Reklama

úterý 5. února 2019

Proč zrovna Venezuela?

Ladislav Jakl
5. 2. 2019     LadislavJaklBlog

Pustíte si zprávy: Venezuela. Posloucháte rádio: Venezuela. Kouknete do novin, na zpravodajské weby: Venezuela. Kde to je? Někde v Latinské Americe. Mají tam velikou řeku - Orinoko. A ropu. No a? Zemí je na světě asi dvěstě. Pravda, Venezuela patří mezi čtyřicet největších, má ale každá ze všech ostatních čtyřiceti takhle úpornou publicitu? Vládne tam režim prezidenta Madura, blízký marxismu. Což o to, k tomu mají blízko (nebo v poslední době častokrát měly) skoro všechny země tohoto subkontinentu. Lidový marxismus je tam všude velice rozšířen, stejně jako antiamerikanismus. Dokonce velice levicová je i většina jihoamerických katolických kněží a biskupů, a to už po dlouhá desetiletí. 


V několika zemích běžela či latentně dodnes běží občanská válka, proběhla řada vojenských převratů, jinde války zločineckých gangů.

Po této stránce je na tom Venezuela ještě celkem dobře. Ale někdo na ni má chuť. Proto se z ní dělá celosvětové politické i mediální téma prvního řádu, zcela neúměrné významu této země i významu tamního dění. USA otevřeně mluví o vojenské intervenci (o mandátu OSN dávno nikdo nemluví, ten v posledních 20 letech vyšel z módy). Pokrokové státy (v tom našem slova smyslu) se předhánějí, kdo z nich dříve uzná za prezidenta člověka, který se jím sám prohlásil a o kterém netušíme, jaká část lidu ho bude chtít přijmout.

A jako obvykle se vytváří falešná představa, že žábou na prameni všeobecného blahobytu je jedna vládnoucí klika (či dokonce jeden lidový vůdce), s jehož odstraněním vypukne v této zemi ráj. A opět se zapomíná, že ho volily miliony lidí, kteří se případným převratem nevypaří a půjdou za něj i do boje. To chce vážně někdo riskovat? A proč?

Kolik je asi třeba jen v Africe zemí, kde jsou horší režimy, méně demokracie, horší životní podmínky? Jsou tyhle země denně v hlavních zprávách? Nejsou. Není na tom zrovna nějaký zvláštní zájem. Co takhle Kongo? Co kdyby teď dva týdny všichni psali a vysílali denně celé hodiny o Kongu? Mají tam také jednu velikou řeku, diamanty, mají skoro třikrát víc obyvatel a jsou skoro třikrát větší než Venezuela, životní podmínky nesrovnatelně horší, vládnoucí prezident podle pozorovatelů a církve vyhrál podvodem. Ženy jsou tam mrzačeny, pygmejové vybíjeni a v některých provinciích prý bují kanibalismus. A co další země v Africe a po světě? Kolik jich je na tom aktuálně hůř než Venezuela? Kde všude budeme intervenovat? Ze které další země uděláme hlavní světové téma?

Ne, mediálním tématem číslo jedna se nestane země, kde nejvíc lidí nejvíc trpí. Mediálním tématem se stane země, kde má někdo mocný aktuální významné zájmy. A všichni kolem mu to baští a s naprostou samozřejmostí přijímají, že nějaká Venezuela je teď jaksi samozřejmě pupkem světa.

Až zas večer uvidíme a uslyšíme další díl téhle mediální dělostřelecké přípravy, pomysleme na to, že někdo tady musel rozdat noty.

35 komentářů :

 1. Pan Jakl dela,jako kdybychom tohle uz nezazili nekolikrat....Od "straneho" Srbska pocinaje

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Realita amerického impéria. Každé impérium je ale porazitelné a i tato říše odpočítává svůj čas.+

   Smazat
  2. Treba o Kongu by nam mohli vypravet Belgicani.Sidlo to evropske civilizace.

