Reklama

čtvrtek 28. února 2019

Rusko: Američané přemísťují armádu k invazi do Venezuely!

-kou-
28.2 2019 ArgumentyIFaktyPrvníZprávy
Spojené státy, které přemísťují své jednotky do Portorika a Kolumbie, a připravují invazi do Venezuely, řekl tajemník ruské Bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev.


„Představením sarkasmu a arogance vůči venezuelskému lidu připravují USA vojenskou invazi do nezávislého státu. Přemístění amerických speciálních operačních sil do Portoika, přistání amerických sil v Kolumbii a další fakta jasně ukazují, že Pentagon posiluje seskupení vojsk v tomto regionu s cílem zapojit se do operace, aby byl legitimně zvolený současný prezident (Nicolas) Maduro zbaven moci," uvedl Patrušev v rozhovoru pro noviny „Argumenty i Fakty“.

Lídr Venezuelského národního shromáždění, Juan Guaidó, se 23. ledna vyhlásil za hlavu státu po dobu trvání prozatímní vlády. Spojené státy a několik dalších zemí, včetně více než 20 evropských zemí, ho v této funkci uznaly. Naopak Rusko, Čína a několik dalších zemí podporují Nicolase Madura jako legitimního prezidenta Venezuely.

CM: Venezuela je další zinscenovaná „barevná revoluce“ Washingtonu!

Těžká humanitární situace ve Venezuele, na kterou se Spojené státy odkazují, byla přitom vyvolána americkými sankcemi a embargy, pokračoval Patrušev.

„Těžká humanitární situace, na niž se odkazuje Washington, je vyvolána právě americkými sankcemi a embargy. A za těchto podmínek se nabízí humanitární pomoc. Předpokládá se přitom, že bude odmítnuta," vysvětlil Patrušev postup Spojených států.

- - -

71 komentářů :

 1. Vojenská intervence může začít velmi brzy.
  https://twitter.com/trish_regan/status/1100951632458797056?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1100951632458797056&ref_url=https%3A%2F%2Fs9e.github.io%2Fiframe%2Ftwitter.min.html%231100951632458797056

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Joo. My víme.

   Smazat
  2. To by se tam už měla přemístit minimálně jedna flotila, protože bez bombardování to nepůjde. Podle všeho, Guaidó nemá až takovou podporu mezi obyvatelstvem. Venezuela je velká země a velmi dobře ozbrojená. Pokud je to tak, potom i kdyby to zasypali Tomahawky, nebude to stačit. Budou muset bombardovat, jinak tam nepustí ani žoldáky, nežto vlastní vojáky.

   Nejvhodnější by byly jaderné nálože, ale oni chtějí Venezuelu exploatovat co nejdříve, takže tohle bude asi neprůchodné. Ačkoliv malé nálože by mohly být účinné a kontaminace je v tomto případě vzhledem na rozlohu země velmi malá. Údajně už právě tyhle nálože vyvinuli, uvidíme, jestli to použijí. Venezuela má cca 30 mil. obyvatel, takže i několik stotisíc nebude katastrofální ztráta pro další využití při práci pro nadnárodní ropné korporace.

   Smazat
  3. 15 03. Vaše uvažování je opravdu obdivuhodné. Myšlení máte na úrovni hloupé Američanky šedesátých let. Použití malých jaderných náloží ? Vám hrabe, nebo jste spadl z jahody na záda ? Jestli se Američané odváží zasypat Venezuelu bombami ? Venezuela má S 300 a SU 30. Ty by s jejich zastaralými F 18 z letadlových lodí zamávaly na jeden zátah. Zbývají jen Tomahawky. No, nevím, debakl v Sýrii jim hodně srazil hřebínek.

   Smazat
  4. Války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity.

