Reklama

sobota 23. února 2019

Panelová diskuze Nové republiky na téma "Aby média nelhala" - závěrečná diskuze

23.2.2019
V závěrečné diskuzi vystoupili doc. Petr Žantovský, Mgr. Petr Štěpánek, Mgr. Stanislav Novotný, MUDr.Ivan David, velvyslanec Peter Weiss, Václav Novotný - Ne základnám a další
10 komentářů :

 1. Nepřijde mi, že by u nás bylo málo soukromých televizí. "Přesto" je zde značný deficit objektivity a vyváženosti. Pochybuji tedy, že by zprivatizování jediné státní televize vedlo k zázraku a mediální scéna by náhle, po jejím úplném převzetí do soukromých rukou(třeba panem Bakalou? Ten asi ještě žádnou televizi nemá, nemýlím-li se.), začala šířit pravdu a nic než pravdu. U státní televize ještě pořád mají občané, aspoň formálně, možnost působit na její fungování. U soukromých médií je to čistě věcí vlastníka nebo akcionářů a občanům do toho nic není. Ti jediné co mohou, je soukromé médium nesledovat. Tam žádná Rada ČT, k níž by mohli směřovat své námitky, není. Spíše vidím cestu ve větší angažovanosti a důraznějším hlase diváků, požadujících objektivitu a převzetí ČT zpět z "polosoukromého vlastnictví" do vlastnictví občanů ČR. V neposlední řadě vidím nevyčíslitelnou hodnotu v archivu ČT, který kdyby přešel do soukromých rukou, poskytne vlastníkovi mj. potenciál k politickému působení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT není státní televize! Proto nemůže její finance a hospodaření kontrolovat Kontrolní úřad a vláda ani parlament nemohou provést personální změny. ČT byla "privatizována" Havlovými siroty, i když jejich politické strany v mnoha posledních volbách propadly či zmizely.

   ČT je protinárodní 5. kolona, kterou živíme 7 miliardami korun ročně!!!!

   Smazat
  2. Každá televize je taková,jaké má vedení...

   Smazat
  3. Milý pane J.K. můj osobní dojem je, že ČT už dávno není v "polosoukromém", ale soukromém vlastnictví. Logicky má ohromný potenciál k politickému působení a mne překvapuje, že jako občan ji mám podporovat finančně i když ji neposlouchám. Tak jako horníci z OKD musí podporovat pana Bakalu i když jejich byty byly postaveny za totáče za firemní či státní investice a pan Bakala je ve skutečnosti nikdy nekoupil, tudíž nevlastnil. Děkuji Dr.Davidovi za záznam, pomáhá mi v orientaci.

   Smazat
  4. Dokud ČT podléhá Zákonu o ČT a dalším zákonům vymezujícím její právné rámec, tak úředně soukromou televizí není, ať už si její zaměstnanci myslí cokoli. Kdyby soukromá byla, tak by musela být i s vlastníky uvedena v obchodním rejstříku.

   Smazat
  5. Pro J.K. Asi opomíjím stav de Jure a myslím de facto.

   Smazat
 2. Velice děkuji za tyto akce, které oslovují čestné, férové a přemýšlivé lidi napříč politickým spektrem - jak tam nakonec bylo několikrát řečeno - a tito lidé zjišťují, že se v zásadních věcech naprosto shodují. Jak Dr. David konstatoval, je to svým způsobem alarmující. Ale když jde o život, o budoucnost našich potomků, tak jsou priority těchto lidí stejné a to nám všem dává jistou naději.

  OdpovědětSmazat
 3. Rád si poslechnu besedy s pamětníky nebo vysloužilými vojáky jako je pán Štěpánek. Zaujala mne přednáška pana Novotného, který všechno ví. Rád bych si však postěžoval na jeho zlomyslnost. Dost nepravdivě tvrdí, že komunisti zatoužili si na veřejný majetek sáhnout. Ano, připouštím, že takoví byli. Mezi občany ČR se najdou i vrazi. Mezi milionem komunistů se našli i zloději jako třeba Čalfa, Dlouhý, Kočárník a jiní. Proč jejich charakter promítat na zbylý milion komunistů? To se mezi přítomnými nenašel nikdo, kdo by upozornil na nepřesnost? Já jsem pracoval za totáče v podniku, který měl možná skoro dvacet tisíc zaměstnanců. Komunisty byli dejme tomu 1000 lidí. Podle pravidla, že na jednoho technika měli být tři dělníci vychází, že v tom podniku mohly být dvě až tři stovky komunistů. Zločinečtí dělníci měli manuální zručnost udělat kasu. Uvnitř však fabriku nemohli najít. O technicích se povídalo, že snad šel pracovat do banky. Jestli banku ukradl (pardon demokraticky zprivatizoval), to nevím. Obvykle však technici komunisté zažili od demokratů dost ústrků. Některé ze msty i vyhodili. Vyslechl jsem rozhovor, kdy se jeden ptá druhého, proč toho předsedu strany z jednoho provozu vyhodil? Vysvětlení bylo, že mu našel v kontrole (OTK) nějaké zmetky. Snažte se vyhnout sračkám, ve kterých by ani kůl nestál a jsou proti aritmetice.

  Cela historie se může také obrátit. Mohu tvrdit, že si opozice, ke které Novotný patřil, chtěla nakrást. Pan David by měl při moderování dávat větší pozor. Kde jinde by měli hledat spojence nebo jen voliče k tomu, aby zdejší poměry vylepšili? Podle hodně starého prohlášení Zemana jsou černoprdelníci nejbližší spojenci socanů. Tak si s nimi začněte!

  OdpovědětSmazat
 4. To je problém obecné řeči: "Komunisti zatoužili ukradnout" znamená, že existoval více než jeden člen KSČ, který "chtěl ukradnout", říká se tomu "existenční kvantifikátor", může to také znamenat, že všichni, tedy každý jeden člen KSČ "chtěl ukradnout". To asi ne, že, takže mám se jako moderátor hádat s panem Štěpánkem vyjadřujícím své názory? Není ukolem moderátora někoho opravovat, není jeho povinnosti se pozastavovat nad přesností každého výroku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíte, od vás jsem nikdy takový přešlap neslyšel. Na Vratimovském semináři jste dokázal na adresu komunistů zažertovat a neuráželo to. Stačí velmi málo, aby se získaly sympatie.

   Kamarádka moji manželky se mne zeptala, koho volit. Doporučil jsem ji volit komunisty, protože oni ji při vládnutí nezklamou. Vládnout totiž jisto jistě nebudou. Doma jsem dostal vynadáno, protože otec té manželčiny kamarádky byl za něco kdysi zavřený.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.