Reklama

sobota 16. února 2019

Šéfredaktorka RT a Sputniku Margarita Simoňanová. Ilustrační foto„V USA by šli všichni do vězení“: Šéfka RT o pražské organizaci cvičící revolucionář

Margarita Simonjanová
Přední ruský moderátor Vladimir Solovjov v jedné z pozdějších diskuzí věnovaných tématu lidí, kteří bojují nezákonnými metodami proti legálně zvolené vládě, prohlásil, že způsoby, jakými se těmto lidem čelí a jak se vyhledávají, připomínají metody práce se sektami.
16. 2. 2019    Sputnik
Hlavní redaktorka kanálu RT a Sputniku Margarita Simonjanová v rozhovoru pro kanál Rossia 1 prohlásila, že organizace jako Prague Civil Society Centre, která organizovala v arménském Jerevanu výcvik profesionálních revolucionářů za peníze USA, musí učit lidi lhát, aby dosáhla svých cílů. Za podobnou činnost by v USA šli všichni do vězení, dodala.

„Vy jste odhalili technologii na přípravu převratů. Jestli to dobře chápu, tak všechny ty „demokratické" převraty v „hrozných" zemích jako je naše (Rusko — red.), připravují „hodné" země typu Spojených států, které samozřejmě nezasahují do ničích vnitřních záležitostí a mají obrovské starosti, když si myslí, že se někam vměšujeme my," prohlásil moderátor Vladimir Solovjov a požádal hlavní redaktorku televize RT a agentury Sputniku, aby vysvětlila, co její kolegové odhalili.

„Naši lidé provedli naprosto skvělé novinářské vyšetřování. Dostali se na seminář v Arménii, kde 150 lidí, hlavně mladých lidí, aktivistů a studentů, učili, jak dělat revoluci na území bývalého Sovětského svazu. Učili je za peníze Ameriky, za peníze Kongresu. Peníze byly vyčleněny na základě zákona, ve kterém je napsáno: zákon o čelení protivníkům USA," řekla Simonjanová.

Hlavní redaktorka RT a Sputniku upozornila na skutečnost, že do Jerevanu byli pozváni hlavně lidé z Ruska.

„Američtí daňoví poplatníci zaplatili, aby byl v Jerevanu proveden seminář, kam pozvali lidi ze všech zemí SNS, hlavně z Ruska, (…) kde je po dlouhou dobu, kromě párty, večeří a pohledů na krásný Jerevan, učili, jak mají dělat revoluce," prohlásila Simonjanová v rozhovoru se Solovjovem.

Podle jejího názoru by za podobnou činnost v USA šli všichni zúčastnění do vězení, a to včetně lektorů a organizátorů.

„Pokud by k něčemu podobnému došlo ve Spojených státech, tak by do vězení šli všichni, všichni účastníci, organizátoři i všichni ostatní by šli do vězení," prohlásila Simonjanová a dodala: „Vše, co dělali ti lidé v Jerevanu, z pohledu samých USA, to je trestný čin na mnoho let vězení."


Vedoucí rozhovoru Vladimir Solovjov položil upřesňující otázku, aby si byl jistý, zdali tomu, co hlavní redaktorka RT a Sputniku říká, zcela rozumí.

„To znamená, že je připravovali na svrhávání zákonných vlád?" ptal se Solovjov.

„Ano. Přičemž to říkali otevřeným textem. A jaké je učili metody! Neštítí se ani toho, aby k tomu používali lži," Simonjanová.

Hlavní redaktorka Sputniku zmínila, že lži jako technologie pro vytváření občanských nepokojů, fungují. Přičemž jejich účinnost mnohdy překračuje možnosti pravdy.

„Tyto technologie, bohužel, fungují. I když jsou to lži. Fake news jsou někdy účinnější než pravda," prohlásila.

Lži a vytváření falešných zpráv označila za „největší zbraň" těchto aktivistů a „novinářů", pravda a její důsledky totiž nestačí k tomu, aby bylo možné svrhnout prezidenta Putina či jiného pro ně nepohodlného politika na území bývalého Sovětského svazu.

