Reklama

pondělí 18. února 2019

Rusko je žádáno o umístění vojenské základny

18. 2. 2019 informnovosti
Nestává se často, že by jeden stát požádal o umístění na svém území vojenské základny jiného státu. Ještě ojediněleji se stává, že je o to žádáno Rusko. A tím spíš, když tam už jedna ruská vojenská základna je. A ne, není to Sýrie, ale ruský partner v EAEU a ODKB Kyrgyzstán. Proč tato žádost vznikla a v čem spočívá vzájemný zájem stran, na to se podíváme v této publikaci.


Sergej Lavrov, který byl na návštěvě v Biškeku, uvedl, že Rusko je připraveno projednat myšlenku otevření druhé vojenské základny v republice, kterou navrhuje vedení Kyrgyzstánu. Dříve tento návrh vyjádřil velvyslanec Kyrgyzstánu v Rusku Alikbek Dženšenkulov během rozhovoru s ruskými médii.

V současné době tam již působí ruská základna Kant, která je jedinou leteckou základnou ve Střední Asii. Jedná se o leteckou složku kolektivních sil rychlého nasazení středoasijského regionu ODKB. Hlavním úkolem je kontrolovat vzdušný prostor Střední Asie, podporovat pozemní síly a také zajistit bezpečnost vzdušných hranic Kyrgyzstánu. Ve výzbroji základny jsou útočné letouny Su-25 a vrtulníky Mi-8MTV.

Slouží zde 250 ruských důstojníků a praporčíků a 150 vojáků. V případě jakékoli hrozby sem mohou být během 10 minut přesunuty další síly. Kromě toho v Kyrgyzstánu působí zkušební základna námořních sil v Issyk-Kulu a dálkové komunikační centrum námořnictva Ruské federace. Tak proč republika potřebuje další základnu?

Podle jedné verze orgány Kyrgyzstánu chtějí umístit ruskou základnu v naději na další investice. To potvrzuje i skutečnost, že ruské vojenské zařízení má být vybudováno v Batkenské oblasti na jihozápadě republiky, který trpí nedostatkem rozvinuté infrastruktury. Vznik základny přispěje i k rozvoji okolního území, včetně malých podniků a služeb.

Avšak tento důvod není s největší pravděpodobností jediný. Významné jsou obavy republiky z destabilizace situace v sousedním Afghánistánu. V poslední době byla aktivizována jednání o stažení amerických vojsk z Afghánistánu, což vyvolává v regionu obavy. Bez ohledu na to, jak špatně se to v Afghánistánu vyvíjelo, ale stálá přítomnost několika desítek tisíc vojáků NATO na jeho území neumožňuje, aby pomalá občanská válka, která tam probíhá, vyšplíchla za jeho hranice. Znepokojení navíc narůstá na pozadí nedávného oznámení ministerstva vnitra Ruska o přesunu teroristů zakázané skupiny z Pákistánu za hranici Tádžikistánu.

Trump oznámil své přání stáhnout americké jednotky z Afghánistánu, ale jeho záměr včera zablokoval senát. To nám poskytuje čas na přijetí racionálního rozhodnutí. Koncem března navštíví Vladimír Putin Kyrgyzstán a během jeho návštěvy bude pravděpodobně na programu otázka druhé základny. Svého času samotné Rusko nebylo proti druhé základně, ale prezident Bakijev zmařil plány tím, že pustil do republiky základny USA.

Potom, po jeho svržení a útěku, byli Američané vyhnáni. Dnes USA upřeně sledují Kyrgyzstán, rozvíjejí činnost v podobě nevládních organizací, snaží se lobovat přechod Kyrgyzstánu na latinku a určitě budou protlačovat rozhodnutí o obnovení své vojenské přítomnosti. Proto otázka posílení Ruska v Kyrgyzstánu a v regionu vůbec pro nás není jen otázkou bezpečnosti, ale také geopolitického vlivu. A odpověď na ni, s největší pravděpodobností, budeme znát v tomto roce.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

56 komentářů :

 1. Kyrgyzstánu se není co divit. Trump přece požádal 15 evropských států, aby si od něho převzaly ty své teroristy, jinak je pustí v Sýrii z basy. Evropa je na 100% nechá Trumpovi. Další bezprizorní (mimo basy) se potulují po Sýrii. Další budou k dispozici z Afghanistánu. A všechno se to povalí na sever mj. přes chudý Kyrgyzstán.

