Reklama

pátek 22. února 2019

Prázdné regály v supermarketu ve Venezuele

22. 2. 2019
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=mbXqGiNlWWw&fbclid=IwAR3B2BOcteno1R8sW3XGElWEnCK-TZWFZgZ1tk1HFc0KNuxFyxBXzV8x3Mg

55 komentářů :

 1. No jasně, klasika! Nejdřív jim na západě propaganda nadrbe pičoviny do mozku, vytvoří paralelní realitu a pak přepadnou cílovou zemi.
  Však my to známe i od nás. Vzpomínáte si jak v listopadu a prosinci 89´ k nám jezdili ze západu dezorientovaní umělci a různí mameluci a chtěli nás zavážet humanitární pomocí a plácali nesmysly? Už tenkrát jsem si říkal, co to je za debily! Musel to pro ně být tenkrát tvrdý střet s realitou. Celý život jim vyplachovali mozek, připraveni na to, že tady najdou lidi jako psy ve zkrachovalým útulku, špinavý a vyhladovělý a ejhle, vona společnost, kde nikdo neznal strach z ekonomické likvidace, bezplatné zdravotnictví, školství, všeobecná gramotnost, atd. prostě věci které nám mohli závidět. Prostě imbecilové z paralelní reality.
  Vždycky si říkám, když jsou na západě tak chytrý, že mají tak omezený totalitní informační systém? To nepochopím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...ještě doplním, plně soběstačné zemědělství, průmysl a energetická nezávislost, voda a ostatní zdroje za hubičku, stejně tak bydlení + zlaté období rozkvětu české kultury(jaké překvapení, že po listopadu 89´nevzniklo v kultuře prakticky nic hodnotného, ale dokonce nic co by se dalo alespoň konzumovat! Drogy nula, AIDS nula. Psychické nemoci 10% současného stavu. Kriminalita na minimu. Obrovská bojeschopná armáda. A teď do toho přišli nějaký trotlové ze západní tramtárie, co nám můžete nabídnout? Humanitární pomoc:DDDD Už se na to třesem!!!

   Smazat
  2. Scénář je po desetiletí stále stejný."Západ" řídí USSA s jejich vlastními zájmy.EU je jen poslušný vykonavatel.Je zcela lhostejné, zda je to český Petříček, Poche, Kalousek...... konkrétní stát či vláda.Všichni musí být sladěni vždy s jejich zájmy i když je konkrétní jednání proti vlastnímu národnímu zájmu či obyvatelstvu, bezpečnosti nebo ekonomice.USSA s nesplatitelnými dluhy hrají nebezpečnou ruskou ruletu s Čínou a Ruskem.Jestřábi by také rádi rozšířily svojí americkou demokracii s přehlídkou vojenských konvojů, ohněm a mečem směr Írán a Venezuelu.Jednoznačně toto chování přinejmenším ohrožuje bezpečnost a ekonomiku Evropy, potažmo EU!

   Smazat
  3. 22:07 Mate pravdu, vznikaly takove skvosty jako Zena za pultem. A pokud mate psychicke problemy, tak oni vas z nich uz v Rusku nebo lepe v KLDR vyleci.

   Smazat
  4. 22:31 Trpíš antikomoušskou selektivní demencí. Nebudu ti vyjmenovávat, co všechno vzniklo, protože to ČT už třicet let recykluje.

   Smazat
  5. Mimochodem i ta Žena za pultem kulturně převyšuje 90% současné "produkce".

   Smazat
  6. 22:31, ŽzP jsem sice neviděl ani za komárů, ale konsternovalo mě, když ji po '89 dvakrát reprízovali v Německu. Nemocnici na kraji města, vysílali ještě za komárů v SRN i NDR, a opět reprízovali už ve sjednoceném Německu. Nemluvě o dalších filmech. Nedělejte ze sebe ještě většího blba. A laskavě si odpusťte poznámky, že to brali jako dokument o primitivních národech východní Evropy.

