Reklama

úterý 5. února 2019

Soudruzi plánují nový mezinárodní svátek „Den EUropy“. Májové průvody za hřmotu Ódy na radost, projevy ischiatika Junckera a vyvěšování EU vlaječek?

Jean-Claude Juncker
KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA
5. 2. 2019 iPrima
Část poslanců Evropského parlamentu podporuje zavedení nového mezinárodního svátku: „Dne Evropy“. Krok má podpořit „evropské cítění“ občanů. A hlavně! Jeden den v roce pro nás – EUnijní plebs – zdarma! To za tu cenzuru a stovky příkazů shora přeci stojí! Ještě, že ty soudruhy máme. Opět se však nevyhnu výhradám k záměrné manipulaci v zaměňování dvou rozdílných pojmů: EU a Evropy. Jde totiž evidentně o „Den EU“, nikoliv Evropy.


„Den Evropy“, který zatím není oficiálním svátkem, připadá na 9. května a zaměstnanci institucí EU mají v tento den volno. Podle iniciativy by ustanovení tohoto mezistátního svátku pomohlo vybudovat silnější evropskou identitu mezi občany, píše server euractiv.com.
I ty, soudruhu, přilož ruku k dílu. Musíme budovat společně, neztrácet sílu

Tak tak – budovat je třeba. Nejlépe světlé zítřky a nejsvětlejší pozítřky. Kupředu levá a euromládí vpřed! Nás nezastaví žádný konzervativně-zpátečnický vřed!

Výše navíc názorně vidíme už u takové banality, jak někteří jsou si jako dříve rovni a někteří rovnější, neb soudruzi v Bruselu a Štrasburku už ten den volno mají – zatímco plebs, který na jejich neuvěřitelně nákladné hašteření a „ischiatidy“ vydělává, je v rachotě. Kdyby byli páni v Bruselu alespoň trochu féroví, tak dají už dávno v ten den volno alespoň těm, kteří se cítí býti tzv. EUropany. I když je fakt, že ten den by se tak u nás asi cítil prakticky každý.

Ukázat jednotu a bojovat za naše hodnoty. Beru na vědomí. Co tam máte dál?

Potenciální mezinárodní svátek „Den Evropy“ odkazuje na 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraniční Robert Schuman představil deklaraci, v níž navrhl vytvoření Evropského společenství uhlí a oceli, což byl předchůdce dnešní EU.

„Zdá se, že existuje jasná podpora z několika parlamentních uskupení, jako jsou Zelení, Socialisti a ALDE. Svátek 9. května není jen kvůli volnu, ale abychom mohli ukázat naši jednotu a bojovat za naše hodnoty,“ uvedl podle serveru chorvatský europoslanec Ivan Jakovčič.

Tak nějak se mi zdá, že europoslanci mají podobný generátor náhodných prefabrikovaných frází, jako má Richard Krajčo generátor náhodných slov pro texty svých písniček.

- - -


45 komentářů :

 1. A proč ne, pořád lepší jak slavit říjnovou revoluci v listopadu-nebo obráceně-? a vítězný unor, kdy komunisti vše znárodnili, ukradli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a ve vítězném listopadu 89 jim to ukradli jiní a to takovým způsobem, že už to nikdo,nikdy nenajde,ha,ha,ha

   Smazat
  2. Vždyť přesně pro ten důvod o kterém píšete, ten návrh modří bolševici z EUroSojúzu navrhly, pane 9.49. Pepek Vyskoč na kterého reagujete, si "jenom" kopl gól do vlastní branky.

   Smazat
  3. Nepsat o tom, co neznáš, nebo věnovat aspoň minutu hledání na Wikipedii, nebyl bys za hlupáka.

   Smazat
  4. Vy 3 zoufalcííí, slabé, málo, bez jakéhokoliv argumentu,a ty s tím PEPKEM,už hodně trapné obehrané a ty jako autor tak více hloupej.A co mám jako hledat na Wiki?, že komouši nic neukradli?

   Smazat
  5. 10:33 tak mi vyvrať, že to tu po komunistech nikdo nerozkradl. Komik, který mele o tom, jak komunisti kradli a čumí na lebedu na místě kdysi fungujících továren a nemůže pomalu vystrčit rypák, aby nestál na církevním. S tímhle darem pobavit můžeš jít ke Krausovi.

