Reklama

pondělí 11. února 2019

Stát ve státě jménem NÚKIB

11. 2. 2019      EB
Nikdo si toho příliš nevšiml, ale prezident Miloš Zeman naposledy skutečně podpořil Huawei 20. ledna, kdy poskytl hodinové interview TV Blesk. Více jak 10 minut z celkových 60 zuby nehty bránil Huawei a zopakoval své tvrzení, že Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost oklamal Babišovu vládu v případě bezpečnostního rizika, které má Huawei představovat, aniž by předložil jakékoli důkazy. Od té doby už lze Zemanova slova chápat spíše jen jako morální podporu Huawei. Dokonce ani po setkání s čínským velvyslancem a zástupci Huawei neměl prezident na obranu čínské společnosti co říct. Bez ohledu na to, co by mohla chtít naznačovat Česká televize, téměř celá česká politická scéna (s důležitou výjimkou KSČM) přijala, že je NÚKIB podle zákona o kybernetické bezpečnosti takovým státem ve státě, na který vláda a parlament nemají téměř žádný vliv. Zeman to zdráhavě přijal také, minimálně pro tuto chvíli.

23 komentářů :

 1. od té doby, co Zeman zguánovatěl, mám ho u prdele...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ztratil hodně příznivců. I já jsem odpadl.

   Smazat
  2. Já taky , ale tady nejde o Zemana ale ochranu investic, kterou máme s Čínou podepsanou. Takže by mě zajímalo jak by dopadla případná arbitráž. Přeci jen je někdo zřizovatelem a někdo tento úřad platí. Není-li tomu tak, tak kdo nese odpovědnost? Já si myslím, že stát, takže budem cvakat. Bohužel se s tím zase svezem i my.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Ano, president ztratil hodně příznivců. Vždyť také hned na Aktualně nasadil svoje eso na zvyšování popularity. Fendrycha. Tenhle vejlupek každým svým "článkem" spolehlivě tlačí procentíčka nahoru a ještě k tomu za peníze Bakaly. Prostě Fendrych je Zemanovo majstrštyk.

   Smazat
  5. Ještě je třeba zmínit Babiše, jak začal počítat mobilní telefony Huawei v jednotlivých úřadech, čímž dal najevo, že mají být zde vyřazeny z provozu. Jak už to je u něho obvyklé, pak zase změnil názor, že mobilních telefonů se to netýká. Občan se ale třásl, aby někde v Číně neodposlouchávali jeho hovory s manželkou.

   Smazat
  6. autista komunista jajinek a řiditel galaxie prasedidentem takovi jsou jen tři veškrna klaus a zeman a takovy kulaš neuvidite jinde na světě stale plati k čemu nam jsou či byli než aby si nahrabali když ta prvni věc na co jsou je jasna že nanic a ta druha pěkně zmrdi ovšem narod bez těchto geniusu by rano snad ani nevstal když menšina už to praktikuje s přidanou hodnotou že i kdyby musela rano vstat tak dělat stejně nepujde

   Smazat
  7. Jsme tři

   Smazat
 2. Celá EU dělá cavyky okolo Huavei a ZTE. Jsou to normální výrobci mobilních telefonů a dalších elektronických zařízení jako mnoho dalších. Proč by měla Huavei, nebo ZTE provádět špionáž pro Čínu pomocí svých výrobků. Vždyť tu samou činnost mohou provádět všichni ostatní výrobci mobilních telefonů a dalších elektronických zařízení. Nikde jsem se nedočetl o jakémkoliv důkazu, že Huavei a ZTE provádí špionáž ve prospěch Číny provádí. Podle mého je to jen snaha o zlikvidování nebo alespoň velké oslabení Huavel a ZTE na trhu ze strany amerického applu, nebo finské Nokie či švédského Ericsson, japonské Sony, německého Alkatelu a dalších a dalších. Ony se stejně všechny tyto MT vyrábějí převážně v Číně, nebo alespoň jejich některé díly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak ses mohl dočíst o nějakých důkazech, když jsou "fšecky" přísně tajné???? Sranda, ne?

   Smazat
  2. Nejhezčí na tom problému je to, že co nenakoupíme v Číně, tak na to skoro nemáme.

   Smazat
 3. Pro Erica Besta zřejmě je "přání otcem myšlenky". Jen aby se ale ještě "nedivil"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Best jen zase potvrzuje "že má nařízeno bojovat proti Huawei" do posledního dechu, všemi prostředky, včetně strašení, jak nás Číňané mohou "špiclovat a ohrožovat"!!
   Že to již nejméně dvacet let velmi důkladně dělají amíci všem zemím, které se nechají nebo se nedokážou bránit, o tom „samozřejmě nic neví“.
   Vždyť USA chce vládnout celému světu a proto potřebuje 5 G sítě, aby mohli ještě víc šmírovat a lépe s námi manipulovat..
   A jako „bonus“ nám mohou dál prodávat své předražené výrobky.
   Pavel p

   Smazat
 4. Huavei je třikrát levnější než západní výrobky a o nic jiného nejde špionážní program je Win 10 který byl šířen zadarmo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 22:47
   Přesně.
   Jde v prvé řadě o prachy,aby zakázku dostaly USA a tím i servis a možná to bude o víc dražší než třikrát.Proto tlačí USA i na dostavbu,výstavbu JE u nás.

   Smazat
 5. Telefony Huavei a Aple se vyrábějí ve stejné čínské továrně. Je to pouze cenová válka USA !Celá Evropa jako vždy servilní.

  OdpovědětSmazat
 6. Důležité je, komu NÚKIB podává zprávy, kdo ho vlastně řídí. Asi nelze přijmout tvrzení, že je nad státem, a že bez souhlasu ČR může rozhodovat o jejích záležitostech. Pokud NÚKIP je státním subjektem a stát ho platí, to potom znamená, že také zodpovídá za jeho činnost. Když prezident "zuby nehty" brání HUAWEI znamená, že považuje NÚKIP za subjekt státu na který, jako vrcholový státní činitel, musí mít vliv! Pokud tomu tak není, tak je něco hodně špatně!

  OdpovědětSmazat
 7. Je to sice málo, ale není to k zahození: naprostá většina občanů si myslí, že "núkib" jednal na objednávku a tedy za peníze z hexagonu, podpořenou boční korupcí konkurence huawei. I takové vnímání kauzy občany je hřejivé - totální nedůvěra v některé státní instituce přímo dirigované diktaturou kapitálu!

  OdpovědětSmazat
 8. V NUKIBu budou asi stejní dementi jako v čt.

  OdpovědětSmazat
 9. mně klidně mohou šmírovat...všechno je pravda o)

  OdpovědětSmazat
 10. Já si myslím, že NÚKIDS on the block, by se měl také vyjádřit k výuce dějepisu, třeba tam taky najde nějakou tu hrozbu.

  OdpovědětSmazat
 11. Nechápu, proč nejsou zakázané i další čínské firmy, když
  údajně musí všechny pracovat pro vládu, jako americké jabko.
  Třeba tak úspěšný Xiaomi.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.