   Smazat
  7. Bolševík vládnul čtyřicet let. Za tu dobu stihnul dokončit elektrifikaci země, postavil desítky přehrad a zajistil zásobování většiny obyvatelstva pitnou vodou, postavil dvě atomové elektrárny, zajistil dostupnou zdravotnickou péči pro všechny bez vyjímky, bezplatné školství, a to vynakládal na zbrojení 6% HDP. Když konči, měla země vyrovnanou platební bilanci. Minimální dluhy byly kryty nesplacenými pohledávkami.
   No a co máme dnes? Ona nejvyšší životní úroveň v dosavadní historii je vykoupená cca 1,7 bilionu státního dluhu, cca 3 biliony zadlužení domácností a dalšími stovkami miliard dluhů firem a místních samospráv. Před sebou valíme nevyřešené problémy důchodů, klesající porodností, končící životností většiny staveb infrastruktury, debilizace národa a spousty dalších.
   Letos v listopadu, kdy uplyne třicet let od sametu, by ta rozumnější část národa neměla slavit, ale pořádat smuteční tryznu. Protože až se nakupené problémy projeví ve své plné síle, vrátí to většinu lidí o nejméně jedno století zpět do doby, kdy hlavním cílem lidí bylo nezemřít hlady a nezmrznout.
   Žalostná bilance.

   Smazat
  8. 21:30

   Na druhou stranu i my jsme byli "dezorientovaní", čili pitomí. Jen s tím rozdílem, že u nich to bylo způsobené propagandou a u nás naopak absancí informací, nahrazovaným bujnou fantazií vykrmenou ošmatanými katalogy.
   A tak jsme byli oslněni jejich drahými auty, drahou markou, domnělým životním stylem filmových hvězd. Nikdo nám totiž neřekl, že ta auta nejsou jejich, ale banky, že jejich marka není ničím krytá, že má svou hodnotu pouze bankéři určenou(tehdy, podobně jako dolar, kolem 5 Kčs, na černém trhu ovšem podstatně více), že většina bydlí v nájmech, které je stojí třetinu platu, že na to aby si udrželi slušný životní standard musí velice disciplinovaně pracovat a odříct si po práci vysedávání po hospodách, že za všechny služby se setsakramentsky platí,... A to vše za současného neuvědomění si, že se jedná o "výkladní skříň kapitalismu", že v mnoha zemích na Západě je k vidění taková bída, jakou naposledy poznali naši prarodiče.

   Smazat
  9. Nejen žena za pultem, Chalupáři to je klenot seriálů, je to o obyčejných lidech. Jinak je to o lékařích či zbohatlících, kteří se nudí a vlezou do postele se všemi, co v seriálu jsou a pak je nahrazen jiným. To je ta vyspělá kultura. Ať dávají od V.Havla týden "Odcházení" a kino zkrachuje, nikdo nepřijde.

   Smazat
  10. A teď pozor pánové a dámy, přijde zlatý hřeb! Minulý režim, který poskytoval svým občanům plný servis si vystačil s 50 tisíci úředníků, zatímco ten současný, který nejenže neposkytuje obyvatelstvu nic, ale nakládá na jejich bedra čím dál větší a složitější zátěž má 150 tisíc úředníků!

   Práce úředníků, jejichž průměrný plat má příští rok dosáhnout 32 679 korun, přináší nemalé výhody. Stát jim hradí pět týdnů dovolené, dalších pět dnů zdravotního volna a den volna na osobní záležitosti.
   Neberte to! Za sezení v kanceláři!

   Smazat
  11. To video jsem otvíral s pocitem, že uvidím prázdné regály v obchodech jako v Polsku v době, kdy tam zaváděla chaos lidumilná Solidarita. Dají to video do České televize? Přepošle ten odkaz někdo Zemanovi a Soukupovi, aby oba viděli, jací jsou volové?

   Smazat
  12. Na Solidární Polsko tehdá běželo ftipůů... Ale oni se moc nesmáli.

   Smazat
  13. 6:44 Ješišmarja, tahle oblast je předpolím konečného řešení putlerofského Chujlostanu, tak co tu cancáš? Kdo by sem jako měl investovat a do koho? Tu nezbyde kámen na kameni! Současně s likvidací těchto vječně zlitých odulých smradlavých podlidí v pochcaných teplákách - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   bude smeteno i nejbližší předpolí! Zasaženo nebezpečnou směsí radiace a chcanek těch odulců, plné jedovatého Bajaryšniku! Tady bude muset být vše dekontaminováno a zarovnáno s terénem!

