Reklama

neděle 10. února 2019

V ďáblově pasti

Stanislav A. Hošek
10. 2. 2019
Katolická církev je bezesporu nejbohatší institucí světa. Její nemovité bohatství je doslova astronomické, s ničím jiným na této planetě nesrovnatelné a ve velkém rozsahu ani hodnotou těch nejopravdovějších peněz vyjádřitelné. Veškerý majetek všech současných, takzvaných financiérů dohromady, nadtož Forbesem a jinými rádoby znalci deklarovaných superboháčů, je jen smítkem ve srovnání s majetkem a bohatstvím katolické církve, potažmo Vatikánu. Především proto, že církev vlastní nemovitosti a zmínění banksteři pouze doslova skartovatelnou makulaturu z turbulentních papírových poukázek víry v bohatství, ba dokonce v poslední době už jen jejich digitálních značek kdesi v kyberprostoru.


Církev vlastní opravdové, fyzické bohatství, zatímco jmenovaní financiéři, až na bezvýznamné výjimky, pouze vodu v koši. Katolická církev je proto, z hlediska své „Svaté knihy“, největší absurditou v lidských dějinách a v mých očích pak naprostou negací učení svého biblického zakladatele a prvotně následných zdrojů.

Každý profesionální katolík, souhlasící se současným majetkovým statusem své církve, musí být zákonitě, v očích jím vyznávaného boha, již svou pouhou existencí hříšníkem. Hlasití obhájci, ba až radikální obránci majetku církve jsou pak doslova smrtelnými hříšníky, protože jimi prokazovaná majetková hrabivost je, mimo jiné, i projevem jednoho ze sedmi smrtelných hříchů, označeného samotnou církví jako nestřídmost.

Pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost a lenost jsou katolickou církví, samozvanou to opatrovatelkou Ježíšova odkazu, deklarovány coby smrtelné hříchy už víc jak jedno a půl tisíciletí proto a jenom proto, že jsou zdrojem dalších forem hříšnosti. Nestřídmost v podobě bezbřehého až chamtivého hromadění nadbytečného bohatství, je proto studnicí dalších hříšností katolické církve, jichž se v hojné míře dopouštěla za svou dvoutisíciletou existenci.

Každý jednotlivý katolík se ze svých hříchů může vyzpovídat, kát a případně je dokonce odčiňovat, čímž má šanci, podle své věrouky, uniknout věčnému zatracení. Církev, coby instituce, se nemá ale komu vyzpovídat. Měla by se proto tím upřímněji kát a co nejusilovněji se své nestřídmosti zbavovat. Zatím za celou historii tak nikdy neučinila, ale naopak hledá neustále další a nové argumenty, zdánlivě ospravedlňující její neutuchající hrabivost.

Každý lidský jednotlivec v pozici nenapravitelného hříšníka je podle katolické víry „adeptem věčných muk pekelných“, protože prý podlehl svodům ďábla. Jaképak to je z tohoto zorného úhlu asi s celou katolickou církví? Je snad kandidátem pekla?

Každý katolík si musí vybrat. Buďto se bude aktivně podílet na hromadění církevního majetku, podporovat nestřídmost církve a dopouštět se tak smrtelného hříchu. Nebo se k problému stavět jako mrtvý brouk a tím jenom hřešit nebráněním hříšnosti své církve. V jiné pozici jsou samozřejmě všichni profesionální katolíci. Pokud nedělají všechno proto, aby se církev zbavila nestřídmého hromadění majetku, pak jsou doslova v ďáblově pasti.

Pan Jiří Suchý, známá to umělecká celebrita, prý ve svých rozjímáních objevil v samotné modlitbě Pater Noster, viz Matoušovo evangelium 6,9-14 chybu. Spočívá podle něj v onom verši 14tém, cituji: „A nevydej nás v pokušení…“, konec citátu. Podle jeho názoru prý Bůh přece není pokušitelem. Pan Suchý si to asi dobře nepřečetl. „Otče-náš“ ta nejrozšířenější křesťanská a nejen katolická modlitba na světě, je totiž úpěnlivou prosbou slabého a chybujícího věřícího člověka, prosbou mino jiné i o to, aby jej jím vyznávaný Bůh nevydal v pokušení a tím riziku, že uvízne v ďáblově pasti.

Bůh je přece všemohoucím, takže samozřejmě může být i pokušitelem, ve Starém Zákoně je o tom přece dost důkazů. Může proto zkoušet i své nejvěrnější. Nedělá to konec konců jenom on. Kupříkladu zkouší, zda jeho vyznavači slouží opravdu jemu, či třeba jen, nebo při tom i, zlatému teleti. Každý věřící, čti katolík, může tedy být opravdu svým Bohem zkoušen. Ti kdo neobstojí, propadnou peklu. Mene tekel ú-parsin, řečeno biblickou mluvou. Převedeno později do katolické víry, „byls zvážen a shledán lehkým“, tedy jsi propadl Ďáblu. Přál bych proto všem profesionálním katolíkům, aby alespoň svou osobu vyprostili z takto nastavené ďáblovy pasti.

