Reklama

úterý 19. února 2019

„Války dnes nevyhrávají vojáci, ale média.“ Motto školitelů revolucionářů z Prahy (VIDEO)

Války dnes nevyhrávají vojáci, ale média.“ Motto školitelů revolucionářů z Prahy (VIDEO)

© Foto : Courtesy of RT
19. 2. 2019  Sputnik
Televize RT přinesla svědectví z několikadenního semináře CampCamp 2018 v Jerevanu sponzorovaného pražskou neziskovkou Prague Civil Society Centre. Účastníky učili manipulovat a lhát za účelem vyvolání nepokojů vedoucích k převratům. To, jak pražští učitelé lhaní a manipulování fungují, ukázali již v roce 2018 ruští filmaři v seriálu Spící agenti.


„Včera vyhrávaly války tanky a vojáci. Dnes je vyhrávají masová média. Nazvěme věci svými jmény: Probíhá informační válka," říká jedna z hlavních postav ruského seriálu Spjaščije (Spící agenti, Спящие), který měl v Rusku premiéru v roce 2018.

Na internetu se objevila část jednoho z dílů tohoto seriálu, kde šéfredaktor ruskojazyčného internetového zpravodajského portálu se sídlem v Praze vysvětluje svým podřízeným technologii boje v informační válce. Video s českými titulky se objevilo na YouTube na kanálu 55Hox, nese název Řízení informačního pole barevných revolucí.
Režisér Sergej Arlanov a scénárista Sergej Minajev jako by viděli budoucnost. To, co byly donedávna jen dohady, ale ukončilo vyšetřování televize RT v Jerevanu během fóra CampCamp 2018 sponzorovaného pražskou nadací Prague Civil Society Centre.

Žurnalisté televizní společnosti RT pronikli na fórum CampCamp 2018 v Jerevanu sponzorované pražskou neziskovkou Prague Civil Society Centre. Jejím ředitelem je Šimon Pánek, který je rovněž ředitelem neziskové organizace Člověk v tísni. Školitelé učili účastníky používat mediální manipulace, vytvářet falešné zprávy a šířit lži, aby díky tomu vyvolali občanské nepokoje za účelem svržení nepohodlných vlád. Účastníci pocházeli ze zemí bývalého Sovětského svazu, včetně Ruska.

Pražská nadace Prague Civil Society Centre je podle informací RT placená z rozpočtu Spojených států Amerických na základě zákona o čelení nepřátelům Ameriky — Countering America's Adversaries Through Sanctions Act. Ten přímo vyděluje peníze na „čelení ruskému vlivu".

Celý článek Sputniku o fóru CampCamp 2018, účastnících a probíraných metodách lhaní a mediálních manipulací, k nalezení ZDE.

57 komentářů :

 1. Hele, ten seriál z Prahy to je parodie? Doufám že jo. Protože jestli Rusové tenhle primitivní propagandistický škvár žerou tak to by s nimi bylo už moc špatné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale nebreptej. Jedna z podobných společností sídlí na Václaváku v orientačním čísle 3. Jestlipak náhodou odtamtud neťukáš na klábosnici, co, skřete?!

   Smazat
  2. Smutná postava pan Pánka už nemohla hlouběji klesnout. Jeho chlebodárci mohou být spokojení, svazáci s prošlou záruční lhůtou se osvědčují

   Smazat
  3. 13:13

   Další ze zkompromitovaných figur z řady čelných "revolucionářů" z roku 1989. Pěkně to do sebe zapadá a jen to dokresluje, jaké svinstvo na nás tenkrát upekli. A my jsme jim to sežrali i s navijákem. Dopadlo to tak jak muselo, když v tom měla prsty taková pakáž. Nemluvě o těch v pozadí z řad KGB a StB, o nichž se nejspíš nikdy nedozvíme(vyjma pěšáka agenta Zifčáka).

   Smazat
  4. 13:13
   Smutná? Te člověk v r.1989 přičichl k politice jako student a už se jinak neumí živit. Stejně dopadne i Fery. Do politiky mohou vstupovat jen lidé kteří mají osobní zkušenosti ´podpořené vzděláním. Tito lidé už nemějí (stejně tak jako Benda, Sobotka a spol. nic. Ze školních lavic rovnou do politiky.

   Smazat
  5. Šimon Pánek je člověk, který se naučil "lehko" živit. Stát nemá peníze na dětské domovy a domovy důchodců a na toto je vždy peněz dost. Je to hnus a Babiš se vybarvuje. Zanedlouho bude jezdit do Tel Avivu pro povolení, co smí a co ne.

