Reklama

úterý 26. února 2019

Proč zrušili budoucnost? (VIDEO)

Nestor
26.2.2019 bloger Nestor a Eurasia24
Uvědomili jste si někdy, jak se v posledních desetiletích zadrhl vědecko-technický rozvoj v oblastech, které nejsou „ekonomicky zajímavé“, nesouvisí s ovlivňováním spotřebního chování lidí či kontrolou populace?


Už dávno cestující nelétají nadzvukovou rychlostí a lidstvo se nesnaží kolonizovat vesmír – vesmírné lodě namísto toho visí na oběžné dráze, aby zabezpečovaly hladký chod globální informační a komunikační mašinérie.

Jak nás kapitalismus uvrhává zpět do středověku – ovšem s digitálním základem –, názorně ukazuje ruský bloger Nestor ve videu s českými titulky. Styl a zpracování videoblogu je třeba brát s nadhledem, který je mu vlastní stejně jako břitký sarkasmus. Řečená pravda je ale neúprosná:


79 komentářů :

 1. Rozhodně to stojí za zhlédnutí.... A jak říkají černoprdelníci - k usebrání se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I tohle je budoucnost...

   Toto VIDEO by prý měli vidět nemuslimové na celé planetě. Nahrál ho americký novinář

   ttps://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-VIDEO-by-pry-meli-videt-nemuslimove-na-cele-planete-Nahral-ho-americky-novinar-571964

   Smazat
 2. No jo korporátní fašismus v akci nejradši by chtěli zpět feudalismus.

  Odporný dutohlavec drahoš se strefuje do Kurta Cobaina Nirvánu mám rád:

  http://svobodnenoviny.eu/nejdriv-to-odnesl-kralik-ted-kurt-cobain-komu-prichysta-slusny-drahos-polibek-smrti-priste/

  OdpovědětSmazat
 3. Eurovolby je otázka života:

  http://svobodnenoviny.eu/wp-content/uploads/salvini-volby.jpg

  OdpovědětSmazat
 4. Kravina. Dříve se lidstvo vědeckotechnicky nepohnulo za celé TISÍCE!!! let ani o prd. A tento ynteligent by chtěl za pouhých 20 let zázraky.
  Ať si stěžuje u svých ruských vědců, že jsou hloupí, málo invenční, pomalí, neschopní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty to píšeš z CERNu, NASA nebo přímo od Hublova teleskopu?,

   Smazat
  2. Přiznám se, že jsem toho viděl jen 20 sekund, nebylo co. 12:20 má pravdu.

   Právě za posledních 50 let lidstvo neuvěřitelně pokročilo a v posledních dvaceti letech se to stále víc zrychluje. Perspektivy jsou nedozírné, některé objevy vzbuzují naděje i obavy, a co je podstatné, rychle přechází do praxe. Jedná se o všechny vědecké a technické oblasti, včetně základního vyzkumu, z něhož se ekonomický profit nemusí uvidět nikdy, anebo až za hodně dlouho let.

   Ve videu se kritizuje postup ve výzkumu vesmíru. Nechápu proč? Co by tak asi mladý muž chtěl? Výzkum vzdálených oblastí Sluneční soustavy díky družicím NASA přinesl převratné poznatky a dnes se rychle přesouvají do volného vesmíru. Pobyt na orbitě je v podstatě rutinní záležitostí a vědecké výzkumy přinesly ohromné množství nových poznatků. Fungují teleskopy, jak na orbitě tak na zemi, byly provedeny výsadky na Marsu i na Měsíci (Čína, USA) na kometách, na asteroidech (Japonsko, ESA, NADA), přinesly se zásadní nové poznatky o Slunci, a nejen z observatoří, ale i družic...

   Zapojuje se stále větší a větší množství zemí, které dokonce i základní výzkum považují za prestižní záležitost a investují v podstatě "nenávratné" peníze. Velké množství lidí se věnuje i teoretické části a tahle část vědy už není domenou jen úzkého kruhu států, protože svoje satelity vypouští i Afrika.

   Zdá se mi, že on by už rád létal vlastním raketoplánkem třeba na měsíc a podivuje se, že to ještě není běžné jako let B737 na Malorku Je to celkem srandovní, protože ještě v době jeho základní školní docházky by těžko mohl stvořit tohle DIGITÁLNÍ videjko a hodit ho ON-LINE na světovou síť, kde to budou sdílet tisíce dalších lidí na konci světa a ON-LINE komentovat ve všech moznych jazycích. Neuvědomuje si, jak nákladná záležitost to je, a vždy to bude exkluzivní. Také si neuvědomuje, že vesmírný pobyt versus Homo sapiens nejde až tak moc dohromady, pro nás to je nehostinné místo.

   Ale jak 12:20 psal. Škoda, že jeho soukmenovci tak povolili v úsilí vesmírné problematiky, jelikož to byli právě oni, kdo kdysi nesl pochodeň a dnes v této branži jejich invence velmi chybí.

   Smazat
  3. 17:47
   Do jisté míry má pravdu. Snad vyjma digitálních sítí se nezavedlo nic převratného a ambiciózní plány s vesmírem jsou jen vzpomínkou. Zato životní prostředí je primitivními prostředky poškozováno stále více, nemoci jsou naší každodenní realitou a některé, jako zejména rakovina, přešly do téměř pandemické podoby, bezpečnost se zhoršuje, dodnes lidé žijí ve slumech, nové výrobky nedosahují životnosti ani těch dřívějších, oceány vymírají, lidé se navzdory všemu pokroku v produktivitě práce honí jako ta hovada stále více a rychleji a na prožití vlastního života nezbývá čas, kvalita vzdělávání se zhoršuje...
   Skutečně, hmatatelný pokrok, kterého by si člověk aspoň všiml, se zastavil. Okolí se mění se jen v rámci nalajnované módy.