Katolická církev totiž jako instituce byla v ďáblově pasti, někdy až v jeho službách, po celou dobu, kdy se doslova rvala o podíl, ba dokonce o nejvyšší posty světské moci. Dlouhodobým odporem až revoltami lidu, který se před dvěma staletími osvobodil nejen z jejího poddanství, dostala pak novou šanci. Jak je ale vidět, zatím jenom šanci vyklouznout z věčných tenat pekelných. Podle mého přesvědčení za celou dobu oněch dvou století ani nenaznačila, že se z Ďáblovy pasti chce uvolnit, nadtož aby se reálně uvolňovala.

79 komentářů :

 1. Papa Franta zatlouká poslední hřebíčky do katolické rakve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná připravuje Vatikán na nepřátelské majetkové převzetí Světovým židovským kongresem...

   Smazat
 2. Vzhledem k tomu, že sama existence nějakého Boha je naprostá kravina, což samozřejmě církevní preláti velmi dobře ví, je jim nějaký trest za jejich ohlupování a okrádání důvěřivých prosťáčků zcela šumafuk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše existence je potom co? Předpoklad, který byl naplněn ve 12:12? Žijte si to co máte a neserte se do Boha.

   Smazat
  2. 12.12. my jako pokorní k Bohu-Stvořiteli vás nemáme kárat,jen vám poslat Světlo a Lásku,vám je potřeba pohledět do zrcadla a uvědomit si,kdo jste...toto uvědomění si,je Bůh,který je ve vás...

   Smazat
  3. 13:51- a do kterého z nich se nemám sr..?

   Smazat
  4. „Materialisté a šílenci nemívají pochybnosti.“ — Gilbert Keith Chesterton

   Smazat
  5. 16:06- jakou to má souvislost s tématem? Znám hodně věřících materialistů i labilních jedinců schopných ve jménu boha vraždit.

   Smazat
  6. Materialisté a šílenci nemívají pochybnosti.“ — Gilbert Keith Chesterton

   UPRAVIL BYCH TO NA: materialiste (chtonici) nemivaji pochybnosti
   Proc?
   Pokud hmota nahradi ducha tak to je konec lidstva.
   Silenec je materialista - zvire ktery zije na 3 spodnich cakrach a nema propojeni s 4. Srdecni ktera nas vede k citu ,hlubsimu pochopeni.

   Zvire co potrebuje a je zavysle na pocitech ega a mysli si ze krom hmoty nic vic neexistuje.
   Pud sexu,hladu a nutnost ovladat jsou odrazem ega ktere samo o sobe je vazano na projevy tela tudiz tito "lide" chovaji se jak zvirata.
   Nerikam ze hmota nema existovat .rikam ze je treba ji prosvitit nekonecnym svetlem poznani a udrzovat se v harmonii.

   Nelze zit sirenim a uctivanim materialistickych kanibalistickych krvelacnych bohu.
   Nelze zit a hlasat ze nevedomost je svata a ze hmota je to co je buh.
   Nelze dosahnout zivota tim ze si budu myslet a uctivat ze odraz svetla mesice je zdrojem a ja nerorexnam ze je to napodoba a cele chtonicke uctivani krve bohu je cele jen napodoba .
   Bible jsou vykradene vedicke texty ktere zmaterializovaly ducha svetla poznani tim ze jej ptribily na kriz! Biblicky jezis je fikce. Nelze zabit neco co neni materialni podstaty a hmotu jen posvetluje.
   Jezis poslouzil jako obetni beranek do ktereho si semite promitly sve hrichy a po vrazde se jeho krvi ocistili od hrichu tim ze krev obetovali jahvemu protoze se domnivaji ze kdyby jahve nedostal krev tak zemre a snim i cely svet.....

   Smazat
  7. Maxi, nešlo by to vyjádřit jednodušeji? Pro mně i ty čakry jsou nepochopitelné, když k pochopení potřebuji zase jinou víru.

   Smazat
  8. PS.-jinak, kde jste došel k přesvědčení, že zvířata nemají city, jen pudy?

   Smazat
  9. 13:51 Hele obhájce boha ukažte mě ho ale tak kulový že a existence člověka je přirozený koloběh přírody. Mám v knize co se stalo: rabín před plynovou komorou prohlásil bůh neexistuje tak asi tak.