   Smazat
  3. Pan Jakl správně poukazuje na to,že jen tam kde se nám to zrovna hodí burcujeme světová media falešnou propagandou a jsme odhodlání prolévat krev nevinných lidí.Ať žije demokracie.

   Smazat
 2. První puč řízený z USA, proti Chavezovi netrval ani dva dny, lidé si ho "vyzvedli" ze zajetí svoji účastí v ulicích. Tak snad ještě nezdegenerovali a nezpanštěli ve svých slamech. Ztratit své sociální jistoty je velice snadné, mnoho našich by jim to dosvědčilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sociální "jistoty" hladu, bídy, přídělového systému, života ve slumech, inflace milionu procent, nulové bezpečnosti v ulicích, si blbové typu Povolného za žádnou cenu vzít nenechají.

   Smazat
  2. 22:26-seznamte se s historií Venezuely a nebudete zde za blbce!

   Smazat
  3. Historii Venezuely znám. Vy se laskavě seznamte se současnou realitou a stavem těch vašich "jistot" po 20 letech vlády bolívarovského "socialismu pro 21. století".

   Smazat
  4. 23:25
   To jsou jenom propagandistický bláboly. To rozjede mašinerie vždycky, když potřebuje někoho zlikvidovat. Ani se nesnaží vymýšlet něco nového. Jenom v papírech vymění název země. Člověk by u toho usnul.

   Smazat
  5. 23:25-tak ji vyprávějte, možná dospějeme ke konsensu současné reality!

   Smazat
  6. To 23.25
   V pohodě že znáte,takže nám něco o té historii napište !!!!!!!

   Smazat
  7. Vida, když jde o fakta, je konec debaty.

   Smazat
  8. Nač zkoumat dějiny nějakých opic v Jižní Americe? Stačí ty naše! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit. Patří za Ural ...

   Smazat
  9. TOŽ TU LŽIDEMOKRACII PRÁVĚ NYNÍ PLNÝMI DOUŠKY DÝCHÁME U NÁS V CZ. TÍM PŘÍŽIVNICKÝM "NÁRODEM" JE NÁROD KAPITALISTŮ, JEJICH PARAZITISMUS POPSAL VELMI PŘESNĚ UŽ PŘED 170 ROKY KAREL MARX.
   Ano, žijeme v éře lapkovské diktatury, těmi lapky jsou kapitalisté - vždyť to oni, ať ti zahraniční, nebo domácí, okradli 10 milionů občanů ČR o 10 bilionů Kč: spočítejte si o kolik jednoho každého či celou rodinu! Ano, kapitalismus je jednou z podob lůzy, je to lumpenkapitál. I ten TGM každou svou minutou života byl lidstvu prospěšnější, než kdy kterýkoliv kapitalista dokázal celým svým životem: ten lidstvu prospěl, když zemřel.
   Češi měli svůj stát do r 1621, kdy byli okupováni, perverzní katolická církev se svými nohsledy a masovými vrahy i Němci ubíjela národ, jeho paměť, brala mu jazyk, vyháněla vzdělance a církev si nakradla rozsáhlý majetek z majetku vyhnaných protestantů, českých bratří. Byl zázrak, že český národ neskončil stejně, jako třeba Lužičtí Srbové. Češi se nemusí na nikoho vymlouvat, ale už to, že obývají srdce Evropy je trnem v oku všem těm imperialistickým magorům z dílny Adolfa Hitlera, kteří přežívají do dnešních dnů. Co je pro Herrenvolk z USA či koloniálních imperií člověk? V Americe bylo vyvražděno 160 milionů Indiánů, více jak 15 milionů černých otroků - tomu se jistě 18:21 obdivuje, stejně jako genocidě židů, Slovanů, je pozoruhodné, jaké kořeny zanechala i u nás ideologie nacismu. Nevím, zda máme gratulovat paní Merkelové, jako dědičce postnacistického Německa?!