  OdpovědětSmazat
 2. Ono se není čemu divit usa neuznávají mezinárodní právo a než si nechat zničit zem je lepší spojenectví s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. väčšieho idiota som ešte nevidel

   Smazat
  2. Jenomže historicky je právě Rusko, kde se projevuje se stále větší naléhavostí nutnost zásadní restrukturalizaci společnosti (což platí v menší míře pro celý bývalý východní blok!), aby vznikla prosperující společnost respektující principy mezinárodního práva, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  3. Pro 15.39
   Pane, zkuste se zamyslet nad zprávou, která vyšla dne 8. 1. 2019 pod názvem "Studená válka a zbrojení v grafech", kde je uvedeno, že USA mají v 70 zemích světa 800 vojenských základen. Výdaje na zbrojení v roce 2019: USA 640,0 bilionů dolarů, Rusko 87,7 bilionů dolarů. Již dříve zde byl článek o vedených válkách USA, kde bylo uvedeno: USA byly založeny v roce 1776 a to spojením 13 kolonií Anglie, z toho (do roku 2017) ve válkách 214 let, bez válek 27 let. Již jsem zde v únoru napsal války vedené USA po roce 1945.

   Smazat
 3. Dcera tam byla. Na fotkách je samé kamení, pár jurt, strašně zablácená štěnata asijských čuvašů (jinak krásná) a ještě zablácenější kravky na trhu s dobytkem.
  Milí lidé (všude je hostili, děti by jim štěně čuvaše i daly, ale pak by museli domů pěšky, do sem), ale opravdu kdenic tunic.
  Základnu jedině někým darovanou.
  Rusové se místo toho domluví s táliby.
  Taky se naučili dělat kšefty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, ty trdlo.
   Takže Rusové uzavřou obchod s "Taliby", jakožto vrcholného čísla cirkusu CIA.
   Proč myslíš, že je ti tví oblíbenci z pětiúhelníku vyzbrojovali dvacet let? Pro heroinová pole!!.
   A neodmlouvej šašku..:D
   Smrťák.

   Smazat
  2. Smrťáku, kdybys sledoval afgánskou scénu, věděl bys, že Rusové stejně jako Američané s Talibánem jednají už dlouho.

   Smazat
  3. 12:05 Nevím co v Vaše v Kyrgyzstánu dělala, ale je známo, že Kyrgyzstán je země krásných hor navštěvována horaly z celého světa.

   Smazat
  4. Kyrgyzie se připojuje k projektu jeden pás-jedna cesta. Není daleko doba, kdy bývalé středoasijské sovětské republiky udělají vlastní Svaz bez Ruska, které už na ně nestačí. Na Kyrgyzii a Uzbekistán ještě možná ano, ale Kazachstán a Turkmenistán jsou už úplně někde jinde. Například v tzv. Kaspické dohodě jednoznačně Rusko patří mezi outsidery.

   Smazat
  5. 17:52 Máš pravdu s těma horama, ale ty jsou opravdu jenom kamení. Jinak má pravdu Tvůj předřečník, resp. jeho dcera. Lidé přátelští a pohostinní. A v hliněné báni- peci, předem ohněm rozpálené, nám na cestu do hor ženy upekly chleba. "Lipjošky" tomu myslím říkaly. Q.

   Smazat
  6. Rusko by rádo s Talibanem, ale Tálibán nechce. Oni chtějí dostat ke stolu Američany. Co s Rusy?

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto! Kde je vnimaňje, vnimaňje - cenzura. Zřejmě inovuješ. Přesto, že tě tady téměř nikdo nečte, měl by si prozradit o co ti jde a co těmi žvásty sleduješ. Bohužel takto se s tebou nedá polemizovat, neboť ty neskutečné kraviny to nedovolují. Proč tedy tady lezeš do diskuse??? Vnimaňje, vnimaňje. Bohužel, mě to tady nechají a tebe zase vymažou. Tomáš Fuk Je tu někdo, kdo to opravdu čte?

   Smazat
 5. On nepřišel diskutovat, ale exhibovat. Těší jej, když lidé reagují na něj, a už ne k článku, nebo věcně mezi sebou- nejlepší je takové opravdu ignorovat.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak v bruselu jsou odbohaceni:

  http://svobodnenoviny.eu/belgicky-poslanec-95-kapsaru-ve-verejne-doprave-v-bruselu-jsou-cizinci/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jen aby to nebyli naši spoluobčané

   Smazat
 7. 13:19
  To je Plavec - Fagin a jeho parta.

