Reklama

pondělí 11. února 2019

Ten den Praha plakala

Přemysl Votava
11. 2. 2019   VašeVěc
Kolem amerického náletu na Prahu se dnes chodí po špičkách, není vhodné o něm příliš mluvit. Tato tragická událost ze 14. února 1945 se stovkami mrtvých dostává stále více ideologický nádech. Historici hledají omluvy, média mlčí. Dokladem zbytečnosti náletu je, že nebyl zničen ani jeden průmyslový objekt. Skutečný důvod náletu nebyl ze strany Američanů nikdy objasněn. Nepadla ani omluva.


Připomeňme si tu událost, po které zůstaly stovky obětí a mnohé následky vidíme dodnes. Velkoněmecká Říše v únoru 1945 mlela už z posledního. Sovětská vojska bojovala 150km od Berlína, Československo si užívalo první pocity svobody, Rudá armáda společně s 1. československým armádním sborem postupovala Slovenskem, osvobozeny byly Košice, Prešov, Poprad, Kežmarok…. Na Krymu skončila Jaltská konference.

14. února 1945 USAAF a RAF poslaly na Drážďany mohutné letecké svazy, 1350 bombardérů, 700 stíhaček. Nálet nepřežilo 30 000 lidí, město hořelo několik dní.

Ten den plakala i Praha. Byla středa krátce po poledni, když zazněly sirény… Přes 60 létajících pevností B-17 svrhlo na Prahu 52 tun pum. Nálet si vyžádal 701 mrtvých, 1400 zraněných, 200 domů bylo zničeno, stovky dalších poškozeny. Nejvíce utrpěla oblast kolem Karlova náměstí, Nového Města, Vinohrad, Nuslí,…. Zcela vyhořel vzácný benediktinský klášter Na Slovanech, založený císařem Karlem IV. roku 1347.

I v březnu 1945, velice krátce před koncem války, byla Praha opět cílem amerických náletů, zasaženy byly strojírenské objekty v Libni a Vysočanech. Nálety na Prahu přinesly 1000 mrtvých a 2000 zraněných. Také devastující americký nálet na plzeňskou Škodovku 25. dubna 1945, pouhých 10 dnů před osvobozením Plzně, vyvolává vážné pochybnosti o skutečném pozadí tohoto činu.

14. února slaví mladí lidé sv. Valentýna, ve stejný den před 74 lety umírali mladí lidé i děti na prahu svého života. Mezi nimi byla i 17letá nadaná klavíristka Eva Ladová, dcera malíře Josefa Lady, zabila jí americká bomba poblíž Emauz, když hledala své rodiče.

Její smrt a smrt i těch ostatních z února 1945 byla jen maličkou kapičkou hrůzy, kterou museli prožívat lidé ve Varšavě, Stalingradu, Hamburku a v dalších místech, přes které se přehnala „totální“ válka.

Dnes se opět bubnuje, armádní kolony brázdí Evropou, zbrojní rozpočty rostou. Uvědomujeme si, že příští válka by byla ještě více zničující?

110 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Ano, mam doma na sto fotografii porizenych ihned po naletu. Hromady mrtvych, znicene domy... hruzna pomoc us spojencu.

   Smazat
  2. Rovněž děkuji za připomínku a vzpomínku, zde na Mostecku a Litvínovsku, dodnes musíme dočasně povinně opouštět svá obydlí, nevybuchlé pumy! "Díky" úmyslnému poválečnému bombardování západních bombardérů s cílem napáchat u nás, co nejvíce škod?

   Díky ty skvělá Ameriko a Anglie i se svými poskoky ...


   HUAWEI®

   Smazat
  3. Ono to bombardování na Mostecku a Litvínovské rafinerie se odehrávalo během války. Tak Huhňaej, prosím, nepište "poválečné bombardování".

   Smazat
  4. ten den neplakala je praha ale i okolni vesnice či městečka a že tam byli take mrtvi někteři hned a někteři umirali přeba dva měsice ato neni z učebnice dějepisu stači zvednou zadek a kde nezvitězila pravda a laska s pisni rano letěla americka letka nad brnem tak určitě najde pomniku a pamětnich desek těch bezbranych a nevinnych možna stovky v čezke prestituske tivi to určitě neuvidite zato ody na ameriku tam pějou unisono a nepřetržitě jinak by totiž neměli ani na chleba vezdějši nakonec jsou zvykli a maji natrenovano když pěli na na vychod ajinak než unisono stejně nikdy nezpivali kdyby se takovy nedej bože našel že by nedržel ton tak maji dokonale roubiky

   Smazat
  5. Na tom americkým osvobozování je nejzajímavější fakt, že při něm Američani pozabíjeli víc Čechů, než Němců.
   S německýma vojákama se až do podzimu 1945 počítalo pro případné tažení na SSSR, takže proč do nich střílet?

   Smazat
  6. Zbláznili jste se? Amerika byla na straně spojenců, co bojovali proti nacistům. Jim máme být za fo vděčni! Jak to podle vás měli dělat, hrdinové? Myslíte, že Sověti postupovali jinak? Napřed se jedou nálety, pak dělostřelba, až pak první průzkumné jednotky, pak tanky a s nimi pěchota. Tohle je už odedávna, jen namísto letadel katapulty, namísto děl šípy, namísto tanků bojové vozy.

   Smazat
  7. Pane 17:53, vy jste zjevný pomatený havlo-kavárník. Sověti bojovali proti nepřátelské armádě a vojenským cílům, nikde u nás cíleně nebombardovali obytné čtvrti, školy a nemocnice. Naproti tomu Američané poté, co bylo na Jaltě rozhodnuto, že budeme patřit do "východní zóny", měli jediný cíl, co nejvíc poškodit naše hospodářství. Po celou dobu války nespadla na naše továrny, vyrábějící zbraně pro říši ani jediná bomba (ČKD, Škoda Plzeň, Vítkovice, atd.), a na jejím úplném konci, když už byl Hitler na kolenou a z těch fabrik se na frontu stejně nic nedostalo, tak je zbombardovali i s těmi dělníky. Je mi líto těch, co to nechápou.

   Smazat
  8. 17:53 Ona ale ani ta Amerika nebyla moc žádný velký terno! Protože dodnes potlačovaná pravda je například ta, že do 5. května 45 tu byl klid, než antievropské živly vybudili to tzv. Pražské květnové povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda. Bohužel v konečném důsledku to takový velký rozdíl nebyl, protože několik let po válce vyšlo najevo, že v amerických zajateckých táborech našlo smrt přes milion německých vojáků. Po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 generál G. Patton, náš osvoboditel, své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“
   Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“
   Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“
   Němci svoje zločiny veřejně přiznávají už přes 70 let a stydí se za ně, očišťuje příští generace, protože jsou si vědomi zločinů svých předků. To, že Rusové svoje zločiny zapírají, případně svalují vše na Džugašviliho stalina, vychovávají mladé generace k zatvrzelosti a neupřímnosti.

   Smazat
  9. Nemusíte mít amíky rádi, ale příčina-následek.
   Takže ano, byla to tragédie.
   ALE
   ZPŮSOBILO JÍ NĚMECKO !

   Smazat
  10. Tomu tvému Pattonovi by slušela uniforma SS. Ovšem při jeho nepatrných vojenských schopnostech a nekonečnému egu by mohl bránit tu vaši civilizaci maximálně jako Rottenführer (Kaprál) v Osvětimi.
   Škoda, že si to nezkusil rozdat s mužikama. Dostal by takové bodlo, že by se nezastavil až k břehu atlantiku.

