Reklama

pátek 1. února 2019

Soukromý názor ministra zahraničních věcí

Karla Maříková
1. 2. 2019 PSP  
Interpelace na předsedu vlády, čtvrtek 31. 1. 2019
Poslankyně Karla Maříková (SPD): Děkuji za slovo, pane předsedající. Vážený pane premiére, ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal zákon, který rozšiřuje řady válečných veteránů o někdejší příslušníky Ukrajinské povstalecké armády, ozbrojené složky Organizace ukrajinských nacionalistů, lidově zvaných banderovci. České Ministerstvo zahraničí reagovalo na novelizaci ukrajinského zákona slovy - cituji: "Se složitými kapitolami dějin se každá země musí vypořádat sama. Není úkolem diplomacie hodnotit nebo zkoumat historii, to je záležitost historiků, nikoliv diplomatů."Banderovské oddíly v únoru 1943 zahájily etnické čistky Volyně v severozápadní Ukrajině, při nichž zabíjely Poláky, volyňské Čechy i Židy. Během tzv. krvavé neděle v červenci 1943 napadly 530 polských vesnic, osad a statků a zavraždily kolem 17 tis. polských civilistů. Na jaře 1944 se přesunuly do východní Haliče. Celkový počet polských civilistů včetně žen, dětí a nemluvňat povražděných banderovci historici odhadují na 80 tis. až 130 tis. ZDE

Není reakce Ministerstva zahraničí pokrytecká, když nedokáže odsoudit zvěrstva páchaná banderovci, a nepoškozuje tím české národní zájmy? Jaký k tomu máte vy jako premiér postoj? Děkuji.

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Děkuji za dotaz a prosím pana premiéra o odpověď.

Předseda vlády ČR Andrej Babiš: K vašemu dotazu chci jenom říct, že já samozřejmě podklad na odpověď na tu interpelaci mám, postoj Ministerstva zahraničních věcí. Ten postoj, který prezentoval pan ministr zahraničních věcí, nebyl projednáván na vládě. A já za sebe jako za osobu můžu říct, že mám na to stejný názor jako vy nebo pan prezident.

79 komentářů :

 1. Pro mne odpověď Babiše je dostatečná a směrovaná na březnový sjezd ČSSD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Premiér vlády zodpovídá za chování ministrů.
   Bez personální, radikální změny,
   tiše podporuje Banderovce...
   Něco jiného říká a přes to jeho podřízený dál vykonává podrazy na celou naší společnost...? *

   Smazat
  2. Musíme počkat. Pan premier ještě alespoň 3x změní názor. On řídí vládu jako firmu? Musí mít v té firmě opravdu velký bordel.

   Smazat
  3. Myslím, že plnění příkazů Merkelky je v současné době již neperspektivní. Vlk se sice nažral, koza již není celá a našim lidem udělal MZ jen ostudu.

   Smazat
  4. 9:10- Babiš firmu nevlastní, vede jen skupinu akcionářů, voličů a správní radu. "Bordel" v této firmě dělají voliči akcionáři, nevědí co chtějí, to je problém kolektivní firmy zvaný stát. Vyřešení tohoto problému snad ani nechtějte!

   Smazat
  5. 11:29
   Pane POvolný prosím, komediantů zde máme dostatek.
   Jako vtip hodně slabé.

   Smazat
  6. Pro mě ne.
   http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/7545-pranyr-ze-dne-27-ledna-2020-aneb-pane-babisi-umite-pocitat

   Smazat
  7. 17:09-teď nevím, komedianty nazýváte voliče nebo politiky? Pokud ty druhé, nejsou jimi i ti první?

   Smazat
  8. 17:44-odkaz je zajímavý a předvídatelný. V té "budoucnosti" Zeman a Babiš zůstávají ve funkcích, jen ti socani se nějak "vytratili".

   Smazat
 2. TAK ONO TO NEBYLO PROJEDNÁNO VE VLÁDĚ?PODIVEJME SE!

  Tak ten Petříček je nejen přeceda ČSSD,ale vrti celou vládou a ta na to kouká jako bezmocné telátko.
  No a to prosim slibil pan Babiš,že tu ČR uřidi!