   Smazat
  14. A co se týče toho autobusáka z Cáracasu, nebude tak zle! Toho totiž už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a o putleroffskýho teroristu (pr)Assada se dřív či pozdějc postará ňáka ta sionistická rachejtle!:-)))

   Smazat
  15. Jo... a Kim nechal svého strýce sežrat hladovými psi....
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cang-song-tcheka-sezrali-psi.A140103_165027_zahranicni_vez

   Jen v té vysněné emeričce je super luxus přepych:

   https://www.lajkit.cz/zpravy/item/1322-chudoba-v-americe-co-vam-tady-nereknou

   https://www.euro.cz/byznys/americanu-zasazenych-chudobou-pribyva-doslo-i-na-bilou-vetsinu-1336812

   Smazat
  16. 8:13
   TY POBLBANÉ FAŠOUNSKÉ SPŘÁTELENÉ UKROUŠE V TEPLÁKÁCH, KTERÉ MÁŠ NA MYSLI..., JO TY UŽ TU MÁME.

   Smazat
  17. 9:32 Je to smutný, ale dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou právě Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev (ti západní pochopitelně), ale taky dost slovanský (hlavně střední a východní) a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí! - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 2. Známá finta jak udělat nedostatek je známá z Chile, před
  fašistickým převratem Pinocheta.
  Venezuela je velká země, má dostatek úrodné půdy, jídlo roste
  na stromech. Ale stačí vydrancovat obchody v Caracasu a je
  hotovo. Hranice jsou děravé, dají se dovážet i demonstranti,
  jelikož neexistuje jazyková bariera a společnost je rasově pestrá.

  OdpovědětSmazat
 3. Prispevek soudruha Davida ma jeden nedostatek. V supermarketu nikdo nenakupuje, protoze je tak vysoka inflace, ze lidi nemaji penize na jidlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapálilo ti, že kdyby tam nikdo nenakupoval, že by ten supermarket do týdne zkrachoval?
   Nebo si fakt myslíš, že tam ty párky jenom vystavujou a pak je vyhodí do popelnice?

   Smazat
  2. 22:10 Ten obchod je znamy v Caracasu jako supermarket pro Madurovy papalase. Neco podobneho bylo v Praze pro cleny UV KSC a jejich rodine prislusniky. Ochranka hlida, aby se tam dostali pouze lidi, kteri maji tu spravnou legitimaci.

   Smazat
  3. 22.10-takže venezuelský TUZEX?

   Smazat
  4. 22:27 Ale já tam žádný papaláše nevidím. Já tam vidím důchodce a matky s dětma. Je asi hodně těžký žít s takovým tlustým ideologickým mustrem, co?

   Smazat
  5. Ono si to stvoření 22:06 resp.22:27 svoje nedostatečné představy o "nuzném životě v sociááálizmu" promítá do Venezuely dneška. Asi nějaký začínající dobře prokádrovaný redaktůrek ze Zpravodajství ČT, jinak se ta diagnoza nazvat nedá.

   Smazat
  6. Plný supermarket v hlavním městě 30ti milionového státu skutečně neodpovídá úplnému obrazu o stavu země, pokud zvážíme katastrofální inflaci. Ale obyvatelstvo by to Madurovi dávno spočítalo, protože ta krize tam je od roku 2016 a Madura opětovně zvolili v květnu 2018. Při volbách byly tisíce pozorovatelů a jedno je jasné, Venezuela se rozhodla svého prezidenta podržet.

   Ovšem žít ve státě s takovou inflací je těžké, a pokud nemáte pravidelný přísun třeba dolarů, každý den je bojem o potraviny, ačkoliv v některých obchodech být můžou. To platí hlavně u pravicové vlády. Levicová mívá záchranné systémy, což zjevně používá i Maduro. Otázka, jak dlouho vydrží.

   Pamatuju na rovněž vyvolanou hyperinflaci v '90 letech v Rusku během vlády pravicových liberálních čarodějů. Tam to bylo mnohem horší. Potraviny nebyly, celý obchod dávno krachnul a čarodějové spolu se svými protektory ze Západu plundrovali zemi nevídaným způsobem. Na lidech nezáleželo. Pomrou, přijdou jiní. Tehdy se rozevřely sociální nůžky, které tak už zůstaly jako památka na '90 léta, kdy Rusko Západ plácal po zádech, jací že to jsou demokraté.

