Reklama

středa 27. února 2019

Snaha o zničení historické paměti našeho národa

Vladimíra Vítová
27. 2. 2019
V úterý 26. 2. 2019 proběhlo v Praze 9. zasedání Ústředního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu. Jeho účastníci semkli své řady navzdory tomu, že se mainstreamová média a parlamentní politické strany - které rozhodně nemají v popisu práce ani ve svých programech obhajobu českých národních zájmů, ale naopak vehementně hájí zájmy cizích mocností v neprospěch naší země - rozhodly pošpinit a zničit tento největší nezávislý spolek, jehož hlavní činností je udržování národní paměti.


A přesně o to jde: zničit historickou paměť našeho národa! A k tomu je parlamentním politikům i médiím dobrá každá záminka. Jednou se nelíbí předseda, podruhé místopředseda, potřetí ocenění komunistického poslance atd. Je ale úplně jedno, jaký důvod se použije anebo co se vymyslí. Může to být totiž cokoliv.

Ani média, ani poslanci, ani senátoři prostě nechtějí brát v úvahu, že se jedná o největší spolek v naší zemi se 4 tisíci členy, kteří platí příspěvky, zdarma se angažují v pietních akcích, vzpomínkových večerech atd. – prostě udržují živé povědomí o naší historii. To je totiž přesně to, co je pro stávající politický establishment nežádoucí!

Ani média, ani poslanci, ani senátoři, kteří mají stále plnou pusu demokracie, nechtějí akceptovat, že si 4 tisíce členů ČSBS dobrovolně a demokraticky zvolili za svého předsedu člověka, který se establishmentu prostě nelíbí, nebo místopředsedu, který se také nelíbí. Nechtějí akceptovat ani to, že členové tohoto spolku odměnili vlastní medailí poslance, který byl řádně zvolen. Copak to proboha těm médiím a politikům není ani trochu trapné?!

V rámci EU mají veřejnoprávní nebo státní média určený úhel pohledu na politickou realitu. Jedná se o doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo z daní pouze za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu evropského – jiným slovy z úhlu pohledu EU. A Evropská unie nemá zájem o zachování národních států, ani o zachování jejich pravdivé historické paměti. Německá kancléřka dokonce v únoru tohoto roku vyzývala k tomu, aby se národní parlamenty zemí EU samy zřekly samostatnosti svých zemí.

Popírání národní historické paměti a jejich nositelů není problém jenom naší země. Pokud by totiž - jako reakce na neoprávněný politický a mediální nátlak - bylo zvoleno nové vedení ČSBS a pokud by se i toto nové vedení snažilo o to, aby Český svaz bojovníků za svobodu i nadále udržoval pravdivou národní historickou paměť, pak by i proti němu byly vedeny podobné (ne-li horší) mediální i politické ataky. A naprostá většina členů ČSBS si je toho dobře vědoma.

27 komentářů :

 1. Zřejmě se stanu členem ČSBS. Souhlasím totiž naprosto s paní Vítovou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSBS je přejmenovaná organizace ,která měla název Český svaz protifašistických bojovníků. Kdysi jsem s touto organizací spolupracoval. Řekněme ,že je to jistá reorganizace a přispůsobení době. Dnes se ukazuje ,že to byla velká chyba. Bojovníci proti fašismu už dnes nejsou v modě.

   Smazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=vZP89L5W0yM

   Smazat
 2. 20:59 stejný pocit. Dejme se do toho

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiz probiha dle receptu Velkeho Radce Orwella.
   Cert, Satan a dabel byl nam toho Orwella dluzen.
   Postupuji presne dle jeho navodu...
   A media, vlady, president ,urady prej maji Pusinky!!! A nezavitraji je, radeji zaviraji NAS !!. A tu nasi demokracii. Nevidane..

   Smazat
 3. Když byla předsedkyní Anděla, musela každého 28. října naše politiky svými projevy v panteonu Národního muzea velmi nasírat. Politicky nejúnosnější předsedou ČSBS by byl dosud žijící Mašín, který by tuto organizaci řídil z Ameriky. Pomáhalo by mu několik zběhů z ČSLA a kolaborantů s nacistickým Německem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mašín? Jeden z těch dvou zákeřných zbabělců?? No fuj!!

