakin? Pamatuji si jak po jisté nešťastné události poníženě doslova žebral na internetu. A za každou stoeurovku byl vděčný. To tedy rychle ten chytrolín a tlučhuba zapomněl...

   Smazat
  2. Anonymní5. února 2019 10:10
   a co to má společného s reparacemi ynteligente ?
   Ty se neštítíš ničeho, hlavně že argumentuješ jablky kdy jde o hrušky, viď ?

   Smazat
  3. Dobrý den.
   to 10:10
   V.V.Pjakin nic na internetu nežebral. Nepište nesmysly, když o tom nic nevíte. V.V.Pjakinovi zahynula při automobilové nehodě manželka. Mají 3 děti. A pomoc vyžádali jeho spolupracovníci a nikoliv V.V:Pjakin osobně. Ani o tom nevěděl. Sama jsem poslala peníze přes PayPal a tam se uvádělo : pro nebo for V.V.Pjakin". Protože se částka potřebná pro úhradu za byt nasbírala brzy. V.V.Pjakin osobně poděkoval hned v příštím pořadu. Viděla jsem i toto video.
   Být na mě, tak veškeré "anonymy" mažu. To se stydíte za svoje názory?
   Hezký den přeji.

   Smazat
  4. Paní Jelínková,
   máte pravdu, stránky s Pjakinem sleduji už třetí rok, nenechte se vytočit různými provokatéry.

   Já osobně jsem mé komentáře zde redukoval na minimum,to proto,že mě ovládl pocit,
   že házet perly sviním je ztráta času.

   Co se týká těch 12 mil.€ , tak autor R.Seemann uveřejňuje občas na stránkách vasevec.cz oslavné komentáře o současném Německu, tak se podívejte, co jsem mu v komentáři napsal... Je to ovšem starý soc.dem. , takoví volí v Německu svou milovanou SPD
   až do smrti, i kdyby už připravovali pro své oponenty
   (AfD),koncentrační tábory...

   R.OLBERT

   Smazat
 8. K tomu "bezprecedentnímu kroku" Německé spolkové vlády pohled Rusa :

  "Ale ještě předtím je třeba si uvědomit, že ta Abeho návštěva Moskvy a ten článek v Süddeutsche Zeitung o tom, že Rusové heroizují Leningradskou blokádu, a že na to nemají právo. Oni nám už odtamtud oznamují, na co právo máme a na co ne. A to rozhodnutí německé vlády o vyčlenění dvanácti miliónů EUR na podporu žijících veteránů leningradské blokády, tak to jsou všechno články jednoho řetězce.

  Vždyť abyste si uvědomili nakolik je to rozhodnutí německé vlády cynické, nakolik je hanebné, musíte vědět, že to vychází v průměru na 120 EUR pro Leningraďany, kteří přežili blokádu. 120 EUR! V době, kdy německá vláda vyplácí 5000 EUR imigrantům, kteří přijeli do Německa jednoduše pro to, že tam chtějí žít, aniž by museli pracovat. Tak těm německá vláda vyplácí 5000 EUR, každý měsíc!

  Zatímco veteránům blokády, kteří přežili tu hrůzu německé blokády, jako psům z pánova stolu hodili zbytky: „Udavte se tím. Vám stačí 120.“ To je zase prověrka, zda prodají svou vlast za kousek chleba, nebo ne. Zda se zlomí ti lidé, co přežili blokádu a nezlomili se, kteří svým hrdinstvím předvedli, že s Ruskem je třeba počítat. Je to test. Ten článek v Süddeutsche Zeitung je znamením toho, že takto jednají vítězové s poraženými.

  To znamená, že se Německo považuje za stát, který vyhrál ve 2. světové válce a Rusko za stát, který prohrál. A v souladu se západní tradicí… Oni přece neznají slitování s poraženým. „Běda poraženým“, to je jejich heslo! Takto se k tomu staví a tak dali Rusům najevo: „Nemáte právo na hrdost, svědomí a čest. Vy máte svého západního páníčka, který vám bude diktovat, jak máte žít.“"