   Smazat
  4. Od pol. minulého století probíhá "technická revoluce", od 60. let se začalo mluvit o biologické revoluci. Zatímco ta technická naprosto překotně a nekontrolovatelně pokračuje, v oblasti biologie došlo ke stagnaci. Namísto, aby se výzkumné týmy soustředili na na téměř půlstoletý boj s rakovinou, v současné době Alzheimerovou demencí, kterou je v blízké budoucnosti ohroženo až 40% starší populace, vyvíjejí vědci "umělou inteligenci", která připraví o práci značný počet obyvatel, ekonomicky společnost neúnosně zatíží a především vezme lidem "smysl života." Ale ten dnes nikoho nezajímá. Stejně jako celoživotní zkušenosti seniorů, kteří jsou společnosti jen pro smích. (Nevědí třeba, co je iPhone!!!) "Mládí vpřed", parafrázuji slova Cyrila Hoschla, který ve snaze, aby náhodou nebyl nemoderní, podobné teorie razí. Západ jednoduše zdegeneroval, Evropa ztratila schopnost navázat na tisícileté tradice (i morální), není schopná akce, především ochrany vlastních hranic a nechci být špatným prorokem, ale stejně jako jiné tisícileté starověké říše je odsouzená k zániku invazí "barbarů". Těm naopak akceschopnost nechybí.

   Smazat
  5. 22:23, jaké ambiciózní plány s vesmírem? Jsou neustále nové objevy, a co se týká surovin, už dávno by se na to vrhly těžařské společnosti, kdyby to bylo jen trochu víc průchodné. Co s Měsícem nebo Marsem, vy byste tam chtěl žít? Tahle půda bude jen pro dobrodruhy a myslím, že na zaplacení takového výletu nemá nikdo z magnátů časopisu Forbes. Navíc v poslední době se i tato oblast rozvíjí velmi rychle. Co se týká dalšího výzkumu, na orbitě pracuje už léta halda teleskopů a přinesly stěžejní data. Nepracujete v té oblasti a čtete moc sci-fi. Ani si neumíte představit, jak obtížné úkoly to jsou, protože především se musí dbát na bezpečnost a to není jednoduchá záležitost. Zbytek ani nebudu komentovat, splácal jste to na jednu hromadu.

   7:48, opět chyba. O 21.století se předpokládalo, že bude stoletím biologie. A přesně tohle se děje. Máte vůbec představu, jak daleko je svět v biotechnologiích? Zřejmě ne, protože jinak byste tohle napsat nemohl. A to jsme teprve na začátku toho století. Jenže pokud si myslíte, že výdobytky budou volně dostupné všem, tak to jste opravdu na velkém omylu. Ve většině případů bude biotechnologie použita proti lidem. Jenže to nemůžete pranýřovat vědce, ale úplně někoho jiného.

   Smazat
  6. Problém autora videjka není stopnutý technický pokrok, který reálně poskočil jak jen to bylo možné, vzhledem ke kumulujícím se vedlejším účinkům takového pokroku (jako třeba přelidnění Afriky v důsledku dostupnosti levných indických antibiotik), ale nenaplnění nesmyslných očekávání, jaké v lidech vyvolávali komunističtí snílci (Chruščov: "Ještě naše generace zažije komunismus!") vládnoucí v bývalém SSSR, kde autor patrně prožil ještě část raného dětství! Všichni jsme jako děti četli sci-fi o spravedlivé společnosti založené na létání ke hvězdám - viz Neználek a Všeználek a pod. Tam je zakopaný pes! Tedy v uvědomění si faktu, že to všechno co jim slibovali, byly jen nesplnitelné iluze založené na nerespektování přírodních zákonů (poručíme větru dešti, že?) a zákonitostí lidské psychologie ...

   Smazat
 5. 12:20 Ještě že Vás máme. Jinak jsme v prdeli.

  OdpovědětSmazat
 6. 12:20 dříve se lidstvo......buď jste blb nebo absolutně nevzdělaný , nemohu se rozhodnout co je správně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy se především naučte psát česky, vzdělaný blbe.

   Smazat
 7. Ten chlápek má naprostou pravdu. Jenže mladí se vůbec nenamáhají si sehnat v knihovně a prolistovat ABC, Amaterské rádio, VTM, Vesmír a další časopisy ze 70 let. To by bylo zděšení, jaké byli a v té době realistické vize budoucnosti. A dnes jaké nabízejí vedoucí politici vize? Žádné!!! Kde jsou alespoň věděcké stanice na Měsíci? Nemluvě o městech na Marzu. Kde jsou hydroponické plantáže produkující několik úrod ročně? Kde je zúrodněná Sahara? Pole obhospodařovaná automatickými zemědělskými stroji. Kde jsou podmořská nebo plovoucí města alespoň v příbřežním pásmu? Kde je rozvoj génového inženýrství kromě vytváření zabijáckých bacilů? Kde je humanoidní robotika? Kde jsou umělé robotické končetiny běžně pro zmrzačené lidi? Kde jsou nanoroboti pro lékařské účely např. čištění cév pro kardiaky? Kde jsou samorecyklovatelné a odbouratelné materiály? Kde jsou moderní atomové zdroje? Rychlovlaky na magnetickém polštáři? Kde jsou nadzvuková dopravní letadla? Kde jsou bezobslužné průmyslové haly kde výrobu kontrolují pouze operátoři a servismeni robotů, kteří mají autodiagnostiku? Kde jsou robotičtí lékaři a samostatně operující roboti? Kde jsou uměle geneticky vypěstované orgány pro pacienty? Kde jsou geneticky vrácení živočichové, které člověk vyhubil? Nic z těchto vizí 70 let neexistuje!!! Leda v malých testovacích zařízeních. Zato existují čím dál cajkovější výrobky, které mají problém vydržet alespoň 2 roky provozu. Veškeré vize rozvoje společnosti skončily a jediné co se rozvijí je rychlo-obrátkový mamon a fantasmagorické lidskoprávní genderové žvanilství. Takže mladej 12:20 mazej do knihovny a najdi si časopisy ze 70 a začátku 80 let. To budeš čumět. A pak si to srovnej s dnešní realitou. Víc psát nemusím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Vizí" a sci-fi obrázků bodoucnosti vám nasekám padesát prdelí. Co hrdlo ráčí. To nikoho nic nestojí a fantazii se meze nekladou. Realizace je ovšem nekonečně obtížnější než propaganda o skvělé high-tech budoucnosti.
   Čím jste přispěl k naplnění vizí vědeckotechnického rozvoje konkrétně vy? Čím přispělo Rusko? Čím přispěly vámi milované socialistické ráje?