   Smazat
  10. kdyby ten jejich panbiček opravdu existoval tak se cirqve davinko smaži v pekle ktere podle cirkve čeka na každeho bezbožnika a jen cirkev svata???sama se peklu dokaže postavit protože se sama za svatou prohlasila aby mohla rozhodovat o osudu bazlivych a duchem slabych a nevzdělanych ale tohle vam neřeknou ani ve škole a leckde ani doma i proto jsme jako stat zavedli školičky cirkevni aby se mohl dorost vice vzdělavat v praktikach cikevnich a vytvořit tak vice kazatelu a vykladaču neviditelna

   Smazat
  11. Pokud hmota nahradí ducha?!? Pane, vždyť i ten církevně filosofický meteorismus má v hmotě počátek, i duchy jsou hmotné podstaty...

   Smazat
  12. S hladovou, nenasytnou agresivni bezohlednou surovosti s jakou se cirkev vrhala na ukoristeni , co nejvetsiho majetku v CR , nemusime jiz vedet nic jineho. Ani ty krvelacne masakry bez konce ve Svate knize, kopirovane vsude kam se dostala, atd..

   Smazat
  13. Děkuji Maxovi aspoň za snahu sdělit něco o čakrách. Pane povolný to není další víra nebo něco mystického neurčitého. Je to fungování těla. Proudění energie(síly) v těle. Max píše o 3 spodních, které právě souvisí hodně s materií a egem. Zkuste se o tom více dozvědět. Pro mě se to stalo důležitou vědomostí pro pochopení mě samotného.

   Smazat
  14. 16:49 ví, co jsou to čakry, ale neví, co se rozumět pod pojmem materialismus. Proto asi tolik slov ...

   Smazat
 3. Velice poučný článek. Naprosto souhlasím s Kaslelan10. února 2019 12:12

  OdpovědětSmazat
 4. Naprostou kravinou je existence náhodných shluků elementárních částic 12:12 a 12:40.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:44 Taky prosťáček?
   Zajdi do kostelíka a hoď do kasičky něco pro "chudou církev" "Šama má málo":-D

   Smazat
  2. 12:52
   Prosťáček jste vy, pokud si pletete Boha s církví. A pokud označujete víru lidí za kravinu ta jste vyloženě zlý člověk, který záměrně vyhledává konflikt.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. 13:03 Konflikt nevyhledávám, oslovil jste první vy mě, pokud vím. Zlý proto že neuznávám víru v nesmysl? Proč zlý??? Kravina to je, na Jezinky a Budulínka asi věřit taky nebudete, že...a Bůh je pro mě asi taky něco jako pohádka aby dětičky klidně hajaly. Berlička pro ty, co neunesou tíhu svého vlastního bytí.
   A propos nic si nepletu. Bůh a církev je stejné zlo.

   Smazat
  5. 13:08
   Nesmysl? Jezinky a Budulinci?
   Takže vy tedy věříte, že nikde (neexistoval žádný prostor (neplést si s "prázdnotou", ani ta neexistovala)) a nikdy (neexistoval čas), vznikl jen tak z ničeho prostor, v něm se objevila jen tak z ničeho energie a hmota a začal plynout čas. Ta hmota se jen tak pro nic za nic začala organizovat až vznikl život a nakonec si tato hmota uvědomila a poznala sebe sama....
   No řeknu vám, dobrá pohádka :-D Ale jen pro nemyslící, nevnímající a slepé. Větší absurditu si lze stěží představit.
   Vypadá to, že jste opravdu jen náhodným zahuštěním a fluktuací protonů, neutronů a elektronů v prostoru. :-D

   Smazat
  6. Ano, i u nás v malé farnosti máme kasičku, do které přispíváme a to na , teď už dvě děti z Indie, které si farnost adoptovala. Pomocí těchto peněz jeden chlapec už vystudoval. Jeho vícečlenná rodina na to neměla. Odměnou nám všem jsou jeho děkovné dopisy. Do této kasičky rádi nějakou korunu dáváme z lásky, pokud víte, co to je. Jinou kasičku u nás nemáme.

   Smazat
 5. každý človek ktorý ráno vstane VERÍ že je pred ním dobrý deň, a celý tento deň ho drží pri živote NÁDEJ, že sa mu splní sen o šťastí a LÁSKE, a hop - zrazu je tu cirkev s Bohom ktorý to dokáže zariadiť, ale jej za to musíme zaplatiť ,