   Smazat
  6. To víš, že ne 10:33. To jen ti tvojí prvorepublikový politici,co kolaborovali zaspali a pokouší ty šmelináře doběhli.

   Smazat
  7. Pepek Vyskoč ztrácí nervy:-). A proč bych ti dával argumenty vole? Stejně s nima neumíš nic dělat, jak ti to tady dokázaly ti tři "zoufalci":-). Na tvý trapný obehraný kecy chceš argumenty? Na starý pytel(zn.Pepek Vyskoč) stejnou záplatu. To víš Pepku, to by ti tak hrálo, ty se tady vybliješ a pak abychom ti nato dávaly rgumenty abys ses měl z toho kabaret. Takový partnery hledej na hovínkách.cz

   Smazat
  8. 11:51 máte pravdu.On je to jen kretén a myslí si, že není.

   Smazat
  9. 9:49 Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením loupeživého Února 1948 a božím trestem za pokrytecký a šalebný „samet“. V Únoru 1948 byl KSČ, vedoucí silou zbabělého, lenivého, kolaborantského a závistivého lumpenproletariátu, (s podporou tří oportunistických stran „národní fronty“ a huhňavého křiváčka Beneše) po pečlivě převzatém vzoru dvou sousedních velkých totalit (Hitlerovy a Stalinovy), uloupen skutečným pracujícím a zákonným vlastníkům majetek za BILIONY, avšak „revoluční" (neústavní) cestou a zaveden feudalizmus dědičných Kádrových Soudruhů Československých = KSČ (bez několika rudých „sionistů“- tehdy preventivně ožraleckým buranem Gottwaldem popravených). Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci, ožebračenými měnovou reformou 1:50 na spořitelních vkladech, dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Předúnoroví odborníci směli (tiše a pokorně) režimu až do svého vymření sloužit a udržovat zbytky solidní předválečné „kapitalistické“ morálky (dnes klamně připisované komunistům). Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (na Slovensku HZDS, KDH a SMER). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Disident = odpadlík, který směřuje ke korytu zkratkou mimo stávající systém. Šťastně se zbavili "neužitečného idiota" Dubčeka a každý solventní daňový plátce i nesolventní volič je jim dobrý v jejich absurdní oposmluvní frašce: „Každý chvilku krade pilku“, trvající až do té doby, než ruský protektor převezme českou smrdutou zamořenou kotlinu do své gubernátorské a investorské správy, lenivé příživnické čecháčky přesune za Ural, jako nárazník ke komunistické Číně a nahradí je Novými Rusy, nebo ruskými muslimy. Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví

   Smazat
 2. -- a tímto jsem se rozhodl prohlásit Marii Le Pen za dočasnou prezidentku Francie a poserte se soudruzi (další kolo bude že v týhle kolonii ustavím novou vládu - tyhle kolaboranti ať táhnou) ať žijou svobodné a demokratické volby - cha cha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VIVAT MARINE! Francouzská Marina pod velením presidentky Marine obepluje celý svět. Victoria Gloria!

   Smazat
  2. Ja taky považuji Marii Le Pen za legální demokraticky zvolenou prezidentku Francie. Francouzský diktátor Makarón který po zmanipulovaných sfalšovaných volbách si uzurpoval moc ať táhne do Bastily!

   Smazat
  3. PRVNÍ
   prezident, který na symbolu české státnosti,
   Pražském hradu, nechal vyvěsit protektorátní
   vlajku EU, byl a je M.Zeman.
   Zatracovaný V.Klaus měl aspoň tenkrát tolik
   hrdosti, že tento akt podřízenosti opakovaně odmítl.

   A teď se, milí kolaboranti,třeba opupínkujte !

   Smazat
  4. Nesahej mi na Mosheho ,to za chvili budes nadavat na Salgovice a Havla.On to byl kdo po vzoru naseho milovaneho Trumpetisty navrhl otevrit nove mesto Golemovo a to v nasi drahe vlasti a hlavnim meste Jerusaleme Shalom na veky at zije Tlacenka