   A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 2. Kde vstoupí americká armáda ,tam poteče krev . My jsme jejich podporovatelé .
  Co na to Miloši ? Podpoříš toto napadení?
  Nejdříve embargo a potom likvidace prezidenta. Janukovič by mohl vyprávět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zeman se postavil za Juana a pozval ho na hrad. Ano, taky jsem nevěřícně koukal. Ale po čase to hodnotím následovně. Samozřejmě to byl vůči Madurovi podraz. Ideový, politický. Na to ostatní daleko v Americe nemá postoj našeho prezidenta žádný vliv a ztratí se v postoji celé EU.
   Takže si Zeman touto politickou prasečinkou nejspíš opevňuje hradby před vnitřním nepřítelem.

   Smazat
  2. Uznávám, je to nepěkné, ale mazané. To jak Zeman využil situace, nezůstal v koutě, ale vytáhl drze falešnou kartu. Nezazlíval bych mu to tolik. V listopadu se do něj kavárna zase pustí. A tak jí včas vyfoukl něco munice k vlastní obraně.

   Smazat
  3. Nebude tak zle! Autobusáka z Cáracasu už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a o (pr)Assada se dřív či pozdějc postará ňáka ta sionistická rachejtle!:-)))

   Smazat
 3. Já doufám, že USA dostanou ve Venezuele pořádně na prdel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:12 Už aby to bylo. Čim dříve, tím lépe. Když se to konečně stane, otevřu si šampus na vítězství venezuelského lidu nad americkým agresorem.

   Smazat
  2. 15:12, nemyslím. Tady jim do toho nikdo zasahovat nebude, takže to půjde rychleji. V Sýrii byl problém s neloajálními hlavořezy. Na ty si pozvali ruské žoldáky, kteří za USA nasazovali své životy, aby pak Amerika vyhrála syrskou válku a jejich prezident byl dekorován Nobelovkou. Trump ji dostane taky, už je projednávána schůdnost. Líbí se mi, jak si USA přisoudili roli zachránce Sýrie a každej jim to žere. Jen jim zbývá poslední krok, vyhnat odtamtud Asada a Rusáky, ale to nebude problém, to už Syřané udělají sami a hodně brzo. Válkou Sýrie schudla a dá se koupit za babku. A ještě si vycvičili loajální hlavořezy pro další akce, třeba ve střední Asii. Geniální plán.

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vnimaňje,vnimaňje! Radosto, co cenzura? Opět další přiblblina, která už tady nestojí za žádnou reakci. Co tím žvatláním chceš říci? Nemusím už nic číst a vím od tebe o čem to je. Co tím sleduješ, co tím chceš říci? Mělo by to být asi humorné ale je to neskutečně trapné. Zaklepej si hlavou, koho si myslíš, že těma kravinama oslovíš, co ovlivníš? Upřímně - tak akorát ohvno. Tvůj zde jediný věrný Tomáš Fuk Ještě k té poslední tučné větě. Lepšolidi, kavárníci, havlisti, sluníčkáři a ještě vítači tu asi nebudou...klikat se asi nebude

   Smazat
  2. RADOSTO,

   Domorodci v ČR přišli na to,že žádnou armádu nemáme a tak se chtěji vyzbrojit jako Švýcaři,kteři maji zbroj a patroby a minomety doma.
   No kdovi,až to začnete ve svých kravských rozhledech propagovat jestli se všichni k vám náhodou nepřidaji.
   To by se Prdlament bál nas okradat zacofaným Americkým zdravotnictvim,které chce ANO BUDE LÍP schvalit,aby se Babuš nabalil společně se Serošem,jeho prý kámošem s kterým tu oba šibuji ty afroaraby,aby jim znásilnili mandželky!

   Smazat
 5. Raději bych kliknul pravým hákem na tvoji držku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.47 Tedy by to koupil ZLEVA což by nečekal. Kličko to určitě není... tak by udělal kličku a políbil by poplivanou podlahu. Ale bacha, jestli nemá v deváté třídě fotra, nebo staršího bráchu... drží-li se "romského" nikdy nebojuj sám...