  OdpovědětSmazat
 8. Zkušební námořní základna v Kyrgyzstánu? Leda snad makety na nějakém jezeře? No, nevím?
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:51 V případě jezera Issyk-kulu se zřejmě nejedná o "námořní základnu", ale o Ústav hydrologického výzkumu... Chybička v překladu ?
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Issyk-kul

   Smazat
  2. Ono to bude s tou námořní základnou asi jako na Kaspiku. Z malých ruských lodí se střílí Kalibrama na velkou vzdálenost. Tož tak.

   Smazat
  3. 14:59 Zřejmě se "mýlíte"...
   https://www.valka.cz/15689-Klub-Kalibr-nova-generace-ruskych-namornich-raket

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš velkou naději získat titul Idiota roku 2019. V patách máš ještě Gazdíka a Farského z politického klubu klaunů a pak ještě Rozumka a Petříčka. Ale držíš se dobře. Pokračuj!

   Smazat
  2. Vnimaňje, vnimaňje! A už je tady zas. Radosto (asi radostové), to co se zde zjevuje není zřejmě dílem jedince to by nestihnul. Radosto(vé) co tím žvaněním sledujete? Diskutovat se k tomu nedá, nikdo to nečte. Je zde takový, kdo to opravdu čte? No, můj příspěvek tu zůstane a tvůj(váš) opět vymažou. Opravdu naprosto zbytečná námaha. Tomáš Jedno(já jsem příbuzný tomáše Fuka). No ne Radosto, ať je tu alespoň kolem tebe nějaká sranda.

   Smazat
 10. Podle publikovaných výsledků výzkumu kanadských psychologů jsou internetoví trollové psychicky nemocní a jejich osobnosti jsou charakterizovány "černou čtyřkou": sadismus, bezprincipiálnost, narcismus a psychopatie. Jako vyšité pro agenta Radostu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No konečně takové malé zastání toho radosty. Úspěch

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a my máme označené vojáky v Afghanistanu a co. Proč by si kapitalistický Rus nešel někam přividělat. Žoldnéř jako žoldnéř. A proč by si kapitalistické a imperialistické Rusko nemohlo dovolit to co Amerika? Furt má bejt někde zalezlý? V Rusku už dávno komunismus není!

   Smazat
  2. 16:25 Hloupé děcko, ty budeš zřejmě absolvent Masarykovy univers, obor politopitomecolog.

   Smazat
  3. 17:01 To je protimluv! Rusko zaniklo nejpozději v březnu 1917 a poté ho nahradil židokagal SSSR, jehož nástupcem je současný parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" jak je předpověděl Bronstein - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   a který bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace!

   Smazat
 12. Tehle zemi bude pribyvat.Jednopolarni svet uz skoncil

  OdpovědětSmazat
 13. Vy ubozí lháři! Kyrgyzie před sedmi lety vyšoupla ruskou základnu ze své země, a teď přistupuje k postupné konfiskaci majetku tamních oligarchů, kteří jsou všichni ruského původu. Základna tam sloužila právě na ochranu jejich zájmů a proto se Kyrgyzie vůbec nerozvíjela. Tajze se základnou to je přesně naopak vy prolhanci!! Kyrgyzie chce AMERICKOU základnu, jako ochranu proti Rusku. Stejně tak jako předloni Vietnam proti Číně. Už ani lhát neumíte!

  Kyrgyzie teď nastupuje cestu ropných zemí Kazachstánu a Turkmenistánu, kteří se ruského diktátu před dvaceti lety zbavily a šly vlastní cestou. Dnes se třeba takový Kazachstán rozvíjí doslova raketovým tempem a převážná část investic je z jeho vlastních zdrojů. Kam se hrabe azbukystán! Podívejte na kazašskou infrastrukturu, na rozvíjející se města a možnosti obyvatel. Od začátku tohoto roku jim patří už i Bajkonur a Kazachstán tak vstoupil do seznamu zemí vypouštějících na oběžnou dráhu velké náklady a lidi.

  V současnosti země střední Asie mají vlastní společné dohody nezávislé na bývalém protektorovi a spoustu smluv uzavírají především v asijském prostotu. Hlavně s Čínou, ale i s Jspondkrm a Koreou. Kazachstán a Turkmenistán mají rozsáhlé dohody i s EU a USA. A co je hlavní, s největší pravděpodobností tudy půjde Silk Road, protože před cca sedmi lety tam Čína začala s masivní výstavbou vysoko kvalitní železnice.