   Ale hlavně, 90 procent těch nesmyslů a serepetiček, které jste vyjmenoval člověk ke štěstí a spokojenému životu naprosto nepotřebuje. Tak jako ke štěstí nepotřeboval před 30 lety smartphone s ohebným displejem a 5G inernetem kdekoli na Zemi.
   Vaše materialistická víra, že vědeckotechnický pokrok vyřeší všechny problémy lidstva a nastane ráj na zemi, je falešné, hloupé proroctví.

   Smazat
  2. Pepouš Vyskočilojc opět perlí. Tentokrát na způsob philosopha.

   Smazat
  3. 15:54
   Já perlím, ty prdíš. Každý podle svých možností.
   A nyní si běž lisovat 40 let starým ABíčkem, blbečku.

   Smazat
  4. Opici 15:59 nikdo nebude brát mobil! To jediné je schopen chápat úplně stejně, jako větve svýma pazourama na jeho vlastním stromě, z kterého nikdy ne, a nesleze :D

   Smazat
  5. 14:53, člověče vy kde žijete? Vždyť všechno, co jste vyjmenoval, a co kdysi bylo možno vidět jen ve sci-fi, se dnes buď už používá, anebo se na tom velice usilovně pracuje. Jelikož vše přinese i zisky. Proč myslíte, že je obchodní válka mezi USA a Čínou?

   Samozřejmě, na to, abyste mohl dělat podobný výzkum a přenášet to do praxe a následně dělat byznys, potřebujete opravdu velké peníze a ty je nutno nejdřív vydělat.

   Možná jste také tak netrpělivý, jako mladík z videjka, takže byste měl vykasat rukávy a hajde položit svou cihličku k pokroku lidstva. Zas tak rychle to nejde, a bohužel, lidí se raději zabíjejí a kradou..

   Apropos, neomezené jaderné jsou už dávno na bíledni, jen je potřeba vyvinout materiály, které by byly umělé Slunce udržet na místě. A můžu vám garantovat, že snaha je obrovská.

   Smazat
  6. 15:15, no co se týká třeba toho vašeho Ruska a IT, pak právě na posunu v 3G, což byl zásadní průlom v mobilních komunikacích, se velmi významně podílelo. To že se to nepopularizovalo, je druhá věc. Škoda, že to je země tak trochu nahovno a škoda, že prošli tím pádem v 90.letech měli bychom tady toho už víc, protože lidé tam jsou opravdu hodně šikovní. Koneckonců jsou to právě Rusové, kdo mají kromě USA svou vlastní technologií CPU a jsou i výrobci. Já je sice také zrovna zvlášť nemiluju, ale lámat nad nimi hůl nebo dokonce pohrdat, je příznakem hlouposti. To bych se dnes neodvážil u žádného národa. U Rusů jsem si svůj názor už hodněkrát opravil poté, co jsem s nimi byl několikrát v kontaktu.

   Smazat
  7. 14:53
   Nebuďte naivní, toto individuum a vlastně většina dnešních lidí spěje k americkému snu. číst bez obrázků už neumí. A kniha to je pomalu sprosté slovo. Ale pravdou je, že dnes něco číst je skutečně zážitel. Bombastický titulek a uvnitř článku ho..no.

   Smazat
 8. Velkou brzdou rozvoje, je koncentrace majetku a moci. Ztrácí se konkurence, hybná síla pokroku. Malým počtem majitelů všeho, jsou skupovány patenty a ty jsou dány k ledu, pokud neposilují jejich moc.
  Dokud jim to budeme trpět, tak nás budou přesvědčovat, že nás vlastní a můžou nám určovat budoucnost, jaká se jim zlíbí. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Málo konkurence? Aneb, jak se z P. K. stal pravičák :-D
   To o skupování patentů a dávání jich k ledu je dobrá lidová pověst.

   Smazat
  2. Anonymní26. února 2019 15:56
   Demokracie a konkurenční prostředí, není pravičáctví. Pravičáctvím je popírání demokratických práv pro všechny a privilegování majitelů peněz. Pravičáctvím je možnost skupovat autorská práva a patenty od jejich majitelů, spekulanty. P.K.

   Smazat
  3. 15:46, koncentrace majetku nemusí být překážkou, protože na vědu ty prachy potřebujete. Jen je otázkou, nač se ty koncentrované prachy použijí. Osvícený magnát je může vložit do vědy, xuy typu Soroš do rozvracení států.

