Reklama

pondělí 25. února 2019

Republika asistentů

Jiří Jírovec
25. 2. 2019
Čím výše politik sedí, tím pečlivěji je izolován od těch dole. Proto existují ochranky, automobily se zabarvenými neprůstřelnými skly, bezpečné trasy se zavařenými dekly kanálů, alternativní únikové cesty, tiskové konference s vybranými novináři i otázkami a třeba jízda v koloně dvou nachlup stejných vozidel, aby se nevědělo, ve které ten který papaláš jede. Trumpovi do Helsinek přivezli dvě presidentské limuzíny. Jel v té první nebo druhé? Kdo ví, třeba se to losuje. Obě vozidla zajela do stanu, postaveného před hotelem. Neví se, ze které limuzíny vystoupil a dokonce ani to, jestli náhodou nepřijel jiným vozidlem a nevešel zadním vchodem pro služebnictvo. 


Doba pokročila a tak chráníme politiky před nejen před dopadem předmětů a výkřiků, ale dbáme i na to, aby jim zrak neochořel pohledem na protestující veřejnost. V USA a Kanadě byly vynalezeny protestní zóny. Většinou jde o parkoviště nebo kus parku, kam oko papaláše nedohlédne. Na jednom takovém místě předvádí Milan Kohout svoji performanci: (ZDE)V Česku se ochrana politiků nebere až tak vážně. Na Hrad lze beztrestně pověsit trenýrky, ukradnout standardu, přiblížit se k presidentovi na dostřel s kuličkovou pistolí a nebo na dohoz vajíčkem. President má na Hradě svoje ostřelovače (v Lánech možná zaskakují myslivci nebo při nejhorším pytláci), ale ti nekonají. K dokonalosti jsme dovedli něco úplně jiného, bariéru sešikovanou z asistentů. Ti kontrolují informace, které politik dostane a co s nimi může udělat. Jejich předobrazem je Sir Humphrey Appleby ze známého britského seriálu. Českým politologům zatím uniká, že jsme se stali republikou asistentů. Ještě před sněmovními volbami roku 2017 jsem v jisté záležitosti žádal o pomoc tehdejší poslance. Původně jsem oslovil všechny, ale prvních 31 emailů se mi vrátilo, protože nějaký filtr zablokoval poštu od gmx. Zbývající maily jsem poslal z jiné adresy, čímž se počet oslovených snížil na 169.

(*) Neznamená přečtení.
STRANA                   OTEVŘENO*                 NEOTEVŘENO
KSČM                            22                                         9
ČSSD                             12                                        30
TOP09                             7                                        14
ODS                                 6                                          6
ANO 2011                     22                                        22
KDU-ČSL                       4                                          6
OSTATNÍ                        4                                          7
CELKEM                      75                                        94

Z tehdejších předsedů politických stran můj dopis otevřeli a zareagovali jen Andrej Babiš a Karel Schwarzenberg. Bariéra asistentů mě ve většině případů odrazila do bezpečné vzdálenosti. Ochránila dokonce i předsedu ODS Fialu, který přece myslí na každého jednotlivého občana. Jako občan mám právo podílet se na správě věcí veřejných. Prý se tomu říká demokracie. Naposledy jsem na svoje právo vsadil po oznámení další důchodové komise. Ministryni Maláčové i nové předsedkyni Nerudové jsem předložil náčrt komunismem nepoznamenaného a tudíž ryze kapitalistického kanadského systému zabezpečení občanů ve stáří.

V souhrnu obsahoval tato "tajemství":
1) Důchodová reforma je jen součástí zabezpečení občanů ve stáří;
2) Jakékoli řešení sociálních problémů musí začít u těch nejchudších;
3) V Česku nelze nic dosáhnout bez dramatického zásahu do bytové politiky; a
4) Zabezpečení občanů ve stáří vyžaduje přerozdělení bohatství ve společnosti.