   Smazat
  10. 19:10 Komoušský rudocancy! Nebýt porážky čertových vyznavačů na Bílý hoře, po nějakých čecháčcích by se slehla zem! Lutheránci a jiní jejich spřeženci, jako Śvédi, by se s námi nesrali! Po 30-ti letý válce tu převažovalo německé obyvatestvo. Hovořil o tom velice dobře a zasvěceně i pan Hitler: "Nelze vyloučit, že během dvou staletí vyřešime národnostní problémy. Na začátku třicetileté války k tomu málem došlo. Ve čtyřicátých letech minulého století se každý Čech styděl mluvit česky.

   Byli hrdi na to, že mluví německy, a největší pýchu pociťovali, když byli považováni za Vídeňáky. Zavedení všeobecného rovného tajného volebního práva v Rakousku muselo vést ke krachu němectví. Sociální demokraté šli zásadně s Čechy, k tomu vysoká šlechta. Německý národ je pro šlechtu příliš inteligentní, šlechta potřebuje něco na způsob malých okrajových nárůdků.

   Češi byli lepší než Maďaři, Rumuni a Poláci. Vytvořili pilnou maloměstskou třídu, která si byla vědoma svých hranic. I dnes k nám vzhlížejí se vztekem, ale zároveň s bezmezným obdivem: my Češi nejsme určeni k vládnutí!

   Člověk se učí vést jen tím, že ovládne cizí národy. Češi ztratili své pocity méněcennosti, když se během času cítili nadřazeni ostatním rakouským okrajovým národům. Stav před březnem 1939 si už nedovedeme představit: bylo to něco nemožného! Po staletích sebepozorování se musíme naučit aktivnímu postupu. To bude trvat padesát až sto let. Uměli jsme ovládat jiné! Rakousko je nejlepším příkladem. Kdyby se byli Habsburkové nespojili s opačnou stranou, tak by 9 milionů Němců zvládlo 50 milionů těch ostatních." Vlčí doupě 22. ledna 1942

   V rámci demokratického Rakousko-Uherska jsem měli šanci stát se civilizovanýma lidma, ale to né! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán odtrhnul od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončil přesunem do ruských stepí! Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy.

   Smazat
 3. Pane Jakl!
  Předpokládám, že toho dirigenta co rozdával notičky ke krvavému puči ve Venezuele znáte, tak jej prosím nazývejte jménem nebo názvem, pokud ho má. Jinak se dočkáme, že i u nás budou debilní studentíci za Šorošovy zelené kupóny roznášet notičky po Praze a pak nám všem bude blaze.
  Již 4000 let vládnou této planetě hajzlové, které pro vlastní zbabělost nazýváme GP (překládám nekorektně - globální predátor) a to, že se teď stěhují do Číny obsere polovina populace světa?!!
  Těch 5-9 tisíc superhajzlů zbylá populace světa rozšoupá teniskami po chodnících velkoměst a nezbude po nich ani matroš na identifikaci pomocí DNA, stačí jenom ukázat prstem a z toho jsou dnes v šoku všichni (GP i gojové světa).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:04- docela by mne zajímal Váš názor, co s těmi "5-9 tisíci" Číňané udělají?

   Smazat
  2. I já, člověk, který se bajkám a pohádkám o Globálním prediktorovi Pjakina směje, vím, že tento tento konstrukt vymyšlený pro blbce, není možné už z principu"rozšoupat teniskami" ani jakkoli jinak zničit. Ten tu byl a bude co je a bude lidstvo lidstvem.

   Smazat
  3. 22:39- nevím čemu se ještě smějete, řeknu vtip z mládí: kápo se ptá, žide, kolik je ti let? Bude mi 50sát. Nebude, nebude. To "rozšoupnutí teniskami" opravdu nehrozí, mají ochranku. Jen ti hloupí bez ochranky si myslí, že je ti s ochrankou také ochrání. Svatá prostoto, historie se bude opakovat? Vždyť oni za to budou moci!

