Reklama

úterý 5. února 2019

Ozval se nám geopolitický expert z Ruska: Jde o zahraniční misi Petříčka na Ukrajině. A měli byste o tom vědět

Ministr Petříček na Ukrajině: poklonil se komu neměl,
nepoklonil se komu měl.
rozhovor s Markem Kynclem
5. 2. 2019 ParlamentníListy
Do bouřlivé diskuze ohledně návštěvy ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) na Ukrajině se zapojil i geopolitický analytik Marek Kyncl. Ten pro ParlamentníListy.cz jeho aktivitu v této oblasti zhodnotil. „Návštěvu ministra Petříčka na Ukrajině jsem pečlivě sledoval a z mého pohledu pokazil, co se pokazit dalo. Pan Petříček má evidentní mezery ve znalosti geopolitiky a velmi pochybné morální postoje. Obojí nepovažuji u osoby, která vykonává tak závažnou funkci, jako je ministr zahraničí, za dobré pro Českou republiku,“ sdělil.

„Ministr zahraničí by měl zastávat postoje pročeské. Jeho Návštěva na Ukrajině měla velmi problematický průběh. Jednak proto, že jeho ukrajinský protějšek Klimkin je pomalu na odchodu z politické scény (v Ukrajinských reáliích to občas znamená i cestu do vězení nebo nucenou emigraci). Na Ukrajině totiž 31. března proběhnou prezidentské volby a současný prezident Petro Porošenko, s jehož setrváním v úřadu je svázána politická budoucnost Klimkina, není jejich favoritem. Pan ministr se měl ostře vymezit proti fašizaci Ukrajiny, což je plivnutím do tváře nejen českým, ale i ukrajinským obětem nacismu. Očekával bych rovněž, že se setká s našimi krajany a bude se alespoň trochu zajímat o jejich osud. Na druhou stranu nechápu, jakým způsobem a proč se chce angažovat v otázce krymských Tatarů. Toto je záležitost, která se České republiky ani v nejmenším netýká,“ hodnotí Kyncl.

Současná politická situace na Ukrajině je podle Kyncla odrazem více než třech století trvající snahy oddělit Německo od Ruska. Tato snaha byla vedena nejprve ze strany Anglie, po první světové válce v této otázce převzaly vedoucí roli Spojené státy.

Poté, co se rozpadl SSSR a v důsledku toho vznikla nezávislá Ukrajina, začaly USA vyvíjet úsilí o ustanovení svého vlivu v této zemi. Svůj vliv by samozřejmě chtěly posílit i v Polsku, kde je však situace, vzhledem k členství této země v EU, složitější. A Kyncl dodává.

„Němci si uvědomili, že transit plynu přes Ukrajinu bude zatížen rostoucími politickými riziky. Proto se již počátkem tisíciletí začalo intenzivně pracovat na obchvatu problematické Ukrajiny přes Severní moře. Do čela rusko-německého projektu byl jmenován bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, známý svými osobními vztahy s Vladimírem Putinem a zásluhami na zlepšení vzájemných vztahů. Zároveň neměli Němci ani Rusové zájem na úplném ukončení tranzitu plynu přes Ukrajinu. Tranzit plynu a ropy přinášel Ukrajině značné příjmy do státního rozpočtu. Hospodářství Ukrajiny bylo tak výrazně subvencováno na účet Ruska, přičemž zájem na stabilitě Ukrajiny mělo Rusko i Německo. Naopak Spojené státy a Anglie měly zájem na co největší destabilizaci Ukrajiny, což se projevilo politickou a finanční podporou oranžové revoluce (2004) a Majdanu v roce 2014,“ říká Kyncl.
...
...
...

