Reklama

sobota 9. února 2019

Předseda Rady České televize rozdává ceny Bakalovým novinářům. Petr Žantovský se pokoušel zjistit, kdo to všechno platí, a zjistil ještě děsivější věci

Petr Žantovský
9. 2. 2019  ParlametníListy
TÝDEN V MÉDIÍCH Členem Společnosti Ferdinanda Peroutky, která čerstvě rozdala další novinářské ceny, je i Jan Bednář, jinak také předseda Rady České televize a také redaktor Českého rozhlasu. Petr Žantovský se v nejnovějším přehledu mediálních zajímavostí pozastavuje nad tím, zda by se z pozice veřejnoprávního funkcionáře měl podílet na takové podivuhodné aktivitě. Mediální analytik přináší výčet laureátů této ceny, z něhož je patrné, že jde takřka výlučně o novináře z médií nechvalně proslulého Zdeňka Bakaly. Pochvalu našel tentokrát pro komentáře o europoslaneckém duu Telička, Štětina a o politické korektnosti říznuté novomarxistickou snahou vnucovat dobro.


Dva komentáře ze stejného média si tentokrát vysloužily zařazení do pravidelného sobotního přehledu mediálních zajímavostí uplynulého týdne. „Jedná se o portál Info.cz, který patří do vlastnictví Křetínského konglomerátu, stejně jako Reflex, Blesk a podobné tituly. Já tu mám před očima komentáře, které napsali Petr Holec a Jan Palička. Začnu tím prvním jmenovaným, jehož text vyšel pod titulkem 'Telička, Štětina a spol. aneb Založ si vlastní partu a zmiz v Bruselu‘. Petr Holec, dříve redaktor Reflexu, se v něm zabývá tou dnes velmi módní tendencí různých politiků, kteří se dostali na výsluní po zádech nějakého silného politického subjektu. Z těch v titulku jmenovaných to v případě Teličky bylo hnutí ANO a v případě Štětiny TOP 09, předtím Zelených a tak dále,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Tihle lidé zřejmě dospěli k názoru, že jejich samotný věhlas je dostatečně samonosný, aby na něm mohli postavit vlastní nový politický subjekt. „A díky tomu uspět v květnových eurovolbách – a jak píše pan Holec – zmizet v Bruselu. To ‚zmizet‘ je velice přesné sloveso, protože když tyhle osobnosti uspěly ve volbách do Evropského parlamentu, pan Telička se stal dokonce jeho místopředsedou, tak jsme o nich potom téměř vůbec neslyšeli. S výjimkou občasných hysterických výronů pana Štětiny, který si po mnohaletém členství v KSČ a posléze členství v různých jiných organizacích všiml, že by bylo dobré začít bojovat s komunismem. Tak se k tomu vždy jednou za čas vrátí a vysype ze sebe nějakou antikomunistickou agitku. Ale celkem nevíme nic o tom, co vlastně v Evropském parlamentu pro českého voliče udělal,“ podotýká mediální analytik.

Telička, muž bez vlastností, se zbavil pocitu, že je českým občanem

Říká si, že asi čte špatně nebo málo, ale v každém případě nezaznamenal jediný Štětinův legislativní podnět, názor, odlišné stanovisko nebo cokoli, co by vyjadřovalo, že zastupuje své voliče a naše občany. „U pana Teličky je to ještě mnohem a mnohem horší. Ten už se totiž zcela zbavil pocitu, že je českým občanem a že by měl ve jménu této skutečnosti nějak konat. Místo toho se stal takovým tím euroúředníkem, euroobčanem, takovým tím euroevropanem z profese. Takových je tam samozřejmě velké množství od Junckera přes Tuska až třeba právě po Teličku nebo Jourovou. To jsou lidé, kteří už nemají žádný názor. Možná nikdy neměli, nevím. Nemají žádný zájem kromě toho, aby udrželi co nejdéle sami sebe na vrcholu této evropské exekutivy. A nemají vůbec žádný pocit loajality vůči občanům vlastní země,“ upozorňuje Petr Žantovský.

Dokonalou ukázkou takového postoje je předseda Evropské rady Donald Tusk. „Do Polska poté, co tam prohrál vlastní politické boje, posílá neustále samé lidskoprávní a jiné kontroly. Mstí se vlastnímu národu za to, že ho nedostatečně obdivoval a volil. Tak u pana Teličky to zatím nenabralo úplně tenhle rytmus, ale v každém případě je to člověk zcela bez vlastností. Robert Musil, rakouský spisovatel, kdysi napsal dvoudílný román ‚Muž bez vlastností‘. Vždy, když vidím pana Teličku, tak si na ten román vzpomenu, a myslím, že to je docela přesná asociace. Pan Holec ve svém článku velmi správně píše, že Telička byl dlouhodobý kariérní komunista a prošel všemi možnými kariérními a statutárními pozicemi stejně jako Štětina, a že to jsou takové ty podivuhodné postavy, které se stále vracejí z nějakých děr, abych tak řekl,“ připomíná mediální odborník.