  OdpovědětSmazat
 6. Obviňujete mě ze zla. Tak já vám povím co je zlo. Všechna světová námoženství mají svého Boha, (některá dokonce i trojjedinného :-D)a všichni jejich věřící jsou přesvědčení, že právě ten jejich je ten pravý a jediný a jsou se kvůli tomu ochotní celá staletí masakrovat, upalovat a vraždit, dokonce i v rámci jednoho jediného náboženství (třicetiletá válka). Je to stejně absurdní jako rvačky mezi rowdies např. Baníku a Sparty...prostě je to jen záminka jak se rvát. A dodatkem...často si kladu otázku, proč vlastně mám být nedobrovolným sponzorem nějakého podivného koníčka, který provozuje mizivé procento společnosti, ať už je to mlácení hlavou o kobereček 5x denně, či zpěvu žalmů a zakládáni si klečením na studené dlažbě na pozdější revma. A co se zla týká...půjdete mě a moji domácnost vyvraždit za jiný názor tak jak se to stalo v Paříži jisté redakci jen proto že měla na jistého Boha jiný názor než jistá skupina náboženských fanatiků?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co nějaká přisprostlá parta z jakéhosi Charlo Hebrejs či jak... ale taková Bartoomějská noc? Tu si Paříž užívala; upalování Templářů a jejich protoholokaust spojený s restitucí nalichvařeného a vydřeného z lidu; co Katolíci a protestanti s Křišťálovou nocí a následnými restitucemi zvanými arizací... kdyby to Boha zajímalo, bylo by tu, nebo nebylo - to panoptikum a obludárium náboženských obcí a církví?

   Smazat
  2. 13:48 Máte moje vřelé sympatie a plně s Vámi souhlasím! Nechte ty náboženské fanatiky s klidem kvákat ty jejich nesmysly o nějakém "bohu", je nepřesvědčíte a oni nemají ani tu nejmenší šanci přesvědčit nás!! Jsem ateista tělem i duší a s nimi se vůbec nebavím, na to je mi líto času a námahy u klávesnice! Vyrůstal jsem v rodině, kde máma byla ateistka a otec polofanatický katolík, takže to mi bylo školou života a jak jsem dospěl, tak jsem z této pochybné instituce, samu sebe nazývající "katolickou církví" prostě a jednodušše vystoupil. Máma mi jednou když jsem dospíval řekla; "Neříkej to tátovi, on by se s tebou zase nesmyslně hádal, ale já ti řeknu, jak to vidím já; "bible, to je ve starém zákoně hotový thriller, který by ani pindosáci v hollywoodu nedokázali natočit, samá vražda a násilí a nový zákon, to jsou pohádky K.J.Erbena pro DOSPĚLÉ a měla NAPROSTOU pravdu!" V češtině jsem ještě na youtube žádný ateistický film nenašel, ale pokud dobře ovládáte ruštinu, je tam jeden velmi pěkný sovětský film z r. 1974 "Ищу мою судьбу", který se sice týká pravoslavné církve v SSSR, ale je to klidně možno aplikovat na všechny tzv. "církve" světa a na tu římskokatolickou hlavně! Flanďáci (tak říkala mamka jejich farářům :-D) káží vodu a sami chlastají v pravém slova smyslu to nejdražší víno, mohou si to také dovolit při jejich příjmech :-) a dychtí jen a jen po majetku, viz ty nechutné "restituce" v Česku. Žiji trvale už 46 let v zahraničí, prot nepíši u nás, marxudík nemám s tou politickou sebrankou, která tam po státním a majetkovém převratu v r. 1989 tzv. "vládne" tahána za provázky z Bruselu a Washingtonu NIC společného, ale stejně mě to štve, vždyť jsem se tam narodil a vyrostl.

   Smazat
 7. Filmový Barbar Konan svého Boha prosí o spolupráci slovy. "Buď mi pomůžeš nebo si najdu jiného Boha."
  Kolik Bohů, kolik politických stran, kolik sdružení takzvaně páchá dobro, ale současně obrovské zlo rozdělováním společnosti a zaséváním nenávisti! Všichni usilují o vaše štěstí. Nenechte si ho vzít!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KRONE, BUĎ MI POMŮŽEŠ, nebo si najdu jiného Boha... U Barbara COnana by si katolický klérus ani neškrtnul. Ten nepomáhá, nedává, ale BERE!Jenom bere! A vyhrožuje nejenom PEKLEM, ale i "DEMOKRATICKÝMI NEZÁVISLÝMI" SOUDY... V ČEMŽ SKUTEČNĚ NENÍ ROZDÍLU...

   Smazat
 8. Katolickou cirkev vymysleli židé,také ji po staletí ovládali a řídili,ten mamon tomu jen nasvědčuje.Mluví se o konci katolické cirkve,že je František posledním papežem,skutečnost je taková,že židé už ovládají všechno,cirkev už nepotřebují.Už také netáhne lidi k víře,nemá je čím oslovit,co nabídnout i ty restituce jdou jinam a ne farnostem,věřícím.Protože ty restituce byly prosazené židy a také se navrací židem majetky,které jim už Masaryk odebral.

  OdpovědětSmazat
 9. Písmo Svaté, Starého Zákona, díl II, knihy básnickié a poučné. Žalm 82. /Vulgata žalm 81/.
  I písmo svaté uzává že bohú je vícero, ale, bohužel, jsou smrtelní jako lidé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Iudaismus, křesťanství a Islám jsou tři vývojové verze jediného Levantinského náboženství.

