Reklama

neděle 24. února 2019

Proč Putin ve svém poselství ignoroval Ukrajinu?


Kiril Kurbatov
24. 2. 2019   ukraina
Ruský prezident Vladimír Putin 20. února vystoupil s každoročním poselstvím Federálnímu shromáždění. Ve svém projevu mluvil o ekonomice, sociálních otázkách, vztazích s asijskými zeměmi a o smlouvě o raketách, ale ani jednou nezmínil ukrajinskou tematiku. O tom, s čím to může být spojeno, portál Ukraina.ru diskutoval se známými politology.


Nechce se míchat do voleb

Podle názoru Ruslana Bortnika je chování ruského vůdce zcela přirozené. Dokud na Ukrajině probíhá volební kampaň, hlavy ostatních států se snaží se od toho distancovat a neposkytovat žádná další hodnocení, vysvětlil. Jinak, poznamenal expert, ta či ona prohlášení mohou být použita různými prezidentskými kandidáty. Ale jakmile se výsledky hlasování stanou známými, zájem ruského vedení v ukrajinské otázce se zvýší, soudí Bortnik.

Michail Pogrebinský je také přesvědčen, že Putin se bude vědomě vyhýbat jakýmkoli komentářům ohledně Ukrajiny, dokud neskončí prezidentské volby a dokud nebude jasné, s kým se bude muset jednat a s kým ne. Politolog poznamenal, že ruský prezident již dal jasně najevo, že nechce zasahovat do volební kampaně, nechce, aby byl v této kampani použit a také se nechce setkávat se svým ukrajinským protějškem Petrem Porošenkem.

Budoucí politika Moskvy vůči Ukrajině bude záviset na tom, pokračoval diskutující, zda bude mít nová hlava státu nějaké akcenty ve vztazích mezi Ukrajinou a Ruskem.

"Provedení volební kampaně je jedna věc. Budoucí prezident však musí pochopit, že současné vztahy s Ruskem způsobují velkou újmu samotné Ukrajině", zdůraznil Pogrebinský.

Není vyloučeno, dodal politolog, že dokonce i kandidáti, kteří se negativně staví vůči Rusku, mohou v případě vítězství zkorigovat svou pozici.Nemusí to tak být, ale může, uzavřel Pogrebinský.

Signál pro Porošenka

Andrej Zolotarev také soudí, že Putin vědomě ignoruje ukrajinské téma. Podle jeho názoru však toto "mlčení" může být považováno za signál pro Porošenka. Tento signál spočívá v tom, že Porošenko je pro Putina mrtvý jako politik, že s ním nic nebude domlouvat a projednávat.

Podle politického technologa dal Porošenko jasně najevo, že se nechystá plnit Minské dohody, které podepsal. Podvod v politice, poznamenal politolog, vede k tomu, že nejrůznější výdaje dříve nebo později zlikvidují krátkodobý prospěch.

"Moskva uzavřela okno možností pro dialog do té doby, dokud nebude jasné, kdo povede Ukrajinu v příštích pěti letech", zdůraznil Zolotarev.

Expert dodal, že vzhledem k tomu, že Kyjev oficiálně odmítl vpustit ruské pozorovatele dokonce i v rámci misí OBSE, může Moskva zpochybnit legitimitu ukrajinských voleb nebo dokonce je neuznat.

Není žádná strategie

Pavel Ruďakov zase poznamenal, že Rusko se od samého začátku nechystalo a nechystá účastnit se politických procesů na Ukrajině. Nyní podle jeho názoru Moskva nemá vůči této zemi jasnou strategii.

Současně bude třeba koordinovat konkrétní pozici, týkající se Kyjeva, s dalšími mezinárodními hráči, zastoupenými na Ukrajině, USA a Evropskou unií, domnívá se politolog.

Expert také věnoval pozornost skutečnosti, že ruské vedení oznámilo, že bude spolupracovat s jakoukoli osobou, zvolenou na post prezidenta Ukrajiny. Ale problém spočívá v tom, že Ukrajinci nemohou učinit svobodnou volbu.

