Reklama

pátek 8. února 2019

Podivné: Francie, USA a Rusko téměř současně odpálily své rakety!

Noční start rakety Minuteman III
-kou-
8. 2. 2019 NewsweekPrvníZprávy
Newsweek upozornil na podivnou shodu: s rozmezí pouhých několika hodin Spojené státy, Rusko a Francie otestovaly své balistické střely, schopné nést jaderné hlavice.
Všechny starty se uskutečnily právě v okamžiku rostoucího mezinárodního napětí kvůli kolapsu globálního systému kontroly zbrojení v souvislosti se záměrem Spojených států a Ruska odstoupit od smlouvy INF.

Během několika hodin Rusko, Spojené státy a Francie testovaly rakety schopné nést jaderné hlavice, uvedl zneklidněně Newsweek. A to vše se děje uprostřed rostoucích obav v mezinárodním společenství kvůli zhroucení globálního systému kontroly zbrojení.

Publikace připomněla, že Spojené státy a Rusko v uplynulých dnech pozastavily svoji účast ve Smlouvě o likvidaci střel se středním a krátkým doletem (INF) z roku 1987. A zatímco docházelo k výměně hrozeb, Spojené státy, Rusko a Francie rozhodly, že nastal čas vyzkoušet rakety schopné nést jaderné hlavice.

Podle Newsweku francouzští vojáci byli první, kdo v pondělí odpálil raketu „ vzduch-země“ středního doletu. Následně v úterý, pozdě večer místního času, Spojené státy vypustily mezikontinentální balistickou raketu Minuteman-3 a doslova o hodinu později ruské ozbrojené síly úspěšně odpálily RS-24 „Jars“.

Navzdory skutečnosti, že ani jedna raketa během testu nenesla jadernou hlavici a čas vypuštění byl pravděpodobně připraven mnohem dříve, je třeba poznamenat, že všechny odpaly se uskutečnily v době nejsilnějšího mezinárodního napětí, kdy byly roztrhány klíčové dohody o nešíření jaderných zbraní, zdůraznila publikace.

Poznamenala, že francouzské ministerstvo obrany ve své tiskové zprávě radostně ohlásilo „úspěšné odpáleníí" rakety. Letadlo bojové eskadry Lafayette s doprovodem vyletělo ze základny Saint-Dizier-Robinson v severním Francii a odpálil raketu bez hlavice z oblasti DGA Essais do místa poblíž Biscarrosse v jihozápadní Francii.

Zároveň ve Francii poznamenali, že tato jedenáctihodinová bojová mise byla „plánována velmi dávno" a slouží jako „demonstrace spolehlivosti výzbroje letadel v dlouhodobém horizontu".
L'Opinion: Jaderná bomba již nebude odstrašující zbraní!
V USA popsali jejich vypuštění Minuteman-3 jako „test ve vývojové fázi", napsal Newsweek. Publikace citovala zprávu amerického vojenského velitelství, které uvedlo, že„raketové testy jsou plánovány měsíce a dokonce roky před jejich provedením".Toto odpálení se však uskutečnilo jen několik dní poté, co vláda Trump pozastavila svou účast na smlouvě INF, historické smlouvě mezi USA a Ruskem, která umožnila zbavit se celé řady jaderných zbraní, uvedl poněkud nedůvěřivě Newsweek.

Jen hodinu a půl po americké, byla z vesmírného polygonu Pleseck ve městě Mirnyj Archangelskaja vypuštěna ruská raketa RS-24 „Jars“ na cíl, který byl vzdálen 5 700 km na poligonu Kura na poloostrově Kamčatka. Ministerstvo obrany Ruské federace uvedlo, že raketa byla „s oddělenou hlavicí" a že „cílem startu bylo potvrdit taktické, technické a letové vlastnosti perspektivního raketového systému".Podle odborníků, uvedl článek, má Rusko má největší arzenál jaderných zbraní na Zemi - asi 6 800 jaderných hlavic. USA jsou jen mírně za ním, s arzenálem 6000 hlavic. Obě strany vážně snížily své stávající a nasazené jaderné zbraně v rámci Smlouvy o opatřeních na další snižování a omezení strategických útočných zbraní START III v roce 2011, nástupce Smlouvy START I z roku 1991.

Moskva také zdůraznila, poznamenal Newsweek, že Washington se ani nepokouší zahájit jednání o prodloužení smlouvy START-III, která vyprší v roce 2021. Nesvázaná smlouvou INF ani START III, Francie, jako třetí jaderná mocnost, se připojila k Rusku a Spojeným státům, Číně a Spojenému království při podepsání Smlouvy o nešíření zbraní z roku 1968 (NPT). Předpokládá se, že Pákistán, Indie, Izrael a Severní Korea mají také zásoby jaderných zbraní. Soupeření mezi Novým Dillí a Islámábádem vyvolalo zmrazení celé jižní Asie v očekávání globálního konfliktu, zatímco Izrael nepotvrdil ani nepopřel existenci jaderných zbraní hromadného ničení.


- - -

14 komentářů :

 1. Také bych rád upozornil na podivnou shodu: Země V4 následovaly příkladu Německa a nevystřelily!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáme čas, hledáme polské hovězí.

   Smazat
  2. Zeme V4 a Nemecko si mohli vystrelit akurát keby sa dobre nazrali fazule

   Smazat
  3. Na misto toxickejch plynu , otraveny maso , poradne utajeny pred spojencema v jednotne EU.