   Smazat
  11. 13:40 Tak to má jenom vypadat! Kdo studuje dějiny hudby, literatury, chemie, matematiky, vynálezů, nebo fyziky, tomu nemůže uniknout úžasu z množství německých jmen na seznamu. Němci tvrdě pracují, jsou produktivní, energičtí, stateční bojovníci a nade vše, velmi tvořiví. Němci celá staletí nepředstavovali pouze to nejlepší z celé naší rasy, ale byli v každém ohledu klíčovým elementem veškerého lidského rozvoje. Proč potom Německo, mohli byste se zeptat, mělo zpoždění za Francií, Španělskem a Anglií v získávání kolonií a založení svého impéria? Odpověď leží v jeho Achillově patě. Žádný národ nemůže přežít pokud je vnitřně rozdělen. A žádný jiný národ netrpěl tolika rozkoly a vnitřními spory jako právě Němci. Od dob Římanů, přes vládu Karla Velikého a po další staletí bylo Německo rozdělené na malé knížectví a království. Snad od dob pádu Babylonu nebyl nikdo tak napaden židovskými parazity jako malá knížectví v Německu. V nich se Žid opevnil a jejich vládcům - půjčujíce jim peníze - zkazil morálku a podnítil války mezi nimi.
   V 15. století se stále více projevovalo, že Německo se stává novou mocí v srdci Evropy a pokud ho nechají tak díky svým lidem, řemeslu a technologii jako byl např. knihtisk, brzy ovládne Evropu. Pokud existuje něco co Židé nechtějí a nemíní tolerovat, je to fakt, že by se bílí lidé jako Němci sjednotili a ovládali světovou politiku. Asi v této době začali Židé propagovat to co je v pozdější historii známé jako "Velká Schizma" jehož 500. výročí si v letošním roce připomeneme! Židé zorganizovali protestantskou reformaci a s ní i bratrovraždy neslýchaných rozměrů. Židé kteří křesťanství vytvořili, a pak ho 1500 let skrze hierarchii římskokatolické církve ovládali, církev zkazili do takové míry, až byl průměrný "Věřící" zcela znechucený výstřelky církevních prelátů a připravený povstat. Pak Židé vždy přivedli loutku, pokaždé jinou, která měla vést povstání proti církvi, která se tak měla již podruhé rozpadnout, tentokrát od Německa a Švédska přes Francii po Anglii. Po asi století tlení tyto nepokoje propukly do ohnivé bitvy Němců proti Němcům. Dnes to nazýváme třicetiletou válkou v letech 1618 až 1648. Po skončení tento tragický rozkol zanechal Německo rozpadlé a krvácející, 5/6 majetku bylo zničeného a 1/3 obyvatel zabita. Když toto vraždění nakonec ukončil vestfálský mír, jehož znění nenapsali Němci, ale okolní vnější síly, které nechtěly vidět sjednocené Německo, zůstalo rozdělené na 300 knížectví, tedy mnohem více než tomu bylo před válkou. Tato krvavá a odporná zkušenost sebedestrukce vrátila Němce možná až 300 let zpět co se týče vývoje jejich státnosti a stála je světové vůdcovství. Taková byla situace v Německu až do příchodu Bismarcka, který německé státy sjednotil ale rozpoutal válku proti Němcům v Rakousku, které v bitvě u Hradce Králové v roce 1866 porazil. Tato bitva a vítězná válka proti Francii v roce 1870 sjednotila německé státy pod vedením Pruska, a Bismarck korunoval krále Wilhelma I. za hlavu německé říše. Německo bylo opět na cestě ke sjednocení a světovému vedení i když bez Němců z Rakouska. Navzdory času který Německo ztratilo zatímco jiné velké evropské národy získávaly kolonie, bylo Německo najednou světovou mocí s níž bylo třeba počítat a neúprosně se stávalo nejsilnějším národem Evropy a druhýmna světě. V roce 1905 bylo celosvětově 95 procent vědeckých článků napsáno v němčině. Němci vládli vědě i opeře, poezii i teologii, filozofii i průmyslu. Dvacáté století mělo být německé století, a ačkoli to byl v tu chvíli národ poměrně militantní, první válku rozhodně nezačal – a druhá byla pokračováním té první ...

   Smazat
  12. Více o vinících rozpoutání WWII. zde! - http://nassmer.blogspot.com/2013/07/jedinecne-autenticke-dokumenty-o-vine_2199.html

   Smazat
  13. 15:16 Omyl! Oni nebyli nijak silní, byli de facto na konci svých sil a generál spočítal, že má dost sil na to, přivést je v krátkém čase do bezvýchodné situace. Ovšem Židé co byli tehdá u moci tomu zabránili stejně, jako o několik let později generálu MacArthurovi zhasnout jádrem čínské a korejské komouše. Prostě američtí siáči ty komouše v Rusku a Číně potřebovali, páč jim bipolární svět náramně vyhovoval, dle zásady, kdy se dva perou ...

   Smazat
  14. 8:19

   vidím debile, že dneska jsi si zas řádně zatapetoval. Není to trapné, když otapetuješ tentýž text na dvaceti místech a myslíš si, že to nikdo nepozná? Ale asi ne, proto jsi tapetující debil.

   Smazat
  15. 19:51 Každý text na hoaxwebu NR, financovaném touto bandou kremlovorů - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   je zálohovaný kvůli rudocenzůře! Ale vždy je adaptován na konkrétní lžidocanc či rudopind! Právě kvůli používané metodě oakovaného vkládání, tak typické pro tento web kvůli silné koncentraci debilů se pak může jevit i vkladatel součástí jejich společenství, ale je to pouze zdánlivé! Stačí k tomu prostě jen srovnat nás tu - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   a váma tuhle - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Když to delají USSAMANI, vraždí, zabijejí, niči tak lide pamatujte, dle Vaclava Bombardáka Havlozmrtda Flašky je to vžycky humanintárne zabíjení a bombardováni , tak řek mizerní , stupidní dramatik Venca Flaška se svou mizerní havlozmrdoidní kamarilou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Humanitární bombardér Havel12. února 2019 0:10

   Pravda a láska v Havlově podání -
   humanitární toť bombardování.
   Když bomba kol ucha zasviští
   je to vítězství nad lží a nenávistí.
   Pokud je na boku stíhaček hvězda, pruh
   všechno je OK - mír střeží amícky druh!
   Kdyby však azbukou na bombě textura
   protest song v OSN: „ruská diktatura“!
   Takto se tedy má ta Havla Václava
   lež ba i nenávist - bezbřehá záplava.
   Takto teď vypadá Václava Havla
   pravda i láska - křivá jak šavla.

   Smazat
 4. Nejde o násilí, či propagaci násilí. Jedná se o sebeobranu. Čína ukazuje jak se bude jednat s muslimi a lajdáky vyhybající se práci. Putin ukázal jak se jedná s teroristy, které USA, EU, Israel i Česko sponosorovalo a vytvářelo.

  Je to tvrdé co Čína dělá, ale asi jediná cesta vpřed. Do Evropy to jednou dojde taky. Buď v podobě koktejlových virů či něčeho podobného.
  Prostě nejsou peníze na to aby se dotovali lenoši,za prvé, JEDNOU DLUHOVÝ SYSTÉM PADNE, TÍM PADNE I SOCIÁLNÍ POLITIKA - NEBUDE PENĚZ.
  Za druhé nikdo si nebude moci dovolit mít v týmu takové jedince co se nepodílejí v týmové práci k úspěchu.
  Př HOKEJOVÝ TÝM.....
  Bude to tvrdé, ale asi jedinný krok vpřed. Feminističtí Finové narazili, a zrušili program generálního příjmu pro každého. Výsledky byly šokující.

  https://news.sky.com/story/great-cause-of-shame-for-humanity-turkey-attacks-china-over-uighur-minority-treatment-11633576

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pracovni a koncentracni tabory jsou vašim idealem .

   Smazat
 5. Důlečité je vědět. že Praha nebyla bombardována omylem!! Ze zveřejněných výpisů komunikace pilotů s jejich velením je prokázané, že informovali nadřízené kde jsou, že nejsou nad Drážďanama ale nad Prahou. Obratem jim bylo nařízeno: "Nevadí, shoďte to!!" a nebyl upřesněn žádný cíl. Jen jeden jediný neshodil bomby na Prahu a počkal až k Berounu a trefil náhodně zařízení SS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:11 A ve finále ten jediný dostal flastr za nespolnění rozkazu.

   Smazat
  2. Házet na v té době už zkušené americké piloty to, že šlo o omyl, kdy si spletli Prahu s Drážďanami je jejich urážkou.Tato smyšlená výmluva je doslova skandální. Navíc Američané v té době bombardovali většinou ve dne a za jasného počasí, protože porakticky již neexistovala žádná německá protivzdušná obrana. M.R.

   Smazat
  3. Jo, a Kolín si spletli s Kolínem nad Rýnem...

   Smazat
 6. 14. února slaví mladí lidé sv. Valentýna.
  To je ten, co mu vytahovali pohani střeva vratidlem?

  OdpovědětSmazat
 7. Co také chtít, nebo dokonce čekat od pindosáků, to jsou ty jejich zvrácené a zdegenerované geny, chuť ničit a zabíjet s tím už se rodí a "společnost", do které měli smůlu se narodit to v nich během jejich života "kultivuje" k perfektní dokonalosti. Ti zatracení a prokletí pacholci už věděli, že po Jaltě v r. 1943 připadne znovuobnovené Československo do sovětské sféry vlivu, tak chtěli ještě zničit, poškodit co se dalo a zabít co nejvíce civilního obyvatelstva. Četl jsem, jak se chovali američtí tzv. "osvoboditelé" v Plzni a okolí vůči civilnímu obyvatelstvu, řádili tam jak pominutí (to oni už jsou také od narození!) a dnešní hnusný pražský režim to ještě každoročně "oslavuje"?!? Fuj, odplivnout si před támto režimem je málo!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podivejte se na utube na Rudi presidenti vse vam objasni smejdy v pozdejsi vlade vcetne "Honzy" To byl take pekny prizdisrac kourili Stalina vsichni ti hosi z Londyna

   Smazat
  2. Pan Masopust se vrací k Plzni.(mimochodem, několik pamětníků, včetně mého otce potvrzuje, že v Plzni byl řev motorů nalétávajících na Drážďany slyšitelný) V době bombardování Plzně byl již znám Košický vládní program a současně byly v první řadě zničeny přístupové cesty(železnice především), takže i kdyby ve Škodovce zahájili výrobu třeba perpetua mobile, nebylo, kudy by výrobky opustily město. V roce 1968 publikovali experti z USA v českém tisku zdůvodnění, proč bylo bombardování Plzně 1945 nezbytné.