  Pjakin, Otázky-odpovědi 28.1.2019

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. noviczech
   ...vážený pane L.S. Velmi s vámi souhlasím.Znám Německo a jeho lid velmi dobře a mohu vám garantovat, že jejich povaha jako národa se ani za těch více jak osmdesát let nezměnila. V celku a jednoduše ..hloupý a velmi namyšlený národ! Ale i tam žijí lidé normální, jenže MEDIA,tyto je denodenně ohlupuji a oni nežili a nežijí sociální život jako jsme žili my za socialismu a proto jejich názor zůstává stále stejný! Vždyť vidíte, jak dopadl český lid za třicet let "svobody". Židé chodili čtyřicet let po poušti, život jedné generace a až nová generace mohla vstoupit do zaslíbené země, tak si myslím, že i my si do doby čtyřiceti let (od 1989), budeme muset zažít nějakou čistku, aby někdo tuto Zemi zametl. :-)
   Každý člověk by měl cítit odpovědnost za své chování a vyjadřování, přeji vše dobré.

   Smazat
 9. Stalingrad. Toto jméno by si měli neustále opakovat všichni
  ti germano a anglosasští poskoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ted si jeste vsichni mohou priznat, jaci jsou Nemci skrti

   Smazat
 10. Symbolické by bylo postavení pomníčku se slovy omluvy za způsobená utrpení.
  Částka na odškodnění jednoho k smrti utýraného v Leningradu je podobná denní dávce na jednoho migranta v Německu. Nehoráznost takového "odškodnění" lze jen těžko překonat.

  OdpovědětSmazat
 11. Zklidněte vášně. Nějak se začít musí. Pokud si někdo namlouvá, že Němci teď hned vyplatí nějakou odpovídající sumu, tak je politickým pitomcem.
  Rehabilitační řízení v ČSR/ČSSR/ČSFR po stalinistických politických procesech probíhala také v několika vlnách. Ve 2. polovině 50. let první, v 60. letech další dvě vlny, pak s odstupem další.
  Je vynikající, že otázka byla otevřena, že vinu Německo již nejen přiznalo, ale učinilo první krůček k nápravě. Je třeba dále diskutovat, snášet argumenty a hledat cesty, jak reparace realizovat. Ani SRN s přebytkovým rozpočtem nemá na výplatu hned, ale hlavně musí ujít značný kus cesty ve vědomí svých občanů, že musí zaplatit za hříchy svých předků, protože se už nedály ve středověkem čase cochcárenského bezpráví, ale dobách už značně civilizovaných. Německo bylo agresor, mělo sice nějaké pomahače v obsazených státech, ale z něho nesnímá hlavní vinu za demontáž demokracie a za rasové pronásledování. Jeho poválečný rozvoj se udál tak dobře i díky tomu, že reparace na ně tolik nedolehly, takže nyní je čas to dohnat, přičemž účast na tom nemusejí nést jen původní Němci, nýbrž i pováleční přistěhovalci, které zlákal německý blahobyt, který ovšem - právě kvůli odloženým reparacím - byl jaksi na dluh.
  Přichází čas na sepsání a vyplacení závěrečného účtu za 2. světovou válku. Bude to tak na dvě generace, ale mělo by to propucovat evropské poměry (politické, kulturní, ekonomické, sociální) jak mezi státy a občany, tak v hlavách občanů.
  Emoce třeba ohlídat, aby zbytečně nepopuzovaly, nýbrž pomáhaly vcítění a pochopení pro racionální argumentaci. Reparace jsou velmi citlivé téma nejen z hlediska viny, jde totiž o velké prachy, což zvedá adrenalin účinněji než vzpomínka na Lidice či Osvětim. V tomto obzvláště bude platit, že iniciativní blb je horší než třídní nepřítel.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tomu opravdu věříš?

   Smazat
  2. Už konečně přestaňte s těmi hovadinami. Němci jsou jako jediný národ denacifikovaný, což se o Rusacich říct nedá, ani o vás. Přestaňte už s těmi požadavky na jakékoliv reparace, Němci věnovali východní Evropě mnohem víc, něž kdokoliv jiný. A přiznejme si, že za válečné útrapy je zodpovědno především Rusko a taky vy sami.

   Smazat
  3. 15:41 - Pepa zase perlí humor: "Němci věnovali východní Evropě mnohem víc, než kdokoli jiný..." to je tedy fór.

   Prosimtě, co nám hezkého Němci darovali?

   Pěkně se snaž, chceme se zasmát!

