Reklama

pondělí 25. února 2019

Skandální ovlivňování studentů: vedení pražského gymnázia pozvalo na besedu europoslankyni Šojdrovou a od dětí dopředu sbírá otázky, které jí budou položeny. Zákon přitom politickou agitaci na školách zakazuje

Arcibiskupské gymnázium v Praze na Náměstí Míru
Milan Vidlák
25.2.2019 Šifra
To, že se různé moderní ideologie, od multikulturalismu přes gender po pseudoliberalismus, který silně připomíná totalitní myšlení, valí do hlav i dětem ve školách, je bohužel smutným faktem. Studenti jsou manipulováni tak, aby byli poslušní a příliš nepřemýšleli – rovnou se jim říká, co je správné a co si mají myslet. Asistují v tom i různé celebrity a neziskovky typu Člověka v tísni, jejichž úkolem by přitom mělo být pomáhat lidem v nouzi, nikoli provádět ideologická školení.


Přesto, že je trend zřejmý, konkrétní podoba tohoto neblahého přístupu člověka i tak může zarazit. Něco jiného je vědět, že se něco takového děje, a pak narazit na konkrétní projev této „výchovy budoucích kádrů“.

V týdnu mi přišel e-mail od čtenářky se slovy „přeposílám a zuřím“. Syn této paní, říkejme jí třeba Nováková (redakce její skutečné jméno zná), navštěvuje Arcibiskupské gymnázium v Praze. Na začátku tohoto týdne ji čekalo nepříjemné překvapení. Vedení školy na pondělí 25. února domluvilo besedu s Manfredem Weberem, německým europoslancem a předsedou poslaneckého klubu Evropské lidové strany a kandidátem na předsedu Evropské komise, a jeho kolegyní, českou europoslankyní Michaelou Šojdrovou. To je ta paní, která v rámci své předvolební kampaně shání v uprchlických táborech sirotky a snaží se je dovézt do České republiky.

To ale není ještě ta nejhorší zpráva, která paní Novákovou a další rodiče žáků Arcibiskupského gymnázia rozčílila. I když i to je samo o sobě na hraně etiky a hlavně zákona. Vedení školy se de facto podílí na volební kampani politické strany, přičemž zákon propagaci politických stran zakazuje. Debata je navíc určena jen pro studenty ve věku 18 a 19 let, tedy těch, kteří mohou volit. Záměr je tedy jasný. Nejpříšernější je ale na celé události email, který vedení školy rozeslalo všem pedagogům, a ti jej následně přeposlali svým studentům.

Stojí v něm nejen oznámení o besedě s organizačními pokyny a informacemi, ale i žádost, aby učitelé předem zajistili od žáků dotazy a instrukce, jak mají otázky vypadat. Jinými slovy, žákům je předem řečeno, na co se mají ptát, a není jim umožněno se ptát spontánně při debatě na to, co je bude případně zajímat.

Návrhy otázek jsou: práce europoslance a jak funguje Evropský parlament na příkladu nějakého aktuálního tématu, jaké možnosti nabízí EU speciálně mladým lidem a otázky na téma, jaký vidí studenti konkrétní přínos EU ve svém životě a co by na ní rádi zlepšili.

Takhle rafinovaní nebyli snad ani komunisti, kteří budovali vlast a posilovali mír. Celý týden tedy učitelé Arcibiskupského gymnázia sháněli povinně vhodné otázky pro paní Šojdrovou a její sirotky a pro kandidáta na šéfa EU (Evropská komise je právě ten orgán, který Evropě neomezeně vládne) ze země, která se nedávno spojila s Francií v jeden velký superstát, který má ještě více diktovat ostatním evropským národům.

To by bylo, aby z této snahy nevypadla nějaká záslužná otázka, třeba „Jak to ta Evropská unie dělá, že je tak skvělá, úspěšná a demokratická?“ Vedení školy asi dobře odhadlo, že kdyby ponechalo průběh akce náhodě, mohlo by nastat trapné ticho, protože by studenti nevěděli, na co se mají eurobyrokratů zeptat. Anebo, což je ještě nebezpečnější varianta, by mohli položit nějaký kritický dotaz v tom smyslu, co to v tom Bruselu předvádějí. Takhle dle instrukcí studenti dopředu vědí, na co se neptat. Tomu se říká výchova ke kritickému myšlení.