   Smazat
  3. Při vší úctě k pamětem tvého otce : 5:23

   Je vyloučeno, že slyšel ..."řev motorů nalétávajících na Drážďany.."
   Pamětníci, bydlící v Krušných horách v oblastech Abertamy, Hřebečná, Boží Dar...a jiní v severních Čechách, viděli rudě zbarvený obzor od hořících
   Drážďan, ale nikoliv zvuky, doprovázející bombardování...

   Smazat
  4. při vší úctě - vyprávěl mi vojenský letec, že letecké svazy nalétávají na cíl z různých směrů v časových odstupech aby se nad cílem nesešly a taky vyprávěl o reakcích v bombardovaných místech, do kterých by se další letouny neměly dostat. Byla jsem tehdy malé dítě, ale věřím, že ten letec si nevymýšlel. Zmíněný pán klidně mohl slyšet některý svaz který nalétával směrem přes Plzeň.

   Smazat
  5. Jen připojím poznámku. Můj otec se jako malý kluk díval z nedalekéhého kopce od Kutné Hory na bombardování Kolína. Vyprávěl, jak přiletěly za jasného počasí za hromového řevu letadla, která staniolovými stromečky označily místo bombardování. Pak přiletěly bombárdéry po letkách a už to tam pouštěly. Na Kutnou Horu vyhodily několik přídavných nádrží(baků), které na předměstí města Karlově poškodily několik domků a místní pořádně vyděsily. Otec říkal, že pro malého kluka přes všechno neštěstí co bombardování kolínským přineslo, byl na celou akci úchvatný pohled...

   Smazat
  6. Přídavné nádrže odhazovaly doprovodné stíhačky, především Mustangy. A ty staniolové pásky měly zaslepit německé radary. Značkovalo se většinou zápalnými bombami.

   K.

   Smazat
 8. Naprosto zbytečné nálety dny třetí říše byly sečteny jenže likvidace munice stojí peníze a pomsta je pomsta.

  OdpovědětSmazat
 9. Zase se svou přiblblou protizápadní propagandou snažíte rozesírat, rudé svině? Že se nestydíte. Tady vám dám trochu ochutnat vaší vlastní medicíny:

  https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/nalet-na-mladou-boleslav-9-5-1945.A150505_200525_vojenstvi_erp

  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sovetske-nalety-zabily-prvni-mirovy-den-v-1945-na-1300-lidi_341978.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak, pitomče, ono se nesmí mluvit o tom jací byli američani dovedové? To si máme, ty blbe, v únoru připomínat, kam se v květnu trefili rusové? Kdyby ti usekli hlavu, tak se ti určitě nic nestane, máš v ní totiž nas. áno.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. http://www.kapusany.info/node/1806

   Pro vola 23.44

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. o39 ono vse souvisi se vsim a jak se rika chytremu napovez hloupemu doloz
   Nekterym je ovsem lepe dokladat lopatou ci krumpacem a sup 1.80 m pod zem

   Smazat
  6. 0.17.Ted jsi to vsem nandal .Kde fanatikovi chybi argument ,vyjede s vulgaritou.

   Smazat
  7. 06:25 přečti si laskavě úvodní příspěvek fanatika z 23:44,má odpověď argumenty obsahuje, není mou vinou, že nejsi schopen je pochopit. Stran použitého výraziva, nevidím jediný důvod proč s prasetem nemluvit po jeho. Jiné řeči totiž nerozumí.

   Smazat
  8. Zalez, ty psychopatickej, šupáckej degeneráte. Ty nadávky si nech pro tvou starou. Odkazovat se na Iděs a Týden může fakt jen ubožák.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Pepek Vyskoč má dneska směnu. Trčí tady od půlnoci:-).

   Smazat
  11. No ne, o ten trouba(19:19) myslí. To je sci-fi. V.J.Horák

   Smazat
  12. Bagoun12. února 2019 6:55
   Tak je to přeci jenom pravda, že vy pocházející z Bělehradu. Nenávidíte Rusy, Srbové Bagouni, kápněte božskou.P.K.

   Smazat
  13. 12:02 Rusové se sami vyřadili svoji leností a pasivitou z rodiny evropských národů! Původním Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 10. Takové události by se také neměly zapomenout-zabíjela "spojenecká" letadla.

  OdpovědětSmazat
 11. Komunisté měli na Američany ohledy, takže kromě špinavého bombardování plzeňské škodovky o Praze moc nemluvili. Jak se zdá, byla to chyba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Též nechápu, proč socialistická škola informovala o osvobození západních Čech USA, ale neuváděla, že jejich "pomoc" stála život mnohonásobně více našich civilistů, než padlo jejich vojáků. Stejně tak jaksi pomíjela, že sovětských vojáků padlo při osvobozování Československa tisíckrát víc, než amerických.

   Pravda, oslavy konce války byly organizovány na počest pouze 99,9% osvoboditelů.
   Zato nyní je povoleno vzdávat čest jejich celé desetině procenta.

   Smazat
 12. Americké bombardování Plzně - Tento nepřátelský akt nesmí být nikdy zapomenut. Tak to diktují fakta a historická pravda. Americkému velkokapitálu šlo hlavně o zničení významného centra naší ekonomiky - Škodových závodů v Plzni. Fašistické Německo v březnu 1939 tyto závody zabralo a využívalo je pro svůj válečný zbrojní program, a to až do konce války v roce 1945. 17. - 18. 4. 1945, čtrnáct dnů po přijetí Košického vládního programu, americký velkokapitál, vojáci a zbrojaři vedení vztekem a nervozitou z toho, že uvedené centrum naší ekonomiky nebudou ovládat, přistoupili ke zničení závodů v Plzni. 25. 4. 1945 se uskutečnilo poslední masové bombardování Škodovky. Bylo to současně poslední bombardování v Evropě. 500 bombardérů USA svrhlo na uvedený závod 5000 tříštivých, fosforových a zápalných bomb. 29 objektů Škodovky bylo totálně zničeno, 21 těžce poškozeno…nebyl elektrický proud, komunikační a celková infrastruktura byla zničena. Americký zločin - bombardování Plzně - neměl žádný strategický význam z hlediska dokončování válečné porážky fašistického Německa. Byl to cílený nepřátelský záměr proti nové osvobozené Československé republice, proti její vládě a proti strategické orientaci na SSSR v poválečném období. Američanům šlo o rozbití průmyslové a ekonomické základny ČSR. USA bombardovaly ještě Nové Zámky, Nitru, Pardubice, Zlín, ČKD-Praha 25. 3. 1945 a další místa. 17. 4. 1945 bombardovaly dělnické čtvrti Škvrňany a Karlov. Bylo zabito 624 Čechů, 453 jich bylo zraněno. Američané zničili 505 budov, seřaďovací nádraží a další objekty. Americký generál Patton, když si prohlížel ruiny Škodovky, prohlásil: »Dobrá práce, jsem spokojený!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O dobré práci by se dalo mluvit až v dnešní době. I po hrůzném konci války se Škodovka dala dohromady. a zaměstnávala cca 40000 lidí. To až po hadráku se ze slavného podniku stala celkem nepodstatná fabrika. Jo co se západu nepodařilo na konci války, to dosáhli za potlesku pitomůců po hádráku a ještě jim pomalu tito pitomci a zrádci líbali pozadí.

   Smazat
 13. Francouzi v Normandii by mohli vyprávět, že jim toho po osvobození moc nezbylo. Takové Caen bylo vybombardováno pár hodin po té co němci odtáhli. "Šťastné" pohledy tamních obyvatel jsou v dokumentárních filmech patrné dodnes. Nakonec můžeme být rádi, že netrefili pražský hrad, s tím, že by se určitě špatně dobýval.

  OdpovědětSmazat
 14. Děkujeme Americe za osvobození, nikdy nezapomeneme. Český národ se modlí za Ameriku a je připraven pro ni i zemřít. Hlavně v boji proti krvavému režimu Ruska, které během války totálně zdevastovalo náš vzkvétající stát. Dokazují to i popsané hrůzy, kdy ruský sadista zničil životy statisícům českých lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako ironie nic moc Pepku:-). A jako provokace ještě slabší. Jestli nepřitvrdíš Pepku, jako "elfové" chcípnete pornoherci Jandovi v náručí.

   Smazat
  2. Ty už máš asi pro dnešek dost, běž si raději lehnout, protože z práce nebo ze školy by tě pro blbost vyhodili.