  MERDE!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaplatil si ten ministr tu soukromou cestu sám nebo prachy ukrad ze státni kasy?

   Smazat
  2. Nemohl by pan Babuš zrušit funkci přecedy ČSSD,která se jevi zbytečnou cestou jeho ministra,kterémumusel podepsat na jeho soukromou cestu cesťák a on tam fungoval jako neřizená střela a nedal prý ani věnec na naše padlé za osvobozeni Kyjeva!
   No sebrat tomu opředsedovi ČSSD plat na půl roku,stejně má nahrabáno z našich peněz a dát ho ministrovi za zvláštni úsluhu djadju Banderovi!

   Smazat
 3. Poslal jsem včera Babišovi dopis, aby vykopl Petříčka, než těch škod tady způsobí více, pište Babišovi, to má svůj smysl. Čím dříve budou sociální demokraté ven z parlamentu, tím lépe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:16 nějak rychle jsi zapomněl,

   PROČ se socani zase dostali ke korytům, že ano.
   Babišovi nic jiného nezbývalo,
   neboť tzv. demokratický blok sestavení nové vlády blokoval, tak to vzali socani všemi deseti...

   A protože s tou odpornou podlézavou chátrou neměl Babiš většinu, podpořili jej komouši.
   Volby jsou jedna věc,
   ale povolební vyjednávání je už pouze handl o koryta,
   na což nemá blbý volič VLIV.

   Smazat
  2. 8:13
   A protože u ž je nepotřebuje k uznání vlády, tak by je mněl kopnout do řitě. A vykopnou je hodně daleko nejlépe až za ocean.

   Smazat
  3. Kam se mu píše aby se mu to dostalo do rukou?

   Smazat
  4. Anonymní2. února 2019 8:13
   Babišovi ještě zbývala možnost SPD, s podporou komunistů. Tuto možnost zavrhnul, protože by musel přijmout zákon o referendu a vystupovat ostřeji, proti navážení Afričanů a Arabů do Evropy. ..P.K.

   Smazat
 4. Nenechte se strhnout nazory lidi kteri slouzi dablu a nebo nic nevedi jako zde vetsina ,jen papouskuji . Ono to s temi banderovci asi bylo opet trochu jinak nezli rikaji dnesni "dejiny" Zalezi kdo je pise,stejne jako rikaval Pepa Zelezny :nezalezi kdo koho voli ale kdo to pocita
  On Adolf take se zrekl sveho kamose Hessa kdyz letel do Anglie s jeho pozehnanim ,preci pred narodem si musel tvar zachvat .A rekne nekdo nekdy pravdu? Proc napriklad posunuly opet Anglicane otevreni archivu o 70 let?? Jestli nevite ctete na internetu je zde vs e,stejne jako s temi Vlasovci a Banderovci .A co dnesni politika VSECH?? Jenjedna velka lez ,jako vez ,ze s.Radosto??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mužete nam osvetlit jak jinak to bylo s Banderovci?Zatim ani BIS nic jineho nevysvetlila.Třeba to jeste prijde?

   Smazat
  2. Tyhle pokusy nácků (viz 4:28) o revizi dějin budou pokračovat. Musíme se jim rázně a do počátku postavit.

   Mimochodem, podle toho jak píše, Anonym 4:28 nevypadá na Čecha.

   Smazat
  3. Bagoune: Jak by se mohli čučkaři vyznat v dějepisu a dějinách, když nenajdou ani amána, který byl nedaleko jejich výstavného a drahého mocenského sídla.

   Smazat
  4. 5:14
   Čučkaři mají nastaveno zaměření na dálku tj. Čína a Rusko. To co mají za rohem nevidí. A dějiny jsou pro ně něco co svým rozumem nechápou.

   Smazat
  5. Nakonec se ti zavraždění na Volyni umučili vzájemně sami, aby udělali svým ukroušským spoluobčanům nehynoucí hanbu až na věky věků? Ty věnce oběšených děcek, to byly figuríny z obchodu? Nebo jak jste to myslel? Kdokoliv se dopustí něčeho tak nepředstavitelně strašného, jako se dělo tam, má být eliminován. Kdo něco takového schvaluje, má být doživotně vyhoštěn z jakékoliv lidské společnosti. A kdo k takovému schvalování mlčí s tím, že to není jeho věc, ten nepatří mezi slušné lidi. Howg.

