Reklama

čtvrtek 7. února 2019

USA už mají před Ruskem náskok, mají jaderné zbraně v Německu

Sklad nukleárních zbraní v Büchlu (Německo)
Matthias Gebauer, Philipp Wittrock a -rp-
7. 2. 2019  DerSpiegelPrvníZprávy
Po skončení platnosti Smlouvy INF může začít nový závod ve zbrojení, Američané už mají náskok, jaderné zbraně, které zůstaly po ukončení studené války na německé základně Büchel.
Německá spolková vláda oficiálně nezveřejňuje žádné podrobnosti. Ani Bundestag nezjistil žádné informace v tzv.„Bílé knize vlády, jakési bibli bezpečnostní politiky.


Jedná se přitom o veřejné tajemství: Tady, na vojenském letišti německého letectva ve spolkové zemi Porýní-Falc v obci Büchel s 1100 obyvateli, mezi Koblenzem a hranicí s Belgií a Lucemburskem, je uloženo v podzemních bunkrech asi 20 atomových bomb typu B61-12, každá s výbušnou silou asi 50 kilotun. Pro srovnání, atomová bomba v Hirošimě měla výbušnou sílu menší než 15 kilotun.

Americké zbraně v Büchel jsou, jak říkají vojenští byrokraté NATO, tzv. zbraně jaderného sdílení pro ostatní nejaderné státy jako je Itálie, Belgie, Nizozemsko a Turecko jako součást odstrašující politiky obranného spojenectví. Bomby jsou pod dozorem amerických sil, ale v případě nutnosti, by německá Tornáda mohla být vyzbrojena jadernými pumami.

V minulosti se politici snažili přesvědčit USA, aby stáhly tyto zbraně. Ale pokusy byly neúspěšné. „Úspěšné odzbrojovací rozhovory mohou připravit půdu pro odstranění taktických jaderných zbraní umístěných v Německu a Evropě.“

Nyní je daleko od úspěšných rozhovorů o odzbrojení, Rusko mezitím oznámilo vývoj nové jaderné rakety středního doletu. V Německu se mnozí obávají, že Američané budou chtít rozšířit svůj zastrašovací arzenál v Evropě při novém závodě ve zbrojení.

Ministr zahraničí Heiko Maas (SPD) varoval: „Nové jaderné rakety středního doletu v Evropě by nyní byly špatnou odpověď, nemůžeme přilévat olej do ohně...“

Wiese: Musíme dostat Rusko a USA ke stolu, z Evropy nesmí být bojiště

Po znovusjednocení Německa byla většina amerických jaderných zbraní stažena z Německa, zbývají hlavice v Büchel, možná o jejich existenci mnoho lidí neví. Pouze několik demonstrantů se scházelo znovu a znovu před leteckou základnou.

Demonstrace proti přítomnosti jaderných zbraní v Büchelu - březen 2018 (foto Spiegel)


Místní nazývají atomové bomby téměř laskavě "vejce". Necelý jeden kilometr od centra obce je vpravo a vlevo od přistávací dráhy letecké základny v kruhu deset malých hangárů navzájem propojených. Tam mohou američtí specialisté po příslušném rozkazu otevřít podzemní sila přímo pod křídly "Tornad" a připojit tři a půl metru dlouhé rakety.

Místo je pod přísným dohledem a Luftwaffe má v Büchel umístěnou speciální bezpečnostní jednotku. Z tohoto důvodu vyvolalo velký rozruch, když se v loňském roce podařilo několika aktivistům proniknout do bezpečnostní oblasti.

Bezprostřední ochranu atomových zbraní zajišťují američtí vojáci. Uzávěry sil, nazývané "hrobky" v Büchel, mohou být otevřeny pouze zvláštním kódem, který by byl předán v případě útoku.

- - -


25 komentářů :

 1. Povedeme termonukleárni válku do příznivého zakončení a teď najděte obrázky kde jsou auta,nejsem robot.

  OdpovědětSmazat
 2. Jenký mají kyselé houby a ne náskok, i když si to můžou myslet.
  Kuba je co by kamenem dohodil do Ameriky... :)) *
  https://youtu.be/nuyD-9U_jNA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, naopak USA statní elita (klan Klintonů) mají hnědé trenky. Trump to s nimi hraje šikovně. Klintonová se už dala slyšet, že to poslední co potřebují je závody v jaderném zbrojení. Střelili se do vlastní nohy. Rusko má obrovský technologický náskok a bez Rusů se ani nedostanou do vesmíru (bez jejich motorů). USA statní elita spoléhá na vlastizradu elitářů jako za SSSR, který vyhrál ve všech oblastech (ale po smrti Stalina vše elitáři postupně prodali). Jenže časy se mění a oběh informací ve společnosti se neustále zrychluje, proto snadné parazitování s jednoduchými dříve fungujícími metodami (lhát a nemít morální zábrany a všechny proti sobě) se již stává neúčinný.

   Smazat
  2. 20:55 Tak děsivý náskok to nebude, i když nepodceňovat ho by byla jistě chyba! Zejména by si měli američtí impíci dát majzla na toho bohatýra s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 12. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Úplný Ilja Muromec 2! Toho dokáže zničit jen pravý sibiřský Bojaryšnik"! Kdepak, na Rusáky, oni vědí moc dobře že na jejich lítající či plovoucí šrot postačí i dobře udělanej prak Frantíka z Kotěhůlek! Proto se tolik specializují na pozemní síly a takový vyšší level, zbraň "posledního soudu" je samotný Putler! Jednak je obojživelnej a navíc umí joudo! Na toho budou muset nastoupit komplet všichni Postradatelní ze všech dílů, aby to konečně pro svět dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 3. Obejdou se i bez Ruskich motorú,viď USA a NASA má flotilu raketoplánú a jednou USA zachráni Rusi před asteroidem,videl sem to v Americkém filmu armagedon s Brusem Vilisem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebejt Ruského kosmonauta Andropova, tak byli nahraní (zachránil je hned dvakrát) :)