   Smazat
 15. Bombardovanie Prahy, Drážďan, a iných miest bolo sviňstvo, ktoré by sa malo pripomínať, ako podliaci získali moc nad národmi Európy. Že si prisvojili monopol nad "pravdou" a výkladom nad udalosťami cez vojnu a po nej, neznamená že zločiny ktoré nacistom vytýkali, môžu páchať bez toho, aby sme im to nevytkli my. A na keci že sa dopúšťali vojnových zločinov "len pre naše dobro", sa môžme im kludne vykašlať. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 16. Celkem mě mrzí, že si nikdo při těch zmínkách o osvoboditelích nevzpomněl např. na Rumunskou královskou armádu. Těch tady válčilo přes půl milionu, osvobozovali Jižní Moravu, Jižní Čechy a padlo jich při tom kolem 35 000 - tzn asi 500x víc, než ameriklánců. Majitel téhle armády, bývalý Rumunský král, nedávno v požehnaném věku zemřel a od naší republiky nikdy nedostal ani pohled k vánocům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:10
   No hodně jich padlo také u Stalingradu. To je něco podobného jako Vlasovci.

   Smazat
  2. Vlasovci nebyli občané žádnýho Vlasovska ani nebyli příslušníci národa Vlasovců. Byli to zrádci. V Rumunsku mohl král rozhodovat až popřevratu, kdy odstavil proněmecké fašisty a vyslal armádu - svoji armádu, proti Němcům. Někteří tvrdí, že proti nacistům, ale žádný Nacsticko taky neznám.

   Smazat
  3. Rumuni dostali od krále Michala I. a Antonesca befehl, tak šli dobývat pro sebe Bessarabii, Oděsu i s Podněstřím a pro Hitlera i Stalingrad. Když to totálně pro"kakali" a Stalin je vypráskal až do Rumunska, dal Rumunsku ultimátum: "buď přeběhnete en bloc, nebo s vámi bude nakládáno jako s poraženým nepřítelem... tak Antoneska zašili (později odsoudili a zastřelili), a král Michal I. vydal nový PRAGMATICKÝ ROZKAZ. Bijte Němce, Sověti jsou od teď kámoši /jako dnes pro nás Němci a USA...)...

   Jisté je, že i Rumuni pro naše osvobození vykonali mnohonásobně víc, než dějeBISci opěvovaní Američané. V tom máte svatou pravdu.

   Smazat
  4. P.S. Rumunům poté došlo, že jakýkoliv král je jenom na dvě věci a jako zbytečný výdaj ho proto suspendovali a přijali republikánské zřízení.

   Smazat
 17. Jako šestiletý jsem i já ochutnal americké bombardování v
  samém závěru války, v Ostravě.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co čekat od bezpáteřních idiotů, kteří ve své tuposti a neomalenosti spojencům dokonce neváhají vyčítat bombardování nacistických Drážďan???!!!

   Smazat
  2. 10:35 milý idiote, bombardování Drážďan nechápali ani v samotné Anglii, kde prestiž bombarďáka Harrise klesla na nulu. Napřed se vzdělej, pak plácej a nálepkuj.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Milovníku dámských přirození, už dlouho jsem nečetl to-lik nenávisti, sprostoty a ubohosti."Jdi do prdele!", co jiného se dá o tobě říci. V.J.Horák

   Smazat
 19. A nyní jsme participanty při rozsévání podobných hrůz v rámci vojsk agresívního paktu NATO. Naše "demokracie" povraždila za poslední desetiletí zase pár milionů civilistů, přesně takových, jako v r. 1945 v Praze, ale také již předtím nálety na Brno v srpnu a listopadu 1944. A pak se divíme, když náš velký válečný terorismus budí v odvetu terorismus jednotlivců, kterým jsme vyvraždili rodiny. Proč musíme my, Češi asistovat takové zrůdné dobyvačné a vraždící politice. Proč už když nesmíme být proti sadistickým válkám, nejsme neutrální. Jak to, že si troufají být v tom světě diktatury kapitálu neutrální Švýcaři, Švédi, Fini, Rakušané, Irové...? Jsme zbabělci? Proč nemá český člověk odvahu se odpoutat od zločinů války a musí se nechat do nich kapitálem znásilňovat? V čí prospěch? V prospěch českého národa určitě ne, naopak ta skvrna antihumanismu, na které se podílíme, z nás nikdy nikdo nesmyje! Máme na 300 partají a politikých hnutí. Je aspoň jedna jediná, která má ve svém programu mírové soužití s okolními národy, která je proti válkám, proti výrobě migrantů, proti výrobě teroristů, proti devastaci světa? Děláme si starosti s klimatickými změnami, ale starost o mír nemáme. A přitom válka změní klima v nepoznání - a zřejmě vyhubí lidstvo. A my jucháme nad svým hrobem odzemek.

  OdpovědětSmazat
 20. Hezky clanek publikovany v pravy cas. VJ

  OdpovědětSmazat
 21. V souvislosti s tímto článkem si vzpomenu na slova velkého myslitele, významného státníka, světově proslulého dramatika. Ano,to on prohlásil, že nikdy nebudeme dostatěčně vděčni našim spojencům z USA a je tedy na čase alespoň částečně začít splácet dluh. Ten blb, pokud nebyl zrovna obklopen týmem poradců a vypustil něco vlastního ze své kušny, tak to pokaždé stálo za to.

  OdpovědětSmazat
 22. 13:29
  Ale je to nakažlivé. Kolik blců se po tom hadráku vyrojilo!

  OdpovědětSmazat
 23. ....a s takovými se naše vláda hodlá paktovat????Metnar připustil možnost diskuze o umístění amerických raket na našem území....a na koho budou mířit???? ....přece na to zlé Rusko, které ohrožuje mírumilovnou Ameriku....Americký ministr zahraničí, válečný jestřáb Pompe navštívil Maďarsko, Slovensko, asi je bude lámat. U nás už je vláda hluboce ponořena do amerického análu, k nám už ani nejde, tady je dokonáno. Je jen na nás, zda budeme hodně hlasitě křičet, nebo sklapnem podpadky a dobrovolně se staneme americkou střelnicí.Naše vláda hraje se svými občany špinavou hru ....

  OdpovědětSmazat
 24. Tak milý zlatí boubelatí.

  TAK VYPADÁ PRAVÁ TVÁŘ SEVERNÍ AMWERIKY!!!

  Historie od vzniku USA to jasně dokazuje!

  Nezapomeňte nadávat na SSSR, hlavního vinníka vybíjení indiánů v severní Americe!

  Noticka:
  USA se zqapojily vo války v Evropě teprve tehdy, Když byl zřejmý průběh války. Jasně že očekávaly "dělení kořisti" po vítězství, tak nemohly "dopustit" aby pravidla určoval SSSR.

  Přesně to zapadá do PRAVÉ TVÁŘE SEVERNÍ AMERIKY.
  zdarec čtenáři.

  OdpovědětSmazat
 25. Jsem nemile překvapen touto diskuzí. Tolik slavjanofilských a marxistických komentářů mě opravdu zneklidňuje. Pevně věřím, že se jedná spíše o uzavřenou názorovou komunitu úzkoprofilově zaměřeného webu. Je správné poukazovat na nešťastné bombardování Československa americkou armádou. Proč ovšem není rovněž připomínáno odsunutí osvobození americkou třetí armádou gen. Pattona z důvodu sovětských strategických zájmů? Dosud je těžké spočítat, kolik zbytečných obětí to přineslo. Proč jsou v Plzni Američané tolik populární a byli i za minulého režimu? A to nemluvím pouze o oficiálních místech, ale o běžných občanech.

  Nikdy neodpustím USA a Velké Británii, že nás přenechali J. V. Stalinovi a umožnili tak nástup ještě krutějších časů, než jaký byl Protektorat B. u. M. Přispěl tomu ovšem i český národ. E. Beneš si nechal vnutit nedemokratický Košický program (včetně zákazu všech tzv. kolaborantských stran s výjimkou ČSL, tzn. praktická likvidace pravicového myšlení) a čeští občané ovlivnění rudou propagandou hojně nosili rudé vlajky, hovořili o "zradě buržoazie" a podobné nesmysly. Pochopitelně, neměli dnešní historické vědomí s odstupem času. Přesto, je to smutné čtení. Jak bychom bývali dopadli, kdybychom si ponechali třeba vládu tzv. Druhé republiky. Dnes bychom třeba patřili ke katolickým, důstojným, tradičním a bohatým zemím. Jasně, je to vždy jen kontrafaktuální historie "coby-kdyby". Ale přesto. Odmítám a vždy jsem odmítal oslavovat Rudou armádu, jejíž vojáci neznali ani zubní pastu, její hroby neznámých vojínů a sovětské maršály správně dělnického původu. Zlo odstranilo jiné zlo. Místo Terezína přišel Jáchymov. Atmosféra strachu v 50. letech se vyrovnala atmosféře strachu v období Heydrichiády. Lidé přišli o majetky, o čest a důstojnost, o zaměstnání, o perspektivu a budoucnost. Vyzdviženi byli dělníci a stranické kádry bez špetky vzdělání a přirozený společenský řád postaven na hlavu. A Vám vadí tzv. "humanitární bombardování"? Já z něj rovněž nejsem nadšen, ale pokud znamenalo symbolický rozchod s perverzní kombinací marxismu a slavjanofilství, potom za to děkuji Bohu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře a na úrovni napsáno a vyargumentováno. V záplavě zdejších rudých, jednozávitových fanatiků takový text působí jako zjevení.