   Smazat
  4. Anonymní26. února 2019 18:05
   Majetek zpravidla nezkoncentruje osvícený magnát, ale někdo, kdo v tom vidí prostředek pro koncentraci své moci. Proto by státy měly působit jako záporná zpětná vazba a zpočátku koncentraci usnadňovat a u větších majetků, zase další koncentraci brzdit. Třeba povinnými odvody na Vámi zmiňovanou vědu. Fantazii se meze nekladou, k tomu mají státy daňové soustavy. P.K.

   Smazat
  5. 18:28, možná právě díky té fantasii ohledně daňové soustavy, docílily státy Skandinávie nejen posunu v oblasti sociální, ale navzdory nevelké početnosti národů, i v oblasti vědy. Bohužel, dnes je zachvátilo šílenství vypuštěné z choré hlavy Jürgena Habermase a nebim, jak to tam skončí.

   Smazat
  6. 18:28

   Právě nejbohatší lidé světa jsou dnes největšími vizionáři a posunovatelé lidstva kupředu.
   Steve Jobs (již bohužel zesnulý), Bill Gates (Microsoft), Jeff Bezos (Amazon, Blue Origin), Elon Musk (Tesla, SpaceX), Mark Zuckenberg (Facebook), Larry Page a Sergei Brin (Google),... atd atd

   Smazat
  7. Anonymní26. února 2019 22:46
   Ti jmenovaní byli vizionáři v době, když budovali své firmy. Poté co ty firmy prokázaly svou životaschopnost a nadnárodní přesah, musely jít na burzu a kontrolní balík převzaly „finanční trhy“. Tím se před firmami otevřely tržní možnosti na globálním trhu. Takže v této fázi to již nejsou inovativní vycházející hvězdy, nýbrž dojné krávy. Finančně posílily a zvládají buď udusit, nebo skoupit jakoukoliv možnou konkurenci. P.K.

   Smazat
  8. 22:46, oni to vizionářství není jen pozitivní, na to je třeba taky myslet. ... A vámi vyjmenovaní lidé nejsou nejbohatší na světě, to je jen druhá, spíš třetí liga.

   Smazat
 9. Takže 15:15 čím jsem přispěl já. 40 lety rozvoje ve vědeckotechnické sféře, která po každé reorganizaci, optimalizaci, efektivizaci upadala. Ty vize nebyly jen vyfantazírované obrázky kterých nasekáte 3 prdele, ale základním výzkumem podložené technické možnosti. Ptáte se čím přispělo Rusko? Tedy spíše SSSR. Třeba tím, že v Praze jezdí metro, které realizovali s jimi založeným Metrostavem, dále pomohli postavit s přispěním jejich expertů a dodávek 4 jaderné bloky (2x Dukovany, 2x Temelín ten před spuštěním do provozu zbytečně předěláván na technologie Westinghaus a jiných), dále pomohli zavést zemědělství kterí produkovalo výrobu pro 60 miliónů obyvatel a tudíž se obrovky vyváželo. Elektrifikace železnic. Dále přispěli k rozvoji technologií pro kosmický průmysl na nichž jsme se podíleli a měli alespoň jednoho kosmonauta. Posledního, ale jako třetí země ve vesmíru. Elektrifikaci, plynofikaci, dopravní obslužnost země, kterou nám závidí ještě dnes řada států. Socialistické ráje mladíku přispěli tím, že vytvářeli konkurenci kapitalismu a nutili jej činit do té doby nevídané sociální ústupky a občanský rozvoj ve svých zemích, které okamžitě končili po pádu železné opony. Materiální pokrok a vzdělání neni hloupá víra. To vaše víry v různé ismy (liberalismy, neomarxismy a pseudovíry jako islám) jsou zcestné. Máte pravdu docela slušně jsme žili i bez mobilů a sociálních sítí a podobných pitomostí, které pomáhají debilizovat mládež.
  A teď se ti zeptám já. Co tady pomohli vybudovat za 30 let USA, čím přispěli k našemu rozvoji? A nekecej mi řeči o svobodě a demokracii. Za ty kecy si totiž nic nekoupíš a nic nestojí. A k čemu jsi přispěl Ty osobně?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověče, vy jste naprosto mimo. Já jsem se vás ptal, jak jste přispěl VY za posledních cca 30 let, tzn v době na kterou si stěžujete, k vědeckotechnickému pokroku!?
   A vy tu začnete plácat něco o Pražském metru, kterého první vize vznikly už na konci 19. století a první práce na trase A byly zahájeny už těsně před 2. válkou, kterou byly přerušeny!
   SSSR "přispělo" leda tím, že na politický nátlak byly namísto vozů domácí výroby byly použity zastaralé, výrazně těžší sovětské vozy!
   Ale hlavně vůbec nechápu jakém přispění k pokroku se tu chcete bavit, když první metro začalo jezdit v Londýně už roku 1863!!!
   S elektrárnami je to podobné, elektrifikace, plynofikace... to snad nemyslíte vážně.

   Prej že "socialistické ráje vytvářely konkurenci kapitalismu" :-D No to leda ve vaší rudé příručce. Zápaďáci se na nás tehdy dívali asi jako tak jak se dnes dívají na "konkurenci" Kuby, Venezuely, KLDR.

   Pokud jsou mobily a sociální sítě pitomosti tak se vypněte od internetu a zahoďte telefon a počítač ať tu nemusíme číst vaše kraviny. Ataky doporučte Nové republice a jiným protisystémovým stránkám atˇ se od těch pitomostí taky vypnou.