  Všichni v bývalém SSSR mají Ruska plné zuby a je zajímavé, že Rusáci sami to dobře vědí. Oni dobře vědí, že je nenávidí i Bělorusové a nevěří si navzájem. Takže budete stále lhát a vymýšlet si kraviny, které už neuspějí ani v ruském mediálním prostoru???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, už ses probudil ze svého vlhkého snu? Ještě vyndej ruku z noční ku a běž se umýt. Blouznění je hrozná věc, že?@

   Smazat
  2. 19:07

   až na to že to je pravda.prověřoval jsem to.

   Smazat
  3. Uz tam musi byt davno jina vlada..Takze je i jina situace

   Smazat
  4. Kazachstán už staví nový Bajkonur v horách o několik desítek kilometrů dál, kde je dostatek vody a mnohem příjemnější prostředí. Starý ponechá jako historický skanzen, jen se musí odsud odstěhovat ruské obyvatelstvo, které nemá nic společného s kosmonautikou. Nový Bajkonur bude podle dispozic futuristickým a velmi útulným místem plným zeleně, což ve starém městě, lokalizovaném přímo ve stepi napospas buranu, bylo nemožné cokoliv vysadit. Starý Bajkonur je depresivní místo. K novému městu povede železnice i silnice z Astany, bude mít i výzkumný ústav a universitu a všechny možné vymoženosti moderního města s kosmickým průmyslem a s velmi solidním bydlením.

   Smazat
  5. 22:49 - ty tomu snad i sám věříš, nešťastníče. Moderní kazašský kosmický průmysl. Fakt jsi dobrý fórista.

   Smazat
  6. 19:01 vůbec nečtěte, to je výlev nadrogovaného debila.

   Např. - Ruská základna v Kyrgyzstán stále funguje, před 7 lety byla její činnost prodloužena. Debil 19:01 lže a plácá nesmysly.

   Článek NR je pravdivý, USS ze země vypadli, akorát ta informace o druhé ruské základně je minimálně rok stará.

   Bajkonur je stále ruský, Rusko to má v pronájmu. Atd. atp.

   Výlevy rusofobních dementů mohou posloužit akorát k pobavení, bohužel ani ten vtip jim příliš nejde, pořád se opakují. :-)

   Smazat
  7. Máte pravdu pane0:51. Proto je nejlepší nečíst a nekrmit troly.

   Smazat
 14. 19:14!
  Do tvé? Ale víš jak jsou velcí? To dopadne!

  OdpovědětSmazat
 15. Kyrgyzstán je nádherný, hlaavně východ kolem Issyk-Kulu a vnitrozemí, ke žijou stáda jaků. Lidé moc fajn, nejsou na rozdíl od Tadžiků a jiných sousedů válkychtiví. Země má obrovské zdroje vody.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. Kyrgyzie je bohatá a má šanci na rozvoj. Chtělo by to tam zafixovat Američany, aby jim to ti ruští hajzlove nekradli.

   Smazat
  2. Hmmm, Vy se ale vyznáte!
   "Rusové" tam zavedli školy, zdravotnictví a pár dalších "zlodějen".
   Ale nemusíte mít obavy: Američané (včetně Sorose, ale to je Maďar), Němci (zajímají se o konopí a jabloně), Japonci (postavili nemocnici) a Korejci (Samsung) jsou tam už přes 25 let. Určitě jen proto, aby tu zemi zcivilizovali...

   Smazat
  3. Rusové tam akorát drželi celý národ v otroctví, včetně dětí, a všichni makali na bavlníkových plantážích nebo v živočišné výrobě. I za Sovětů, nežto za impéria. Jediné, co tam postavili, byla socha Lenina, jinak pouze bořili. O nějakém zdravotnictví nic nevím, první normální nemocnice a školy byly postaveny až po rozpadu SSSR a stavěla je Kanada plus Japonsko v rámci nějakých fondů.

   Smazat
  4. Všude kde není Rus rozkvétá svoboda, demokracie a blahobyt. To jsi chtěl trollíku naznačit?

   Nejlepším příkladem tvých tvrzení je Ukrajina. Hahaha.

   Smazat
  5. 23:30
   0:22
   5:57
   Koukám, že na NR píšou i nadále převážně anonymní kreténi. Narozdíl od Vás, žvanile 23:30 jsem tam v devadesátých letech pobýval.
   Ale vlastně bych sráči jako jste Vy, který si netroufá ani se podepsat, neměl vůbec odpovídat; tož to berte tak, že to sem píšu pro ty ostatní...

   Smazat
  6. Jste anonymní (proč vlastně?), takže netuším, kdo jste.

   Ano, máte úplnou pravdu, úpadek po rozpadu (ale asi už předtím) SSSR byl všude vidět. Viděl jsem to v kdysi jedné z nejbohatších republik: Gruzii.