   Smazat
 6. No ono, ať je to jak je to, ve válce umírají lidé. Umírají vojáci, ženy, děti, staří...
  To by asi nemělo být téma na ironii a legraci. Může z toho také vzejít konflikt daleko větších rozměrů...
  A v které zemi, kde se dělal pořádek a zaváděla se ta demokracie se dnes žije lépe než před tím?
  Irák, Afganistán, Jugoslávie, Lýbie, Sýrie....Somálsko...?
  A kde neměli třeba žádný dluh, tak jsou na další staletí zadlužení. Většinou jim také teče pryč všechno černé zlato.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsme v Latinské Americe, takže co taková Panama? Po svržení zmrda Noriegy Američany nejbohatší latinskoamerická země?

   Smazat
  2. 17.05 Nejbohatší latinskoamerická země, nebo nejbohatší řadoví občané... Naši nezaměstnaní v roce 1939 dostali díky svržení "zmrda Beneše" od Adolfa Hitlera práci a žebrácké (ve srovnání s Němci) příděly, ale co měl kdo dostat, to dostal (včetně provazu či kulky). Vyprávějte "pamětníku". Byl český dělník KING proti polskému nebo francouzskému?

   Smazat
  3. 17:14
   Plácáš hovadiny.
   Jinak, průměrná mzda v Panamě je 800 dolarů. Ve venezuele, tu bídu si dohledej sám.
   Venezuela je po Haiti 2. nejchudší země Latinské Ameriky a Karibiku.

   Smazat
  4. 17:44, to jsou dobré žvásty. Podívejte se na Haiti a na Venezuelu. To, že tam je momentálně hyperinflace neznamená, že to je nejchudší země. Pokud se zastaví propad měny, Venezuela bude napředovat dál, u Haiti jsem si skoro jistý, že nebude. To byste mohl říct koncem čtyřicátých let i o Německu. Klíč je v obyvatelstvu.

   Smazat
  5. 17:54
   JE! to 2. nejchudší země. A když vynechám Karibik tak absolutně nejchudší země. To jsou prostě fakta, s tím nic nenaděláte.

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Latin_American_and_Caribbean_countries_by_GDP_(PPP)

   https://emergingequity.wordpress.com/2015/02/01/poverty-hits-48-4-of-households-in-venezuela/

   Jak bude "napředovat"? Tak jako poslední léta? Tak to bude napředovat k totálnímu kolapsu.

   Smazat
  6. HDP v době kolapsu měny je vždycky na hovno, ale to ještě neznamená primární chudobu. Chudoba se určuje jinak. Venezuela se svým statusem navzdory problémům blíží spíš Chile než třeba Bolívii. Haiti do toho vůbec netahejte, to je úplně jiný stát než zbytek Latinské Ameriky. Haiti můžete srovnávat s Libérií nebo Sierra Leone, ne s Venezuelou. Venezuela potřebuje v nejbližších týdnech srovnat pád měny a další reformy. Příčiny kolapsu jsou tvořeny mnohočetnými faktory, máváním s HDP a sloganovými výkřiky můžete uspět možná na základní škole, ne tady. V Latinské Americe není sama s podobnými problémy. Jen ty ostatní země nemají největší světové zásoby ropy, která je zároveň štěstím i prokletím.

   Smazat
  7. 18:30
   Vůbec nevíte o čem melete. Srovnávat Venezuelu, nejchudší zemi Jižní Ameriky s Chile, nejbohatší zemí Jižní Ameriky, je jako srovnávat Rumunsko se Švýcarskem. Jste opravdu mimoň.

   HDP na obyvatele v paritě kupní síly je nezákladnější ukazatel ekonomické úrovně.

   https://borgenproject.org/top-10-facts-about-poverty-in-venezuela/

   Smazat
  8. 18:50

   No asi jsi mimoň ty. Ale samozrejmně to nepochopíš.
   A ty své odkazy si strč za trencle. Tam se určitě ujmou.

   Smazat
  9. 18:58
   Jasně. Důkazy a fakta (které ani neumíš otevřít) za trencle a tvé bláboly z rudé příručky na piedestál.

   Smazat
  10. Pro 17:05, Panama není z hlediska průměrného nominálního platu nejbohatší latinskoamerická země. Průměrný čistý příjem v Panamě je 750 US Dolarů, v Haiti 1800, Belize 960, Trinidat a Tobago 930.