   Smazat
  2. 16:06- k Vašemu sporu s 15:15 mám jediné. Personifikovat úspěchy na státy je stejná hloupost, jako si přisvojovat vítězství našich hokejistů na sebe. Správně uvádíte Vaše úspěchy ale všichni tři i s 14:53 mluvíte jen o svém pohledu za zenitem. 15:50 asi také, jen je zelenější a skeptičtější. Zkoušejte se někdy pochopit aspoň v něčem, v průniku. Třeba v potřebnosti materializmu a v jaké době v průběhu života jedince aby souzněl s duševní vírou a "nevykolejil" ji!

   Smazat
  3. 16:44- když pomineme dobu po válce oba systémy se již dají porovnávat. V čem jsme teď lepší?

   Smazat
  4. A 16:44 - jak vidím vy jste ten mladý,krásný, inteligentní .... asi dobře zmodralý, či duhový ... prostě ten nejsprávnější pro tento režim ... to my starý, oškliví a blbí se vám nemůžeme rovnat

   Smazat
  5. 16:06, ehm, tu otázku, čím přispělo USA snad ani nemyslíte vážně, soudruhu? Vždyť to, na čem píšete svoje příspěvky, je standardem vyvinutým právě v USA. A mohl bych pokračovat. Američané významně přispěli k technologickému pokroku, i ti Američané, kteří se původně narodili jako Češi, Němci, Rusové, Indové, Poláci, Číňani...

   Smazat
  6. 18:10- "milý trollí příteli", 16:06 se Vás ptal, čím konkrétně USA přispělo Česku! Konkrétně. Nebo si budeme povídat spolu?

   Smazat
  7. Miroslave, vždyť jsem vám odpověděl. Využíváte technologii vyvinutou mimo naše hranice. To je málo? Taky nechápu otázku. Řešíme přece technologický pokrok v rámci lidstva, ne co nám někdo dal jako republice nebo M.Povolnému. Že byla kdysi těsnější spolupráce se Sověty třeba v oblasti jaderné energetiky, to je opravdu fajn, ale nechtějte, aby se stalo to samé s Američany v této oblasti dnes :D

   Smazat
  8. 18:33-zkusím to jinak. Pokud budete stačit chápat. USA nám nic nadaly. Vše nám prodaly. Takže upřesním otázku. Co nám USA daly!

   Smazat
  9. 16:44 Ty voe. Ty myší díry v Londyně či Paříží co si říká metro, chceš srovnávat s Moskevským metrem ?

   Smazat
  10. Vy volku, vaše otázka je podobně "inteligentní" asi jako kdybyste se ptal jestli chci vážně srovnávat žebřiňák od Benze z roku 1885 s dnešní ruskou Ladou.

   Ano, Benzův automobil byl z dnešního pohledu nepoužitelný křáp, ale byl to právě on kdo zásadně přispěl k rozvoji techniky a k pokroku. Sovětská nezměnila nic a nepřispěla ničím.

   Smazat
  11. 19:38
   "Mysliteli" Povolný, on vám vážně někdo prodává třeba GPS, které zcela zdarma používá celý svět? Nebo vám Amíci prodávají "internet"?

   Smazat
  12. 22:30- Vy asi neznáte tok peněz na netu viďte? Nebo se snažíte z nás dělat hlupáky? Net je o informacích a za ty platí mnozí. Od tajných služeb, po národní a hlavně nadnárodních organizací. Nám je dopřán ten luxus, zdarma se účastnit! Zároveň nám je dána možnost splétat provazce na oprátku poskytovatelů. Jak ji využijeme netuším ale věřím. Zajímavé je vklínění Číňanů, které se Amíkům nelíbí.

   Smazat
  13. Já jsem měl o vás, p.Povolný (19:38, 23:25) lepší mínění. Nevím, jestli tu naivní otázku, "co nám někdo dal", myslíte vážně... Nikdo nám nic nedal! Nikdy. Vše jsem si museli vždy koupit, vymyslet a vyrobit, anebo ukrást. Protože na loupení nás bylo málo, museli jsme kupovat. Sověti ani Rusové nám nic zadarmo nedali. O čem to pořád točíte? A nesnažte se nás přesvědčit, že jste specialista na internetovou problematiku.

   Smazat
  14. 12:38-nejsem s Vámi ve sporu, ani Rusové nám nic zadarmo nedali. Snad jen mnoho mrtvých na našich hřbitovech ve ww2, aniž si z nás udělali vazala jako Hitler. Moje otázka zněla, co nám kdy USA nebo její firmy daly kdy zadarmo? Já vím jen o UNRA aniž znám, kdo ji financoval a jejich pohnutky. Tady někdo stále prudí o výjimečnosti USA v "rozdávání dárků". Je jen politický žvanil. I v politice je obchod-něco za něco!

   Smazat
  15. 21:51 Tak jsou o 50 -100 let taky starší, že? V USA strčí ten russáckej podmoskevskej myšinec do kapsy i podzemka v každým větším provinčním městečku!:-)))

   Smazat
  16. 13:56 Amíci jsou kšeftaři, prodají i nos meiz očami, ale lstivý Azijec Stalin vyjebal s nima! Totiž program půjčky a pronájmu umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím. V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Smazat
 10. Autor videa má zcela pravdu. Nu pochopit i takto jasně předložené věci , jak vidím , není snadné.

  Nicméně, i toto autor ve videu zmínil: "Cílem je vytvořit tupce, milující a bránící svoji tupost."

  Tož, nový iphone je na obzoru, G5 sítě se staví...áá pozor, utřete si kapající slinu, je to neslušné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump se rozhodl, že tu pětku obejdou, když už jsou v
   tom Číńani, a vyhlásil že se vrhnou zrovna na osmičku.