Podle analytika jsou tyto volby již nyní falzifikovány. A usuzujíc podle toho, že Rusko se neúčastní a nemá v úmyslu účastnit se procesů na Ukrajině, je tedy spoluviníkem tohoto zločinu a rozvazuje ruce politikům uvnitř země.

"Chápou, že jim nikdo nebude bránit. Je možné i nadále zkreslovat a překrucovat vůli lidí ve svých vlastních zájmech", zdůraznil Ruďakov.

Zatím, pokračoval expert, Moskva a Putin nadále sedí v geopolitickém zákopu, odkud mohou těžko co vidět, a čekají na výsledek prezidentských a parlamentních voleb.

Jednoduše to není zajímavé

Politický expert Alexej Popov má na to zcela jiný názor. Vysvětluje "Putinovo mlčení" tím, že právě dnes v rámci konkrétního poselství není ukrajinská otázka pro Moskvu prioritou.

Podle něj Kreml nepovažuje současnou Ukrajinu za nezávislý stát a upřednostňuje řešení všech otázek v souvislosti s ní v rámci vztahů s USA a Evropskou unií. "V rámci letošního poselství se rozhodl ji nezmiňovat. Nedělal bych z toho žádnou konspirologii", prohlásil Popov.

Expert zároveň dodal, že podle tohoto projevu není možné jednoznačně konstatovat, že by se Moskva rozhodla zcela se distancovat od toho, co se děje na Ukrajině, neboť ministerstvo zahraničí RF nedávno znovu nazvalo události na Majdanu v roce 2014 státním převratem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. Cinknutými volbami na Ukrajině bude státni převrat zaplacený kontejnerem plným natisknutých dolarů, pokračovat!

  OdpovědětSmazat
 2. Proč by měl Putin jednat s fašisty kteří by vyhladili jeho národ stejně jen tak můžou štěkat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ugrofinský kmeny už vytvořily národ?!? To sotva. A fašismus - ani ten italský, ani obecný národy NEřeší! Je apolitický. Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
  2. 15:11 chcípni debile

   Smazat
  3. Až budeš, odulý čechomužyku, spolu s dalším podobným rudoxindlem odsunutej do stepí Chujlostánu mezi tyhle tancující lejna - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které vyřeší atom, tak budu moci i já v klidu odejít a začít konečně užívat ničím nerušené Svobody Nadčlověka v chrámu naší Vallhaly tu! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 3. V relacích VOPROS - OTVĚT ze 4. 2. 2019, 11. 2. 2019 a 18. 2. 2019 na vebu LEVA VEB NODE, politolog Pjakin opakovaně vysvětluje, že jakýkoliv postoj či komentář k podvodným pseudovolbám na území americké gubernie okrajiny by tyto volby legitimizoval a navíc by byl propagandisticky neokony zneužit, jako zasahování do těchto pseudovoleb ze strany Ruska. Proto to ticho ze strany oficiálních představitelů RF, občas porušované tzv. politomolochy v ruských mediích, kteří v žoldu šoroška se snaží alespoň imitovat zájem Ruska o volební frašku na okrajině. Vypadá to tak, že okrajinští otroci západu se voleb nezúčastní vůbec (nedostanou volno z otročiny) a okrajinci pracující v Rusku, tam raději zůstanou, aby se nestali cíli vražedných útoků banderovských zrůd. Pochopitelně se šaškárny nezúčastní ani Opolčenci či občané Krymu a taky staří lidé z okrajinského venkova a zakarpatské rusi. Takže volit půjdou mladí, hloupí študáčci (jinak by je vyhodili ze škol) a mladí banderovci a povinně všichni úředníci (cca 2-3 miliony). Tím pádem bude moci východ (Rusko, Čína, Indie, Irán a další) výsledky voleb zpochybnit a neuznat. Amerika first v perdeli už teď, a proto bude surově válčit všude, kde ještě může (Venezuela, Nikaragua, Kuba).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika v prdeli není, naopak, stoupají příjmy, protože vláda jde krok za krokem za svým cílem. Vždyť i Česko bude donuceno nakupovat u Amíků za přemrštěné ceny. Už si pozvali Babiše na koberec.