   Smazat
 4. Problém není v jaderných zbraních, problém spočívá v tom, jakým způsobem donést jadernou nálož na území protivníka. Letouny, rakety, křídlaté rakety budou sestřelovány jak ze strany USA ,tak i ze strany Ruska, tudíž jen část nosičů jaderných zbraní dopraví jadernou nálož nad požadovaný cíl. Výhodu zde mají hyperzvukové nosiče u Ruska, vůči nimž žádná protizbraň zatím neexistuje. Suverénně nejlepším nosičem jaderných zbraní u Rusů jsou malé ponorky na jaderný pohon zvané Poseidony. Jsou vyzbrojeny termonukleární náloží o ekvivalentu 100 - 500 MT TNT (5 000 až 25 000 krát větší ekvivalent než jaderná bomba svržená na Hirošimu). Tyto již leží tiše na dně oceánů a moří v blízkosti západního a východního pobřeží USA a poblíž pobřeží Velké Británie a Francie. V případě stlačení příslušného tlačítka vznikne po výbuchu tsunami o výšce vlny cca 150 až 300 metrů. Řada měst na pobřeží bude smetena za zemského povrchu. Výbuch této nálože u pobřeží Londýna zničí nejen celý Londýn a okolí , ale i celé Holandsko. Velmi těžko se tyto atomové miniponorky "sestřelují". Holt, západní země mají značnou část velkých měst na pobřeží moří a oceánů. Výhoda pro mír, nevýhoda pro období války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sloužil jsem u jaderných zbraní a je to dost veliký problém.
   Školili nás, že po odpalu nosiče, máme asi tak deset minut než přiletí odpověď*

   Smazat
  2. To je fakt pane21:18. Je všeobecne známe, že Američania majú husto osídlené pobrežia a vnútrozemie takmer ludoprázdne. To dáva výhodu s tými ponorkami. U Rusov je hustoobývaný západ a v celom páse, takže to bude celkom sebevražedné previesť útok tak, aby sa to nedotklo aj nás.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prečítal si to po sebe a niečo sa ti nezdalo na vlastnom názore?

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná si neuvědomuješ, že svým trapným pojmenováním diskutérů,
   vypadáš jako mladý cucák.
   O tvých názorech se nehodlám vyjadřovat, potvrzují předešlé řádky*

   Smazat
 7. Gorbačov narušil rovnováhu ve světě.
  Neměl stahovat rusáky z Německa!

  OdpovědětSmazat
 8. Gorbačov pokazil všechno a zničil životy tisíců lidí nejen v SSSR. Občany NDR předhodil Západu bez varování, ale svůj soukromý - a nemalý - majetek v Bavorsku prodával ještě před několika lety. Jak a za co ho získal, si domyslete sami. V Rusku je obyčejnými lidmi nenáviděn.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:20
   Gorby působil na lidi jako omamná droga. Po vystřzlivění doslati kocovinu. No jo cinkáni klíči je dobré. Ale když se odevzvávali klíče a to jak od fabrik tak od vlastních domů a začalo stěhování pod most a do fronty na sociální podporu tak to už bylo po veselici. Zůstali jen protažené huby

   Smazat
  2. Nie nadarmo Gorbyho spájali s menom bojovníka za komúnizmus s ludským tvárom Alexandra Dubčeka. Predchodca Gorbiho reforiem v Československu. Politická mŕtvola v Československu a neskôr aj skutočná mŕtvola. Zachránilo ho len to, že u nás sa o mŕtvych hovorí len v tom najlepšom spisovnom Slovenskom slovníku. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  3. Zaprodanec gorbačov zkazil život celému východnímu bloku.

   Smazat
  4. 12:35 To naštěstí postihlo jen tuhle sortu věčně ožralých páchnoucích odulých podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   kterou bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace! O tom mluvili všichni proroci a věštci už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   Smazat
 9. 21.07

  raketoplány postavili jenom 4: Atlantis,Columbii, Endeavour a Enterprise. Flotila utrpěla 50% ztráty havariemi Endeavour při startu (únik vodíku s následnám výbuchem soulodí) a Colubie při vstupu do atmosféra defragmentovala na mnoho částí. Prostě se rozpadla. yl to jistě ambicHubblův teleskop. Atlantis je v muzeu NASA a Enterprise nekde v LA. Momentálně žádnou flotilu nemají krom bizarních úletů Elona Muska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raketoplanov bolo 5. z toho dva boli znicene pri havariach.
   Enterprise do vesmiru nelietal.

   Smazat
 10. 23:27 A čím Amíci dostali na Mars své 4 pojízdné stanice a další desítky výzkumných satelitu do vesmíru, Ruskejma šmejdama určitě ne a co dělá pan Musk je super, ty troubo.Rus od 60let nic jiného za rakety nemá, jejich stagnace v kosmonautice je katastrofální, nic nového nevyvinul, hlavně že zbrojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je vidět (a na dálku i cítit), jak jste nesmírně informovaný a inteligentní. Nevíte náhodou, jestli pan Musk dostal v Číně vízum k trvalému pobytu (je na útěku z USA), jestli s sebou přestěhoval všechny své rusky mluvící spolupracovníky a jestli firma Tesla zbankrotuje tento měsíc, nebo až v březnu? Rád bych se včas zbavil akcií. Děkuji vřele.

   Smazat
  2. Realita je ještě mnohem horší! Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 11. 12:25 Kde jste sebral tuhle super sračku? Pane "nesmírně informovaný"? Dokonalej blábol .Nějakej odkaz by nebyl?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.