Reklama

středa 13. února 2019

Šojgu sdělil generálům, na jakou válku se musí připravovat


Anatolij Minkin
13. 2. 2019    360tv
Vysoce přesné zbraně, průzkum a REB změnily povahu ozbrojeného boje. Ministr obrany Ruska Sergej Šojgu vyzval členy vedení ozbrojených sil, aby udrželi tempo zvyšování bojeschopnosti armády a námořnictva. S ohledem na vedení bojových akcí v nových podmínkách jsou od velitelů požadovány nejen znalosti, ale také schopnost používat nové a pokročilé zbrojní technologie. Jak uvedla agentura RIA Novosti, ministr učinil toto prohlášení na operačním a mobilizačním soustředění velení Ozbrojených sil Ruska.


Podle vyjádření Šojgu by jakékoli zpomalení vývoje vojenského personálu a zavádění nových zbraní negativně ovlivnilo bojeschopnost ruské armády.

Syrský konflikt jednoznačně prokázal, že současná válka není konfrontací dvou armád, nýbrž nová forma konfliktu, v níž mají velký význam vysoce přesné zbraně, systémy rozvědky a radioelektronického boje.

"Pod vlivem těchto faktorů se zásadním způsobem mění charakter bojových akcí, objevují se nové prvky v práci velení, velitelů a štábů při řízení vojsk a zbraní", vysvětlil Šojgu a poznamenal, že vzhledem k rozšíření spektra vojenských hrozeb musí být ozbrojené síly připraveny na nové výzvy.

Na soustředění účastníci prodiskutují problematické otázky rozvoje armády a návrhy na zdokonalení metod práce velení a jejich vzájemného působení s orgány státní správy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

37 komentářů :

 1. Zajimám se o Švýcarskou armádu,jak maji pro vojáky připraveny podminky vycviku a vše co je o ni dostupné.
  Škoda že na NR byly sice přednášky,které vyvolaly pozornost ,ovšem dávno zašly za obzor a žádné dalši informace tu moc videt nejsou.
  Dalo by se to nějak napravit nebo je to zakázáno?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Základní, obecné informace si najdete na wikipedii nebo na armádních webech. Nejpodstatnější si však budou švýcarské OS chránit v utajení. Pokud tu byly besedy (NR - armáda), D.O.S.T. (domobrana) hovořily POUZE o miličním principu - základ je povinná vojenská služba. Nevím co chcete napravit, ale brzo bude zakázáno publikovat, hovořit o vlastenewctví, národních zájmech apod. To EU chystá svou cenzurou a má k tomu kolaboranty tady (elfy - pátá kolona), a tšch kolaborantů v naší rozdělené společnosti - zemičce je hodně, a mají sílu viz "česká" televize.

   Smazat
  2. 0:45
   Nebuďte směšný, Švýcarsko by se při dnešních zbraních a také díky vlastním zrádcům ubránilo tak cca týden. Potom by byli jen zbytky horských samot, kde by přežívali poslední rodilý švýcaři.
   Jde jen o to že Švýcarsko nechrání ani tolik neutralita, ale banky kde elity mají uložené prachy.

   Smazat
  3. 8.41
   Neptám se proto,abych spekuloval jak dlouho se Švýcarsko dovede bránit.
   Tady jde o to,že jak přispivatel nahoře informuje,že brzo bude cenzura a tento web zterorizuji do mrtě.
   Neodkopávat občany arogantně na Wikipedii,ale dát tady články,aby došlo k diskusi.To je účel ze kterého maji cenzoři strach.Zpupní individualisté nám tu rozvalili ČR armádu ukradli děla ,posilaji jeji zbytky do prdelí světa, kde prý maji bojovat za PRAHU.
   Ono i ty diskusni přednášky zapadly za obzor jako by byly k ničemu ,kdosi zapomněl dát je všechny do jednoho článku vlevo kde by stačilo,podobně jako u semináře z Jihlavy soustředit odkazy na jeden článek a občan by se tu přednášku mohl znovu prostudovat.
   Poslouchejte,že vy jste taky diversant a chcete bránit vzděláni domorodců,aby lezli brzy v naši banánové republice po stromech a neměli se stejně jako Švýcaři,kterým se nepředepisuje kupovat za jejich penize válečný šrot,aby kdosi zkasiroval provizi!
   Přiznejte se diversante!