„Lež je jejich hlavní zbraní, protože pravdy není dostatek, aby bylo možné svrhnout vládu, aby bylo možné dohnat lidi do takového šílenství, aby zachtěli dělat v zemi revoluci. Nehezká pravda samozřejmě existuje — někteří veřejní činitelé kradou, skutečně existuje nespravedlivé rozdělování prostředků, korupce, nespravedlivé uvězňování. To skutečně existuje. (…) Je toho ale málo. Toho špatného není tolik, aby lidé explodovali a vyšli na náměstí jako v Jerevanu a svrhli vládu," dodala.

Přední ruský moderátor Vladimir Solovjov v jedné z pozdějších diskuzí věnovaných tématu lidí, kteří bojují nezákonnými metodami proti legálně zvolené vládě, prohlásil, že způsoby, jakými se těmto lidem čelí a jak se vyhledávají, připomínají metody práce se sektami.

„Metody, jak je hledají a jak s nimi pracují, připomínají práci se sektami," řekl s tím, že se „ve své podstatě jedná o asociály a nezdravé lidi". „Právě proto jich je na těch kurzech tak málo,“ dodal.

Sputnik dříve informoval o fóru CampCamp 2018, které proběhlo v arménském Jerevanu. To bylo sponzorované pražskou organizací Prague Civil Society Centre. Během tohoto fóra, jehož se účastnili lidé z bývalého Sovětského svazu, vedoucí učili novináře a aktivisty mimo jiné používat lži a manipulovat fakty tak, aby bylo možné svrhnout jim nepohodlné vlády a prezidenty. Prague Civil Society Centre fórum financovalo z peněz, které získalo od USA. Prostředky byly vyděleny v rámci amerického zákona o „čelení ruskému vlivu".

Pro ruštináře:
34 komentářů :

 1. Bude mezi našimi politiky ticho po pěšině?

  Najde konečně Babiš své ztracené koule a začne omezovat mega tunel ze strany neziskovek i navzdory vyhrožování ČSSD, že shodí vládu, když se toho odváží? Nebo bude dál zbaběle dělat, že nic, i když neziskovky určitě rád nemá?


  Prague Civil Society Centre - KONTAKT

  Kdybyste chtěli kontaktovat tuto šmejdovku, pardon (ne)ziskovku a napsat jim třeba, co si o nich myslíte :)

  info@praguecivilsociety.org
  +420 770 120 840

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babis nic takoveho delat nebude. T.Okamura uz mu nekolikrat nabizel, ze SPD je ochotna dodat podporu vlade, pokud posle CSSD do brusele. Jenze zatimco CSSD chce jenom koryta, SPD by chtela plnit program a do toho sedmilhar Babis nikdy nepujde.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Radosto, jménem čtenářů NR vám děkuji za ohleduplný přístup při uveřejňování vašich příspěvků. Jejich grafická úprava dává okamžitě na vědomí, kdo je jejich autorem a umožňuje všem se jim okamžitě vyhnou. I vteřinové časové ztráty s tím, že by je snad někdo začal omylem číst jsou tak eliminovány. Ještě jednou díky.

   Smazat
  2. Radosto, jo tu grafiku.
   To chce ještě zvýraznit !!

   Smazat
 3. Nepáchají oni cosi jako zločin proti míru? Co na to slovutná BIS? My teď budem vyvážet barevné revoluce? Dřív se tomu říkalo národně osvobozenecký boj,ale prý nejsme jako oni, asi jenom v tom, že tomu teď říkáme jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (17:08):
   Za zločin proti míru to považovat nejde, ale! ..

   Organizací a financováním té přípravky pučistů a placených povraťáků porušují základní zásady mezinárodního práva, mj. v tom, že:
   a) nepřímo organizují a podněcují občanské nepokoje v jiném státě
   b) vměšují se tímto do záležitostí jiného státu (a tím porušují jeho suverenitu a svrchovanost)
   c) Arménie, která dala prostor pro organizaci té přípravky, nadto porušuje zákaz trpět na svém území podvratnou činnost namířenou k násilnému svržení vlády v jiném státě.
   ---
   A ani se tím už netají, ztratili totiž jakékoliv zábrany porušovat mezinár. právo.