34 komentářů :

 1. Vsetko sa im na tej Ukrajine ruca, teda Amikom.
  Investovat 5 mld zeleneho toaletaku, zvaneho aj dolar, a zisk ziadny.
  Ciernemu opiciakovi sa uz v noci snivalo o tom, ze jeho vojenske lode kotvia v Sevastopole na Kryme, a prask.
  Krym je uz rusky.
  Dalsiemu sa uz snivalo, ako sprivatizuje plynovod cez Ukrajinu, ake budu z toho zisky, a prask.
  Tranzit plynu pojde mimo Ukrajiny, Banderistanu.
  Amici dostali po prstoch.
  Chudaci, aj Miklosa s potkanom Dzurindom tam nasadili, a stale sa im volajako nedari dostat investovanych 5 mld spat.
  A po ukonceni tranzitu plynu cez Ukrajinu to bude este horsie s Banderovcami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:44 Když se Banderovcům nebude na Ukrajině už "líbit", mohou, tak jako v minulosti, "přejít" z Ukrajiny na Slovensko a do Čech. Obě země už s nimi mají "své zkušenosti"...
   Otázkou ale je, kdo se v současnosti u nás, i u vás, proti nim vojensky postaví ?! U nás i u vás se zřejmě najdou politici a občané, kteří je budou vítat chlebem a solí...

   Smazat
  2. Miklóš a Dzurinda nie su potkani,škoda urážať tie hlodavce,oni sú a tak sa povie sú patkáni slniečkárske.Počúvajte InfoVojnu a Norbert Lichtner to pekne povie ako to je.

   Smazat
  3. Jaroslav Štefec
   29. ledna v 23:56
   ·
   Ukrajinská "mise" českého tzv. ministra zahraničí Tomáše Petříčka víc než jasně ukázala, do jaké bezvýznamnosti na evropské politické scéně (o světové nemá vůbec cenu mluvit) jsme se propadli. A v jak šíleném srabu aktuálně česká zahraniční politika i celé zamini vlastně jsou.

   Nesmírně trapná situace, do níž Petříček dostal ČR tím, že se snažil zavrtat de facto politicky již zcela mrtvému Porošenkovi do anusu jak nejhlouběji mohl, a ten se na něj prostě vykašlal a nestál mu ani za přijetí, by měla Andreje Babiše konečně dotlačit k ráznému bouchnutí do stolu. ČR si určitě zaslouží radikální změnu přístupu k ministerstvu zahraničí, které ve většině civilizovaných zemí patří spolu s ministerstvem obrany k těm nejdůležitějším indikátorům jejich samostatnosti.

   Je ale také možné, že Ukrajina prostě jen považuje ČR za "dobyté území". Počet Ukrajinců, žijících a pracujících v ČR, tendence zasahovat do vnitřních záležitostí naší země ze strany ukrajinského velvyslanectví, některé akce "ukrajinských aktivistů" i počty ukrajinských vlajek, pravidelně se objevujících na nejrůznějších protestech proti těm představitelům ČR, kteří ještě alespoň nějaké slovo v zahraničí mají, by tomu celkem odpovídaly.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petricek-v-CT-obhajoval-co-delal-na-Ukrajine-a-jinde-se-do-neho-pustili-Snazil-se-zavrtat-politicky-mrtvemu-Porosenkovi-do-anusu-jak-nejhloubeji-mohl-569446

   Smazat
  4. Možná by stačilo poštvat ukrouše proti islamistům (tedy u nás) a počkat až se zlikvidují a potom zamést a uklidit.

   Smazat
 2. Těch nekolik hárku papíru si ješte FEED dotlačí a hurá na majdan aneb samet?Aneb jak se to spisovne volá,boj za debilomigraci.

  OdpovědětSmazat
 3. Nezbývá než doufat, že se ČSSD do příštího parlamentu nedostane. Mimozemšťani, kteří ani netuší jak jejich potencionální voliči žijí. Čí zájmy hájí tím svým okatým lezením do amerického a EU análu je nasnadě. Ve volebním programu to ovšem zaručeně neměli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:08
   Doufáte marně . V Česku je stále dost idiotů , kteří budou socany volit stále i přes jejich opakované průsery . Totéž se týká Topáků , zhulených Pirátů a fialových ptáků . Je to marné , je to marné .

   Smazat
  2. No mněli jsme už modré ptáky, veverky preestitutky, a nyní máme opět nový výkvět: ANO-NE vedené milionovým broukem. O hlupácích zhulených pirátech marně mluvit (je to něco jako bavit se o státním rozpočtu s ožralým chemikem Kalouskem.
   Václav

   Smazat
 4. Otrava,boj za demokraciji,už sem to správne nasrál.

  OdpovědětSmazat
 5. Oprava,boj za demokraciji a teď sem to doopravdy spisovně nejlíp napsál.

