Reklama

pátek 8. února 2019

Rusko vyzvalo USA, aby zničily pozemní zařízení Mk-41 pro Tomahawky!

Odpálení rakety MK-41 Tomahawk
- kou -
8. 2. 2019 TASS a  PravníZprávy
Vojenský atašé na velvyslanectví USA v Moskvě byl pozván na ministerstvo obrany, aby doručil ruskou nótu k INF.

„Ministerstvo obrany vybízí USA, aby v období před ukončením smlouvy INF, přijaly nezbytná opatření pro návrat do plného souladu se Smlouvou o likvidaci nasazených pozemních univerzálních odpalovacích zařízení MK-41, které byly vypracovány pro odpalování křídlatých raket Tomahawk, cílových raket, analogických vlastností balistické střely, zničily úderné bezpilotní létající prostředky (UAV), které, podle jejich charakteristik, podléhají definici pojmu „pozemní křídlatá raketa", předpokládaná ve Smlouvě," uvedlo ministerstvo obrany.

„Vojenský atašé na americkém velvyslanectví v Moskvě byl vyzván na ruské ministerstvo obrany, aby doručil tuto nótu," citovala resort agentura TASS.

USA požadovaly, aby Rusko zničilo raketu 9M729!

Spojené státy a jejich akce jsou ne prvním rokem v rozporu s požadavky smlouvy INF, zdůraznil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

„Chceme zdůraznit, že USA ne prvním rokem skutečně porušují smlouvu INF, a fakticky vytvořily podmínky pro výrobu raket, které tato dohoda zakazuje,“ dodal.

Zdá se, že Rusko opravdu reaguje zrcadlově na činnost Spojených států. V polovině ledna zástupkyně vojenského ministerstva pro kontrolu zbraní USA vyzvala Ruskou federaci, aby zničila rakety 9M729, o nichž se Spojené státy domnívají, že porušují uvedenou smlouvu.

- - -

29 komentářů :

 1. Na Amíky stejně tvrdě jak oni sami jednají a nic jim zadarmo nedarovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, že takto Rusko odpovědělo naznačuje mnohé. Důležité je poznávat procesy. Znamená to, že v Rusku probíhá očista od Jelcinovců a Gorbačovců. Sice pomalá, ale zdá se, že má sílu. Před několika lety by taková odpověď byla nemyslitelná !Zvláště ne za proamerického Medvěděva ! Plyne z toho více věcí, ale jedna z toho vyčnívá - nové vysoké sebevědomí (to tu nikdy nebylo) a to, že MO má nyní opověď na všechny výzvy Ameriky ve zbraňových systémech - tj., že odveta při útoku USA na Rusko zcela zákonitě přijde ! USA už nemohou spoléhat na vnitřní zrádce Ruska v armádě a na to, že nebude odveta! Tohle vyjádření je superbomba !

   Smazat
  2. V současné době v Rusku nemohou Gorbačovovi a Jelcinovi ani na jméno přijít. Mnozí z ekonomů a politiků tvrdí, že ani Velká vlastenecká válka nezpůsobila Ruské federaci tolik škod, co éra Gorbačova a Jelcina.

   Smazat
  3. Zdá se, že ambasáda (tentokrát je zřejmé, že postup volí někdo, kdo ví co dělá) přiložila Bábovi prstíky na tlakové body.
   Adam Vojtěch zrušil možnost zavedení technologií Huawei ve špitálech (možnost, že si doktor kdykoli stáhne aktuální pacientova data, ať je kde je, například - v špičkovém špitále obě doktorky, které standardně navštěvuji používají program v DOS, propojení se začíná zlepšovat až poslední rok) odmítl.
   Kdy se dopracujeme do 21. století neřekl.

   Že by generálové smetli Medvědova se mi nezdá.
   Putin ten materiál z obrany musí mít několik let. Občas z toho něco pustí.
   Jestli to teď půjde flek re tuty boty?
   Buhví co si s Trumpem na svých tajných čtvrthodinkách řekli. Jistě znají tytéž filmy co já.
   Deep state není nová věc, v Rusku už vůbec.
   S Josifem se rvali jako psi.