   Smazat
  6. 14:28 Tam je to národní tradice, tak se tam hajdamácí a jinej slovanskej póvl chovali dycinky! Ale co je dovoleno Jovovi (např. proruský Bohdan Chmelnickij) není dovoleno volovi (antiruský Stěpan Bandera) - cituji:

   "Roku 1648, když zlosyn Chmelnický se svým vojskem obléhal město Zamošč a nemohl ho dobýt pro jeho pevné hradby, jimiž bylo obehnáno, dopustili se hajdamáci velkých hanebností v Tomašově, Bilgoraji, Krasniku, Turobinu, Frampolu a také v Goraji, zapadlém hnízdě, jež leží mezi kopci.

   Byly masakry, lidem stahovali zaživa kůži z těla, zabíjeli malé děti, ženy znásilňovali a pak jim rozparovali břicha a zašívali do nich kočky. Leckdo utekl do Lublina, mnozí se dali pokřtít nebo byli prodáni do otroctví."

   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/sabtaj-cvi-sekty-kulty-mesiasi-serial.A160411_125919_zahranicni_aha

   Smazat
 5. Celý Babiš . Já nic já muzikant . Tak to bude i s migranty až se do Česka nahrnou . Pak zase řekne já za nic nemůžu , ve vládě se to neprojednávalo no ale když už jsou tady tak co s tím naděláme . Typický Babiš . A co na to prezident Zeman ? Místo na Vysočinu se pak přesune za svými kámoši do Izraele ?

  OdpovědětSmazat
 6. Premiér Babiš a s ním celá vláda bojuje proti komunistům a ne proti fašismu. Jak Vojtěch Filip s komunisty vyklidili tuto oblast, tak o to více se rozmáhá fašismus. Jak nedávno Filip dostal dopis, že není komunista ale vypasený buržoust, též si to myslím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:01 Přesně tak a proto jsem komunisty přestal volit a dolejš zapomněl že není členem stop09.

   Smazat
 7. Petříček není pro socany světlem na konci tunelu. Jeho slova jsou umíráčkem socdem. škda, mohla to být lidem prospěšná strana, než se do toho dali špidlovci, grossovci a jejich oligarchosouputníci. Je mi líto těch opravdu poctivých socdemáků. Socdem je pro slušné lidi vybydlená značka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:16
   To jo, ale socani neví zda je to světlo bludička nebo otevřene dveře do pekla. Nebo to ví a chtějí se ohřát.

   Smazat
 8. Nikdy jsem si nepomyslel že oslovení Banderovec(po zkušenostech na našem území s nimi, kdy i tu řádili a chtěli se prostřílet na Západ) bude čestným titulem!!! Tož tedy Petříčku, ty jeden Banderovče... M.R.

  OdpovědětSmazat
 9. To Zeman nevěděl jakou nacistickou veš schválí na pozici ministra zahraničí. Když místo Pocheho tam schválil Petříčka, tak i malé dítě vědělo, že je to přesun z bláta do louže. Buď už to v té hlavě nemá v pořádku, což si nemyslím, nebo je to jeho další krok k potopení mládežnické ČSSD. Navíc mne zaráží i naprosto alibistický přístup vedení ČSSD k pronacistickým postojům Petříčka. Asi se nám z ČSSD stává post nacistická strana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:42!
   Zeman velmi dobře zná všechny vši v politickém kožichu ČR. otázkou je co s tím dělá (repelent či rondup nikde, asi potřebuje notičky od svých kámošů, aby třeba nešlápl do měkkého, čehož by si národ všimnul. Z českého politkožichu už můžete vybírat pouze hnidy (prý mají hodně minerálů a chitinu) a tak platí ono ryze české pořekadlo "nakonec japonec". No sranda teprve bude. Siofašišmus a židonacismus se odkopávají rychleji než jsme doufali. Kdo v dnešní době postaví gilotiny na každé návsi?

