Reklama

čtvrtek 28. února 2019

Smyčka kolem Bakaly, Pokorného a Sobotky se utahuje

Jiří Paroubek
28.2.2019 VašeVěc
Před pár dny přinesl server Parlamentní listy závažný rozhovor s předsedou parlamentní komise k problematice privatizace OKD Černohorským. Předseda komise seznámil veřejnost s řadou nových aspektů a pohledů na privatizaci OKD, a to zejména v souvislosti s prodejem minoritního podílu státu v OKD v roce 2004. Tehdy po jistých peripetiích, získal minoritní podíl v OKD Bakala, a to za pomoci tehdejšího ministra financí Sobotky a jeho osobního přítele a dlouholetého rádce, advokáta Pokorného.

Je to velmi smutné čtení. Je jen škoda, že jsem nevěděl alespoň desetinu těchto věcí v době, kdy jsem byl předsedou ČSSD a Sobotka mým prvním místopředsedou. Pokud bych tyto věci věděl, Sobotka by ve své funkci skončil a nedošlo by k hroznému zhroucení důvěryhodnosti sociální demokracie, což je důsledkem zejména jeho působení coby předsedy ČSSD v letech 2010-2017.

V příloze tohoto krátkého článku proto uvádíme rozhovor s poslancem a předsedou komise sněmovny k problematice privatizace OKD Černohorským, celý. Chci jen doufat, že celá věc skončí tím, že americká FBI a švýcarská prokuratura (Bakala je občanem USA i Švýcarska) vyhodnotí uchvácení minoritního podílu OKD Bakalou, jako důsledek jeho korupčních pletich spolu s některými českými politickými stranami a politiky. V tomto směru jsem podal také závažné svědectví před již zmíněnou parlamentní komisí. A jsem ochoten toto své svědectví přednést před americkým i švýcarským soudem.


42 komentářů :

 1. Neobávám se, že by si z toho dělal Bakala a spol. hlavu.
  máme přece demogracii a lidský práfa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Paroubek, Topolánek vám posíla pozdrav....

   Kalousek u Topolánka: Naši vládu shodili Paroubek, Klaus starší a Soukup

   http://forum24.cz/kalousek-u-topolanka-nasi-vladu-shodili-paroubek-klaus-starsi-a-soukup/#utm_content=freshnews&utm_term=topol%C3%A1nek%20a%20kalousek&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

   Smazat
  2. Drzá informace....Brusel nařídil Česku ukončit nepřiměřené kontroly polského hovězího

   https://www.novinky.cz/ekonomika/498619-brusel-naridil-cesku-ukoncit-neprimerene-kontroly-polskeho-hoveziho.html

   Smazat
  3. Pane Paroubku, myslíte si, že stačí říct - Kdybych to býval věděl.... Vždyť ani sám tomu nevěříte.

   Smazat
  4. Trochu nemoci podle Bruselu nemůže škodit.

   Smazat
  5. Se trochu poxerete, to EU nevykolejí.
   Veolia míchala do pitné vody exkrementy z infekčního oddělení ÚVN a nikdo na ni trestní oznámení nepodal.
   Když nepřiměřené kontroly zjistí, že nás EU systematicky tráví salmonelou, bude nutno proti nám zasáhnout.

   Smazat
 2. Paroubek na hrad!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotka byl JEHO místopředsedou nebo místopředsedou ČSSD ? Jirka je beznadějně nemocen "jájkovstvím".

   Smazat
  2. no jo... Jyrka. Ten už se pocitu mesiášství do smrti nezbaví.

   Smazat
  3. Jenže to nejde, páč tam teď sedí ten zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, absolvent dívčí střední školy, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, který likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho tam hovniválsky dokutálela, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural a který skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea bude toho vyžírku vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky a chystá se mu postavit oslavnou pyramidu. (Z kotovic).

   Smazat
 3. Zcela zdarma dostal Bakala byty ostravských horníků. Z nich má každý měsíc 250 mil. korun nájemného. To se to jeho nájemným novinářům potom píše, když peníze tečou a nemusí si dělat starosti s nákladem deníků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už je nemá. Když se začalo tlačit, že je slíbil prodat nájemcům za 150 000,- tak rychle prodal RPG byty a nyní jsou byty společnosti Residomo.