   Smazat
 2. zřejmě trénují synchronizované odpálení, aby se ten zbytek světa, po dopadu jaderných hlavic, dlouho netrápil

  OdpovědětSmazat
 3. Jan Werich, stále aktuální:
  https://www.youtube.com/watch?v=AVAZ4M13gWA&list=RDFx27SEcODU4&index=2

  OdpovědětSmazat
 4. To nic nemění na faktu že má naštěstí Rusko lepší zbraně takže usa nic začít nemůžou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak určitě bych je nepodceňoval! Pokud navíc těmto hrdinským rekům - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   budeš krýt záda, rudoprde, nikdo a nic na světě je nezastaví!!! Zejména by si pak měli američtí impíci dát majzla na toho bohatýra s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 12. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Úplný Ilja Muromec 2! Toho dokáže zničit jen pravý sibiřský Bojaryšnik"! Kdepak, na Rusáky, oni vědí moc dobře že na jejich lítající či plovoucí šrot postačí i dobře udělanej prak Frantíka z Kotěhůlek! Proto se tolik specializují na pozemní síly a takový vyšší level, zbraň "posledního soudu" je samotný Putler! Jednak je obojživelnej a navíc umí joudo! Na toho budou muset nastoupit komplet všichni Postradatelní ze všech dílů, aby to konečně pro svět dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 5. Před závody se většinou trénuje. Také se ukazují svaly.K tomu propaganda v ČT. Fašounů převlečených za demokreatůry máme i u nás dost!!!
  A jde se Nato.

  OdpovědětSmazat
 6. Ta primitivní TRUMPeta z bílé kadibudky ve Washingtonu může tak akorát neskonale blbě kecat na twitteru a tomu směšnému paňácovi Kvákajdovi tahat za šňůrky a tím ho dělat ještě směšnějšího, než je on sám.
  Nikolas Maduro Moros je a zůstane zákonným presidentem Bolívarské republiky Venezuely, protože za ním stojí armáda a všechny silové složky má on i jeho vláda zcela pod kontrolou! Dále jej podporuje Ruská Federace a ČLR, takže v OSN eventuelní přepadení Venezuely neprojde (právo veta mají obě zmíněné velmoci!) a pokud toto přepadení udělají degenerovaní pindosáci bez OSN, tak bude každému myslícímu člověku jasné, kdo je tím hnusným a veskrze odporným agresorem ve Venezuele?! Nehledě na to, že jak Ruská Federace, tak ČLR nezůstanou nečinně tuto pindosáckou agresi pozorovat, protože už do Venezuely investovaly moc peněz a ty si nenechají sprostě ukrást pindosákama. Navíc by si ti odporní pindosáci zadělali na nový latinskoamerický Vietnam, neboť latinskoamerické národy mají ve vedení dlouhých partyzánských válek bohaté zkušenosti.
  V tom by Venezuele jistě A ZCELA PRÁVEM pomohli vojenští poradci jak z RF, tak i z ČLR.

  OdpovědětSmazat
 7. Ještě doplněk, právě jsem se na kanále Россия 1 v pořadu zprávy dověděl, že ta směšná a ubohá loutka, ten Kvákajdo v Caracasu zavolal na kubánské velvyslanectví v Caracasu a "vypověděl" sic! ?!? diplomatické styky s Kubánskou republikou a dal všem Kubáncům, žijícím pracovně a diplomaticky ve Venezuele 15 dní na opuštění Venezuely. Ruský komentátor měl co dělat, aby se udržel ve formě a nerozesmál se na celé kolo, bylo to na jeho obličeji vidět! Jistě se velmi pobavil i kubánský velvyslanec a jistě hned zavolal Nicolasu Madurovi Morosovi do paláce Miraflores, aby hezky pobavil i jej.
  Ten Kvákajdo už snad ani není při smyslech, toto už není k smíchu, to už je případ pro venezuelskou psychiatrii?!! Když je ale "páníček" v bílé kadibudce ve Washingtonu už dávno případ pro psychiatrii, proč by jej nemohl následovat i poslušný pejsek v Caracasu, že? His masters voice, to se ještě z dětství pamatuji na ty staré šelakové gramodesky, kde byl na vignetě zobrazen pejsek, koukající vsedě do trychtýře starého gramofonu a pod tím byl výše uvedený nápis!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maduro je loutka Kremlu, dochází mu prachy. Brzo se vylodí US námořní pěchota a pak ho čeká odtučňovací kůra na Guantanámu a ani kubánskej prezident s tím nic nenadělá! Leda by se chtěl k němu přidat. Oranžové pyžamo mu bude moc slušet!:-)

   Smazat
 8. No, mám takový dojem, že kobyla, která zdychá, kolem sebe kope. Že to tomu hegemonovi nevyšlo, je v celku dobře, totiž né každý stát si nechá nakálet na hlavu od toho demokrata. Už by se mohli naučit nějaký jiný scénář, jo to používají už nějakou tu generaci, " vyvolat konflikt,barevnou revoluci,"majdan" a potom nastolit demokracii po vzoru USA". Už toho bylo opravdu dost. A to je dobře.

  OdpovědětSmazat
 9. Welcome to shell shockers ! In this game you will become a soldier in the shape of an egg. Shoot ceaselessly, jump from one side to another, try to get through all obstacles and attack your opponents. How long do you think you can survive?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.