   Je evidentní, že Venezuela sice není příkladem ekonomické kompetence, ale za jejími problémy stojí i někdo jiný, kdo má v tom dlouholetou praxi.

   Smazat
  7. Podla toho, co som citala na zerohedge, tak inflacia je obrovska, ale tieto obchody umoznuju pravidelne nakupy potravin pre beznych ludi za vyborne ceny, fix na osobu. Takisto umoznuje natankovat plnu nadrz raz za den za 50 centov. Samozrejme ze taxikar, ktory vozil toho novinara, miloval ameriku a toto vsetko povazoval za samozrejme. Ale treba si uvedomit, ze Chavez vytiahol 70% ludi z nesmiernej chudoby, ktora sa pi pripadnom prevrate vrati. Ti co utiekli, boli povodna stredna vrstva, ale v zahranici je tusim 4 miliony venezuelcanov, takze oproti tej mase doma, nie velka cast.

   Smazat
  8. Plnou nadrz za 50 centu? Vy asi moc nepremyslite!

   Smazat
  9. 8:42, v případě hyperinflace nastupuje pro stabilizaci situace barterový obchod a stínové stabilní platidlo, zde zřejmě dolar, a v mezinárodním kontaktu, pokud nejsou devizy, kryptoměna vázaná třeba na zlato nebo jiné suroviny, zde ropu.
   V domácí výměně se můžou vytvořit i vládou kontrolované fixní prodejny vázané na osobu. To bude asi to, co jste popisovala. Tak můžou fungovat i ty hypermarkety z videa.

   Je to sice ne moc komfortní, o úspory přijdete úplně, ale levicová politika může situaci zmírnit. V Rusku 90.let to bylo podstatně horší, tam se Jelcinova vláda nejen totálně vysrala na běžné obyvatele, ale díky absenci mocenské vertikály se stav ještě markantně zhoršoval.

   9:05, zajímá mě, kdy tě ty nacistické tapetující prase zmáznou.

   Smazat
  10. Zatím tam ještě to tapetující nacistické prase "visí". Virtuálně. To má ještě dobrý. Jiní po osvobození visely v Československu doopravdy.

   Smazat
  11. 9.05 skutečná fašistická bestie od rektora Beka

   Smazat
  12. 10:58 Pojem "osvobození" je oxymoron k pojmu "Československo", kteréžto bylo jen uměle vytvořeným pastátem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali se SSSR. Komunistická strana Československa byla součást komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  13. A s tím dezértérstvím na kterém byl tento stát založen úzce souvisí i důvod, proč se nepodařilo zabránit mongolské okupaci této země! Kdo nám pak už mohl důvěřovat? I tak velice pozdní nábor obránců, zahájený bohužel až v květnu 45 (sic!) dal dokupy aspoň rotu evropských rytířů! - https://www.armyweb.cz/clanek/svatovaclavska-rota-aneb-cesi-v-ss

   Kdyby se začalo alespoň o rok dříve, Praha mohla být před mongolskými divochy uhájena stejně jako v památném roce 1648 před těmi severskými!

   Smazat
  14. 10:58 Čecháčci věší a pracují odjakživa víc hubou! Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska aby se připojili k putinovskému Rusku! Patří za Ural ...

   Smazat
 4. Jo největší nedostatek Venezuely je že jí nerostné bohatství netěží us korporace.

  OdpovědětSmazat
 5. https://www.seznamzpravy.cz/prispevek/na-venezuelske-hranici-vojaci-zastrelili-dva-lidi-a-mnoho-dalsich-zranili-66796

  OdpovědětSmazat
 6. Maduro postupne zavira hranice. Jeste musi nainstalovat ploty. V tom maji tihle bolsevicti zlocinci bohate zkusenosti.