   Smazat
 4. Máme "v přímém přenosu" příležitost si přečíst (viz 17:04 - Radosta ☺) trik jednoho z absoloventů kurzu obdobného tomu v Jerevanu, tj. zasměšnění. A pokud starší ještě umí trochu lépe rusky, pak po vyslechnutí videozáznamu jistě chápou, proč ve školách musí mít řádovou přednost angličtina a nikoliv ruština. To by pak mohli mladí přijít relativně brzy na to - jaká je pravda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsou vyhozene penize....Je dlouhy a moc se opakuje,takze ho stejne nikdo necte:-)

   Smazat
  2. Taky nechápu proč se o tom volovi furt mele. Já to přeroluju na další příspěvek a kvůli mně to admin ani nemusí mazat. Právě kvůli že grafice je Radosta lehce identifikovatelný, takže to je pak ještě lehčí. Přečetl jsem od něj jen jeden příspěvek, pochopil, že se jedná o trolla a od té doby to neřeším.

   Smazat
 5. ...mě to připomíná procesy v 50tých letech...stačí obvinění ze styku s nepřítelem...Horáková, Slánský..atd....ovšem v US to bylo tehdy podobné..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obvinění Horákové bylo prokázáno a sama se k němu přiznala.

   Smazat
  2. Ano, Horáková, bohužel, souhlasila s atomovým vybombardováním českých měst a u soudu to potvrdila. To byl ten důvod, proč tehdy lidé spontánně podepisovali petice vyzývající k jejímu popravení.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. ...radosta-tapetář je placenej od řádku....

  OdpovědětSmazat
 8. ...a představa, že je placenej i z mých peněz...je k blití...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak: I z tvých peněz jsem placen za burcující antikapitalistickou, antidemokratickou, proruskou, proputinskou agitaci, pachateli pravicového příspěvku z 16. února 19:57.
   Stejně jako soudruzi a soukmenovci redaktoři a autoři naší milované Nové Republiky.
   Ano, stejně jako oni jsem placen naší Stranou, která dostává peníze od státu. (Jistě, taky naši starší ruští bratři nám přispívají, ale to tě opravdu zajímat nemusí, ani trochu.)

   Ano, SPOUSTU peněz dostávají naše Strany (KSČM, ANO, SPD) od státu, čili od daňových poplatníků.
   A kdo platí nejvíc daní?
   No samozřejmě že ne my horšolidi, v čele s našimi národními Vůdci Milošem a Babišem!
   Nejvíc platí pražští kavárníci a ostatní prašiví vykořisťovatelé, především OSVČ-paraziti!
   Ano, nás komunisty, putinisty, zemanisty a babišisty platí hloupí lepšolidi jako ty, poblióne!
   Ano, tak jsme si to dovedli chytře zařídit: Vykořisťovatelé a Pražáci si nedobrovolně platí – v rámci kapitalismu a demokracie – ty Strany, které je nakonec zlikvidují, bez milosti!

   POZOR!
   Až budeš z této pravdy blít, tak se nezapomeň taky pokadit, hezky do kalhot.
   Ať máš na co veselého vzpomínat, až budeš v Jáchymově či Příbrami kopat uran, pěkně bez respirátoru.

   No ano, moc neval oči, havlisto: Vy Pražáci jste sice ZCELA nepřizpůsobivá menšina, ale do humánního odsunu nepůjdete, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace: Půjdete PĚKNĚ MAKAT, bez keců – do dolů, lomů atd.
   Prostě jako obvykle, po osvobození od kapitalismu a demokracie.
   To by v tom byl čert, abychom vás lepšolidi nevyhubili jako třídu, nejpozději do 100. výročí Vítězného Února!
   Pohov!

   Mimochodem, ubožáčku pravicový, čtvrtvzdělaný: Když už napíšeš „placenej“, tak napiš „mejch“, nikoli „mých“.
   Chápeš? Asi ne, že. Ale nic si z toho nedělej, to se už nikdy nespraví.

   Každopádně: Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


   P. Radosta

   Smazat
 9. Strcte si ruskou televizi do prdele!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak s takovými blbečky, jako jsi ty, v Česku nikdy kapitalizmus nevybudujeme :-)

   Smazat
 10. Co vsechno ti danovi poplatnici nepoplati a pak z toho primo oni maji stejne kulove

  OdpovědětSmazat
 11. Jsem pro, aby takové cizí zmrdy rovnou stříleli.

  OdpovědětSmazat
 12. Do lochu by šli v právním státě jenže stát to podporuje celou tu vybájenou demokracii poslali někam.