   Smazat
  2. Panu anonymovi 11:02!
   Emerika (juesej) je v perdeli úplně (jako savsjem) a pokud to chceš svým pidimozečkem pochopit tak si nastuduj všechny články finančního analytika MARTINA (Slovák) z vebu NEMESIS.SK, i ty placené, abys tady nebyl za úplného debilka. Co říkali v ČT nebo na BBC je v tomto smyslu pouze odporná propagandistická lež a manipulace FEDu s kurzy světových měn je pouze pohřební chorál narko(petro)dolaru. Lituji tě již předem, pokud máš ty zelené bumážky ve strožochu, protože jejich použitelnost na cokoliv (včetně tapetování) již končí.

   Smazat
  3. 19:44 USA a $ že končí? To jsem se zasmál. Není to pravda a doufejme, že se tak nikdy nestane. Opravdu není o co stát.

   Smazat
  4. 6:51!
   Doufej, doufej synku, opravdu není o co stát. Ani nevíš jakou pravdu jsi mýlkou vybreptnul!

   Smazat
 4. Moc pěkný článek o západním multikultůrním „ráji" i o Putinovi se tam píše:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/To-byl-narez-jizda-metrem-s-migranty-Veteran-Janecek-jel-do-Nemecka-sve-vi-i-o-Francii-571693

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bylo určitě v moskevském metru...

   Smazat
  2. 10.58 Nezapomněl jste medikaci? Určitě to tak vypadá...

   Smazat
  3. 11:53 Pro tobě podobné rudoprdy existuje jediná správná "medikace"!:)) - https://ibb.co/Nr84RNg

   Smazat
 5. Dulezity je aby vlada a urady Ukrajiny jako doposud mluvily nahlas svymi zlociny a hospodarskym znicenim Ukrajiny a proc by mel nekdo do toho co mluvit..
  Kdyz miliony ukrajincu utikaji pryc..
  Co taky chcete jeste dodat k tomu ??