První linie obrany, vyztužená ideologickou zaťatostí asistentů, se opět osvědčila. Pravda, z MPSV jsem dostal jakousi reakci. Jenže, při vší úctě, mě nezajímají fráze podúředníka, byť je podepsal ředitel odboru sociálního pojištění. Základem řešení musí být úplná, veřejnosti předložená definice problému, nikoli zákulisní čachry o tom, co občan ještě spolkne. To platí nejen o zabezpečení občanů ve stáří. Zdá se, že v Česku chybí odvaha o takové definici vůbec uvažovat. Této situaci nahrávají media. Nejčerstvěji OVM. Rektorka Nerudová omílala téma (vlastní) manažérské zkušenosti a důležitosti konsensu, kdežto Moravce nenapadla jediná kloudná otázka. Paní rektorka se mýlí. Manažér, pověřený výkonnou mocí, nepochybně vyslechne názory ostatních, ale nakonec rozhoduje sám. Třeba i za cenu bouchnutí pěstí do stolu. Musí řešit problém, ne osobní či stranické zájmy a spory.

PS Konsensus připadá v úvahu tam, kde se dělí moc. Napadá mě předsednictví AV ČR. Na řadu přišla Illnerová, pak postupně sestupně podle ti mladší: Pačes, Drahoš a nakonec Zažímalová. To vše se dá dohodnout, když spolu lidé mluví.

Za Česko bez sociálně nežádoucích jevů

Česká republika je patrně jediným státem na světě, jehož zákon zmiňuje "oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů vyhlášené opatřením obecné povahy". Zákon samozřejmě neobsahuje výčet takových jevů a s jedinou výjimkou se nezabývá jejich řešením.

Mezi sociálně nežádoucí jevy lze zahrnout:
- Bezdomovectví;
- Nedostupnost bydlení;
- Lichvu a obchod s chudobou;
- Nezaměstnanost; a
- Opatření proti "vyloučeným osobám", která odporují Listině základních práv a svobod.

Začněme ale nedotknutelnou skupinou elit. Pohled na jednání Sněmovny naznačuje proč: Je to nekontrolovatelný soubor, který se chová jako spratkové. Na vzdělání konkrétních osob nezáleží, stejně může být fiktivní.

13. 2. 2019 "Tímto konstatuji, že jsme projednali stanovený pořad 26. schůze Poslanecké sněmovny, kterou tímto končím. Přeji hezký den." Toto prohlášení je nepravdivé, protože se poslanecké kluby rozhodly neprojednané body vypustit.

26 komentářů :

 1. Jak vzpomínám, tak ten darebný Brežněff se nebál jet v přátelské Praze v kabrioletu.
  A to bylo, tuším až po Kennedym, který si to nepředloženě
  dovolil v demo Texas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. T-Klump vi svoje. Ale nevi ze nekdy bodyguardi se stanou i presidentovrahy...A je to jiz slusna tradice z minulosti...Pancerova auta , jako treba i tanky vyskakuji obcas az deset metru do vysky..
   Zeptejte se v Iraku...

   Smazat
  2. Mám nějaké roky a na jízdu Brežněva si pamatuji. Teď by paní Němcovou napadlo, že odejde a další a další poslance, kteří mají pracovat pro lidi a ne jen za své kšefty. Tento politický systém spěje ke svému konci, ať dělá co dělá. Ať premiér-oligarcha jede do USA za presidentem-oligarchou, nic tomu nezabrání.

   Smazat
 2. Pane Jírovče, kdyby ochranka presidenta USA J.F.Kennedyho přistupovala ke svým povinnostem stejně profesionálně, Dallas 22. 11. 1963 by nebyl... ne že by to Deep state nezkusil jinak, jindy, jinde...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už bylo dané dne 22. 2. 1963, jen si toho všimnout? "Vše souvisí se vším"!

   Smazat
  2. Kdo si vsimne , i kdo ne, muze tez spolu-viset , nebo treba sou-viset a souvisle viset se vsemi ostatnimi..Ten cas je nedaleko..

   Smazat
  3. Ale ona ta ochranka přistupovala opravdu profesionálně. Jinak by se ten atentát nepodařil...

   Smazat
  4. Právě dnes v TV byl vidět přijezd Una do Vietnamu, obrněná limuzína podél které na každé straně běželi bodygárdi, každý ve slpolečenskmé obleku a silnice byla už 24 hodin předem uzavřená. Levnéji by přišla videokonference. Nevím, když se mocní tohoto světa bojí, tak proč postupují toto divadlo.

   Smazat
 3. Pane Jírovče, tohoto si nikdo nevšímá (KSČM, ČSSD, LIDOVCI, SPD, OTPORÁŘI atd.?), naopak (!), velmi důležité pro České (ne)zaměstnance jsou bezmocní!

