Reklama

úterý 5. února 2019

Ruce pryč od Venezuely! Prohlášení ČMF k situaci ve Venezuele

5. 2. 2019
České mírové fórum se vší rozhodností odsuzuje postoj české vlády. Měřítkem při jejím rozhodování totiž není kvalita venezuelského prezidenta a jeho vlády, nýbrž neúnosná míra dvojího metru a politického farizejství tzv. transatlantického společenství. Kdyby tomu tak nebylo, tak by česká vláda musela bez prodlení revidovat svoji politiku vůči Ukrajině a tamnímu postmajdanskému režimu nastolenému "prozápadními" oligarchy a militantními fašistickými skupinami.


ČMF proto vyzývá vládu k těmto krokům:

- Distancovat se od agresivní politiky USA a jejich evropských vazalů.

- Aktivně se na mezinárodním poli zasadit za to, aby vyřešení současné krize zůstalo výhradně záležitostí Venezuely a jejich občanů.

Vláda ČR uznává Juana Guaidóa za prozatímního prezidenta a tvrdí, že (citát:) 'loňské květnové prezidentské volby ve Venezuele nesplňovaly mezinárodní standardy a že Národní shromáždění, jehož je Juan Guaidó předsedou, bylo demokraticky zvoleno'. Dále vláda České republiky (citát:) 'znovu vyzývá k respektování lidských práv a dodržování zásad právního státu'.

Co z toho vyplývá?

- Vláda ČR potvrzuje, že Národní shromáždění bylo demokraticky zvoleno. Jestliže opozice získá ve volbách parlamentní většinu, těžko se může jednat o diktaturu!

-  Jaké 'mezinárodní standardy' má vláda na mysli? Třeba ty, které panovaly při postmajdanových volbách na Ukrajině? 

Tak jako v nesčetných jiných případech po celém světě je zcela evidentní, že motivací americké politiky vůči Venezuele není ani demokracie ani lidská práva, ale svržení nepohodlného „režimu“ všemi dostupnými prostředky. Cílem je poslušná vláda plně respektující zájmy Washingtonu, vláda ochotná vyprodat zemi americkým bankám a průmyslovým korporacím. Po dosažení tohoto cíle „starost“ o demokratická pravidla hry, o právo a občanskou svobodu končí, noví „prozápadní&ld quo; vládci mají v umlčování kritiků a opozice, v potlačování protestů volnou ruku.

O tom, kdo je „tyran“ a kdo „demokrat“, rozhodují výhradně globální zájmy USA.  Za poslední příklad takové politiky mimo americký a evropský kontinent bylo tzv. arabské jaro. Zatímco se Libye a Sýrie staly terčem politické, ekonomické a vojenské agrese ze strany USA, NATO a EU podporující islamistické „rebely“, kteří jinak v Evropě platí za teroristy, krvavé feudální režimy v Saudské Arábii a dalších pseudostátech na Arabském poloostrově požívají i nadále přízeň a ochranu z ápadních „demokratů“.

Bolívarská republika Venezuela (BRV) se nachází v hluboké krizi, jejíž příčiny jsou především domácího charakteru. Není pochyb o tom, že v době vlády prezidenta Madura zažila Venezuela ekonomický a sociální propad nebývalého rázu. Zrovna tak není pochyb o tom, že USA tuto situaci ekonomickými sankcemi a politickým nátlakem prohloubily.

„Demokracie“ Made in USA v Latinské Americe

Střední a Jižní Amerika jsou Spojenými státy od samého počátku vnímány jako jejich „dvorek“, o kterém mají absolutní právo rozhodovat. V praxi to vypadalo takto, připomínáme pouze ty nejkřiklavější příklady z doby po II. Světové válce:

- 1964 vojenský puč v Brazílii
- 1973 v Chile
- 1978 v Argentině

Ve všech případech šlo o svržení legitimních vlád a prezidentů vyšlých z demokratických voleb. V této souvislosti rovněž připomínáme tzv. operaci "Condor" z 1970. / 80. let, které padlo za oběť 40 000 - 60 000 lidských životů. Věznění a mučení těch, kteří krvavé řádění vojenských diktatur přežili, stojí mimo tato čísla, tak jako tisíce oběti smrtících komand v El Salvadoru a destabilizačních aktivit proti Nikaragui v té době. O asistenci amerických tajných služeb a vojenských poradců v tomto krvavém řemesle snad není nutné psát.

