Reklama

úterý 5. února 2019

Sjednocení národa by mohlo být tak snadné...

Lubomír Man
5. 2. 2019
Český národ je rozdělen na zhruba dvě zhruba stejné poloviny – a to podle dvou různých pravd, které ony dvě poloviny národa vyznávají. Ta první polovina národa má za pravdu to, že Kreml je sídlem zločinců a vládní budovy Washingtonu obývají andělé, zatímco půlka druhá vidí situaci přesně opačně. A takhle si to v hospodách, úřadech, školách, dílnách a ústavech obě ty půle navzájem stále ostřeji a ostřeji vysvětlují, při čemž obě zůstávají, pokud jde o jejich počet,stále zhruba stejně silné.


Což volá až do nebe a vzdoruje logice vzhledem k jednomu důležitému faktu. Totiž tomu, že dobře 95 procent českých tištěných a vysílajících médií fandí, ba víc než fandí, ale přímo i vede a organizuje polovinu první, takže za normálních poměrů a okolností by tahle masová podpora médií pro pravdu poloviny první musela mít za následek rychlé ubývání počtu zastánců pravdy druhé a nejspíš i raketový nárust počtu zastánců pravdy prvé.

Jenomže záhada je v tom, že PRÁVĚ TOHLE SE SE JAKSI U NÁS NECHCE DÍT. Ty dvě půlky národa zůstávají, jak už jsem řekl, pořád stejně početné.

Jak je to možné? Vždyť vliv médií na myšlení lidí je neoddiskutovatelný a v politice přece vždy platilo, že bez podpory médií si zde ani nevrznete? Takže jak to, že ta druhá půlka bez podpory rozhlasu, televize a téměř všech našich tiskovin si svou hlubokou nevíru a skepsi v anděly ve Washingtonu tak trvale uchovává, a jejich příznivců a hlasatelů - jak je z různých voleb a průzkumů zřejmo – početně neubývá?

Vysvětlení je jednoduché. Ona pravda polovice první je až moc absurdní na to, aby jí rozumní lidé uvěřili. A logice, zdravému rozumu a skutečnému stavu věcí se příčí tak nesmiřitelně, že je minimálně pro polovinu lidí nemožné ji přijmout. Jak totiž může člověk s mozkem v hlavě postřehnout cokoli dobrého či andělského např. na výroku amerického prezidenta Obamy, předneseného 11. února 2015 pro stanici Vox: „Musíme mít nejsilnější vojenskou sílu na světě a musíme, příležitostně, zkroutit ruce zemí, které by nedělaly to, co my potřebujeme, aby dělaly“. Anebo co lidského může vystopovat na výroku náměstka ministra zahraničí USA R.Armitage na adresu Pakistánu, proneseném v říjnu 2015: „Dělejte, jak vám říkáme, nebo vás zbombardujeme zpět do doby kamenné“? Anebo co laskavého a nekořistnického lze shledat hned na dvou výrocích někdejší ministryně zahraničí USA M.Albrightové, z nichž první zněl: „Rusko má příliš mnoho nerostného bohatství, což není spravedlivé“, a druhý: „Za Uralem leží nerostné bohatství příliš velké na to, aby patřilo jen jedné zemi?“

Anebo jak si můžete spojit s anděly 20 procentní vybití obyvatelstva jedné celé velké země, jak to bombardováním a chemickými útoky dokázaly provést USA v době Korejské války (1950-53)? Anebo později, když v tzv. válce proti terorizmu (trvá dodnes), jen v letech 2001 až 2015 zbavily života 1,3 milionu lidí?

Anebo co je andělského na faktu, že americká vláda, prezident a jejich jménem i úřady souhlasí s mučením lidí a vymýšlejí pro ně i nové způsoby, jakým je např. waterboarding, praktikovaný nejen na americké základně Guantanámo na Kubě, ale i na dalších místech a dokonce i v Evropě? Anebo jak najít andělskou stopu v činu amerického prezidenta Trumpa, který před pár dny ohlásil, že Amerika uznává za nového prezidenta Venezuely kohosi, koho nikdo nikdy prezidentem nezvolil – a dalších 10 zemí, mezi nimi samozřejmě i Česká republika, zneuctí a poplive sama sebe, když jako ponížený otrok lízající i opánky kata svého se ke Trumpovu jmenování nového venezuelského prezidenta připojí? A to za nás všechny. A tím za nás všechny poplive i nejsvětější zásadu světového společenství, jíž je zásada o nepřípustnosti států vměšovat se do záležitostí státu jiných, která až dosud držela svět jakžtakž pohromadě.