  Mezi sociálně nežádoucí jevy lze zahrnout:

  -Totální ovládnutí a deformování pracovního trhu, zahraničními PERSONÁLNÍMI AGENTŮRAMI (skrytě), podržtašky v Praze, Brně atd., jim řídí pobočky a drží pod krkem Úřady NePráce ČR (ÚNP-ČR) o tom se mlčí ...!!!

  HUAWEI®

  Ps. John Sidney McCain III. examerický politik, exčlen Republikánské strany a exsenátor za stát Arizona. Byl veteránem války ve Vietnamu, zničil tři stíhačky USA za miliardy, vždy se exrakeťák katapultoval. Tak tento exhrdina se nechával vozit najednou TŘEMI velkými černými obrněnými vozy s nemalou ochrankou, vždy pokaždé v jiné, exvesmírný hrdina, vždy bez strachu a bázně!

  OdpovědětSmazat
 4. Nějak jim ty opatření už 30 let nefungují ale máme nové dolarové milionáře.

  OdpovědětSmazat
 5. Jak Obamova limusina zůstala trčet na výjezdu z US ambasády v Irsku: https://www.youtube.com/watch?v=5icV_mctrkE

  OdpovědětSmazat
 6. Prezidenti nepřátelských Koreí Kim a Moon v otevřeném autě vloni v Sev. Korei: https://www.npr.org/2018/09/18/649095597/kim-hosts-south-koreas-moon-for-summit-talks-in-pyongyang

  OdpovědětSmazat
 7. Bravo pane Jírovče.
  Jen pro rekapitulaci připomenu historii našeho pokroku v mezích zákona.

  Stav 1) V počátečním stavu jste hlavou větší rodiny, která jako celek vlastní byty pro všechny své členy.

  Jako hlava pomazaná a rovněž odpovědný zástupce rodiny jste vymyslel chytrý plán, jak stav všech zlepšit a zmodernizovat.

  Stav 2) Schopnější členové rodiny dostali možnost si své vlastní byty koupit za desetinásobnou cenu, ty méně schopní členové rodiny se stali nájemci v jejich vlastních bytech.

  Otázka zní, není taková hlava rodiny debil ?

  PS. Kvalita všech bytů nebyla stejná, ale vlastnictví bylo společné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ve Vašem příběhu rozhodně. Nicméně ve skutečnosti není, protože Vy o tom přemýšlíte ryze z pohledu státu bez minulosti. Ve skutečnosti máme společenství (rodina opravdu není příliš dobrou metaforou státu, o nic víc než firma), kde každý měl to, co dokázal on nebo jeho předkové získat. O to se staral, často po celé generace. Potom přišel ten patriarcha toho společenství, rekrutujíc se ze skupiny těch nejubožejších a rozhodl se to všem ukrást. Zavíral, mučil, ubližoval a ničil. Následně vytvořil neprosperující, zkostnatělé podniky založené na kádrových posudcích, nivelizaci a represi. Do popředí se dostali ti se správným kádrovým profilem, tedy čím ubožejší si byl před změnou, tím nyní máš lepší profil. To staví celý řád lidstva na hlavu. Nevzdělaný dělník měl najednou řídit podnik. Ano, situace se postupně lepšila, děti dělnických kádrů již získali nějaké vzdělání. Přesto zůstaly hospodářské výsledky tragické. Česká šikovnost byla zadupána do země těžkým průmyslem podle sovětského vzoru. Režim nebyl schopen zajistit ani těm dělníkům, o které se tak opíral, stejnou životní úroveň jako kapitalismus na Západě. Teprve teď jsme ve Vašem počátečním stavu.

   K-L-M

   Smazat
  2. 14:30 A ti co prisli potom, vlastne vzesli z toho predchoziho rezimu byli najednou genialni?Radsi uz nic nepiste:-)

   Smazat
  3. 14:30 Jste neuvěřitelný hlupák

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 16:41 Svatá pravda. ČSR byla až na 17. místě v národním důchodu na hlavu, protože neměla žádné kolonie. Na ČSR nepracovalo 500 milionů Indů a to je znát. A na takovou historii buďme hrdí.