   Smazat
  2. Dějiny již nezměníme, ale je nutné se velmi vážně zamyslet, jak se "chovají" posledních cca 25 let astronomicky a nesplatitelně předlužené USA,které si svoje problémy chtějí řešit vyvoláním války a to je podstatně důležitější , než co se dělo v roce 1945! Tady končí legrace, protože jsme nad propastí konce civilizace!

   Smazat
  3. Zřejmě máte stejného boha jako vaši přátelé na západě. Jeďte se tam ještě podívat, protože do deseti let to tam bude k nepoznání. Doporučuji přibalit slovník arabštiny a nechat se naočkovat proti všem ošklivým rovníkovým chorobám.

   Smazat
  4. Amerika OK, jen jste zapomněli na jedno, že válku zvrátil právě Sovětský Svaz už v prvním roce v rozhodující bitvě u Moskvy. S evropskými a ruskými zdroji v rukách Hitlera by USA pohořeli, a nepomohlo by jim ani vítězství dvoudenního střetu s Japonci u Midway, které nazývají rozhodující bitvou 2.sv.války. Možná pro ně. Midway a Guadalcanal..., o tom zpívají američtí boys, natáčejí se muzikály a seriály, všude se o tom píše, ale pojem Stalingrad se vymazat nepodařilo. V té době začínala půlroční bitva u Stalingradu. Stalingrad definitivně potvrdil zvrat před Moskvou zpřed roku a půl, a od té doby bylo o válce rozhodnuto.

   Mně je u prdele, že nějaký mužik spoza Uralu nepoužíval zubní pastu, to tady spousta lidí taky ne, ale mně záleží na našem přežití jako národa. Stačí nahlédnout do dokumentu nazvaného: "Endlösung der tschechischen Frage" a je jasné, že žádný bolševik nás navzdory všemu ohrozit nemohl. Pokud vůbec o to stál. To říkám i přesto, že naše rodina také přišla o velké majetky a také měla své členy v lágrech. Jen je potřeba se dobře rozhlédnout, kdože to vlastně kradl a zavíral.

   Narozdíl od Gestapa za války, jsem si zde v 50.letech úřadoven NKVD nevšiml. Že by zas ty naše třepetalky korouhvičné, co se již po několik generací šikovně obrací? Jednou v pozici Bretschneiderů, pak různých Moravců, potom Urválků, potom šikovně Jakešů a náhle se nám zjeví Štetinové. Velmi užiteční.

   Nemusím mít rád Rusko, ale znevažovat úlohu Sovětského Svazu v boji proti nacismu, to nedělají ani v Německu. Řečmi, že zlo bylo nahrazeno větším zlem, sice kdekoho štětinoidního potěšíte, ale je to lež. Zároveň mě fascinuje, jak lidé neustále přehazují současnému Rusku bolševismus jako aktuální hrozbu. Navíc reálný socialismus bylo něco jiného než bolševická epocha. Pokud tohle nedokážete rozlišit, pak vám není pomoci.

   Smazat
  5. Pisatel 13:53 vzdychá smutkem nad spojenci, že nás „přenechali Stalinovi“. Legrační úvahy. Jak mohli někoho přenechat napospas, když ten tu u nás od roku 1968 nebyl! Rudá armáda od nás odešla v září roku 1945!!!
   Demarkační linie fronty na úrovni Rokycan byla stanovena spojeneckými generálními štáby a s politikou to moc nic společného nemělo. Prostě Rudá armáda postupovala velmi rychle a západní spojenci pomalu. Jiná varianta demarkační linie přicházela v úvahu na území Bavorska.

   Nechápu co to je „odsunutí osvobození“? To není česky? Pán překládá z ukrajinštiny nebo z chorvatštiny? Jeho nenávist k slavjanofilství je zjevná, neodůvodněná, asi jen z pozic katolické ideologie nesnášenlivosti a panovačnosti.

   Tvrdit, že krutější časy přišly až po protektorátu, to může napsat jen zaujatý diletant, který si hojí nějakou soukromou bolístku. Bolševici byli násilníci, ale to srovnání je hanebné a mohl to napsat jen nějaký sudeťák nebo Herman s Graubnerem, čili katoličtí extremisté kolaborující s Hitlerovými pohrobky.

   Velká část majetnějších českých občanů za protektorátu více méně kolaborovala okatě a dobrovolně, ostudně arizovali, dělníci ve fabrikách to dělali z donucení a pod přísnými tresty. NAvíc mezi majetnými bylo i hodně těch, kteří na válce bohatli, např. keťasová. Takse nedivte, že je lidé neměli rádi.

   Agrárníci zjevně kolaborovali. Kolaborující politické strany všude v osvobození Evropě rozpustili. To není jen náš vynález.

   Dávat za příklad období Druhé republiky je opravdu hnus. Jen štvanice na Čapka, antisemitské a arizační hrůzy by měly být u soudných lidí argumentem proti. Tohle dávat za jakýsi vzor, může opravdu jen katolický fanatik, hlupák, blounzivec. Stejně jako omluva „humanitárního bombardování“ bez špetky jakékoli znalosti, čistě z ideologické zaslepenosti a předpojatosti.

   To nepsal historik, ale primitivní katolík, který si na křesťana jen hraje!

   Leo

   Smazat
  6. Ad 13:53

   Leo,

   Vaše argumentace trochu sklouzává k ad hominem, ale budiž. Americké jednotky 3. armády mohly osvobodit Prahu, ale zastavily se na základě politické dohody USA a SSSR podle pokynu Eisenhowera. viz "Despite the repeated calls for help from Prague and the lack of German resistance to American forces, Eisenhower did not permit Third Army to continue its drive on Prague and the rescue of the embattled citizens of the city. Instead he informed the Soviet High Command of their requests and of his intentions to abide by the Karlovy Vary - Plzen - Ceska Budejovice halt line." (https://www.militaryhistoryonline.com/wwii/articles/liberation1945.aspx). Rozhodně tedy na vině nebyl příliš pomalý postup. A ano, byla to chyba, tento postup spojenců naši zemi nenávratně poškodil.

   Co máte za problém se slovním spojením "odsunutí osvobození"? Je pravda, že by bylo vhodnější napsat - posunutí, přesto nevěřím, že Vám to znemožnilo porozumění textu.

   Srovnání režimů je jistě možné. Protektorát byl kratší a přinesl daleko více obětí na životech. Mezi zvěrstvy bolševiků v Československu (nikoli jinde) chybí vyhlazování vesnic nebo masové popravy. Skutečný rozvrat národa, inteligence, morálky, řádu věcí, venkova, historických a kulturních památek, mezilidských vztahů, apod. ovšem přinesl až režim poúnorový. Mezi bohatšími lidmi se jistě kolaboranti našli, vždy se najdou. Ale nebylo to zase tak časté, většina se prostě snažila přežít i s rodinou válku, tak jako ostatní. Naoopak mnoho velkostatkářů, podnikatelů i vysokých státních úředníků bojovalo za svobodné Československo. Málo známo je například, jak se mnoha lidmi nenáviděná rodina knížat ze Schwarzenbergu postavila spolu s další historickou šlechtou za České země. Jak se jim odplatili bolševici je zase naopak všem známo velmi dobře.

   Uznávám, že příklad Druhé republiky je poněkud hraniční. Druhá republika nás narozdíl třeba od vlády generála F. Franca ve Španělsku ubránit před nacismem a komunismem nedokázala. Druhá republika svoji roli v dějinách nesplnila. Posteskl jsem si nad ní především proto, že už jsem unaven levicovou rétorikou, která mnohdy vyzdvihuje protosocialistickou 3. republiku a se stejným nadšením plive po té 2.

   Kde berete moji zdrženlivou omluvu podpory intervecne NATO v Jugoslávii za doklad primitivismu a nedostatku znalostí?

   Smazat
  7. Katolickému anonymovi 23:41,

   O pomalém postupu západních spojenců jsem psal v souvislosti s jednáním v Jaltě a obdobím, kdy spojenecké štáby vytyčovaly demarkační linie, tedy ne o dubnu a květnu 1945. Eisenhower prostě Pattona musel zastavit, jinak hrozilo, že se spojenci do sebe omylem pustí.

   Je směšné napsat, že „skutečný rozvrat národa, inteligence, morálky, řádu věcí, venkova, historických a kulturních památek, mezilidských vztahů, apod. ovšem přinesl až režim poúnorový“.