   Smazat
 10. A jak by se mělo označit Rusko, které v 30 letech min.sto. vykradlo Ukrajině veškeré obilí a v následným hladomoru vymřelo miliony lidí v UK. Rusko sprostě ukradlo Krym, tak kdo je ten fašoun? RUSKO!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:49 Ty "informace" máte od pana Koudelky nebo z některého jiného "zaručeného" zdroje ?

   Smazat
  2. Máte silné mezery v historii, když už opomenu to, že tehdy už existoval SSSR. Vsadím se, že vám neříká nic jméno Kaganovič a souvislosti hladomoru. Zkuste se dovzdělat, ať tady nevypadáte jako jeden z účastníků diskuze na Novinkách, vymytých ČT. Stejně tak to platí o Krymu.

   Smazat
  3. 9:49 kecy, kecy, kecičky, jenom tady reprodukujete banderovskou propagandu. Máte omezenou inteligenci houpacího koně. V té době přece umírali hlady lidé na celém světě, i v USA! V tehdejším SSSR i díky občanské válce, na které měli svůj podíl dokonce i čsl legionáři, nejenom západ.

   Smazat
  4. 12:13 Hlavně rudý zkurvenci ty komoušskej čuráku! Rusko zaniklo nejpozději v březnu 1917 a poté ho nahradil židokagal SSSR, stát neschopný lidské existence stejně, jako jeho nástupce, parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   a který bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace!

   Smazat
  5. 12:13 Myslím, že ta vaše inteligence pokulhává pokud napíšete prolhanej blábol, tomu houpacímu koni, mužete vy, tak akorát závidět.

   Smazat
 11. Mám takový dojem, že Petříčka vláda pochválí za vzornou reprezentaci lidu České republiky u Banderovců a fašistů na Ukrajině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že i Bundesregierung von BRD pošle poděkování za vzornou reprezentaci EU.

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:21-chudáčku. Vy už musíte pro trochu lásky do bordelu?

   Smazat
  2. 11:21 Pepku zalez, víme, že jsi poněkud retardovaný jedinec, který umí jenom sprostě mečet!

   Smazat
 13. To, že Porošenko adoruje banderovce (a jejich ideový odkaz), ovšem není historie, ale nechutně hnusná přítomnost!
  Pokud ani toto ten soc.-dem. petříček nedokáže rozpoznat, pak nepatří do funkce ministra, ale do péče v blbinci.
  A spolu s ním i ti, kteří petříčkův postoj podporují nebo tolerují.

  OdpovědětSmazat
 14. No servus, další perlička do tvého psychologického profilu degeneráta. S tím ses chlubit neměl, zoufalče, že musíš lozit po bordelech.

  OdpovědětSmazat
 15. I tento článek z Protiproudu, ukazuje, zač stojí ministr Petříček: http://www.protiproud.cz/politika/4250-skandalni-petrickova-navsteva-na-ukrajine-ani-slovo-k-vyroci-masakru-oslava-vrahu-a-jejich-ochrancu-zakon-o-banderovcich-jako-vysmech-ceskym-a-polskym-obetem-vlajka-ukrajiny-nad-prazskym-hradem.htm

  OdpovědětSmazat
 16. Dnes se mně náhodou dostalo do rukou sobotní Právo a co nevidím, obsáhlý článek, pod který se podepsal ministr Petříček. Po přečtení tohoto článku jsem pochopil, že Petříček není ministrem české vlády nějaké samostatné země, ale jednoznačně americkým lobbistou, jakousi mluvící hlavou, která nám tu sděluje americký úhel pohledu na svět. Udělal jsem si závěr, že jsme dnes pod AMERICKOU KOLONIÁLNÍ SPRÁVOU, i když se často nevole obyvatelstva směruje jenom na Brusel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orbán nám tu v Česku chybí, Babiš mu nesahá ani na paty. Orbán americkým diplomatům na plná ústa oznámil, že Maďarsko hodlá provádět neutrální zahraniční politiku a nikoli plnit požadavky USA (napsal The Wall Street Journal). Orbán totiž odmítnul americké nařízení, aby čelil „čínské kybernetické špionáži“ a podpořil Ukrajinu proti Rusku." České loutky dostaly stejný příkaz a evidentně poslechly :-)

   Smazat
  2. 12:06- asi nám chybí dobrý rétor a správný politik v jednom těle. Odděleně jich znám několik.