A nyní má postihnout americká "demokratizace" Venezuelu, které je dokonce  vyhrožováno vojenskou intervencí.

Celkový scénář probíhá podle již dostatečně známého scénáře z Jugoslávie, Iráku, Libye, Sýrie, Ukrajiny a dalších států, které se staly oběťmi tzv. barevných, jarních a květinových revolucí: vyhlédnutý "charizmatický vůdce demokratické" opozice, stupňující se politický a ekonomický nátlak, kladení nepřijatelných nebo neuskutečnitelných podmínek. Vrcholem takového "demokratizačního procesu" byly ve většině případů přímé vojenské akce v součinnosti s pozemní válkou tzv. rebelů, jejichž demokratická kvalifikace sahá od narkomafie přes fašistické bojůvky až po odnože al-Kajdy. Výsledkem byly rozbité státy, chaos a bída, nikoliv demokracie.

Závěrem připomínáme, že ten, kdo podporuje zahraničně organizované státní převraty, se může sám stát obětí "barevné revoluce" zorganizované podle již známého scénáře v případě vybočení z šiku nebo prostého dosloužení pod vlivem změny potřeb americké politické strategie.


Za ČMF:

Vladimíra Vítová
Petr Schnur
Ivan Müller

V Praze dne 5. 2. 2019

30 komentářů :

 1. Zcela souhlasím s tímto prohlášením. A děkuji za něj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100 % souhlasím ! Je potřeba vyměnit Petříčka za jeho samostatné rozhodování ! Na Ukrajině také pokazil co se dalo !

   Smazat
  2. Také děkuji,
   dáváte lidem naději, že pořád existují v naší společnosti slušní občané*

   Smazat
  3. I já se k Vám připojuji!

   Smazat
  4. 21:17 To daleko více by bylo potřeba zdejší mužyckou zběř poslat na podobnou agresivni, primitivní chátru na východě, ať se navzájem pobijou! O tom mluvili všichni proroci a věštci už celé věky. Zbavte se chátry na východě Evropy, která odjakživa rozvracela svět a zaplevelovala svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk Západní civilizace.

   Smazat
 2. Pan David nese v sobě obrovské trauma, že byl členem vlády, která odsouhlasila humanitární bombardování. Chápu to a neodsuzuji. Jenom se ptám, když dostala česká vláda tuto informaci předem, jestli varovala srbskou vládu před katastrofou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vite, jak je to s chybami....Moudry se z nich pouci

   Smazat
  2. 20:22 -Podle čeho soudíte? Q.

   http://www.novarepublika.cz/2019/02/jak-ceska-vlada-jednala-o-bombardovani.html

   Smazat
 3. No s tym faryzejstvim... já teda nevim.
  Já to nějak nerozeznávam.
  Hlavně, jak se to všecko vrbí, abyychom nemuseli vbrzku volat Ruce pryč od mírovýho fórumu.

  Dyš se podíváte, jak je ten pan Petříček utěšeně tlust a jak má pěknej zimnik, na kterej sme mu já nebo Ivo Richtik přispěli, nechtějte se s takovym strkat na uklouzanym sněhu.
  To už je lepší divej prasák. Taky spadne a nic se mu nestane. Altneři to zaplatěj.

  Srbskou vládu varovali věrní číňáci.
  Měli na ambasádě radar a při každym náletu varovali sousedního Miloševiče, až to vodskákali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi každé ministerstvo si dělá co chce. Jedno bude vyznamenávat válečné zločince, druhé vítat migranty a myslíte, že státní peníze ( naše daně) si rozebírá jen Ministerstvo školství? "Všichni tu kradnů" .. Ale proč i jeho lidé, ptám se. Q.

   https://www.stream.cz/adost/10030268-ministerska-koryta-a-odmeny-vs-ucitelska-bida

   Smazat
 4. O jakých to "mezinárodních standardech" to vláda premiéra Andreje Babiše, složená z členů Hnutí ANO 2011 a ČSSD, podporovaná KSČM, hovoří ?
  Má na mysli "mezinárodní standardy" uplatňované USA a jinými státy proti Vietnamu, bývalé Jugoslávii, Iráku, Sýrii, Lýbii, Afghánistánu, Jemenu, apod., založené na zabíjení nevinných civilistů, zničení jejich měst a obcí, šíření hladu a nemocí, apod.
  To se mají členové této vlády a jejich podporovatelé opravdu čím chlubit...Hanba jim všem...