   Smazat
  4. Pokud by platila teorie (8:41), co se tedy děje už 17 let v Afghánistánu, co se děje roky v Libyi, Sýrii, co se dělo desítky let v Kolumbii, Súdánu, Alžírsku. Vždyť zbraně a armády vyspělých států jsou tak úžasné, to jsou všechny ty mnohaleté války jen vrtění psem?
   Válka je krapet složitější záležitost, než jen poměření ráží, kadencí, tloušťky pancířů, rychlostí apod. parametrů zbraní uvedených v technické dokumentaci.
   Je i o spolehlivosti těch zbraní, o zvládnutí jejich ovládání vojáky, o vycvičenosti bojovníků, o válečné strategii, o civilech a týlu, o inteligenci a morálce účastníků od generálů přes vojíny po rolníky na poli a babky s pytlíkem hrachu.
   Nacisté si spočítali, že na dobývání Švýcarska by potřebovali 86 divizí - na východní frontě jich přitom bojovaly bezmála dvě stovky.
   Výrobní specializace dala ekonomice lidstva obrovský impuls a fantastické zvýšení produktivity práce. Specializace však nese i jedno zásadní riziko - riziko vydíratelnosti toho, kdo ztratil určitou schopnost. Platí to i ve společenské "specializaci", kdy se občané snadno stanou loutkami kohosi, kdo je ovládne, protože bude umět cosi, co ti ostatní nikoli. Tudíž i efektivita specializace má své meze a je třeba ji vhodně kombinovat s všeobecnou znalostí čehosi. Jednou z oblastí, kde všeobecná znalost je podmínkou (nutnou, nikoli ovšem dostačující) nevydíratelnosti, svobody, suverenity, je schopnost čelit cizímu násilí. Jednou z forem je (švýcarská) domobrana.
   Každý si může zvážit, jak sladké a hořké jsou svoboda, resp. otroctví.
   (Procento HDP, které vynakládá Švýcarsko na zbrojení, je skoro stejné, jako v ČR)
   KR

   Smazat
  5. JAK MÁME BOJOVAT ZA MIR,KDYŽ ČR ARMY NEEXISTUJE

   ano byly tu plukovnioci a prý nepropagovali žádný výstup z NATA ale chtěli udělat to NATO pro ČR zytečným ,což odpovídá článku č.8.Národniho programu voličů.
   Proto asi nikdo nechce, aby ti plukovnici viseli vlevo,kde je na to misto a měli o tom přednášku nepřetržitě,aby se vlastenci konečně začali houfovat a jako Švýcarská garda dali do kupy za 12 hodin milion vlastenců.
   No tradice tu nechce nikdo sledovat a bunkrům na hranicicích odpadáva beton.
   Krome toho máme prý šest tanků,pro ostatni chybi ND
   to prý se vi,ale prý se dáme obsluhovat přesto pilnými Amiky,kteří už jsou z toho bez peněz.

   POMOŽME SI SAMI A POŽÁDEJME NR O ODVAHU DÁT TU ZAS PANA SMĚJICI SE BESTII,CHOLERU.

   Ten nabeton něco o Šwajcarmy vi a mohl by přidat i pro srovnáni izraelskou ARMY,která je v kruhové obraně pořád!

   Smazat
  6. To jke pravda a kdyby chtěly i ostatni země bojovat

   mohli bychom obnovit tradice a dat do pořádku továrny na obrněné TATRY,které by tahaly za sebou děla značky Škoda a ty prodávat všem stranám,které by se chtěly i mezi sebou bit jak všichni vi za mir.
   Však ted kdosi prodal nové ČZ pistole za 100 000 kus a ještě se po nich zaprášilo.
   To by se ekonomika stavěla dobře na nohy,když ty suroviny chybi!.

   Smazat
  7. V NATO prohlásili, že v Evropě nebudou rozmisťovat systémy s jadernými zbraněmi

   NATO je rozmisťovat nemusí, oni už je tady /myslím v Evropě/. Za půl roku se budou generálové US divit, že RF má jednotky na Kubě, Nikaragui či Venezuele. Opět budou vykřikovat, jak Rusko nedodržuje smlouvy. A gen.Pavel nebude opět ničemu rozumět.