   Smazat
  3. PS. pro tu podmínku, politik, rétor a nosný program doplňuji ještě podmínku "podhoubí", což Orbánovi dala reálná cesta migrantů přes Maďarsko. My jsme skutečně zemí studenou (politických voličů), bez velkých problémů. Nezoufejte, náš čas přijde, jako vždy v historii, když o něco šlo, bohužel.

   Smazat
  4. 12:03 "..., žejsme dnes pod AMERICKOU KOLONIÁLNÍ SPRÁVOU..." - Přihlášku do té kolonie(NATO)podal Zeman a Ty´s mu to nadšeně oreferendil, vzpomeň
   si! To, že spolu se Zemanem a ostatními farizeji
   nadáváme Sobotkovi do vlezprdelků, to z nás vinu
   nesejme, neboť ZA BLBOST SE PLATÍ. Za SVOU BLBOST
   zaplatíme. sck

   Smazat
 17. Tak že pan ministr zahraničních zájmů podpořil naci ideologii a genocidu etnických Rusů na východě Ukrajiny?Měl by být vyšetřován za podporu takového svinstva.

  OdpovědětSmazat
 18. Petricek podporuje vrazdeni v Donbasu a Luhansku. Petricek podporuje Banderovce a jejich vrazdeni!!!
  PETRICEK MUSI DOSTAT VYJIMECNY TREST SMRTI!!!!
  dustojnik-val.vetetan

  OdpovědětSmazat
 19. Babis drzi Petricka ve funci, takze Petricek mluvi i za Babise!! Babis take plni ukoly cizi moci!!! Tesim se az se zmeni rezim a "lidove soudy" budom mit prace az, az!!! Tesim se az bude obnoveny trest smrti !!! Pak si politici zacnou uvedomovat co to je "zodpovednost" co to je Ustava, co to je " oficialni slib vernosti lidu"!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 20. Zvláštní vláda, ministerstvo podepíše deklaraci, se kterou premiér nesouhlasí, ministr jezdí po světě, pindá nesmysly a premiér s tím opět nesouhlasí. Vláda údajně rozhoduje ve sboru, buďto tam tedy nechodí Babiš, nebo ministr, nebo má Babiše na salámu. V takovém případě by měl pan ministr ovšem vyfičet z vlády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš trpělivě čeká za bukem a nechává ČSSD se totálně znemožnit a pak se jich v příštích volbách zcela zbaví. Není lepší, ale je rozhodně "prefíkanější" :-)

   Smazat
  2. Jak vidím Hamáčka ,Poche a Petřička ,vidím nácky !

   Smazat
 21. S Ukrajinou jsou jedna ruka, když sem chtějí nalifrovat ročně 40 000 ukrajinců na práci. To bylo keců o ruskojazyčných mafiích a odsunu rudé armády. Teď tu budeme mít zpátky dvě až tři divize ročně a to bez jakékoliv kontroly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. trapné je, jak furt operují nějakými čísly vycucanými z prstu, protože dnes není podstatná legální imigrace z Ukrajiny, ale právě ta nelegální a ta bude násobkem té legální

   Smazat
  2. Socdemáci jsou v podstatě zakuklení banderovci. Nejen Pochva a v ní vpochvený trpasličí Petr zvaný Petříček. Ale hlavně jejich guru Chmatáček. Pardón, Hamáček.

   Smazat
  3. Jen nedovzdělaný debil může tvrdit, že nucené práce Čechů v říši byly od Hitlera v podstatě podporou Čechů !!!U Babiše je to s Ukrajinci stejné, není to k na podporu Ukrajiny ale české ekonomiky.