   Asi myslíš Schwearzenberga, Hermana, Graubnera... hehehe

   Smazat
  4. 15:41 no jistě, němci jsou denacifikovaní, v justici zůstala většina soudců, policie totéž, armáda totéž. Například pražské gestapáky vůbec neobtěžovali,v klidu vychcípali v SRN, pod její ochranou a s plnými penzemi.

   Smazat
  5. 15:41 jste čím dál více hloupější...

   Smazat
  6. 17:18 a co jako dělali v Praze Němci tak strašného? Nic, právě naopak. Za Němců konečně spousta věcí zas dostala svůj řád. Zato český hajzli zavraždili říšského protektora Heydricha a když se Němci právem naštvali, český lokajíčci si hned pospíšili a vypálili Lidice. Jenže Němcům se tohle nelíbilo, udělali jste to zbytečně a protestoval proti vám celý svět.

   Smazat
  7. 19;17 Je videt,ze vase rodina nikoho neztratila.Pro vas nemam slusne slovo

   Smazat
  8. KR-Laciné gesto po tak dlouhé době se dá vykládat dvojím způsobem. Snahou o sblížení s Ruskem, následkem ochladnutí vztahů s USA nebo bezradností Německa, což je vlastně totéž. Možná snaha o vyloučení Evropy z globálního konfliktu. Ono těch cca 80 milionů Němců v globálu také nic moc. Vím, jen jiná variace na stejné téma. Němci dostali strach z Trumpa a jeho pojetí narovnání podmínek.

   Smazat
  9. (15:41, 19:17)
   To je těžká provokace. Není to tak úplně z vaší hlavy. Nacisté vraždili v ČSR již dlouho před válkou - viz dr. Lessinga, v r. 1938 vraždili československé občany, vojáky, celníky. O rok později vraždí československé vysokoškoláky a je z toho Mezinárodní den studentstva. Nic neudělali? Zavřeli všechny české vysoké školy a několik středních. Zlikvidovali demokratické instituce. Dali plný průchod rasismu, xenofobii, vůdcovskému principu. Vykleštili český dějepis. Vydrancovali skrz nespravedlivý devizový kurs koruny a marky české hospodářství. Přichystali vyvraždění a vysídlení českého obyvatelstva, ohledně Židů a Romů to v nemalé míře zrealizovali. Válečné oběti Československa v poměru k celkovému počtu obyvatel byly jedny z nejvyšších.
   A že je Německo denacifikované? Na to jsou statistiky, které ukazovaly, kolik exnacistů zastávalo funkce v justici, bundeswehru, v hospodářství. Jak vázly a končily soudy s válečnými zločinci.
   A co nám Němci dali po 2. světové válce? Co tady plácáte za naprosté nesmysly? Dnes právě oni drancují české pracovní síly a výrobní prostředky prostřednictvím subdodávek, pomohli do kytek firmám jako ČKD Lokomotivka či ČKD Tatra Smíchov. Jaká tahanice byla o motorárnu v Mladé Boleslavi, aby tam z fabriky nezůstala víceméně jen montovna. A jak tunelovali Škodovku skrz vnitrofiremní ceny. Nebo jak zlikvidovali dumpingovými cenami českou konkurenci ve výrobě KEG sudů. Němci sem nepřišli pomáhat, přišli sem dělat ziskový byznys - a tuzemští řiťolezci a tzv. ekonomové jim v tom pomohli více než museli.
   Vaše příspěvky jsou obzvláště nechutné. Ne kvůli tomu, že jsou protičeské a proněmecké, ale protože zásadně překrucují, naruby převracejí fakta. Protože popírají antihumanismus, nedemokratičnost, rasismus, násilnost, totalitu hitlerovského režimu, režimu, který zavedl termíny jako "nadčlověk", "podlidé".
   Jste nechutný, velmi nechutný. A stejně tak celá ta banda politických lumpů a podvodníků, kterou zde reprezentujete a která chce zmanipulovat vědomí mladých.
   (pokr.)