   Patří k tradici ČR, že vládní budovy sídlí v centru měst, rozhorlil se jakýsi hadrář z libového domu.
   Měli je zahlušit, dokud tam byl sxalbotka, najednou.
   Kdo je NÚKIB a kdo je Dušan Navrátil? Jistě je jich 10 tisíc, jako negenerálů Koudelků.
   Zeman aspoň měl vod izrahellců varování.

   Smazat
 2. Jak znám američany, tak by jim to celé nejradši hodili na hlavu.

  OdpovědětSmazat
 3. Jejda cenzurka od Seznamu.
  To by bylo aby Amíci tu válku nevyprovokovali, nespustili. Zdatné pomocníky mají i v ČR.

  OdpovědětSmazat
 4. Musím se smát. Rusko každý týden vyjde s nějakou novou zbraní, ale vyzývá USA ke zničení raket. Tak to je pokrytectví toho nejhrubšiho zrna. Ruští všiváci.Jak ještě dnes muže někdo rusa obhajovat.?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby jsi se neuchechtal. Vůbec nejde o rakety, ale aby USA zničilo podzemní sila, jež vybudovalo v Rumunsku a nyní dokončuje v Polsku. Tyto sila porušují smlouvy.

   Smazat
  2. 10:02 To je zbytečné, on je placenej a blbej k tomu:oD Nechte ho smát, když se obecní blb tlemí, znamená to, že je neškodný :oD

   Smazat
  3. Všem blbečkům, co se předhánějí ve špinění Ruska: 1)Mnozí z nich by tady dnes nemohli plodit svoje imbecility, nebýt Ruska, protože by neměli komu se narodit; 2)USA nepřetržitě zbrojí celou dobu svojí existence, což je cca 250 let; 3)Z toho nějakých pouhých 5 let nevedly válku, ostatní stovky let proválčily; 4)Zásadně nedodržuje žádné smlouvy, ani úmluvy; 5)USA má cca 1500 základen na cizím území, doporučuji spočítat, kolik jich má na hranicích Ruska a naopak, kolik a kde má základny Rusko; 6)Rusko nikdy nevedlo útočnou válku, vždy se jen bránilo; 7)Kdyby v naší zemi nebylo tolik zrádcovských podplatitelných šmejdů, co se nestydí zvracet svoje zmanipulované příspěvky kde se dá, nebyla by naše země v patové existenční situaci, v jaké dnes je, včetně nebezpečí jaderné války, kterou chce USA vyvolat mimo své území, tedy v Evropě - jako vždy; Závěr: Až se takové krysy budou lovit, dobře budou vědět za co!

   Smazat
  4. 9:54 Pepku, tobě už zase dali celodenní šichtu?

   Smazat
  5. 11:31 Nebýt všivého zlodějského Rusa na konci války, byl by AMIK a nebyla by zde bída 40 let.Jinak USA má 1500 základen? ty jsi hodně velkej rudej BLB. A mistní hlupáci ti ještě tleskají. Kolik ti platí Ruská ambasáda bezcenných rubliku? za ty žvásty.

   Smazat
  6. Pokial by Rusko vyslo aj s troma novými zbranami denne a tie su v ramci platných zmluv, tak nemoze nikto ani pipnut, ako to bolo nedavno v pripade Avantgarda, alebo hypersinickych rakiet anebo ponorkového drona. Ale pokial USA porusuje zmluvu okato a ze kazdy o tom vie, a este pyta od Ruska znicenie rakiet, tak to je vrchol arogancie.

   Smazat
  7. 9:54
   Tak nám napiš ty nové zbraně Ruska za posledních 10 dní, imbecile...