   Smazat
 11. Oj, oj, oj, pane Povolny, (18:23) my prece NEmame, ani zajem, ani povinnost, nekomu cimkoliv prispivat - cokoliv.
  At je to Cesko, nebo Zululand ! Vsechno jedno ! My jsme hnani dopredu k vyvoji stimulatorem , kteremu se rika
  DOLLAR ! My myslime vsichni pouze na sebe, coz je zpravne.. Zlepsuje to vztahy mezi lidmi.

  Jaro se blizi, tak poradte spoluobcanum, aby zvedli svoje provincionalni zadky a prijeli se podivat. Urcite najdou prave to , co je zajima ! Vrati se se zlomenym srdcem -zamilovani, do teto krasne a ke kazdemu lhostejne zeme !
  H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, ti praví Češi nemají na to, přijet vás poznat, kdy už to pochopíte! Napřed nám vládli komunisté, ty jste zažil, potom ukomunisté, které infiltrovali globalisté, kteří převedli "socializmus" sametem v kapitalizmus. Kdy to již pochopíte, že navštívit vás mohou jen "ukomunisté" a nám nadáváte do komunistů! Hleďte ty vaše neokomunisty vykopat ze země a možná bude dobře na Zemi!

   Smazat
  2. PS. my od USA nic nechceme, vojáky ani zbraně, nechte si to projít hlavou!

   Smazat
  3. PPS- vrací se Vám český smysl pro humor a dvojsmyslnost, kterou jsem pochopil až teď a nebudu ji zatím prozrazovat.

   Smazat
  4. Ahoj Honolulu, tím stimulem není nějaký dollar, ale neomezená chtivost a bezohlednost; samovyvolenost karikující tu židovskou. Ztotožnění se s názory Rabína Ovadia Josefa s drobnou úpravou... že se stavíte do postavení vyhrazeného Židům - tedy nejste-li jedním z nich - v tom případě omluva. V každém případě je CHUCPE synonynem chování USA vůči celému světu.

   Ten váš FEDem potištěný papír, dollar, je pouze prostředkem, nástrojem, jako vidle při kydání hnoje... nebo při vraždě. Není sám o sobě dobrý ani zlý... ale používají/zneužívají ho lidé...

   Smazat
 12. Tenhle pomateny rusky uconyj Kokotenko at si zatim sbiji Armatu z preklizky:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm, jako amici, kteri udajne byli na mesici před padesati lety. Od te doby nic. Cim to asi bude? Ze by se prestali vyvíjet, jako ty 20:35? Asi tak nejak o tom autor uvazuje. Ale to ty 20:35 nepochopis, protoze jsi z toho stromu jeete ani neslezl.

   Smazat
  2. 20:52
   Maj prostě jiné priority než valit každý rok stovky miliard dolarů do něčeho co nemá reálně pro normálního člověka absolutně žádný význam.

   Krom toho, když srovnám kosmický program USA s jeho Hubbleovým teleskopem, několika vozítky brázdícími Mars, sondy ke Slunci, Jupiteru, Saturnu atd atd, s programem Ruským z posledních desítek let, tak je to srovnání pro Rusy tristní.

   Smazat
  3. 22:37 Hahaha. Bez ruských motorů by dřepěli na zemi. Na války mají 10x větší rozpočet, než Rusko. To jsou fakt fajn úspěchy, a priority.

   Smazat
  4. 7:38
   Slavný ruský motory maj jedinou výhodu, že jsou levný a poměrně spolehlivý. Proto se Amíkům momentálně vyplatí je používat. To je celé.

   Motory stejného typu s minimálními úpravami Rusové vyrábějí už od roku 1985. Za tu dobu nulový pokrok, o nějaké revoluci ani nemluvě.

   A obrana je ten s náskokem nejhlavnější důvod existence státu vůbec. Nech si to od někoho vysvětlit. A Rusové, vzhledem k velikosti své ekonomiky, vydávají na zbrojení ještě víc než Amíci.

   Smazat
  5. 7:57 No jistě, to ti vše potvrdí každý hloupý darebák. A kdo nesouhlasí, tomu zkroutí ruce na jeho vlastním dvorečku. Tak ve své snaze neustávej.

   Smazat
  6. 8:11, nehádej se s ním, víš dobře, že má pravdu. Vždyť jen kolik Rusů za posledních 30 let přistálo v kosmickém průmyslu USA, to se musí projevit v disproporci. Je vůbec podivuhodné, že dokázali průlom v zbraňových technologiích, které mohou být využity právě v kosmonautice a komunikačních technologiích. Pokud ovšem nebude Rusko dřív rozloženo neustálými útoky zvenčí i zevnitř, a diverzními akcemi z Ukrajiny, Kazachstánu, Kyrgyzie a Tádžikistánu. Právě tam se pomalu svážejí všechny islamistické grupy světa a CIA s MI6 se usiluje udělat na půdě Ruska nový Islámský stát, který budou samozřejmě řídit.

   Smazat
  7. Síla argumentu nepotřebuje aroganci a vulgarismy. Primitivizmus, který politiku zatahuje do vědy, umění sportu umožňuje méně znalým hlubokosahlá odsouzení. Možná řada z nich nedokončila základní vzdělání, proto třeba jméno Mendělejev, Kolmogorovův test jim nic neříká, ale jejich chudoba duchu je groteskou jejich pocitu osobní výjimečnosti a nadřazenosti. Vyvolává spíše pocit politování. Totáči vyčítám právě to, že inteligenci nahradila stranickostí, žel je to tu zase. Nedivím se, že u nás v době (1.republiky) jezdila v Evropě špičková Slovenská strela (železniční superexpres) a v Tokiu tou dobou běhal kuli s károu na které vozil turisty. Dnes tam mají šikanzen a my ani tu strelu. Tak co ? Budeme se hádat a rozlišovat podle stranické příslušnosti, ignorovat vzďělání a rozum, tak pak máme rezervováno místo za Afrikou. Proto prosím, nehadejté se a nedávejte svou hloupost na obdiv.