   Smazat
 10. Zlaté časy, kdy se lidé báli všech bohů a bůžků, než se našli vykukové, kteří si jediného přivlastnili k prospěchu svému a zabedněnosti oveček. Tím netvrdím, že bůh není, jen doufám, že troufalé samozvané zástupce potrestá. Jak už to tak bývá u bohů, "když se kácí les, lítají třísky". Občas trpím skepsí, zda se mu (po kolikáté?) již povede "svořit člověka k obrazu svému". Ač nevzdělán, pokud dovolí NR a má chuť psát, místo politiky vás seznámím s mým zájmem o báje a pověsti a co jsem zjistil. Bude to obecnou češtinou, jinou neznám a nebudou to "litanie", jen krátké články, neb mám rád stručnost, jak jste možná postřehli. Netapetuji na NR, proto si založím vlastní úložné stránky na které pak odkáži pro zájemce k diskuzi. Protože jsem ve "Lvu", netvrdím, že začnu zítra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:49 Možná to bude zajímavé a rád si počtu pane Povolný.
   Ale v jednom s vámi zásadně nesouhlasím Člověka může potrestat jen člověk, protože žádný Bůh není. Lidstvo by se konečně mělo vyrovnat s faktem, že je samo za sebe zodpovědné. Že nikdo nepřivodí žádný zázrak, kterým budou napraveny křivdy, kterých se člověk na člověku dopouští. Že se zločiny nedějí ani na popud Allaha ani Boha všemohoucího, ale na popud zlých lidí, toužících po mamonu a moci. A jen lidská neznalost a hloupost udržuje tyto zlé lidi u moci. Je jenadvacáté století, měli bychom přestat věřit pohádkám, jakkoliv lákavým. život není tak jednoduchý aby za nás něco řešila nějaká imaginární entita. Co si posereme, to si budeme muset vždy uklidit sami. Vždy tomu tak bylo. nebo snad znáte nějaký seriózní příklad kdy tomu tak nebylo?

   Smazat
  2. 16:41- nemám s čím nesouhlasit, tak jen upřesním: nemohu tvrdit, že bůh není, když to nemohu dokázat. Trestem "božím" jsem myslel tz. potopu, která byla reálná ve velkém rozsahu a bez dělení lidí na vinné a nevinné, tak jako ve válkách "z vůle boží".

   Smazat
  3. 17.06 Důkaz neexistence Boha? Factum probandum je sama existence Boha. Důkazní tíže je na straně věřících! Zatím se jí úspěšně zhostit nedokázali.

   Němci, kteří tvrdili, že válečné zločiny a zločiny proti majetku a lidskosti spáchali na rozkaz nadřízených a Vůdce a tudíž nenesou odpovědnost protože Befehl je prostě befehl ... jsou dodnes stíháni, byli kriminalizováni, věšeni, i když by za nesplnění rozkazu byli zastřeleni.
   Ti, kteří totéž páší na boží příkaz, ... jsou "chápáni pro svoji "kulturu" a výjimečnost... protože kdyby se zprotivili boží vůli, byli by zatraceni (pro věřící je to horší než smrt, zhoršuje to kvalitu jejich posmrtného života)...

   Smazat
  4. 20:49 I z tohoto důvodu Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska aby se připojili k putinovskému Rusku! Patří za Ural ...

   Smazat
  5. Ty, hlupáku, Rakousko - Uhersko byl stát, který byl přežitý, podobně jak Havel a dementní Schwarzenberg, s tím bych se nechlubil. Zdegenerovaná společnost okolo císaře Františka Jozefa I. mluví sama za sebe. Pokud jde islámisty, tak si je Skopčáci užijte.
   Morave

   Smazat
  6. 14:57 Nesmyslný přirovnání! Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy celá 60. až 80. léta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomunisti byli persekuováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory… bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci. Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… a dokud budou blbci ve své většině věřit mediálním a politickým báchorkám, a to pořád těch samých rudých xindlů, tak se tu nic nezmění…

   Smazat
  7. A co se ekonomického zaostávání týče, tato zem svou šanci propásla už naší hanebnou a nezaslouženou porážkou ve WWI.! Švajc by nám moh dneska koukat na záda, kdyby došlo k odsunu zdegenerovaných čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Páč oni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou!

   Smazat
  8. 15:55- nedaří se mi Vám odpovědět, únor je vždy zajímavý na poruchy krátkých vln, než dopíši text, spojení se mi s NETem přeruší a odpověď ztratí v éteru.

