Reklama

středa 6. února 2019

Punc havlovského souhlasu

Erik Best
06. 02. 2019 - EB
Včera tomu bylo 16 let, co tzv. „Vilniuská desítka“ východoevropských zemí se zájmem o vstup do NATO podepsala prohlášení podporující George W. Bushe a jeho plánovanou invazi do Iráku. Skupina se inspirovala „dopisem osmi“, který o týden dříve podepsali Václav Havel, Tony Blair a další. Dopis zdůvodnil nutnost rychlého zásahu tím, že Saddám Husajn disponuje zbraněmi hromadného ničení. Donald Trump včera večer ve své zprávě o stavu unie označil socialismus a brutalitu Madurova režimu za hlavní důvody, proč bychom měli „stát s venezuelským lidem při jeho vznešeném zápasu o svobodu.“

Trump tentokrát nezopakoval dříve vyslovenou hrozbu použití síly, česká vláda ale tento týden podpořila pozici Bílého domu v otázce Venezuely s plným vědomím, že na stole je i vojenské řešení situace. Kdyby se teď Trump rozhodl poslat do Venezuely komando s úkolem odstranit Madura, Českou republiku by to postavilo do pozice země, která akci předem propůjčila punc havlovského souhlasu.

15 komentářů :

 1. České uznání Juana Guaidóa prozatímním prezidentem Venezuely je zřejmě neplatné

  "Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka prezident republiky uložil právnímu a legislativnímu odboru Kanceláře prezidenta republiky přezkoumat právní stav ve vztahu k vládnímu kroku. Analýza by měla být hotová do konce týdne. „V druhé polovině týdne se pan prezident vyjádří k otázce, koho považuje za legitimního představitele Venezuely, a rovněž k otázce, zda byl krok vlády legální nebo jestli šlo ze strany vlády o uzurpaci pravomoci vyhrazené prezidentovi“, řekl Ovčáček."

  https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/ceske-uznani-juana-guaidoa-prozatimnim-prezidentem-venezuely-je-zrejme-neplatne?fbclid=IwAR0a3mzChuiV88y0oxt9tkwL41rMD6QtLI900VC6IrbOcdG46PQKNlEY7_k

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem odpůrce Zemana,
   sbližování církve se státem a označení Palestinců za teroristy, je pro mě nepřijatelné.
   Ovšem jestli se zastane legitimního presidenta Venezueli,velice mě potěší*

   Smazat
  2. Re (18:12):
   Unknowne!, s oběma vašimi námitkami k Zemanovi souhlasím (jistě by jich bylo mnohem víc), ale!
   Odpůrcem Zemana se mohu stát, až se na obzoru naší politiky objeví osobnost, která bude ještě lepší.
   Do té doby sice budu občas nad Zemanem skřípat zubama, ale Zemana - i s jeho chybami a přešlapy - podporuji.
   V tom se lišíme ...

   Smazat
  3. Unknown 18:12 Vůbec tě děda nepotěší.

   Přidal se na stranu těch, kteří současného prezidenta neuznávají a onu dosazenou loutku pozval dokonce do ČR.
   Přestávám tomu rozumět...

   Smazat
  4. Re (19:12):
   Doufám, že to je jen hoax. Protože, pokud to Zeman opravdu udělá, tak se dost odkope i mezi těmi, kteří jej (byť i s velikými obtížemi) ještě podporují.
   Vždyť takovým konáním by se Zeman spolupodílel na hrubém porušování zásad mezinárodního práva, tedy pokud mu to (vůbec) ještě i vadí ...

   Smazat
  5. Františku,
   samo sebou že by se toho našlo více, třeba zahraniční vojenské mise, setrvání v EU a konec konců i stav dnešní politické kultury.
   Zeman opět prokázal že nestojí na straně posvátné pravdy.
   I když nikdo lepší není vidět, nemohu se smířit s pokrytectvím a hloupostí.*

   Smazat
  6. Jsem odpůrce Zemana,
   ovšem při pouličních protestech proti legitimně zvolenému presidentovi a premiérovi ČR,
   byl jsem na jeho straně a komentoval jsem nehoráznost, kterou si skupina umělců a politiků dovolila.
   Ode dneška jim budu fandit,
   nechť ochutná Milouš vlastní medicínu*

   Smazat
  7. František Opluštil Přesně tak je třeba volit nejmenší zlo.