   Smazat
  8. 3:58 Přesně tak! Realita je taková, že kremelskej zakrslík sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 5. Problém není v jaderných zbraních, problém spočívá v tom, jakým způsobem donést jadernou nálož na území protivníka. Letouny, rakety, křídlaté rakety budou sestřelovány jak ze strany USA ,tak i ze strany Ruska, tudíž jen část nosičů jaderných zbraní dopraví jadernou nálož nad požadovaný cíl. Výhodu zde mají hyperzvukové nosiče u Ruska, vůči nimž žádná protizbraň zatím neexistuje. Suverénně nejlepším nosičem jaderných zbraní u Rusů jsou malé ponorky na jaderný pohon zvané Poseidony. Jsou vyzbrojeny termonukleární náloží o ekvivalentu 100 - 500 MT TNT (5 000 až 25 000 krát větší ekvivalent než jaderná bomba svržená na Hirošimu). Tyto již leží tiše na dně oceánů a moří v blízkosti západního a východního pobřeží USA a poblíž pobřeží Velké Británie a Francie. V případě stlačení příslušného tlačítka vznikne po výbuchu tsunami o výšce vlny cca 150 až 300 metrů. Řada měst na pobřeží bude smetena za zemského povrchu. Výbuch této nálože u pobřeží Londýna zničí nejen celý Londýn a okolí , ale i celé Holandsko. Velmi těžko se tyto atomové miniponorky "sestřelují". Holt, západní země mají značnou část velkých měst na pobřeží moří a oceánů. Výhoda pro mír, nevýhoda pro období války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky tání ledovců se předpokládá vystoupání moří a oceánů až o 7 až 10 m během několika desítek let. Žádné Poseidony nebudou třeba. Naopak, západ musí dbát, aby se ruská příroda žádným jaderným spadem nezamořila. Jinak by neměli kde bydlet :-)

   Smazat
  2. Cim by si chcel Poseidona zostrelit, ked to cestuje pod vodou vyse 200 kilakov za hodinu. Ako RUsi nedavno priznali

   Smazat
 6. 11:00
  Pište military fiction, leží tiše na dně okeánu je dokonalý.
  Zkuste si ověřit, kolik štěpného materiálu bylo potřeba na stavbu JEDNÉ Kuzkiny maťi.
  Určitě zbohatnete.

  OdpovědětSmazat
 7. Víte, za co asi dostal ve skutečnosti Nobelovu cenu Andrej Sacharov? Dostal ji za tzv. "Sacharovův plán", podle kterého lze spláchnout USA jednou jedinou náloží na mořském dně u západního nebo u východního pobřeží. Nobelkovku vlastně dostal za to, že to prozradil západu. USA si už dvakrát ověřily, jak to je jednoduché a účinné. Pochopitelně to otestovali na jiných - v Thajsku a v Japonsku. Uměle vyvolané tsunami může fakticky zničit jakoukoliv zemi na světě s jednou jedinou výjimkou a tou je Rusko :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není na to potřeba ani jaderná nálož. Ta byla použita zřejmě pouze v případě Japonska, proto její odpálení museli zamaskovat vypouštěním kontaminované vody z Fukušimy do moře. Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten jenom čumí, jak ta pravda a láska vítězí na celém světě.

   Smazat
 8. Skvěle RF není žádná americká onuce jen do nich stejně to s nimi po dobrém nepůjde.

  OdpovědětSmazat
 9. USA pochopily, že jaderná technika je nesmírně drahá a těžko použitelná, protože by mohla zničit podmínky i pro jejich život. Proto se vydaly jinou cestou a vyvíjejí biologické zbraně. Nedávno psali o cca 200 laboratořích, které mají po celém světě (doma prý bádat nesmí, přednostně v rozvojových zemích (v sousedství Ruska je to Pobaltí, Ukrajina a Gruzie), kde to rovnou testují!

  OdpovědětSmazat
 10. Generál Pavel,co študoval v Rusku a za totáče měl za úhlavního nepřítele americký a německý imperialismus,poté,co se po převratu převlékl do mundůru NATO,má za úhlavního nepřítele Rusko.Neskutečná pakáž,převlékači kabátů,co zpívali internacionálu,pějí to,co jim brusel nařídí.Hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. co chcete, je přece zvyklý poslouchat rozkazy a jako poskok přece on sám nemůže za to, že se mu vystřídali nadřízení velitelé i jejich politická vedoucí síla

   Smazat
  2. fajn,ale jak chcete bez přesvědčení vyhrát válku,to jako mám taky přeběhnout? A pokaždé?

   Smazat
 11. V Gruzii laboratoř pod vedením SSA pravděpodobně vyvíjí zmutované víry. Kombinace s ptačí chřipkou. Stačí naočkovat kamarády a zbytek nemá moc šancí. Vše kromě lidí zůstane neporušeno a hyperzvukové nosiče netřeba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.29 Tak ty jseš ale opravdu velkej IDIOT.!dODEJ INFO HOVADO.Ale ne Ruský.

   Smazat
  2. Ad 16:18 - proč nadáváš? Pro pravdu se lidé nejvíc zlobí!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.