   Smazat
 2. Pánek, není to ten trapák, kterej se před lety tolik snažil na Kavkaze podněcovat milované muslimské mafiánské bratrstvo proti Kremlu s cílem rozparcelovat Rusko? Samozřejmě, že to nebylo ve službách Česka, lokajíček se tehdy tolik snažil ve službách USA. Organizace "Člověk v tísni" je jenom formální krytí, z této bandy má pro Česko cenu snad jenom pan Hůle, který se snaží řešit s lidmi exekuce. Ostatní bych daroval zpátky Americe, aby tam šířili pravdu a lásku.

  OdpovědětSmazat
 3. Stačí si vzpomenout na listopad 89, který vyhrála ČT. Za rok po té, už po nějakých studentech a ideálech neštěkl ani pes, akorát ta ČT vyla dál. Je vidět, že ten člověk v plísni je pěkně učenlivý, někdo mu pěkně zaplatí a on oblbuje jak z partesu.

  OdpovědětSmazat
 4. Slavná RT sice uveřejnila desítky vůbec nic neříkajících fotek z té akce, ale ani jedno video nebo jakýkoli jiný důkaz, které by jakkoli potvrzovaly jejich slova o nějakém "školení ke svrhávání vlád". Za mě "odhalení" RT je jen škvárem a odpadem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro tebe možná. Buď sám sebou spokojen. Ostatní,co mají mozek ale vědí, jak to je, ty "důkaze".

   Smazat
  2. 13:13

   Natož aby předložili místopřísežné prohlášení organizátorů stvrzené svědky a ověřené notářem, plus pytle důkazních materiálů.
   Prostě škvár, jelikož my všichni dobře víme, že žádná neziskovka "Prague civil society centre" neexistuje, stejně jako neexistuje "Člověk v tísni" a i kdyby existovaly, tak by rozhodně nesloužili k takovýmto podlým cílům. Kdo ví jestli vůbec existuje nějaký Jerevan a jestli tam vůbec žijí nějací lidé. Nemá smysl se tím vůbec zaobírat, hlavně když s naprostou jistovou víme, že Rusové zmanipulovali volby v USA. A jak to víme? Prostě proto a basta!

   Smazat
  3. 14:07
   Co jako víš? Nevíš nic. Doteď jsi o žádné konferenci v Jerevanu neslyšel, neslyšel jsi dosud ani název té pražské organizace. Jen meleš pantem a zcela nekriticky konzumuješ bez jakéhokoli důkazu každé hovínko, které ti předloží ruská propaganda. A ještě si myslíš jak jsi hrozně chytrý. Přitom jsi jen ovce.

   Smazat
  4. 14:19

   Žádné prohlášení netřeba. Stačilo natočit třeba jen krátká video které by potvrzovalo jak tam instruují ke svrhávání vlád. Když mohli evidentně zcela volně fotit tak mohli i natáčet. Ale nenatočili nic. Proč asi?

   Prague society centre samozřejmě existuje a nijak se svou existencí a svými cíly netají. Je to zcela transparentní organizace. To jen propagandisti z RT a vy z ní děláte tajnou konspirační organizaci.

   Zajímavé také je, že ani Arménským orgánům, policii či rozvědce konání eventů této organizace vůbec nevadí. Nmyslíte, že je to divné? Já vím. Nemyslíte.

   Smazat
  5. Teď jsi promluvil jako mluvčí arménské rozvědky, nebo arménské policie. Nebo snad mluvčí jiných arménských orgánů? Nebo jsi jen obyčejný orgán? Pánský nebo dámský?

   Smazat
  6. 14:34

   Samozřejmě, kdyby se nějaká taková akce konala, tak by musela být nahraná v širokoúhlém videoformátu MP4 v čase 16:35 a stopáži 3:27, z pátého místa zleva v třetí řadě. Samozřejmě aspoň v dolby stereo, ale to snad ani není třeba připomínat.
   Nějaké fotky se dají nafotit třeba v Leninově mauzoleu. S tím si na nás nepřijdou.
   Ale vy si opravdu myslíte, že nějaká Prague civil society centre existuje? To se mi vůbec nezdá, k čemu by byla a kdo by ji platil? Mně se to nějak nezdá, podle mě jsou to všechno jen Putlerovo výmysly.
   S ohledem na velmi nepravděpodobnou existenci vůbec nějakých neziskovek je to čistě hypotetická úvaha, ale samozřejmě že kdyby se něco takového v Arménii mělo konat, tak by to tamní rozvědka a policie vůbec nemohla připustit a rozprášila by to v samém počátku. Zvláště když se Arménie v poslední době tak těsně pod brutálním nátlakem Kremlu provázala s Ruskem. To dá přeci náš rozum, no ne?