Pozn.redakce N.R.: ředitelem gymnázia a tedy osobou odpovědnou za důvodné podezření na porušování zákona je Ing. Mgr. Richard Mašek a dále 1. zástupce pro pedagogickou činnost (statutární zástupce): PhDr. et Mgr. Ondřej Mrzílek a 2. zástupce pro pedagogickou činnost: Mgr. Lucie Bohatá

35 komentářů :

 1. Viď to nás ve škole vedou k tomuhle od kolébky a dopředu sme viědeli na besedách otázky a odpoviědi,na tomhle princípu demokracie sem virústal od milénia 2000,to je správna debokracie a demokratická vláda jediné demokratické pravdy jak nás ve škole učili a to mluvím autenticki a úpřimně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pěkně ses zdělával. A to zdělání jsi podstoupil také na Arcigipsuckém v Práglu, nebo to bylo jinde? Napiš.

   Smazat
  2. Hlavně že vás tam navštěvovala teta od dospělých syrských sirotů, paní Šejdrová, známá lidovka.

   Smazat
  3. Aby platil zákon, tak stačí nadpoloviční většina v PS, to je ta největší bída jakou svoboda a demokracie předvádí. To je zákon pro 5 miliónů a pro druhých 5 miliónů ne. Nějaká hranice 75% a trochu to bude lepší. Když jsou tam odborníci jako jsou Piráti, kteří chrlí jeden zákon za druhým a když mají na něco odpovědět, tak "demo" jen blábolí.

   Smazat
  4. 16.36 Jako například pirát ten a ten, tehdy, tam a tam? A do nich! NEMILOSRDNĚ!!! sck

   Smazat
 2. Ta antičeška, mrcha Šojdra, ta patří do basy na dvacet let. To by byla správná odměna za její činnost v EU i jinde.

  OdpovědětSmazat
 3. Otázky:

  "Paní europoslankyně, budeme moct se sirotky souložit ihned, anebo až projdou karanténou?"

  "Pane předsedo, jakožto propagátor eurohodnot, uvažoval jste o změně pohlaví, abyste podpořil gender politiku?"

  "Pane předsedo, kolik stovek miliard dolarů chce EU investovat na nákup skvělých amerických zbraní na ochranu před strašlivým ruským agresorem?"

  "Paní europoslankyně, jsem feminizovaný homosexuál se sekundární vagínou. Mám naději, že mi tato kvalifikace stačí na poslaneckou funkci, anebo budu muset absolvovat ještě fakultu genderových studií?"

  "Paní europoslankyně, budou si moct sirotci vzít své zbraně s sebou do Česka? Rád bych odkoupil jetého kalašnikova.."

  "Paní europoslankyně, před týdnem mi zemřela babička a z mého tatínka se stal sirotek. Poskytnete mu finanční podporu ihned, anebo bude muset předtím ještě někomu uříznout hlavu?"

  "Paní europoslankyně, můžeme se těšit na to, že se bude u vhodnosti azylu pro sirotky posuzovat i délka jejich penisu?"

  "Paní europoslankyně, snížíte také kvůli výdajům na sirotky důchody jen o 10%, anebo si bude muset moje prababička najít nějakou práci?"

  "Pane předsedo, můžeme se těšit na to, že se s příchodem tisíců sirotků v dohledné pražské metro dočká pařížské podoby a my se dostaneme konečně na evropskou úroveň?"

  "Pane předsedo, v případě, že si Evropská komise nakonec prosadí zastavení výstavby NS2, máme již teď začít prdět do zásobníků, abychom měli dostatek levného plynu?"

  OdpovědětSmazat
 4. Co je moc, to je moc. Vlastní obsah sami svými přispèvky znevažujete. Sic za totáče se komi snažili o lampionové průvody s mávátky, ale díky skvělým učitelům jsme dostali vzďělání (nikoliv zdělání) a přispěvku s otázkami vůbec nerozumím. Za sebe prohlašuji politika do školy nepatří.

  OdpovědětSmazat
 5. Panbíčkáři, největší neštěstí lidstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Církve ??? Nejstarší politické strany světa!!!

   Smazat
  2. Pánbůh - nejstarší fake-news světa!!!