   Smazat
 22. Petricek, potazmo Babis a cela vlada souhlasi s Petrickem a ten podporuje ukrajinsky fasisticky Porosenkuv rezim!
  Porosenko a Banderovci vypalili dum v Odese, kde upalili cca 40 lidi a nikdo neni zodpovedny!? Porosenko odmita vrazdy vysetrit! Petricek podporuje Ukrajinske vrahy proto musi byt potrestan vyjimecnym trestem smrti!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 23. Mne se libi, jak si Petricek umi povodit rude dedecky a pak je ve finale kopne do jejich nevycvalane rite:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.01 skoč do ohlávky, nech se odvést na jatka a pak šup do kafilérky, protože na jelita se opravdu nehodíš

   Smazat
  2. Až tě, degeneráte, a tvého Petříčka budou obohacovači shazovat ze střechy (což dělají z plezíru LGBT), tak si vzpomeň na to, jak se tobě a tvým hnědým kalhotům budou rudí dědečkové smát. :-)

   Smazat
 24. Příště asi pan Petříček bude soukromě na sjezdu sudetoněmeckého landsmanschaftu a při té příležitosti by mohl položit věnce na některém ze hřbitovů wehrmachtu, či waffen SS. Pochopitelně opět čistě soukromě.

  OdpovědětSmazat
 25. Nesouhlasím s blbem Petříčkem, že česko podporuje Ukrajinu a jsem čechem, stejně jako občan členské země NATO nesouhlasím s dalším blbem Stoltenbergem, že členové NATO podporují USSA pří odstoupení ze smlouvy INF.

  OdpovědětSmazat
 26. Naši přátelé na Ukrajině


  Na jaře roku 1943 na Volyni, obsazené německými vojsky začaly rozsáhlé etnické čistky. Tyto zločiny neprovedli nacisté, ale militantní ukrajinští nacionalisté, kteří chtěli "očistit" území Volyně od polského obyvatelstva. Ukrajinští nacionalisté obklíčili polské vesnice a kolonie a vraždili. Zabili každého - ženy, starce, děti, kojence. Oběti zastřelili, ubíjeli holemi, rozsekali sekyrami. Pak mrtvoly zavražděných pohřbili někde v poli, vyplenili jejich majetek, nakonec domy zapálili. Místo polských vesnic zbyly jen ohořelé ruiny. Zavraždili i ty Poláky, kteří žili ve stejných vesnicích s Ukrajinci. Bylo to ještě jednodušší - nebylo nutné shromáždit velké skupiny. Malé skupiny OUN napadly spící vesnice, vešli do domů a zabili všechny Poláky. Místní pak pohřbili mrtvé vesničany "špatné" národnosti... Jako Hitler s Židy po norimberských zákonech o německé krvi... Tak bylo vyvražděno několik desítek tisíc Poláků, jejichž jedinou chybou bylo jen to, že se nenarodili jako Ukrajinci a žili na ukrajinské půdě. Dne 9. února 1943 banderovská banda Petra Netoviče, vydávající se za sovětské partyzány, vstoupila do polské vesnice Parosle u Vladimirca v Rovenské oblasti. Rolníci již dříve partyzánům před tím poskytovali pomoc, vřele přivítali hosty. Když se dost nasytili, bandité začali znásilňovat ženy a dívky.
  Před zavražděním jim uřezali prsa, nos a uši. Mužům před smrtí uřezali pohlavní orgány. Dobíjeli je údery sekerou do hlavy. Dvěma výrostkům, bratrům Gorškevičovým, kteří se snažili zavolat na pomoc partyzány, rozpárali břicho, uřezali nohy a ruce, nasypali sůl na rány, a nechali je zemřít na poli. Celkem v této obci bylo brutálně umučeno 173 lidí, včetně 43 dětí. Když druhý den partyzáni vstoupili do vesnice, uviděli v domech vesničanů hromady zmrzačených těl ležících v kalužích krve. V jednom z domů na stole u zbytků z oběda a nedopité láhve samohonky leželo nahé, mrtvé, rok staré dítě, přibité k desce stolu bajonetem. V jeho ústech byla napůl snědená okurka. Vojvodství Lutske, Lipniki, kraj Kostopil, 26. března 1943. Obyvatel kolonie Lipniki - Jakub Varumzer bez hlavy, výsledek masakru spáchaného teroristy UPA (OUN-UPA) pod rouškou noci.