  OdpovědětSmazat
 6. Zaorálek jezdil podporovat Ukrajince.Dokonce byl i na ohňových pochodech s benderovci.Sobotka jezdil za Sudetáky s Hermanem a Bělobradou a jak dopadla ČSSD ? No a Petŕiček bude poslední hřebíček do ČSSD. Adios mučačos

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdy to nepochopí, ludé.
   Na tlustého Petříčka čumí tele na nová vrata.
   Neházej po něm na ulici psí hovna a pukavce.
   Takže s těmi Banderovci se jim to špatně vysvětlilo.
   I když by si mohli pustit Akci B nebo zánik samoty Berhof. Se mi zdá, že je taky o tom.
   Rusové žádnou epopej nenatočili, protože to byl Praštěnej Nikitka, anglickej agent, kdo jich 100 tisíc pustil z Hulahu a 100 tisíc (funkcionářů) přijal zpátky z ÚSA.
   Když je kagebist, bude i hulah.

   Smazat
  2. Kahebist, pardon.
   Po kyjevski.
   Po rivenski ahent bezpeky.
   Po lvivski nevim, tam byla škola NKVD co chodil Saša Budček.

   Smazat
 7. Petříček je hňup,kterému Poche rozkazuje.A kde asi Poche bere rozkazy a od koho?Tak heště navrhl uznat ničemu ve Venezuele za oficiálního prezidenta.Takže demokracie podle EÚ a USA?Když se to nehodí,nastupujhe obyčejné násilí.A to podporuje vláda slovenského lumpa ve spojení s vlastizrádci od socanů a komunistů.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 8. Cílem téhle grupy je dolikvidovat socdem, rozprodat majetek a odjet někam za sluncem.

  OdpovědětSmazat
 9. http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/7545-pranyr-ze-dne-27-ledna-2020-aneb-pane-babisi-umite-pocitat

  OdpovědětSmazat
 10. To Petříček funguje jako elektronická myš. Jeho orientace v prostoru, vlastní pohyb a řeč jsou funkcemi software, který si pořídil jeho majitel. Bohužel, ticho po pěšině, máme smůlu, můžeme se jen tiše stydět.

  OdpovědětSmazat
 11. Může někdo zodpovědně uvést jakou má tento člověk kvalifikaci?
  To,že umí asi anglicky dnes už žádná kvalifikace není. Učí se 30 let. Jakou má praxi,aby mohl vykonávat funkci ministra zahraničních věcí, byť pidistátečku jakou je Česká republika?
  Prosím odpovězte bez pomluv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že žádnou odpověď nedostanete. Tou poslední větou jste znemožnil realistické zhodnocení Petříčkovy kvalifikace. :-)

   Smazat
 12. Petricek je ale vizitkou cele vlady.Na to by se nemelo zapominat

  OdpovědětSmazat
 13. Fašounská Ukrajina ať si svou fašounskou budoucnost řeší jen a jen na svůj účet.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak mne napadá, že oni socani mají v Lidovém domě tajný kabinet, kde se asi ani nesmí uklízet, aby nedošlo k prozrazení. V tom kabinetě sedí super utajený komisař nebo více komisařů a vymýšlejí způsoby, jak naší milovanou vlast ušpinit co nejvíce, jak je to možné. Vymyslí něco, co nás vždy překvapí, jak hluboko jsme klesli.

  Málo probíraná je ministryně sociálních věcí. Její sestra je manželkou Bakaly, který vykradl Ostravsko. Odnesl si odtud sto miliard. Vydělal i na bytech s hornickými důchodci. To je tedy pecka. Že to místo ministryně vůbec brala. Domyslel někdo jaká je to urážka obyčejných lidí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty můžeš za své příbuzné?

   Smazat
  2. Moji příbuzní nikomu neublížili. Tady je na místě stud. Jsou celé zástupy těch, kteří tu práci mohou dělat odpovědněji. Nechat jmenovat rodinného příslušníka gangstera ministrem, to je tedy síla. Příbuzní komunistů, kteří si vedli odpovědněji, by nikdo nedovolil. Asi si myslíte, že pověst socdem je ještě nějaká výborná, moc se mýlíte nebo jste zaslepen vlastním idiotstvím.

   Smazat
 15. Jasně bruselský slouha a jeho práce jel za svými spojenci.