   To, že faráři na 40 let ztratili moc nad lidmi ještě neznamená „rozvrat“. Prostě přišla jiná doba, jiná inteligence (např. v 60.letech byl tak velký kulturní rozvoj s bohatými projevy, kam jste se jen podíval, že se to s dnešní kulturní ubohostí nedá vůbec srovnávat), razila se jiná morálka – potlačení svých soukromých zájmů před zájmy společnosti, mezilidské vztahy byly daleko kvalitnější, než dnes, nepamatuji se na nějaké projevy rasizmu, anitisemitizmu apod., lidé se spolu přátelil na základě sympatií a ne kdo je jak bohatý, atd.atd.)

   Příkladný „odboj“ Schwarzenbergů kulhá na jednu nohu. Větev, z které pochází občan Karel kolaborovala, přišla o majetek a nebýt adopce a soudního podvodu, tak pan Karel tady žádný majetek nezískal. Odplata nešla od bolševiků, ale již před rokem 1948, tedy od stran podporujících zahraniční odboj a prezidenta Beneše ale to vy ve své ideologické omezenosti nejste schopen rozlišit, že?!

   K Jugoslávii: intervence NATO byl mezinárodní zločin porušující nejen Chartu OSN a Helsinské dohody z roku 1975 a i vlastní základní právní dokument NATO – Washingtonskou smlouvu, čl.1. Tohle by slušnému člověku mělo k odsudku stačit.
   Navíc – NATO rozvracelo Jugoslávii pomocí ustašovských genocidních nácků, bosenských džihádistů a nakonec kosovsko-albánské mafie a přímé intervence albánské armády na Kosovu. Těmhle silám vy zjevně fandíte, a nebo o celé jugoslávské krizi 90.let nic nevíte a jen jako primitiv opakujete propagandistické lži, které mají ospravedlnit neospravedlnitelné.

   Leo

   Smazat
 26. Hodně je zde zmiňován Stalin , ale jak se o něm vyjádřil vrcholný demokrat:

  "Stalin převzal negramotnou zemi s pluhem a odevzdal jadernou velmoc."
  W. Churchill

  OdpovědětSmazat
 27. Putin je čipera! Ten stihne všechno.,
  Jenom jsem nikde neviděl a neslyšel v čem by nám kapitalistické Rusko mělo být nebezpečné! Jenom celou diskuzi zarámují nadčasovým vtipem, ze kterého je vše jasné! Sešel se Klaus s Putinem a Putin mu vyhrožoval, když nebudeš poslouchat , tak nechám bombardovat Prahu! Tak to jo Vladimíre, řekl Klaus , když mně ještě víc naštveš, tak ti nechám rozbombardovat Karlovy Vary ihned! RF je spolehlivým dodavatel energetických surovin,ropu, plyn,jaderné palivo, všechno v klidu bereme z RF a ještě brbláme! Ropovod Družba jede pořád a to ani nikdo nezmíní, to je samozřejmost a protože je to ropa z Ruska od "zlého" Putina, tak se o tom ani nesmí mluvit! To je ideologická diverze! Dnes se tak usilovně přepisují dějiny, že se už také nesmí říkat, že nás za války okupovali Němci, ale nacisté! V tom případě je ale také nutné říci, že nás v roce 1968 neokupovali Rusové , ale komunisté!! Tak to vyjde stejně! Zrovna tak máme v trestním zákoně ono pověstné "hanobení" národa , ale Rusové se mohou hanobit v médiích od rána do večera a to je v pořádku!! EU a NATO jsou dnes problematické organizace, protože nedodržují ani vlastní předpisy , za kterých jsme do těchto organizací vstupovali! Pořád budeme nasazovat psí hlavu Rusům a nejsme schopni si zamést ani před vlastním prahem! Jsem již starší člověk a nejsem nějak ideologicky vyhrazen,jenom chci aby byl v této zemi pořádek a dodržovali se platné zákony a předpisy a to také ty mezinárodní! To snad nechci tolik!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  2. 8:23 Není Ti líto času, který jsi těm blbým blábolům věnoval? Venku, neprší, nesněží, jdi se projít. V.J.Horák

   Smazat
  3. 13:10 Ty si z toho děláš prdel, ale tohle žádná není! Toto reálně hrozí! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   A to v případě, že putlroffští gauneři z Chujlostanu nebudou zavčas zlikvidováni!

   Smazat
  4. Pane Horáku, ten idiot to jen odněkud překopíroval, je to chudák. Tratit s tím řeč je škoda času, vždyť vidíte co vám odepsal.

   Smazat
  5. 19:38 Ty si říkáš pán a vykáš si, rudý blbečku, který se na první pohled na ulici či v socce pozná podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení a navíc má odulé tváře, jak blízko strká tu svou nařvanou tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 28. Jsem již starší kousek a dobře pamatuji, jak SSSR ve své nejlepší době šířil “proletářskou” revoluci po světě! Dnes se situace dramaticky otočila a USA šíří svojí formu “demokracie” a “kapitalismu” po světě ohněm a mečem a běda, když někdo nechce pochopit! Problém nastává, když se zamyslíme a snadno zjistíme, že onen “kapitalismus” se tak nazývá, ale ve skutečnosti jde o jistou formu “finančního feudalismu” a americká “demokracie” je také pouze název, ale do demokracie má hodně daleko, protože ,kdo má více peněz, má také více “demokratické” pravdy! Pan Orwell musí mít v hrobě velikou radost, stejně jako Karel Marx, který netušil, že jednou přijde doba, kdy při bankovním podnikání budou zisky privátní a ztráty veřejné, jak nám také v roce 2008 předvedly USA, které jsou ve všem na špici světového dění! Žluté vesty ve Francii jsou počátek a jak tak nahlížím,je docela možné, že jsme na pokraji zásadních změn ve světě, protože také globální zadlužování / kvantitativní uvolňování / se bude muset jednou “rozseknout”. Je docela možná, že zásadní změna poměrů může proběhnout i pokojnou cestou, protože globální válka už se nikomu nemůže vyplatit a mohou být jenom ztráty až po realitu globálního zániku civilizace.