  Během masakru polské obce Lipniki zahynulo 179 lidí, včetně Poláků z okolí, kteří zde hledali útočiště. Byly to většinou ženy, starší osoby a 51 dětí ve věku 1 až 14 let, 4 ukrývající se Židé a jeden Rus; 22 lidí bylo zraněno. Identifikováno bylo 121 polských obětí, obyvatel Lipniku.
  Z vesnice Volkovyja jednu noc Banderovci odvedli do lesa celou rodinu. Dlouho se posmívali nešťastným lidem. Když viděli, že manželka je těhotná, rozpárali jí břicho, vytáhli z něj plod a do břicha jí natlačili králíka. Jednou v noci bandité vpadli do ukrajinské vesnice Lozovuju. Během 1,5 hodiny zabili více než 100 civilistů, rolníků. V chatě Nasti Djagun bandité sekerou zabili jejií tři syny. Nejmladšímu, čtyřletému Vladíkovi, odsekali ruce a nohy. Jednu ze dvou rodin v Kleščinských v Podjarkově umučila UPA 16. srpna 1943. Fotografie čtyřčlenné rodiny - muž, jeho manželka a dvě děti. Obětem vytrhali oči, udeřili do hlavy, spálili ruce, pokusili se odříznout horní a dolní končetiny, bodné rány na těle...
  V obci Zalesje Koropetsky (Ternopolska oblast) 7. února 1944 došlo k ještě hroznějšímu případu. Banda UPA napadla vesnici s cílem zmasakrovat polské občany. Asi 60 lidí, většinou ženy a děti, byli nahnáni do stodoly, kde byli upáleni zaživa. Jeden chlapec ze smíšené rodiny - napůl polské, napůl ukrajinské - měl od Banderovců na výběr - zachránit si život, když zabije svoji matku - Polku. Odmítl a byl zabit spolu se svou matkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potvrzuji fakta o zlocinech Banderovcu. Vcetne zasitych kraliku v tehotnych zenach !!! Zenam po znasilneni vrazili do pochvy kul. ...a dalsi sadisticke svinstva !!! Petricek, ktery za nas slusne lidi udelal hroznou chybu, ktera se neodpousti!! Petricek za podporu vrazdeni musi dostat vyjimecny trest smrti !!! Babis, ktery to trpi-souhlasi musi byt minimalne okamzite odvolany, vyhozeny a potrestany!!!! Soudy a policie jako obvykle nic nevidi, nic neslysi ! Budou to muset udelat "lidove soudy" ...doufam ze to bude brzo. Policie a soudy neplni Ustavu!!! Ale pokud veteran stahne kalhoty a vystrci nahy zadek, tak vsichni (soudy, policie) jsou aktivni!!!
   Obcane CR toto si nechame libit, aby vrazdeni bylo schvalovano ve vysoke politice statu ??
   dustojni-valecny veteran

   Smazat
  2. Však jak pravím výše, východní svoloč je furt stejná. Ale co je dovoleno Jovovi (např. proruský Bohdan Chmelnickij) není dovoleno volovi (antiruští Železňak či Bandera) - cituji:

   "Roku 1648, když zlosyn Chmelnický se svým vojskem obléhal město Zamošč a nemohl ho dobýt pro jeho pevné hradby, jimiž bylo obehnáno, dopustili se hajdamáci velkých hanebností v Tomašově, Bilgoraji, Krasniku, Turobinu, Frampolu a také v Goraji, zapadlém hnízdě, jež leží mezi kopci.

   Byly masakry, lidem stahovali zaživa kůži z těla, zabíjeli malé děti, ženy znásilňovali a pak jim rozparovali břicha a zašívali do nich kočky. Leckdo utekl do Lublina, mnozí se dali pokřtít nebo byli prodáni do otroctví."

   Adolf měl nechat, aby začistil a sterilizoval pro potřeby civilizace slovanský póvl. Bohužel se navážel do Židů a začal válku se Západem. To byla veliká chyba. Hitler nepochopil, že tím etnikem na likvidaci jsou Slované jako celek, ne Židé, jelikož už jeho vědci dokázali, že tahle část lidstva ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Právě Židé byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.
   O tom přeci mluvili všichni proroci a věštci už celé věky! Zbavte se chátry na východě Evropy, která odjakživa rozvracela svět a zaplevelovala svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk!