   Jinak k té nenávisti: ono taky záleží na tom
   a) s kým tam mluvíte.
   b) jaké jsou Vaše vlastní postoje - a ty vyjadřujete dost srozumitelně.

   Už jen takovou drobnost: po vyhlášení nezávislosti v K. (podobně jako později na Ukrajině "zrušili" ruštinu. Dost brzy pochopili, že to není moc moudré, a tak zákon zase anulovali.

   Ten člověk, který tu vykřikoval, že o žádném zdravotnictví "neví", úpatrně taky neví, jak SSSR vypadal po roce 1945. A o tom, jak vypadal Kyrgyzstán za cara už nemá nejmenší potuchy. -- Mluvil jsem o tom s jednou kyrgyzskou princeznou, který otec v době Stalinova panování pro jistotu svěřil (schoval) k vesničanovi, protože věděl, co může přijí (a co taky přišlo). Dotyčná, o dobrých 10 let starší než já, pracovala v roce 1995 na ministerstvu zdravotnictví.

   Smazat
  7. Děkuju pane Kopecký za váš komentář.

   Smazat
  8. Gruzie nebyla nejbohatší republikou v SSSR. Málo průmyslu, spíš vinařství, chudé zemědělství. Uhelné doly v Kutajsi, malé černomořské přístavy, horská turistika. To jen Gruzínci jsou velcí vejtahové, proto asi ten dojem, že "nejbohatší".

   Smazat
 16. Dobré místo pro rakeťáky, zvláště když se nám gosudar, tovarišč Nazarbajev z Kazachstanu začal amerikanizovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo to tu psal, že se raketodrom stěhuje do hor za zdravým vzduchem? To musí být ukázkový blbeček. Nikdo nikde nikdy nestavěl raketodrom v horách. Snad kdyby žil Verne, pak snad ale jen v knížce.

   Smazat
 17. Nevím proč se stále řeší Rusko a jeho aktivity, ti jsou v pohodě a za krátkou dobu se k němu všichni přimknou. Řešit je třeba Ušáky, jezdí po celém světě jako šmejdi a každému nutí svoje brakové a předražené tu zbraně, tu kapalný plyn, tu svoje názory a sankce. Nejlepší by bylo vyvěsit na hrancích státu cedulku "Podomním americkým šmejdům vstup zakázán". Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono se řešit musí! A čím dřív, tím líp pro civilizaci! Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 18. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 18. února 12:44.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 19. Další odporná provokace Velké Británie a USA!

  V Salisbury došlo v neděli (17. 2. 2019) k další ze série nechutných protiruských, protiputinských provokací:
  Skupina najatých násilníků BRUTÁLNĚ SERVALA vlajku Velikého Ruska z místního odporného anglikánského kostela, častého cíle prostých ruských turistů!

  Jak víme, prostí ruští lidé do toho nechutného, zapadlého anglického města jezdí zcela běžně.
  Viz např. návštěvu soudruhů A. V. Čepigy (prostého, leč NESMÍRNĚ hrdého nositele Zlaté hvězdy Hrdiny SSSR/RF) a A. J. Miškina.
  Ano, PRÁVĚ TU mediálně známou návštěvu, kterou soudruzi z GRU čirou náhodou podnikli zrovna v době podlého útoku CIA a Mossadu na zrádného psa Skripala, přechodným bydlištěm v Salisbury.

  Soudím, že my Češi musíme ZŘETELNĚ vyjádřit našim starším ruským bratřím svou solidaritu, v této době příprav Západu na agresivní válku proti Velikému Rusku a celému Slovanstvu: Požádejme Velikého Putina, BJJP, o zřízení mírové vojenské základny na našem území.
  Nebo rovnou – tradičně – o poskytnutí bratrské pomoci.

  Nepochybuji, že Veliký Putin, BJJP, naši prosbu o vyslání nepřemožitelné Armády Ruské federace neodmítne, že nedá zahynouti nám ni budoucím v ocelovém sevření Euroameriky, kapitalismu a demokracie.

  A pak, až NATO a EU okupanti budou zahnáni za Šumavu, až budeme opět chodit za krásnými ruskými vojáky na Večery družby do jejich milovických, vysokomýtských a jiných kasáren, tak nádherné ruské vlajky budou vlát nerušeně ze všech státních a Stranických budov, ze všech znárodněných kostelů a klášterů.
  Pro Leninovy rány, jak já se na to TĚŠÍM !!

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta
  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.


  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.