   Smazat
 5. Nejlepším presidentem pro ČR, by byl Šimon Pánek, říká Jiří Mádl. K tomu se nedá nic dodat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a ještě by to chtělo nějaké teplé místo pro "přemluv bábu" Martu Issovou, třeba by mohla dostat židli ombudsmanky pro pražskou kavárnu aspol.

   Smazat
  2. Doporučuji vám místo pomlouvání jiných soustředit se na výběr vlastního volitelného kandidáta, který bude mít nějakou reálnou šanci na zvolení.

   Smazat
  3. 14:17 Tady přece nikdo nikoho nepomlouvá. Naopak, "Přemluv bába" a ještě více "Přemluv dědek" se dlouhodobě politicky angažují ve prospěch pražské kavárny, oba proto mohou po směle kandidovat na jakoukoliv vrcholovou funkci v této zemi, včetně té prezidentské. Určitě dopadnou lépe než Drahoš :-)

   Smazat
  4. 14:31
   Můžete směle kandidovat i vy. Nebo kdokoli jiný. Tak s chutí do toho.

   Smazat
  5. 14:37 Chuť by byla, ale z dnešní situace v Praze je mně na blití. Nedal bych to :-)

   Smazat
  6. 14:48 Naprosto Vás chápu. Po tom maskru, co se udál v Řeporyjích se nelze divit už vůbec ničemu.

   Smazat
  7. 14:48 to chce klid, Praha přece nikdy v minulosti nereprezentovala Česko, je to odjakživa stát ve státě

   Smazat
 6. Podívejte se nás, na ty "klíčové revolucionáře" z PCSC (Prague Civil Society Centre), naše krásné tváře jsou odrazem našeho krásného nitra: https://praguecivilsociety.org/about-us/#team

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je všechno co tam máš, primitive? Jak kdo vypadá? Pochlub se svým fotem ať se zasmějeme, krasavče.

   Smazat
  2. 14:11 to bylo jenom představenstvo PCSC, členové jsou daleko krásnější, ale neměli čas na nějaké focení, bránili vyklizení "kliniky"

   Smazat
  3. Pražská nadace PCSC je placená z rozpočtu USA na základě zákona o čelení nepřátelům Ameriky (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act), tento zákon přímo vyděluje peníze na „čelení ruskému vlivu". Doufám, že šetřílek Trump je bude nadále platit, aby je nehodil na hrb Babišovi, to bych nerad, přišli by Česku moc draho :-)

   Smazat
  4. 14:11

   Panečku, samí dobří lidé - úplné centrum nezištného světového dobra. Matka Tereza hadr!

   Smazat
 7. Členové rady a klíčové osoby
  Šimon Pánek

  Křeslo a lidé v tísni
  Maria Dahle

  Místopředsedkyně a Nadace pro lidská práva
  Jacek Kucharczyk

  Člen představenstva a Ústav veřejných věcí
  Tanya Lokšina

  Člen představenstva a Human Rights Watch, Moskva
  Timothy Snyder

  Člen představenstva a univerzita Yale
  Inna Pidluska

  Člen představenstva a mezinárodní renesanční nadace
  Douglas Arellanes

  Člen představenstva a Sourcefabric
  Rostislav Valvoda

  Výkonný ředitel
  Gabriela Svárovská

  Zástupce ředitele a ředitel programu (granty)
  Igor Blaževič

  Programový ředitel (Learning & Exchange)
  Anthony Carn

  Finanční ředitel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. výše (14:11) je přece uveden link i s fotografiemi, vy tady jenom zabíráte časoprostor

   Smazat
  2. Děkuji za zveřejnění kontaktní adresy oněch krásných lidí. Příště, až budu chtít napsat do CIA, nemusím utrácet za dopis do zahraničí. Postačí tuzemská známka typu A.

   Smazat
 8. Citát z článku: "Takže pokud vám někdy náhodou přijde na mysl zpochybnit suverenitu Česka v Evropské unii, nebo si dovolíte mluvit o USA jako o imperialistické mocnosti, dejte si na to pozor, protože, jak plyne z analýzy Českých elfů, to není váš názor, ale ruská manipulace." Za druhé světové války dávali nacisté na knoflíky ladění u radiopřijímaščů štítky, že poslech nepřátelského "vysílání se trestá smrtí". Ti čeští elfové, kteří sestavili seznam nežádoucích 22 webů, to je podle mě něco podobného, přizpůsobené dnešní době, každopádně také projev fašizmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přitom Nové republice (1.místo v seznamu!) dělají docela pěknou reklamu. Na návštěvnosti těchto stránek se to již pozitivně projevilo.