   Smazat
  11. 19:17
   Z hlediska HDP na obyvatele přepočítaného v paritě kupní síly. Průměrný měsíční příjem v Haiti 1800 dolarů, no je vidět že jsi opravdu úplně mimo, když tě taková zjevná blbost nebije do očí.
   Belize s počtem obyvatel Brna nelze považovat za porovnatelný stát.

   Smazat
  12. 18:50, vedle jste vy. Já jsem vám dal příměr předválečného a poválečného Německa, které nikdo za chudou zemi nepovažoval a to byli v pořádné bryndě. Přepočítávat chudobu podle HDP je blbost, tím lze hodnotit jen ekonomickou finanční výkonnost. Zvlášť, když se jedná jen o etapu a ne setrvalý stav. Dáváte nějaké odkazy, jenže podobných hodnocení je na světě fůra a existují mnohem komplexnější metodiky. Pojem "chudoba" v sobě nese mnoho faktorů, nejen paritu kupní síly, i když to je jeden ze základních ukazatelů.

   Vy strkáte do jednoho pytle Haiti s Venezuelou a tvrdíte, že v Latinské Americe jsou rozdíly jako mezi Rumunskem a Švýcarskem. To je taky blbost, LA je do značné míry konzistentní, velké rozdíly mezi zeměmi jako v Evropě nejsou. Haiti, to jsem vám už psal, je podobné Sierra Leone, ne žádnému státu Ameriky. A jen tak naokraj, my jsme byli (a vlastně stále jsme) oproti Německu po pádu měny na začátku 90. z jejich pohledu také chudá země. Zaostalá. Máte ten pocit, že nás bylo možné přirovnat k Haiti?

   A přirovnání "spíš Chile než Bolívie", tím jsem citoval jednu Chilanku žijící ve Venezuele, která ji projela celou a srovnala rozdíly na svém blogu. Ano, Venezuela je v problémech, ale je to země se statusem spíš jako Chile, rozhodně ne Haiti.

   Smazat
 7. No tak tedy Chile? Generál Pinochet?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už ho mají. Jmenuje se Guaidó a prohlašuje o sobě, že je nejen president, ale i demokrat. Jen nemá, tak jako Pinochet, za sebou armádu.

   Smazat
 8. Noriega s nimi napřed kamarádil, pak si ho odchytli

  OdpovědětSmazat
 9. Ale jak může beztrestně venezuelský občan a "taky prezident" schvalovat a podporovat napadení své země - kýmkoliv?
  Copak by ho ti lidi pak chtěli? Sem přijely tanky, byli jsme v jasně rozděleném světě a sféře vlivu. Dodnes z to někteří žijí. Byla to okupace. Co by bylo toto? Jak to může někdo alespoň trochu při smyslech schvalovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, a co kdyby komouši v 1989 proti vlastnímu národu vyslali naši armádu? Co pak? To bychom pod nimi museli trpět dalších 40 let?

   Kdyby Maduro nebyl mocichtivý zmrd tak sám odstoupí a vypíše regulerní, férové volby. Na západě i u nás premiéři a prezidenti odstupují běžně z funkcí kvůli nesrovnatelně menším prkotinám.
   Tento zmrd Maduro svou porenciálně velmi bohatou zemi zavlekl prokazatelně do svrabu a bídy. Je evidentně neschopný, pod jeho dalším vedením se Venezuela zaručeně k lepšímu neposune, když se za 6 let posunula jen k horšímu.

   Smazat
  2. 17:40, zmrd Maduro by regulérně zvolen. Takže pokud měl někdo vypisovat předčasné volby pak on, ale do té doby je úřadujícím presidentem ve funkci dle ústavy on. Pro uklidnění situace by volby asi vypsat měl, Asad tím v době války dokázal deklarovat svou legitimitu. I když poslední volby ve Venezuele byly před třičtvrtě rokem.