   Smazat
  6. 18:36 On to je sporné! Na jedné straně ano, jistě země spřáhlé s Židem a jím vlastněnými "Východo-" a "Západoindickými společnostmi" si jistě na tom postavili své nemalé bohatství, ale to bez píle, vůle, úsilí a houževnatosti - typických to vlastností germánského ethnika - vůdčího ethnika bílé rasy, samo o sobě trvalost bohatství nezajistí! I proto koloniální mocnosti nevalné krve jako Španělsko, Portugalsko, ale i Francie, upadají často do mizerie a jsou zmítány sociálními revolucemi či dokonce občanskými válkami! A na druhé straně i země kolonie nevlastníci, leč obydlené obyvatelstvem dobré krve, jako jsou Švédsko, Švýcarsko, Rakousko či Německo (pokud není napadeno mongolskými kmeny z východu či jinou nákazou - viz židovskej bunt tzv. Spartakovců!) prosperují! Čili je to o krvi! Proto i ten Švajc by nám mohl koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků z této země do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!".

   Smazat
  7. 8:23 Buďte tak laskav a běžte adorovat germánské nemyslící stádo na mainstream. Děkuji

   Smazat
  8. 9:56 Nejde o adoraci kohokoliv, čechomužyku! Kdo studuje dějiny hudby, literatury, chemie, matematiky, vynálezů, nebo fyziky, tomu nemůže uniknout úžasu z množství německých jmen na seznamu. Němci tvrdě pracují, jsou produktivní, energičtí, stateční bojovníci a nade vše, velmi tvořiví. Němci celá staletí nepředstavovali pouze to nejlepší z celé naší rasy, ale byli v každém ohledu klíčovým elementem veškerého lidského rozvoje. Proč potom Německo, mohli byste se zeptat, mělo zpoždění za Francií, Španělskem a Anglií v získávání kolonií a založení svého impéria? Odpověď leží v jeho Achillově patě. Žádný národ nemůže přežít pokud je vnitřně rozdělen. A žádný jiný národ netrpěl tolika rozkoly a vnitřními spory jako právě Němci. Od dob Římanů, přes vládu Karla Velikého a po další staletí bylo Německo rozdělené na malé knížectví a království. Snad od dob pádu Babylonu nebyl nikdo tak napaden židovskými parazity jako malá knížectví v Německu. V nich se Žid opevnil a jejich vládcům - půjčujíce jim peníze - zkazil morálku a podnítil války mezi nimi.
   V 15. století se stále více projevovalo, že Německo se stává novou mocí v srdci Evropy a pokud ho nechají tak díky svým lidem, řemeslu a technologii jako byl např. knihtisk, brzy ovládne Evropu. Pokud existuje něco co Židé nechtějí a nemíní tolerovat, je to fakt, že by se bílí lidé jako Němci sjednotili a ovládali světovou politiku. Asi v této době začali Židé propagovat to co je v pozdější historii známé jako "Velká Schizma" jehož 500. výročí si v letošním roce připomeneme! Židé zorganizovali protestantskou reformaci a s ní i bratrovraždy neslýchaných rozměrů. Židé kteří křesťanství vytvořili, a pak ho 1500 let skrze hierarchii římskokatolické církve ovládali, církev zkazili do takové míry, až byl průměrný "Věřící" zcela znechucený výstřelky církevních prelátů a připravený povstat. Pak Židé vždy přivedli loutku, pokaždé jinou, která měla vést povstání proti církvi, která se tak měla již podruhé rozpadnout, tentokrát od Německa a Švédska přes Francii po Anglii. Po asi století tlení tyto nepokoje propukly do ohnivé bitvy Němců proti Němcům. Dnes to nazýváme třicetiletou válkou v letech 1618 až 1648. Po skončení tento tragický rozkol zanechal Německo rozpadlé a krvácející, 5/6 majetku bylo zničeného a 1/3 obyvatel zabita. Když toto vraždění nakonec ukončil vestfálský mír, jehož znění nenapsali Němci, ale okolní vnější síly, které nechtěly vidět sjednocené Německo, zůstalo rozdělené na 300 knížectví, tedy mnohem více než tomu bylo před válkou. Tato krvavá a odporná zkušenost sebedestrukce vrátila Němce možná až 300 let zpět co se týče vývoje jejich státnosti a stála je světové vůdcovství. Taková byla situace v Německu až do příchodu Bismarcka, který německé státy sjednotil ale rozpoutal válku proti Němcům v Rakousku, které v bitvě u Hradce Králové v roce 1866 porazil. Tato bitva a vítězná válka proti Francii v roce 1870 sjednotila německé státy pod vedením Pruska, a Bismarck korunoval krále Wilhelma I. za hlavu německé říše. Německo bylo opět na cestě ke sjednocení a světovému vedení i když bez Němců z Rakouska. Navzdory času který Německo ztratilo zatímco jiné velké evropské národy získávaly kolonie, bylo Německo najednou světovou mocí s níž bylo třeba počítat a neúprosně se stávalo nejsilnějším národem Evropy a druhýmna světě. V roce 1905 bylo celosvětově 95 procent vědeckých článků napsáno v němčině. Němci vládli vědě i opeře, poezii i teologii, filozofii i průmyslu. Dvacáté století mělo být německé století, a ačkoli to byl v tu chvíli národ poměrně militantní, první válku rozhodně nezačal – a druhá byla pokračováním té první ... prostá fakta!