   Smazat
  2. 15:01
   No pokud tohle považujete za "pěknou reklamu" tak to o vaší serioznosti moc nesvědčí.
   Vaše návštěvnost se už roky drží mezi 200.000 až 400.000 zobrazení denně. Aktuálně je to 238.000. Takže netuším o jakém projevení se na návštěvnosti to píšete.

   Smazat
  3. To si nás s někým pletete, popleto.

   Smazat
  4. 15:13 Nemyslíš to britské listí ?

   Smazat
  5. 17:57 ...!

   Pro Západ jsme a zůstáváme Východem,stejně jako bývalá NDR.
   Můžeš se tam k nim tulit sebevíc, tak tebou budou vždy skrytě pohrdat.
   Tvé tapetování "pochcaných tepláků" svědčí o tvé argumentační vyprázdněnosti a buranství.

   Rusko nemusíme milovat, ale nevidím jediný důvod,
   proč potomky našich osvoboditelů nenávidět.
   V současném Rusku jsi určitě nebyl,
   jen papouškuješ, co ti předžvýká washingtonská televize se sídlem na Kavčích horách, chudáku.

   Rusko je naše budoucnost, nikoliv Západ.

   Smazat
  6. 18:52 Ale o tom přeci hovořili a psali všichni významní myslitelé a vizionáři, včetně Marxe*) už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   *) "Ruská politika je nezměnitelná. Měnit se mohou pouze ruské metody, taktika, způsob manévrování, ale polární hvězdou ruské politiky zůstává podmanění světa. Polárka je na hvězdném nebi stálicí. V politice Ruska není žádný rys nápadnější než onen, který sleduje nejen své tradiční cíle, ale také způsob, jak jich dosáhnout. Neexistuje tah v současné politice, který by nebylo možné najít už v historii. Ruský medvěd bude schopný všeho, dokud ví, že ostatní zvířata se mu nebudou bránit. Existuje pouze jediný způsob, jak se chovat k mocnosti jako je Rusko – neukázat strach. Jestliže se Evropa dá na ústup, nebude to znamenat pouze porážku, ale bude to trvalé ujařmění."

   Karel Marx, New York Daily Tribune, 1856

   Smazat
  7. Tahle tvoje stále se opakující tapeta s fiktivním Marxovým článkem je podvrh. Ty to ale víš, viď? Ty tu jen prudíš a exhibuješ, že?!

   Smazat
  8. 19:11 Fiktivní jsi leda ty, lejnere putlerovyči a tednhle zkurvenej hoax-web, provozovanej a financovanej touhle bandou obřezanejch kremlovorů! - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
  9. Ty zkurvená svině russácká, ty se tu budeš ohánět ňákou "fiktivností"?!?! Zkurvenče?! Se koukni, ty hovnere zasranej z prdele kurvy Bojaryšnikem vožralý vysranej do kremelský zengruny, na ty tvý rusácký weby, když nevěříš ničemu krom svýho zkurevenýho ugrofinskýho čubího zplozence z Kemlu! - https://www.google.com/search?q=%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%81+%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F&oq=%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%81+%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F&aqs=chrome..69i57j0l5.623j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

   Smazat
  10. 15:37 Tebe lŽIDvořáku, známého to čichačače prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   si těžko někdo splete, páč takovej vlastizrádnej xindl jeden aby pohledalů! Takové zločince jako ty, co brání zuby nehty, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace je v nejvyšším zájmu této země potřeba zlikvidovat i s tvou sortuou věrných patolízalských čechomužyků, který tak děsně trápí bejt součástí civilizovanýho světa a cejtěj nutkání nás stůj co stůj zatáhnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 9. Co NATO radio Jerevan ?

  OdpovědětSmazat
 10. KDYŽ
  to vojenskou silou nejde, tak se použije ideologická diverze,stručně řečeno.
  Tzn. politické NGO a různé nadace.
  To vše je v ČR bohatě zastoupeno a horlivě mnohými aktivisty šířeno.
  Již od Protektorátu Böhmen und Mähren je obecně známo,
  že kolaborace je u některých jedinců dána snad geneticky,
  i když oni sami to považovali za pud sebezáchovy a ti nynější pohrobci za službu spojencům a milované EU.