   Smazat
  10. (dok.)
   Riskujete. Dvakrát vzešla z německé půdy, z německého živlu, světová válka. Dvakrát dostali Němci a jejich zahraniční pomahači šanci na nápravu. Ze strany několika národů a států dokonce velmi velkorysou, protože zatím po nich nežádaly válečné reparace a náhrady za lidské oběti. Nezdá se ovšem, že by se Němci zrovna poučili a opět se - tentokrát prostřednictvím EU - snaží kolonizovat když ne africké, tak východo a jihoevropské státy. Pokud vyvolají i třetí světovou válku, tak v řadách vítězů - což Němci nebudou - bude mít nemálo lidí nutkání přijít s konečným řešením německého živlu, že když to nejde výchovou, po dobrém, tak snad po zlém, geneticky.
   A přiznejme, že opět našli zdatné pomahače. Ne seriózní obchodní partnery, rovnocenné a suverénní politické partnery, zájemce o rovnocennou kulturní výměnu - našli zde řiťolezce odvádějící nadpráci vůči silnější moci. Lokaje, kolaboranty, podlézavce, kariéristy. Češi mají stejně dlouhou historii jako Němci, Angličané, Rusové, Číňané, Pygmejové, jako kterýkoli jiný národ. Všichni máme totiž stejné předky kdesi z rovníkové Afriky. Všichni jsme to dotáhli až do 21. století, někdo si přitom popsal během posledních 50 generací více papíru a událostí, někdo méně, ale to je ve světle statisíců generací drobnost. Češi přežili v blízkosti několikanásobně většího národa stejně tak jako Dánové, Nizozemci, Švýcaři. Češi přinášejí pro světové lidské společenství tvořivost, pestrost, koumáctví, důvtip, hravost, humor. Češi a stejně tak všechny jiné národy nemají pražádný důvod se před někým klonit a nebo naopak vyvyšovat. Pokud někdo pohrdá jinými národy a nebo svým národem, je to jeho defekt, jeho osobní intelektuální a morální selhání.
   Vy jste selhal na celé čáře.

   Pro pana Miroslava Povolného
   Pro otevření diskuse o reparacích vůči ČR, SR, Polsku, Řecku je jedno, jak gesto vůči Leningradu/Petrohradu/Rusku Němci myslili. Sami přiznali potřebu splatit určitý dluh z války - toho je nutno se chopit. Připomenout jim, že dluží - a hodně a už dlouho - i do jiných států, takže je nejvyšší čas začít splácet.
   Němci tu válku začali, oni zaútočili, oni zavrhli demokracii, oni vraždili. V Osvětimi, v Babim jaru, v Mauthausenu, Terezíně, Lidicích, Oradouru, Kľaku, Chatyni,....
   Právě výplata reparací je lakmusovým papírkem, zda se Němci denacifikovali, zda odmítají nacismus nejen slovy, ale též činy.
   KR