  OdpovědětSmazat
 16. Loutka Petříček si v Kyjevě nedovolil ani položit věnec u památníku českých vojáků padlých při osvobozování v listopadu 1943. 1.čsl. brigáda tehdy dobyla centrum města a nýsledně bojovníci za to dostali na 140 sovětských řádů a medailí. Tři tehdejší poručíci dostali zlatou hvězdu a titul "Hrdina SSSR" - Tesařík, Buršík, Sochor.
  Apropo - jak je možné, že ve vládě je za socany švagrová gaunera Bakaly??? To není bezpečnostní riziko, co na to čučkaři?

  OdpovědětSmazat
 17. Čučkaři řeší důležitější věci, na př.dějepis na školách, nebezpečí huavey ard.

  OdpovědětSmazat
 18. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 5. února 18:04.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 19. Kavárník Petříček se pokouší brzdit náš návrat do Ruska!!

  A to není nic jiného než ZRADA naší západoasijské socialisticko-putinsko-babišistické vlasti!

  Posuďte sami, drazí soudruzi a soukmenovci, co tzv. český ministr zahraničí Petříček všechno provedl:
  A) Vycestoval do tzv. Ukrajiny BEZ PŘÍMÉHO SVOLENÍ Velikého Putina, BJJP.
  B) Na tzv. Ukrajině neřekl ANI JEDINÉ SLOVO o
  • neoddiskutovatelném faktu: Že z hlediska nás komunistů a putinistů tzv. Ukrajina NEEXISTUJE, tudíž je nutno mluvit o Malorusku.
  • provokační existenci tzv. vlády tzv. Ukrajiny, neschválené Velikým Putinem, BJJP.
  • zločinných banderovcích, střílejících na hrdinné vojáky Armády Ruské federace, osvobozující tzv. Ukrajinu od tzv. Ukrajinců.
  • pokusech tzv. vlády tzv. Ukrajiny o ZLOČINNÉ zatažení Maloruska na Západ.

  Co naopak tzv. český ministr zahraničí Petříček neudělal, ačkoli to byla jeho PRVOŘADÁ POVINNOST:
  1. nevyjechal do Moskvy, pro instrukce a rozkazy
  2. nepoklonil se před Velikým Putinem, BJJP, až k zemi, čelem o zem před Ním nebil
  3. nepolíbil Velikému Putinu, BJJP, lem Jeho roucha
  4. nelíbal zem, na níž nechala otisk Posvátná noha Velikého Putina, BJJP
  5. nespáchal rituální sebevraždu, když se na něho rozzlobil sám Veliký Putin, BJJP

  Prostě: Tzv. český ministr zahraničí Petříček se VĚDOMĚ pokouší zmařit výsledky úsilí našich národních Vůdců Miloše a Babiše o CO NEJRYCHLEJŠÍ + PLNÝ návrat naší vlasti do Ruska!!
  Což je zrada nejen naší západoasijské vlasti a našich národních Vůdců, ale především Vůdce všeho Slovanstva, Velkého Putina, BJJP.

  Jaký je trest pro KAŽDÉHO Čecha a Rusa, za zradu Velikého Putina, BJJP?!
  To je přece jasné: Smrt.
  V případě zvlášť přitěžujících okolností smrt nikoli zastřelením na místě, ale spravedlivě pomalá a patřičně bolestná, v Gulagu, v Jáchymově, v Příbrami apod.

  Čili, drazí soudruzi a soukmenovci: Jakmile se to otočí, jakmile se k nám vrátí nepřemožitelná Armáda Ruské federace, tak si pro Petříčka a jiné podobné přijdou naši soudruzi z StB a ruští soudruzi z KGB/FSB.
  Následovat bude rychlý proces.
  Už aby to bylo.

  Takže, zrádný Petříčku: Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


  P. Radosta, za všechny opravdové komunisty, putinisty, zemanisty a babišisty

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V poslední větě jsi pošahaný Radosto P. zapomněl na
   bohnické chovance. V.J.Horák

   Smazat
  2. Horák, Horák ... ááá, už si vzpomínám! To je další z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
  3. 18:07 chybí vám tam smradlavé nohy, mokasiny z NDR, nevkusný hadr místo kravaty ... Když už se uboze opakujete, dělejte to pořádně!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.