Reklama

pondělí 25. února 2019

To se gangsterizmu USA nikdo nepostaví?


Paul Craig Roberts
25. 2. 2019 paulcraigroberts
Přesný popis naplánované zinscenované akce USA na hranici venezuelsko-kolumbijské vyvěsil Saker na svůj web už 20. února: ZDE. Větší půlka světa ji vnímá jako ukázku ryzího gangsterizmu. Ale nikdo proti ní nehnul prstem. John Wight se ptá: To si opravdu někdo myslí, že DonalduTrumpovi, Mike Pompeovi a Elliot Abramsovi jde o blaho venezuelského lidu? Vždyť jsou to lupiči a zákeřníci ve skvěle padnoucích oblecích, jejichž myšlení je mnohem blíž myšlení Al Capona než Thomase Jeffersona: ZDE.Fakt, že prezident Maduro se dosud nerozkolébal k tomu, aby do vězení vsadil Jeana Guaida, loutku vybranou americkým impériem k ovládnutí Venezuely, může vyústit v zánik venezuelské demokracie. Venezuelští armádní velitelé si totiž mohou položit otázku, proč by měli tolik riskovat oni, když Maduro nečiní to, co je třeba. To je zatknout Guaida, obvinit ho ze zrady a popravit ho.

Chavezův nedostatek odvahy k rázné obraně venezuelské demokracie prokazuje dnes, bohužel, i Maduro. Vydává tím svědectví o své nedostatečné důvěře v sebe sama, která, vždy, Američany u cizích státníků rozpoznána, vedla k americkému puči.

Madurovým omylem byl i jeho souhlas s účastí amerických a britských médií na „humanitární pomoci“ na hranici venezuelsko-kolumbijské, která nepřátelům současné Venezuely umožnila natočit celou řadu propagačních filmů.

Po Venezuele přijde na řadu Bolivie.

Překlad: Lubomír Man

23 komentářů :

 1. Opakovaně projevuje autor nepochopitelnou horkokrevnost. Což nechápe, ža Američanům na nějakém Guaido nebo miliónu civilních obětí vůbec nezáleží? Že jen potřebují záminku k útoku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co navrhuji studenokrevné ryby?
   Amici se neodváži zaútočit,měli by na krku tisice vzbouřených šilených ČE GEVARŮ.
   Kromě toho se boji přistavit pár letadlových lodi aby náhodou ně nepřišli za jásotu skoro celého světa bez čr!

   Smazat
  2. Samozřejmě, Maduro moc dobře ví, že je v situaci starého Čecha ohrožovaného tlupou agresivních nečechů, na které nemá ani policie... Tak na tom byl i poslední legálně zvolený ukrajinský president ... musel zachránit holý život emigrací. TO BYL PRAVÝ UPRCHLÍK...

   Smazat
  3. Ten samý scénář,jako mejdan na Ukrajině:

   https://globe24.cz/svet/66318-ukrajina-je-pet-let-po-majdanu-v-tezke-depresi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  4. Autor článku Paul Craig Roberts je ve skutečnosti skrytý neokon, který vždy zastával extremní stanovisko, téměř revoluční a už mu chyběl jenom ten hadr správné barvy v rukou nad jeho hlavou. I V tomto článku se snaží vyvolat dojem, že Maduro je neschopný a ústupčivý neokonům (totéž se v jiných článcích snažil uvalit na Putina), zkrátka vytváří dva egregory.
   Pro běžné účastníky deziluzi z kroků a odpovědí napadených státníků (nejsou dost sebejistí a zodpovědní - ustupují).
   Pro neokonské aktivisty vytváří egregor ústupnosti a zrady zájmů napadené společnosti (státu).
   Podle mne plní Roberts dlouhodobě funkci trojského koně a štve řadové občany napadených států proti jejich legitimním vůdcům (je to zkrátka neokonský, sionistický hajzl).
   Ďuro Trulo

   Smazat
  5. Příliš podléháš dojmům, aniž bys věděl o situaci víc. Co jsi ty ya velikána, když dehonestuješ autora, jehož text ti nejde pod noc?