   Smazat
  11. 1:52 Jenže proč? Kdo však studuje dějiny hudby, literatury, chemie, matematiky, vynálezů, nebo fyziky, tomu nemůže uniknout úžasu z množství německých jmen na seznamu. Němci tvrdě pracují, jsou produktivní, energičtí, stateční bojovníci a nade vše, velmi tvořiví. Němci celá staletí nepředstavovali pouze to nejlepší z celé naší rasy, ale byli v každém ohledu klíčovým elementem veškerého lidského rozvoje. Proč potom Německo, mohli byste se zeptat, mělo zpoždění za Francií, Španělskem a Anglií v získávání kolonií a založení svého impéria? Odpověď leží v jeho Achillově patě. Žádný národ nemůže přežít pokud je vnitřně rozdělen. A žádný jiný národ netrpěl tolika rozkoly a vnitřními spory jako právě Němci. Od dob Římanů, přes vládu Karla Velikého a po další staletí bylo Německo rozdělené na malé knížectví a království. Snad od dob pádu Babylonu nebyl nikdo tak napaden židovskými parazity jako malá knížectví v Německu. V nich se Žid opevnil a jejich vládcům - půjčujíce jim peníze - zkazil morálku a podnítil války mezi nimi.
   V 15. století se stále více projevovalo, že Německo se stává novou mocí v srdci Evropy a pokud ho nechají tak díky svým lidem, řemeslu a technologii jako byl např. knihtisk, brzy ovládne Evropu. Pokud existuje něco co Židé nechtějí a nemíní tolerovat, je to fakt, že by se bílí lidé jako Němci sjednotili a ovládali světovou politiku. Asi v této době začali Židé propagovat to co je v pozdější historii známé jako "Velká Schizma" jehož 500. výročí si v letošním roce připomeneme! Židé zorganizovali protestantskou reformaci a s ní i bratrovraždy neslýchaných rozměrů. Židé kteří křesťanství vytvořili, a pak ho 1500 let skrze hierarchii římskokatolické církve ovládali, církev zkazili do takové míry, až byl průměrný "Věřící" zcela znechucený výstřelky církevních prelátů a připravený povstat. Pak Židé vždy přivedli loutku, pokaždé jinou, která měla vést povstání proti církvi, která se tak měla již podruhé rozpadnout, tentokrát od Německa a Švédska přes Francii po Anglii. Po asi století tlení tyto nepokoje propukly do ohnivé bitvy Němců proti Němcům. Dnes to nazýváme třicetiletou válkou v letech 1618 až 1648. Po skončení tento tragický rozkol zanechal Německo rozpadlé a krvácející, 5/6 majetku bylo zničeného a 1/3 obyvatel zabita. Když toto vraždění nakonec ukončil vestfálský mír, jehož znění nenapsali Němci, ale okolní vnější síly, které nechtěly vidět sjednocené Německo, zůstalo rozdělené na 300 knížectví, tedy mnohem více než tomu bylo před válkou. Tato krvavá a odporná zkušenost sebedestrukce vrátila Němce možná až 300 let zpět co se týče vývoje jejich státnosti a stála je světové vůdcovství. Taková byla situace v Německu až do příchodu Bismarcka, který německé státy sjednotil ale rozpoutal válku proti Němcům v Rakousku, které v bitvě u Hradce Králové v roce 1866 porazil. Tato bitva a vítězná válka proti Francii v roce 1870 sjednotila německé státy pod vedením Pruska, a Bismarck korunoval krále Wilhelma I. za hlavu německé říše. Německo bylo opět na cestě ke sjednocení a světovému vedení i když bez Němců z Rakouska. Navzdory času který Německo ztratilo zatímco jiné velké evropské národy získávaly kolonie, bylo Německo najednou světovou mocí s níž bylo třeba počítat a neúprosně se stávalo nejsilnějším národem Evropy a druhýmna světě. V roce 1905 bylo celosvětově 95 procent vědeckých článků napsáno v němčině. Němci vládli vědě i opeře, poezii i teologii, filozofii i průmyslu. Dvacáté století mělo být německé století, a ačkoli to byl v tu chvíli národ poměrně militantní, první válku rozhodně nezačal – a druhá byla pokračováním té první ...

   Smazat
  12. Ach ty svatá prostoto!

   Smazat
 12. kolik dostane jeden přeživší? a kolik dostává jeden imigrant měsíčně, .... myslím že tím chtějí rusy jen urazit a ponížit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ponížit !
   Německá diplomacie, které vládne Heiko Maas,
   tolik podobný jistému A.Eichmannovi,nezapře genetický
   vliv svých předků nacistů, takže nic nezapomněl,
   ale nic nového se nenaučil.
   Cíl je vždy jediný - dobít Rusko a pak jen rabovat...

   Smazat
  2. Přesně tak . Každý prostředek jak toho Rusa urazit a ponížit je dobrý . Vždyť se tak Západ k němu chová od nepaměti . Germáni už se otřepali a chovají se jako by válku vyhráli oni. Už Rusům radí taky kam mají odsunout své zbraně aby smečce NATO nepřekážely . Ten tlak a ponižování už začíná být neúnosné . Jak dlouho si to všechno nechají Rusové líbit ???

   Smazat
 13. 12 mil € za zničené velkoměsto plus milion padlých..cena v EU..to je víc než urážlivé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusum je třeba stále připomínat co jsou němci zač,hlavně těm Rusum,kteří netuší jak vypadá stodola uvnitř,když ji zvenku nácek zapálí.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 12:18 Co jsou Němci zač, je třeba připomínat nejen Rusům, ale i nám a všem lidem Evropy...!

   Smazat
  4. Nejenom Rusům, ale hlavně Čechům, protože jsme byli Němci určení k recyklaci ihned po Židech s tím, že Český národ začne být "recyklován" ihned po konečném vítězství Německa... Až začnou nastupovat na naše pracovní místa a do našich bytů navracevší se němečtí frontoví vojáci. Židé dostali "recyklační prioritu" pouze proto, že jejich mírové profese byly pro válčící Německo nahraditelné, kdežto práci českých inženýrů, dělníků, sedláků a rolníků pro válečné hospodářství potřebovalo.