   Smazat
 8. 14:30 To by bylo maximalne,kdyby si ti lide 40 let valely sunky.......To se nestalo

  OdpovědětSmazat
 9. 14:30 kde prosím jste takové informace získal? Víte vy, že nejpozději od šedesátých let bylo pro řídící funkce předepsáno určité vzdělání, určitá kvalifikační pracovní třída a k ní určitá, nějak úspěšná praxe? Chápu, že budete tvrdit, že vzdělání bylo dostupné pouze komunistům a já vám odpovím, že kdo složil přijímací zkoušky tak byl přijat a zbývalo úspěšně studovat (což se nedařilo věhlasnému Václavu Havlovi, naproti tomu celé plejádě známých odpůrců režimu, kteří se vystřídali na čelních místech po pádu reálného socialismu, popř. dosluhují dodnes (třeba Miroslav Kalousek)). Ještě podotknu, že stejným způsobem bylo možné studovat při zaměstnání (vyučení, střední i vysokou školu) a to dokonce se studijním volnem pro ty, kterým zaměstnavatel zaručil pracovní místo s takovým požadavkem na vzdělání. Vím to s naprostou jistotou ze své vlastní pracovní praxe, zažitého a viděného. Pokud to hodláte popřít, tak lžete!

  OdpovědětSmazat
 10. Tak jak tady brouzdám na těch webech, tak na mně konečně přichází spánek. Takže mám z toho radost a jdu. Papa

  OdpovědětSmazat
 11. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 25. února 22:31.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 12. HALÓ, s.s.redaktoři Nové Republiky, probuďte se: Dnes je výročí Vítězného února!!

  Ano, dnes slavíme 71. výročí Vítězného února, čili dokončení naší národně-socialistické revoluce.
  My všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti slavíme radostně a s námi celý pokrokový svět: Slavíme RADOSTNĚ, protože kapitalismus a demokracie v naší vlasti má již na kahánku - díky naší příslovečné statečnosti a moudrosti, s níž si volíme do svého čela komunisty a národní socialisty.

  Jenže naše milovaná Nová Republika DO TÉTO CHVÍLE nepublikovala ANI JEDEN JEDINÝ článek o tomto světodějném výročí …
  Co se to s vámi děje, drazí soudruzi a soukmenovci redaktoři?!
  Zapomněli jste snad na dnešní den?
  Zapomněli jste na své dlouholeté členství ve Straně, na svou plodnou a iniciativní, neustále trvající spolupráci s StB/KGB/FSB ?!
  Zapomněli jste na družbu se sovětskými důstojníky a komisaři, na ty krásné večery v kasárnách Střední skupiny Sovětské armády, kdy vodka tekla proudem a pivo řekou?!
  Zapomněli jste snad na CELOU tu krásnou dobu, kdy MY jsme byli lepšolidi, kdy jsme určovali, kdo půjde či nepůjde studovat, kdo vyjede či nevyjede do kapitalistické ciziny?!?!

  Nezapomněli jste, jistě ne!
  Neboť na něco TAK KRÁSNÉHO přece nelze zapomenout ani na smrtelné posteli!!!

  Proto prosím: URYCHLENĚ napište a publikujte redakční článek o Vítězném únoru, o CELÉ té krásné době, která se dnes již konečně navrací.
  Děkuji vám předem, jménem všeho našeho horšolidu.

  Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.