Reklama

středa 6. února 2019

Případ Huawei aneb Korporátní fašismus versus čínský kapitalismus

Václav Umlauf
6. 2. 2019  E-republika
Případ Huawei ukazuje, proč korporátní fašismus přestává fungovat jako kapitalismus volné soutěže. U nás to v českém mafiánském kapitalismu futrovaném dotacemi z EU ani nikdy nebylo, ale ve světě alespoň částečně ano.


V roce 2014 jsme psali celkem dosti čtivý článek nazvaný Technologické zaostávání aneb Důvod válek vedených Západem. Mezitím se napsalo fůra článků o korporátním fašismu a na stole máme čerstvý případ firmy Huawei. V klasickém a již zcela zavedeném scénáři USA je to tak, že špinavou práci dělají za pána jeho političtí poskoci, aby Bílý dům zůstal bílý. To byl případ zatčení spolumajitelky Huawei v Kanadě a to za podezření v obchodů s Íránem. USA jednostranně vyhlásily embargo proti rozhodnutí RB OSN, která jej naopak zrušila, protože Írán se podrobil kontrole jaderných zařízení. Takže Kanada udělala naprostou špinavost a ví o tom. A čím menší země, tím špinavější úkoly na ni připadnou, protože je malá a nemůže se bránit, když má prodejnou politickou reprezentaci. Ale nebudeme řešit českou politickou scénu a pojďme k případu Huawei. Je třeba vysvětlit, proč korporátní fašismus přestává fungovat jako kapitalismus volné soutěže. U nás to v českém mafiánském kapitalismu futrovaném dotacemi z EU ani nikdy nebylo, ale ve světě alespoň částečně ano.

Revoluce zvaná 5G


Znám jedno město, kde skupina málo schopných provozovatelů wi-fi drží monopol na připojení k páteřním sítím a úspěšně zabránila jiným firmám v 10x rychlejším zasíťování celého regionu. To bylo před 10 lety a již tehdy používala skupina mladých wifinářů tržně a technologicky nejlepší techniku z Číny. A teď si představte, že toto svinstvo se snažíte udělat na Západě jako celku. Proč jsou 5G sítě důležité? Podívejte se na tento graf.Na špici je 5G a celá pyramida je vcelku možná jen skrze 5G. Tato síť z nás udělá šťastné otroky tzv. internetu věcí: samořídích aut a chytrých domů pro blbce, virtuální reality a stahování HD filmu za jednu sekundu. Země, které přejdou na 5G, získají konkurenční výhody na 10 let dopředu. Čínský pětiletý plán předpokládá investice 400 miliard dolarů do 5G. Frekvence 5G je 20krát rychlejší než 4G, zpracovává milion připojení na 1 km2 s milisekundovou latencí, účinněji využívá napájení a rádiové frekvence se stahováním 20 gb/s, což umožňuje stavět inteligentní továrny a inteligentní města. A teď se podívejte na počet patentů, které vlastní země na 5G sítě.A je to jasné, kdo v této technologii vede a proč. V zasíťování 5G na počet obyvatel sice zatím vede Japonsko, protože to není problém udělat ve velkých městech. Ale Čína už předehnala Německo a to plošně na velké vzdálenosti, protože mají nejlepší technologii.A k tomu ještě horšímu pro korporátní fašismus Západu, což je plánovaný prodej těchto technologií na trhu. Podívejte se na krátkou úsečku Číny, protože ta mluví za vše.Firma Huawei je prozatím jediná, která dala na trh telefon s čipem na 5G sítě. US-kyselé jablko to plánuje asi tak za rok. V roce 2018 Huawei představila první čipovou sadu základních stanic 5G Tiangang, která umožňuje první připojení na sítě 5G. Tiangang zlepšuje aktivní anténní jednotky (AAU) a snižuje hmotnost základních stanic 5G o polovinu. Huawei dodala více než 25 000 základních stanic po celém světě, nasadila 5G sítě ve více než 10 zemích a v roce 2019 nasadí 5G do 20 zemí. To je ten důvod, proč má tato firma problémy na Západě, viz příklad mých kamarádů s wifi.

