Reklama

pátek 22. února 2019

V Česku jsou ukecané i vrby

Taras
22.2.2019 TarasovaTerasa
S postupujícím věkem se ledacos ze života muže vytrácí: lovecká náruživost všeho druhu, pracovní i sportovní nadšení, uslintané hospodské bratření a líbání (ty kluku ušatej, dyť já tě mám rád). Rozvíjející se choroby pak spolehlivě zlikvidují i ten zbytek všelijakého třeštění. I z bývalých rváčů stávají třaslaví dědkové. Ani mě to neminulo a dnes jsem na tom tak, že jsem se začal bát už i myší.


O to víc na mě neblaze účinkuje aféra s čínským gigantem přes elektroniku všeho druhu, Huawei. Já se v tom moc nevyznám a síť 5G chápu jako něco, co by se dalo hodit i na ty největší kretény nové doby, Makrelu, Makaróna a vůdce Polska a pobaltských států, Ukrajinu nevyjímaje, Trumpetu v seznamu neopomíjím. Že ta síť je velmi pevná, takže by se z ní už nevymotali. Z celé té aféry jsem ale pochopil, že Číňan je celý žhavý na má poslední tajemství, to když hovořím s bývalými milenkami a vzpomínáme na to, jak jsme tenkrát v tom hotelu rozlomili postel. Že jako by z této informace mohl něco vytěžit a ve svých ubytovacích zařízeních začal umisťovat válendy o něco festovnější, čímž by získal rozhodující technologický náskok nad Západem, který by pak bídně zahynul v troskách svých hotelových postelí.

Věřím, že doma nic od Huhňavýho nemám, poslední modem od O2 sice byl této značky, zlikvidovala ho však letní bouře, první blesk v okolí, první pumelice, a rovnou do mého Huaweje, který byl navíc vypnutý! Taková je zákeřnost a síla hromovládců typu Peruna, Donara, Thora či Baala, to podle toho, jestli berete české nebo německé mzdy a důchody, nebo jestli jste obřezanej či nikoliv.

Takže jsem se cítil bezpečně, jenom však do doby, než jsem ze zvědavosti obrátil svůj nový modem spodkem vzhůru a zjistil ze štítku, že je od ZTE! Tedy z bláta do louže, Číňané teď vědí, že jsem si nedávno koupil domácí pekárnu, nůžky na silné větve a multifunkční žebřík (to vše za pakatel necelých šesti tisíc s dodávkou až do domu). A že jsem informován o nejnovějších trendech v nabídce erotických pomůcek, čtu si nostalgicky jejich testy, což šikmookým zamezí v průniku do segmentu trhu s vibrátory, alespoň v mé domácnosti, s jejich levnými a prý občas v plném nasazení vybuchujícími (informace NÚKIB) šmejdy. A pokusí se je prodat jinde, nějakému od NÚKIB neinformovanému hejlovi.

Obava, že by Číňané pronikli skrze Huhňavého do nějakého přísně střeženého tajemství této republiky je zcela lichá. Jak praví slogan, tady se vykecá všechno, a od té doby, co dcerka Pavla Kohouta vykecala, že Havel to měl rád s matkou i dcerou naráz, co Holubová práskla, že Klaus přijímá pod obojí a Slonková s Kubíkem, že Babiš má nemocného synka, je snad jediným tajemstvím tohoto státu, že Kalousek chlastá. Ale není to úplně jisté, že je to ještě tajemství.

Nadměrná povídavost však trápí i nejvyšší místa tohoto státu. Zeman prozradil, že bezpečnostní služby jsou čučkaři a Klaus to, že jejich hlášení nikdy nečetl, protože jsou to z novin opsané bláboly.

Když jsem si uvědomil výše uvedené, spadla ze mě starost o prozrazená tajemství mé domácnosti. V tomto státě vědí všichni o všech všechno, takže nelze nic vyzvědět. Jak můžeme mít strach z ruských či čínských špionů, když není co prozradit?

Vždyť i já jsem na sebe vykecal, že se bojím myší.

19 komentářů :

 1. Já tedy paranoidní určitě nejsem, ale stejně mě štve, že mne Číňané šmírují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste jen tusil ze to nejsou jen oni . . . .

   Smazat
  2. Co by si, prosimtě, na tobě Číňan vzal? Uvažuj.

   Smazat
  3. 8:04 Kde jste se , Frau Merkel, naučila tak dobře česky?

   Smazat
 2. Jo pěkně napsané je trápí povídavost a nás bude trápit pokuta kterou vyfasují.