   Smazat
  3. 8:19!
   Taková snaha a takový úlet. Proč svůj pseudopříspěvek nepíšete hebrejsky? Nenávist ke Slovanům z něj netryská, ale přímo exploduje. Myslíte si, že když k šíření protislovanského teroru použijete jazyk západních Slovanů (Čechů), tak vám tito porozumí a budou se předbíhat v eunatázii vlasních rodin a sebe jenom aby byli židovsky IN? Zmýlil jste se, vyvolal jste v češích (s malým č) pocit sebezáchovy a tito malí češi vám to vysvětlí až v okamžiku kdy vás budou věšet na kandelábr (pěkně po husitsky - bratře Žiško kde máme bojovat? - bij se tam kde stojíš!). Ty germánsko sionistická zrůdo přestaň používat kulturní jazyk západních Slovanů a oslov čtenáře NR starodávnou jahvem indoktrinovanou hebrejštinou!

   Smazat
  4. 12:38 Čecháčci věší a pracují leda hubou! Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokáním za rasisticky zahubené a vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska a přesto se neštítili ho špinit stejně jako špiní EU - čecholůza se zkrátka musí vždy na někoho vymluvit. Patří za Ural ...

   Smazat
 27. Tarnopol, vojvodství tarnopolske, rok 1943. Jeden (!) ze stromů podél venkovské silnice, před níž teroristé UPA (OUN-UPA), pověsili transparent s nápisem v překladu do polštiny: "Cesta k nezávislé Ukrajině". A na každém stromě po obou stranách silnice vytvořili tzv. "věnce" ze zavražděných polských dětí.
  "Starší děti udusili a malé děti do jednoho roku vzali za nohy a udeřili hlavou o dveře - a hotovo, na vůz. Litovali jsme naše muže, že tak pracují celou noc, pak přes den do další vesnice a pak další noc do další vesnice, kde se lidé skrývali." (z výslechu banderovce)
  Inu, co dodat; snad jen to, že výše uvedené hrůzy a zvěrstva nejsou mládeži doporučena k vidění pro nelidskou brutalitu Banderovců, jejichž následovnice - nacionalistická strana Svoboda, je v současné koaliční vládě Ukrajiny... Viz. následující video: https://www.youtube.com/watch?v=DxB6LLjkFrc

  PS: Je tu ještě jedna možnost; že ta zvěrstva neudělali Banderovci, ale ruský hladomor, který nutil lidi se rozřezávat na kusy, vytrhávat si vnitřnosti, uřezávat si končetiny... A děti se z hladu samy vešely na stromy...

  Zdroj: https://olser.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=424033

  OdpovědětSmazat
 28. Kdyby jel na Ukrajinu Okamůra tak se všichni zvencnou, ale jakmile tam jede Petříček alias Chamberlain, tak to tady nikomu nevadí. Povedeme dialog s fašisty, protože bojují s Moskvou, tož tedy Gott mit uns.

  OdpovědětSmazat
 29. Tolerujeme politiky bez vzdělání a bez svědomí

  OdpovědětSmazat
 30. ....jinými slovy řečeno....pan premiér chtěl říci, že je naprosto neschopný a nedákáže ukočírovat ani ňoumu Pochepetříčka natož celou vládu. Takový premiér by si měl sbalit svých pár švestek a jít řídit svoji firmu a ne stát....pořád stejná písnička...já nic , to oni....náš premiér je třtina ve větru se klátící...

  OdpovědětSmazat
 31. Babiš je schopný ekonom, dovede si tedy dobře vybrat ministra financí, zemědělství nebo průmyslu. Ale tím to končí. V zahraniční politice nerozumí ničemu, proto odpovídá bla, bla, obrana je už řadu let ztracená /Stropnický, současný brouk Pytlík/,koukněte na kulturu, dopravu atd. - a k tomu ještě nanucená spolupráce s pražskými kmotry z ČSSD. Věřím, že měl nějaký perspektivní záměr, ať už z politického hlediska hodnocený různě, ale nemohl si vybrat lidi. Ani v ANO nejsou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je přeci jasný! Ony dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: posílit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu-babišismu?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.