   Smazat
 4. Osobně znám předsedu Jardu Vodičku a je to přímý člověk
  a proto se nehodí dnešním lepšolidem. Fandím mu, protože se nebojí nazvat politické svinstvo, které kolem sebe vidíme, politickým svinstvem. Zase ti lepšolidé zavádějí jedinou přípustnou jejich pravdu a všechno ostatní chtějí zakazovat a zase kádrovat jako před převratem, nejsou to náhodou ti, kteří už tehdy jen kádrovali a zakazovali až jim to spadlo na ty jejich zabedněné palice? Co nám přinesla slavná EU? Jen likvidaci potravinářského průmyslu, zemědělské samostatnosti, z republiky se stala křižovatka kamionů, nekvalitní potraviny z dovozu a pořád o nás melou, že jsme postkomunistické země. A co jsou oni? Německo je postfašistické, Francie a Anglie nás předhodily Hitlerovi. Kdo o tom chce mluvit pravdivě, musí být zakázán a nejlepší zavřen, protože se nelíbí nejdemokratičtějšímu molochovi jménem ÚSTR. Tam se to asi žije blahobytně, občas něco plácnou o totaltním režimu a mají vystaráno, raději ani něvědět jejich platy. Končím, chce se mi zvracet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:55 Dobře jste to napsal eu nám chce přivodit národní zkázu jak by sem navezli migranty je s Čechy po pár generacích ámen. A ta odporná makrela řekne že máme odevzdat národní suverenitu.

   Smazat
 5. Měli by tam místo Vodičky pozvat Posselta.
  Aby bylo jasno!

  OdpovědětSmazat
 6. Dějin běh je bohužel neúprosný veletoče řev, přijde malá chybička, například jen prstíček a pootevřená dvířka pánům a něž se rozkoukáš už žiješ v jiném státě, který má nutně již také jinou historickou paměť.

  Nyní obýváme stát, který historicky neuspěl, je opět podřízen vazalsky silnějším sousedům. Kyvadlo dějin je neúprosné a některé chyby odmeňuje nesymetricky, čili malá chyba před třiceti léty dnes a pro příští staletí značí hlubokou porobu, ztrátu historického povědomí a možná tentokrát i jazyka.

  Tuto chybu udělal jeden každý stár 18+ let kdo takovouto nerozvážnost dopustil. Lze dnes jak ten Unocenc třískati hlavou o zeď a prskat, ale džin byl již z láhve vypuštěn.

  OdpovědětSmazat
 7. Triumf demokracie! Český zpěvák nemohl vystoupit, jelikož kandidoval za „špatnou stranu“:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902279328183-spd-zpevak-demokracie-vystoupeni-koncert/

  OdpovědětSmazat
 8. To tu chybělo, nastavovat němcům zrcadlo. Tuto zemi přece rozvrátili a okupovali nacisté, ne Němci, ale nacisté. Jakmile někdo vraždil už to není Němec, ale nacista, aneb jak se z toho vyvinit. Budou řešit polské vyhlazovací tábory a o skutečných projektantech a pachatelích ani nemuknou. To se přece spojencům nedělá a tak točíme film Baarová, ale ne Letenská. Němci popravená herečka se nehodí. Odsun už jsme taky zmákli, chovali jsme se tak, jak by to němci přeci nikdy neudělali. Ještě zbývá omluva za zákeřnou vraždu nacisty, kdoví odkud, nadaného houslisty a šermíře R. Heydricha a je to komplet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pitomost! Ještě bohužel neproběhla důsledná dekomunizace historie této země! Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejci a modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jaký mají vůči Západu). Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou! Také stejně jako u těch Rusů dekomunizace v hlavách zatím u nich neproběhla! - https://zpravy.idnes.cz/bis-skolstvi-dejepis-skola-historie-d7t-/domaci.aspx?c=A181204_154054_domaci_brzy

   Smazat
  2. Pravda je ovšem taková, že tato země byla součástí Svaté římské říše a jejího nástupce - Rakouského císařství, od kterých obou dostali slovanští dosídlenci bojsko-markomanské kotliny z 6. století (jejichž potomci dnes tvoří zhruba 30% genofondu obyvatel a přitom se tváří jako by jim to tu patřilo celý!) šanci stát se z divochů lidma, kterou prakticky nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny. Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Páč oni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli nikomu nic závidět a někomu se furt klanět! Slovanští čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!

   Smazat
  3. 08:55 Na psaní pitomostí jsi tu odborník jenom ty, nablil si jich celý pytel. Bez jediného argumentu, vhodné tak akorát do protektorátního tisku. Tak si dome lešti Svatováclavskou orlici po dědkovi a nehraj si na historika. V NSR teď berou kdekoho, tak sypej.