   Smazat
  4. 22:58!
   Vládci zemikouličky mají ochranky již 4000 let, a přesto vládnou zpoza opony (z titanu) a na jeviště nastrkují dvě vrstvy, marionety a maňásky. Maňásky známe, jsou to politici všech "stran a států" a jsou v kontaktu s davem dobytka, takže je na ně vidět. Mají ochranky, bunkry, armády, tajné vrahy, ale ani to je občas neochrání (viz Ivan Groznyj, Marat, Napoleon, Lenin, Stalin, Bronštajn=Trockij, Tiso, Hitler). Šaškují před oponou z plátna a za tou oponou jimi pohybují marionety, loutky na špagátech na které gojim při představení nevidí. Ty jsou skryté a chráněné, ale když hrozí průšvih totálního odhalení mocmých tak potom čas oponou trhne a gojové si myslí, že za oponou vidí skutečné vládce-plátce (sionisty, satanisty, světlonoše, zednáře). No a zaměří svůj boj proti marionetám, což dává dostatek času vládcům vytvořit marionety a maňásky nové neokoukané, kterým stádo gojů opět tleská (proto jsou potřebné symboly, znaky, slovíčka a barevné revolty a hlavně potoky gojimské krve).

   Smazat
  5. 11:45- když vidíte dál, i za marionety, proč je nepojmenujete? Já vidím jen ty marionety.

   Smazat
  6. prispevek nevedomce...
   GP znamena globalni vedomi lidi - cili energeticka nematerialni vlastnost projevujice se v tomto svete naklonem k vedske kulture nematerialnosti ,uctivani vykresaneho slova poznani a cloveka jako duchovni bytosti sjednocene s nekonecnym svetlem poznani a na druhe strane k chtonickym nevedomcum co se oddalili natolik od vedske kultury ze jim zvirecky hmota nahradila ducha a proto obetuji krev - sjou rep[rezentovani semity..temi co nam lzou uz tisice let ze poznani je hrich a pravda je v knihach a ne ve slove.

   a jeste k tomu vyvrazdeni lidi ....
   stale exiustuji velmi vyspele duse , lide co v pripade nejhorsiho vzdy zasahnou do deni na planete a nedelaji to pres media, ani techniku ani ovladani pharmaceutiky ...

   zivot je spravedlivy a kazdy ma moznost zvysit svoji vibraci ....uz slovansky jazyk znamena pro nas to ze v nem se nachazi koreny lidstvi a cestina je po sanskirtu 2.nejvyspelejsi jazyk na svete ...

   anglictina co ma 2 pady a nezna ani rody ...no tak to je odpoved pro vas...bud se z vas stane opice a budete dal psat bludy nebo se zacnete zajimat o vice nez je plny bricho , sexualni turistika a uspokojovani zvireckych pudu kupovanim,hromadenim,ovladanim -egem,,,

   Smazat
 4. Snad to není tak tajemné, proč se stala Venezuela místem střetu. Maduro se uvolil, aby si na jednom jejich ostrově, udělaly hnízdo krásné Labutě. Ale Američanům se nelíbí, takže místo Madura, si tam chtějí dosadit někoho, kdo by je zaháněl. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, to je pravý důvod. Ropa je také lákavá, ale Rus usazený v latinské Americe rozpaluje Washington doběla.
   Američani rozpálili Rusy doběla převratem na Ukrajině a tohle je pomsta. Sýrie byla jen slabá náplast. Ukrajina byl totální overkill, to Sýrie nemohla spravit.
   Myslím, že by bylo vhodné, aby se do Venezuely se svojí základnou nastěhovali i Číňani, protože ti mají s říší také nevyřízené účty!
   Maduro může být v klidu. Ta šaškárna s tou americkou loutkou ukazuje spíš na křeč a zoufalství. Co děsí, je obludná lokajská poddanost Evropy a západu říši.

   Smazat
  2. Anonymní5. února 2019 23:17
   Jistě, i ta ropa je lákavá. Deep state svými akcemi vždy řeší více cílů a navíc si na sebe musí vydělat. Takže cíl č.1 je zatlačování Ruska, cíl č.2 dostat pod kontrolu (ukrást) venezuelskou ropa. Nedivil bych se, kdyby tam byly i další cíle. Vše to vyřeší změna vlády. Zahulíme, uvidíme. Assadovu vládu neodstranili i když také poskytnul Rusku vojenskou námořní základnu ve Středozemním moři. Ale ztrestali ji řádně. P.K.