A teď to ještě horší, viz tento článek z Anandtech. Společnost HiSilicon je jediná společnost, která poskytuje kvalitní konkurenci proti západnímu Qualcomm a v některých oblastech je první. Huawei používá 7 nm Ascend 910 jako čipovou sadu pro datová centra. Jejich křemík je dvakrát tak silný jako Nvidia v100. Podobně platí, že 7nm ARM procesor Kunpeng 920 zvyšuje rozvoj výpočetní techniky ve velkých datacentrech, distribuovaných úložištích a scénářích aplikací ARM o 20% proti konkurenci. Bavíme se o procesorech do mobilu, což je klíčový segment trhu s procesory. A teď k mobilům Huawei. Procesor Kirin 980 je prvním komerčním 7nm systémem na čipu (SoC) na světě a prvním používá Cortex-A76 jádra, jednotky duálního zpracování, GPU Mali G76, modem LTE 1,4 Gbps a podporuje rychlejší paměť RAM. S o 20 % rychlejším výkonem a o 40 % nižší spotřebou energie ve srovnání s 10nm systémy. Tento nyní prodávaný procesor do mobilu má dvojnásobný výkon proti Qualcomm's Snapdragon 845 a proti Apple A11, přičemž spotřebovává o 40 % méně energie. Zmíněný patentovaný modem společnosti Huawei má nejrychlejší Wifi na světě a jeho přijímač GPS pracuje na frekvenci L5, která dodává polohování s přesností na 10 cm a podporuje rychlost až 1,4Gbps a 2 133MHz LPDDR4X RAM.


Když se prohrává ve volné soutěži, tak...


Laikovi tato čísla mnoho neřeknou, ale znamenají, že Západ částečně zaspal v prakticky nejdůležitějším segmentu high-tech. V korporátním kapitalismu svoláte otroky z rozvojových zemí typu Česka a pustíte se do práce, přičemž si rozhodující strategický vývoj necháte doma. Ale v korporátním fašismu začnete studenou technologickou válku a pilně připravujete její horkou variantu. A její výkop provedete tím, že vezmete jako rukojmí dceru majitele společnosti Huawei. To je dobrý začátek na rozpoutání globálního konfliktu, ale slavíme 75. výročí bitvy u Stalingradu.Je jasné, že nikdo nemá čas se dívat na 48minutový film. Ale je lépe ho vidět doma na 5G, než něco podobného prožívat v zákopech horké války proti Číně a Rusku dohromady.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


25 komentářů :

 1. Stručný a jasný popis. Dík.
  Díky poklonkování USA se řadíme mezi hlupáky.
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 2. Nanejvýš smutné je, že nevzdělaný a zblblý volič zlodějského miliardáře, hledá "ochranu" u takového týpka, který reprezentuje ve své osobě zlodějskou éru vzkříšení kapitalizmu v naší zemi !!

  OdpovědětSmazat
 3. JE PRAVDA,ŽE ČNB UKRADLA DOMORODCŮM ČR 2 000 000 000 000,

  žabek zabunkrovala je a čekaji tam na sanováni ameru,který má astronomický dluh a každou vteřinu ho zvětšuje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:01
   V důchodové reformě je nutno zakalkulovat, že Ovar Singr ty prachy vrátí.
   Osobně, do důchodového systému, neboť důchodce s fixními příjmy nejvíc okradl.
   Jinak ať potlouká v lomu štěrk, aby si na to vydělal.
   Navrhovatelé jiných reforem mu můžou pomáhat.
   (Nakoupené valuty leží v trezoru ČNB a zahálí, přesně podle plánu Blackstonu.)

   Smazat
  2. Mám podezření, že v trezoru je "černá díra" a pár německých dluhopisů splatných v Řecku.

   Smazat
 4. je pravda že budou chytre sitě rust stejně jakože blbci budou neustale narustat nasobně vice

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potřebujete film za jednu vteřinu, strécu?
   Já když si nedopatřením nějaký stáhnu, stejně se na něj nedívám.
   Snad jen černobílé detektivky z padesátých let s Högrem.
   Jinak, s likvidací lidí je načase.
   Jak píše kandidát zmikroskopičtění za mnou, hlupáci se přemnožily.

   Smazat
 5. Růst technologických možností urychluje a umožní likvidaci nepotřebných lidí. Je to příšerné ale nevyhnutelné. Země je před kolapsem a nejde to jinak vyřešit. Hlupáci se přemnožily.

  OdpovědětSmazat
 6. 8:55 Asi se zařadíte mezi první, ne? A ve frontě si ještě zopakujte shodu přísudku s podmětem! Q.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:42 Vás se to netýká vy jste strašně vzdělanej.