   Smazat
 6. Kdopak je zřizovatelem teto skoly?Arcibiskupstvi?Pak si rodice nemaji co stezovat.Dali dite k cernop.delnikum tak at si to vyžerou.Na hruby pytel . . .

  OdpovědětSmazat
 7. Někteří občané sice neviděli živého lidovce roky, ale je to politická síla.

  OdpovědětSmazat
 8. 17:25 lidovci už nic moc, tichá síla se do Parlamentu dostane maximálně s odřenými zády.

  OdpovědětSmazat
 9. Od jakékoli církevní instituce se nedá nic dobrého čekat.
  Výborná byla doba socialismu, ve které naštěstí nemohla církev moc vyskakovat. Co se dá čekat od katolické církve, která v minulosti upalovala lidi??? Slovenský kněz Jozef Tiso vyznamenával hitlerovské vojáky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to gymnázium je církevní jen podle názvu. Jinak všechno, celý jeho provoz, platí stát, tedy my z našich daní!!!

   Smazat
 10. Otázka pro pí Šojdrovou: Co dělá marocký sirotek, mezi Syřany? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 11. Studenti budou dávat bedlivý pozor, protože paní Šojdrová jim bude vyprávět, jak její křesťansky vychovaný syn bude beztrestně okrádat svoje klienty při poskytování půjček.

  OdpovědětSmazat
 12. No, svinstvo to je, ale klídek, nám taky chodily do školy na besedy Gusta Fučíková a jiné a většinou jsme z nich měli hlínu. Moc efekt to to nemělo, když tak jen u hlupáků. Blbé je, že to dovolí vedení, ale dnes je taková doba ( jako za socíku), že chápu, že to je těžké odmítnout. Ředitel by skončil na ulici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za tuhle politickou "nalejvárnu" by měl ředitel a jeho zástupci okamžitě "jít"!

   Smazat
 13. Tato škola je kvalitní, ale bohužel zde se vedení dopustilo jednání, které je na hraně zákona a možná už za ní! Také je nepřípustná "politická" propaganda na školách,což by vedení mělo akceptovat! Myslím, že bude mít tato akce pro vedení školy nepříjemné důsledky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za hranou a žádné důsledky nebudou.

   Smazat
  2. V čem je "kvalitní"? V inkluzi? V genderové výuce? Či ve šprtání "evropských hodnot"?

   Smazat
 14. Ve vedení uvedené školy jsou svině.Sama Šojdrová je svině,která nikdy fyzicky nepracovala a do politiky se dostala díky své matce Novákové a chrochtá u koryta již hodně let.Viníci tohoto stavu jsou její voliči,protože tu svini do parlamentu, jakož i další hazle občané tupci zvolili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím, volte jiný slovník.

   Smazat
  2. 19:35 bude asi z okruhu znalých mnohého. Také prosím o kulturní projev pikantností, který jistě poví více, než obecná nasra.ost.

   Smazat
  3. 10:19 Když si pustíš tato slova (jestli neumíš ukrajinsky, jsou tam ruský titulky!) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují základní ideje NR převedené na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!

   A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík! Chceš měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak sám tvůj šéfik David přiznal, jeho příslušníkem se může stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže, idiote! Jeden negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi to nevíš, jsi větší kretén než se zdálo ...

   Smazat
 15. Tak to je dospělí jejich falešnou humanitu prohlédli tak valí klíny do hlav mladým. Potom doma by měli zapracovat rodiče a vysvětlit potomkům jak se věci mají.

  OdpovědětSmazat
 16. V roce 2036 čte učitelka základní školy v Liberci docházku, kontroluje přítomnost dětí...
  - Abdal Fattah, zde
  - Sharday el Shamar, ZDE
  - Tahira ibn Suhay, zde
  - Usman Wahbi, zde
  - Micha El Ves Eli
  - Micha El Ves Eli???
  - Micha El Ves Eli!?
  Ze zadu se ozve slabý hlásek, to budu asi já, ale čte se to Michal Veselý.

  OdpovědětSmazat
 17. Kdo už konečně tu čarodějnici kopne do p..le!
  V.V.

  OdpovědětSmazat
 18. Bože, to je legrace. Všechno se vrací, zasloužilí demokrati objíždějí školy a programují mozečky našich studentû. Zbývají nástěnky, desetiminutovky a je to doma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má pravdu 9:21. Vrací se doba našeho dětství...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.