   Smazat
 2. Nicneříkající, obecné fráze a kecy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šokující je, jak silnou optikou si Putin prohlíží výrazy ve tvářích oficírů.
   Už zase utratil pět generálů.

   Smazat
  2. Ad 1:22 - ty jsi opravdu hlupák!

   Smazat
  3. Utratit spíš měli nedospělce 1:22. To by bylo pro společnost velmi úlevné.

   Smazat
  4. Pro 1:22 5 generálů není na Rusko moc. Podívejte se však na armádu naší. Na 20 000 aktivních vokáků se každý rok povýší do gen. hodností cca 10 lidí. To je za 10 roků 100 generálů - tedy 1 generál na 200 vojáků - hurá do boje.

   Smazat
  5. Úspěšným rotám veleli obvykle nižší důstojníci... jak budou ty naše superúspěšné, když každou povede do bitvy v první linii generál... když i za Napoleona jel generál před šikem sboru, nebo alespoň divize. Tehdy proto dost generálů v boji padlo... proto byli mladí a krásní. "Naši" NATO generálové jsou zapšklými dědky...

   Smazat
  6. My jsme součást zdegenerovanýho Západu, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém smyslu toho slova vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, buzerantismu, xenifilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím! A tak asi se z Ruska nestane Čtvrtý Řím, ale spíše nová Zlatá Horda! A Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem!- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EomYbXO4WkY1.jpg

   Smazat
 3. Slovo VÁLKA
  je již natolik často skloňované,
  že se už nikdo nad ním nezastaví.
  Vítej rozumný člověče 21 století, komunikačním *

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně tak je třeba být připraven blltzkrieg už se už nebude opakovat.

  OdpovědětSmazat
 5. Návod jak zabránit válce je např. ve známé české pohádce Šíleně smutná proncezna s Helenkou Vondráčkovou a Váškem Neckářem. Vyhnat generály někam na mez a dát jim zbraně, ať si to užijí výrazně zkracuje válku a šetří oběti. Současná situace vznikla na Majdanu, to je bez diskuze. Okamžitým vstupem USA na scénu je i přes dosavadní mediální tlak zřejmé, že akce byla připravena právě jimi a s nějakou ruskou reakcí se i dopředu počítalo. Možná se doufalo i v reakci Evropy, to se ale nestalo a tak za to musí Evropa dnes tvrdě platit.V takové Saudské Arábii dochází běžně k veřejným popravám a USA z ní klidně udělají člena OSN pro lidská práva, což už samo o sobě mnohé naznačuje. Celé to je pak špinavá politika. Ameriku ale nikdo nejmenoval za správce a četníka světa, proto lze hovořit o tom, že jedná z pozice síly - zrovna tak Rusko v případě východu Ukrajiny, kdy by na jeho místě ale v případě, že půjde o hrozbu pro miliony Američanů USA jednaly minimálně stejně. Tedy dvojí metr. Kolik obyčejných Američanů asi tak prahne po válce? A kolik obyčejných Rusů? Drtivá většina populace chce mít střechu nad hlavou, nějakou práci, aby uživili rodinu a volný čas k obyčejnému životu, zábavě, koníčkům. Bordel dělají ale superboháči a průmyslníci, kteří se stali obětí vlastní nekonečné a chronické nenažranosti a kteří si začali své politiky vychovávat, kupovat a řídit přes vlastněná média. Přes ně je už pak jednoduché ovládat generály, armádu a dělat světového policajta. A Rusko? tam se museli vždy držet na uzdě především generálové, kteří si jsou dobře vědomi atomového arzenálu, který Rusko vlastní. Zabít všechny ty, kdo dokola omílají myšlenky o válce by bylo zřejmě nejjednodušším způsobem, jak podobné katastrofě předejít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 7,43 Naprostý souhlas

   Smazat
  2. 7.43 Je lidským právem poddaného/občana neživit kriminálníky, ale dát je katem odborně utratit. Jak pravila babička Boženy Němcové na Starém bělidle "co je vám ke škodě nebo k užitku, zabijte si. Ale jenom nic netrapte."

   A saudští mají lidské právo vidět, že kat nikoho půl hodiny tupou kudlou nepižlá, ale odborně setne jedinou ranou šavle. A katovi není upíráno jeho lidské právo na zaslouženou odměnu a na potlesk.