  OdpovědětSmazat
 5. Vlastní vláda nás opět inzultovala. A to přímo ,,na veřejnosti". Po kolikáté již a kolikrát ještě ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, řekli si hoši, že nějakej Caracas je každýmu u prdele.
   Kolegyně mi vodtama přivezla moc hezkej vyskakovací nůš.
   Kerej nikam nenosim, abych se nezprotivil zákonu, až mě cigáni budou mlátit dřevěnym hranolkem.
   Nebo antifa železnou tyčí.

   A ukrajinský hromadný vrazi?
   Zrovna banderovci mi nikoho nezavraždili.
   I když to bylo vo fous.
   To před nima, v roce 21 opilci ze selsovětu byli jiný štramáci. Jen z mojí rodiny poslali 60 lidí ve spodním prádle (všechno ukradli) na Sibíř.
   Pod vedením kádrů z Arsenalu.

   Pro mě je každej ukr prase.
   S venezuelcema se uvidí, ale příbuzný tam nemám.

   Smazat
 6. U p. Davida se nedivim. Podivejte, vydava NR jen proto, aby tady mohli lide psat a NIC SE V ZEMI NEZMENILO. A tak se to tady "vybombarduje" vic nez v Srbsku, i k jeho spokojenosti. A drtiva vetsina lidi s tim souhlasi, ale - v USA je demokracie 241 let a jak je to krasna zeme, takovi budeme i my. O hodne driv. Proto se muselo trenovat u Jugoslavie. Ted uz jsme v Afganistanu, takove pokroky USA nedokazaly za 30 let. A vice nez v USA se u nas kouri, pije alkohol, v tlousce je dohanime a skolstvi mame horsi. A tohle vsechno demokracie s p. Davidem podporuje. Myslim, ze si na tak kratkou dobu vedeme velice uspesne. A BUDEM JESTE MNOHEM A MNOHEM USPESNEJSI. Ale jen zadne zmeny...Jen vylepseni,komentare a nazory,a pod. S takovou jednou budeme dirigovat svet jako USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšete hlouposti. Otírat se o Dr. Davida je nehoráznost. Buďte rád, že Novou republiku vydává. Co děláte vy, mimo blbých keců?

   Smazat
  2. pro 23.00
   Pame, vy jste se asi pomátl na rozumu. 241 let a demokracie? Ano, je to nádherná země, ale ti lidé z té doby? Kde se tam vzali? Vždyť to byli KOLONIZÁTOŘI! A vy mluvíte o demokracii. Je třeba čerpat vědomosti i od jinud, ne jenom z ...

   Smazat
  3. To 3.39
   Zas tak velká hloupost to není,spíše jde o úhel pohledu a na ten ma každý právo,takže nenalepkujte,neosocujte.

   Smazat
 7. Až opětovně budou v ulicích protestovat angažovaní
  tupci, proti zákoně zvolenému premiérovi a presidentovi naší republiky,
  již nebudu nic namítat...ba naopak, dobře jim tak,
  za prohlášení vlády o Venezuele*

  OdpovědětSmazat
 8. Jsi ta slouhovská vláda řeže větev pod zadky jednou eu řekne BABIŠ NENÍ PREMIER JE TO MÍRA KALOUSEK ZEMAN NENÍ PRESIDENT JE TO ŽELÉ DRAHOŠ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:22
   Naprosto sohlasím. Zeman se konečně projevil ve své podobě. Už mu nejde o zvolení tak občany kteří ho zvolili kopl do zadku. No ono se to projevilo i u jeho podpoře Soc.Dem. Která už není ta předválečná, ale to není ani KSČ(M). Také zradili své voliče. Veverky byl projek zblbnutí lidí. Doufejme, že SPD bude skutečnou stranou, kterou je možno volit a nejen to, skutečně sní osvobodit ČR z koloniálních úvazků jak EÚ, tak NATO.
   Václav

   Smazat
 9. Moc dobře napsané. Bylo by ale moc dobré to přečíst v rádiu, nebo televizi pro více lidí. Je jich u nás moc, co už dlouho neslyšeli pravdivý komentář. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 10. Nikdo si netroufne Venezuelu napadnout, ani USA, ani NATO. Bojovali by proti celému národu. Tam je to jako u nás, 90-95% lidí to nechce a 5-10% chce. A s premiéři Sobotka, Zeman, Nečas a nyní Babiš to odsouhlasí. Dělají ze sebe hlásnou troubu národa. Obyčejní lidé na ně s....