   Venezuelu do současné prekérní situace přivedly: nízké ceny ropy, sankce a finanční diletantismus. Od 60.let do nultých vládli ropné Venezuele US orientované vlády. Zjevně neuspěly, když obyvatelé navzdory všemu zvolili Cháveze, kterého se Američané za každou cenu snažili zbavit. A když umřel, jeho politika pokračovala dál. Pokud by nebyly ropné korporáty tak chamtivé a nepohrdali běžným člověkem, žádný Chávez ani Maduro by neměli šanci na úspěch.

   Jak bude situace pokračovat, vi bůh, ale Venezuelci už zažili podobných Guaidó ve vládách Venezuely víc než dost. V každém případě je celkem drzé nadiktovat cizímu státu, kdo bude jeho president, a přitom mít plnou hubu demokracie.

   Smazat
  3. 17:40
   Venezuela se posune k lepšímu, až do ní USS přestane strkat špinavý rypák. A vy se taky posunete k lepšímu, až přestanete plácat nesmysly na NR. :)

   Smazat
  4. 18:28
   No to vidíme, jak se "sune k lepšímu". Po 20 letech chávezovského socialismu je země z 99% závislá na ropě, kterou navíc ani sami neumí těžit. Nic jiného socialisti nevybudovali, nic nezlepšili.

   Když byla ropa nad 100 dolarů za barel tak to jakž takž šlo. Po pádu cen v roce 2014 se ale začala řítit celá venezuela do propasti. A autobusák drží volant křečovitě furt rovně.

   Smazat
  5. 17:440
   Ignorate, Maduro není Havel, nedá se koupit. S tvými názory jsi na úrovni ami blců.
   Václav

   Smazat
  6. 19:04
   Tak je mi jasné, že rudé filcky jako jsi ty dávají přednost Madurům před Havly a bídě před prosperitou, totalitě před svobodou a demokracií.
   Ten Havel tě moc séře, ještě 7 let po smrti, viď? To je dobře.

   Smazat
  7. 18:39, jsi úplně v řiti. Právě za Cháveze byl posun ohledně obyčejného obyvatelstva, v tom je ten fór. A proto ho volí znovu. Socialisti sice nedělali ropný byznys, možná tomu nerozuměli a tím vystavovali stát jistému riziku, spoustu toho zanedbali a taky se prachy ztratili mezi nimi samotnými díky úplatkům loajality, ale zato investovali do zdravotnictví a vzdělání. Tohle po nich zůstalo.

   Značná část obyvatel se tak dostala ke zdravotní péči a vzdělání, což je nevyhnutelným předpokladem pro růst země. Bez toho se v budoucnosti neobejdete a právě proto má Venezuela šanci. V letech během pravicových vlád kooperujících s nadnárodními obřími korporáty se tohle dostalo jen určité vrstvě, zbytek země tvořila reálná chudina, která neměla absolutně žádnou perspektivu.

   Je otázkou, jestli s ruskými a čínskými vlkodlaky bude trend alespoň částečně pokračovat, protože jejich investice samozřejmě někdo zaplatit musí. Co se týká USA, stejně s nimi Venezuela spolupracuje, protože Amerika je schopna jejich ropu zpracovat a spotřebovat a vydělá na tom. Jenže jim to nestačí a snaží se sankcemi a spekulacemi dohnat zemi k úpadku. Nejen socialisté jsou zodpovědni za stav země, je to i vnější politika Spojených Států.

   V soběstačnosti a technologiích má Venezuela ještě hodně co dohánět, spoustu věcí by měla být schopna dělat sama. Ovšem k tomu potřebuje vzdělané obyvatelstvo a to je přesně to, co dělal Chávez a Maduro. Proč tomu tak nebylo už dávno v minulosti, tuhle otázku si zjevně nekladeš.

   Smazat
  8. 19:23
   Víš proč byl za Chaveze posun? Protože přesně ve chvíli, kdy nastoupil k moci (1999) raketově začaly růst ceny ropy. A bylo na rozhazování.
   To je mimochodem podobné "tajemství" rachlého vzestupu Ruska po nástupu Putina (také 1999).