  NESROVNATELNĚ více finančních prostředků je vyčleněno
  na formování veřejného mínění v Rusku, protože tato země vždy byla prioritně jako cíl dobytí ze strany Západu
  a samozřejmě světových parazitů z USA.

  Již za Gorbyho a jeho "perestrojky" , ale především v době zrádce Jelcina, se Rusko otevřelo dokořán Západu a USA, začala doba rabování přírodních zdrojů za hubičku, nebo i zdarma za "poradenství."
  V té době bylo Rusko chváleno okolním světem.
  UŽ JSTE NA TO ZAPOMNĚLI ?!
  Teprve Putin
  zatrhl tomuto rabování tipec a následky vidíme už roky...
  Nemohl ale ze země vypakovat nespočet zahraničních médií,
  která referují o Rusku jen to negativní, stejně tak politické NGO a nadace.
  Výraznou roli v oblbování, především mladší ruské populace, mají německé nadace, jako např.
  Konrad-Adenauer Stiftung již od r. 1990
  Friedrich Ebert Stiftung v Moskvě,St.Petersburgu a Nowosibirsku,
  Heinrich Boll Stiftung,Rosa Luxenburg Stiftung, Friedrich Naumann Stiftung, Hans Seidel Stiftung.

  Pod zástěrkou šíření demokracie a evropských hodnot, formují veřejné mínění k "obrazu svému."
  Přesto, že jsou tyto rozvratné organizace státem sledovány a jejich činnost monitorována, nelze je bohužel z Ruska vyhostit, což považuji za nejtěžší břemeno a hrozbu,
  zanechané Jelcinem a spol.
  Ale všeho do času, milí elfové...  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin Jelcinovi financuje a odhaluje muzea a památníky a dodnes o něm neřekl křivého slova.
   Konec sovětského režimu a s ním i celého ostbloku byl neodvratný. Smiřte se s tím.

   Smazat
  2. 17:49

   Putin je diplomat a o Jelcinovi ani Gorbačovovi se téměř nevyjadřuje, ale rozpad SSSR, který byl přímým důsledkem jejich politiky, označil za největší tragédii v dějinách Ruska. Na druhou stranu byl to Jelcin, který doporučil Putina jako následníka. Jeden z mála jeho dobrých činů, i když lze pochybovat jestli tušil, kým je skutečně Vladimir Putin.

   Čím více zjišťuji o hiistorii, reálném stavu věcí a jejich vývoj v zemích Západu, tím více pochybuji o neodvratitelnosti rozpadu socialistické soustavy.

   Smazat
  3. 18:27 - nepodceňuj Jelcina. V době, kdy Putina vybral, měl za sebou Putin umravňování Petrohradu. A že to byla fuška. Od té doby tvrdím, že z Jelcinovy strany to byla omluva Rusům a pomsta "západním partnerům"...

   Smazat
 11. Fuj tajbl. Ksindl od shora až dolů.

  OdpovědětSmazat
 12. Kdepak asi byl na školení pan Pánek, že se tak brzy po listopadu 89 zorientoval v těch lidských právech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Předpokládám, že už v SSM byl vybrán jako spolehlivý kádr a tak jako mnoho ostatních si jej zaškolily mocenské struktury minulého režimu, které na rok 1989 naplánovaly, v součinnosti se svými sovětskými protějšky, majetkový převrat. Připravovali to dlouho a tak si mohli dovolit pečlivý výběr a důkladné zaškolení, aby vše proběhlo hladce.

   Smazat
  2. Svině z líhně SSM, kariérista a hnusný charakter. Stejná kreatura jako ukrajinský Turčinov- také velký funkcionář Komsomolu nebo Chodorkovský, bývalý velký šéf ruského Komsomolu.

   Smazat
 13. První série Spících agentů byla velmi dobrá. Mě se líbila tato scénka a proto jsem si ji dal na svůj kanál. youtube.com/watch?v=BUZdx81b_PY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Libore, souhlas. Seriál Spjaščije velmi přesně popisuje technologie rozvratu států, které "neposlouchají". Rusové s tím mají bohaté zkušenosti, takže to natočili zasvěceně.

   Leo

   Smazat
 14. Putin je politik velkého kalibru. Co na to spící čučkaŕi?

  OdpovědětSmazat
 15. Ruskov propagandou se nedáme obelhat a presní nás vistříhali ve škole na hodinách etiky a teď nájdete na obrázcich autobusy a dokážte že nejste robot.Nejsem robot.

  OdpovědětSmazat
 16. Ne, robot určitě nejsi. Ty jsi prostě jako "vistřižený" V.J.Horák

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.