  OdpovědětSmazat
 29. Není pochyb o tom, že v Rusku byl zločinný a mafiánský režim. Vznikl na počátku devadesátých let, vyrostl na rozvalinách bolševického Sovětského svazu a stál za ním slabý prezident Jelcin, který si nechal tak dlouho radit od dobrých, hodných strýčků ze Západu, až stálo v roce 1999 Rusko před rozpadem a totálním krachem. Ti, kteří podpořili Putina v roce 1999, s ním měli úplně jiné plány a velice brzy pochopili, že se jim vymkl z rukou a vede Rusko pryč od rozpadu.
  Pojďme se na chvíli vrátit o dvacet let zpět, ne každý si dnes tu situaci vybavuje.
  Putin byl v té době považován za nevýrazného, skromného pracanta. Pracoval jako pomocník primátora Petrohradu Sobčaka. V té době byly v Rusku dvě mocenské skupiny – moskevský klan, tzv. semja (rodina), okolo prezidenta Jelcina, a petrohradský klan. Moc ve státě fakticky patřila skupině sedmi oligarchů moskevského klanu, kteří byli mediálně přikryti věčně opilým Jelcinem.
  V roce 1999 bylo touto „rodinou“ Rusko už prakticky rozkradeno (tzv. zprivatizováno podle rad západních poradců) a byly připraveny podmínky na rozčlenění Ruské federace na několik nezávislých států. V některých oblastech už byl připraven tisk vlastních peněz (viz uralský frank, který byl vytištěn nedlouho po rozpadu SSSR a čekal v sejfech bank na využití).
  Ruský národ byl v té době zcela demoralizovaný. Moskevskému klanu bylo jasné, že až se vše zhroutí a národ pochopí, jaká šaškárna s nimi byla sehrána, veškerý hněv se snese na Jelcina a jeho kliku.
  Ideálním řešením by bylo svalit vinu za destrukci Ruska na petrohradský klan a najít obětního beránka. Lidé si vybijí vztek na petrohradském klanu, moskevský klan zůstane nepoškozen a zůstane mu moc. Někoho napadlo svalit vinu na staré struktury. Třeba KGB. Boris Berezovskij přišel s nápadem, že by se obětním beránkem mohl stát nevýrazný „úředník“ a bývalý agent KGB dočasně umístěný v NDR, se kterým občas jezdil na lyže do Švýcarska. Jmenoval se Putin a nikdo v Rusku, natož ve světě, o něm nikdy neslyšel. Jelcin souhlasil, a tak toho legračního úředníčka nejprve instalovali do funkce předsedy vlády a po pár měsících mu Jelcin předal moc. Tehdy 99 % analytiků předpokládalo, že ten, na koho Jelcin ukáže jako na svého nástupce, nepřežije příliš dlouho politicky a možná ani fyzicky. Odhadovali životnost Putina na několik měsíců, maximálně rok. Barevná revoluce byla fakticky v plném proudu.
  Putin začal vládnout v zemi, kde vše bylo rozkradeno, na mezinárodním poli na ni nikdo nebral ohled (uvědomme si, že tzv. obranné společenství NATO nedlouho předtím poprvé popřelo samo sebe a zasáhlo proti zemi, která nikoho z jejich členů neohrožovala, a tehdejší Rusko se zmohlo jen na bezzubé protesty).
  Armáda nefungovala, zbraně byly rezavé, staré ponorky a lodě se šrotovaly, staré zbraně se vyvážely ven a výroba byla zastavena. Lidé byli demoralizováni, měsíce a léta mnohé firmy nevyplácely mzdy, měna se zhroutila, inflace znehodnotila důchody i sociální dávky (inflace v roce 1993: 875 %, inflace 1999: 86 %), hrubý domácí produkt byl na úrovni země velikosti Dánska. Čtvrtina ruských bank (cca 400!) zkrachovala a s nimi zmizely i úspory obyvatelstva i firem. Podmínky k dokončení barevné revoluce byly ideální.
  Jen sebevrah mohl převzít zemi v takovém stavu. Putin to udělal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin to udělal.Brzy po nástupu k moci moskevský klan pochopil, jaké osudové chyby se dopustil. Berezovskij prohlásil, že Putin byl jeho největší životní omyl. Přiznal tak, že se v osobě Putina příšerně zmýlil a ten nesplnil úlohu, která se od něj očekávala, tedy dokončení destrukce Ruské federace a rozdělení na několik nezávislých celků, které by už mocnosti šikovně vmanévrovaly do bratrovražedných válek – ať už ekonomických, nebo klidně i horkých, aby pak mohly oběma stranám prodávat zbraně. Jak víme, to mocnosti umějí velice dobře.
   Berezovskij krátce poté, co zjistil, že se v Putinovi zmýlil a že role nenápadného, legračního úředníčka byla pryč, raději neprodleně emigroval do Británie. Konkurenční moskevský klan byl přinucen navrátit rozkradené – zprivatizované bohatství zpět do Ruska. Kdo nechtěl a dělal ramena, šel sedět.
   Byla to dlouhá výprava do historie, že? Ale pro pochopení tehdejší situace nutná, protože mnozí si to nepamatují, respektive nechtějí pamatovat.
   A teď zpátky k vaší otázce. Opravdu si někdo myslí, že v této fázi vývoje bylo možné jednat demokraticky? Opravdu si někdo myslí, že oligarchové odstavení od moci a od nakradených miliard se nechali zatlačit dobrovolně? Přirozeně že se pokusili o zvrat a snažili se Putina mezinárodně i vnitropoliticky zdiskreditovat. Byly tehdejší vraždy Putinových oponentů prací Putina a jeho klanu, anebo naopak operací pod cizí vlajkou s cílem zdiskreditovat jej? Kdo to dnes spolehlivě rozklíčuje?
   Nechci se Putina zastávat, protože odpověď neznám, ale logika věci, jak jsem ji popsal, naznačuje podle staré zásady „cui bono“, čí straně vraždy a tzv. zločiny Ruska prospívají. Ladislav Větvička

   Smazat
  2. 15:03 Obávám se že "několik" je dosti málo! Současné jednotné Rusko zůstává molochem zaostalosti, kde se projevuje se stále větší naléhavostí nutnost zásadní restrukturalizaci společnosti (což platí v menší míře pro celý bývalý východní blok!), aby vznikla prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.

   Smazat
 30. A proc slovensky KOKOT nevyhosti americke diplomaty za bombardovani CR Prahy, Plzne, C.Budejic,...Ten KOKOT plni zajmy cizi moci. Cinnost proti Ustave bude trest smrti.
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 31. Výborný článek, který rozpálil kavárenskou chátru do běla. Jen více takových. Děkuji a všem slušným lidem přeji krásný den.

  OdpovědětSmazat
 32. Děkuji za dobrý článek, i když na moje gusto v závěru příliš neosobní a politicky korektní, až sluníčkově neutrální ( ... Hamburku a v dalších místech, přes které se přehnala „totální“ válka.).
  Pane Votavo , válka není přírodní úkaz jako vichřice, která se někde přehání !
  Válku vyvolávají lidé z masa a kostí, konkrétní zločinci, v tomto případě němečtí nacisté, mohutně podporovaní finančně Západem - dnešními "spojenci"!!!
  Zkuste pojmenovávat nejen důsledky, ale hlavně konkrétní příčiny.
  Protože jinak to působí, jako by to byla jen jakási videohra z dávné minulosti, kde "čestně" bojují obě strany.

  OdpovědětSmazat
 33. Podobný nálet, jaký byl ten na Prahu, zažilo i nizozemské Nijmegen. Situace byla trochu odlišná, ale ze strany USA o nic méně zavrženíhodná. Američani vylétli bombardovat německá města v Porůří. Jenže než nad ně dolétla (narozdíl od Prahy, kde byla jasná obloha), oblast zahalila hustá mračna a byl dán pokyn, vrátit se zpět přes kanál do Británie. Nějaký chytrolín však poté došel k závěru, aby bomby vysypali tam, kde jsou. Slízlo to zmíněné holandské město a počet mrtvých přesáhl i zmíněných 701 v Praze. Byla to třetí největší jednorázová tragédie v Nizozemí v uplynulém století, tj. hned za zničením hrází při napadení nacisty v roce 1940 a po smrtonosných povodních v roce 1953. Samozřejmě se to celá desetiletí tutlalo a holandští historikové s tím vylezli teprve před pár lety.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USácká „pomoc“ je horší než německá okupace!

   Právě osudy ubohého města Nijmegen to dosvědčují na 200%: V září 1944, jen pár měsíců po barbarském bombardování, přišli angloameričtí okupanti po zemi – aby dílo zkázy dokončili.
   Během zbytečných bojů v ulicích města zahynulo ještě víc Holendrů než v únoru téhož roku. A násilné svržení národně-socialistického starosty angloamerickými okupanty … tak opravdu nejednali ani němečtí fašisti.
   (Ty boje byly OPRAVDU zbytečné; vždyť tzv. Spojenci mohli v klidu počkat na příchod nepřemožitelné Rudé armády, která by osvobodila – JIŽ TEHDY – celý Západ; to dá rozum.)

   Prostě: I Evropani udělali s USáky stejnou děsivou zkušenost jako my Západoasiati: Kam vtrhne US Army, tam se daří kapitalismu a demokracii a umírají proletáři.

   Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


   P. Radosta

   ----------------------------------------------------------------------------------
   Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

   Smazat
 34. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 35. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 36. Radosto, primitivní otázka, co těmito canci chceš vlastně řící a co tím sleduješ? Prosím, prosím, odpověz mi!!! M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic, ale baví mě to. Byl jsem vedoucím propagačního oddělení na Státním statku, a teď v důchodu, když se s kolečkovým křeslem nikam nedostanu a musím trčet sám v podkroví, krátím si tím blábolením chvilky než půjdu do penálu. Nikoho nemám, jsem nasraný a děsně se nudím. Současnému světu nerozumím, nic kloudného bych nenapsal, tak alespoň transponuju ČT zprávy do klasického formátu, na který jsem byl zvyklý. Sousedův vnuk mě za pakl lentilek naučil html text format a od té chvíle se to stalo pro mě drogou. Dal jsem si socialistický závazek vypotit za týden minimálně padesát příspěvků. Bohužel silná inkontinence mi v poslední době brání svému závazku dostát.

   P.Radosta

   Smazat
 37. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 38. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět své příspěvky z 12. února.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 39. Proč nás za války vraždili anglo-američtí letečtí piráti?

  Vždyť jsme zde v Česku žili prostě a pokojně, v klidu a míru, neblbnuli jsme s povstáními a bláznivým partyzánským hnutím jako Poláci. Pilně jsme pracovali, plnili jsme plán, po práci jsme měli legraci (viz MRAKY báječných protektorátních filmů s Oldřichem Novým, Jaroslavem Marvanem, Vlastou Burianem atd.).
  Pivo teklo, rum jsme fasovali ve fabrikách, za přesčasy, za kvalitu práce …
  Prostě pohoda.

  A pak – z ničeho nic – padaly cizácké bomby, ničily naše továrny, rafinérie a domy, zabíjely našince i Němce …
  Proč, pro Leninovy rány? No PROČ ?!?!

  Odpověď musí být přesná a tvrdá:

  Zaprvé proto, že Angloameričani (a vůbec VŠICHNI Euroameričani) mají vraždění takříkajíc v krvi. Viz děsivou realitu všedního dne v kapitalismu a demokracii, obvyklém režimu euroamerických zemí.

  Zadruhé proto, že kapitalisti a demokrati se tehdy snažili ZE VŠECH SIL zabránit přechodu naší vlasti od kapitalismu a demokracie k socialismu.
  Připomeňme si, že o směřování naší vlasti na Východ Euroameričani věděli již od prosince 1943, kdy náš první socialistický president Beneš byl soudružsky přijat Velikým Stalinem, u příležitosti podpisu smlouvy o spolupráci a vzájemné bratrské pomoci mezi SSSR a ČSR. Takže kapitalisti a demokrati opravdu NETRPĚLI zbytečnými iluzemi; vážně ne.