Ano, tohle vše se ve svém souhrnu podílí na faktu, že polovička národa v anděly ve Washingtonu nikdy neuvěří. A to vzdor vší nákladné a skvěle placené propagandě, která 24 hodin denně buší do hradby této nevíry ve snaze ji zbořit. S tím ovšem výsledkem, že hradba odolává a remíza zůstává remízou. A když přehlédnete ty, kteří šlapou stejným krokem jaký jim předepisuje režimní propaganda, zjišťujete, že je zaprvé složena z početnějšího druhu lidí nepřemýšlivých či snadno ovlivnitelných, a zadruhé z méně početné skupiny lidí, kteří kteří jsou svou duší oddáni spíš ďáblu než andělu. A je jím dnes dobře při pomyšlení, že v tom nejsou sami. A že za sebou mají celý jeden velký kontinent.

Zbývá otázka: Co by se asi stalo, kdyby se současná naše situace v médiích připodobnila situaci první masarykovské republiky: Tzn. že by každý podstatný politický směr měl svá média, a tato různá média by mezi sebou např. přirozeně vedla férovou diskuzi, bez níž, jak Masaryk nespočetněkrát zdůrazňpoval, se demokracie obejít nemůže. To nám chybí a namísto demokracie máme v médiích mainstream, hovořící tak jednotným, stupidním a znuďujícím hlasem, že např. zánik tištěných médií je už doslova za rohem.

Prozradím vám, co by se stalo. Ta polovice první, věřící v anděly ve Washingtonu, by se začala rychle scvrkávat, protože její argumenty lehké jak papír, by v ohni rovnoprávné diskuze též jako papír jeden za druhým rychle shořely. Po čemž by oni početnější nepřemýšliví snadno ovlivnitelní z první poloviny národa odešli a přešli by do poloviny druhé – a v polovině druhé by zůstali jen oni už zmínění vyznavači ďábla.

Pokud jde o volební výsledek, mohlo by to pak být 20 procent proti procentům osmdesáti ve prospěch poloviny druhé..

A to už by se skoro o nás dalo mluvit jako o národu v tom nejpostatnějším (čili mravním), skutečně sjednoceném.

Nu a protože by to tak zákonitě muselo dopadnout, nedočkáme se toho. Současný západní světový řád se postará o to, aby k žádné skutečné a rovnoprávné diskuzi nikde na světě, a tedy ani u nás, už nikdy nedošlo. Protože ta by znamenala jeho smrt.

32 komentářů :

 1. Já to mám složitější. Nevěřím, že by v Kremlu nebo v Bílém domě byli andělé.

  OdpovědětSmazat
 2. Já se velice rád a s hrdostí zařadím do té druhé skupiny.

  OdpovědětSmazat
 3. Neprozrazujte.
  Již v roce 1962 to napsal Dr. Ivan Vyskočil v povídce Vždyť přece létat je tak snadné.

  OdpovědětSmazat
 4. Příklad manipulace populace :

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polsko neposlouchá EU ! Na údajných Polských jatkách, nic závadného nenašli...Mistr, hotelový kuchař,, dobře rozpozná kvalitu masa, v pražských cenově drahých hotelech, by z něho nevařil...Polsko tohle aférou o které píše obdobně i Evropský tisk, bude finančně velice poškozené ! Sankce si EU proti Polsku nedovolí a tak používá záškodnické metody...
   Makroekonomicky poškodit a oslabit V4*

   Smazat
 5. Musím Vás, pane Mane, trochu poopravit - ještě je tady třetí "půlka", zdaleka největší, která ví, že jak v Kremlu, tak i ve Washingtonu jsou lidé. Lidé dobří, zlí i obyčejní. "Půlka", která je nadaná kritickým myšlením, půlka, pro kterou historie nezačíná titulky ranních novin. škoda, že jste ji opomenul. Dost zjednodušujete a jak znám Vaše články, není to u Vás běžné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Špatně čtete nebo chápete.Je to přesně jak to popsal pan Man. Jednu půlku vede mistr Kalousek a to svědčí samo o sobě. Nebýt takových výlupků tak bychom byli mnohem dále.