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/venezuelska-vlada-castecne-uzavrela-hranice-s-kolumbii-vojac/r~7d3d9e90373011e9819e0cc47ab5f122/

  OdpovědětSmazat
 7. 7.50 - takže president Trump je také zločinec? Staví zeď s Mexikem, myslím si, že by jste si měl doplnit vědomosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:09 Trump stavi zed, aby cizi statni prislusnici volne bez povoleni neproudili do USA. Maduro stavi plot, aby nemohly do Venezuely proudit potraviny a leky a obyvatele Venezuely nemohli svobodne tento nesvobodnou zemi opustit.

   Smazat
  2. 8:36, a kde že Maduro ten plot staví? Všude se mluví o tom, že z Venezuely údajně už prchly miliony obyvatel a ve videjku se zároveň ukazuje potravinový hypermarket. Plot byl u nás, buddy, ne ve Venezuele. Jak je lehké udělat si z huby žumpu, když mozek nedostačuje, tak jako vám.

   Smazat
  3. I zdi mohou být demokratické a nedemokratické...

   Smazat
  4. Taková zeď v Matiční byla úplně nedemokratická a musela se zbourat.

   Smazat
 8. Proste Rusko …

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/samani-velbloudi-rusko-obet.A190223_084334_zahranicni_remy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:04, četl jsem to jako zajímavost v Ria Novosti. Pro Rusy to je také kuriozita, něco jako u nás čarodějnické zvyky.

   Schopnost uchránit tradice starých malých národů a etnik mě fascinuje. Ačkoliv velbloud je zvířetem dovezeným, ne domácím jako sob, Rusko dokazuje, že je jedním z netolerantnějších států, který i v době komunistické diktatury nedopustil zánik něčeho tak specifického. Sibiřské národy byly velmi málo početné a je neuvěřitelné, že se s jejich tradicemi, které byly ruskými etnology velmi dobře popsané, můžeme setkat i dnes v živé formě. V Kanadě tvoří tyto národy 4% populace.

   Jakuti a Burjati se už dávno integrovali, takže dnes je vidíte spíš na sněžných skútrech a helikoptérach než na sobech. Ovšem pastevectví sobů je u nich stále významný zdroj obživy, podobně jako u Laponců v Norsku. Například Indiáni v USA to jsou už jen trosky z bývalé populace. Dnes je sice určitá snaha po jejich rehabilitaci, ale nakonec z toho vzejde jen cirkus pro turisty sloužící na zisk.

   IDnes popisuje starodávnou obětinu jako zajímavost hodnou pozornosti, ne jako jedovatou slinu plivnutou na Rusko. Jelikož jen idiot se může smát zvykům přírodních národů (ačkoliv Jakuti a Burjati už moc přírodní nejsou). To je to samé, když se někdo z Bruselu děsí naší pomlázky nebo zabijaček. Přitom kolik skutečných trhlých pošuků se nachází jen v Evropě.

   Jestli bys chtěl nějaké opravdové pikošky, kovboji, dodám a některé si i vymyslím.

   Smazat
 9. Kdo přeloží co ten chlapík říká o 5:00, vyhrává ceno zlatého bludišťáka.

  Jak vidno z diskuse, zdejší diskutéři jsou jen banda ignorantských analfabetů, schopných maximálně čučet na obrázky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...juchůůůů, ve Venezuele mám neomezenou kupní sílu protože mám dolary a dolarová diktatura řídí svět!
   OK, takže jsem mohl normálně nakoupit vše na co jsem zvyklý doma v USA... Pouze jsem musel platit hotově dolary, což značí v čem je problém. Není to distribuce potravin nebo jejich nedostatek, ale zničená kupní síla Venezuelanů velkým oslabením jejich měny hyperinflací, spekulacemi a záplavou dolarů, kterou vláda nemá pod kontrolou, stejně jako hromadění "soukromými kapitalistickými elementy", které podporují opozici a vydělávají spousty peněz v této ekonomické válce.
   To je něco, co nevíte když sledujete americká média a proto jsme zde, abychom přerušili tuto mediální blokádu.

   Smazat
  2. Diskuse pod videem je také zajímavá. Např. nějací, zřejmě američané, si tam dělají legraci z "US výdobytků".

   - Žádný 0% jogurt? Jak je to možné?
   - Musíme tam poslat mariňáky! Sřemhlav z nebe jako spravedlivé mstitele! Za to, že nemají 0% jogurty!