   Smazat
  3. To víš Pepku, říká se tomu SaudskoArabská pouštní demokratura , gerontokracie Brežněvovského typu. A tam se to mastí šavlemi a kudlou hlava-nehlava. Aneb jak pravil básník: "každý ke svému táhne". Proto v Syrii, Iranu, Libii, v Iraku... byla diktatura, ale u Saudů demokratura:-).

   Smazat
 6. A zase Ruský "mírotvorce" chrastí zbraněma.XINDL.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakoby americká hovada nechrastila, že.

   Smazat
  2. Pane9:44, tady chrastí Pepek Vyskoč9:23 a vy jste mu na ty chrastítka skočil s otevřenou pusou:-).

   Smazat
  3. Ty se bojíš toho kašpárka jo? Zakrslík Putin sedí leda holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu:-).

   Smazat
 7. BINGO to jste nazval pravým důvodem :
  Anonymní13. února 2019 8:41

  0:45
  Nebuďte směšný, Švýcarsko by se při dnešních zbraních a také díky vlastním zrádcům ubránilo tak cca týden. Potom by byli jen zbytky horských samot, kde by přežívali poslední rodilý švýcaři.
  Jde jen o to že Švýcarsko nechrání ani tolik neutralita, ale banky kde elity mají uložené prachy.

  OdpovědětSmazat
 8. Co tu kecaš o bankách,dej tu infoo pevnostech zn BISON,navrhni strejdu Putina na Nobelovku,umi zabirat celé poloostrovy a porazil celou Syrii,aby je tam uklidnil a mohli těžit i pro něho naftu.
  Přestan tloustnout z piva pij vodku a žádej výcvik jako ve Švýcarsku,kde kvůli tomu neni válka už stovky let!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:04 je roztomilý tlachal. Sice omezený, ale přesto roztomilý.

   Smazat
 9. Pro anonymní 0.45.Na YT.je 40ti min film s českým komentářem o švýcarské armádě a její připravenosti bránit zem.Bohužel název mě unikl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda,že nám unikáji zajimavé filmy,kdyby se to tady koncentrovalo a lidé tady dávali odkazy zvedlo by to čtenost a naš zájem.
   Já taky viděl kdesi film Skrytou švýcarskou krajinou,ten by se hodil na doplněni přednášek těch plukovniků,kteři zmizeliza obzorem,možná je i za to zavřou a my jim při tom nemůžeme dát tu solidarititu,aby tokat spral!

   Smazat
  2. 12:41 Fakt cenná informace.

   Smazat
 10. Ruská armáda je nejlepší na světě.Kdyby Stalin nevystřílel 3/4 velitelů Rudé Armády byla by RA v Berlíně o 3 roky dříve.Nepodcenujte vojenské mozky ,které se zrodily v ruském národě

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mrkni kdo je vystrilel, do Googla byl to Jagoda skret(1937-9) popraven za tuto likvidaci. a potom po nem jeste mensi zmrd Jezov (150 cm ) a po nem zid Beria ktereho Konev zastrelil hned po soudu

   Smazat
  2. Až na ten fakt, že bez dobré koalice Rusák všecko vždycinky projel! Počínaje Livonskou válkou, přes války s Poláky tzv. Smolenskou, Sedmiletou válku, kdy přesedlal na stranu poraženejch, po Krymskou válku a války s Japončíky. Svý porážky završili opět přestupem k poraženým hanebným mírem brestlitevským 1918! A ani pak to nebyla žádná sláva - nejdřív dostali po mordě od Poláků od pak od Finů! A nemít v zádech Ameriku za WWII. už by ani jako stát neexistovali! Ono stačilo dokonce i kdyby bývali byli Poláci rozumný a vše mohlo bejt jinak, kde by dnes Evropa bývala byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
  3. A z těma "mozkama" bych to taky extra nehrotil. Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn! Nakonec se svýmu osudu stejně nevzepřeli - - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   .... a proto je bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace!

   Smazat
 11. Napsal si někdo na starý kůl,
  Válka je vůl.

  Americký rakety- bombybomby schválně nerozlišuji cíl. A likvidují továrny, nemocnice, vodárny. Známe z II. Sv. valky v ČSR a z dalších USA válek. IS je např. tajně řízená USA, aby mohli beztrestně nakráčet na střední východ. Vždycky se ptæt komu to prospěje

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.