   Smazat
 13. 20:59 Je to už padesát let. Jak to letí. Měli to hezky udělaný
  i když i tam se chybička vloudila. Ten špatný stín modulu.
  Dneska už by mohli přesvědčit. Hollywood je už na lepší úrovni. Technika je už balšája, prebalšája.

  OdpovědětSmazat
 14. Nejhloupější video jaké jsem v poslední době viděl. Ať ten ruský chytrolín přesvědčí třeba 1.4 milardy Číňanů, že vědecko-technický pokrok se před 40 lety zastavil, nezavedlo se za tu dobu nic převratného a kvalita života se nijak nezvýšila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale áno, tvůj mobil je na tvé straně, na malé, i na velké :)

   Smazat
 15. Asi bych to okomentovat takto: Dnes se bojuje proti mnnožírnám psů, koček a pod. Ale podporují se množírny které vyprodukují ty kteří se nemohou uplatnit. Proto se likvidují svéprávné státy a nahrazují je množírny vlastně vedené dnešními mocipány.

  OdpovědětSmazat
 16. Pokrok jde dál a stále rychleji. Nejenže ambice na kolonizování vesmíru jsme hodili za hlavu, protože jsou pod naší úroveň, ale přesvědčivým důkazem je třeba i takové hrablo na sníh. Ještě před pár lety vydrželo třeba i celou jednu zimní sezónu. To letošní, inovované a modernizované(pochopitelně také dražší), vydrželo dohromady asi 3 hodiny shrnování čerstvě napadaného sněhu. Nu což, zbyla z něj aspoň pěkná násada, kterou jsem se tedy rozhodl použít na rýč, do něhož téměř dokonale pasovala. Vydržela asi 3 minuty než z ní upadlo madlo a pak ještě dalších téměř 7 minut, než vysoce progresivním procesem řízené autodestrukce transformovala svou užitnou hodnotu do palivového dříví. Moje škoda, že nemám kamna.
  Pamatuji že jsme kdysi dávno používali rýč, jehož násadu tvořila šikovně seříznutá větev, nad očekávání padnoucí do ruky. Tento rýč sloužil léta a dosloužil tím, že se zřejmě zalíbil nějakému sběrači kovů. Kdo ví, jestli tu násadu dodnes někde nepoužívá. Ovšem to byl jev veskrze zpátečnický, doslova sabotující vědu. U nového rýče, jenž jsem byl poté nucen koupit, jsem přímo žasl nad tou vyspělostí, tím ergonomickým tvarem a barevnou dynamikou. Ještě než se stihla zlomit násada, pro pobavaní uživatele bylo nutné po každém třetím rýpnutí zastrčit kovovou část do pevné spáry a srovnat ji do původního, souosého tvaru. Oceňuji tuto vědeckou vynalézavost, bezpochyby motivovanou snahou o zpestření monotónní práce, která se jinak s rýčem pojí. Jenomže zanedlouho už kovová část zůstala natrvalo v zemi a sranda s rovnáním tím skončila. Ještě by na tom asi chtělo trochu zapracovat. Ale rozhodně jde vývoj správným směrem, jen vychytat ty drobné mušky. Nicméně než se podaří ty mušky vychytat, zahrnul jsem do portfolia mého zahradnického náčiní rýč po dědovi, který s ním údajně ještě zakládal ovocný sad za barákem. Jablka ze zbývajících stromů sice většinou nevypadají tak pěkně jako ty v obchodě a nevydrží ani tak dlouho, ale zase na druhou stranu i když si zavážu oči a kousnu do nich, poznám okamžitě nejen že koušu do jablka, ale navíc neomylně identifikuji i jejich odrůdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlubíte se tím, že jste hloupý? Že kupujete nejlevnější šmejdy na jedno použití z Lidlu? A pak se divíte?
   Kvalita něco stojí. Já mám už cca 15 let veškeré zahradní nářadí od fy Fiskars, intenzivně je neustále používám a za celou dobu ŽÁDNÝ problém. Jenomže rýč nestojí 100 Kč, ale 1000. To je problém dnešních stěžovatelů. Málokdo dokáže finančně ocenit kvalitu, všichni si myslí, že kvalita je zadarmo.
   Zkuste a nebudete litovat, záruka 25 let. Co byste chtěl víc?

   https://www.fiskars-online.cz/p/ryc-fiskars-xact-spicaty-velky

   Smazat
  2. 9:11
   Mám tomu rozumět tak, že ty skutečně pokrokové věci v dnešní vyspělém, tržním světě, jenž dle Klausovských zákonů nutně zabezpečuje přežití toho nejlepšího a nejkvalitnějšího, lze pořídit pouze od jediné firmy? Jenom ta jedna jediná poskytuje ten opravdový vědecký pokrok? Jak je to možné? Jak to má zjistit kupující, když ne metodou pokusů, než se mu podaří narazit na to funkční? co udělat s tím, když v železářství na malém městě neprodávají nic jiného a ani nesdělují, že dotyčný výrobek není určen k používání? Proč se prodávají výrobky, které nelze reálně používat? Je to tak, že ať je člověk domácí kutil nebo firma, která si to promítne do svých cen, musí kupovat pouze profesionální nářadí, bez ohledu na to jak často je potřebuje? Je v dnešní vyspělé době opravdu nutné objíždět světa kraj a hrát si na Sherlocka Holmese, když chce člověk cokoli koupit? Jak je možné, že dříve to nutné nebylo?
   Vy vypadáte, narozdíl ode mě, jako převeliký myslitel, jistě mi to vše dokonale objasníte. Spoléhám na vás.