   I v USA jsou normální lidi, kterým leze krkem život podle not americké plutokracie.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 11:25
   Proč myslíte? Tedy pokud vás takový duševní stav aspoň někdy zastihne.

   Smazat
  5. Ty vole, tak záplava dolarů prej způsobila hyperinflaci a bezcennost bolivaru. Tak tady jsou fakt lumeni.

   Smazat
  6. 15:25
   To je jasné, když boháči zavedou paralelní černý trh na dolarové bázi, podobně jako to činí drogová mafie, tak to je největší požehnání pro hospodářství země.
   Taky magor.

   Smazat
 10. 11:25
  Vynikající, úderný a efektivní příspěvek ! Co myslíte, jak asi působí na čtenáře diskuse? Kdo se jeví jako blbec? (kromě mne, samozřejmě)

  OdpovědětSmazat
 11. Že by dodávka od Člověka v nouzi ?

  OdpovědětSmazat
 12. Akorát ty ceny !

  OdpovědětSmazat
 13. Chléb, WC papír, aspirin – nástroje kapitalismu a demokracie!

  Proč chtějí američtí kapitalisti a demokrati „darovat“ hrdému venezuelskému lidu potraviny, hygienické potřeby a základní léky?
  No to je přece jasné jako facka, že.

  Ano, dnešní venezuelskou situaci známe jako své boty, my Češi a Rusové: Kapitalisti a demokrati SPROSTĚ ZNEUŽÍVAJÍ určité přechodné nedostatky v zásobování vnitřního trhu socialistických zemí.
  Proto se ptejme: Co způsobuje tyto určité přechodné nedostatky, které jsme občas zažívali i v naší drahé vlasti?
  Proč občas nešlo sehnat, v nejšťastnější éře naší vlasti a našeho národa, po odražení kontrarevoluce z r. 1968:
  • WC papír
  • tzv. dámské vložky
  • nylonové punčocháče
  • určité druhy zbytečného exotického ovoce (pomeranče, banány atd. apod.)
  • náhradní díly na některé typy osobních automobilů (především těch nejběžnějších)
  • porcovaný čaj
  • zavařovací víčka
  • jogurty
  • barevné televizory
  • ledničky
  • mrazničky
  • tzv. módní oděvy
  • cement
  • obkladačky
  • dlaždice
  • atd.
  • apod.

  A hned si odpovězme: Tyto a další přechodné nedostatky (nedostatek elektrické energie apod.) přirozeně NEBYLY způsobeny nějakými „vadami systému“, jak se snažili tvrdit primitivní antikomunisti.
  Šlo o důsledky
  1. ekonomické blokády našeho hospodářství nepřátelskými kapitalisticko-demokratickými státy
  2. nepředvídatelným chováním určité části našeho obyvatelstva (neukáznění občani poptávali zboží ne tehdy, když bylo na skladě, ale kdykoli se jim zachtělo)

  Zkrátka a dobře: Problémy jsme mohli snadno vyřešit konečnou porážkou agresivních států NATO a EHS (dnes EU), a vštípením důsledné kázně všemu obyvatelstvu.

  Proč jsme nevyřešili naše drobné problémy touto jednoduchou cestou?
  Protože nás zradil podlý Gorbačov, agent CIA a Mossadu, a socialismus dočasně ustoupil, podobně jako nepřemožitelná Sovětská armáda.

  Dnes je situace NAPROSTO ODLIŠNÁ: Za pár let se nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí, a s ní i socialismus-putinismus. Pak budou plné samoobsluhy a prodejny Včela-Agrofert, a bude nám všem stejně dobře, jako bylo před převratem v r. 1989.

  A kdy bude dobře ve Venezuele?
  No přece po příchodu STEJNÉ nepřemožitelné Armády Ruské federace!
  Ano, po vypuzení zbytečků lepšolidí, po odražení pokusů USA o doručení potravinové a zdravotnické pomoci, po upevnění socialismu-chávezismu-putinismu bude ve Venezuele konečně klid na práci.
  A práce-matka pokroku (+ armáda otroků) přinese nám, lidu socialisticko-putinských zemí, TAKOVÉ výdobytky, že budou všichni čumět, jako obvykle.

  „Na konci všeho našeho snažení je člověk!“ (Kl. Gottwald)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.