   Smazat
 3. TO: 9:14. Máš pravdu. Jenže soudruzi komunisti slavili sedmý listopad skutečně jen sedmého listopadu. Praporky a vlaječky práporaly a vlály tak tři, čtyři dny předem a potom. Stejné to bylo kolem pětadvacátého února. Dnes si události srpna 68 připomínáme už od června, Palacha oslavujeme dva měsíce, listopadové události už od září, úmrtí Havla měsíc a tak bych mohl pokračovat. A nejde jen o politiku. Vždyť i ten Santa Klaus místo na saních v Adventu připlouvá na kánoi v největších hicech už v srpnu. Takže já si myslím, že den Evropy omezen jen na 9. květen je málo. Já bych začal s oslavami už někdy v únoru a skončil tak v září. Ona by to byla výhoda i pro takovou ČT, kdy by měl Moravec na půl roku o téma postaráno a takový Mitrofanov by po stejnou dobu mohl psát své komentáře na téma Evropa a my. No a konečně Halíci a Pehe-ové by měli dost času na bádání nad odkazem EU.
  A já jdu vyvěsit vlaječku EU. Je dnes sice teprve pátého února, ale devátý květen je tu coby dup. Budu možná vyhodnocen jako nejlepší soudruh eurohujer. ;-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perfektní nápad!!! "To je blbý. To se bude líbit." (J. Werich)

   Smazat
  2. 9:34 Soudruhu, je obrovský rozdíl slavit naprosto neduležitý 7 listopad a zločinný unor, narozdíl od smrti pana Havla a Palacha.Pokud píšete o té době oslav Havla nebo Palacha, tak jste hodně hloupej.

   Smazat
  3. 10:26 Ty si soudruhu slav to, co slavit toužíš. Nemusíš to ani nikomu sdělovat. Teď už máme svobodu a co oslavujeme, je výhradně naše věc. Kapišto soudruhu? Nikdo tě nebude pronásledovat za oslavy Valentýna, nebo VŘSR, soudruhu.

   Smazat
  4. Moc se směji novodobým politrukům-nástěnkářům 10:26 a 11:13 (on to může být i jen jeden samojediný pablb, který se musel dlouho nadechovat k druhém skoku).
   Hlavinka vylízaná; asi studuje politologii, možná v Brně.

   Smazat
  5. 11:13 Nějak jsi se do toho SOUDRUHU zaplet.Nevadí, trochu tě opravím, pokud jsem sympatizant pana Havla, tak jsem těžko soudruh, ale to ta tvá rudá hruška asi těžko pochopí. Jen si dál oslavuj tu tvojí VŘSR a unor, tím ukazuješ co jsi za rudé hovado.

   Smazat
  6. 14:18 Další pičmunda, chytrák, co tam máš dál HLAVINKO vyjebaná.Jsem moc rád, pokud se vyjadřuje ještě teplé HOVNO jako ty.

   Smazat
  7. Docela se bavím, jisté je, že výběr "Dne EU 9.5." vymyslel filuta nebo Junker po lahvi vodky.

   Smazat
  8. 14:25 pokud jsi sympatizant Havla, tak jsi k politování.Ale to tvá havlohruška těžko pochopí.Havlohovado.

   Smazat
  9. Po listopadu se všudypřítomná, husitsky loupeživě založená, „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, pod vedením KGB „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „politicky soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští "disidentští" hajzlové podvodně „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD, se kterou si následně vytřeli řiť a založili SPOZ a Lánské pučisty; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické rusofilské sv-ně založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, estébácké burešovské oligarchy a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní partaje.

   Smazat
 4. Jsem pro, 9 května jsme byli ovobozeni neznámou armádou od neznámých okupantů. Je hezké, že si to chce EU připomínat, alespoň touto formou.

  OdpovědětSmazat
 5. Když se vyhlašují za státní svátky kdejaké církevní katolické, proč ne EUropský DEVÁTÝ KVĚTEN - pro starší z nás i Den osvobození našeho hlavního města Prahy od německých okupantů. A spojily by se dva dny volna (8. a 9. 5.)

  Navrhuji v rámci multikulturalismu dodržovat jako státní svátky kromě EU a katolických i protestantské, židovské a muslimské. Každý týden volné sváteční dny, do práce jako dnes ve svátek. Pravda, ovšem budu muset předzásobit špajz na týdny dopředu... když se ve svátky nesmí prodávat...
  AŤ ŽIJÍ NÁPADY LENOCHŮ. S EU SPĚJEME DO ... hmm ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněls vole na svátek vzniku Husitského státu "božích bojovníků" v stylu Islámského státu:-). To zarytí ateisté-komunisté byly důslednější než ty. Vy každý rok s ním jenom upalujete slavit toho svého svatého ideologa Jana Husa.