   Smazat
 11. Katolická církev v minulosti vraždila v křižáckých válkách , které organizovala a financovala najaté žoldáky . Žehnala jim ať pozabíjejí ty kteří jim nechtěli být po vůli . To všechno ve jménu Boha . Stejné heslo "Gott mit uns" /Bůh je s námi/ měli vojáci Wermachtu na svých opascích ve 2. sv. válce . A tehdejší papež jim k tomu žehnal zbraně . A současný papež Franta zase žehná pedofilům a jiným zvrhlíkům . Je to naprosto zvrácená ideologie . Zatím co Ježíš Kristus byl chudý jak kostelní myš a neměl často kde by hlavu složil, tak ti co ho dnes zastupují žijí v palácích , hromadí majetky a stále nemají dost . Mistr Jan Hus by jim to dnes připoměl kdyby žil . Zase by ho museli upálit .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale bez nich bychom už jako entita neexistovali! Nebýt porážky čertových vyznavačů na Bílý hoře, po nějakých čecháčcích by se slehla zem! Lutheránci a jiní jejich spřeženci, jako Śvédi, by se s námi nesrali! Po 30-ti letý válce tu převažovalo německé obyvatestvo. Hovořil o tom velice dobře a zasvěceně i pan Hitler: "Nelze vyloučit, že během dvou staletí vyřešime národnostní problémy. Na začátku třicetileté války k tomu málem došlo. Ve čtyřicátých letech minulého století se každý Čech styděl mluvit česky.

   Byli hrdi na to, že mluví německy, a největší pýchu pociťovali, když byli považováni za Vídeňáky. Zavedení všeobecného rovného tajného volebního práva v Rakousku muselo vést ke krachu němectví. Sociální demokraté šli zásadně s Čechy, k tomu vysoká šlechta. Německý národ je pro šlechtu příliš inteligentní, šlechta potřebuje něco na způsob malých okrajových nárůdků.

   Češi byli lepší než Maďaři, Rumuni a Poláci. Vytvořili pilnou maloměstskou třídu, která si byla vědoma svých hranic. I dnes k nám vzhlížejí se vztekem, ale zároveň s bezmezným obdivem: my Češi nejsme určeni k vládnutí!

   Člověk se učí vést jen tím, že ovládne cizí národy. Češi ztratili své pocity méněcennosti, když se během času cítili nadřazeni ostatním rakouským okrajovým národům. Stav před březnem 1939 si už nedovedeme představit: bylo to něco nemožného! Po staletích sebepozorování se musíme naučit aktivnímu postupu. To bude trvat padesát až sto let. Uměli jsme ovládat jiné! Rakousko je nejlepším příkladem. Kdyby se byli Habsburkové nespojili s opačnou stranou, tak by 9 milionů Němců zvládlo 50 milionů těch ostatních." Vlčí doupě 22. ledna 1942

   Smazat
 12. Jestli někdo věří v boha, tak k tomu žádného prostředníka nepotřebuje a pokud někdo tvrdí, že je jeho zástupcem na zemi tak kecá, aby se mohl napakovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. +1 . a to se vyplatí:))

   Smazat
  2. Jak se to píše ve Švejkovi, udělali si z Boha náčelníka generálního štábu:)

   Smazat
  3. Pachateli pitomého anonymního příspěvku z 10. února 18:58:

   Ne, hlupáku anonymní, nic takového „se“ ve „Švejkovi“ nepíše.

   Naopak soudruh Jaroslav Hašek píše, v kapitole „1. Přes Uhry“, ve třetím díle světoznámého románu „Osudy dobrého vojáka Švejka“, o snu kadeta Bieglera.
   Rač si najít, anebo – pokud jsi na to příliš hloupý – požádej o vyhledání příslušné pasáže nějakého školáka z dobré rodiny horšolidí.

   „Učit se, učit se, učit se!“ (V. I. Lenin)


   P. Radosta

   Smazat
 13. Každý člověk v něco věří ...
  Někdo věří v moudrého Boha, a někdo zase věří jenom ve Svůj hloupý rozum.
  Jenom někteří lidé vědí, jak se věci mají ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V hloupý rozum věří jenom hlupáci... a voliči některých politiků (bohužel většiny).

   Smazat
  2. Bůh - to je nejstarší fake-news!

   Smazat
 14. Církev sesmolila desatero pro věřící, pro sebe samotnou stanovila úplně jiná pravidla.

  OdpovědětSmazat
 15. Materialisté vs idealisté
  Materialisté tvrdí, že nejprve byla hmota
  Idealisté jsou zastánci teorie,že na počátku byla myšlenka
  Realita ukazuje, že nedělitelnou, tudíž poslední částečkou hmoty,atomu, je myšlenka
  Usmíření obou táborů zastánců těchto teorií je tak snadné, i když pro většinu nedosažitelné.
  Jako důkaz dám příklad obyčejnou vodu,
  naše těla jsou více, či méně, ztužená voda.
  Profesor Emoto, dokázal celému světu, že voda je senzitivní a vlastní paměť :https://youtu.be/au4qx_l8KEU
  Mistr Jan Hus : Církev žijící ve hříchu, není z Boží
  vůle
  Jinými slovy, kdo krade a lže, nikomu nic dobrého nenese.
  Hodně štěstí a lásky drazí přátelé*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myšlenka versus myš Lenka... obě potřebují hmotu/energii pro svůj vznik i existenci. Byla dřív slepice, nebo vejce? Ptáci se vyvinuli z vejcorodých plazů...