   Smazat
  2. Pokud autor článku tím myslí medii prezentované půlky, tak snad ano, ale ve skutečnosti národ není rozdělený. Parazitů je maximálně 5% a za tisíciletí existence civilizace se vyvinuli a přizpůsobili. Jejich strategie rozděluj a panuj je již profláknutá, obzvláště ve východní Evropě moc nefunguje v době zrychleného oběhu informací ve společnosti. Cílí od nepaměti na nezkušené a snadno manipulovatelné horkokrevné mladí (kvůli příslibu 40.panen obětuje i vlastní život, tomu se zkušený muž pouze směje, život je krásný s jednou ženou, ale také velmi náročný - čtyřicet žen a jeden muž to je peklo), které není ukotvené a snadno naletí a dostane se do pasti boje proti předchozí generaci.

   Problém s parazity je ten, že se natolik přizpůsobili a jsou přisátí na životně důležité orgány společnosti, že jejich přímá likvidace by způsobila krach civilizace (každá revoluce způsobí pouze zmar a zkázu). Léčba vyžaduje trpělivost a myšlení na více generací dopředu. Prioritou vždy musí být děti a jejich rozvoj, cílení na okamžitý zisk je záruka krachu společnosti.

   Smazat
 6. Vynikající příspěvek, pane Mane, díky za něj. Kromě prostoru k demokratické diskusi nám-našemu národu berou ještě vážnější statek. A to je vzdělávání našich dětí, které lze přirovnat k "otevírání studánek". K vánocům jsem daroval nejmladší generaci knížku "Co by měl znát správný Čech". Je to knížka užitečná; co si ale pomyslet o panu autorovi, když mu z rukopisu knihy nejspíš "vypadl" Mistr Jan Hus a přirozeně i Jan Žižka. První, oceňovaný na celém světě zejména pro hluboký vhled do oblasti lidské mravnosti, které dávali tak na frak "zástupci boží na zemi" a druhý, který podepřel metodami účinnými, jeho připomenutí skromnosti a chudoby prvotních křesťanů, vítěznou originální válečnou strategií a improvizovanými bojovými instrumenty, jak je pro tvořivé Čechy, pod ochranou pohanských bohů, typické od nepaměti až dosud.

  OdpovědětSmazat
 7. Ad 19:15 - snad jste přehlédl, ale ona polovina, která vidí svět zhruba asi tak, jak ve skutečnosti vypadá, je právě ta, která přemýšlí; takže třetí "polovina" je překryvem jedné z obou původních polovin. Každému z nás zbývá už jen se se svou správnou polovinou ztotožnit-:) A.Š.

  OdpovědětSmazat
 8. Zdá se mi, že je jen otázkou peněz, za kolik se prodáváme

  OdpovědětSmazat
 9. Už zde možná dva roky razím názor, že "nezávislost veřejně právních médií" je léčka. ČTv byla zprivatizovaná a od té doby se brání v kruhové obraně proti změnám. Vrátil bych Českou televizi státu, všechny kanály, s vy jímkou 24ky. Ta by také patřila státu ale řídila by ji rada opozice. Proč má být opozicí soukromý sektor? Totéž bych udělal v Rozhlase, pro opozici ČRo+. V každém případě bych nechal prověřit obě organizace BIS, až poté, co sama projde reorganizací!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sám nezvládnete řídit ani tříkolku ale na řízení státu se bez problémů cítíte.
   Krom toho melete úplné blbiny. Kdo je opozice? ODS nebo KSČM, Piráti nebo kdo? Komu byste teda svěřil ČT24 a ČRo+?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Vy dva trollíci v tandemu nerozumíte nejen politice ale i kupeckým počtům, debata s vámi je zbytečná, nejen pro vaši anonymitu.