   Smazat
 7. 8.55 - neučte se nikomu nenadávat, ale to je asi pro vás cizí

  OdpovědětSmazat
 8. Černošický úřad uložil Babišovi pokutu 200 tisíc korun

  Každý má to, co si zaslouží aneb na hrubý pytel, hrubá záplata.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co dělá Bába v Černošicích?

   Smazat
  2. 12:10 Prostuduj si něco o okrese Praha-západ(PZ: Průhonice, Černošice). V.J.Horák

   Smazat
  3. Není divu. Je známo, že Černošice ovládá rozsáhlá ukrajinská komunita.

   Smazat
  4. 13:47
   No ale co tam dělá, uličník?

   Smazat
  5. Maloměstečko Černošice a co má úředníků na přestupky!!! https://www.mestocernosice.cz/kontakty/mesto-a-mestsky-urad/organizacni-struktura/subjekt-odbor-prestupku-90.html

   Smazat
  6. V zastupitelstvu Černošic je také významně zastoupena TOP09 a Piráti.
   https://www.mestocernosice.cz/kontakty/mesto-a-mestsky-urad/organizacni-struktura/subjekt-zastupitelstvo-6.html

   Smazat
 9. České uznání Juana Guaidóa prozatímním prezidentem Venezuely je zřejmě neplatné
  Podle článku 2 odst. 3 Ústavy lze státní moc uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon. Ústava ani žádný jiný zákon nedává české vládě zmocnění rozhodovat o tom, kdo má být prezidentem jiné země. Podle článku 63 odst. 1 písm. a) Ústavy zastupuje Českou republiku navenek prezident republiky. Miloš Zeman Juana Guaidóa za prozatímního prezidenta neuznal. Vládní rozhodnutí je tedy pravděpodobně neplatné nebo právně nulitní.
  https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/ceske-uznani-juana-guaidoa-prozatimnim-prezidentem-venezuely-je-zrejme-neplatne?fbclid=IwAR0a3mzChuiV88y0oxt9tkwL41rMD6QtLI900VC6IrbOcdG46PQKNlEY7_k

  OdpovědětSmazat
 10. Marxův popis vývoje společnosti je správný, ale jde o nedodělek. Současnost na Západě odhaluje pokračování: Rvačka parazitů o drobečky. Idiotská strategie USA jen dokresluje situaci. Nahnat Rusko do náruče největšímu konkurentu, Číně.

  OdpovědětSmazat
 11. Takže s chytrými městy to u nás bude jako s dálnicemi nebo rychlovlaky.... až příští generace .. možná

  OdpovědětSmazat
 12. Dneska jsem si koupil na truc Huawey...

  OdpovědětSmazat
 13. Chytrá města, chytrá místa, chytré mísy (záchodové). Alespoň buzici a lesby se těší, ostatní děsí, protože jak je někdo chytřejší než já tak to je průser. Koho budu ovládat, okrádat a zotročovat. Nedej bože aby mne zotročila moje chladnička, to se snad ani nenažeru? A když mi do řízení začne kafrat moje auto, tak je havárka jistá. Asi si koupím kus bažin či raději pouště a začnu znásilňovat rostliny ku prospěchu svému. Ty snad ještě nejsou SMART ani G5.

  OdpovědětSmazat
 14. Autor zamerne zamlcel cip Qualcomm 855, ktery je vystaven na ARM Cortex-A76 ma napr. LPDDR4X 2.133GHz, modem Cat.20 umoznujici 2Gb/sec download. Takze je lepsi nez jim zminovany cinsky pokus. Navic cinsky cip propada pri benchmark testech.
  Co se tyka system umele inteligence a paralelniho zpracovani, neexistuje v soucasnosti alternativa k cipum firmy Nvidia, ktere pouziva napr. nemecka trojka v automobilovem prumyslu - BMW, Audi, Mercedes.

  OdpovědětSmazat
 15. Já mám svou inteligenci a je mobilní, nosím ji při sobě v hlavě, má to výhodu, nikdo mi ji neukradne (po dekapitaci se sama zničí).Dobíjím ji kdekoliv, kde naleznu informace. Je víceprocesorová, dokáže při jídle, číst noviny i s rodinou komunikovat, přebytečné názory a zastaralé informace uklízí k ledu (do kloudu). Přeji vaši umělé inteligenci bezporuchovost, malou energ,náročnost a dlouhou životnost. Make Čechy great again.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.