   V 90 letech se ropa prodávala okolo 15 dolarů, ve Venezuele i v Rusku byla bída. Do roku 2008 se vyšplhala až je 150 dolarům. Najednou bylo z čeho rozhazovat.
   A rozhazovat, to bylo a je to jediné co socialisti uměli a umí. Nevybudovali nic, nediverzifikovali ekonomiku, nepřipravili se na horší časy.
   A ty zákonitě přišly po pádu cen ropy v roce 2014.
   A co na to Maduro? Nic. Coby. Jako správný socialista se vymlouvá na Amerického brouka.

   Smazat
  9. 19:37, takže ještě jednou. Tady nebyla řeč o skvostném ekonomickém čarodějství Cháveze, právě naopak, jasně jsem napsal, že byznys neuměli. Ale to, co po nich zůstalo, byl přínos obyvatelstvu, co se týká přístupu k vzdělání a zdravotní péčí. Venezuela přestala být negramotná a má perspektivu. Je to jasné?

   A tím to byla také odpověď na otázku, proč lidé i v současné prekérní situaci volili Madura. Doufám, že jsme se pochopili a nebudeme točit voloviny furt dokola. Makroekonomii nerozumíš, nesnaž se dělat analýzy a ještě k tomu dvěmi holými větami plnými sloganů z ČT24. Korelace venezuelské ekonomiky s cenami ropy je dávno známým faktem a Venezuela není jediná, která má podobný problém.

   Nikdo minulosti, během pravicových vlád, se to také změnit nepokusil a času bylo habaděj. Chávez a Maduro dali lidem alespoň školy a nemocnice. Pravicové vlády jen krmily nadnárodní korporáty a sebe. Nedělej ze sebe troubu.

   Smazat
 10. ropa, to stačí - zbytok sú hlúposti, keby sa Madura vzdal, skončí ako Kaddáfi a spol. postup je známy, výsledok rovnaký,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kaddafi sa vzdal? Američani v Lybii ukradli ropu? Nebo co to vlastně meleš?

   Smazat
  2. 17:51, a kdo těží na ropných polích v Lýbii? Zkus hádat třikrát. Kdo těží na ropných polích v Iráku? Zkus hádat třikrát.

   Smazat
  3. 18:15
   No tak schválně, kdo tam teda těží??? Ale žádné tvoje představy a fantazie, ale fakta, please!

   Smazat
  4. 18:28, kolik máš let, že neumíš hledat na internetu?
   Lybie: Eni, Total, BP, Rosnefť. Irák: Exxon, BP, Dutch Shell, Texaco, Petrochina.

   Smazat
  5. No já na internetu hledat umím. Vím proto dobře, že tam těží (opakuji, nekradou, ale normálně těží a platí) Rusové, Číňani, Britové, Nizozemci, Italové...
   Takže jak to, že tam netěží jen Amíci a jak to, že ne zadarmo?

   Smazat
  6. 18:58
   Ono se to zdá regulerní, ale musíš hledat dál kdo kolik platil a komu. Venezulela dostala ne x procent z vyděžené ropy, ale stejně jako naše montovny jenom část peněz. Ostatní bylo převedeno do US.

   Smazat
  7. Taky jde o to kdo tam těžil před napadením Libye a za kolik tam těžil. A libyi zničil primárně Sarkozy. Jinak že netezi jen amici, samozřejmě že nejde o to jestli těží amici ale o jedince kteří z toho mají zisk. A věřím že tich USA rodin v tom bude hodně navíc že se to jmenuje BP ještě neznamená že zisk jde do Británie. Stejne jako že jít může nezjistoval jsem akcionáře. A nezanedbatelný je také možnost vlivu, nyní je tam pár malich místních vládců které ovladnete případně snaze a levněji nez funkční velký stát jakým byla Libye před napadením.

   Smazat
  8. I o předválečné ČSR se říkalo na západě že jsme diktatura co utlacuje a porušuje práva nemcu. Že jsme zaostal a blablabla co kecal ten šílenec Hitler za pultikem. Kvilu tomu se dohodli naší spojenci že pokud se nepodridime budem zodpovědní za vše co bude následovat, trochu jiný kulisi stejný princip. Nátlak, agrese, pro zájmy někoho jiného než občanů daně země.