   Smazat
  2. 10.08 Neplodný bratře našeho vola, protestanti vám nestačí? U vás ve chlévě a na hnojišti si tykáte?

   Víte proč komunisté tu zatracenou církev en bloc nevypráskali a nezrušili? Protože byste vy, či vaši předci soudruzi funkcionáři, nemohli jezdit ke zpovědi a na mši do sousedního okresu, kde je (jako) nikdo neznal... a na konzultace k rabínům... kteří je znali naopak moc dobře. Mnohé z nich do funkcí dosadili.

   Smazat
  3. 10:38 i plete Česko s Polskem.

   Smazat
  4. 14.19 Nepletu si Českou republiku (nějaké "Česko" neuznávám) s Polskou republikou - sestrou Farské republiky. V Polsku chodili funkcionáři i generalita na mše i za socíku zcela veřejně. Proto také tehdy dostali svého prvního Papeže...

   Smazat
  5. 17:04 Polsku také vděčíme dnes zato, že ruskej Mongol, který se od dob Ivana IV. - potomka to Čingischánova dral k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu a dere neustále celých těch 500 let, byl zastaven. Ponejprv ho zastavil Livonskej Řád! Poté Republika Obou národů a dnes je to NATO, kdo je zatlačil zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.! Ono stačilo dokonce i kdyby bývali byli Poláci rozumný a vše mohlo bejt jinak už před WWII., kde by dnes Evropa bývala byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 6. Miesto fotky Junckera mohla redakcia dat foto
  Brezneva, ved ozran ako ozran,
  miesto Europskeho parlamentu napisat ze rozhodlo
  Politbyro komunistickej strany ZSSR,
  miesto stvaveho hesla so Sovietskym zvazom na vacne casy
  uviest s Europskou Uniou na vacne casy a nikdy inak,
  a uvedomime si, ze sme tam, kde sme boli.
  Akurat ze nam nediktuje Politbyro z Moskvy,
  ale Politbyro z Bruselu.
  Takze aka zmena ?
  Svine ostali skoro tie iste, akurat koryto, valou, sa premiestnilo z Mosky do Bruselu.
  Nasrat aj na taku EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vynechal jste drobný rozdíl. TO POLITBYRO V MOSKVĚ BYLO SKUTEČNÝM VRCHOLEM MOCI, kdežto "POLITBYRO EU" je pouze VIDITELNÝM VRCHOLEM MOCI, protože skutečný mocenský vrchol a "nototvůrce" je veřejně neviditelným, a zřejmě sídlí kdesi za Velkou louží... snad alespoň JHVH a Čert vědí kým a kde je.

   Smazat
 7. Část poslanců Evropského parlamentu podporuje zavedení nového mezinárodního svátku: kdo to je konkrétně ?
  Prochlastaný dement Juncker na fotce v tom není asi sám.
  Uvědomte si vy, kdo tady píšete,že EP tvoří hajzlové,které občané zvolili.Za blbost se přece platí a proto se příště nevyhýbejte volbám do EP jinak tam budou stejní hajzlové jako nyní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověče poraď, jak poznám v co se Telička přetelí.

   Smazat
  2. 19:14-myslíte, že mu narostou vlasy? Možná vousy a převtělí se v Lenina, kde začínal.

   Smazat
 8. Polsko neposlouchá EU ! Na údajných Polských jatkách, nic závadného nenašli...Mistr, hotelový kuchař,, dobře rozpozná kvalitu masa, v pražských cenově drahých hotelech, by z něho nevařil...Polsko tohle aférou o které píše obdobně i Evropský tisk, bude finančně velice poškozené ! Sankce si EU proti Polsku nedovolí a tak používá záškodnické metody...
  Makroekonomicky poškodit a oslabit V4*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:18 05.02.2019(aktualizováno 12:23 05.02.2019) Získat krátkou URL13658
   Vláda Slovenska bude muset čelit čtyřem právním řízením ze strany Evropské komise. Vyplývá to z měsíční zprávy, která zveřejňuje informace o právních krocích proti členským státům, které podle evropského práva nesplnily své povinnosti.

   Smazat
 9. Tak zpočátku jsem chtěl poslat Ďura do salaše a poradit mu ať zavře ústa a vrata za sebou, ale když čtu přítominy například od nounejma Neználka, tak zjišťuji, že to stádo ovcí sahá až do Čech.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak to uz je na mne moc

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.