   Smazat
 5. Proč zrovna Venezuela?

  Ladislav Jakl
  -------------------------
  Proto, že je třeba aktuálně ovlivnit většinové mínění,
  o tyranii zákonně zvoleného presidenta,
  z důvodu plánů na jeho masakr.*

  OdpovědětSmazat
 6. Hele, kdyby byl Maduro dobrotivý prezident, pod kterým by Venezuela vzkvétala a Venezuelani ho milovali, tak bych se přidal také na jeho stranu.
  Protisystémoví fanatičtí blbci se ovšem přímo vyžívají v nekritické podpoře nejhorších diktátorů a ekonomických diletantů po celém světě. Castro, Maduro, KimČong, Kadyrov atd atd. Stačí jen splnit jedinou podmínku: Být dostatečně anti-ami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:34
   Podle čeho soudíte diktátory?
   Mě by zajímalo, kolik vojáků US Army padlo od roku 1950 mimo území USA v boji za prosazení vlivu a moci. K tomu přičtěte padlé v řadách jejich "nepřítel", bránících vlastní území. Castro, Maduro, KimČong ... nesahají civilizovanému systému USA ani po kotníky.
   Posuzování zřízení v jednotlivých zemích je velice ošemetné. Je potřeba znát prostředí, prostředky používané oponenty, vzít do úvahy cizí zájmy, místní zvyklosti, kulturu a tradice. Obecný pohled ... v případě vnějšího nepřítele by se měli elity a občané státu sjednotit a do svých vnitrostátních šarvátek netahat zahraniční "pomoc".
   Mě vychází, že "demokracie" jen v posledních 30-ti letech byla příčinou obrovských materiálních škod a lidských obětí. Až s toho mrazí, pokud si člověk připustí, kolik zla ta naše "kultivovaná" společnost rozsela do světa, za přikyvování ohlupovaných davů ....
   Venezuelané mají jedinou šanci vybojovat si nezávislost.
   ABC

   Smazat
  2. Maduro má 70% podporu lidu. Na Sputniku šel živý přenos demonstrací na podporu Madura a ty jsou tak třikrát větší než demonstrace poskoků říše. Režimním médiím nemůžete vůbec věřit, tam jdou jenom lži a manipulace.

   Smazat
  3. Doporučuji dokument z WeteranToday (web veteránů USA): https://www.youtube.com/watch?v=O-lhLVUlTcw

   Smazat
 7. ...po vietnamu,jugoslávii, iráku, lybii, afgánistánu, sýrii...snad jsem nevynechal žádnou zemi, kde po humanitárních bombardováních zahynulo tisíce lidí ? ...nelze nebýt ANTI_AMI...

  OdpovědětSmazat
 8. Přesně tak usa se chovají jak největší hajzlové tak kdo by je měl rád.

  OdpovědětSmazat
 9. Oni se nechovají, oni jsou.

  OdpovědětSmazat
 10. K situaci ve Venezuely se velmi ostře vyjádřil
  včera turecký prezident Erdogan.

  Adresně na USA a EU mj. řekl :
  "Je to vaše země, že o ni rozhodujete ?! "

  Erdogan si své názory může dovolit, má druhou nejsilnější armádu a v Německu pak oddanou 5.kolonu,

  takže německé novinářské kurvičky drží hubu a krok,
  aby si to s turkoněmci nerozházely. O tomto prohlášení své blbé německé ovce raději neinformovaly...
  A ČR se svou kolaborantskou špínou se vždy přidají na stranu silnějších páníčků.

  Ostatně, nic nového, pane Novák.

  OdpovědětSmazat
 11. Na přátelství věří jenom naivky anebo troubové, nebo podplacení, vždy jde až na prvním místě o vlastní zájmy. Jako kdybychom neměli historickou paměť.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.