  Proto tedy padaly bomby na celou naši pokojnou vlast, opět a opět.
  I na Prahu: 15. 11. 1944, 14. 2. 1945, 25. 3. 1945, plus několik dalších útoků „pouze“ na lokomotivy, provedených palubními hlavňovými zbraněmi stíhacích letounů.

  Škoda přeškoda, že tehdy Euroameričani, naši dědiční nepřátelé, Prahu nesrovnali se zemí CELOU, se všemi lepšolidmi-zrádci dělnické třídy a (budoucí) socialistické vlasti.
  Měli bychom dnes po starostech.
  Můžeme za to vinit sovětské velení v čele s Velikým Stalinem?
  Víme přece, že POUZE osobní statečnost Velikého Stalina zabránila DRTIVÉMU anglo-americkému bombardování Prahy, prakticky týden co týden. Viz S. M. Štemenko: Generální štáb za války – kniha druhá, vydalo Naše vojsko r. 1974.

  Ne, nemůžeme. Veliký Stalin to s námi myslel dobře, proto chtěl z Prahy nejdřív odvést k potrestání všechny tam ukryté brutální bělogvardějce. Je nasnadě, že v Praze rozbořené do mrtě by se bělogvardějci sovětským soudruhům hledali špatně, živí či mrtví.
  Proto Veliký Stalin Prahu zachránil, po osvobození zrádce sovětské vlasti pochytal a navždy odvezl.
  Díky Mu, ušetřil nám práci s jejich likvidací.
  A přidělal nám práci s likvidací Pražáků-kavárníků, sakra.
  Ach jo.

  Už aby bylo po všem – už abychom byli opět osvobozeni nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.
  Můžeme předpokládat, že v další válce (jež NEVYHNUTELNĚ přijde) bude konečně Praha srovnána, až Euroameričani budou podnikat barbarské nálety na pokojné pražské továrny, jako obvykle pilně vyrábějící bomby a granáty, používané našimi mírovými silami k humánní likvidaci zahnívající euroamerické civilizace a směšných evropských hodnot.
  Ano, už aby to bylo!

  „Tehdy bude v Čechách dobře, až kozák ve Vltavě svůj tank omyje!“


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 40. Rusko-sovětští vědci učinili DĚSIVÝ objev!

  Vážně HRŮZNÉ skutečnosti objevili rusko-sovětští mladí vědci-putinisti, během pátrání po zločinech kapitalismu a demokracie, v archívech Leninova muzea.
  Jeden z jejich posledních objevů má přímý vztah k barbarskému a NAPROSTO NEOSPRAVEDLNITELNÉMU bombardování našeho venkova angloamerickými leteckými piráty.
  (Pozn. P.R.: Bombardování buržoasní Prahy bylo naopak NAPROSTO NEDOSTATEČNÉ, jak vidíme dnes a denně na zrádné činnosti pražských kavárníků.)

  O co jde: Euroameričani léta tvrdili, že ztráty civilního obyvatelstva Žabožroutska během tzv. vylodění v Normandii byly nevyhnutelné. Že to prý byla daň za tzv. osvobození (ve skutečnosti se samozřejmě nejednalo o žádné osvobození, nýbrž o opětovné ZOTROČENÍ proletariátu, to dá rozum každému roduvěrnému Čechovi a Rusovi; pozn. P. R.)
  Prostě: V červnu a červenci 1944 angloameričtí letečtí piráti povraždili ne méně než 50 000 (slovy PADESÁT TISÍC) prostých Žabožroutů jen v tzv. Normandii.
  Že se jim ti Žabožrouti na to tzv. osvobození nevykáleli, to je tedy div!


  JENŽE!

  V archivu Leninova muzea byly právě objeveny dokumenty, svědčící o SKUTEČNÉM záměru angloamerických okupantů a jejich žabožroutských buržoasních spřeženců: Brutální bombardování NEMĚLO za cíl německé vojsko. (To dá rozum - vždyť Němci se žoldáky Západu nebojovali, nýbrž kuli pikle proti SSSR a Slovanstvu; pozn. P. R.)

  Ano, jak již správně tuší každý komunista, putinista, zemanista a babišista, zločinné bombardování civilních cílů mělo povraždit žabožroutský proletariát, aby tak byl uvolněn prostor pro ekonomické běžence z neevropských zemí!!!
  Ano, již tehdy fungovala dodnes běžící neomarxistická mašina Wall Street – Pentagon – Bilderberg – Tel Aviv.

  Z tohoto ŠOKUJÍCÍHO zjištění rusko-sovětských vědců-putinistů jasně vyplývá, že i bombardování naší vlasti, vraždění našeho ZCELA POKOJNĚ pracujícího proletariátu, mělo za cíl vylidnění naší podřipské kotlinky, a následné zaplnění Neslovanskými, nelidskými běženci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jedině HEROICKÉ úsilí Velikého Stalina zabránilo dokončení tohoto zrůdného plánu. Viz S. M. Štemenko: Generální štáb za války – kniha druhá, vydalo Naše vojsko r. 1974.

  Co z toho plyne za poučení, pro nás současníky?
  Že jedině TRVALÁ PŘÍTOMNOST nepřemožitelné Armády Ruské federace na území naší vlasti zajistí přežití našeho národa, stojícího na stráži na nejzápadnější výspě naší rodné Západní Asie.
  Tečka.

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 41. Praha teprve BUDE plakat!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Jsme tady mezi svými – my všichni čtenáři, autoři a redaktoři naší milované Nové Republiky jsme nefalšovaní horšolidi, jsme hrdí komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti.
  Takže si můžeme nalít čistého piva: Teprve PŘIJDE den pražského pláče!

  Ano, nám je jasné, kdo jsou ti „slavní“ Pražáci: NEPŘIZPŮSOBIVÁ MENŠINA, kavárníci-lepšolidi!
  V Praze se to jen HEMŽÍ havlisty-eurohujery, sluníčkáři-vítači, inteligenty-vědátory a jinou podobnou kavárnickou pakáží!!
  Proto pražské volební výsledky našich Stran a národních Vůdců jsou tak ZOUFALE neuspokojivé, tradičně.

  Proto existuje prakticky JEDINÉ konečné řešení pražské otázky: Prahu oplotit, odříznout od dodávek potravin, vody a energií – a nechat vychcípat, jak hezky česky řekl pravý levicový horšolid, náš osvědčený soudruh a soukmenovec Ondráček.

  Prostě: Praha teprve BUDE plakat, až si uvědomí svůj nezvratný osud. Pak budeme muset být Leninsko-putinsky tvrdí, my horšolidi, my hrdí komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti:
  Pamatujme, že pražští kavárníci se budou ZÁKEŘNĚ snažit zachránit aspoň své rozmazlené haranty:
  • Budou je posílat ve člunech po Vltavě, tajně v noci => Pozorovat řeku, potopit čluny!
  • Budou je házet přes plot => Haranti spadnou jen do prostoru mezi dvěma vysokými ploty, načež automatický systém vypustí SUPy (Samostatně útočící psy), stejně jako při ochraně našich státních hranic. Psi budou mít žrádlo a my klid.
  • Budou se snažit posílat své haranty na Západ, prostřednictvím nějakého nového Nicholase Wintona, zarytého sionisty => Sionistu zlikvidovat OKAMŽITĚ po překročení našich hranic. (Ano, my nejsme tak naivní jako hitlerovci!)

  Pak už těch marných pokusů lepšolidi zanechají, a raději své haranty sežerou, po vzoru Malorusů, kteří žrali své haranty během rozhodujícího období zostřeného třídního a národního boje (tzv. Голодомор, 1932-33).

  Jistě, Západ bude zuřit, jako když jsme věšeli agentku CIA a MI5 Horákovou. Ale nám to překážet nebude: Postačí Leninsko-putinsky humánně likvidovat všechny západní pisálky, kteří by chtěli ve chcípající Praze natočit nějaké senzacechtivá videa.
  A samozřejmě: Musíme poukazovat v NAŠEM zpravodajství, den co den, na nezvratný fakt: V USA bijí černochy! Čímž propagandistický boj DRTIVĚ vyhrajeme.

  Nuže, za pár let po odletu všech hejn vran a supů z území bývalé Prahy (= znamení, že z Pražáků zbyly jen perfektně očištěné kosti) strhneme plot a zčechizujeme dosud stojící stavby. (Pozn.: Zčechizovat = stavbu dokonale srovnat s rodnou českou zemí.)
  Místo nich si postavíme krásné rodné paneláky, mezi nimi velkokapacitní prasečáky a naše typické útulné pivnice IV. cenové skupiny, a začneme poznovu odspodu.
  Už se na to moc a moc těším!

  Již nikdy Lipany, již nikdy Prahu!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.