   Smazat
  9. 18:50, nebuď hloupý, prosím tě, vždyť ohledně situace v Iráku běželo v druhé polovině nultých let spousta Stand Up Comedy jak v Británii tak v USA, které si právě z toho dělali srandu. Není náhoda, že "irácké nebezpečí" se objevilo rok poté, co se v "Kurdistánu" těsně pod povrchem našly ohromné zásoby lehce přístupné ropy a Husajn ukázal Amíkům 'fuckoffa'. Byznys s kurdskými olejáři... to je opravdu dobrý pokus o vtip. Zvlášť když člověk pamatuje na ty scénky z TV z roku 2003-2004, kdy sympatický amy boy sedí ve vagónu plném zlatých cihel irácké centrální banky, anebo když jejich vojáci vybíhali z budovy banky a za košilemi boule plné dolarových bankovek. To byla válečná kořist hrdinných bojovníků. Zlato samozřejmě putovalo jinam. A to jsem nezačal o vzácných památkách z tamních muzeí. Raději ani nezačnu, aby mi nestoupnul tlak. V téhle situaci ty meleš něco o spravedlivém prodeji těžebních práv, které Husajn nepotřeboval, protože ropu těžil sám... já se picnu.

   Smazat
  10. 19:39 je odpověď pro 18:58 ne 18:50.

   Smazat
  11. Je to jako by tady byl zvolen někdo kdo by se třeba Fra něm, USA nelíbil. Např by chtěl soudní tribunál za rozpoutá i vraždění cca 1 500 000 mrtvých a 6000 000zranenych a zmrzacenych v Iráku, nebo kdo bychtel bojovat za práva etnických menšin v USA a chtěl aby dostali svou autonomii a mohly mít alespoň armády a zahraniční politiku, jako maji třeba cecensko nebo tatarstan v rusku. To by se znelibilo západu a tak by počkali zda to zde zaběhl strany zastaví třeba top 09 a další strany nebojujici za české zájmy, když by to nešlo vyvolali by tu demonstrace které by podporovali a vyhrožoval by policii a armádě ať nic nepotlacuje a neporusuji lidská práva takže vše co by bylo i jen zlomkem toho co se stalo v Katalánsko by bylo označeno za nepřijatelné, na to by mohly přijít výhrůžky a sankce. Po roce by se naše koruna propadla třeba o 1000% čelo světovému nátlaku se těžko čelí i tak šikovné u národů jako je ten náš. Pak by nám přestaly prodávat léky a banány a v dalších 2 letech inflace dalších 5000% no a nakonec by si našli nějakou funkční skupinu třeba nějaký Militanty z AFA nabo sparťanský hooligans zkrátka tu skupinu co by byla nejorganizovanejsi "oposice" a tu by podpořila uznala nějakého jejich lídra oprávněným vůdcem národa, když by ani to nezabralo tak by vyhrožoval este víc a tak dále. A věřte že by jsme taky neměli co do huby a čím léčit a ne kvůli šikovnosti, nesikovnosi občanů ale kvůli nátlaku, sankcím a zájmu vnutit nám zájmy tich silnějších podobné jako v 1938

   Smazat
  12. Zast.aná predikce slov na telefonu. Omlouvám se za ten zmatek v příspěvcích výše.

   Smazat
 11. Kdyby se jim tak chtěly, v hlavních kule vzpříčit !!!

  OdpovědětSmazat
 12. Je naprosto evidentní, že Ušáci kradou a lžou až se jim od mastné zadlužené huby práší. Keců je vobalíno akorát skutek nějak utek. Trump si chtěl s Kimem poměřovat čudlíky, teď to zopakovali v Hanoji a kde nic tu nic, zase hovnajs. Vypadá to že mocná, řekl bych všemocná hora, porodila myš. S tím tlačením by ale měli být Ušáci opatrní, aby ti naši nejzdatnější řiťolezci nezjistili, jako vždy, hovno. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 13. Jestli je Venezuela vyzbrojena "proslavenou" ruskou PVO, tak asi neni co resit:-) Od te chvile, kdy ruskou PVO v Syrii Izraelci totalne znicili, tak jsou Rusaci vsem jen pro smich a momentalne ty svoje kramy muzou davat detem na hrani:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:55, Totálně zničená PVO, další hlupáček.. Takže Netanjahu jezdí za Putinem zjevně z osobních sympatií na kafe, že? Konečně nemá Bibi sevřené půlky, Vova mu částečně odpustil. Ale zadarmo to nebude, ty naše malé zničené PVO. Jelikož i Bibi móóc dobře ví, že bez Rusáků mají jednou nohou nakročeno do velké prdele.