   Smazat
  2. To nevylučuje Bakalu. Viz
   https://hlidacipes.org/tajemstvi-vlastnictvi-byvalych-bytu-okd-stopy-miliardoveho-majetku-vedou-na-kajmanske-ostrovy/

   Smazat
  3. Stohy těch deníků jsou k vidění každý večer po třiadvacáté hodině , když do Ostravy dorazí za tři čtvrti miliardy pořízená souprava Pendolina. Pro cestující jsou noviny zdarma, ale nikdo je nečte.

   Smazat
 4. Ti šmejdi jsou jen odpad. Hlavní viník se směje, aby se nesmál, když mu zaplatíme vlastě ještě jednou (nebo mu vrátíme zafinacované doly?
  Dělejte si srandu z Babiše nebo Soukupa a neplácejte nesmysly.

  OdpovědětSmazat
 5. Postizeni z OKD, vidite, ze pravo v CR nefunguje!!! Bakala ukradl radove tisice krat vice nez 5000Kc-co je uz trestny cin. Takze Bakala si zaslouzi tisice-krat vetsi trest-co je minimalne trest smrti. Kdo ho vykona, kdo o tom rozhodne,...??? Myslite ze stat kde nefunguje pravo a Ustava?! Ne! Vy postizeny se musite rozhodnout!!! Ja jsem presvedceny, ze mne kdyby Bakala okradl, tak pri tomto bezpravy by Bakala vyfasoval "cocku mezi rohy". Vy okradeny jen sedite a cekate, proc !?
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tunel je nejlepší ucpat kulkou nebo zaškrtit provazem.

   Smazat
 6. O tom jak vymámit zlaté tele z jalové krávy
  Předem upozorňuju že proti krávě nic nemám, je to vysoce užitkové zvíře – na rozdíl od jiného taky „dobytka“.
  viz citace: Česku hrozí arbitráž za znárodnění OKD, český prezident a premiér obdrželi z Londýna ultimátum od bývalého likvidátora NWR, že český stát musí do 3 měsíců vyplatit bývalým akcionářům NWR stovky milionů eur! V opačném případě postoupí americká arbitrážní firma celou věc Světové bance a její arbitrážní komoře! Záchrana OKD vyjde nakonec český stát hodně draho?

  No a při čtení tohoto jsem si vzpomněl na jeden béčkovej western kterej jsem viděl před 30 lety (v dobách kdy ještě naštěstí vše stálo za ho—) na VHS. Byla to bůhví kolikátá kopie z kopie a ubohé tlumočení do češtiny, ale o to mi nejde – jde o obsah.

  V tom filmu se dali dohromady dva lupiči s bankovním úředníkem.
  No a přemejšleli jestli by měli vykrást jednu banku, ale nakonec myšlenku zavrhli s tím že banka má trezor prázdnej. Načež ten bankovní úředník prohlásil že jím ukáže jak vykrást peníze z banky, kde není ani doláč.
  Milí lupiči dali dohromady doláče z předešlých loupeží a bankovní úředník je odnesl do té banky, kde samozřejmě dostal papír aby si tuto hotovost mohl vyzvednout v jiné pobočce (rozuměj – která měla v trezoru příslušnou hotovost). Vzápětí se přiřítili ty dva lupiči s bouchačkama a „své těžce nakradené doláče“ si vzali zpět.

  Podobnost s OKD je samozřejmě čistě náhodná a ponechávám čtenářích (jestli to bude někdo číst) aby sami posoudili.

  Ostatně ofce (tedy mi) jistě rádi prohranou arbitráž zaplatíme – stejně jako tehdy kdy se dvě skupiny soudruhů přetahovali o jednu nejmenovanou televizi (11 miliard) – ostatně četl jsem na toto téma zajímavej diskusní příspěvek, kde autor vyjádřil přesvědčení o tom že to celé bylo
  předem domluvené divadlo které jsme samozřejmě zacálovali.

  PS: jen by mě zajímalo proč stát nevymáhá těch 11 miliard po tom železným soudruhoj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. A proto je třeba učit lidi "paměť národa". Nejen v tomto případě.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 7. 17:03 - no a o to jde - vrána vráně voči nevyklove - od toho tu jsou ty ofce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vrána vyklove spíš oči té ofci. Bakala vás má v paži, blbečci, tomu můžete tak akorát políbit pr....

   Smazat
 8. Asi jsme už definitivně v prdeli . Z Bruselu už nám nařizují co smíme a nesmíme kontrolovat . Zřejmě to považují za drzost od Čechů kontrolovat a upozorňovat na to jaký šmejd se k nám dováží . Kdo pro toto cinkal při hadráku klíči měl by si dát pár facek i když to stejně je houby platné . Kolonie už zůstane kolonií . Ale toto už tu v minulosti všechno bylo a Češi na tom byli tehdy ještě mnohem hůř . Zkrátka historie se opakuje a hlavně pro ty , kteří se z ní nedokázali poučit .