Do lukrativních pozic vylezli po zádech strany, kterou odkopli jako veteš

Vzpomíná i na to, že Pavel Telička byl jednu dobu velkým chráněncem politiků ČSSD. „Štětina, jak jsem uvedl, to má komplikovanější od komunistů přes Zelené až po TOP 09. Teď se rozkmotřil s panem předsedou Pospíšilem, tak se distancoval od TOP 09. Telička se zase předtím distancoval od Babiše a hnutí ANO. To samo o sobě by mělo českému občanovi volícímu do Evropského parlamentu cosi signalizovat. Jestliže je někdo schopen nechat se zvolit na zádech silného politického subjektu do takhle prominentní pozice a potom tu sílu odkopne jako nepotřebnou veteš, tak to vypovídá něco o jeho charakteru a o tom, co je to za člověka a o jaké zájmy mu jde. A jestli mu jde o občana, nebo nikoli. Takže bych velmi poděkoval panu Holcovi za tenhle komentář a každému bych doporučil si ho přečíst, protože je to koneckonců zase jednou hlas rozumu, a to v českých médiích není každodenní chleba,“ oceňuje Petr Žantovský.

Ze stejného portálu je i komentář, jenž vyšel pod titulkem „Mysleli jste někdy jako rasista? Teď vás může stihnout trest“, jehož autorem je Jan Palička. „Pana Paličku neznám, ale jeho text se mi velmi líbil. Jde v něm o to, že nový film s Liamem Neesonem Mrazivá pomsta nebude mít slavnostní premiéru proto, že ji producenti zrušili, neboť Neeson má být údajně rasistou. To samo o sobě je označení dosti drsné, drastické a radikální, a tak je dobré vědět, proč byl takto označen. Protože tento původem irský herec známý z mnoha vynikajících filmových výkonů se před lety dopustil – abych tak řekl – rasismu v myšlence. To samo o sobě je poněkud orwellovské, přemýšlet o činu v myšlence, když čin nebyl vykonán a bylo na něj pouze pomýšleno a ten čin dávat na pranýř a ztotožňovat ho s tím, kdo se ho měl údajně dopustit. To je stejně radikální a stejně nebezpečné jako trestání za vyjádření názoru,“ tvrdí mediální analytik.

Udavači ve jménu nějakého dobra označili slavného herce za rasistu

Považuje to za hru s ohněm totality a ohněm diktatury. „Neesonovi nějaký muž tmavé pleti před mnoha lety znásilnil přítelkyni. Herec tím byl, jak sám vypověděl v novinovém rozhovoru v těchto dnech, tak nervově otřesen, že pak chodil do černošské čtvrti a přemítal o tom, jak by se za tenhle nechutný čin pomstil. Dokonce uvažoval, že by přepadl nějakého černocha a namlátil mu, což nikdy neudělal a posléze se téhle obsedance zbavil. Jen ta hořkost v něm zůstala, když měl potřebu ji zveřejnit v tom rozhovoru. Nu a teď se toho zmocnili všichni ti lidskoprávní právníci a všichni udavači ve jménu nějakého dobra a prohlásili, že Neeson je vlastně rasista. Pouze proto, že v určitém nervovém vypětí a v extrémní situaci pomýšlel na to, že mu nějaký jinokulturní nebo jinorasový občan znásilnil blízkého člověka a že by to zachtělo nějaké fyzické pomsty,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

O rasismu Liama Neesona v televizním studiu:

21 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:06
   A ty si kerej?
   Kytka z BBC?

   Smazat
  2. Dobrý den pane Žantovský. Chci Vám touto cestou poděkovat za obsáhlé vyjádření se k lidem, kteří měli v minulosti v" plánu " zastupovat naši zem a prosazovat zájmy v tomto seskupení zv. EU. Většina občanů naší republiky je svědkem toho, že skutečnost je právě opačná. Mám za to, že tito lidé chtěli být zvolení do těchto fcí právě né z přesvědčení a pověřením práce pro náš stát, ale právě z politického prospěchu. V minulosti jsem projížděl i několikrát za měsíc právě přes Brusel a okolní státy západní Evropy. Už nejsem nejmladší a už těch zkušeností mám přecejenom dost na to, abych posoudil situaci s ostatními státy a jejich příslušníky,a rovněž jsme se bavíli na téma "politika". Nevím, zda si někdo z diskutujících dokáže představit situaci, kdy jsem se musel před diskutujícíma stydět za tyto lidi. Je až neskutečné, jak se dovede jedinec přetvařovat za účelem získání prospěchu a nemalých výhod.Právě touto cestou Vám chci poděkovat za Vaše články a názory, které jsou věcné, odborné a v pravdě novinářské etiky, narozdíl od jiných. Děkuji.