   Smazat
  5. 12:30 Pepku, my už dávno víme, že jsi obecní blb, palice vymetená, mečet už nemusíš, teď jenom vyskoč!

   Smazat
  6. Nikdy nezapomeneme že nás osvobodila RUDÁ ARMÁDA.Západ nás zradil v Mnichově a na Jaltě.Nechali nás napospas Hitlerovi a po válce Stalinovi.

   Smazat
  7. 19:38 Kecy! Nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 14. Já bych jim zaslal reparací několik gigatun.
  Nechce se mi uvěřit,že Němci uznali jakýkoliv podíl na tomto šíleném ruském masakru.Leningrad jde výslovně za Rusy,to oni by měli platit za smrt tolika lidí.Vždyť kdo způsobil ten hladomor? Umíralo se vysílením ne střelbou.To byl důsledek socialismu a špatného rozhodnutí.Nějaká ruská swině rozhodla že nevydá zásoby,nedovolila aby s obilím pracoval jiný než kovaný komunista a ve městě pak pochcipaly statisíce.
  Kdy zaplatí oni Němcům za smrt milionů válečných zajatců, za nečestný způsob boje,z a bombardování,a pak v Evropě za ta zvěrstva?!Kdy zaplatí Polákům,nam,Maďarům, Chorvatun, a lidem z Pobaltí,a hlavně Ukrajině. Vlastně celé Evropě,prptoze válka jde za nima to jim už nikdo neodpáře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Seznamte se s historií a nepište nesmysly !!

   Smazat
  2. Prostě, gigablbec ! V.J.Horák

   Smazat
  3. 12:30 to je banderovec, člen Štětinovy úderky, Klubu za opravu historie, reagovat znamená házet perly obyčejné svini

   Smazat
  4. 12:28 - Lidský hnůj, odpad pro kafilerku.

   Smazat
  5. 12:28 jste kapitální kretén,to se jen tak nevidí

   Smazat
  6. 12:28 K.unda z ryby - také se nemůže množit.

   Smazat
  7. Je to tak, povinnou lží bohudík více nejsou žvásty těchto odulých sraček! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Dnes už vznešená Pravda přírody nad nimi spolehlivě vítězí! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
  8. 12.28
   Je mi líto že jste nedokončil základní školu.Ale vaši rodiče nebo prarodiče vás měli zasvětit jaká byla válka a doba po válce.Nebýt rudé armády , tak němci by už dávno zlikvidovali slovanský národ.Místo porna si pusť dokumenty .

   Smazat
 15. Vaše diskuse jsou zcela "mimo mísu". Přečtěte si celý článek na Parlamentních listech. Němci to vůbec neposílají leningradským občanům, ale žádají za to vybudování centra pro německé veterány, jež tam dosud Rusové ošetřují, a dále vybudování "vzdělávacího" centra pro rusko-německou spolupráci, které tam vlastně už několik let pracuje a vychovává organizátory provokací proti RF.Tak je to, přátelé, s německou charitou. A ještě chtějí, aby se i nadále - a to mnohem silněji - plivalo po Stalinovi. Přece v tom jejich Áda nemůže být sám! Nevím, proč část článku chybí - a to podstatná !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porovnávám článek na Vaše věc a zde, a konstatuji, že nic nechybí. Tak proč ty tři vykřičníky?

   Smazat
 16. Přátelé, nenechte se mýlit.

  Není to gesto dobré vůle, je to podvod, jako obvykle.
  Německo musí nejdříve splatit všechny válečné reparace všem státům podle mezinárodních dohod, a to beze zbytku !
  Německo musí prohlásit Posselta za nežádoucí osobu a zakázat neonacistický Landsmanšaft .
  Německo se musí okamžitě přestat vměšovat do vnitřních záležitostí jiných států, jak politicky, neziskově, tak ekonomicky svým kapitálem a vykořis%továním námezdních pracovníků. Německé firmy musí platit daně v místě podnikání a nevyvádět zisk ze zotročených zemí. Atd., atd.

  Teprve pak může dojít ke smíření a můžeme si podat ruce jako rovný s rovným !


  OdpovědětSmazat
 17. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 5. února 14:13.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 18. Dobrý počin, ale říkat tomu reparace je nesmysl. Idiot je ten kdo to takto nazval.

  OdpovědětSmazat
 19. Obléhání Leningradu potvrdilo genialitu Velikého Stalina!