   Smazat
 2. Uznávám Marii Le Pen za právoplatnou prezidentku Francie. A Makrona za neplatného, jež se ujal úřadu po zfalšovaných volbách. Macron ať táhne do Bastily!!

  OdpovědětSmazat
 3. Jirkovi Křovímu mladšímu bych podepsal cokoli.
  Byl to nejlepší klaun 21. století, zatím.
  Jeho odchody (nesprávnými) zamčenými dveřmi a fackování se ve výstupní luce letadla jsou nedostižná čísla, která si šetřím až na skutečně hrozící depresi.
  Američani nikdy neměli lepšího prezidenta.

  Nudný ulhanec Ohamba a sexuální ližmaniak Klinton jsou někde v nedohlednu.
  Tramp se soustředí na slovní vtvpíty, někdy mu docela ujdou, ale žádná sláva.

  V dlouhodobém pohledu sice jeho bombastická prohlášení, která pak obrátí naruby musí hluboce zavrtaným státním čípkům působit záchvaty mdlob a záduchy, ale to je pro příliš úzké publikum. Asi polovinu Američanů.
  Do těch je mi h.

  OdpovědětSmazat
 4. Milí gojimci!
  Nastal čas vystoupit s naší totální nadvládou nad světem z ilegality. Již se nemusíme skrývat, protože od teď budeme diktovat. Takže si zapamatujte:
  1) vaše děti jsou naším majetkem a my rozhodnem zda budou obětovány (krvavě satanu), nebo vychovány (proti rodičům a gojům), či použity (otroci, zdroj ND, či kompost).
  2) vy jste naším majetkem a tak rozhodneme zda budete otroci (dřina do smrti, kompost po ní) nebo slouhové (politici, policajti, soudci či jiní poskoci)
  3) planeta je naším majetkem a tak rozhodneme za co vám prodáme minimum zdrojů (vzduchu, vody, otravin, místa v dírách) a nebo vás jako organický hnus nezákonně čerpající naše zdroje zlikvidujeme.
  Už žádné skrývání, už žádné slitování, už žádná úcta (příliš dlouho jsme museli se zhrbeným hřbetem a úlisným úsměvem říkat "čím vám mohu posloužit"). A vy debilos amateros jste nepoznali, že naše služba je vaše smrt!! Teď už to mohu říci, protože vy už nic neřídíte ani neovlivňujete. Jste lidský odpad (sračky) a zažijete totální genošku (gojimští hajzlové).

  OdpovědětSmazat
 5. Jestli budou amíci rozmísťovat ty svoje rachejtle v Evropě, tak my už máme dávno vykopaný palposty. To je tady taková tradice. Za svobodu, žvejkačky a najlonky se přece musí bojovat.

  OdpovědětSmazat
 6. ....idioti a hrobaři z ČSSD dostali ve volbách stopku, přesto se svými necelými 7% dělají prasáckou, protinárodní zahraniční politiku. Po uši v análu USA, opět ČSSD nezklamalo svoje loutkovodiče, stejně jako agent Havel. ....pan Babiš dál hraje svoji oblíbenou hru "já nic, to oni".... a lid dole, zatím jen tiše skřípe zuby. Zatím ......

  OdpovědětSmazat
 7. "Tony Blair je můj dobrý přítel",prohlásil při tehdejší
  návštěvě u anglické královny náš prezident M.Zeman.

  S takovou pokryteckou a prolhanou krysou, jako je
  T.Blair, se může přátelit jen...

  Ještě dotaz ?!

  #wolf

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Beste, jestli čtete zdejší příspěvky, tak vás ujišťují, že zbytek našeho naroda není dementní.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.