  OdpovědětSmazat
 6. Mame aspon svet plny necekanych prekvapeni...
  Tak napr.: Usaci odchazeji ze Syrie , ale Zustanou...
  A povazte nekteri se jeste ,po mnoha zkusenostech odvazuji divit...
  Nebo : Zlata je plno v USA bance ,ale neopovazte se chtit je aspon videt !! Az v pristi petiletce a mozna.
  Uschovna zlata v Britanii se stala pasti pro hlupaky z Australie a Kanady a dalsich zemi , Venezuele je zlato rovnou odmitnuto !! Na co by jim bylo ? Chteji zlato stejne prosustrovat nezodpovedne !!! Nedostanou nic.
  Tak se treba dalsim rovnou odpovi : Jaky zlato, my o tom nic nevime ani jsme zadny od vas nevideli...
  Good bye. Nase cesky zlato bylo ihned po prevezeni do Londyna /dnes uz zmizelo uplne,jako para nad hrncem I kdyz ma tezsi specifickou vahu a daleko/,rychle dodano Hitlerovi / dobrovolne/ aby mohl hodne zbrojit...Vsak vime ,reditel banky, nebo politik vcas zaleze do bunkru,kdyz padaj ty zaplaceny britskou vladou ,ale zaroven Hitlerovsky bomby a strili se , at si bojujou a umiraji ty blbci nahore...
  Uveznenim zlata ,nebo, co to zlato asi provedlo ?
  Je mozny ,ze uplne nezakonne ,vyparenim zmizelo , /mozna ,lupici,pozor !/, ale nesmi se prozradit ,ze vezeni neni uplne vezenim...
  Vezeni jen v pripade potreby a potom je to zase zaroven svobodna a osvobozujici instituce...
  A ze se tam taky hrozne krade a je co cmajznout...
  Ale jako v pripade Syrie ,uz zase,zaroven , neni uz nic co ukrast..Vsecko je mozny dnes..
  Dalsi zajemce o uschovani zlata by to odradilo...
  Kdyz nekdo rika pravdu ,tak muze pocitat s autonehodou,spadne z okna, jde kampovat a neprezije to, nekdo mu prilepi na auto bombu a ujede na motorce, popularni v Iranu na vedce,spadne s nim letadlo , kdyz dostal letenku nahodou do letadla kde , se zrovna islamsky pilot modli a tesi se do nebe, snad bude mozny tyhle veci prekricet Novicokem ,ale na jak dlouho ?
  Ztrata zlatych pokladu ve vaze stovek tun se neda jen tak prejit jako ztrata nekolika trilionu ,nezlatych a pouze zelenych a pouze z pocitacu , virtualne premistenych /pamatujete na socialismus , kdy se nekradlo, ale jen a pouze materialne premistovalo, kdyz vsecko patrilo a zaroven zase nepatrilo, nam vsem...
  Takze to mame zase zarucene pod oboji...
  Tak nashledanou , odchazim, ale zaroven stale jsem a budu tady Furt...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K tomu zlatu!
   Těžba zlata probíhala již v předpotopní době (cca 8 000 let před n. l.) a důkazem jsou různá pohoří ve tvaru výsypek (veb myslenkyocemkoliv). Potopou zlikvidovali velkotěžaře giganty vzrůstu 5 - 7 metrů (již se nehodili pro dotěžování hlubinných žil) a vyšlechtili z opic a prasat současnou pidlivizaci. Dnes se těží dvěma způsoby, buď kutáním drobných žilek (klondajk) nebo rýžováním v severních řekách. Obojí je paběrkování, kterým se ročně vytěží asi 2 000 tun 24-karátového zlata (celosvětová produkce). Za 2 000 let tak současná pidlivizace vytěžila 4 000 000 miliony tun zlata a předpotopní civilizace cca 5 000 000 000 tun zlata. To představuje při hustotě zlata 19,32 tun/m3 asi 250 000 000 m3 zlata, což je kvádr o stranách 1 km a výšce 250 m. No kde je to zlato ukryto?? Přeci u našich bohů (židovských, pohanských, křesťanských, muslimských, védských). Tito bohové jsou těmi GP a židé jejich věrní slouhové, kteří za zradu lidstva a civilizace dostali slíbeny zbytky planety Země a gojímskou tlupu dobytka jako prémii. A podle tiho se k nám chovají a nepřestanou dokud budou živí. Protože oni bohům věří!

   Smazat
  2. 12:20
   Podle vašich údajů se vytěžilo za posledních 2000 let
   500 tun zlata na obyvatele nynější zeměkoule (pokud má 8 miliard obyvatel). Kam jste to zlato zašantročil?

   Smazat
  3. 21:05!!
   Zajímavý dotaz. Kde je zlato??? Akorát se ptáte na nesprávném místě. Rodšildové sbírali veškeré zlato z těžby od 15. století. Teoreticky by ho měli mít cca 80% historické těžby t.j. 3 200 000 tun neboli cca 160 000 m3 24 karátového zlata. To je narvaný sklad o rozměrech 40x50x80 m! Kde to zlato zmizelo?? Před každou válkou se hromadí zlato (těžba, prodej). V průběhu každé války se zlato redistribuuje od porážených k vítězům (zlaté zuby, prsteny, šperky, hodinky, ingoty v bankách). A po každé válce je hafo národních sbírek na zlatý poklad státu (lidičky dávají poslední co přečkalo válku). No a pak to zlato nějak divně zmizí, prostě není ani ve speciálních sejfech a skladech. Až si odpovíte proč se to děje a hlavně jak se to děje, začnete chápat smysl lidské společnosti a instituce zvané stát!!

   Smazat
 7. Rusti tupani jsou uplne v prdeli:

  https://www.armadninoviny.cz/ruske-strely-40n6-sedi-na-morskem-dne.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musim te zklamat,proamerickej tupane,americky tupani nebyli schopni ani okopirovat ruske raketove motory,prestoze jim opilec Jelcin vydal kompletni dokumentaci.Tady i pokud by neco vylovili,to bude podobny.To spis vetsi prinos maji rusove,kdyz ziskali v Syrii neporusene tomahawky.