  Proč Veliký Stalin striktně zakázal evakuaci tzv. civilních obyvatel Leningradu?
  Protože k tomu měl VELICE dobré důvody:
  1. Zbytečná evakuace neproduktivních civilů by zdržovala hrdinnou Rudou armádu od boje s fašisty.
  2. Zbytečně evakuovaní civilové by ve svobodných oblastech SSSR vyjídali potraviny určené pro vojáky a pracující, dodávané západními kapitalisty a demokraty.
  3. Z neevakuovaných civilů se automaticky stávali použitelní obránci města.
  4. Značná část tehdejších obyvatel Leningradu byla tvořena – na tehdejší dobu – tzv. lepšolidmi. Takže by bylo stejně nutno přistoupit k jejich humánní likvidaci, dříve či později.
  Prostě: Fašisti blokádou Leningradu (= likvidací spousty lepšolidí) ušetřili sovětské vládě práci a výdaje, stejně jako v případě humánní likvidace sovětských sionistů.

  Však také proto Rusové Velikého Stalina milují, stále stejnou horoucí slovansko-komunistickou láskou.
  Proto zásluhy Velikého Stalina o rozšíření Velikého Ruska NEUSTÁLE zdůrazňuje jeho dnešní nástupce Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Venca ciha stale bdele
   vidi nam on do . dele
   sleduje zde oc tu bezi
   nenecha nas mumlati
   zacne ihned mazati
   Vidi on to v nasich hlavach
   nepripusti uchylku
   ani na malickou chvilku
   Je tu stale ,bdele strezi
   antisemi nazory,nepripusti
   nic ,jen pochvaly
   Proto Bibi vecne zdravi
   zavrou te snad do lochu
   v te sve krvi mas to asi
   po dedovi bebicce a Abrahamovi
   Shalom Cestik
   a zejtra zas v sest

   Smazat
 20. Je to vysmech.Myslim,ze tim u obyvatel dosahnou praveho opaku toho,co ocekavali

  OdpovědětSmazat
 21. Co to zde neustali pise za blbeho sudetaka. Zrovna vcera vase televize v Reichu odvysilala dokument o nemeckych princeznach v Rusku a tam sami nemecti historikove verejne priznali, ze nebyt Rudka, neni ani Nemecko. Po prvni prohrane valce chteli svetove mocnosti zrusit Nemecko a rozparcelovat ho. Jediny kdo jim do toho hodil vidle byl rusky car se svou nemeckou fuchtli. Nebyt cara a jeho naklonosti k Nemecku, samozrejme tam byli i jeho pribuzni, nebylo by ani Nemecko. Mozna proto ta nenavist k Rusku, jelikoz jim vdeci za svou existenci i kdyz prohrali valku!!!!!!! Dovzdelej se sudetaku. Nemci tvorili pater carskeho ruska.

  OdpovědětSmazat
 22. Tak Němci poslali reparace po letech lidem při obléhání Petrohradu.Někdo řekl že člověk se nemění a když se narodí jako hajzl tak jako hajzl zemře .O státu ,který vyvolal 2.světovou válku to plati dvojnásob.To co Němci právě provedli je výsměch právě těmto lidem.Vemte tu sumu a počítejte.Jednoduše ,arogantní fašisti.Nad tímto může jásati jen blbové Kalouskové,Marvanovky,buzny Jandovky a velitelé Pánkóvky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja bych to poslal pro jistotu pres USA banku

   Smazat
 23. Doufám že hrdý Ruský národ nevezme ani cent. Pokud chce Německo udělat gesto dobré vůle,tak ať zruší embargo proti RF a začne s ní obchodovat. To by byla pomoc Ruskému lidu za ta zvěrstva které Němci páchali vůči slovanum a židům.Mladí a hlavně malý Rusové se dodnes učí jak žili a bránili ZSSR jejich dědové a pradědové.Můj děda bojoval proti banderovcum a dnes je bandera hrdina Ukrajiny.Naši politici podporují benderovský režim s fašisty azov atd. Vite že Češi také osvobozovali Kyjev ?

  OdpovědětSmazat
 24. 19:03
  Říkáte hrdý a myslíte blbý. Věřím, že se řídíte - kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem. Jděte někam pod most a zeptejte se nocležníků určitě dobrovolných.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.