  OdpovědětSmazat
 11. Tak to je prd...,jak z 50let. "RUCE PRYČ OD KOREE". Moc jsem se zasmál. Nebude to tak dlouho trvata a lidé co věří v demokracii smetou tu rudou Madurovu špínU, tak jako pan Havel u nás v rose 89. Pokud by u nás nebyl rok 89, tak dopadneme stejně jak nebohá Venezuela, bez jídla, demokracie, svobody. Tímto děkuji pane Havle, že mohu svobodně mluvit, cestovat, obchody plné kvalitního západniho zboží, pravda, najde se pár rudejch zoufalcu, kteří přišli o svá teplá soudružská místa a budou něco blábolit ve smyslu " jak to bylo za nich nejlepší", blázni nemají ani zbla pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo jo jo, to je síla ty mudrlante s mlékem na bradě.

   Smazat
  2. ad 11:48. Tak jsme dopadli: nezaměstnaní, nezaměstnatelní, rekordmani v sebevraždách, ve vymírání národa, v bezdomovectví, baksterství, exekuterství, vysoká zločinnost, rozkradení národního a státního majetku, včetně zlatého pokladu, úprk těch skutečných vzdělanců do zaslíbených zemí, také k islámským velmožům, zhroucení zdravotní péče, též díky zbytečným nedoukům v soukromých praxích. Rozmnožení tzv. univerzit - je jich snad více než mateřských škol, ale úrovně těchto zatím nedosahují. Také jsme maminkám ukradli jesle, školky, cenově dostupné ošacení, živení i kočárky pro děti a hlavně radost z dětí. Občanskou armádu nám kapitál z obav, aby se neobrátila proti němu, nahradil armádou pracující v režimu korupného z kapes daňových poplatníků, vzali nám pravdu, právo, sociální spravedlnost a jistoty, humanitu - a hlavně ukradli národu 7 bilionů Kč a dalšími 3,5 biliony Kč národ zadlužili. Ať už je tady zase ÚNOR 1948. Dříve, než z kapitalistického blahobytu a jeho terorismu nevychcípeme! Hnědí se budou vztekat, že jsem "rudej dědek", ale nikdy jsem neměl nic společného s KS, ale proto přece jen mohu být humanistou. Tedy mne si ještě penězi nikdo nekoupil!

   Smazat
 12. A tak zásadoví komouši v čele s aparátčníkem Filipem kteří podporují Babišovu vládu mlčí . Bude je ještě někdo volit ? Snad už jenom voli !

  OdpovědětSmazat
 13. Český politik je velký osel .Uznání prezidenta ,který dosadila USA a vyhodit prezidenta řádně zvoleného? Na to nemusím študovat a vím že je to oslárna a debilita zároveň.Jakou inteligenci propagují naši politikové?Pánové ,po tomto vlezení do zadnice USA a přiznat jejích nátlak na Venezuelu,znamená a těžtese: přijde chvíle a Usa čechům nařídí vyhodit řádně zvoleného prezidenta a nasadit Klasimóda.Tímto jste naší politice podřezali větev ale český lid si na vás najde jinou,to je jasná věc.Samozřejmě že to vyhovuje té hrzce debilů ,kteří zde propagují ten Usdebilismus a zahrabávají český národ.Jenže soudruzi Havloidi,oni si vás potomci vykopou a ty zadky vám nakopou.Zatím jste normální šmejdi a vandráci.

  OdpovědětSmazat
 14. už jsem pochopil ty placeny šmejdy trollovsky internetovi.Neznalost histirie a kvákání.

  OdpovědětSmazat
 15. Pro autory

  PODEPISUJI!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.