   Smazat
  3. Člověče, jste vy vůbec svéprávný? Chcete ode mě návod jak nakupovat? Nebo dokonce jak se najíst či jak provést osobní hygienu? Neměl byste ve vlastním zájmu odevzdat občanský průkaz a mít opatrovníka?
   Nebo ze sebe jen děláte blbce? Co tím sledujete?

   Samozřejmě že těch firem je víc. Já jsem vám jen doporučil tu všeobecně nejznámější z těch dobrých a osvědčených. Berte nebo neberte a lámejte dál nářadí za stovku na jedno použití.

   Objíždět světa kraj nutné opravdu není. Kupovat dnes můžete vše po netu (další obrovský pokrok), zvládne to i 8 leté děcko. Přivezou vám cokoli až pod nos.

   Dříve jste byl rád, že jste něco vůbec po známosti pod pultem sehnal. Tak tu nešiřte bludy.

   Smazat
  4. 10:04
   Které ze vznesených otázek nerozumíte?
   Přidám další. Mohl byste prosím uvést seznam prověřených firem v celém spektru spotřebního zboží, které vyrábějí výhradně zboží plnící očekávání zákazníků na předmět určení? Můžete předložit deklarace těch ostatních firem, z nichž plyne, že jejich zboží je na jedno použití? Jste si jist, že doprava zboží se nepromítá do ceny, včetně případného vrácení nebo reklamace?
   Můžete prosím doložit, že můj děda zmiňovaný rýč sehnal přes známosti pod pultem? Jak je možné, že je dodnes funkční(i bez nápisu "professional), přestože navzdory pokroku se dnes prodává nářadí, které je na jedno použití a někdy ani to ne? Vždyť to jde přeci proti smyslu vývoje. Nebo ne?

   Smazat
  5. 10:04!
   A vo to go!! Přivezou vám z jaušopu cokoliv i pytel polských sraček (pardon masa), i to co vyguglilo vaše dvouleté děcko olizováním vašeho mobilu. Zatím to můžete ještě vrátit (vymoženost komunismu), ale všeho do času. Salámovou metodou se chystají zákony, které vás donutí kupovat všechno (i vodu z vaší kontaminované studny). Na úvod stačí babišův tajný návrh zrušit platby státu za důchodce, děti a bezdomovce do zdravotních fondů a donutit tyto živly platit samy za sebe. Děcko se narodí a už bude platit, ale ne současných 1645 Kč, ale desetinásobek inflace. Inflace to není nadávka, nýbrž bankéři řízené znehodnocování papírků zvaných lidově peníze, což je židulibá činnost, vedoucí k totální úžeře. Zinflačila ti mzda (žebračenka)? Půjč si u mne na bídné živobytí na 1000%-ní úžeru (na život se vyseru).

   Smazat
 17. Stagnace VTR a kvality zboží nastala od doby, kdy se výrobní úsilí na místo výroby užitných hodnot s konkrétními užitnými vlastnostmi pro nějaký konkrétní účel soustředilo na dosahování maximálního zisku. To aby banksterští supi ekonomiky (nikoli ekonomové) měli co ukládat do svých penězoměneckých zlodějských institucí - bank, produkujících nehmotné bubliny, tzn. úvěry na úročené něco, jo to kdyby věděli na co. Tzn. třeba i na 1 hovno, zúročené na 1,5 hovna!!!
  Vždyť podle zákona o podnikání je účelem podnikání dosahování maximálního zisku. Takže banksterské znásilnění ekonomiky zvítězilo! Čemu se pak divíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS: Vždyť i liberalismus si jako své náboženství vytvořila banksterská mafie proto, aby jakožto nejsilnější mafie ovládla rozvolněný stát, který zřeknutím se ochrany i vynucování celospolečenských zájmů člověka přenechal toto volné pole napospas organizovaným mafiím, protože mafie je vždy silnější než tzv. svobodné individuum. Takže vznikl nikoli prostor pro svobodné individuum, ale prostor pro ovládnutí společnosti nejsilnější mafií - mafií penězoměneckou!!! Kšeftařská menšina s bublinami a letadly si plně podmanila společnost. Proto finančníci serou bobky ze ztráty pozic liberálního mafiánského náboženství!!!!

   Smazat
  2. PS2: Pokud bankster půjčí peníze na 1 hovno, úročené na 1,5 hovna a nic valného z úvěru ekonomický nevznikne, ale úvěr je patřičně zajištěn majetkem úvěrovaného, banksterovi je to jedno, protože se zmocňuje majetku dlužníka. Namísto napečení nových koláčů bankster sežere koláče již dříve nepečené. A protože s dříve napečeným hospodařit neumí, tak to rozebere na šroubky a rozprodá. Bankster proto není ekonom přínosný pro společnost, ale mrchožrout! Ekonomika pod jeho mocí neposiluje, ale oslabuje!!! Místo podniků na zelené louce vzniká z bývalých podniků opětovně louka. Proto soukromé banky nemohou vytvářet něčím kloudným kryté peníze!!!! Jsou pro tento účel naprosto debilní, neschopné a nekompetentní!!!

   Smazat
 18. 0:29 ..kdyby louka, ale zbyde zabetonováné smetiště, nebo v horším případě jedovatá laguna a něco nezaměstnaných...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.