   Smazat
  6. A kdyby se author dostal opet do vlady , to bychom se divili , jak rychle se meni nazory za opacne treba..
   A nejen nazory , vsadim se ze by take chtel ,urcite energicky masakrovat Venezuelu...
   Vsadim se...Koryta hlavne ty demokraticky maji tu hypnotickou zazracnou moc ..
   Zazraku je pak moc a moc..

   Smazat
  7. Jenže oni chtějí válku a války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity.

   A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 2. On to myslím právě chápe velice dobře!

  OdpovědětSmazat
 3. Asi přituhuje. I unás je nějaký pohyb. Zeman podporuje Guaida,Petříček na školení v ušácku. Hamáček je rád ,že má u sebe toho přihlouplého Petříčka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hamáček je hrobař ČSSD. Efektivně mu sekundují Petříček, Netolický, Birke, Štěch, Poche a spol.

   Smazat
  2. Spadly masky, které ještě za Zemana a Paroubka držely dost pevně.

   Smazat
  3. Proč hned na školení? Do USA, světe div se, ministři zahraničí prostě jezdí na oficiální návštěvy, tak jako do jiných zemí. Myslím, že tu mnoho lidí volá po nezávislé zahraniční politice. Potom její součástí jsou cesty do Ruka, USA, Ukrajiny i kamkoli jinam.

   Smazat
  4. nesahej mi na Mosheho
   je to Taticek Zemanek
   jen mu chyby bily kun
   Venco co sem davas ty pitomosti s obrazky? To se nosilo pred loni ted v dobe pytle ven z poklopce se nosi jine zbozi kurva

   Smazat
 4. 19:57!
  Přituhuje již 5 let, od zimní olympiády v Soči. Tenkrát využili neokoni mírové ratolesti ruské olympiády k dehonestaci Ruska a k mejdanu na okrajině. Byla chyba, že se Rusko vůbec o zimní olympiádu ucházelo. Bylo předem jasné o jakou dehonestaci Ruska se jedná a maskot Míša se slzou v oku na závěrečném ceremoniálu již nic nezachránil. Od té doby skuteční Rusi v Rusku tahají za kratší konec slámky.
  Ďuro Trulo
  P.S: admine vyser se na ty kolotoče, autobusy, semafory, nebo potřebuješ těch 5 minut, abys mohl zjistit URL anonyma a nabonzovat ho neokonům???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pleteš si admina s Googelem.

   Smazat
  2. Autobusy, přechody, hydranty - jak u blbejch

   Smazat
 5. Měla by něco dělat OSN prý 50 států podpořilo legální Venezuelskou vládu.

  OdpovědětSmazat
 6. Hitlerovi se hlavní hráči postavili taky teprve tehdy, když na ně došla řada. Nikomu se nechce bojovat za druhé.

  OdpovědětSmazat
 7. "To si opravdu někdo myslí, že DonalduTrumpovi, Mike Pompeovi a Elliot Abramsovi jde o blaho venezuelského lidu? Vždyť jsou to lupiči a zákeřníci ve skvěle padnoucích oblecích, jejichž myšlení je mnohem blíž myšlení Al Capona než Thomase Jeffersona."
  Sedí vec, niet čo dodať!

  OdpovědětSmazat
 8. USA pokračuje v politice terorizmu vůči celému světu už více jak 200 let, zejména proti těm, kteří se od USA odvrací. Nikde, kde se USA angažovaly jim nešlo o blaho lidu, šlo jim pouze o nadvládu a svůj prospěch. Jim vadí z bezpečnostních důvodů i auta z Evropy. A o Číně ani nemluvě. Číňané je už v technologiích předstihly (a to Čína dnes není tím co USA před více jak 200 lety)Ukázalo se, že komunisté dokáží, pracovat pro svůj lid, i přesto, nikoliv jenom rozmnožovat boháče , že jsou jim předhazována tzv. lidské práva, kterých je právě v USA nedostatek. Jejich spojencem je pouze násilí, viz prohlášení Ohavy: Nyní musíme mít nejsilnější vojenskou sílu světa a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme aby dělaly.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Mane vzkazte , ze dnes neni nikto , kto by zastavil USA a USA to vi !

  OdpovědětSmazat
 10. Divim se, proc neco M. nedela. Pripomina mi Janukovice, ten kdyby neco udelal, nemusela byt fasisticka Ukrajina. I tady muze byt pozde - pro lidstvo a hlavne pro Venezuelu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.