   Smazat
  4. 08:59 Nebul Konráde, zkus někde v lese najít werwolfy a společně si zavyjte na měsíc. A pokud by ti bylo jo zle, tak si zajeď do Osvětimi, je tam vzpomínka na to, kdy se tobě podobným "dařilo".

   Smazat
  5. 08:55 Nemohl jsi poskytnout lepší důkaz a příklad dokonale vymaštěné lebky.

   Smazat
  6. 12:40 Víš, odulý čechopmužyku, až budeš spolu s dalším podobným chudoxindlem odsunut do stepí mezi sobě rovné zde - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   tak nebudu muset nikoho v lesích hledat! Budu tam konečně užívat ničím nerušené Svobody Nadčlověka, pána Přírody tu! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
  7. 12:48 Já tě podezírám že ani žádnou nemáš, jsi totiž pouhý shluk smrdutých plynů, který vyletěl z jedný prdele a tu je dokonce zachycen přímo ten okamžik!:) - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 9. Je důležité studovat a zaznamenávat historii národa. Přitom je jisté, že mnoha zájmovým skupinám se pravdivá historie nelíbí, neboť to zeslabuje jejich politickou, nebo mocenskou pozici.
  Ale národ potřebuje nadšence, kteří pravdivě zaznamenávají a studují naši historii. Jinak budeme odkázáni na to, co si o nás vymyslí jiní. P.K.

  OdpovědětSmazat
 10. "Paměť národa". Je zde už jen asi deset pct lidí, co si mohou dovolit říct že si pamatují.
  Dnešní vykladači "paměti", sami nepamětníci, učí paměti novou
  generaci "pamětníků", která si mnohdy ani nepamatuje co se učí ve škole.
  Musí si "pamatovat" jen miliontinu času života lidstva, což
  byla doba "totality" od r. 1948 do r,1989. Pouhých čtyřicet
  let.
  Každým rokem si ti "pamětníci" lahodí, jak ti pamětníci
  odcházejí tam, kde i oni časem odejdou.
  Pak už jim nic nebude bránit, aby tu skutečnou historii,
  plnou jiných totalit, které vznikly na základě mnohdy zdánlivě "demokratických" totalit, mohli úplně vymazat.
  Ano. Pokud v demokracii vládnou peníze, tak ty znamenají moc.
  A kdo má moc ma i peníze. Koupí si pak i tu demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to je dobré poslouchat pana Pjakina a studovat tlusté knihy, jak doporučuje.

   Smazat
 11. Souhlasim pi.Vitova. Zorganizujte jednotu vsech sil ze stejnym pristupem a ve volbach by mel byt uspech. Vlastenecke sily jsou rozdrobene a to je spatne. Sjednocena sila by se pravidelne vyjadrovala k cinosti ministru, k EU, k mezinar. situaci,...atd. a vlastenci (10.-100. tisice lidi) by si konecne zacali "vynucovat" pristup vlady, eu,.. k pozadavky vlastencu. Demonstrace, blokovani stat.budov, dopravy, atd!
  Uz se tesim.
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 12. Do "paměti národa" je potřeba dostat také "zločiny demokratů"
  od počátku privatizace v r. 1990.
  Proč si máme pamatovat jen těch čtyřicet let "totality" a ne
  třicet let domukradcie.

  OdpovědětSmazat
 13. Znám předsedu i místopředsedu ČSBS pouze z vidění. Setkáváme se na pietních aktech, jež skutečně udržují "paměť národa"a čistotu odkazu těch, kteří položili za náš národ své životy. Na těchto akcích neuvidíte nikoho z těch, kdož nyní házejí po nich jedovatou slinou. A když tam někdo z nich náhodou zabloudí, potom buď vůbec neví, kam přišel, a nevydrží ani do položení věnců, nebo přichází, aby si vytipoval "ty nebezpečné rozkladné živly", které si dovolují pamatovat a mít vlastní názor. Čím a jak tíhne pan Vodička ke starému režimu? Snad vyznamenáním řádně demokraticky zvoleného poslance Ondráčka? A co Topolánkova vyznamenání pro Mašíny?
  S tím tíhnutím je to jako s dekomunizací. Vymyslí se nějaký slovní obrat - a už to jede: pomluvy, urážky, psychická likvidace, lynčování v tisku. Pod dekomunizaci se skrylo 30 let morálního bahna, vulgarizace společnosti, zničení školství i osobních tragédií.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.