  OdpovědětSmazat
 13. S prolhaným sputnikem to bude asi nějaké špatné. Lidé jim ty lži už přestávají žrát, tak hurá do boje, očerníme všechny okolo. Normální člověk po přečtení několika jejich slintu pozná kde je pravda, ale na sput. to určitě není.Jedno musím přiznat, Rus zvládl fake news dokonale a čeští proruští idioti tomu ještě tleskají, zvláště tady na NR.Tady ten Ruský smradlavý odpad je vysypán dokonale.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na liště mám nastaveno několik zpravodajských webů. Pokud se chci dozvědět nějakou aktualitu z ČR v objektivním podání, tak nejprve rozkliknu "https://cz.sputniknews.com/". A názor retardovaného sprosťáka Pepka Vyskoče na tom nic nezmění :-)

   Smazat
  2. 12:59 Jen rozklikávej, taky to je na tvém vymytém mozku znát.Tak hlavně to OBJEKTIVNÍ podání, docela dobrá prdel.

   Smazat
  3. Vážení čtenáři Nové republiky,

   objektivní pohled na svět si uděláte tak, že čerpáte informace a názory z více zdrojů. U zdrojů po čase zjistíte jejich tendenci (každý ji má), některé přistihnete při lži, u některých narazíte na hloupost či zabedněnost, u velké většiny tzv. mainstreamu na překrucování a zamlčování.

   Když si tohle všechno uvědomíte, jste schopni určit, koho který zdroj zastupuje, v čí prospěch píše.

   Proto vynikla Nová republika, aby lidé nebyli odkázáni jen na lhaní českého mainstreamu a party, která nám zprivatizovala pro sebe Českou televizi a Český rozhlas.

   A přisprostlí trollové a elfové čili rozvraceči diskuzí, nactiutrhači a ubozí udavači vás nemohou rozhodit. Spíš jsou to politováníhodné existence, některé z nich snad časem i zmoudří.

   Smazat
  4. 9:16 Doufám, že ti jebne hajzlíčku, když se přidám a napíšu, že je to i moje první volba v internetovém zpravodajství.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 14:00 AJAJAJ, to jsi neměl psát, tím jsi se přiznal, že jseš ještě větší hlupák, než jsem puvodně myslel.GRATULUJI.

   Smazat
  7. 11:03 Když si pustíš tato slova (jestli neumíš ukrajinsky, jsou tam ruský titulky!) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují základní ideje NR převedené na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!

   A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík! Chceš měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak sám tvůj šéfik David přiznal, jeho příslušníkem se může stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže, idiote! Jeden negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi to nevíš, jsi větší kretén než se zdálo ...

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. Dnes jsem si poslechl písničku o Radostovi. Byla v ní slova "blbec je blbec a blbcem zůstane". :-)

  OdpovědětSmazat
 16. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět oba své příspěvky z 16. února.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 17. Rusko, Čína, lidová Korea – zářné a věčné vzory svobody a socialistické demokracie!

  Soudružka Маргари́та Симо́новна Симонья́н, šéfredaktorka Sputniku a RT, má Leninsko-putinskou pravdu: V USA bijí černochy a komunisty/putinisty!

  Proto se ptáme, my všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti: „Kdy bude v USA taková svoboda, která tradičně panuje v Sovětském svazu/Ruské federaci, Čínské lidové republice, Korejské lidově-demokratické republice?!

  Odpověď je jasná a pozitivní: Brzy po rozdrcení USáckého kapitalismu a demokracie Slovanskou osvoboditelskou armádou, za podpory lidových armád ČLR a KLDR.
  Ano, až
  • nad hořícími ruinami Bílého domu zavlaje zástava Ruské federace
  • bude dokončen humánní odsun všech menšin z území bývalých USA
  • bude dokončeno humánní znárodnění majetku všech USáckých vykořisťovatelů,
  tak přijde čas na příslovečně svobodné volby kandidátů Národní fronty.

  Ano, právě levicová vláda Národní obrody Spojených socialisticko-putinských amerických států, za přímé podpory Nejvyššího komisaře Okupační správy SSPAS, zavede na území bývalých USA naši příslovečnou slovanskou svobodu a socialistickou demokracii.

  A pak začneme jezdit – my roduvěrní Češi a Rusové, pracující na vyšších místech Stranického a státního aparátu – na Floridu na rekreaci ROH. Stejně jako UŽ DNES začínáme radostně jezdit na Krym, osvobozený od kapitalismu a demokracie.

  Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.