   Smazat
 2. 17:06...UBOŽÁKU !...komentáře p. Žantovského jsou výborné..a díky za ně...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znám Petra zhruba od dob té Melodie a pořád myslím, že se mu dá věřit.
   Má hlavu nasazenou na správném místě.
   To jen naprostá menšina lidí.

   Smazat
 3. 17:06
  Jenom naprostý blbec může toto o Panu Žandovském napsat.
  Zatím je to jeden z mála novinářů, kteří mají svoji občanskou a novinářskou čest. To u vás nehrozí-slouho!
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, Petr Žantovský má nezastupitelnou roli a dělá svoji práci zodpovědně a velmi dobře. Škoda že není takových lidí více.

   Smazat
 4. 17.06 - dejte si hodně studený obklad, ať dlouho netrpíte!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já trpět nebudu, ale vy se s toho poser..te
   Václav

   Smazat
 5. 17:06 a jemu podobní.. je "pako",.. které má za úkol narušovat diskuze a odvádět pozornost od obsahu...

  OdpovědětSmazat
 6. Dobře pan Žantovský já bych ty hnidy ocenil úplně jinak.

  OdpovědětSmazat
 7. Peroutkova cena? Není on to spíš "cejch hanby!"?

  OdpovědětSmazat
 8. Tenhle proruský mazal si stěžuje, že nic nedostal! Nekňuč, máš rezatou plechovou placku od hradního blekoty, možná,pokud budeš psát lépe o Rusku dostaneš od Putlera, tak jako STBák Nohavica.Jinak jsem moc rád, že právě takové neseriozní " novináře " nezvou do ČT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebreč, neschopná nulo, třeba si na tebe vzpomenou u obránců pornohodnot a nabídnou ti práci před kamerou. :-)

   Smazat
  2. 9:49 Ať žije slepičí rozum pěstovaný v neziskovkách pro poučení i opovržení budoucím generacím.

   Smazat
  3. 10:44 A jakej má smysl neustále předstírat, že NR je cokoliv jiného, než běžný, tu dobře, častěji ale mizerně z ruštiny přeložený putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené a financované tímto gangem obřezaných kremlovorů? - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
  4. Půjdu raději do pekla s Blekotou a Jarkem, protože jsou to lidi z masa a kostí, a o nebe s Teličku a Jourovnou zájem nemám. Záhadou mi je kam půjde
   Štětina, možná z něj bude Makropulos. Ať si každý vybere, máme demokrakcií.

   Smazat
 9. V Radě ČT jsou největší hajzlové z hajzlů v čt.

  OdpovědětSmazat
 10. tak jsme se dověděli co honorace podnika za naše desatky a šupajdy do hitrel arbajtu aby panstvu bylo z čeho hodovat jinak tleskam těm odvažnym kteři nevahaji nastavit vlastni tělo proti neřestem dnešniho světa a někteři se dokonce dokaži vetřit i mezi ty zloduchy

  OdpovědětSmazat
 11. Největším nebezpečím pro vybudování nové totalitní společnosti je poznání davu. Nazval bych ten stav "procitáním". Tak dlouho se o něčem mluví, až se i velmi nepolitičtí začnou zajímat o dění kolem sebe a posunou svůj obzor za nejbližší nákupní středisko či provozovnu v niž pracují.
  Při svém procitání musí připustit, že doposud žili v bludu, jakémsi paralelním světě se svými všedními starostmi a představou společnosti vystavěnou na "oficiálních" informacích. Čím větší úsilí věnují zkoumání, tím větší skepse se dostavuje. Rozpor mezi oficiálními verzemi a skutečností je obrovský.
  Těm co tu stále píší o ruském vlivu a dezinformacích bych rád připomněl české "vlastence" s vítající v roce "38 naše německou armádu a v roce "68 ruské tanky. Bohužel jich podobným je mezi námi spousta. Lidí bez vlastního názoru a žijícím v bludu ....
  Jedná se, ze strany "páté kolony" o naprostou ztrátu soudnosti a morálky .... prostě pomýlení, které bylo v minulosti a je v současnosti příčinou většiny zla na planetě ....
  ABC

  OdpovědětSmazat
 12. Telička je nejenom bývalý komunista, to bych mu nevyčítal, stejně jako půldruhému milionu dalších Čechů a Slováků, ale také spoluviník soudně uznaného gaunera a tuneláře společnosti OKD Bakaly. Pan Telička totiž ve funkci člena Dozorčí rady OKD (!), někdy kolem let 2007-2010 (lze dohledat ve výročních zprávách firmy), umně kryl podovody svého tehdejšího guru Bakaly. Není náhodou, že ve stejné DR OKD s ním seděl další europoslanec Evžen Tošenovský (ODS). O tom Evža i spřízněný mainstream cudně mlčí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.