   Smazat
  4. Pane Povolny,kdyz si nekdo precte jejich prispevky,vazne neni co resit.....Jsou neuveritelne hloupe

   Smazat
 10. PS.-opomenul jsem to "gro", až média budou sdělovat názory obou půlek, současných, velmi rychle se to zvrtne což "oni" vědí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže až tu bude mít nějaký nový Hitler nebo Gottwald nebo nějaký BinLádin, preference 5%, tak budou mít média povinnost sdělovat povinně názory i těchto "půlek"? Povolný už to nehulte. Ještě že "experti na půlky" jako vy nevládnou.

   Smazat
  2. 19:56- proč blbě mlžíte? Mluvím ne o preferencích ale o zastoupení v Parlamentu!

   Smazat
 11. Manipulace je beznym nastrojem rezimu....Zadny by bez ni nevydrzel

  OdpovědětSmazat
 12. noviczech
  ...výborný článek a hned vám povim příklad.Mám kamaráda, má majetek sedm milionů korun, chodí ještě do práce a žije denně ze sedmdesáti korun.Sleduje jen tři české programy, jedničku, dvojku a zprávy. Když vypukla štvanice proti Rusku, byl by ochoten jít proti Rusku bojovat! Ale ten člověk si nepamatuje půl roku a nebo dva roky zpátky! Sám si pokládám otázku: Je toto ještě člověk? Podoba člověka, ale jen zvenku, co s ním tento režim udělal za téměř třicet let???, a kolik jemu podobných, hodných, velice hloupých lidí v této české zemi ještě žije?
  ...Film: Muž z prvního století. Tam je na konci pěkný výrok. Lidé pozor, letí k vám. Říkám, lidé pozor, jsou mezi námi, buďte opatrní...! :-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mít takového "kamaráda" jako jste vy, který by o mě šířil věty typu "je to ještě vůbec člověk?", "je velice hloupý" je opravdu sen.

   Smazat
  2. Myslet si o tom můžete své, ale ten hloupý hodný a jemu podobní, je docela rozšířená kategorie. A ten popis je věcný a bez odsudku. Pokud člověka, který svou naivitou připomíná spíš skopové, označíte za kamaráda, jste v mnohem lepší pozici mu pomoci, než když ho budete nesnášet.

   Smazat
 13. Lepšolidi nedávají polovinu obyvatelstva. Těch je s bídou tak dvacet procent. Do těch cca čtyřiceti pct. je doplňuji blbci.Přeškoleni, zaplaceni a nevzdělani.
  Cca dvacet pct. jsou lidé na okraji, kteří nemají ani sílu
  ani možnost zůčastnit se společenského života.
  Pro lepšolidi je tato skupina velmi důležitá. Jejich neúčast
  na volbách zlepšuje výsledek lepších, případně se takoví
  lidé dají koupit.
  No a ten zbytek je záměrně rozdroben do "politických stran".
  Velká část dolního lidu je navíc oblouzněna církvemi, hlavně
  katolicismem který je hlavní pěchotou ve službách lepšolidí.
  No, a to je tak vše o té naši demokracii. Demokracii peněz.

  OdpovědětSmazat
 14. ...spousta lidí kvalitu světa ve kterém žije, hodnotí podle toho, jak jim osobně, dětem nebo blízkým se existenčně daří...jako dědek si pamatuju na lidi , kteří si pochvalovaly i němce, se kterejma kšeftovali...bohužel !

  OdpovědětSmazat
 15. ..oprava: pochvalovali...

  OdpovědětSmazat
 16. Jo pěkně napsáno všechny sdělovací prostředky jsou prozápadní za každou cenu a proto chodíme na NR.

  OdpovědětSmazat
 17. Mezi dvěma půlkami bývá zpravidla díra a do té padá nejen tato země, ale celá západní civilizace.