   Smazat
  2. Tys to četl? Na Pepka Vyskoče dávej bacha. Může ti schválně podstrčit zavirovaný internetový stránky!

   Smazat
  3. Vždyť z toho článku není vůbec jasné , co se stalo. Rakety se převážejí odděleně - hnací jednotky v kontejnerech na palubě, hlavice a řídící jednotky ve zvláštních kontejnerech v podpalubí. Kompletace probíhá až u vojenské jednotky, u které mají rakety sloužit. Tuhle okolnost by měli autoři a redakce onoho "odborného" plátku vědět. Asi nevědí.

   Z paluby lodi byly shozeny maximálně hnací jednotky. A ani se neví kde.

   Uvidíme, jestli je hoši z NATO budou chtít vyzvednout ze dna. Vercajk na to mají a např. v Kanálu je relativně mělko. Ale myslím, že se na to vybodnou. Je zajímají hlavice s řídícími jednotkami a čidly.

   Lituji onoho duševního mrzáčka, co tu dští síru na Rusy a Putina. Musí brzy vstávat, služba mu začíná v 6:00. Prostě chudák.

   Smazat
  4. Přiznám se, že mi není dostatečně jasné, proč se převáží podobný materiál po moři takovým komplikovaným způsobem a za takové peníze, o bezpečnosti ani nemluvě, když RF s Čínou hraničí a má s ní i železniční spojení. Vojenský materiál se vlaky převáží úplně běžně.
   Svého času můj soused jezdíval z Prahy do Pekingu vlakem dvakrát do roka.

   Smazat
 8. Byl by to zase zásah a ovlivňování voleb na okrajině Ruska.
  A proto, mluviti stříbro, mlčeti zlato.
  Už dost na tom, že Putin ovlivnil volby, tuším naposled v
  Nigerii, a teď se tam zase perou.

  OdpovědětSmazat
 9. Mlčení je také odpověď. Stejně tak nezvedání telefonu. Navíc Rusko má svých vnitřních problémů dost, kterým je třeba se věnovat. Mlčení je zároveň výzvou, aby Ukrajinci se svými životy něco udělali sami. Kdysi naznačil i osobnost, která by mohla skoncovat s tím nejtíživějším - válkou a destrukcí ukrajinského průmyslu. Bohužel, Ukrajina Medvedčuka odmítá, takže těžko cokoliv radit. Zvlášť když nacifikace východních regionů, zvlášť v oblasti Kramatorska a Slavjanska dosahuje hrozivých rozměrů.

  OdpovědětSmazat
 10. Po přečtení tohoto článku naprosto souhlasím s V. V. Pjakinem, že většina těchto tzv. politologů si na ně jen hraje. Na Ukrajině o žádné volby nejde. Je to jen divadlo. Vítěz bude vybrán ve Washingtonu. Ukrajina nevládne sebemenší suverenitou. Účastí či neúčasti ve volbách poskytnou či neposkytnou Ukrajinci Kyjevské fašistické bandě legitimitu. Stejně tak by ji Putin poskytl tím, kdyby Ukrajinu ve svém poselství zmínil. Volby na Ukrajině jsou naprosto nepodstatnou záležitostí, není co k nim dodat. To ti polithňupové absolutně nechápou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 15:11 idiot tapetující

   Smazat
  3. 15:14 Tak jsi si ulevil a co tam máš dál árijský ubožáku! V.J.Horák

   Smazat
 11. No ono to možná dopadne i tak , že Západ stejně obviní Putina z toho , že ovlivňoval volbu prezidenta na Ukrajině tím , že Ukroše prostě ignoroval a do ničeho se nemontoval .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě že obviní Rusko z ovlivňováni ukrajinských voleb ať to dopadne jakkoliv a bude další duvod k více sankcím

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.