   Smazat
  2. za bukem -kolik mas fotru ??

   Smazat
  3. Napsáno rádozajímavě a učeně, ale nějakou myšlenku v tom hledám marně.
   Jen kecy, kecy, kecičky.:-)

   Smazat
 16. Všichni katoličtí oligarchové-tzn od těch nejnižších kněží až po papeže jsou nenasytní hajzlové.

  OdpovědětSmazat
 17. Kdyby byla církev chudá, tak by v jejím vedení nikdo nebyl. U nás v ČR by v rámci církevních restitucí měli zavést ještě robotu na církevním a desátek. Vše, co bylo zrušeno, musí být znovu zavedeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že máte pravdu, až vyhraje ODS, KDU - ČSL a starostové a TOP 09 tak se toho lze dočkat, Blbá Praha a Zlínský kraj ( s vyjímkou okresu Kroměŕíž) jsou toho schopní.
   Morave

   Smazat
 18. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 10. února 18:01.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 19. „Drobnosti“, na něž drahý s.s.Hošek jaksi zapomněl

  Náš drahý soudruh a soukmenovec Hošek sice nezapomněl na marxisticko-leninsko-stalinskou definici peněz, ale jinak se svým textíkem vykadil mimo mísu, Leninu žel.

  Takže popořádku:

  1) Peníze lze snadno přelévat z konta na konta, z kontinentu na kontinent, během pár sekund – v kapitalismu a demokracii, čili ve světě násilí a bezpráví.
  Zato nemovitosti přemístit nelze, takže je snadno znárodníme, my Češi a Rusové, až danou lokalitu osvobodíme od kapitalismu, demokracie a ostatních evropských hodnot.

  2) „Papež? Kolik má divizí?“ zeptal se Veliký Stalin ironicky žabožroutského buržoasního politika P. Lavala v r. 1935.
  Odpověď je jasná jako facka: ŽÁDNOU !
  Ano, ten „slavný“ papež opravdu nemá ŽÁDNOU armádu, kromě těch směšných švýcarských gardistů a hrstky členů ochranky. Tudíž, až si pro něho dojdou molodci z KGB/FSB resp. GRU, bude rychle po papeži i po celém papeženectví.
  Ano, Veliký Putin má divizí MNOHO, a s. Si Ťin-pching, generální tajemník Ústředního výboru KSČ, jich má JEŠTĚ MNOHEM VÍC.

  3) Papeženci sice vynikají zarytostí, s níž vyznávají své směšné křesťanství a hájí evropské hodnoty – ale pořád jsou to jenom lidi.
  A kdo by měl vědět lépe než my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, jak snadno lze humánně zlikvidovat zatvrzelého obránce evropských hodnot.
  Např. Josef Toufar: Takový HLUBOKO zarytý nepřítel Strany a lidu, a nakonec taky povolil a podepsal přiznání: Spáchal svůj zločin z nenávisti vůči našemu zřízení, z rozkazu Vatikánu a biskupů.
  Ovšem nitky jeho zločinu vedou do Prahy a do Vatikánu, náhončího Wall Streetu - čili přímo k sorošovcům!


  Nuže tedy, když se přiznal robustní bývalý dělník Toufar, proč by se nepřiznal – po obdobné péči našich a ruských vyšetřovatelů – i lepšolid a intelektuál Halík, že.
  Prostě: Brzy po odchodu naší vlasti z NATO a EU, brzičko po opětovném příchodu nepřemožitelné Armády Ruské federace, papežencům znárodníme nemovitosti, a nejhorší z nich přimějeme k pokornému doznání všech zločinů tzv. Církve Svaté.
  To zas bude radosti na Starém Bělidle i v celé naší vlasti!

  Naše je revoluční Leninsko-putinské právo, naše je Leninsko-putinská pravda, a proto vítězíme!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 20. 10:01 Ty neskutečnej nacisticko fašistickej blbe, zalkni se tou svojí nenávistí k Čechům. Fakt se divím, že ti admin tohle ještě toleruje: Pan Hitler jo? Ty gaunere! Pro ty miliony mrtvých židů byl taky "pan Hitler" všiváku? Být Němcem, raději bych se s tím nikde v Evropě nechlubil. A ta jejich nařvaná bába na to stejně zase dojede jako ti před ní. To že velmoci dopustili opětného sjednocení Německa byla největší chyba která se mohla stát. Tak raději zavři tu svoji plechovou kušňu jako to doporučovali už tomu tvému Adovi za války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je fakt! Bohužel Adolf začal válku se Západem, potože nepochopil, že tím etnikem co nejvíce škodí nejsou Židé, ale Slované jako celek, jelikož už tehdy vědci prokázali, že populace ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Právě Židé byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.