  OdpovědětSmazat
 9. Můj státe, je na tobě řada - dokáž, že jsi můj právní a spravedlivý stát.

  OdpovědětSmazat
 10. Dnes nám kradou snad poslední nerostný zdroj a opět ticho po pěšině. Jo před volbami velký kraval. Dnes ti idioti nedovedou ani to co dokázali komunisté zakázat těžbu zlata na Vltavě a Kynšperku nad Ohří. Zlatí komunisté.
  Dnes vyžírkové nedokáží říci: za dnešních postupů nelze z hledika životního prostření toto povolit.
  Ještě k OKD to co Bakala provedl a stát znovu zaplatil. To je naprostá zhovadilost. Dnes zaplatíme z našeho porušení smlouvy a ještě budeme platit obnovu těžebního území a další výdaje. Tento stát není náš, ale cizinců.

  OdpovědětSmazat
 11. Pokud zde budou takzvané tradiční strany a jejich nohsledové Piráti TOP, Starostové a pod. tak není východisko s této šlamaatiky. Dle mého soukromého názoru musí přijít nové strany, které mají národní a sociální cítění a ne nějaké internacionální pochybné(to už jsme zažili.)

  OdpovědětSmazat
 12. 18:23
  Je zřejmě placen za předstíranou naivitu. Každý si může vyzkoušet, že cinkání klíči nemá na ekonomiku vliv, ale on si nevšiml ani kdo podepsal Washingtonský konsensus,
  ani nevnímá, že solární dotace popírají fyzikální zákony. Nevadí mu ohřev teplé vody solární elektřinou, ačkoli je to důkaz podvodu - ta voda je úžasně drahá, existují už asi 50 let výrobně zvládnuté kolektory na teplou vodu s desetinovými náklady. Je to typ, kterému se shodou okolností nepodařilo rozhodovat o upalování ,,bezpartijních" čarodějnic a je mu to líto. Jinak se vcelku nemýlí.

  OdpovědětSmazat
 13. Smyčka se utahuje? No já spíš vidím, že si dál utahují z nás. Ale hlavně že máme takové státní zástupce a aktivisty mezi nimi, které zajímají spíš lidi, kteří zkoumají brouky a ptáky. K čemu nám tihle lidé vlastně jsou? To je opravdu nebetyčný skandál. ale zdá se, že si myslí, že si máme trhnout nohou a za naše peníze jim vlízt na záda.

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Šmíde, prosím vysvětlete nám blcům, proč někdo kdo nesouhlasí s cinkáním klíčů a devastaci po hadráku je naivní. A co to má společného s konsensusem. O solárních dotacích se autor přípěvku vůbec nezmínil. Asi neumíte číst. Nebo čtete v jeho myšlenkách?
  Václav Vodrážka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pouliční demonstrace 1989 byly nevinná manifestace, zajímavé jen proto,že už dávno nic podobného nebylo, naposledy možná 1.máj 1968.
   Příčinou změny režimu ´89 byla změna názoru v SSSR (Gorbačov odmítl přijmout návštěvu premiéra Adamce).
   Ti, kdož rozkradli Banku Bohemia, Agrobanku, Plzeňskou banku, Plzeňskou kreditní banku, Kreditní a průmyslovou banku Praha, Ekoagrobanku,banku Skala(například)
   věděli dopředu, že některé zákony , dosud platné nebudou uplatňovány a některé dluhy nebudou vymáhány.
   Uvnitř společnosti se připravovaly insideři ( bez účastníků z řad členů KSČ by to nešlo) k neprůhledným přesunům majetku , na kterých se privatizéři s ,,cinkajícími" nikdy nesešli.
   Představa, že svobodné volby vše vyřeší, je zjednodušená. Nejméně od roku 1970, od nástupu normalizace byli občané vedeni k politické pasivitžě, povoleno bylo jen souhlasit. A tak volby vynesly v 90 létech nahoru typy osobností , které např. Jiří Jírovec nazval spratky. Starají se totiž jen o osobní prospěch - postrádají některé zábrany- a od žádného jste neslyšel jeho představu o budoucnosti (fackování studenta není politická činnost, ale politik, který se jej dopustil, má stálou perspektivu).
   A tito poslanci odhlasovali kromě jiného (zhoršili pracovní zákonodárství) i solární dotace, které jsou ve sporu s fyzikou a energetikou, protože jen v ideálním případě (desítky let provozu ) vyrobí sice elektřinu , která je potřeba k výrobě jich samých, ale ke svému provozu potřebují postavit ještě jednu elektrárnu typu Dalešice nebo Dlouhé stráně, kterou chtějí postavit za vaše peníze. Tato výtka neplatí o ostrovních systémech na opuštěných místech.
   Závěr : Lidé chtěli změnu, ale nemají kandidáty , nikdo nechce kandidovat a z lenosti to není. Politickou nezkušenost si lidé přinesli z normalizačních dob. Problémem odborářských demonstrací nebyly trumpety a řehtačky nebo gumové karikatury Václava Klause, ale skutečnost, že na odborářské demonstrace chodilo stále méně a méně lidí.
   Protože se tu názor, že ,,kdyby se tenkrát nezvonilo klíči, neukradli by nám dnešní miliardáři před nosem jmenované banky a průmyslové podniky" objevuje často , projevil jsem s ním nesouhlas. Nikoho jsem blbcem nenazval...