  OdpovědětSmazat
 3. Země se stala nástrojem války. Nový IoT (Internet věcí). Malé antény se budou nacházet ve veřejném prostoru na každém kroku, avšak až o stonásobně silnějším výkonu než mají ty dnešní. Komunikační síť nad námi vytvoří mikrovlnné peklo. Již nestačí, jaké důsledky na zdraví lidí mají bezdrátové technologie dnes: Viz prokázaná korelace mezi nárůstem rakoviny a civilizačních chorob od doby zavedení mobilních telefonů. Telefony Huawej i Aple jsou vyráběny ve stejné Čínské továrně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A EU zavádí čipy na každou cigaretovou krabičku... takže zjistí, kam chodí nepřizpůsobiví kouřit místo matiky za školu... a šup, už budou v "superserveru" u Junckera - či jeho následníka. DYŠGRYMYNÁCYJA PÁN NEZISKOVÝ!

   Smazat
  2. Stonásobný výkon? A z Fyziky jste měl určitě jedničku s hvězdičkou 1*

   Smazat
 4. Svatá pravda, všechno co jste řekl to sedí, já to mám podobný i když někteří šťourové namítají, sice sedí co jsem řek, ale nerad bych seděl za to co jsem řek. Takže souhlas, a největší bobky mám z lidské blbosti a závisti a ty jsou bohužel nesmrtelné a pak ještě z Radosty a ten naštěstí smrtelný je, nikdo ho nečte a jednou mu to nahoře stejně pěkně sčítnou. Takže hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ja radostu ctu takze kecas rudy dedecku
   at zije revoluce at chcipne kapitalista

   Smazat
  2. Čteš toho blba Radostu? Tak to tě lituju.Asi nevíš co dělat s volným časem. :-D

   Smazat
  3. A už zase kolují Renčínovy vtipy, málo platný, jeho humor je nadčasový. Jsem zvědav, kdy ho začnou zakazovat. Dobře, že zrušili Dikobraz, mají teď ušetřenou práci. A ještě tu taky byl ten Hašek, že? Myslím toho od Švejka, ne toho, co ho po Naganu chtěli na Hrad. I když, kdo ví? Dneska bych klidně zvolal: "Taras na Hrad!!" Q.

   Smazat
  4. Ať tak či onak, Radosta jak obsahově tak stylisticky ční nad zdejším ansámblem vlastizrádných čechomužiků jak Mount Everest nad ubohou hromádkou jačího trusu při svém úpatí ....

   Smazat
 5. Článek je milý, vtipný, nicméně bohužel pouze na povrchu zásadního problému dneška.
  Jde totiž o zásadní princip.
  Máme se vzdát svého práva na soukromí?
  A nebo ne?!
  Je možné dohodnout kompromis nebo je třeba zřetelně stát za svým, protože „salámovou metodou“ pak přijdeme o vše, včetně „lidských neřestných„ myšlenek?
  (Již dnes se učí rozklíčovávat pocity a jednoduché myšlenkové příkazy z impulsů našich mozků – prý pro dobro vědy a našeho zdraví!)
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Pavle, naše soukromí, pokud někdo chce, už nám dávno vzali. Teď se jedná jen o prašule. A tak se ptám, proč mám platit za stejnou věc amíkům 3x více než třeba číňanům, proč mám platit amíkům nebo norům 3x více za stejný plyn jako plyn z Ruska, proč mám platit 10x více amíkům za stejné zbraně odkudkoliv odjinud. Ne, děkuji já nechci. Pokud nenabídnou odpovídající cenu ceně jiných, tak ať si své nabídky strčí někam a neokrádají ty, kteří mají mnohem méně než oni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:09
   Názvy národů se píší s velkým počátečním písmenem. Vy je píšete s malým (myslím počátečním písmenem). Až to tu najde BIS, máte o malér postaráno. Podle ruských pravidel jste to totiž napsal správně a tím jste se prozradil.

   Smazat
 7. Výborně - článek i diskuze doteď.

  OdpovědětSmazat
 8. Lovecká náruživost se určitě nevytrácí ale z Pirátů - tedy lovectví největší blbosti, jako si lze ve 21. století vymyslet. Ale už "Masaryk varoval před takovými hulváty" a nepotřeboval na to internet, že pane poslanče Michálku za Piráty. Ten nám na ČÉTÉ VE ZDÁNLIVĚ SERIÓZNÍM ROZHOVORU SDĚLIL, ŽE JIŽ MASARYI VAROVAL OBČANY, ABY NEVĚŘILI VŠEMU, CO JE NA INTERNETU. A já s Masarykem souhlasím, třeba to co píše Seznam cz, žijící zcela v područí diktatury kapitálu a v kapitálním střetu (skřeku) zájmů, patří mezi ten bujný žvanilov i hulvátov. Jo, kdo platí ten jede! A kdo si vydržuje pisálky seznamu cz. ten si na nich může psát i kdejakou kravinu a zejména vytříbené lži. Tedy pokud nemáme něčemu věřit, tak to je mejnstrýmu, ten je totálně zkorumpovaný kapitálem!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.