   Smazat
  2. Ad 8:45 Nepřeji nic zlého takovým pisálkům, ale nedokáži zabránit bobtnání nádoru na jejich mozku. Zabředl pisálek až po uši do ideologie Hitlera, dnes znovu v EU oživované, zatoužil po Osvětimi. Jestlipak je modrookým blonďáčkem, aby rasově vyhověl, když už mozek mu napadla plíseň? Ale budoucnost tzv. západní Evropy není radostná: ta koncentrace obyvatel nutně se vyhubí sama svým chvastounstvím a pokud zde nevyrostou muslimské kalifáty, pak to bude zásluhou Číny, která z těch zemí nadělá své provincie. Slované to přežijí, mají lepší zdraví, než ten zdegenerovaný Západ - ostatně projevy degenerace známe již od Mnichova 1938!

   Smazat
  3. 11:12 Nechápu že se tady toleruje otevřená propagace nacistické ideologie. Tenhle pán svými příspěvky spáchal nekolik trestných činů, minimálně propagace nacizmu, popírání holocaustu a šířšní nenávisti vůči jiným národům. Divím se, proč nikdo ještě nezasáhl. Chápejte, jsem odpůrce cenzury, ale tohle je fakt už trochu za čárou.

   Smazat
  4. 20:27 Blbečku s vyžraným siomozečkem, to už náš skutečný když už tak osvoboditel pan generál G. Patton jasně prokázal, že problémem vysoké úmrtnosti židovské populace v táborech nebyl nadbytek, anýbrž právě nedostatek insekticidů! - http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Varovani_generala_Pattona.pdf

   Toho by si z takovejch sraček cos tu dvojitá (malá a velká) obřezaná hlavo hlavo sesmolila obvinit nedovolili! Proto ho raději rovnou zavraždili ...

   Smazat
  5. 11:12 Kdybys ty lejnere putlerýči místo rudocanců si radši pustil tato slova (jestli neumíš ukrajinsky, jsou tam ruský titulky!) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují základní ideje NR převedené na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!

   A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík! Chceš měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak sám tvůj šéfik David přiznal, jeho příslušníkem se může stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže, idiote! Jeden negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi to nevíš, jsi větší kretén než se zdálo ...

   Smazat
 21. Tvrdit něco co nejde potvrdit, nebo vyvrátit ,např existence boha, nemá žádný smysl. Lidé co mluví o bohu, neví o čem mluví. Víra v nějaký přesah, nemá s náboženstvím, jakožto institucí oblbovací moc společného. Bůh je možná tramvaj.

  OdpovědětSmazat
 22. 7:49 Ono na tebe taky dojde, ty ubohý zakomplexovaný šmejde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty bys toho furt chtěl! Nic ti nevoní ty komoušská zdegenerovaná svině. Když se ukáže na zlo Židovstva, je to špatně! Když se ukáže opak - tedy Zlo Slovanstva, je to taky špatně! Co bys chtěl kreténe? Psát tu básničky o tom, jak nebozí, naivní nviňoučcí židáčci se sepjatýma ručičkama se celé dny pouze modlili za dobro lidsta a žili z Boží many (asi), zatímco ti zlí Árijci jim tolik bezdůvodně ubližovali nebo co? Debile s malou i velkou vobřezanou makovicí! Bež si mezi ten svůj xindl, co vyhubil 30 milionů Slovanů! - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Smazat
 23. 7:49 vraťte se do ZOO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vrátíme se k ZOO, neboj! Tam budem umísťovat krom zbytků WWIII. přeživších podras i vás, rudé komoušské podlidi! - http://extrastory.cz/lidske-zoologicke-zahrady-evropane-tam-umistovali-domorodce-jak-exotickou-zver.html

   Smazat
 24. 7:29 Milý nadčlověku, bude-li WWIII, tak půjdeme spolu k převodníku přes Lethe, akorát já jsem věřící a nejsem si vědom svých hříchů, takže se přece jen na konci cesty rozejdeme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:34 To je pravda, my budem vždy v jiném levelu! Vy se i po smrti budete válet v řece vlastních hoven a chcanek - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   kdežto my i ve Valhale pouhou silou vlastní Vůle (k moci) dokážeme přimět vodopád, aby tekla do kopce! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
  2. 7:15
   To už známe, poručíte větru, dešti, tak jako ti v Bukurešti.

   Smazat
  3. Lze doplnit chybějící vzdělání pro 7:15, přes řeku Lethe převozník Charon, dobré duše převeze. Ty ostatní vrací zpět. Možná že místo vodopádů to bude level vašich exkrementů.

   Smazat
  4. Už jsi dožvatlal hovnere putlerovyči? Charon je leda nějakej nosatej šábesník z russáckýho žebrakostánu!
   Tipuju toho bohatýra s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 12. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   A skončí stejně jako ten na 8. minutě tamtéž! To jedinej možnej level:-)))

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.