   Smazat
 15. Pořád tvrdím, že Bakala není miliardář, ale bílý kůň a vovovotom to je a Babiš to nechce zaplatit a to je celý problém.

  OdpovědětSmazat
 16. tady mi to přijde jak ta estrada kde se breči sice vydatně a heski ale na blbim hrobečku či jak řikal major terazki čo bolo to bolo terazki som majorom a basta ato souzeni udajnych zloděju je jen dalši z pokusu jak dokončit tunelovani statni pokladny to si v teto gubernii někdo mysli že budou soudit havla klause či zemana a jejich genose kameraden nenechte se vysmat važeni

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně jak to bylo v tom filmu S čerty nejsou žerty, když Lucifer říká - "v tomhle kabátě jsi nedotknutelnej"

   Smazat
 17. Hm... Smyčka se stahuje. Pokud se bude stahovat tímhle tempem, tak všichni aktéři v klidu zesnou. Sobotka dokonce stihnul dělat i premiéra. Tyhle vlády "odborníků" nemají chybu, ale smyčka, tak ta se stahuje, ovšem kolem občanova krku,neboť tyto "žertíky" platí.

  OdpovědětSmazat
 18. Bylo by moc pěkné kdyby v článku jmenovaní dostali tresty za svoje zločiny.

  OdpovědětSmazat
 19. Tady se pořád omílá prodej minoritního podílu akcií. Ale vůbec nikoho nezajímá, kterak stát (v režii mafiánské ODS a soudruha Tošenovského)) ztratil majoritu, aniž by vyinkasoval jedinou korunu! Vždyť menšinový podíl akcií byl fakticky bezcenný, gangster Bakala mohl klidně nevyplácet dividendy en bloc, ale hned v dalším kroku schválit Valnou hromadou miliardy odměn pro Bakalu, tedy pro sebe sama... Vyčítat Sobotkovi, že aspoň něco získal pro stát, je úplně zvrácené...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že se zapomnělo na několik desítek tisíc hornických bytů a zahrnout je do ceny OKD. Věřím, že v tom má prsty ODS a Bohuš Sobotka nás vlastně zachránil. Kde soudruzi z ČSSD udělali chybu?
   Panu Bakalovi je nutno připočítat jako plus, že už Ostrava není při volbách oranžová, takhle se léčí hlupáci, jenže existují i neléčitelní. Nuž co, nebudeme zoufat, zdroje jsou.

   Smazat
  2. Už se snad ví, že prvním krokem bylo překvalifikování statního podniku na akciovou společnost. Vedle bytů nebyly započítány ani rekreační nemovitosti. Co to pomůže, když se po letech rozmotá klubko fint a čas na žaloby už je fuč.

   Smazat
  3. Ostravští chachaři , ať platí víc Bakalovi ,a voli fašisty ČSSD kteří za to mohou , hlavně Sobotka !!!

   Smazat
 20. 18:38
  Podkud tedy někdo nevytáhne případ církevních restitucí.Tam se vlastně vydávají církvím majetky, které jim zabavil již císař Josef (Rakousko-Uhersko). Takže vše je možné. Ale musí se chtít.

  OdpovědětSmazat
 21. Zajímavé je, že se všechno ví a přitom se nic neděje. No musím se opravit, mame na to komisi.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.