  OdpovědětSmazat
 18. Bohužel je tohle jen mediální projekce, nikoliv realita. Asi 80% lidí se totiž o politiku nezajímá nebo je zajímají pouze věci, které se jich přímo dotýkají, od kvality úřadů přes daně po zdravotní péči, atd.

  Asi 20% lidí se nějak podílí na rozhodovacím procesu, z nich asi 1% super-bohatých silně ovlivňuje jak politiku tak média, asi tak 2% historiků a intelektuálů se snaží jim dělat opozici, znalou věci.

  To vše se mění pouze v časech válek, velkých hospodářských krizí nebo masových migrací, v době přírodních katastrof. To ale nic nemění na tom, že lidé neznají fakta o síle finanční moci toho 1%, která se tolik rozvinula po druhé válce, a která s nástupem internetu zařídila, že lidé dotují v krizích banky, tedy zisky toho 1%.

  Historici vědí, že rozklad společnosti super-bohatými elitami je základním scénářem tzv."krachu civilizací", tedy velkých impérií (kultur), jako byla říše římská, chalífát či osmanská říše, britské koloniální impérium. Od druhé války vládne před lidmi a médii dovedně skryté "finanční predátorské impérium", které od r.1949 svrhává mnoho vlád za účelem zisku zdrojů států. Po konci studené války jejich loutky rozpoutaly mnoho válek a převrací svět na ruby, kdo na tom jako jediný profituje už začíná prosakovat od Evropy po USA.

  OdpovědětSmazat
 19. Parcelování národa? No to je pro potřeby diktatury kapitálu. Přece ROZDĚL A PANUJ. Bez toho by kapitalismus padl. V jedné frontě s tou jednou části národa rezonuje Zeman a Babiš, s tou druhou Kalousek a spol. Zrovna dnes se ozval v rámci žaloby na Zemana z velezradytakový idiot i když aspirující na akademický titul. V čem je problém? Prezident je nucen podepisovat udělování profesorských titulů, jak je navrhnou kdejaké pofidérní českátzv. univerzita aniž by měl právo být účasten rozhodování. To mi připadá, že když se usnese třeba žvanírna z Malé Strany na rasistických zákonech, tak by to musel prezident také podepsat. Prezident navrhoval, aby si tzv. univerzity jmenovaly své profesory po vzdoru Německa aj. z řad pedagogů sami a také aby to byly ty tzv. univerzity, které garantují a odpovídají pak za kvalitu takového jmenování. Nezdá se vám směšné, že prezident musí být garantem něčeho, co si usmyslí jiní? Ti by pak mohli zase napadnout, že padlého pseudovzdělance jmenoval profesorem a zase podávat ústavní žalobu. Proč nechtějí univerzity převzít odpovědnost za jmenování profesory? A já bych ještě dodal, že pak takové jmenování platí jen pro jmenující univerzitu a že by to mělo být i připojeno k titulu prof. Ono být profesorem na Univerzitě Karlově je trochu jiné, než být profesorem na Univerzitě Kotěhůlky. A pokud třeba UKchce devalvovat hodnotu akademických titulů, je to její věc.

  OdpovědětSmazat
 20. No, ono to není tak jednoduché. To dělení jde ještě podle přístupu ke korupnému či aspoň všimnému, ke kradení, ta jedna polovina má daleko blíž k výše uvedenému, patří ji také sloupy republiky, právo, pravda, media a také klaky "umělců" i semotamo méně myslících vědátorů, třeba z akademie "vjed" ba i srandauniversit cz, kde se vyrábí a prodávají tituly, i pánů tzv. profesorů.
  Jakýsi nýmand jménem Kadimír Mrdlík či Merklík se obul do Zemana rádopy vtipným sdělením na stránkách Seznam čz. Ano sám sebe hodnotí, že lze u něj nalézt: "Dostatek sprostot a nenávistných urážek kohokoliv, kdo má jiný pohled na svět", ale v jeho případě hlavně, kdo mu dá větší balík korupného za to, aby šířil své mertlíkohovninyny. Jo to jsou čeští umělci slova, zabaleného do blbosti ve vlastním trusu!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.