   Smazat
  2. 19:55 Kudá vy idióte ?

   Smazat
 14. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 28. února 15:38.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak kdybych četl upozornění před propagandou a šířením dezinformací na ČT.

   Smazat
 15. US Army – nejpočetnější, ale ZDALEKA ne nejsilnější armáda světa!

  Soudruh a soukmenovec Николай Платонович Патрушев, jako každý opravdový komunista a putinista, říká pouze čistou Leninsko-putinskou pravdu.
  O tom nikdo z nás roduvěrných Čechů a Rusů nepochybuje.

  Proto se přímo VNUCUJE otázka:
  Jak je možné, že US Army se SOUČASNĚ připravuje k útoku na Veliké Rusko a na socialistickou Venezuelu!?

  Odpověď je jednoduchá jako facka: US Army je nejpočetnější armáda světa. Proto může vést současně agresivní války v různých místech zeměkoule, a připravovat se na další.

  Podle Ministerstva pro mimořádné události Velikého Ruska má US Army v současnosti více než 55 000 000 (slovy padesát pět milionů) žoldáků.
  To je samozřejmě HROZNÝ počet.
  Naštěstí - Leninu a Putinu dík - to není hrozná síla: I když v US Army slouží miliony žoldáků z nejrůznějších kapitalisticko-demokratických zemí, tak základ té agresivní armády je tvořen rodilými USáky.
  A rodilý USák je slabý, neduživý a hloupý – vinou více než dvousetleté USácké tradice kapitalismu a demokracie, nejbestiálnějšího režimu v celém Vesmíru.

  Ano, v kapitalismu a demokracii člověk zakrňuje a hloupne – až je tak slabý a hloupý, že sám nedokáže zorganizovat vítěznou proletářskou revoluci.
  Zato v socialismu-putinismu člověk sílí a moudří, každým dnem víc a víc. Proto jsou Rusové – od samého počátku lidstva nejlepší národ ve Vesmíru – od dob VŘSR ještě lepší, až ÚPLNĚ NEJLEPŠÍ.

  Proto je Armáda Ruské federace stejně nepřemožitelná, jako Rudá / Sovětská armáda.
  K tomu si připočítejte Čínskou lidovou armádu – a je vám HNED JASNÉ, že ani 100 000 000 USáckých žoldáků nedokáže uhájit kapitalismus, demokracii, křesťanství a ostatní evropské hodnoty před námi komunisty a putinisty, před námi Čechy, Rusy a lidovými Číňany.

  Proto se US Army nelekejme, na množství nehleďme: Po vedením Velikého Putina, BJJP, s pomocí Nesmrtelné Lenina vítězství bude naše!
  Ano, jednoho krásného dne nad hořícími ruinami Bílého domu zavlají naše vlaky hezky vedle sebe – prapory Velikého Ruska a Československé socialisticko-babišistické republiky spolu s hvězdnatým praporem ČLR.
  A pak se konečně bude tančit všude!

  „Z východu světlo, z Východu svoboda!“


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 16. Loupežné přepadení v přímém přenosu OSN je k ničemu a nekoná.

  OdpovědětSmazat
 17. Já bych si tipnul, že armáda RF taky nebude daleko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkus se tam mrknout. Ale pěšky. Plavky sebou.

   Smazat
  2. Teď jsem se vrátil z dovolený, musím si dát chvilku oraz.

   Smazat
 18. Jižní Amerika je zadní dvorek USA. Tak proč ne. Zato by
  neměli srát do jiného dvorku, který je mnohem dále než za humny.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.